Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Začepljen suzni kanal - narečeno ispod oka?

  1. #1
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Začepljen suzni kanal - narečeno ispod oka?

    Ne znam kako bi ovo nazvala, no Jana ima ispod oka malu kvrzicu koja je rumena. Zacrveni se jace kad je prehladena. Kao da joj se suzni kanal zacepio.
    I danas sam primjetila na drugom oku.

    Ima li netko iskustva kako se liječi?
    Fiziološka? Srebrna voda, nju ću probati...

  2. #2
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Da nije ječmenac? Moj maleni ga je dobio prije mjesec i pol (1.put u životu tako da ni ja s tim nisam imala iskustva) nakon šestodnevne viroze. Dr. nam je dala Tobrex, mazali smo 6-7 dana i onda se kvržica povukla. Jeste u međuvremenu bilo kod dr?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam imala na jednom oku bas skroz zacepljen suzni kanal, sa neki 7-8 godina. Ni posle svih masaza, grejanja, svega nije se otpusio pa sam morala na "produvavanje". Ono se bebama radi u lokalnoj anesteziji ali posto sam se ja otimala dobila sam nesto za uspavljivanje (par minuta).

    E sad, posle je jedna dr rekla mojoj mami da cim primeti da se to skuplja, crveni, skuva tvrdo jedno jaje, umota ga u gazu ili krpicu i da drzim to blago pritisnuto na oku sto toplije (koliko god toplo mogu da izdrzim) i da blago masiram sa tim jajetom. I stvarno je uspelo nekoliko puta. Posle mi se vise nije pravilo. Mislim, nije tu bitno jaje, nego da je nesto toplo, tvrdo, oblo da moze blago da se masira taj kanalic.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •