Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Analiza minerala, vitamina..

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Analiza minerala, vitamina..

    Čitala sam na više mjesta da je dobro prije trudnoće napravit anlizu vitamina i minerala kod oba partnera. Jel to neko radio? Gdje? Koliko košta? Šta mislite jel uopće potrebno ako se čovjek zdravo hrani, mislim ako jede domaću hranu, puno povrća, voća...???

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    V&NMama,
    ako se raznoliko hranite smanjena je vjerojatnost da vam nesto nedostaje, no neki deficiti su i nasljedni (npr. veca potreba za folnom, B12) sto je narocito nezgodno kod zena, ja sam radje za prvo provjeriti pa onda, ako treba prehranu nadopuniti dodacima, gdje se koje pretrage rade sam svojevremeno pisala na:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...=asc&start=265

    Sretno

  3. #3
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Mi smo bili nedavno i iako se raznoliko hranimo obadvoje imamo deficite.
    Meni fali kalcij i vit.E

    MM fali omega3, vitamini grupe B i krom
    deficit kroma mu je ogroman a ja nemam pojma ni u čemu se nalazi krom :?
    ima i nedostatak proteina pa su mu savjetovali da jede više riže, puretine itd.

    isplati se otići

    mi smo to obavili u ljekarni u organizaciji twinlab-a, besplatno

  4. #4
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Trebalo bi malo obratiti pažnju na to da je ispitivanje vitamina u organizaciji tvrtki koje iste proizvode pomalo diskutabilno?! Ne želim blatiti nikoga, samo upozoravam, ja ne bih vjerovala tim rezultatima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    mozda sam u krivu, no meni je generalno metoda preko elektropotencijala i tome slicno jako sumnjiva... vise sam za daj krv (ili kosu) pa da vidimo cega tu i u kojim kolicinama ima.

  6. #6
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Tincha prvotno napisa
    Trebalo bi malo obratiti pažnju na to da je ispitivanje vitamina u organizaciji tvrtki koje iste proizvode pomalo diskutabilno?! Ne želim blatiti nikoga, samo upozoravam, ja ne bih vjerovala tim rezultatima.
    :/
    I ja sam tako mislila, ali...

    meni je ispitivanje pokazalo jak deficit vit.E.
    Vit.E je za vitalnost a ja sam se zadnjih dana/mjeseci zaista osjećala jako umorno, bez energije
    otkako ga pijem bolje mi je

    MM su se jako sušile ruke, i ni jedna krema nije pomagala a to je simptom nedostatka omega3,
    još uz to ima povišen loš kolesterol a uredne trigliceride,
    a omega3 regulira odnos dobrog i lošeg kolesterola :/

    MM su rekli da nakon tri mjeseca provjeri kolesterol i da bi i ovaj loši morao biti u granicama normale

  7. #7
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Meni su rekli da mi nedostaje malo omega 3,6. Ja svejedno uzimam minimalne doze folne kiseline (do 4mg) dnevno. Nekad i preskočim koji dan. Čisto nek se nađe zaliha ako se što primi. Nadam se da je to dovoljno budući da uglavnom jedem zeleno povrće koje u sebi ima folnu.
    Meni je gospođa u ljekarni provjeravala vitamine sa nekakvim kompjuterom i štapićima?! :?

  8. #8
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Meni po tome fali koječega, a hranim se zdravo...međutim, u to vrijeme sam bila pod jakim stresom i pušila(a znamo kako to isiše c, E itd). Najjače mi je bilo kad mi je rekla da izbacim bijeli kruh...a mislim da godišnje pojedem 3 fete i tako u zadnjih 15 godina .

    Stvarno me zanima ako ima tko stručan , objektivno o toj metodi koju Twin Lab radi. I meni je sumnjivo, ali, mislim da su kod mene pogodili (sudeći po nekim bolestima koje imaju veze s nekim vitaminima i sl). U najmanju ruku smanjila sam cigarete, skoro i prestala, zahvaljujući tom testiranju, jer nema te zdrave prehrane koju cigareta ne popuši (a u prehrani fakat nisam imala što mijenjat-(uzgajam svoje povrće, makrobiotika itd)

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Gdje ste to bili na analizi u ljekarni?


    Ono sto se radi u pravoj klinici mi je trenutno stvarno preskupo. =(

  10. #10
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    U twin labovoj ljekarni u Ilici. Oni imaju konstantne analize i pregled dođe oko 100kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •