Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: jel ima kaj za kronični gastritis?

  1. #1
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno jel ima kaj za kronični gastritis?

    to je moje pitanje... i kom da idem...
    dosadilo već pit reglane i controloce...

  2. #2
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Pa zar ti nebi bilo najbolje otići svojoj dr.-ici opće medicine pa da ti ona da uputnicu za specijalista?

  3. #3
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Korijen sladica, ali max 10-ak dana.

    Dugorocno, macerat smljevenih sjemenki lana ili korijena sljeza, đumbir.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Probaj s mljevenim lanom. Samelješ lan ili ga kupiš gotovog mljevenog (ima u DM-u, mislim od Alnature), dvije žlice u 4dcl tople vode, pusti sat vremena. Nastane gusta kaša. Razdvoji u tri dijela i pojedi između obroka.
    Isprobano i djeluje.

  5. #5
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj diči prvotno napisa
    Pa zar ti nebi bilo najbolje otići svojoj dr.-ici opće medicine pa da ti ona da uputnicu za specijalista?

    a šta ti misliš diči kak se dobija dijagnoza kroničnog gastritisa osim kod gastroenterlolga?!
    ili reglani i controloci?!

  6. #6
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    mene je spasio napitak od aloe vere od goldena, mislim da se zove aloa vera plus.
    popila sam dvje boce i nikad više nisam imala problema. Jedem feferone, ljuti i začinjenu hranu a gastritisa ko da nikad nije bilo

  7. #7
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj Belinda prvotno napisa
    Probaj s mljevenim lanom. Samelješ lan ili ga kupiš gotovog mljevenog (ima u DM-u, mislim od Alnature), dvije žlice u 4dcl tople vode, pusti sat vremena. Nastane gusta kaša. Razdvoji u tri dijela i pojedi između obroka.
    Isprobano i djeluje.
    ovo je zanimljivo; ali uzima li se preventivno tj. svakodnevno ili samo kad zaboli?

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Pa,ustvari sam samo koristila kada je trebalo tj. kada zaboli. Obično se ljudima ne da gnjaviti s namakanjem i sl. kada ih ništa ne boli...Ali,dapače, možeš uzimati svakodnevno, ali možda ne dvije žlice nego samo jednu. Inače radi čuda i za probavu. Ili možeš samo lan uvrstiti u prehranu, bez da ga namačeš (staviš ga u jogurt, na kruh, u variva i sl.)

  9. #9
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    ma to mi treba za MM. Ne vjerujem da bi se njemu dalo to svakodnevno uzimat, a nisam bila sigurna ima li koristi uzeti kad zaboli. Hvala na objašnjenju! Isprobat ćemo definitivno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    59

    Početno

    Ma da, poznata mi je ta priča (muškarci i redovito uzimanje zdravih preparata...).
    Bilo bi mu najbolje da stisne zube i kojih 3 tjedna uzima lan onako kako sam opisala prije (2 žlice itd),pa je dosta velika vjerojatnost da će mu se želudac oporaviti i da više neće imati problema s tim. I naravno, malo pripaziti na prehranu i naravno na stres.
    Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    - čaj od metvice i kamilice (probala i djeluje)
    - med od kestena (probala ali kratko)
    - sok od svježeg kupusa (zelja) - nemam sokovnik pa nisam ni probala

  12. #12
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    U knjizi "you are not sick, you are thirsty" kaze da 1 case vode recimo pola sata prije jela otklanjaju probleme. A da kad boli, treba popiti 2 case vode (ja to rekla sestricni, ona problala i rekla da stvarno funkcionira).

    Mislim da je ovo stvarno jeftin recept s kojim bas nemate puno toga za izgubiti ak ne funkcionira

  13. #13
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    ja sam imala duuuugoooo vremena sa problema sa zelucom, tj. dijagnoza:kronicni gastritis...zivila sam vani kad mi je to pocelo i doseglo svoj vrhunac...imala sam super ljecnika koji mi je jednom prilikom rekao da sam kod kronicnog gastritisa ja sama svoj ljecnik...cudno sam pa pogledala, medjutim onda mi je objasnio da ishranom mogu sebi olaksati muke..nikakvi ljekovi niti cajevi nece mi pomoci kao pravilna ishrana, tj. izbjegavati kavu,cigare,masno i alkohol...to sam radila i sada mi je super...ali vjeruj mi mucila sam se uzasno sa zelucem...
    osim ishrane izbjegaji i stres to je jedan od najgorih faktora koji utjecu na zeludac
    sve najbolje

  14. #14
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj Belinda prvotno napisa
    Probaj s mljevenim lanom. Samelješ lan ili ga kupiš gotovog mljevenog (ima u DM-u, mislim od Alnature), dvije žlice u 4dcl tople vode, pusti sat vremena. Nastane gusta kaša. Razdvoji u tri dijela i pojedi između obroka.
    Isprobano i djeluje.
    ja napravila
    mislila sam da će to nekako nabubriti, ali nije,
    kad sam ocijedila višak vode dobila sam sluzavu masu :/
    nije se ni dalo dobro ocijediti zbog te sluzi

    inače, uzela sam mljeveno sjeme iz dm-a, jel bi ga trebalo još mljeti, da bude prah?
    ili to i treba biti tako sluzavo?
    djeluje malo gadljivo

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    Citiraj Belinda prvotno napisa
    Probaj s mljevenim lanom. Samelješ lan ili ga kupiš gotovog mljevenog (ima u DM-u, mislim od Alnature), dvije žlice u 4dcl tople vode, pusti sat vremena. Nastane gusta kaša. Razdvoji u tri dijela i pojedi između obroka.
    Isprobano i djeluje.
    ja napravila
    mislila sam da će to nekako nabubriti, ali nije,
    kad sam ocijedila višak vode dobila sam sluzavu masu :/
    nije se ni dalo dobro ocijediti zbog te sluzi

    inače, uzela sam mljeveno sjeme iz dm-a, jel bi ga trebalo još mljeti, da bude prah?
    ili to i treba biti tako sluzavo?
    djeluje malo gadljivo
    puno bolje je uzeti cijelo sjeme i samljeti ga i tako mljeveno potrošiti u kratkom roku (par dana) jer može užegnuti...

  16. #16
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    a šta ti misliš diči kak se dobija dijagnoza kroničnog gastritisa osim kod gastroenterlolga?!
    ili reglani i controloci?![/quote]

    Sorry, valjda mi je mozak bio isključen dok sam čitala tvoj post!
    Znači te tabletice ti ništa ne pomažu?
    :?

  17. #17
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    mm je pio controloc i bude dobro neko vrijeme
    tablete samo zaliječe, ali ne izliječe
    to je problem sa većinom lijekova :/

  18. #18
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Toplo preporučam prirodni sok od Aloe Vere - imaš u DM-u Encijanov, 1l dođe oko 140kn. Aloja inače oblaže sluznicu želuca i na taj način štiti a i djeluje za podizanje imuniteta. Najbolje ti je popiti natašte s malo vode (jer je užasno gust - baš ko zgnječeni kaktus ).

  19. #19
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj diči prvotno napisa
    a šta ti misliš diči kak se dobija dijagnoza kroničnog gastritisa osim kod gastroenterlolga?!
    ili reglani i controloci?!
    Sorry, valjda mi je mozak bio isključen dok sam čitala tvoj post!
    Znači te tabletice ti ništa ne pomažu?
    :?[/quote]

    baš kako je napisala aries...
    uvijek u nekom trenutku života, kad sam pod nekom stresnom situacijom ili jednostavno iscrpljena, pa mi padne imunitet tabletama zaliječeni želudac se javi i ajde jovo nanovo...
    uz to imam i refluks...kojeg "osjećam da radi" samo uz gastritis...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    molim vas pitnaje hitno mi je?jel netko doji uz dijagnosticiran gastritis?

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mene obično u proljeće zgrabi onako žestoko... onda mjesec dana pijem peptorane (ujutro i navečer) - i situacija se popravi.

    pazim što jedem (nema paprike, luka, mlijeka, vrhnje, ljutog, itd..)...

    svojevremeno (prije rata) je neka tvornica u srbiji radila prašak koji mi je bio genijalan - ali mislim da toga više nema. gastali, rennie i ostali bomboni - ne djeluju...

  22. #22
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Ja probala jabučni ocat (doduše za žgaravicu) i radi

  23. #23
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ruža prvotno napisa
    molim vas pitnaje hitno mi je?jel netko doji uz dijagnosticiran gastritis?
    A zasto ne bi? Mislis da lijekovi nisu kompatibilni ili sto?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj ruža prvotno napisa
    molim vas pitnaje hitno mi je?jel netko doji uz dijagnosticiran gastritis?
    A zasto ne bi? Mislis da lijekovi nisu kompatibilni ili sto?


    naime nemam ja problem nego moja prijateljica koja doji,mali ima 6 mjeseci,pa joj je lječnica rekla da mora prestati,ali pitaću ju što to pije pa nebi smjela dojiti,a maleni je isključivo na sisi,tek sad uključuje dohranu,a nemre to tako sad kako oni njoj govore.pitaću sve detaljno pa javim,jer u totalnoj je komi...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    evo da pitam jeli tko dobio normabel,kaže target
    ne znam je li ovo drugo pročitala dobro ,još veli da bu morala ići na gastroskopiju,je li tko imao tako što i da li ste dojile,?da li je netko nešto drugo pio..sad pije čaj kadulje i aloa veru,ali sa tim je jako mali boljitak,ali ju i dalje boli...pa šta da radi je li smje dojiti uz te ljekove..ima netko bolju ideju,a da se uz to smije dojiti :? ,hvala!

  26. #26
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Caj od kadulje nikako uz dojenje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Caj od kadulje nikako uz dojenje.
    hvala,a ona uopće ne sumnja da to nije dobro uz dojenje

  28. #28
    Zeera

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    Ja probala jabučni ocat (doduše za žgaravicu) i radi
    Ja sam probala, ali bez uspjeha!
    Ne znam jesam li što krivo radila, naime ja sam ujutro na prazan želudac pila žlicu jabučnog octa s 1 dl vode.
    Mjesec dana sam pila i ništa

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja sam isto cula da Aloe vera radi cuda. Dragi ima dijagnosticiran kronicni gastritis tako da sam si sve savjete zapisala sad na papir i krecemo u akciju od sutra!

    Sta musko nece pit zdrave preparate-kad mu ja zaprijetim-sve ce piti

  30. #30
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Ja sam dugo imala probelma sa gastritisom, pa sam se bojala da ću u trudnoći imati još više.
    Zbog anemije sam još morala početi piti željezo, koje je padalo na želudac kao kamenčina od 100 kg.

    Onda sam se raspitivala i došla do firme koja proizvodi Probiotic premium.
    To je prah koji pijes prije spavanja i ujutro na tašte. Pomaže pri apsorbciji, čišćenju crijevnih bakterija...itd... Ima ih u nekim ljekarnama.

    Preporučujem jer se može koristiti cijelo vrijeme...i u trudnoći, prilikom dojenja itd...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    uf.. moja sestra ima s time jako puno problema!
    uglavnom njoj pomogne neki prasak: basenpulver ili vec tako nekako!
    Neznam di kupuje taj prasak - mislim da ima u dm-u isto nesto od 'Alnature', a dobila je prvi put to od jedne poznanice iz Njemacke i djeluje !!

    Isto se ne smije piti neograniceno, ima na kutiji upute..
    to je nesto sto regulira razinu zelucane kiseline !!

  32. #32
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Imam i čir i gastritis i jedino mi pomaže obični čaj od stolisnika ( u rinfuzi) i neke kapi na biljnoj bazi također - ne znam čije su...tražila za želudac u ljekarni, žena preporučila i ok su! Prije jel ih koristim uglavnom a čaj kada zaboli!
    I bez tableta....one rješavaju jedno a načmu drugo...

  33. #33
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    to je moje pitanje... i kom da idem...
    dosadilo već pit reglane i controloce...
    Vidim da si iz Zagreba. Ja ti imam dijagnozu refluksa uz koji sam imala kroničnu upalu jednjaka ( dokica je bila preneražena nakon 1. gastroskopije i dala mi da pijem controloc) što je bolno za poludjeti. Nakon 4 mj tableta sam skužila da su mi djelomićno popravile stanje s želudcem, ali i napravile frku s štitnjačom ( dobila 10 kg u ta 4 mj, a inače nikako dobiti niti jednu kilu) i bila sam se sva napuhnula. Moja dokica rekla da ih moram piti najmanje godinu dana. Kako da ne , otišla sam kod dr. Petrovića u VG, dao mi je za početak lakšu varijantu meda da se stvar smiri, a zatim nakon 2 ture nešto jači med. Na ponovljenoj gastroskopiji koja je bila nekih 10 mj nakon prve stanje je bilo savršeno, jednjak zdrav, želudac OK, nema upala ni naznaka gastritisa, jedino što mi je za cijeli život ostao refluks koji je neizlječiv ( tako barem kažu).
    Ako te zanima javi se pa ti dam adresu dr. Petrovića da odeš tamo. Čovjek zaista radi čuda medom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Ja imam neki uvrnuti čir, pomaže mu samo controloc, prirodu ne ferma.

  35. #35
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    nisam bila 130 godina na netu, pa tek sada vidim.
    čula ja za petrovića i medna čuda, već sam bila pomišljala probat i to, al me bilo frka meda kao meda jerbo mi na želudac sjeda.
    (rima nenamjerna)

  36. #36
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Korijen sladica, ali max 10-ak dana.

    Dugorocno, macerat smljevenih sjemenki lana ili korijena sljeza, đumbir.
    eto mene ravno iz vinogradkse u drustvance s gastritisom

    KS kaj stim korijenom??? skuham ga, narivam, jedem sirovog??? nis ne kuzim :/
    i kaj je to macerat

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Bok!
    Ja sam imala gastritis prije x godina - koristila peptorane, gastale itd.itd., da bih na kraju čula od jedne frendice da kiselinu najbolje pokupe bademi. Nabaviš bademe i grickaš ih kad god stigneš. Meni se stanje popravilo, sad opet pijem kavu, jedem med i sve ostalo što mi je prije stvaralo kiselinu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    jedna žlica maslinovog ulja (nekog domaćeg po mogućnosti!) ujutro natašte. malo je bljak ali mene je spasilo. nikakav controloc, peptoran i sl.

    probajte!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    e da, + homeopatija, bachove kapi...
    gastritis je navodno psihosomatska bolest. kad sam krenula "od glave" , izlječila sam i želudac.
    naravno, nije svakome glava u banani

  40. #40
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    prije 5 godina dijagnoza kronični gastritis i refluks, terapija mjesec dana controloc ujutro natašte

    u međuvremenu prestala pušiti, ubrzo nakon toga piti tursku kavu i naučila "ne primati sve k srcu"

    danas, 5 godina kasnije mogu reći da mi je uglavnom dobro, povremeno mi se pojave žgaravice ali ništa prestrašno, bilo me strah što će biti u trudnoći ali na sreću čak ni sada nisu jake i grozne i liječim ih tako da pojedem jednu kiselu jabuku navečer kad me uhvate

    inače jedem dosta začinjenu i tešku hranu, pijem gazirano i ne pazim se previše osim što izbjegavam često jesti zelenu salatu, svježu papriku i luk ali i to jedem povremeno

    meni osobno med, čajevi i bademi još pogoršavaju stanje, pila sam svojevremeno i aloe veru, pomogla je ali definitivno mi je najviše pomogao controloc i to što sam se naučila nositi sa stresom tako da me sad žgaravica uhvati par puta godišnje kad se stres zaista nagomila a ja još pretjeram s hranom koja je teška

    znali su mi pomoći i voćni jogurti ali samo kruška i/ili jabuka okus a često je jedina stvar koja mi je pomogla bila coca cola iako mi ju je dr strogo zabranio

  41. #41
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj rozaa prvotno napisa
    e da, + homeopatija, bachove kapi...
    gastritis je navodno psihosomatska bolest. kad sam krenula "od glave" , izlječila sam i želudac. naravno, nije svakome glava u banani
    ne mogu komentirati dio o homeopatiji jer nisam isprobala ali sam boldala dio koji u potpunosti potpisujem

    u mojoj obitelji nema bolesti želuca a ja sam s 18 imala užasne probleme sa želucem

    to me zaista natjeralo da malo razmislim o načinu na koji doživljavam svijet oko sebe i reagiram i sigurna sam da u velikom broju slučajeva ljudi pate od gastritisa prvenstveno radi stresa i živciranja i da je zaista jako bitno naučiti se maksimalno naučiti nositi se sa stresom

    držim fige svima koji pate od ovog problema da nađu načina da im to uspije

  42. #42
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj rozaa prvotno napisa
    e da, + homeopatija, bachove kapi...
    gastritis je navodno psihosomatska bolest. kad sam krenula "od glave" , izlječila sam i želudac.
    + imunitet

  43. #43
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    Cure su dobro rekle sve.Stres, psiha i nervoza kad su u pitanju oboli želudac.Pokušati srediti to nešto u glavi i tablete piti,iako sam ja za nešto prirodno.
    Ja sam isto bila užasna, pila tablete za smirenje, jer mi je uz slabost,povraćanje, vrtoglavicu i srce ludo lupalo
    Controloc mi nije pomogao, ali zato jesu Ulzol tab.
    Prirodno sam koristila -kašika maslinovog ulja,iscijeđen jedan limun i kašika meda.Samo maslinovo ulje nisam mogla piti, jer sam poslije njega cijeli dan povraćala.Jedan travar mi je rekao da uz to valja dodati i bijelance, ali to nisam probala.I kaže nikakve tablete, čajevi i šta sve ne ti neće pomoći ako si pušač.A ja jesam.Ali eto moj želudac je super, ne najbolje, ali kakva sam bila sada sam OK.
    Još sam prestala da pijem sokove, samo VODA i nekad čaj.
    I još nešto, treba provjeriti da li u želucu postoji bakterija, za nju treba piti antibiotike.

  44. #44
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Korijen sladica, ali max 10-ak dana.

    Dugorocno, macerat smljevenih sjemenki lana ili korijena sljeza, đumbir.
    eto mene ravno iz vinogradkse u drustvance s gastritisom

    KS kaj stim korijenom??? skuham ga, narivam, jedem sirovog??? nis ne kuzim :/
    i kaj je to macerat
    Mukica, sladic se uzima desetak dana, max 4 tjedna, kod cira i gastritisa, 10 g korijenja se prelije s 750 ml mlake vode, stoji 5 sati, dijeli se u tri doze od 250 ml, dakle pije se 3x dnevno. Ili se kuha 5 min . Oprez potreban kod ljudi s visokim tlakom, i bol. bubrezima. Ako ne pomogne u roku par dana, ni nece.

    Pomazu jos:

    - kamilica, stolisnik, - protuupalno i spazmoliticko djelovanje,
    - biljke sa sluzima, tipa lan (macerat od mljevenog lana, 5-10 g na 100 ml vode, stajati 1 sat, piti 3 x dnevno), korijen slijeza: stite zelucanu sluznicu od nadrazaja, blago protuupalno djelovanje rezultati nakon par dana
    - mazuran: regulira lucenje zelucane kiseline,
    - etericna ulja cajevca i ravensare mogu pomoci lijecenju infekcije ukoliko je stanje povezano s h. pylori
    - brusnica, pokazuje rezultate u tretiranju h pylori, ali koristiti samo ako se od nje ne povecava kiselina + 5 g vit c dnevno podijeljeno u manje doze (opet za h. pylori)

    Prehrana: smanjiti slano, slatko, duhan apsolutno, masno, przeno, bla-bla, kavu, crni caj, mate cajeve,
    od lijekova izbjegavati aspirin, ibupofren, voltaren, lubor, ketonal (skraceno NSAR ).

    Pomaze sok od kupusa

  45. #45
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    ...grickanje sirove mrkvice.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Provjereno - moj mm je imao kronični gastritis, grozne žgaravice, i čir.
    10 dana sam mu radila sok od 1 glavice svježeg kupusa (zelja) i prošlo ko da nikad nije bilo. :D
    Nisam ni ja imala sokovnik pa sam glavicu zelja na prvo na jako sitno isjeckala, zatim istukla na daski batom za meso (i ravnom inazubljenom stranom) i na kraju stavila u gušću gazu i ručno cijedila. Bilo bi svaki puta za cca 2 dl i mm kaže da je odurnog okusa, a izgleda još gore - ali pomaže
    GAstritis će se sigurno ublažiti, a a ko ne prođe skroz ponoviti nakonmjesec dana pauze

  47. #47
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    E sad vidim da čaj od kadulje nikako ne ide uz dojenje.
    Ja imam neki Gaster čaj koji u sebi ima 10% kadulje.
    Počela sam ga piti (2 šalice do sada) a onda sam naišla na taj podatak. Što sad da radim, bolovi u želucu me ubijaju, ne znam više što da probam.
    I Aloa Veru pijem i neku glinu.... slabo pomaže.

  48. #48
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Rozaa, Xenia i ja dijelim iskustvo poput vašeg!

    U mladosti sam imala strašan kronični gastritis i ezofagitis (otprilike između 15. i 22. godine). Bolovi su povremeno bili toliki da bi završavala na hitnoj i popuštali tek nakon intravenoznog davanja lijekova protiv bolova.
    Isprobavala sam inače sve i svašta od lijekova, prehrane ovakve-onakve, čajeva i svih ostalih pi.darija i onda se jednog dana dogodio čudesan preokret.
    Konačno sam smogla hrabrosti i odselila od doma. Kad sam se maknula iz te zatrovane atmosfere koja me gušila - nestali i gastritis i ezofagitis bez traga i glasa i nikad se više nisu vratili :D

    Zato vama kojima je stres barem djelomičan uzrok problema, držim fige da uspijete eliminirati barem tog jednog velikog uzročnika

  49. #49
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj diči prvotno napisa
    a šta ti misliš diči kak se dobija dijagnoza kroničnog gastritisa osim kod gastroenterlolga?!
    ili reglani i controloci?!
    Sorry, valjda mi je mozak bio isključen dok sam čitala tvoj post!
    Znači te tabletice ti ništa ne pomažu?
    :?
    baš kako je napisala aries...
    uvijek u nekom trenutku života, kad sam pod nekom stresnom situacijom ili jednostavno iscrpljena, pa mi padne imunitet tabletama zaliječeni želudac se javi i ajde jovo nanovo...
    uz to imam i refluks...kojeg "osjećam da radi" samo uz gastritis...[/quote]

    ja imam gadan gastritis, nekakav čir u začetku, refluks od kojeg je erodirao jednjak i herniju. Sva sreća kliznu,....
    čaj od stolisnika, čaj od melise, kupus-sok, mislim da je to đumbit šta sam grizla...
    Petrovićev med za gastritis


    šta meni pomaže,jedino.
    Bez kave,bez tamnih čajeva, bez friganog,bez svježeg povrća, alkohola, masnog, slatkog i gaziranog na primjer na godišnjem, na 15ak dana...uz litreeeeeee vode, tih me dana obično krvnički boli, dobijem čireve po faci i znojim se ko prasica, čisti se organizam...nakon tih 15 dana mirna dugo....ko nova.
    Sad su mi i jetrene probe povišene :/ (pilule) pa sam odlučila na totalno čišćenje, sljezov korijen, omega 3, vodurina i lešo.....

  50. #50
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da li je tko od vas probao svaki dan ujutro nakon budjenja popiti 500 ml vode (nataste naravno)?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •