Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 257

Tema: cesnjak i vaginalne infekcije II

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    preporucujem cesnjak, jedino mi je on bio pomogao od medicinskih i prirodnih metoda.
    otkrila sam novi nacin lijecenja cesnjakom: umjesto cesnja cesnjaka, uzme se kapsula cesnjaka (ima za kupit u ljekarnama, 100 komada cca 60 kn) i stavi unutra. nema gaze, ne mora se nista vaditi van, a isto djeluje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Felix-proka pronalazac...hi hi..Svaka cast na ideji, stvarno deluje odlicno. Verujem da je tada i koncentracija alicina veca.

  3. #3
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    snowhite, i ostale koje ste probale svašta turati nutra- zar vas nije bilo strah da se to ne zaglavi :? ili možda da ne dobijete sepsu?????

    moram priznati da u učinak potpuno vjerujem, ali u izvedbu sumnjam :/

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa u pravilu, sta god gurnes mozes izvaditi s dva prsta.

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    upravo tako, ako i malo zapne, gurnes dva prsta i izvadis. nista strasno
    ali najcesce samo ispadne van.

    tea, ja cesnjak uvijek operem i ogulim. em je intenzivnije em je cisto. zasto sepsa? pa boze moj ne stoji to unutra nekoliko dana, samo jednu noc.

    za kapsule, dobro je staviti ulozak jer je vise vodenasto pa voli iscurit po vesu.

  6. #6
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Felix, koje marke su te kapsule? Mogu li bilo koje od bijelog luka??? Koliko dugo ih stavljaš???

  7. #7
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pa valjda mogu bilo koje, ne znam! vazno da se rastope.

    ja koristim... hmm, kako se zovu. ovak: kostaju cca 60 kn za 100 komada, bijela bocica sa crvenim, srebrnim i crnim, ime je kratko, na K.


    koliko dana? dok simptomi ne prodju pa jos koji dan. evo mene je ovih dana ulovila blaga kandidijaza, sinoc sam stavila 2 kapsule i vec danas vise nema iscjetka. stavit cu jos veceras i vjerojatno ce to biti to.

    s druge strane, kad sam imala godinu dana konstantnih problema sa gljivicama, bakterijama i cime vec, trebalo mi je dobrih mjesec dana da ih se rijesim :/ - ali sam ih se konacno i temeljito rijesila. nakon mjeseci svih mogucih vaginaleta, vise mi je bilo dosta svega i jedino cesnjak me spasio. tako da je to bio vise izoliran slucaj, nadam se da nijedna od vas nema problema godinu dana ili vise.

    preporucujem usput i piti cesnjak, obicno se preporucuje 3 dnevno. to je negdje rang 3 cesnja cesnjaka.

    za izvana jaaako dobro dodje mazanje kantarionovim uljem u koje ste kapnuli etericno ulje cajevca (ja stavljam 20-30 kapi na 60 ml, odokativno). super stvar, a odlicna je i za mazanje partnera ako ima tegoba s gljivicama.

    pranje s kamilicom i malo octa isto dobro dodje, da se zakiseli flora, ali nece samo po sebi spasiti stvar.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Vredelo je cekati dugo na odgovor. Vrlo iscrpno, hvaaala!

  9. #9
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    evo, zovu se KAL.
    al mislim da su i ostale kapsule cesnjaka dobre, sve je to isto.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tea, ako bi se od češnjaka dobila sepsa... što bi tek za tampon rekla?
    pa češnjak je prirodni antibiotik, organske tvar - sve da ti i istrune unutra - ništa se ne bi dogodilo.
    pa i jedemo ga, probavljamo i izbacujemo.

  11. #11
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    otkako sam pogledala neku emisiju na netu o "smrtonosnim" tamponima više nisam sigurna što valja a što ne. ono gaza i češnjak, pa da stoji preko noći, i to ako malo duže spavaš...
    pa ni tampon se ne drži preko noći, max 3-4h pa mi je to malo ispočetka bilo :/



    kapsule češnjaka isprobala prije par dana, "turala" ih kako ste rekle 5 dana, i mogu vam reći da ima blagih promjena. morala bih još detaljno napraviti sve briseve. ali vjerujum da beštija više nema.
    trebalo mi je jako puno živaca naviknuti se na smrad, ali kad sam vidila treći dan da se to iznutra sve čisti, vidjela sam da ima koristi.

    ali došla sam na još jednu ideju budući da je riječ o kapsulama. u Calivite imaju se kupiti kapsule (koje se naravno piju, ali evo doznajemo da se mogu koristiti i na druge načine, samo nama poznate) koje se zovu PARAPROTEX, i što je najvažnije djeluju u obranu protiv bakterija, virusa i gljivica. isključivo su biljnog sastava i zasigurno ne mogu škoditi. ako nekog bude zanimalo mogu mu dati preko pp njihovu adresu, a imam i doma detaljni prospekt toga lijeka. multifunkcionalan je kad se pije, a vidim da bi i u ovom pogledu bio od izuzetne koristi. nakon što napravim briseve, i ako pokažu da imam kakvog nametnika, počet ću ih koristiti pa vam javim. sigurno neće smriditi kao češnjak, a i njega sam uzele u Caliviti- netko je pitao gdje ga se ima kupiti.

  12. #12
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    tea :D
    mislim da kapsule cesnjaka ima za kupiti u svakoj ljekarni.

  13. #13
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Sinoć sam stavila prvu tableticu bijelog luka. Jutros, na uložku ništa, niti je mokar, niti ima miris (da, mirisala ) NIŠTA i tu se ja uspaničim.
    Postoji li mogućnost da se tabletica ne istopi? Inače, tabletica je providna, izgleda kao one ribljeg ulja. Ne volim experimentisati, a još manje stavljati svašta, ali sam sad toliko umorna od raznih terapija, doktora...da sam jednostavno morala ovo isprobati.
    Pliz, recite mi da se tbl mora istopiti, jer u protivnom ja ih više ne stavljam
    Kao što se vidi iz priloženog oooooogroman sam paničar

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A šta misliš... gdje se mogla izgubiti?
    U prostranstvima tvoje rodnice?
    Haaaajde, opusti se... istopila se, ne istopila... neće daleko.

  15. #15
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Haaaajde, opusti se... istopila se, ne istopila... neće daleko.
    Pa upravo u tome i jeste problem. Šta ako se nije istopila, a ja ih i dalje stavljam!? Zamisli, odem ginekologu, kad tamo tabletica na sve strane :shock:

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    tog sam se i ja na pocetku bila plasila
    gle, ako te strah, provjeri. nije to neki labirint, prepipaj sve prstima iznutra i ako nista ne nadjes, vjeruj, otopila se. usput ces provjeriti ima li jos gljivica (bjelkasta gusta sluz).
    ja inace stavim po dvije, pa sam zato rekla da dosta curi.

  17. #17
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    tog sam se i ja na pocetku bila plasila
    gle, ako te strah, provjeri. nije to neki labirint, prepipaj sve prstima iznutra i ako nista ne nadjes, vjeruj, otopila se. usput ces provjeriti ima li jos gljivica (bjelkasta gusta sluz).
    ja inace stavim po dvije, pa sam zato rekla da dosta curi.
    e sad mi je lakše kad znam da nisam jedina

    probala sam i da je nađem jutros, no ne nađoh ništa (valjda se istopila)

    Thanks

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ma 100% se istopila.
    a moguce i da je ispala van, recimo ako si po noci isla na wc ili tako nesto... pa ju zato ne mozes 'naci'.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    I ja sam u klubu boraca protiv Candide. Isprobala sam sve živo, ali se uvijek vraća. Da li je netko probao Twinlabov Yeast fighter. Naručila sam prije nekoliko dana, pa vam javim ima li učinka.

    Evo sastav, sve borbene trupe protiv gljivica!

    SASTAV u 1 kapsuli:

    Biotin............................................ ................180 mcg
    Biljna vlakna( psilium, guar guma, jabučni pektin, kitozan).......600 mg
    Laktobacillus acidophilus....................................... ...44 mg
    Estrakt češnjaka........................................ ...........20 mg
    Biljna mješavina (taheebo, luk, Ehinacea purpurea, crni oraščić).. 0,4 mg
    Kaprilna kiselina.......................................... ........12 4mg

    SADRŽAJ: 75 kapsula UPUTA: 1 kapsula dnevno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ne znam jeli tko već spomenuo, ali ispiranje sa čajem od kadulje/žalfije također pomaže. ta biljka je prirodni antimikotik iliti gljiva-eleminator

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Anek, jel kapsulica djelovala?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Evo i da ja prijavim moje iskustvo.

    Uzela sam iste kapsule (kao riblje ulje, tj tecni ekstrakt belog luka).

    Stavim uvece (jako duboko) i do 2 sata popodne ona ne pukne tj. ne istopi se. Kad se istopi ne moras mirisati, oseca se i u drugoj prostoriji..ha, ha , ha..

    Mislim da cu sada stavljati danju. Bolje mi je da se otopi nocu i da sto duze ostane, da ne iscuri.

    Ivanchice, mislim da je tebi najverovatnije ispala.

  23. #23
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Pa ako je uspjela ispasti u toku noći, kako da je zadržim u toku dana??? Ma mozda se još nije istopila :shock:

    Felix, kažeš da si ti stavljala 2!? Istovremeno ili ujutro i naveče? Koliko dugo si ih stavljala i jesi li ih koristila u tom periodu svaki dan?

    aaaaa pitanja

  24. #24
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Tabletica se "aktivirala" tek nakon 3 dana :? a sad ne mogu da opstanem od "mirisa". Najviše me brine da li ljudi oko mene osjete

  25. #25
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    hm, kaj se vama tabletice tako sporo aktiviraju? :? valjda imaju jaci omotac.
    pa gle, najbolje da si sama slozis kako ti pase. ja stavljam dvije zajedno, navecer, do jutra se otope. koliko dugo - dok ne prestanu simptomi, pa jos par dana.

    caj od zalfije/kadulje je super! ja sam obicno mijesala sa kamilicom da ne bude prejak, a i kamilica ima protuupalno i smirujuce djelovanje. i malo octa ili limuna da zakiseli floru.

  26. #26
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    caj od zalfije/kadulje je super! ja sam obicno mijesala sa kamilicom da ne bude prejak, a i kamilica ima protuupalno i smirujuce djelovanje. i malo octa ili limuna da zakiseli floru.
    Možda ću zazvučat bedasto, ali kak da "natočim" čaj unutra :? Da li sa špricom, kapaljkom ili sl.?

    Inače, ovaj topic pratim od početka i kolko god da je ozbiljan tolko je i zaaaaaaaabavan, skoro sam probudila dijete kolko sam se smijala na ove izgubljene tabletice (bez zamjerke, curke )

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Ivanchica prvotno napisa
    Šta ako se nije istopila, a ja ih i dalje stavljam!? Zamisli, odem ginekologu, kad tamo tabletica na sve strane :shock:
    ovo mi je najdrazi topic

  28. #28
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Da, da, najbolje je tako, smijati se mojim/našim mukama. A da se nije istopila...hajd' objasni dr. šta bijeli luk radi u tvojoj rodnici, ili još gore, odeš na pregled kad tamo, tabletica se aktivirala nakoh ihihi...ma ne mogu ni zamisliti reakciju dr. na taj smrad


    Modesty, čaj "natočiš" pomoću irigatora (spravica za ispiranje rodnice). Možeš ga kupiti u svakoj apoteci.


  29. #29
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo i mene da se pridruzim klubu cesnjak fanova 8)

    Pisala sam o cesnjak vaginaleti jos prosle godine na ovom topicu, no do ovog ljeta nisam imala problema s gljiviacama, a tada sam ih rijesila Canesten vaginaletama. I prije par tjedana ponovo su me napale (i zbilja napadaju cim je imunitet slabiji). Nisam vise htjela kemijat, pa odlucila staviti cesnjak (bio je vikend (i to kisni - znaci nema izlazaka pa se nisam bojala bude li bilo mirisa ). Uzela sam sterilnu kompresu, cijelu je odmotala, zamotala u sredinu cesanj i stavila ga unutra. Sljedece jutro sam odmah osjetila poboljsanje. Stavila sam jos dvije noci nakon ove, a cesanj sam prerezala po pola. Gljivice nestale!

    Meni se pojavljuju kad osjetim da mi imunitet pada (osjecam se slabije...), a vrlo cesto nakon menstruacije. I to naravno zbog ulozaka. A ja ih moram nositi 7 dana (jer mi toliko traje) i vrlo cesto osjetim peckanje 6. ili 7. dan - uzas! Tako da sam odlucila da cu prevencije radi nakon svake menge staviti cesnjak na jednu noc da ne bih dopustila razmnozavanje tih bestija.

    A sto se tice caja - nisam ni pomisljala da se doslovno rodnica iznutra ispire cajem.
    Pa koju pozu zauzmete pritom? Jeste u kadi? Koliko puta irigatorom stavite caj unutra?

    Ivanchice, ne moras se brinuti, tableta ti se sigurno otopila, no kolko sam procitala ti si stavila onu prozirnu, koja unutra ima tekucinu, pa kad se ona otopi ti ni ne vidis ostatke, a drukcije je kada se otopi tableta, nakon koje izlazi njezina otopina van koju moras vidjeti.

  30. #30
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    A sto se tice caja - nisam ni pomisljala da se doslovno rodnica iznutra ispire cajem.
    Pa koju pozu zauzmete pritom? Jeste u kadi? Koliko puta irigatorom stavite caj unutra?

    Meni je najzgodnija poza na WC šolji
    Kaduljom sam ispirala rodnicu svaki treći dan (jednom dnevno napunim irigator i isperem).

    Ivanchice, ne moras se brinuti, tableta ti se sigurno otopila, no kolko sam procitala ti si stavila onu prozirnu, koja unutra ima tekucinu, pa kad se ona otopi ti ni ne vidis ostatke, a drukcije je kada se otopi tableta, nakon koje izlazi njezina otopina van koju moras vidjeti.

    Tabletice su se već daaaaavno istopile, iako im je zaista dugo trebalo da "krenu"

  31. #31
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Nije trebao ovako izgledati moj post. Ispade da je Mony sve ovo napisala

    Snaći će se Mony, zar ne!?

  32. #32
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Mony, ja sam zbog Candide izbacila jednokratne uloske i pocela koristiti platnene. Mozda da i ti probas?

  33. #33
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Mony, ja sam zbog Candide izbacila jednokratne uloske i pocela koristiti platnene. Mozda da i ti probas?
    Joj, Wewa, citala sam o ovome na drugim topicima, i zbilja je najzdravija solucija, no, jednostavno nemam volje ni zivaca za to :/

    Zasad mi se candida (da kucnem) ne dogadja tako cesto pa bolje cesnjak 2x godisnje, nego pranje ulozaka jednom mjesecno :namig:

    Ivanchice, snasla sam se
    No, ja cu probat s ispiranjem u kadi.
    A jel se to ispiranje radi bez obzira na gljivice, znaci i kad ih nemas, tu i tamo, ili samo kad te napadnu?

  34. #34
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Ja sam ispirala samo onda kad bi me napale razne beštije. Mislim da ne treba ispirati stalno, kad nema potrebe za to. Ako griješim neko će me već ispraviti

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Za ispiranje čajem: Kupiš u apoteci najveću špricu koju imaju (mislim da je 20 ml, ili 10?), odliješ u neku posudu čaja (kadulja + kamilica) koliko misliš potrošiti, dodaš malo jabučnog octa (ja ga zadnji put nisam imala pa sam stavila par kapi čajevca - pliva po površini ali ne obaziri se, djeluje), staneš u kadu i ispereš se špricom, nekoliko puta. Ja sam još stavila i kap čajevca na jednodnevni uložak. Ovaj put su me gljive napale zbog nekakve jako slabe menge kod koje sam koristila tampone.

  36. #36
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Jel' neko uspio izliječiti e.coli koristeći tabletice bijelog luka???
    Dvije vrste streptokoka su nestale, ali se sad pojavila e.coli

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Neko je negde na forumu napisao a ja zapisala. Kaze sve je pokusala i ispila tone lekova dok nije sa ovim sredila e. coli.

    Ovo se pije, da naglasim.

    1 kg cesnjaka izmiksan
    1 l vina

    treba da se kuva dok ne uvri i prepolovi se kolicina.

    piti 2 velike kasike na taste (pre dorucka, ujutru)


    Ja nisam probala ali sam zapisala da se nadje. Ne znam ko je ovo napisao ako se prepozna autor neka se javi!!!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    slučajno skrenula na vaš podforum pa da čujete i moje iskustvo.
    imala sam mjesecima problema s gljivičnim infekcijama koje su ujedno bile povezane i sa cistitisima. pokušala sve živo dok mi nije došlo do grla, nakon tri toliko jake infekcije ( ranice su mi se napravile dole koje osim što su jako svrbile još jače su pekle) odlučila sam izbaciti sve slatko (a jela sam strašno puno čokolade, slatkiša i sl.) i pila sok od brusnice, svaki dan po 2-3 dcl. i sad već vše od pola godine sam ok. uz to i skinula dvije tri kile viška. da zamijenim slatko, kupila knjigu "prirodno i slatko" i počela peći raznorazne medenjake i kekse od prirodnih sastojaka.
    inače sam pročitala da samo 2 dcl dnevno soka od brusnice onemogućava e. coli da se lijepi za stjenke te se ispire iz organizma.
    kod mene djeluje
    oprostite što sam ovo zbrljila, nadam se da ste skužile što sam htjela reći

  39. #39
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Sandy, i ja sam prije dva dana dobila taj recept, iako je kod mene malo izmijenjen.

    2 glavise bijelog luka
    2 litra vina

    sve se to kuha dok ne dodje na 1 litar. malo me brine to sto mi je receno (homeopata rekao) da trebam popiti taj litar u toku jednog dan :shock:
    To mi je nekako previse.
    Na kraju ce biti da sam izlijecila e.coli, a zavrsila na hitnoj zbog trovanja

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Uh, meni se tako ne ide opet na pregled, ali osjecam povremeno jak svrbez i neugodu, pogotovo pri kraju mjesecnice. Mogu li onda stavljati te tablete cesnjaka, bez tocnog nalaza lijecnika sto je to? Mislim, ne mogu mi skoditi te tabletice. Ionako kad sam koristila vaginalete zbog candide i nisu mi bas pomogle, sve se vrlo brzo vratilo. Nekako i vise vjerujem u prirodne lijekove, cine mi se kao trajna rjesenja.
    Ne svida mi se bas stavljanje i vadenje cesnjaka, radije bih stavila tableticu unutra i gotovo. I da, mogu li pokusavati ostati trudna isti mjesec kad koristim te tabletice cesnjaka? Mozda je taj svrab (gljivice) i uzrok tome sto ne mogu ostati trudna? Moze li to biti uzrok?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    Potrazicu taj recept, iako nece biti lako jer se ne secam na kom je topicu bio napisan.
    Meni isto izgleda malo previse ta kolicina vina u jednom danu.
    Deluje mi prihvatljivije ovaj gde se pije dve kasike.
    U receptu pise 1l cesnjaka (ali se meri izmiksano) ...ja sam napisala 1 kg jer mislim da je to otprilike to.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    nasla sam ga... jupiiiii!!!!

    na "problemi u trudnoci" na topiku "esherichia coli u trudnoci" a pisala forumasica josipa+josip...

    Ja sam uradila copy/paste pa evo originala:
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    kao prvo da ti kazem i mi uskoro trebamo postati mladi roditelji..24.11
    ja sam imala e.coli i to jos gori nalaz od tvoga (10 na 5)..popila sam 3 ture antibiotika ali uzalud...sve dok nisam cula za ovaj recept...pisi....
    1kg cesnjaka ocisti i izmiksaj te pomjesaj sa 1 litrom crnog vina..to zajedno kuhaj dok se nesmanji na polovicu..procijedi te svako jutro pij po dvije velike zlice nataste.gadnog je okusa ali vjeruj mi isplati se meni je e. coli zauvijek otisla...ako ti pomogne a vjerujem da hoce javi se...
    ----------------------------------------------------------------------------------------

    nadam se da ces uspeti da sredis tu e.coli na isti nacin

  43. #43
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    sandy

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ja češnjak nisam probala, ali sam se bakterija riješila pomoću kantarionovog ulja.

    Tampon namočiš u kantarion i staviš ga preko noći.

    Stvar djeluje, ničeg više nema nakon 7 dana.

  45. #45
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mara, gdje kupis kantarionovo ulje?

  46. #46
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Inga, mislim da gljivice ne uticu na zacece. Bakterije, ok, ali gljivice...
    Sto se tice trudnoce za vrijeme koristenja tabletica, mislim da ne bi trebalo biti problema ukoliko dodje do zaceca, ponavljam, MISLIM.

    Mara, probala sam davno kantarionovo ulje i nista nije pomoglo. I ja sam cula da je jako dobro staviti ga na ulozak (dnevni), ali eto meni ne pomaze.

    Mony, u apotekama mozes naci kantarionovo ulje, a takodje imas i vaginalete na bazi kantariona.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    uf, eto i mene sa candidom. i to usred trudnoće, psmtr.
    znam da nije neka frka, ali htjela bi to što prije riješiti. koliko sam čula kantarionovo ulje nije dobro u trudnoći. jel stoji?
    jel mogu bez straha započeti kuru sa češnjakom? ustvari, idem popodne kod homeopatice pa ću ju pitati.

    dodje kad se najmanje nadaš. kad sam se seksala ko luda, nikad niš. sad sam već luda od prisilne apstinencije i onda me još i ove beštije napadnu.

  48. #48
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Znači:

    ako skombiniraš češnjak(svježi ili tabletice)s vinom ili bez njega i kantarionovo ulje te brusnicu, riješiš se svih beštija iz uro-genitalog trakta? Jesam dobro skopčala? Meni treba ovakav spomenuti koktel!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jel smijem te tablete češnjaka u trudnoći? Po prvi put u životu mi našli gljivice na papa testu i to baš sada
    Bojim se da od vaginaleta ništa, već par dana imam iscjedak.....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Jel smijem te tablete češnjaka u trudnoći? Po prvi put u životu mi našli gljivice na papa testu i to baš sada
    Bojim se da od vaginaleta ništa, već par dana imam iscjedak.....
    Ja sam koristila Geonistin vaginalete u trudnoći (na preporuku ginekologa), ali pretpostavljam da je češnjak bezopasniji od vaginaleta.
    Btw. i ja sam počela s tableticama prije tri dana i zasad nema poboljšanja. Čini mi se da se jako sporo tope. Večeras ću staviti češnjak. Samo se nadam da ću ga ujutro uspjeti izvaditi.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •