Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: čišćenje crijeva dan prije punkcije j.s.

  1. #1
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno čišćenje crijeva dan prije punkcije j.s.

    molim vas recite mi svoja iskustva...da li ste čistili crijeva dan prije punckije i da li je to uopće potrebno?naime kažu da ću lakše podnesti punckiju?
    hvala vam svima unaprijed

  2. #2
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja nikada....

  3. #3
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ni ja...

  4. #4
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    hvala vam cure
    ajde već mi je lakše...inače mi je užasni problem dovođenje stolice u normalno funckioniranje i više me brine to čišćenje nego sama punkcija jer se bojim da mi se proljev neće smiriti ni do trenutka fransfera a mislim da to bas nije pametno jer cu dehidrirati i još pogoršati stvari...papat cu manje i jušno i gotovo..

  5. #5
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    prvi put to cujem.......ja i onako prije svakog postupka, pregleda, bilo cega samo nek ima veze sa ginek. stolom od straha i treme zavrsim na wc i da prostite ispraznim crijeva htjela ja ili ne

  6. #6
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    prvi put to cujem.......ja i onako prije svakog postupka, pregleda, bilo cega samo nek ima veze sa ginek. stolom od straha i treme zavrsim na wc i da prostite ispraznim crijeva htjela ja ili ne
    Kao da sam ti govorila šta da napišeš...nevjerojatno točno... Očito nisam jedina, samo kad i pišem o tome, u trbuhu mi dolazi mala pijavica

  7. #7
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Mirna 26, posto ces vjerovatno imati anesteziju neces smjeti ni jesti ni piti nista 8 sati. Jeno je istina kod hrane, da je UZ bezbolniji sa praznim crijevima.

  8. #8
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mirna26, negdje na uputstvima za pripremu za punkciju piše da se dan prije lagano jede, a bilo koja opsežnija ginekološka pretraga je ugodnija praznih crijeva, a pogotovo punkcija. Ali to su upute kad nema anestezije.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 31.05.2010. at 07:51

  9. #9
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    uh ne zelim ni pomisliti sta ce tek biti pred punkciju, dr. ce me traziti a ja cu biti sigurno na wc............

  10. #10
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno hej

    hehhe..bas ste me nasmijale...hvala cure---da to sam i pretpostavljala da manje boli kad su prazna crijeva ali kad je i prazan mjehur..necu imat anesteziju samo cu popit nešt za bolove ili si ja znam sama dat injekciju u guzu,spasmexa i voltarena skupa
    ništa mi nepreostaje nego popit dulcolax i ne jest navečer..hehe
    hvala još jednom curke

  11. #11
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mirna, ima puno nježnijih čajeva ili "žvaka" od dulcolaxa, ne treba ti ništa agresivno, ili znaš da tebi treba nešto jače?

  12. #12
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    potpisujem crvenkapicu, i ja sam prije svakog pregleda pa čak i transfera imala trkicu do wc-a.
    sjećam se i svog dobitnog transfera, sestra me zvala da uđem u salu a ja na wc-u... ne mogu si pomoći, nervoza povezana sa strahom i uzbuđenjem itekako može biti "okidač" za poticaj za ići na wc.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Baš pametno da je netko otvorio i ovu temu... uopće nisam razmišljala o ovome svemu... sada znam da prije punkcije nema papanja.... da li važi i za transfer??

  14. #14
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Jedna moja stara ginekologica preporučila je dan prije punkcije popiti planinski čaj za čišćenje i pokazao se odličan (barem za nas koji ne idemo često tamo gdje carevi idu pješke). Tako mi na punkciji bude puno lakše.

  15. #15
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    lagano jesti i ne večerati,i piti donat mg vec je dovoljno da slijedeceg jutra poletiš na wc a onda se osjećaš svakako lakšim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •