Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: jedan plod se slabije razvija

  1. #1
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno jedan plod se slabije razvija

    Drage curke molim pomoć i iskustva.Imam dva ploda jedan je ovako piše"CRL 8mm kčs+ a drugi piše samo GV manja malo sam zabrinuta znam da i Korrny ima sličan problem ali bi htijela možda još koja curka ima sličnu situaciju.

  2. #2
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    mi isto imamo 2GV, jedno srceko... to se vidjelo na uzv-u sa 5/4 tjedna. u cetvrtak ponovo idemo na uzv sa 8 tjedana pa cemo vidjeti... dr. mi jr samo rekao da ne racunamo na drugi plod - GV je bila jako mala i bez neke perspektive...
    ali, koliko sam shvatila, nema razloga za brigu. kad se tako rano prestane razvijati, jednostavno se resorbira i nestane te ne ometa drugi plod.

  3. #3
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    To me je najviše brinulo kako će djelovati na ovaj plod koj se normalno razvija,jer doktor se nije točno izjasnio,znači ima nas još sa tim probl. Dajte curke javite se i umirite nas,vi koje ste prošle ovo.

  4. #4
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    bez brige - neki dan sam se cula s curom u istoj situaciji i na drugom pregledu vise nije bilo druge GV. i meni su oba dr-a rekla da nema frke sto se toga tice... komplikacije su jaaaaaaakooooo rijetke.

  5. #5
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    hvala frka malo si me utješila,a samo mi nije jasni kam drugi ode,valjda nebude neko krvarenje ili samo tak,neznam baš sam tupa što se toga tiče...

  6. #6
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam imala sličnu situaciju kao i frka, dvije gestacijske ali u drugoj srčeko nikad nije prokucalo. Nekoliko tjedana ta se druga GV vidjela na UZV, ali je uvijek bila naravno manja. Na kraju je dr napisao da je druga GV "konzumirana"; odnosno razgradila se u tijelu bez krvarenja.
    Ja bih još rekla da je važan i smještaj tih GV, ta druga koja se nije razvila smjestila se nekako niže i nije bila u situaciji da "povuče" plod, to je i dr kasnije komentirao. Ja nisam imala nikakvih krvarenja i trudnoća je dalje sama po sebi tekla uredno, što vjerujem da će biti i kod tebe.

  7. #7
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Evo i mene, mislim da je frka na mene mislila! Sa 6+5 vidjele su se dvije GV, ali jedan plod i jedno srce. Za drugu je dr napisao "bez embrionalnog odjeka". Dva tjedna kasnije, na 8+5 ove druge više nije bilo, resorbirala se, nisam krvarila.
    Vjerojatno je i taj smještaj bitan, ova "prava" GV bila je na dobrom mjestu i nije bila ugrožena od druge. Koliko sam shvatila, to je dosta često i najčešće prođe bez komplikacija.

    Nemoj previše brinuti i drzim fige da sve super prodje!!!

  8. #8
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da, i meni je dr rekao da se to često događa i u prirodnim trudnoćama, dakle žena koje ne idu na MPO, samo se zbog kasnijeg odlaska na UZV to i ne primijeti.

  9. #9
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    andream se sijeća i ja sam isto prošla kao i ona
    prvo vrijeme su se vidjela 2 ploda jedan malo manji a drugo malo veći
    čak je srčeko kucalo i kod manjeg samo je bila velika razlika u veličini i dr mi isto nije davao neku šansu ali sve se svelo na to da je sve moguće...
    s 10 tj se prestao razvijati ovaj manji i tijelo ga je samo očistilo ( bez krvarenja ) i ja sam se čudila
    nije bilo nikakvog krvarenja već se organizam sam pobrine za to... plod se počeo smanjivati i nestajati a posljedica toga je jedino bio povišen CRP a to sam riješavala vaginaletama

  10. #10
    Korny77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Draga BOZZ super što si otvorila tu temu.
    Ukratko moja situacija.
    U 7tt u jednoj GV CRL 10mm KČS+ a druga GV manja s embrionalnim odjelom 5mm s naznačenom cirkulacijom KČS+
    Sada sam u 10 tt.Čekam kontrolu sljedeći tjedan.
    Dr.B. je isto rekao da vjerojatno ovaj manji plod neće ostati i kad sam ga pitala da li ću ja to osjetiti rekao je da ne...
    Imali tko da je bio u sličnoj situaciji(jer kod mene kuca srce kod oba ploda samo što je drugi manji) i da su oba ploda ostala...
    Pozzzz...

  11. #11
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Ja sam imala dva ploda i oba srceka su kucala do 6.tj. Jedna GV je bila duplo manja i odmah mi je dr rekao da misli da taj plod nece opstati. U 6tj. sam pocela krvariti i krvarenje je trajalo 2 tj. Tada je prestalo kucati srce manjeg ploda, a veci se nastavio normalno razvijati
    Naknadno sam cula da razlika izmedju dva ploda (blizanacka trudnoca) ne smije biti veca od 5%.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •