Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Knjiga ~ Prvih godinu dana

  1. #51
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Meni je super časopis "Bebe", "Moja sretna beba" koju smo dobili u bolnici i ovaj forum ... ...za knjige nemam vremena...

  2. #52
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Ovoga se ja bojim i iz tog razloga tražim dobru knjigu. Možda je glupo što sam napisala da mi treba knjiga o odgoju, ali kako to drugačije nazvati? Zanimaju me isključivo sitnice, male stvari koje život znače, npr. kako složiti pelenu pri širokom povijanju, kako sterilizirati onu gore bočicu, kako dijete spava, čišćenje ušiju i nosa, podrezivanje noktiju i sl. stvari. Ne znam možda i to stvarno dođe samo po sebi??
    Pelene i široko povijanje - neki uopće ne preporučuju široko povijanje jer niti koristi niti šteti. Pko se odlučiš na široko povijanje varijanta 1 je - rasprostreš onu u obliku pješčanog sata (švedsku), preko nje u pravokutnik složiš švedsku, na to ide jednokratna pa dijete i lijepo motaš. Varijanta 2 su platnene pelene, prvo ide platnena pa uložak pa papirić pa dijete. Zamotaš i obučeš nepromočive gaćice. Simple.

    Steriliziranje bočice - kao i sve drugo - prokuhaš u vodi (ima i drugih varijanti tipa sterilizator i neke tekućine za steriliziranje), ali velika je šansa da ti uopće neće ni trebati ako ćeš dojiti. Posude u koje se stavlja izdojeno mlijeko ne moraju biti sterilizirane nego samo oprane deterdžentom u vrućoj vodi.

    Kako dijete spava - svako drukčije. Uglavnom se puno bude i to je zdravo za njih. Ako se mora presvlačiti ponoći (pelena pokakana ili jako mokra), neka to bude sa što manje svjetla.

    Čišćenje ušiju i nosa - ima na forumu dosta topica o tome mislim. Kažu otorinolaringolozi da ništa manje od lakta ne bi smjelo u uho pa si ti misli. Dr. Richter na Cybermedu kaže da u zdrav nos ne treba ući ništa osim zraka.

    Podrezivanje noktiju - kad dijete spava s tupim škaricama ili grickalicom, paziti na kožicu ispod noktića.

    Još nešto :namigujući nasmiješeni smajlić:?

  3. #53
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ah ah koliko grešaka...

    Pelene i široko povijanje - neki uopće ne preporučuju široko povijanje jer niti koristi niti šteti. Ako se odlučiš na široko povijanje varijanta 1 je - rasprostreš onu pelenu u obliku pješčanog sata (švedsku), preko nje u pravokutnik složiš tetra, na to ide jednokratna pa dijete i lijepo motaš. Varijanta 2 su platnene pelene, prvo ide platnena pa uložak pa papirić pa dijete. Zamotaš i obučeš nepromočive gaćice. Simple.
    Još nešto :namigujući nasmiješeni smajlić: ?

  4. #54
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    .
    .
    Još nešto :namigujući nasmiješeni smajlić: ?
    VedranaV, ma riješila si moje probleme u sekundi i povrh svega uštedila si mi novce za knjigu

  5. #55
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno


  6. #56
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I ja sam svojevremeno imala isto pitanje. Pogledaj tu pa možda nešto nađeš, ali kako su i meni cure rekle, tako sada sa sigurnošću mogu i ja reći Moja prva godina iz paketa Sretna beba.

    Vodenjak hvala na linku! Sad vidim da nisam trebala otvarati novi topic, molim moderatore da obrišu onaj koji sam ja otvorila

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Ma bravo vodenjak!
    Ja taman došla na podforum s namjerom da postavim isto pitanje, a ono topic već otvoren.

    Dakle, i ja molim za savjet.

    I imam još jedno pitanje: gdje pronaći nekakve pjesmice ili brojalice koje bi bile zanimljive djeci do godinu dana? Ima li netko konkretnu knjigicu za preporučiti?
    Svojedobno sam za svoju ljubav pronašala na Netu pod "dječje pjesme i brojalice" neke stvari i spremila ih, ali za neku knjižicu baš ne znam.

  8. #58
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Sad vidim da nisam trebala otvarati novi topic, molim moderatore da obrišu onaj koji sam ja otvorila
    Nema problema, Klara. Bitno je da si nasla sto si trazila, a ja sam onaj topik koji si otvorila, vec obrisala.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    A jeste vidjele slike u Klinici Mayo, sve mame imaju oko 40-ak godina :/
    Baš neukusno!


  10. #60
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    A ja mislim da je vrijeme da netko u Hrvatskoj napise kompetentnu knjigu o odgoju i njezi djece
    Lutonjice ? 8)

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajoooooooooooooooj

  12. #62
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ajoooooooooooooooj
    ma kuliraj, prozivam te jer si psiholog
    da ja nes napisem svi bi me popljuvali
    osim mozda Roda 8)

  13. #63
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima tu još psihologa, pa i defektologa, liječnika, odgajatelja....
    možda jednu zajedničku da složimo

  14. #64
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    zbilja mislim da bi trebali napravit knjigu koja ce suzbijat gluposti kojih u nasem podnjeblju ima puno
    zamisli argumentiranje : "ne, Rode kazu da..."
    :D

  15. #65

    Početno

    Iako nisam ljubitelj američanskog pouka, meni je Mayo bila vrlo iscrpna i informativna knjiga o tijeku trudnoće, te izvrsna i vrlo oprezno umjerena u opisivanju motoričko-intelektualnih dostignuća bebe kroz mjesece.

    Naročito mi je koristan dio o tome što poduzeti kod raznih hitnih stanja kod djece. Ovo što su prikazane neke majke koje izgledaju kao Olive iz "In the buses" meni govori da svatko može biti dobra mati, i ona lijepa i ona nelijepa i upravo me ta slika i prilika uvjerila da trebam imati dijete

    Eh da mi je još i Oprah....

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    Ja imam Mayo kliniku, Enciklopediju za roditelje i neke stručne knjige.u trudnoći sam jako puno čitala i sad kad me nešto zanima ja uzmem knjigu u ruke. ali pored tih knjiga raspitujem se i kod nekih mama .a moj zaključak je da sve uzimam s rezervom jer svako je dijete individua kao i mi tako da za moje zlato ja bih trebala osjetiti najbolji mogući način za djelovanje.
    ----------------
    Andrej 11.07.06.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •