Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 181

Tema: Bodies revealed

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako djeca budu sama tražila, odvest ću ih. Moji nisu premali. Za sada nisu pitali, ali na tv se svakodnevno pojavljuju prilozi o izložbi pa još ne znam...

  2. #52
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja bih rado pogledala
    djecu necu voditi, koliko ih poznajem znam da bi ih uznemirilo (i uzrokovalo nocne more, posebno S.-u)

  3. #53
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    S jedne strane mi zvuči jako zanimljivo... s druge, pak, užasavam se pomisli da bih gledala mrtvace (valjda u životu nisam vidjela mrtvaca - osim na tv - i nadam se kako još dugo neću).

  4. #54
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Definitvno sam odlucila da necemo ici, bolje da ima traume od majke koja joj nije dala da se educira o anatomiji sa 5g, nego da ima nocne more s mrtvacima.
    Baš tako, što se tiče djece.

    A što se mene tiče, ja nikad nisam vidjela mrtvaca i sama pomisao da se nađem među raskomadanim tijelima mi je prespuki... mislim da bih mjesecima imala problema sa spavanjem (kao da mi Rene nije dovoljan ).

    Nije da mi nije privlačno, ali nemam m.da

  5. #55
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Meni čak nije ni privlačno. Ne moram baš sve vidjeti u životu.

  6. #56
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ni meni nije privlačno. Doživljavam ovu izložbu kao moralno upitnu (tj. vrijeđa moje ljudske osjećaje, da citiram Zdenku), nije mi uopće isto kao korištenje tijela u medicinske svrhe, tužno mi je i tjeskobno.

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene mrtvaci ne uznemiravaju. Vidjela sam pokojeg, jednog i dodirnula. Kad ih dodirnes nekako znas da tu vise nema nista, da su mrtvi, da je ostao samo taj fizicki dio - tijelo. S te strane me uopce ne uznemirava koristenje tog tijela za nesto. Ali me malo uznemirava ideja da postoje ljudi koje komadanje i prepariranje mrtvih tijela zapravo zabavlja, jer jednostavno ne mogu to dozivjati na drugi nacin. Nisu patolozi u medicinskom smislu, pa da to sto rade ima neku ideju u sebi.
    A i dosta mi je tog senzacionalizma. Radije cu gledat neku lijepu umjetnost.

  8. #58
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i po meni je to senzacionalizam, moš mislit kako je njima do edukacije.
    meni se čini da svi ipak idu iz znatiželje, a ne iz želje da nešto nauče.
    ja bih sto puta rađe na dinosaure.
    radi edukacije, of course

    marta, kako si došla u situaciju da dodirneš mrtvaca?

  9. #59
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali me malo uznemirava ideja da postoje ljudi koje komadanje i prepariranje mrtvih tijela zapravo zabavlja, jer jednostavno ne mogu to dozivjati na drugi nacin. Nisu patolozi u medicinskom smislu, pa da to sto rade ima neku ideju u sebi.
    A i dosta mi je tog senzacionalizma. Radije cu gledat neku lijepu umjetnost.
    Eto upravo to. Zato mi i jest tužno i tjeskobno, jer mi je šuplje i senzacionalistički, a radio se o tjelima pokojnika a ne o kutijama za cipele.

  10. #60
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    http://max.tportal.hr/Kontroverzna-i...6967_0__0.aspx

    ako nekoga zanima, ovdje je intervju s glavnim medicinskim urednikom izložbe (u kojem između ostalog govori i o porijeklu tijela) i dijelovi izložbe koje je, mislim, dobro pogledati da bi se dobila predodžba i svatko za sebe donio svoj sud

    ovo nije ni za ni protiv, nego samo informacija za one kojima je to interesantno

  11. #61
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    i ja sam bila na originalnoj izložbi Gunthera von Hagensa, mislila sam da je ovo isto ali očito je samo preuzet postupak

    inače sam dosta gadljive prirode ali ova izložba koju sam ja vidjela je baš bila fascinantna, totalno zaboraviš da su to prava ljudska tijela

    jedino ja baš ne bih vodila klince mlađe od bar 10 g na to osim ako nisu baš ekstra zainteresirani

  12. #62
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Meni se pak čini da bi se manji klinci čak manje bojali... sudim po sebi, sjećam se da su mi najgore noćne more i strahovi (radi hororaca ili nekih strašnih priča) bile baš iz razdoblja iza 10. godine, pa tamo negdje do 15. godine.

  13. #63
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ... totalno zaboraviš da su to prava ljudska tijela
    Meni se bas to ne svidja.

  14. #64
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    kada sam prije nekoliko godina (ili kad je to već bilo) prvi puta pročitala o toj izložbi nakon svojevrsnog šoka prva pomisao mi je bila kako bih se ja osjećala da tako prepariraju organe mojih najbližih ili čak moje i onda pored njih prolaze tisuće ljudi sa svojim raznim komentarima i proučavaju svaki sa svojim namjerama i načinima, za njih je to jedan komad primjerka, a za mene je to nekad bila osoba koju sam voljela i kojoj tamo definitivno nije mjesto.
    svaki taj "primjerak" je nečije dijete ili neka osoba koja je barem jednom bila voljena.
    sada sigurno zvučim prepatetično, ali žalosno mi je što je uopće netko i došao na ideju da postavi takvu izložbu jer na tu ideju sigurno nije došao zato da educira ljude nego isključivo zbog zarade. budimo realni danas postoje svakojaki materijali i tehničke mogućnosti te se sve to može napraviti i umjetno. taj koji je to osmislio zna da su danas ljudi zasićeni svime mogućim i da se pozornost najlakše privuče šokantnim. svi smo mi znatiželjni i većina će nas kliknuti na onu sliku preko koje stoji cenzura "pozor uznemirujuće fotografije".
    ja zaista nikoga ne osuđujem i moram priznati da je ideja genijalna (moralno apsolutno poremećena, ali genijalna) samo plaši me što će sljediti za 20, 30 godina? kakve će izložbe slijediti iza ove? možda izložba tijeka umiranja tijela? brrrrrrrr

  15. #65
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    dorotea X

    koja je svrha u stvari da se tu radi o pravim tijelima? a ne o umjetnim odljevima? šta kaže ovaj gospon na intervjuu, nemam volje slušati cijeli?

  16. #66
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    dorotea24, potpis od prvog do posljednjeg slova!

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i po meni je to senzacionalizam, moš mislit kako je njima do edukacije.
    meni se čini da svi ipak idu iz znatiželje, a ne iz želje da nešto nauče.
    ja bih sto puta rađe na dinosaure.
    radi edukacije, of course

    marta, kako si došla u situaciju da dodirneš mrtvaca?
    Nisam marta, ali mi je sam joj došla potpisati post. Onaj iznad...

    U zadnjih godinu dana vidjela sam previše smrti, umiranja i mrtvih tijela, neka od njih su bila djeca, jedan od njih je bio moj otac. Mene smrt također ne straši, niti najmanje... Ali mi je (najblaže ) rečeno apsolutno neprirodno gledati ljušture koje su nekada bile utočište za nečiju dušu. I još u pozama da bi što točnije prikazale stanje organa u određenom položaju...
    U društvu koje se panično boji smrti i umiranja valjda je prikaz mrtvaca kroz staklo u galeriji jedini prihvatljiv način da se približiš smrti i životu, kad već rađanje i umiranje stavljamo u institucije daleko od nas ?

  18. #68
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Ja sam bila na postavci od gunther von hagen-a, uglavnom iz razloga sto me vodio neko ko je i sam dobio karte na poklon.
    original se zove 'body worlds', a ove ostale izlozbe je u stopu prate, sa istim idejama i motivima ('bodies revealed', 'body exploration etc).
    za one koji se boje leseva, vazno je znati da ove izlozbe sve koriste istu tehniku i da ono sto covjek gleda jesu plastinati, dakle objekti koji su dobijeni nakon sto su sva voda i mast (znaci preko 80% onoga sto je ljudsko tijelo sadrzalo) zamijenjeni prvo acetonom pa onda raznim plasticnim masama. o bojenju i modeliranju da ne pricam, znaci nemate neki osjecaj prisustva smrti, nego prisustva nekih cudnih lutaka.

  19. #69
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    znaci, za ljude koji su iz medicinskog svijeta, izlozba nije nista posebno spektakularna, da ne kazem ima ljudi koji su zijevali unaokolo, bilo je cak i djece, o omladini da ne pricam.

    sa druge strane, za ljude koji su vrlo udaljeni od svijeta medicine, fiziologije i biologije, i uz to mozda jos vjeruju u svetost/nepovredivost ljudskog tijela, duse ili sta god, ova izlozba definitivno nije!! dakle, stvarno se ne treba muciti, i uz to jos nekim skandal-majstorima trpati pare u dzep...

    meni je licno na izlozbi jedino smetala ta neka pretencioznost, to neko izigravanje 'umjetnosti'. kao - rasireni krvni sudovi u neke dubiozne mreze, pa jahanja na konju pri cemu su i zivotinje plastinirane u nekim ludim skokovima...pa fetusi...pa plastinati koji se sexaju, i to u raznim pozama???!!!!! pri cemu fetusi nisu bili iza crne zavjese, ali ovi koji se sexaju jesu?!?!?!?!!

    po mom misljenju, jedina populacija ljudi koja moze da profitira i izadje pametnija sa ove izlozbe nego sto je u nju usla, jesu neki ljudi 'u sredini'. znaci, dosli su bez previsokih ocekivanja, hoce da razjasne medicinska pitanja koja su ih interesovala, tipa - bas da vidim gdje ono bijase timus, gdje su jajnici, kako se sta vidi sa ledja i sl.
    i niko vise.

  20. #70
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    KLince definitivno ne bih vodila. Ja bih rado pogledala izložbu, ali me isto muče neka moralna pitanja.
    Nakon posta dorotee24 sam se zamislila.

  21. #71
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja otvorila temu, pa saznala da već postoji. Još nisam skužila ovaj pretražnik.
    Jedva sam dočekala da ovo stigne k nama i jedva čekam da s MM odem na izložbu.
    Ali i ja imam dilemu. Voditi Janka ili ne?

  22. #72
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja moram priznati da se nisam zamislila nad doroteinim postom i zapravo čak mislim da mi ne bi bilo toliko zanimljivo da je sve to plastično.
    Ta tjela su koliko sam ja upoznata dobrovoljno darovana, dakle nitko ih nije uzeo na silu i protiv nečije volje. Pa kao je nekome bilo ok da ga se jednog dana na takav način gleda, zašto bih ja imala nekih moralnih dvojbi oko toga!
    Ja idem jer sam znatiželjna.

  23. #73
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar i ja cemo ici na izlozbu, nemam problem s ljudskim tijelima, buduci to nisu imali ni njihovi prvi vlasnici
    mm ima problem s takvim senzacionalizmima pa nam predlaze posjet njegovom frendu - patologu

    ali, vjerujem da mi nece biti svejedno gledajuc, ne znam, nokte i sl, pretpostavljam jer to mi je kod mumija uvijek najgadnije

    gledala sam lenjina u kremlju, vodnjanske mumije, mumiju u arheoloskom muzeju, a da su mi vazniji bili neki gadni detalji, tipa isusene ocne jagodice i vec spomenuti zuti nokti, ali nije me mucilo to sto su tijela tamo bez suglasnosti ikog od njih, dapace, vecini tih prvih vlasnika bi bilo nepojmljivo i nimalo u skladu s njihovim vrijednostima da se njihova tijela prodaju s popustom na grupne posjete

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Klanjam se. Vidjela si Lenjina. :klanj:

  25. #75
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa Vidi poruku
    po mom misljenju, jedina populacija ljudi koja moze da profitira i izadje pametnija sa ove izlozbe nego sto je u nju usla, jesu neki ljudi 'u sredini'. znaci, dosli su bez previsokih ocekivanja, hoce da razjasne medicinska pitanja koja su ih interesovala, tipa - bas da vidim gdje ono bijase timus, gdje su jajnici, kako se sta vidi sa ledja i sl.
    i niko vise.
    ja nakon svega što sam pročitala i vidjela o toj izložbi mislim da bih samu sebe mogla ovdje svrstati
    pomno sam pročitala tuđa mišljenja i razmislila o njima jer moram priznati da sama nisam imala takve dvojbe, i shvatila da s moralne i etičke strane nemam nekih prevelikih problema - što ne znači da se u datom trenutku ne bi mogli pojaviti.
    djecu ne bih vodila - prvenstveno stoga što oni tako mali nikako to ne mogu doživjeti na ovaj gore navedeni način (s kojim se, moram priznati, dosta slažem), a može ih nepotrebno zaplašiti
    hoću li otići? - nemam pojma, ali da mi je tako odbojna i sama pomisao - nije...i ja sam onda valjda znatiželjna...kajaznam

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    I ja ne znam bih li vodila šestogodišnjeg sina. Pričali smo o toj izložbi, zatim sam mu pokazala slike i rekla da su to tijela umrlih ljudi. Nije ni trepnuo. I na kraju kad sam ga pitala da li bi želio ići, rekao je DA. Mislim da djeca ne razmišljaju o tome tako tragično kao mi odrasli. Kad čitamo Pepeljugu i jednoj sestri odrežu prste, a drugoj petu, ja odmah zamišljam grozan prizor, dok je to klincima ok i nemaju traume zbog toga.

  27. #77
    newnick

    Početno

    pogledala sam ovu izlozbu, u drugoj zemlji.

    meni je super!

    nije gadljiva, niti u pola koliko sam zamisljala. s tim se slozio i mm- koji apsolutno ima fobiju od zila ili krvi ...i sve je to pogledao

    moje misljenje da bi djeci to bilo jako zanimljivo i da vecinu negativnih dozivljaja roditelji prenose na djecu, te ih ona od njih preuzimaju.

    za 5-6 godisnjake to bi bilo wow, vidjeti...a za manje klince- usudujem se reci dosadno

    da, dio sa fetusima je odvojen od ostalog i ja sam i to pogledala, sa trbuhom "do zuba" (nije mi bilo svejedno, ali to ima veze s tim sto sam ubrzo ocekivala roditi )

    ja vam ovo preporucam!

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja moram priznati ne doživljavam isto da vidim ovu izložbu i da vidim mrtvaca. Kaj ja znam. Vidjela sam par puta na cesti nakon nesreće prekrivena tijela, pa mi je to danima bilo strašno i grozno, a ovo jedva čekam da vidim i nikako mi ne ide u istu kategoriju.
    Ivu neću voditi samo iz razloga što njoj to apsolutno ništa ne znači niti bi joj to kaj predstavljalo u životu, a bilo bi joj dosadno i možda zbog toga ja ne bih mogla vidjezi izložbu u miru.

  29. #79
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    vecini tih prvih vlasnika bi bilo nepojmljivo i nimalo u skladu s njihovim vrijednostima da se njihova tijela prodaju s popustom na grupne posjete


    ja ću ići

    malo me streslo to sa tijelima iz Kine
    nadam se da nisu nelegano uzeta tijela
    mada je njima sada svejedno

    vodim V
    meni je ljudsko tijelo fascinantno
    neka vidi što je ispod
    koji je to veličanstveni sklop mišića, kostiju, krvnih žila, živaca
    ljudsko tijelo je najsavršeniji stroj na svijetu
    i neka ga upozna
    i nauči cijeniti i paziti

  30. #80
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    meni je ljudsko tijelo fascinantno
    neka vidi što je ispod
    koji je to veličanstveni sklop mišića, kostiju, krvnih žila, živaca
    ljudsko tijelo je najsavršeniji stroj na svijetu
    i neka ga upozna
    i nauči cijeniti i paziti
    potpisujem, ovo je i moj razlog zasto zelim vidjeti izlozbu

  31. #81
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja potpisujem a70v.

    Jako me zanima kako izgledamo iznutra i ovo je zapravo jedina prilika da to vidim.

  32. #82
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Napisala sam cijelu stranu na ovu temu,pa mi se zblesirao komp i sve otišlo.Sad više nemam živaca,pokušat ću kratko.
    Bila sam jako zagrizla za ovu izložbu,čekala sam da nam oni koji su bili na njoj napišu dojmove.Složila bi se sa hanumica fatom(hvala na iskrenom i opširnom viđenju izložbe)
    Pogledala sam intervju sa onog linka na prvoj strani,intervju sa onim likom.Prikazali su i neke od "izložaka"
    Ma kad samo pomislim što je trebalo napraviti,koja je to sila bila potrebna da ispuni bojom ili čime već sve one arterije do najsitnijih ogranaka..
    nemogu naći lijepu riječ za to pa i čak da je u ime znanosti..
    Mislim da bi ovako nešto moglo koristiti studentima medicine i sl.a nikako ne kao izložba za široke društvene mase...

  33. #83
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj twinmama prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ovako nešto moglo koristiti studentima medicine i sl.a nikako ne kao izložba za široke društvene mase...
    A zašto mi smrtnici to ne bi smjeli vidjeti?

  34. #84
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    A zašto mi smrtnici to ne bi smjeli vidjeti?
    Pretpostavljam da je ovo pitanje meni upućeno
    Meni je jasno da postoji interes,zato ovakva vrsta izložbe i postoji.
    Ali ne vidim nikakvu korist od toga,osim što ćeš ti zadovoljiti svoju znatiželju,a netko drugi će imati financijsku korist.
    Cilj ne opravdava sredstvo.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj twinmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ne vidim nikakvu korist od toga,osim što ćeš ti zadovoljiti svoju znatiželju,a netko drugi će imati financijsku korist.
    Ja vidim korist - proširujem svoje vidike i spoznaje.
    Možemo to reći i ovako: odlaskom u kazalište ili u Španjolsku ja zadovoljavam svoju znatiželju, a netko drugi ima financijsku korist.

  36. #86
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vidim korist - proširujem svoje vidike i spoznaje.
    Možemo to reći i ovako: odlaskom u kazalište ili u Španjolsku ja zadovoljavam svoju znatiželju, a netko drugi ima financijsku korist.
    upravo tako. danas se teško može nešto raditi ili vidjeti, nedajbože naučiti ili uživati, a da netko od toga nema financijsku korist...ne moraš niti izaći izvan kuće da te već netko ne pokušava obrlatiti za nešto - to je dio vremena (a i prostora i folklora valjda) u kojem živimo. po tome se ova izložba ne razlikuje od bilo koje druge.

  37. #87
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U društvu koje se panično boji smrti i umiranja valjda je prikaz mrtvaca kroz staklo u galeriji jedini prihvatljiv način da se približiš smrti i životu, kad već rađanje i umiranje stavljamo u institucije daleko od nas ?
    Ovo je, za mene, takva istina.
    Tako i ja vidim ovu našu "zapadnu" civilizaciju.

    Netko je pitao Martu kako je došla u situaciju da dodirne umrlu osobu...
    Pa kad netko od najbližih umre doma, a ne u instituciji, dodirneš ga, zagrliš, plačeš - to je ljudski

  38. #88
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim da ćemo MM i ja ići, jer nas to zanima iz razloga koje je navela a70v, a nije nam gadljivo, morbidno ni toliko etički upitno i mislim da će nama dvoma biti edukativno, a napisat ću koji su nam bili post-izložbeni dojmovi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.04.2010. at 12:22

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ići. Vidjela sam vlastitim oćima ono što priroda nije zamislila da se vidi , tako da nakon toga nemam želju to ponoviti.
    X potpisujem nema šanse pozlilo bi mi. Nemam niti najmanju želju....

  40. #90
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Bili smo danas. Prvo, nisam unaprijed kupila karte jer na netu nisam stigla pa sam zvala gore i rekli su da samo dođemo tako da smo najnormalnije upali (radni rad, rano poslijepodne)

    Izložba je skroz ok, neke stvari su mi bile baš onako fascinantne, a neke više ponavljanje školskog gradiva, ali klinci su bili apsolutno oduševljeni.
    Imali smo onaj audio vodič na kojem smo mogli poslušati uz eksponate i objašnjenje za odrasle i za djecu, što je bilo super. Puno su zapitkivali, puno gledali, Jana su pluća u svim oblicima osobito fascinirala, onda moždani udar i tako, a fetusi su im oboma bili i zanimljivi i ganutljivi.
    Nisu (nismo) imali ni jedan trenutak gađenja ili straha, tako da mogu samo preporučiti ako netko razmišlja da li voditi vršnjake mojih klinaca.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Nekako sam tužna kada čitam o komercijalizaciji smrti, jer to uistinu jest komercijalizacija. Sigurna sam da izložba ne bi pobudila toliki interes javnosti i privukla velike mase ljudi da se radi o izložbenim primjercima koji su napravljeni od umjetnih materijala. Vjerujem da je izložba odlična za edukaciju i zadovoljavanje znatiželje posjetitelja, ali meni osobno su na prvom mjestu poštivanje ljudskog tijela kao utočišta u kojem stanuje, ili je stanovala jedna duša...

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Majo, koliko ste dugo tamo bili?
    Koliko treba za pogledati izložbu?
    Je vrijeme ograničeno ili možeš biti koliko hoćeš?

  43. #93
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja ću voditi petogodišnje dijete, koje je fascinirano ljudskom anatomijom. Uopće se ne bojim, nemam moralne ni ine dileme.

    Ali me intrigira post od sirius, o nama kao društvu koje se udaljava od rađanja i smrti, kao da nešto od to dvoje nije dio naših života.

  44. #94
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    a70v, bili smo nekih sat do sat i pol, nisam ziher, proletilo nam
    nije ograničeno vrijeme

  45. #95
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo posjetili ovu izlozbu u jednom drugom gradu na jednom drugom kontinentu prije skoro dvije godine, klinci su tad, njih cetvero koji su isli s nama, bili u rasponu od 6 do 9 godina. Nis im se nije gadilo nit im bilo zastrasujuce. Al je bilo prilicno edukativno, iako klincima jos uvijek prilicno apstraktno. A nama odraslima definitivno fascinantno.
    Ana, vi ste bili na original izlozbi.
    Ovo je kopija one izlozbe.

  46. #96
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    [QUOTE=daddycool;1590708]Nažalost nisu. Gunther Von Hagens je autor originala Body Works, a Bodies Revealed je samo jedna od kopija.


    ah
    sad tek vidim da je daddy to vec napisao

  47. #97
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    .......
    Posljednje uređivanje od Mukica : 16.04.2010. at 21:15 Razlog: edit, dupli post

  48. #98
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    upravo tako. danas se teško može nešto raditi ili vidjeti, nedajbože naučiti ili uživati, a da netko od toga nema financijsku korist...ne moraš niti izaći izvan kuće da te već netko ne pokušava obrlatiti za nešto - to je dio vremena (a i prostora i folklora valjda) u kojem živimo. po tome se ova izložba ne razlikuje od bilo koje druge.
    pa najbolje onda da nejdes ni u konzum
    jer od toga todoric ima finncijsku korist
    ili u kafic na kavu
    financijskiu ce se vlasnik okoristit
    nemoj ni na plac
    jer ce finncijski proftirat kumica ili zelenas

    ljudi koji su napravili izlozbu imaju troskova
    klovicevi d. imaju troskova
    placajuci kartu financiras i radna mjesta onih sto su to dovezli u kamionima, cestrainu i sl.

  49. #99
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Potpisujem Mukicu.
    Koga ne interesira, ne mora ići.
    Ja sam bila i bilo mi je kao na satu biologije, što sam i očekivala. Čak i "preplastično".

  50. #100
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Na net kartama su navedeni nekakvi termini, tipa od 18-18.30 itd., iz čega sam ja shvatila da je vrijeme ograničeno, znači - nije?

    Jel' se može doći u neko drugo vrijeme, ne nužno ono za koje je kupljena karta - radni dan, usred tjedna?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •