Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 181

Tema: Bodies revealed

  1. #101
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem Mukicu.
    Koga ne interesira, ne mora ići.
    Ja sam bila i bilo mi je kao na satu biologije, što sam i očekivala. Čak i "preplastično".

    I ja poptisujem Mukicu!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Nije stvar u tome koga interesira, a koga ne, stvar je u tome da mora postojati granica između nečega što je na prodaju i što nije na prodaju. I uvjerena sam da izložba ne bi bila ni upola toliko posjećena da se ne radi o izložbenim primjercima nekoć živih ljudi. Naravno, neka radi tko što hoće, "hvala Bogu" pa su horizonti u današnje vrijeme vrlo široki...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Nagledala sam se dovoljno mrtvih ljudi, u živo bez silikona , da me preparirani mrtvi ne zanimaju .
    Posljednje uređivanje od maria71 : 21.04.2010. at 08:37

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Ja neću ići niti ću voditi dijete , jer to nije primjereno za njega, nebi se od toga vjerojatno dugo oporavio

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    pa najbolje onda da nejdes ni u konzum
    jer od toga todoric ima finncijsku korist
    ili u kafic na kavu
    financijskiu ce se vlasnik okoristit
    nemoj ni na plac
    jer ce finncijski proftirat kumica ili zelenas

    ljudi koji su napravili izlozbu imaju troskova
    klovicevi d. imaju troskova
    placajuci kartu financiras i radna mjesta onih sto su to dovezli u kamionima, cestrainu i sl.
    Meni ove tvoje poredbe uopće nemaju nikakvog smisla, jer hranu ovak ili onak kupiti moraš, bilo to u Konzumu ili Mercatoru ili kod kumice na placu, kavu možeš i ne moraš popiti, al brate mili gledati mrtva plastificirana ljudska tijela ne moraš, sve se to moglo napraviti i od plastičnih odljeva i sumnjam da bi bila tolika pomama za time...samo toliko
    Posljednje uređivanje od Mondu : 21.04.2010. at 14:26

  6. #106
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa poanta i je u tome da ne bi bilo fora gledati da je sve to plastično...Pa kome krivo kome pravo.
    Kao što netko reće, ako mu se ne sviđa ne mora gledati, ali tu nekakvo moraliziranje oko toga mi je bzvz!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 21.04.2010. at 14:29

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa poanta i je u tome da ne bi bilo fora gledati da je sve to plastično...Pa kome krivo kome pravo.
    Kao što netko reće, ako mu se ne sviđa ne mora gledati, ali tu nekakvo moraliziranje oko toga mi je bzvz!
    Ne mora gledati, ali može komentirati..samo se pitam gdje je kraj tome..do kud se sve ide zbog love.

  8. #108
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Pa poanta i je u tome da ne bi bilo fora gledati da je sve to plastično...
    Tužno.

  9. #109
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne vidim kaj je tužno...

  10. #110
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    ...kuda ide današnji svijet.
    Ako te izložba zanima iz edukativnih razloga(i inih razloga proširavanja vidika)
    Zašto te onda neka umjetna,vjerna kopija nebi zanimala?

  11. #111
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zanimalo bi me i inače, ovako je samo fascinantnije...

  12. #112
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam tek nakon odluke da idemo na izložbu (odnosno da moja djeca idu) shvatila da se radi o pravim tijelima. dakle, to uopće nije bio faktor koji me privukao izložbi

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimalo bi me i inače, ovako je samo fascinantnije...!
    ...pa baš se i nebi reklo, kad čovjek ovo pročita:

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa poanta i je u tome da ne bi bilo fora gledati da je sve to plastično...!

  14. #114
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam tek nakon odluke da idemo na izložbu (odnosno da moja djeca idu) shvatila da se radi o pravim tijelima. dakle, to uopće nije bio faktor koji me privukao izložbi
    i ja. I nema šanse da odem iako je dijete dobilo prepotruku u školi da pogleda izložbu. Nek ga vodi tata. Meni bi bilo mučno i od vjernih kopija, a kamoli sada kada znam o čemu se radi

  15. #115
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa većini ljudi možda ne bi, poanta stvaratelja same izložbe je bila vjerojatno u tome da će na ovakav način privuči puno više pažnje i zainteresiranih ljudi.
    I ja sam hjtela ići prije nego sam saznala da su to pravi ljudi.
    Još me samo više zainteresiralo.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Ovo je sad smiješno, al fakat je....:D
    Poanta stvaratelja izložbe jest ono što je i uspio, senzacijom zaraditi puno love, a to upakiravanje svega toga u neke edukacijske okvire mi je žalosno, jer je činjenica da vas 90% ide samo zato jer se radi o mrtvim tijelima.

  17. #117
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A i da je tako, zakaj to tebe muči?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    A zakaj bi to mene mučilo, komentiram i iznosim svoje viđenje toga...ništa više.

  19. #119
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa meni djeluje kao da te muči...
    Gle, ja sad govorim u svoje ime...
    Ne idem ja to gledati zato kaj su tam mrtvi ljudi, već sam negdje napisala da mi nije isto vidjeti mrtvog čovjeka na cesti i ovog tam na izložbi. Jednostavno ne doživljavam to na isti način.
    Od mrtvaca na cesti ću još danima imati more, ali od ove izložbe neću sigurno.
    I zašto ti nije jasno kako je nešto što je stvarno zanimljivije od plastike...?
    Imam usporedbu u glavi ali ne znam smijem li to ovdje napisati!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 21.04.2010. at 16:05

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa meni djeluje kao da te muči...
    Gle, ja sad govorim u svoje ime...
    Ne idem ja to gledati zato kaj su tam mrtvi ljudi, već sam negdje napisala da mi nije isto vidjeti mrtvog čovjeka na cesti i ovog tam na izložbi. Jednostavno ne doživljavam to na isti način.
    Od mrtvaca na cesti ću još danima imati more, ali od ove izložbe neću sigurno.
    I zašto ti nije jasno kako je nešto što je stvarno zanimljivije od plastike...?
    Imam usporedbu u glavi ali ne znam smijem li to ovdje napisati!
    Ako se ne slažem s tobom, ne vidim, zašto bi me to trebalo mučiti, ja imam svoje stavove i razmišljanja, jednako tako i ti...jedino ako ti polazis od same sebe, fakat ne znam...

    Meni je pomisao da gledam nečije dijete, nečiju majku, tamo secirane, a da bi kao, netko nesto naučio jednostavno odbojna.

  21. #121
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene također ništa ne muči, samo pokušavam shvatiti zakaj vam je nekima to tako jako strašno...

  22. #122
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Meni nije strašno, ali mi ne pada na pamet ići na tu izložbu, a kamoli da bih tamo odvela svoje dijete.
    Sve što sam željela naučiti o građi ljudskog tijela naučila sam zahvaljujući knjigama iz anatomije, medicinskim enciklopedijama, o mogućnostima koje sada pruža internet da uopće ne govorim.
    Tko voli, nek' izvoli - mene ta izložba uopće ne privlači. Niti najmanje.
    Posljednje uređivanje od n.grace : 21.04.2010. at 17:52

  23. #123
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni bi bilo draže da jesu vjerne plastične kopije jer mi gledati mrtvace nije uzbudljivo (kao ni šokirajuće), zapravo-svjedno mi je
    uopće me ne uzbudjuje to.

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I meni bi bilo draže da su plastika, doduše, možda bi se javio moment jel' to stvarno tako, biće nije. Bila ja, bilo mi je baš zanimljivo, zanimljivije nego neke umjetničke, tipa kineski porculan ili tako nešto, ali to vjerojatno govori o mojim interesima, ovo je ovako, meni, kao laiku upečatljivo i zaniljivo, jer nije isto gledat u atlasu i biologiju i tako u stvarnosti.

    Bilo je puno ljudi i vodstvo od strane studentica med. faksa koje su obbrazlagale što je što i davale neke zanimljivosti. Meni su najzanimljiviji bili dijelovi patologije - ono, zcdrava versus bolesna pluća, kako izgleda ciroza, kako rak, kako vanmatrenična itd. Fetusi mi nisu bili creepy, ali je nešto što mi je onako... voljela bih da je model - živčani sustav malog djeteta, valjda jer je veličine slično mojem djetetu. I za onaj model "filetirane" magnetske, to bih isto voljela da je neki model, ali, sve je to tijelo i meni je bilo zanimljivo i edukativno i ne stiče se dojam leševi, stvarni ljudi itd., toliko je nekako dojam je da su modeli. Nadam se da ovo ne zvuči grozno.

    Većina ljudi koji su tamo bili su ili neki medicinari mladi (tako mi se čini), ima dosta starijih ljudi, ima nešto majki s djecom, ali mislim da je to mlađoj djeci nezanimljivo.

    U svakom slučaju, nekako navodi na to da stvarno cijeniš tijelo svoje, bilo bolesno, bilo zdravo i nastojiš ga održavat što zdravijim. U Knjihzi utisaka su dojmovi uglavnom pozitivni, ima nekih komentara a di je tu duša, ali izložba je o tijelima, a ne o dušama...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.04.2010. at 20:32

  25. #125
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    A mislim da poanta može uistinu biti jednostavno edukativna - tijelo kao stroj, pa zaslužuje divljenje, ima se o čemu razmišljati upravo nakon izložbe. S nekakvim respektom prema tijelu koji se kod mene itekako "uglavio" baš nakon izložbe.
    Tim više su mi neprimjerene usporedbe tipa "prodaja tijela - za ili protiv", to bi bilo za neku drugu temu i drugo moraliziranje - što jest a što nije dobro u svemu tome.
    Mene su kao ex MPO pacijenta (bivšeg a možda i budućeg) dosta zaintrigirala i poglavlja o spolnom sustavu muškarca i žene, lijepo je nakon svega još jednom proći kroz prisjećanja od trenutaka začeća i vidjeti kako to funkcionira u prirodnom ciklusu na primjer. A malo ironije na kraju bio mi je prikaz ugrađene spirale kao kontracepcijskog sredstva kod secirane žene. Ali sve je to na kraju naš izbor, kako god se okrene...

  26. #126
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A mene baš sve to oko trudnoće i ploda posebno zanima, jer evo treći put sam trudna i baš me zanima kako to izgleda iznutra!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mene isto sve to jako zanima...ja sam na djelomicnoj obdukciji uzivala (ako izuzmeno smrad)
    samo moram nagovoriti muza...
    jedino mi glupo kaj je samo pola sata...nekak mi to premalo za dobro proucavanje

    i slazem se...da je plasticno bilo bi zanimljivo i poucno al iovako je puno bolje i fetusi...zakaj ne...isto me zanima kako to ustvari izgleda

  28. #128
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    NIJE samo pola sata, možete ostati koliko vas volja.

  29. #129
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma kaj bi bilo pol sata, pa kaj možeš vidjeti za pol sata?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    pa na stranici za karte pise recimo od 10-10.30 75 kn

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ne znam, meni se ne sviđa koliko smo daleko spremni ići u zadovoljavanju vlastite znatiželje... Netko je napisao kako je izložen spolni odnos, meni je to grozno...

  32. #132
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A meni je to baš zanimljivo...

  33. #133
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    pa na stranici za karte pise recimo od 10-10.30 75 kn
    to je vrijeme kad ulaziš unutra s tom ulaznicom. izađeš kad hoćeš

  34. #134

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ne samo tebi, mnogima, to najbolje znaju nosevi za mase...

  35. #135
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj CEBELKA86 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, meni se ne sviđa koliko smo daleko spremni ići u zadovoljavanju vlastite znatiželje... Netko je napisao kako je izložen spolni odnos, meni je to grozno...
    ??? pa ne moraš ići na izložbu, upravo se o tome i radi... kako smo i pisali, kome se ne sviđa ne treba ići. Isto kao i u dućanu, nećeš kupiti ono što ti se ne sviđa.
    A ovo gore quotano neću ni komentirati, pa kako bi nešto moglo biti "izloženo" osim pismom, odnosno tonom?

  36. #136
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A mogu ja pitati zašto ti je grozno vidjeti kako u presjeku izgleda spolni odnos?
    Ne kužim fakat kaj je utome tak grozno...

  37. #137
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A mogu ja pitati zašto ti je grozno vidjeti kako u presjeku izgleda spolni odnos?
    Ne kužim fakat kaj je utome tak grozno...
    Da, ovo sam i ja pomislila...
    možda je mislila da je grozno ako je to na izložbi prikazano... očito je taj koji je to pisao lupetao bez veze, ili nije bio na izložbi.

  38. #138
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A mogu ja pitati zašto ti je grozno vidjeti kako u presjeku izgleda spolni odnos?
    Ne kužim fakat kaj je utome tak grozno...

    odnos mrtvaca s mrtvacem ne prolazi ko nekrofilija?

  39. #139
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, crnjak....

  40. #140
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    odnos mrtvaca s mrtvacem ne prolazi ko nekrofilija?
    e točno sam i ovo pomislila... nevjerojatno kak isto mislimo, koje nismo opterećene stvarima koje se izložbe ne bi trebale ni ticati...

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    "Ništa nije sveto sve je bruto i neto... lalala" Eto, smeta me to, a više od toga me boli što mase to podržavaju... A neka nikoga ne boli što samo izražavam svoje mišljenje...

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nema vam tog spolnog odnosa.

    Moj doživljaj je baš nekako... baš veličanstvenost ljudskog tijela, filozfoske reperkusije u svim smjerovima moguće (renesansna demokratizacija znanja, tijelo kao nešto jedinstveno što nam je dano jedinstveno, prah si bio itd., pa cons - reality, nekrofilija, koma), ali, što bi rekao pripadnik liberalnog relativizma - sve je to percepcija.

    Meni je izuzetno bio zanimljiv taj reproduktivni dio, fetusi itd., 10 godina gledam UZV-om i dovijam se što to crno-bijelo 2D stvarno znači, a sad sam mogla i onako vidjet to kako stvarno je i je fascinantno meni. Da ne kažem da sam konačno shvatila di je taj Douglasov prostor iz opisa "tekućina u Douglasu", to me vječno intrigiralo. Pa da maternica ne stoji u vertikali, nego leži na mjehuru. Te medicinarke su odlične, baš imaju smisla i jednostavna je prezentacija, možeš i pitat, stvarno je ok. Nije mi bilo traumatično, niti jeftino, niti grozno, niti gadljivo, nemaš dojam da su to nekoć bili živi ljudi (osim taj živčani sustav u djeteta, to me valjda iz te neke moje priče uf, voljela bih da je model). I ne ide se gledat iz tog nekog senzacionalizma, jer taj dojam nekako izostaje, i meni se čini da bi isto bilo i da su modeli.

    BTW, oko tih vremenskih termina gledanja izložbe, to je neujednačno. Primjerice, na internetskoj karti piše od 18-18.30. Mi jučer kasnili, sisterica mi zvala, otfikarilo je da se mora doći baš u taj termin. Meni, istovremeno, dolje na prodaji reklo nema frke, danas nam nije tolika gužva, tako da to ovisi o gužvi, valjda. I da se ne mora u pola sata vidjet. Realno, ja sam žurila, a sat i po sam se zadržala.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.04.2010. at 16:56

  43. #143
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ovo sam i ja pomislila...
    možda je mislila da je grozno ako je to na izložbi prikazano... očito je taj koji je to pisao lupetao bez veze, ili nije bio na izložbi.
    andream, ja sam negdje ranije, na prosloj strani pisala o izlozbi i utiscima.
    verzija koju sam ja vidjela bila je berlinska postavka 'originala' od guntera von hagena. ima nekoliko razlicitih verzija, body worlds, bodies revealed etc., ali sve su vrlo slicne i imaju isti koncept kao i nacin plastinacije koristen koji je von hagen patentirao (preko kompletna voda i masnoce se zamjenjuju acetonima pa plastikom, zato na kraju covjek i ima osjecaj da su neke cudne lutke u pitanju...)

    kod nas na izlozbi jesu bili izlozeni parovi koji se seksaju, i to u raznim pozama,
    pa sprijeda, pa odozada, sve disecirano iz nekih ludih uglova,
    pa cak i neko jahanje na konju, mozda mi je tog konja bilo i najzalije kako su ga isfiletirali...
    uglavnom, taj dio izlozbe je jedini bio iza paravana, tako da je svako mogao da razmisli da li zeli da udje (za razliku od seksa, fetusi u raznim fazama razvoja nisu bili iza paravana...)

  44. #144
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje cure su bile s tatom i prijateljima
    karte su kupili na licu mjesta, bez ikakve rezervacije
    bili su oko sat vremena unutra

    zari su najzanimljiviji bili fetusi, i činjenica da ljudsko srce ne izgleda onako kako ga mi simbolički crtamo LOL , a margiti nekakve oči.

    nije im bilo ni strašno, ni gadljivo, nego onako, fact of life, kako i inače reagiraju na tjelesne organe i tjelesne funkcije

  45. #145
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vezano za taj izdvojeni dio s fetusima na ZG izložbi, kad sam ja bila većina ljudi se odlučila ući (tj. nisu niti razmišljali bi li ili ne bi, čudio ih je natpis da se par minuta promisli da li ući ili ne, radilo se uglavnom o srednjoškolcima, nešto cura-dečko publike, nešto manje roditeljima s djecom i penzionerima) i ,primjerice, ti srednjoškolci su reagirali su ozbiljno, zainteresirano, nije bilo šala-pošalica, cure su pitale medicinarke nešto o trudnoći, ona je malo govorila o o embriogenezi, a cura i dečko su komentirali jedan za drugoga da je fascinantno (pomislila sam isto i ja).

    Doduše, vjerojatno se na samu izložbu i odlučuju poći ljudi koji, da iskoristim Lutonjicin termin, imaju fact-of-life pristup i očekivanja od izložbe, ne znam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.04.2010. at 14:58

  46. #146
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    to je super sto postoje medicinske sestre i studenti medicine da objasnjavaju ljudima, prava ideja!!

  47. #147
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    moje cure su bile s tatom i prijateljima
    karte su kupili na licu mjesta, bez ikakve rezervacije
    bili su oko sat vremena unutra

    zari su najzanimljiviji bili fetusi, i činjenica da ljudsko srce ne izgleda onako kako ga mi simbolički crtamo LOL , a margiti nekakve oči.

    nije im bilo ni strašno, ni gadljivo, nego onako, fact of life, kako i inače reagiraju na tjelesne organe i tjelesne funkcije
    lutonjice, dakle misliš da bi i moja dora mogla ići? ona je sama rekla da je to baš jako zanima jer ne zna kako njeno tijelo izgleda iznutra...

  48. #148
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ti najbolje poznaješ svoje dijete
    ja sam za svoje obje cure 99,9% znala da će im biti ok, a s druge strane gore je netko napisao da isto tako zna da bi njegovom djetetu to bilo strašno.
    ovisi o djetetu

  49. #149
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    lutonjice hvala...

  50. #150
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moze li se fotografirat ili snimat kamerom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •