Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 181

Tema: Bodies revealed

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno Bodies revealed

    Svakako bih išla. Kakav je "koncept" s ulaznicama? Prodaju se za posjet određenog dana u određeno vrijeme ili kako?

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hoćeš ti voditi A. na to?

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    nego tko nego ja, MM-u je pozlilo i od pogleda na web stranicu.
    Zapravo, mislim da ću prvo ići sama pogledati, a onda ocijeniti je li za nju ili nije. Prema prethodnim iskustvima i njenim pitanjima mislim da bi uživala . Ipak idem prvo sama.

  5. #5
    car avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    14

    Početno

    I ja bih zelio pogledati tu izlozbu, makar i meni pozlije (jedva prezivim dr. Housa). Bilo bi mi drago cuti tvoje dojmove. Unaprijed hvala.

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    fran ide s vrtićem , a ja sam baš htjela da to zajedno pogledamo.

  7. #7
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    zabrijala sam LOOOL
    ne ide na to, već u krapinu

  8. #8
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    kaj je s ulaznicama? što se ne može doći u muzej i kupiti na licu mjesta?

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne, kupiš ih internetom za određeni dan i sat, očito očekuju gužvu...

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    majko božja, jesu li to prava tijela?

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jesu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    vodite klince ili ne? posebno me zanima za predškolce. desetogodišnjak je već izjavio da obavezno ide.

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Nola želi ići

  14. #14
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ako prije odlaska na izložbu pogledate film "Anatomie" (http://www.imdb.com/title/tt0187696/), mislim da ćete odustati od izložbe.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Neću ići. Vidjela sam vlastitim oćima ono što priroda nije zamislila da se vidi , tako da nakon toga nemam želju to ponoviti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja sam jučer MM-u predložola da kupimo ulaznice za nas i nečake. Glatko me odbio. Rekao mi je da ja ako hoću idem pogledati, ali da nema šanse da vodim najstarijeg sina, jer se boji njegovih nočnih mora. Tak da ću ja ići, možda povedem nečake koji su već blizu srednje škole, ali djete nebudem.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa Vidi poruku
    Nola želi ići
    Ma ozren isto želi, ali nije da bi mu dala na izbor ako je za djecu te dobi preuznemirujuće. A onda - možda i nije. Nemam pojma,

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Iskreno, ne razumijem što u ljudskom tijelu ima zastrašujuće? :upitnik:
    Posljednje uređivanje od čokolada : 29.03.2010. at 10:44

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne razumijem što u ljudskom tijelu ima zastrašujuće? :upitnik:
    Pa neki ljudi padne u nesvjest kad ugledaju kapljicu vlastite krvi.

    Nismo svi rođeni za patologe i kirurge.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, tu se vide organi, vrlo jasno, a čula sam na radiju da se vide i bolesni organi tj. kako izgledaju pluća pušača itd.
    Već to što su prava tijela ja mislim da bi moglo biti uznemirujuće za Leu tj. da bi to otvorilo hrpu pitanja.
    Ja sve u svemu mislim da za Leu to baš i ne bi bilo, ali vjerujem da ima djece kojima bi izložba bila prihvatljiva.

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ozren isto želi, ali nije da bi mu dala na izbor ako je za djecu te dobi preuznemirujuće. A onda - možda i nije. Nemam pojma,
    Malo mi je teško procijeniti prije nego i sama vidim, ali poznavajući ih, čini mi se da ne bi trebalo biti problema više od bljaaaaak.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    mislim da imaš pravo. ajde ako idete prije nas, javi kako je bilo.

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne razumijem što u ljudskom tijelu ima zastrašujuće? :upitnik:
    To su moje vlatite traume. Naravno da drugi ne moraju tako reagirati.
    Ja imam iznimno strahopoštovanje prenma ljudskom tijelu, organima i funkcijama unutar njega. Tako da mi izlaganje istih nekako ne spada u muzeje. Shvaćam ideju da se tako nešto radi u svrhu nauke, ali to više nije za mene...
    Nije stavr u gađenju, krv me ne straši, anatomiju sam imala u školi, kao što sam napisala :stvar je u mojoj glavi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2010. at 12:45

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mojim curama (3 godine i 6 godina) bi to bilo izuzetno zanimljivo i nikako bljak.
    ali ja bih se vjerojatno srušila u nesvijest.
    pa ako nađem nekog da ih vodi, ići će

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni se osobno sviđa ovo što sirius piše - ono što priroda nije zamislila da se vidi, nek ostane pokriveno.
    i u kabinetima medicinskog faksa.

    mi ćemo, ko i tviti, u krapinu

  26. #26
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Heh, da priroda nije zamislila da se vidi ne bi imali mozgove koji će smislit kako da to ipak pokažu

    Ja sam znatiželjna, ne toliko zbog teme koliko zbog pristupa. One krvne žile su mi wow.

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a i ja sam znatiželjna, al me najviše strah tih pluća

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zanimljivo mi je to sto pisu sirius i cvijeta

    Meni je takodjer fascinantno (fascinantno na scary side) to sto se radi o tijelima koja su pripadala nekada zivim osobama, i razumijem te negativne osjecaje vezane uz "skrnavljenje". Ali istodobno mi je uzasno zanimljivo vidjeti izbliza kako izgleda tijelo iznutra, oduvijek me to jako zanimalo i ne osjecam to "cackanje" kao nesto negativno. Dapace, i svoje bih tijelo donirala da se na njemu ljudi/studenti/znatizeljnici uce anatomiji, ukoliko time ne bih povrijedila svoje bliznje.

  29. #29
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ja sam 100% sigurna da ću ići,
    ustvari jedva čekam,
    kad već nisam medicinu zbog kirurgije upisala, mislim da je ovo najbliže do kuda mogu doći

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Neću ići. Tu se, po mom mišljenju, radi o narušavanju dostojanstva ljudskog tijela i mrtve osobe. To su ostaci mrtvih ljudi koji bi trebali biti pokopani, a ovakvo njihovo izlaganje vrijeđa moje ljudske i vjerske osjećaje. Užasava me virtualizacija svega, pa i mrtvog ljudskog tijela. Osim toga, izložba dolazi iz Kine, a u vezi s time postavljam si realno pitanje na koji način su autori izložbe došli do tih tijela. Rekla bih ne uz poštovanje ljudskih prava njihovih mrtvih vlasnika.

  31. #31
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ta je izložba prije dosta godina gostovala u Beču i nisam je išla pogledati upravo zbog ovoga što Danka kaže, fascinantna na scary side je činjenica da se radi o pravim tijelima, a ne modelima.

    No, sjećam se da je po novinama pisalo da je na izložbi bilo padanja u nesvjest, povraćanja i sličnih reakcija.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, izložba dolazi iz Kine, a u vezi s time postavljam si realno pitanje na koji način su autori izložbe došli do tih tijela.
    Joj, uopće mi nije palo napamet da bi se moglo raditi o tijelima uzetim bez pristanka, dobro je da si to spomenula.

  33. #33
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Ako su iz Kine, ne znači da je odmah nešto tu sumnjivo. Danas je sve iz Kine...
    Meni je (etički) ovo u rangu sa korištenjem ljudskog leša za potrebe kolegije anatomije na studijima medicine.

  34. #34
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ne nije to isto, naprotiv, u svojoj je biti različito jer se na satovima anatomije obrazuju liječnici koji će to znanje koristiti u liječenju ljudi. Ovo je samo komercijalizacija ljudskog tijela i ljudske smrti, odnosno čovjeka.

    Da, to što su ta tijela iz Kine znači da je tu nešto sumnjivo, jer se dobro zna kakvo je stanje ljudskih prava u Kini. U vezi ove izložbe pisalo se ne samo o tome da su tijela uzeta bez pristanka nego i o tome da su neka od njih preparirana nakon "obrade" u kineskim zatvorima.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ne znam... Mislim da bi meni to bilo zanimljivo. Nisam imala pojma o etičkom aspektu tijela iz Kine, ali.. zar nije i Leonardo svoje skice radio za edukaciju sviju, ne samo liječnika? Možda nam svima nešto donese kad vidimo kako izgleda bolestan versus zdrav organ (primjer tih pluća). Ja kad vidim organe ogoljene... još više cijenim svoje tijelo i zahvalna sam za svaki njegov zdravi, a i bolesni dio, bitno je da još "vozi". Ali vidim da se to može gledati i na način "ultimate realityja".

    BTW, je li netko bio i kakvi su dojmovi?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.04.2010. at 23:57

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne razumijem što u ljudskom tijelu ima zastrašujuće? :upitnik:
    A ti i tvoji klinci inače na svakom koraku viđate otvorena tijela mrtvih prepariranih ljudi, trudnica s fetusima ili sl..inače, nista nije zastrašujuće u pogledu na ljudsko tijelo...

    Jesu to ona tijela koja je napravio Gunter von Hagens ?!

    I vući djecu po ovakvim izložbama, malu djecu, mi je van pameti, nit znas kako će reagirati nit će im to u životu biti od krucijalne važnosti...al valjda je fora biti in....
    Posljednje uređivanje od Mondu : 06.04.2010. at 16:20

  37. #37
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Izložba se otvara 9.4. u Klovićevim dvorima, tako da hrvatsku izložbu još nitko nije mogao vidjeti.
    Ja sam svojima doma pokazala fotke sa stranice, i na njihov odgovor da im ne bi bilo neugodno ili užasno to vidjeti, odlučila da ćemo to i pogledati.
    A mislim da nema smisla nikoga optuživati zato što ide ili ne ide, to je stvar osobnog izbora, dogovora sa djecom itd.itd.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa Vidi poruku
    Izložba se otvara 9.4. u Klovićevim dvorima, tako da hrvatsku izložbu još nitko nije mogao vidjeti.
    Ja sam svojima doma pokazala fotke sa stranice, i na njihov odgovor da im ne bi bilo neugodno ili užasno to vidjeti, odlučila da ćemo to i pogledati.
    A mislim da nema smisla nikoga optuživati zato što ide ili ne ide, to je stvar osobnog izbora, dogovora sa djecom itd.itd.
    Uistinu nikoga ne optužujem, rekoh što mislim, i ostajem pri tome, ne vidim što tamo ima zanimljivo za trogodišnje dijete, dirati eksponate nikako ne smiju...a nek vodi klince tko god hoće....

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Misliš da svi imaju trogodišnju djecu?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa sad, da moram birati, prije bih odvela dijete na ovu izložbu nego na one famozne dinosaure u Arenu (na koje ljudi, kako vidim, naveliko planiraju voditi i trogodišnjake i starije).
    Ali na kraju nećemo ići ni na jedno ni na drugo, pa problema nema

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nije to isto, naprotiv, u svojoj je biti različito jer se na satovima anatomije obrazuju liječnici koji će to znanje koristiti u liječenju ljudi. Ovo je samo komercijalizacija ljudskog tijela i ljudske smrti, odnosno čovjeka.

    Da, to što su ta tijela iz Kine znači da je tu nešto sumnjivo, jer se dobro zna kakvo je stanje ljudskih prava u Kini. U vezi ove izložbe pisalo se ne samo o tome da su tijela uzeta bez pristanka nego i o tome da su neka od njih preparirana nakon "obrade" u kineskim zatvorima.
    slažem se s ovim. a naručito mi je upitna primjerenost za malu djecu. kako će te djetetu objasniti odakle ta pluća?

  42. #42
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi smo posjetili ovu izlozbu u jednom drugom gradu na jednom drugom kontinentu prije skoro dvije godine, klinci su tad, njih cetvero koji su isli s nama, bili u rasponu od 6 do 9 godina. Nis im se nije gadilo nit im bilo zastrasujuce. Al je bilo prilicno edukativno, iako klincima jos uvijek prilicno apstraktno. A nama odraslima definitivno fascinantno.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ići. Tu se, po mom mišljenju, radi o narušavanju dostojanstva ljudskog tijela i mrtve osobe. To su ostaci mrtvih ljudi koji bi trebali biti pokopani, a ovakvo njihovo izlaganje vrijeđa moje ljudske i vjerske osjećaje. Užasava me virtualizacija svega, pa i mrtvog ljudskog tijela. Osim toga, izložba dolazi iz Kine, a u vezi s time postavljam si realno pitanje na koji način su autori izložbe došli do tih tijela. Rekla bih ne uz poštovanje ljudskih prava njihovih mrtvih vlasnika.
    X
    Neprimjerena izložba , po mom mišljenju.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    dovoljno blizu
    Postovi
    162

    Početno

    Puno sam dumala o svemu, jer sam na prvu loptu bila oduševljena idejom da vidim iznutra ljudsko tijelo, ali sam, nakon nešto čačkanja po netu, ipak odustala. Kod mene je sporan isključivo taj pristanak preminule osobe da donira tijelo za takve svrhe. Ne smatram skrnavljenjem tijela korištenje u znanstvene svrhe (pa čak niti za izložbu!) ako je osoba na to svjesno i bez prisile pristala. Ovako, nikako ne.
    A svejedno mi žao. Baš me zanima jako ta tema i veoma bih rado pogledala tu izložbu, kad bi uz svako tijelo/organ postojao dokument s potpisom preminulog...ili, kako netko reče, da su tijela, npr., iz Kanade, ili Australije, ili Švedske (što su mi paradigme uređenih i socijalnih država).
    Posljednje uređivanje od klu. : 08.04.2010. at 09:06

  45. #45
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    U današnjim tiskovinama se navodi da se ne radi o izložbi tijela porijeklom iz Kine, i da je postojala još jedna izložba naziva 'Bodies' gdje se stvarno radilo o tijelima koja su dobavljena iz Kine i bez pristanka. Za ovu voditelj izložbe 'daje svoju riječ' da posjeduje pristanke koje su donatori potpisali za života, ali ih ne može pokazati jer bi to bilo kršenje njihove privatnosti.
    Ja bih osobno otišla, oduvijek su me takve stvari zanimale, ali mislim da bih preskočila dio s fetusima, za mene su to nečija mrtva djeca, a pogotovo otkako sam roditelj mi dječje patnje i smrt djeteta teško padaju. A inače osobno etički i moralno nisam načisto s izlaganjem mrtvih fetusa i beba, mislim shvaćam da je nužno da se obrazuju liječnici, ali nekako meni osobno to nije za pokazivanje široj javnosti. Ono što mi je ok u vezi odraslih, ne paše mi u vezi djece.
    Svoju djecu ne mislim voditi, poznajući svog sina (koji jako dobro razlikuje npr. film od zbilje, i koji ne trepne kad geda Terminatora, ali se rasplače kad CroCop zaradi posjekotinu) taj bi imao noćne more valjda do puberteta.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 08.04.2010. at 11:23

  46. #46
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Definitvno sam odlucila da necemo ici, bolje da ima traume od majke koja joj nije dala da se educira o anatomiji sa 5g, nego da ima nocne more s mrtvacima.

  47. #47
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Mondu prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu to ona tijela koja je napravio Gunter von Hagens ?!
    Nažalost nisu. Gunther Von Hagens je autor originala Body Works, a Bodies Revealed je samo jedna od kopija.

    Koliko znam Body Works je "papirnato" najbolje pokriven a etičke polemike (pa čak i sudski procesi) se vode oko svih takvih izložbi.

  48. #48
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nisam vjernik, ali u ostalom potpisujem Zdenku2 a bogme i Deaedi.
    Uostalom, kad mi dijete poraste neka samo ide na što hoće. A ovu izložbu ja osobno ne bih mogla gledati. Postala sam preosjetljiva.

  49. #49
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Ja sam bila na Body Works prije par godina i bilo mi je fascinantno u toj mjeri da razmišljam ići vidjeti i ovu varijantu.
    U Frankfurtu se osjetljiviji eksponati (fetusi i sl.) bila iza paravana pa nisi moglo na njih naletiti, ako nisi imao namjeru to vidjeti. Ne znam kako je to ovdje koncipirano, ali to mi se činila dobra ideja.

  50. #50
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    U Frankfurtu se osjetljiviji eksponati (fetusi i sl.) bila iza paravana pa nisi moglo na njih naletiti, ako nisi imao namjeru to vidjeti. Ne znam kako je to ovdje koncipirano, ali to mi se činila dobra ideja.

    Na isti taj način je organizirano i u Zagrebu.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •