Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Da li sam prijavljena, gdje saznati?

  1. #1
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno Da li sam prijavljena, gdje saznati?

    DA li postoji mogućnost saznati da li me poslodavac ima prijavljenu, a da se ne treba kontaktirani njega?

    Hvala

  2. #2
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Pliz pomoć, hitno mi je!

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nazovi hzzo i hzmo pa ih pitaj gdje možeš dobiti tu info

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Zatražite od poslodavca da Vam pokaže uplate doprinosa i poreza, a također možete provjeriti uplate doprinosa u Hrvatskom zavodu za mirovinisko osiguranje, a poreza u poreznoj upravi.
    Poslodavac je dužan uplaćivati poreze i doprinose, a isto tako dužan Vam je na Vaš zahtjev predočiti dokumentaciju o izvršenim uplatama. Prema tome imate potpuno pravo to zatražiti, a ako poslodavac to odbije objasnite mu da se radi o Vašim sredstvima od kojih ovisi Vaša mirovina, pa ako je sve u redu nema razloga da Vam to ne dokumentira.

    Osim toga, provjerite u Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje jeste li uopće prijavljeni i plaća li poslodavac uredno doprinose. Ako to slučajno nije tako, zatražite da Zavod po službenoj dužnosti pokrene naplatu doprinosa, što je Zavod dužan učiniti. (Inače, Vi sami ne možete sudski potražiti doprinose, nego to mora učiniti Zavod).

    Isto to možete provjeriti, i zatražiti na poreznoj upravi. Možete se obratiti za pomoć i inspekciji rada.

    Osim toga, ako je kod poslodavca osnovano radničko vijeće, ili ga zamjenjuje sindikalni povjerenik, obratite im se da provjere uplatu Vaših doprinosa. Radničko vijeće ima pravo, i obvezu, kontrole uplate doprinosa.
    http://www.moj-posao.net/jseeker_law...?entityId=Q114

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    http://www.forum.hr/showthread.php?t=301495
    na dnu je broj telefona regosa

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Javi se u REGOS kao što je Lutonjica napisala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    ja sam svojedobno dobila tu potvrdu o prijavljenosti prvo u mirovinskom iza sheratona, tamo su mi rekli usmeno da sam prijavljena na vss, a onda sam isla u mirovinsko u mihanovicevu, tamo kod esplanade i oni su mi dali potvrdu, snimili sa zapisa....tak su mi objasnili

  8. #8
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    zatražiti korisničko ime i lozinku od mirovinskog kako je tu opisano :
    korisničke stranice
    kad to obaviš vidiš status svake prijave i odjave, i svih ostalih poslova koje imaš sa HZMIO, npr. dječjeg doplatka.
    Također je po proteku godine vidljivo na koju osnovicu poslodavac plaća doprinose.

    Malo je sporije dok se prvi put registriraš, ali korisno za imati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •