Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: GO i bolovanje - savjet

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno GO i bolovanje - savjet

    Zna li netko sto mi se vise isplati zbog prosjeka place koristiti GO za 2010. prije otvaranja bolovanja radi cuvanje trudnoce
    ili

    otici na komplikacije (2 mjeseca), vratit se na posao zatim koristiti GO za 2010. prije odlaska na porodiljni 45 dana?

    Termin mi je 30.08.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    nece mi nitko odgovoriti na temu?! Zar bas nitko ne zna ? Ajde cure please

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Više ti se isplati sad iskoristiti godišnji odmor pa onda ako ti ginekolog preporuči mirovanje, otići na bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći.

    S druge strane, upitno je kakve komplikacije imaš. Ako su kratkotrajne pa nije potrebno duže odusustvo sa posla, ona ih iskoristi sad, pa po povratku, kad ti postane teško raditi iskoristi godišnji odmor.

    Što se tiče obračuna naknada,
    ista vrsta obračuna koristi se i za bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći i za rodiljnu naknadu. Ako između bolovanja i rodiljnog dopusta imaš više od 30 dana rada, moraš dostaviti novi obračun. Tada je ujedno i bolje da u tom novom obračunu imaš isplaćenu plaću u novom razdoblju za izračun prosjeka.

    No, stvar je u tome, da se ovdje prvenstveno radi o tvojem zdravlju i zdravlju tvoje bebe pa se posavjetuj sa ginekologom.
    Ako ti on preporuči mirovanje do kraja trudnoće, onda je najbolje da u dogovoru sa poslodavcem prvo iskoristiš godišnji pa tek onda bolovanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    hvala mamma san you are my man Naravno da je najvaznije zdravlje bebe, no nazalost u ova krizna vremena, moras o svemu voditi racunu. Meni bi bilo zao da mi cijeli go za 2010. propadne u slucaju da moram ici na komplikacija do poroda (opravdane - no to je sad jedna druga tema), sto mislim da je slucaj prema zakonu o radu.

    hvala ti svakako,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •