Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Razvučeno tijesto

  1. #1
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno Razvučeno tijesto

    ili tijesto za štrudlu,pitu...ovisno o terminologiji
    90 dkg glatkog brašna
    4,5 dcl mlake vode
    6 velikih žlica ulja
    2-3 žlice octa
    malo soli
    Sve pomiješati rukama naravno i mijesiti tako dugo dok ne prestane biti ljepljivo;mijesiti,pa jako lupiti po podlozi...i tako dok ne dobijete glatko tijesto.Podijelite ga u 3 krušćića,malo ih raširite (spljoštite) premažite uljem,pokrijte krpom i ostavite da stoji cca 30 min. nakon toga razvlačite i filajte jabukama,sirom,višnjama...Prije stavljanja u rol svaku štrudlu premažite uljem i pecite dok ne porumeni.
    Ja uvijek kupovala Tena tijesto,jer mi nitko nije znao reći točne omjere (svi nešto odokativno ) i sad sam našla u jednoj knjizi;probala i super je.
    Dobar tek !

  2. #2
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ovo je najbolji recept za vučeno tijesto i sramim se što to pišem tek sad, nakon što sam ga radila gomilu puta, ali kažnjena sam tako što ga nisam uspjela naći danas pa sam morala raditi po Miri Vučetić koja nije ni do koljena Miji 32.

  3. #3
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Hvala na podizanju topica

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I ja se pridruzujem pohvalama.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Vučetić je zakon
    vlečeno tijesto nisam radila nigdar
    mogla bih probati po ovom receptu, dosta mi je više onih kemijskih gotovih kora
    jer štrudle obožavamo

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Balarosa, kako ih razvlačiš?
    na stolnjaku?
    valjkom ili rukama?

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisam Balarosa al cu ti napisati da ih ja razvlacim (kad mi se da, a ne da mi se uvijek) na plahti koja mi sluzi samo za to, prvo valjkom (al ja ti imam onaj valjak duzine 70cm) onda dalje rukama. Postoji i neka shema s nauljenom povrsinom, ima par filmova na youtubu.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala, moram probati

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    E da, zaboravila sam dodati. Bolje je da tijesto stoji sto dulje prije razvlacenja. Najbolje ga je umijesiti ujutro pa razvlaciti kasnije, onda se stvarno razvlaci ko zvaka.

  10. #10
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    E da, zaboravila sam dodati. Bolje je da tijesto stoji sto dulje prije razvlacenja. Najbolje ga je umijesiti ujutro pa razvlaciti kasnije, onda se stvarno razvlaci ko zvaka.
    Već se puno bolje razvlači ako stoji barem malo, 20-30 min, veelika razlika od onog koji se odmah razvlači.

  11. #11
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    I ja kao marta imam plahtu baš za tijesta. Ne koristim valjak, rastegnem rukama. Mijesim prvo mikserom, onim spiralnim mješalicama, a onda skupim djecu i svi zajedno mlatimo po tijestu. U jednom trenutku se tijesto baš promijeni, izgubi ljepljivost.
    Inače, kod pečenja ne premazujem uljem nego kad je gotovo premažem kiselim vrhnjem i pustim još malo u pećnici. Sad sam ispekla jezik dok sam kušavala po pola od svake.

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Za koliko štrudli bude tih 90 dkg brašna?

  13. #13
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja 300 grama razvlačim u 3 kore, tri štrudle. Kad radim cijelu količinu radim za burek+štrudle, onda ovo za burek razvlačim preko cijelog stola i motam kao Deta.

    I kad ste već ovdje, kako radite nadjev od sira? Samo sir ili još nešto? To mi nikad ne ispadne ukusno, mislim da stavljam previše sira ili fali masnoće ili tako nešto.
    Pričam o slanom, o bureku od sira.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Već se puno bolje razvlači ako stoji barem malo, 20-30 min, veelika razlika od onog koji se odmah razvlači.
    Pa ako kreneš razvlačiti odmah, nema šanse da ga razvučeš jer se gluten nije stigao umrežiti, pa sve što dobiješ budu rupe, veeeelike... To mi je propust iz mladosti.

    Daklem, jednako dugo mora stajati tijesto za vučena tijesta, kao i za dizana, samo u vučena ne ide germa. Teorija glasi "moraš ZABORAVITI na tijesto, tek tada će se dobro razvući". I da - za silu je pol sata dosta, nakon kraćeg vremena ne bih ni pokušavala.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Balarosa, na pola kile sira trebas staviti 1-2 vrhnja i 2-3 jaja, cijela, samo umijesas. Onda ce biti ukusno.
    I pokusaj jednom ostaviti tijesto barem 2 sata da stoji paš vidit razvlacenja.

  16. #16
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hvala, probat ću, iako mi samo radiš još više problema. Ja to uopće ne smijem jesti, a nema mi veće napasti od toplog vučenog.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja 300 grama razvlačim u 3 kore, tri štrudle. Kad radim cijelu količinu radim za burek+štrudle, onda ovo za burek razvlačim preko cijelog stola i motam kao Deta.

    I kad ste već ovdje, kako radite nadjev od sira? Samo sir ili još nešto? To mi nikad ne ispadne ukusno, mislim da stavljam previše sira ili fali masnoće ili tako nešto.
    Pričam o slanom, o bureku od sira.
    i vrtiš ga u zraku ovako kao Deta?

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako kreneš razvlačiti odmah, nema šanse da ga razvučeš jer se gluten nije stigao umrežiti, pa sve što dobiješ budu rupe, veeeelike... To mi je propust iz mladosti.

    Daklem, jednako dugo mora stajati tijesto za vučena tijesta, kao i za dizana, samo u vučena ne ide germa. Teorija glasi "moraš ZABORAVITI na tijesto, tek tada će se dobro razvući". I da - za silu je pol sata dosta, nakon kraćeg vremena ne bih ni pokušavala.

    Da, naravno, u pravu ste, ali ja znam sebe, stalo sve na brzinu, zato i znam da je velika razilika ako barem mrvu odstoji od ovog
    kojeg odmah razvlačiš.
    Problem je u meni, jer radim npr. baš za obrok kuhane štrukle i to mi uvjek dođe ko brza hrana i brza priprema, omijesim,
    pripremim sir i već razvlačim i hop 10 min kuhanja i to je to, priprema jela nabrzinu , a tijesto leži samo kad pripremam za goste.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, naravno, u pravu ste, ali ja znam sebe, stalo sve na brzinu, zato i znam da je velika razilika ako barem mrvu odstoji od ovog
    kojeg odmah razvlačiš.
    Problem je u meni, jer radim npr. baš za obrok kuhane štrukle i to mi uvjek dođe ko brza hrana i brza priprema, omijesim,
    pripremim sir i već razvlačim i hop 10 min kuhanja i to je to, priprema jela nabrzinu , a tijesto leži samo kad pripremam za goste.
    Aha, poznato mi je to, kao da gledam sebe iz mladosti...

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i vrtiš ga u zraku ovako kao Deta?
    Ja vrtim, samo što ga razvlačim puno tanje nego Deta . Ali, ne radim sirnicu (ha, kako sam ispravno to napisala!), samo slatki štrudel, uglavnom od jabuka.

    Za dvije štruce štrudela upotrijebim ovo tijesto:
    25 dkg brašna
    pola šalice (oko 1 dl) mlake vode
    1 jaje
    malo soli
    malo masti ili putra (1 žlica) rastopljene

    Napravim hrpicu tijesta, sve ostalo stavim u sredinu i pomalo dodajem brašno izvana prema unutra, i dobro sve izmijesim. Zatim treba bacati tijesto bar 50 puta, obično više, o stol. Bacam baš onako snažno, da se spljošti. I svaki put kad ga uzmem sve je bolja struktura.

    Oblikujem koglu, poklopim keramičkom posudom i ostavim stajati. Bar 1 sat.

    Nakon toga valjanje je sitnica. Na nabrašnjeni stolnjak razvaljam što više mogu dugačkim valjkom, a onda stavim ruke ispod pa razvlačim sa nadlanicama i podlakticama.

    Kroz njega se mora vidjeti. Mene su naučile stare generacije da mora biti tako tanko da se vidi čitati naslove u novinama kroz njega. Onda je dosta.

    Poškropim rastopljenom masnoćom, pobacam jabuke, rezane na sitne kockice, ako mi se rezucka, ili ribane i onda šećera po želji po njima. Može i cimeta, mrvu.
    Debele krajeve odrežem, jer bi bili pretvrdi za jesti kad se speku.

    Uz pomoć stoljnjaka zamotam i preselim u pleh. nekad u jednom komadu pa savijem, a nekad podijelim tijesto nakon šro razvaljam pa napravim dvije štruce.

    Baš sam se dugo bojala tog vučenog tijesta, mislila sam da je komplicirano i nemoguće za rastanjiti. Kad sam se konačno odlučila napraviti, vidjela sam da je bezveze kupovati kore, to nije ni sjena kućnom tijestu. I nije komplicirano, ne previše.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.03.2013. at 20:22

  21. #21
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja ga ne mlatim.
    Ja sve tutnem u pekac na program za mijesanje i nakon toga ga malo pouljim, stavim u vrecicu i, sto bi rekla Petrerlin, zaboravim na njega.
    Ali meni nekad tako tanko ispadne da ga nadjev probusi. Valjda treba biti mrvu deblje. Ili nemam tehniku...

    U svakom slucaju, biljezim se na temu.
    Posljednje uređivanje od zhang : 25.03.2013. at 22:10

  22. #22
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Ja radim po ovom receptu. http://www.coolinarika.com/magazin/c...a-za-savijace/
    Samo što imam mali protvan u koji to slažem pa ne smijem jako razvlaciti. Ali ispadne jako ukusno i nije komplicirano napraviti. Isto radim na nekoj plahti namijenjenoj samo za to. U pola kg sira stavim 1-2 jaja i zličicu soli. A na tijesto prije pečenja obavezno vrhnje.
    Nama to uz jogurt bude večera.

  23. #23
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i vrtiš ga u zraku ovako kao Deta?
    Nisam to htjela pisati na početku da ne ispadne da se hvalim, ali, da, uvijek ga malo bacim i provrtim... tako se uvjerim da sam prava kuharica

    Pekač vše ne koristim, nekad sam radila u njemu i bilo je dobro, ali ovo mi je nekako gušt, antistres terapija, a i sjetim se Ane Ugarković kako govori da tijesto (istina, za kruh) uvijek treba bar malo proći i rukama, da mu predaš energiju. Baš mi je to nekako leglo. Uvijek ga bacam, mlatim s njim, osjetim kako se mijenja pri tome. Iako, ja ne bih, kao Beti, rekla da nije komplicirano, traži mi dosta vremena, nisam brza i uvijek radim planirano, a ne kao nešto na brzinu... ali definitivno se isplati uložiti trud, okus je neusporediv.

  24. #24
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Uf, ja kad čitam ovu temu sve mi nekako bude žao tijesta, te ga mlatite, te ga bacate o stol, te lupate njime
    Ja sam davno htjela da mi netko kaže točne omjere za tijesto, ali nikad nitko nije jer to kod nas svi rade od oka. Onda me svekrva naučila da nije bitno od oka zapravo, nego kakvo je tijesto pod rukom.

    Ja stavim brašno u zdjelu, napravim malu grabicu u njem i onda dodam soli, ulja i mlake vode, nekad malo octa. Ali stvarno malo, nekoliko kapi. U ovoj fazi sam i dosta štedljiva s uljem, barem koliko mi se "od oka" vidi prema brašnu u gornjim receptima.
    Mijesim rukom u zdjeli dok ne postane prilično jednolično, pomalo ljepljivo za dlanove. Onda ga istresem na ravnu površinu, malo pobrašnjenu, i mijesim. Ja bi rekla da ga ja "masiram" rukom. Utisnem dlan u tijesto tako da ga malo razvučem po površini i odmah ga prstima privučem natrag u dlan. Baš kao da ga masiram. I tako puno puta, dok ne postane skroz glatko i jednolično. Ne treba pretjerivati s podsipavanjem brašna da tijesto ne bude pretvrdo, tek toliko da se ne lijepi za dlanove. I onda ga vratim natrag u zdjelu da odstoji.
    Ja ga ne uljim prije stajanja, nego ga posipam s malo brašna i pokrijem krpom. Treba malo odstajati, ali ne treba pretjerivati, pola sata je dovoljno.

    Tijesto stavim na pobrašnjenu plahtu, stolnjak i malo razvučem valjkom. Premažem lagano zagrijanim uljem ili kombinacijom ulja i margarina. I onda kreće razvlačenje. Ruke idu pod tijesto i najprije se razvlači sredina, a onda krajevi. Tijesto mora biti skroz tanko, gotovo prozirno, inače kore budu pretvrde kad su pečene. Poškropim još malo masnoćom, stavljam nadjev na jedan kraj tijesta i onda rolam stolnjak preko stola. Gotov mlinac siječem rukom i slažem u protvan po duljini. Nekad za sirne štrukle tanjurem režem odmah na komade za jesti pa stavljam u protvan.

    Od nadjeva mi stavljamo sir, nadjev za bučnicu, jabuke, trešnje, višnje... Čak sam radila i od grožđa.

  25. #25
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Isprobati ću baš ovaj recept.
    Dosad ga nisam nikada sama razvlačila, samo sa mamom, ona je još davno naučila. Puno je lakše razvlačiti u dvoje.
    Ona tijesto pusti da odstoji više vremena, barem par sati. Onda se lijepo razvlači.
    Uvijek smo to radile na stoljnjaku. Razvučeš. Pokapaš malo uljem. Staviš nadjev. Preklopiš. Srolaš sa stolnjakom. Stavljaš u pleh. Pečeš.
    Meni je bio uvijek najveći gušt puhnuti pod razvučeno tijesto, da se zavijori kao jedro.

    Balarosa, meni je burek sa sirom uvijek bolji ako u nadjev sa svježim sirom stavim malo fete ili grabancijaša. Onda samo dodam jaje i ne solim.
    Bude fino i kada se doda kajmak, ali onda je dosta masno...

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Dosad ga nisam nikada sama razvlačila, samo sa mamom, ona je još davno naučila.
    ...
    prijateljeva mama, vrsna kuharica, pričala je kako je učila svoju susjedu, crnogorku, razvlačiti tijesto
    susjeda je već bila žena u godinama, a kao opravdanje što nije to znala rekla je "nije me majka naučila"
    bilo je više stvari što je majka nije naučila
    pa se mi sad zahebavamo, kad se meni nešto ne da raditi (ili ne znam) kažem: "nije me majka naučila"

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bilježim.

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pratim, taman se već dva dana pitam kak se radi tijesto za strudl.

  29. #29
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nadjev stavite na široko ili?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    i ja biljezim

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jučer slučajno gledali Seosku gozbu i bila štrudla https://www.facebook.com/seoskagozba...type=1&theater , veli kak joj je stol mjera, tak smo i mi znali doma raditi prek cijelog stola

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam napravila od 600 gr brašna
    podijelila u 2 dijela
    i zahebalo me što je balarosa napisala da od 300 gr radi 3 štrudle
    pa sam 1. dio podijelila na pola
    i rastezala i to pucalo, pa sam stavila nadjev od 1 kg šlijva i sve mi iscurilo van
    to je bilo prvi od prvog dijela
    drugi, od prvog dijela, sam se isto mučila i stavila sira, i to iscurilo
    drugi krušćić sam u cijelo rastezala i to je ispalo bolje
    ali sam isto pretjerala s nadjevom
    ništa, jesti ćemo sa žličicom
    koliko ide nadjev na koju količinu tijesta?
    ja sam na ovih 600 gr brašna stavila 1 kg šljiva
    i za ostale 3/4 tijesta 750 grama sira, 2 vrhnja, 3 jaja
    definitivno previše nadjeva
    i mislim da ću kupiti brašno baš za vučeno tijesto
    frendova mama iz mog posta na vrhu teme, vrsna kuharica, koja rasteže da se može vidjeti ne knjiga čitati, već bi valjda mogao pratiti linije na otisku prsta, kaže da ne može sa svakim brašnom
    ona kupuje u sloveniji u mercatoru neko brašno kog kod nas nema
    nosila mi ga je, ali onda sam ga potrošila na druge stvari, nisam ne nikako odlučila rastezati kore
    a stara teta moje mame (ima 91 godinu i još razvlači tijesto) kaže da joj je najbolje fidelinka
    i to sam bila kupila ljetos kada smo bili u bg, ali opet sam ga iskoristila za neš drugo
    tako da nije da se može sa svakim brašnom jednako

  33. #33
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ne pravim strudle al pravim cesto vuceno tijesto za burek/pitu
    mislim da nije stvar u brasnu jer ja uvik stavljam glatko, nebitno koje, ono koje nadjem na akciji trenutno
    nadjeva ti je def previse iako i ja stavljam puno, volim nadjev
    mislim da ti samo treba par puta napravit da udjes u stos
    tijesto definitivno treba odmorit pola sata-sat (bolje duze), obavezno premazano uljem da se korica ne stvori

    kako bilo, ne sumnjam da su strudle ipak ukusne

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a tako, tako, ispalo mi na mjestima hrpe tijesta

  35. #35
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sada ste me sjetile, moja prabaka..to mi je jedno od najranijih sjecanja na nju, vrtila je to rukama u zraku.Ni kcer njezina, ni unuka nisu to nikada savladale,ja nisam ni probala osim prebacivanja vise kao za pizzu, bas smo neki dan pricale o tome.Baka razvlaci na stolu i kaze da mora biti toplo u prostoriji jer inace puca.

  36. #36
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Često pravim vučeno tijesto jer je to kod nas kolač br.1, a i pite.
    Radim od 0,5 kg glatkog brašna
    3 dl mlake vode, u vodu dodam
    3 ž ulja
    par kapi octa
    malo soli
    Zamjesim tijesto , mjesim dok mi se ne odvaja od ruke. To podjelim u 3 loptice, premažem ih uljem i pokrijem tako da pokidam vrećicu za duboko pa pokrijem te loptice da se neuhvati korica. To mi stoji pola sata, ponovo premažem lopticu i rukama razvučem sredinu a onda stavim na krpeni stolnjak i razvlačim od sredine prema van. Od te loptice bude tijesto otprilike veličine 90x70 ( razvlačim da bude četvrtasto ) Od te kore imam tri štruce veličine tepsije iz štednjaka.
    Dakle od pola kg brašna imate tri loptice puta tri štruce ( ne pada mi na pamet drugi izraz ) U jednu veliku tepsiju od štednjaka stane 5-6 štruca.
    Ponekad radim svako tijesto ( lopticu ) sa drugim nadjevom . Količina nadjeva je stvar ukusa.
    Jako je bitna kvaliteta brašna, jer ako u brašnu nije kvalitetan gluten , nema razvlačenja, kida se i nije tanko tijesto.

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja se baš nisam proslavila
    nisam uspjela razvući, kidalo mi se jako
    pa sam pretjerala s nadjevom
    pa sam to motala, na jednu stranu sam stavila nadjev, pa motala, pa je to pucalo, pa curilo, pa su ispale hrge tijesta i nakupine nadjeva

    ma ne može biti jednako sa svim brašnima
    ali ne izvlačim se na brašno, kod mene je neznanje

    i kako se to rasteže?
    ja sam razvaljala koliko sam mogla
    i onda sam išla rastezati
    stolnjak sam posula brašnom
    da li se gore brašno sipa ili se uljem šprica, pa rateže?
    kako rastezati da se rasteže i sredina, a ne samo krajevi?
    htjela bih se maknuti od gotovih kora, jer stvano volimo štrudle, ali ovo me obeshrabilo

  38. #38
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Može li mi netko odgovoriti stavlja li se fil preko cijelog tijesta ili samo na početak u jednu liniju?

  39. #39
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    a70v navrati na kavu i tečaj

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    a70v navrati na kavu i tečaj
    ne reci 2x

  41. #41
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    a70v dođi na kavicu i tečaj, bumo odmah i štrudlu smotale


    hihihihi

  42. #42
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Nadjev stavljam preko 2/3 tijesta a jednu trećinu ostavim bez nadjeva .

    Kod razvlačenja tijesta stolnjak ne posipavam brašnom a ni tijesto, nego tijesto prije razvlačenja premažem uljem.

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam probala bez brašna pa mi se lijepilo

  44. #44
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam probala bez brašna pa mi se lijepilo
    Ta se loptica tijesta treba solidno pouljiti.

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj kalimero prvotno napisa Vidi poruku
    Ta se loptica tijesta treba solidno pouljiti.
    kako rastezati od sredine?
    podvući ruke ispod, kako?
    nije me majka nučila

  46. #46
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj kalimero prvotno napisa Vidi poruku
    Nadjev stavljam preko 2/3 tijesta a jednu trećinu ostavim bez nadjeva .
    Fala, kalimero

  47. #47
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako rastezati od sredine?
    podvući ruke ispod, kako?
    nije me majka nučila
    Upravo tako, podvućeš ruke pod tijesto i laaaagano povlačiš od sredine prema van, nježno i polako da ne napraviš rupe!

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a s rupama zna bit i finije!!!!!

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj kalimero prvotno napisa Vidi poruku
    Nadjev stavljam preko 2/3 tijesta a jednu trećinu ostavim bez nadjeva .

    Kod razvlačenja tijesta stolnjak ne posipavam brašnom a ni tijesto, nego tijesto prije razvlačenja premažem uljem.
    u zagorju se fila stavlja u kupčeke, napose ak se rade pečeni štrukli jer se to odma reže i tak stavlja u protvan, ja znam staviti filu pa razmazati u smjeru moranja isto periodično.

  50. #50
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako rastezati od sredine?
    podvući ruke ispod, kako?
    nije me majka nučila
    ana.m je odgovorila, da tako i ja radim.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •