Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Pranje zubi

  1. #51
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    mene zanima s kojom cetkicom im cetkate zube? naime, mi od starta cetkamo s onom gumenom, i sad sam pokusala preci na onu pravu (s dlacicama), i toj ne da ni blizu. jel ima neke razlike u cetkicama ili mu mogu jos uvijek cetkati s onom gumenom (sad ce imati 2,5g)?

  2. #52
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    peremo zube svaku večer, s malo dječje paste, koju mu na kraju obrišem vlažnom krpicom, da ne guta (makar je, navodno, ta neka pasta bezopasna, al šta ja znam...). u početku ga je četkica jako veselila, pa ju je i preko dana htio koristiti (čitaj - gristi, žvakati i prtljati s njom po ustima) al onda mu je odjednom pranje zubiju postalo mrsko, vjerujem zato jer ga malo boli kad rastu zubići i desni su iziritirane. kao dobro se rješenje pokazala ona rotirajuća četkica na baterije. s njom se zubi operu brže i efikasnije, pa je manje dreke, a i zanima ga sve što zuji i mrda se, pa ga je lakše nagovorit da je stavi u usta.

  3. #53
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    imaš razlike u četkicama, čini mi se da je naša od 2-4 godine, prije nisam pazila pa sam kupila pre veliku,
    tj. imala je predugačke 'dlačice' da bi mu lijepo stala u usta i isto ju je odbijao

  4. #54
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mekane dječje četkice ima po trgovinama za kupiti drage mame, samo je bitno da su dlačice mekane.

    Moja Lara ima 16 zubića i četkamo četkicom od 1 godine, sada je napunila u maju mjesecu 2 godine. Voli četkati ali neda da joj ja očetkam, pa joj se sakuplja smeđe na kutnjacima.
    Također ne zna četkati gornje zube pa ima malko crno između jedinica a donje super očetka.
    MM se boji jer su njemu brzo propali mliječni zubi kaže njegova mama, a i sada su mu stalni zubi stalno ih popravlja ima loše zube.
    Ja imam dobre zube, ali se zajedno brinemo kako će njoj.
    Jednostavno neda četkati a ne želi kad joj pokažem tako ko što ja radim, nego žvače četkicu na koju stavim malko dječje paste.
    Ne zna pljunuti pastu sa vodom nego gutne :O
    Posljednje uređivanje od lasada : 09.06.2010. at 17:17

  5. #55
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo smo večeras napravili igru "Aaaaaaaaaaaa, gili gili gili", i bilo je zabavno, a ja sam uspjela malo očetkati gore i dole. Prezadovoljna zbog ovog konačnog uspjeha. Nije baš školsko pranje, ali valjda ćemo nadoći

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    I. pere zube svako jutro i svaku večer. To je mali ritual koji nas dvije imamo.
    Ujutro idemo piškiti na wc, onda peremo rukice, ličeko i zubiće.
    Navečer se tušira, pere zubiće.

    Ja sam njoj negdje sa 6 mjeseci kupila one gumene četkice i ona se odmah s tim igrala. to joj je bila jedina igračka / žvakalica koju je ikad i stavila u usta. Od nekih godinu dana smo počeli baš ovako ujutro i navečer.
    U početcima samo s vodom, a kad je htjela i pastu kupila sam joj dječju. S tim da ona stvarno lijepo zna uzeti malo vode u usta i pljunuti van vodu i pastu.

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Mi smo počeli negdje nakon što su izbili prvi zubići, ali u početku kako kad, obično ih peremo navečer pa se često događalo da ili zaspe pri podoju ili je prenervozna. Tako da smo preskakali, a od onog što smo četkali malo je četkala ona malo ja, i to je isto bilo svakako.
    Pastu smo uveli dosta kasnije, možda s dvije godine, neku bio (ne znam više marku) i još je imamo jer je stavljamo jako malo.
    Prvo ju je to zabavljalo jer je oponašala mene, ja sam se trudila da ne izludim što pet puta stavlja još paste, pa deset puta ispire nakon što dva puta protrlja, samo da joj nekako to uđe u naviku. Onda je počela štrajkati i buniti se, pogotovo ako je već pospana, pa bih popustila i poslala je bez pranja zubi na spavanje.
    Tako da sam počela uspostavljati neki raspored (a kod nas od rasporeda i rutina nikad ni r), tako da nema crtića preko dana (inače me žica da gleda pingua na youtubeu), nego navečer, nakon što pojede večeru, obuće pidžamu, i opere zube. Tek onda idu crtići. I to za sad daje super rezultate.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •