Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Pranje zubi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno Pranje zubi

    Mali mi ima 19 mjeseci i ja mu do sad nisam prala zube... Prvi je zubić dobio s godinu dana, ni sad ih nema puno...Kupila sam prekjučer četkicu, ali on neće ni da čuje. Mislila sam da će se oduševiti jer voli mene gledati kako perem zube. E, što sad? Kako da ga nagovorim da otvori usta? Kad ste vi počeli prati zube bebačima? Jeste li u početku namočili četkicu samo s vodom? Kad ste počeli stavljati kalodont?

  2. #2
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mi smo poceli prati cim je izbio prvi zubic,znaci sa 6 meseci.
    Tako peremo i sad kada imamo 10 zubica i 16 meseci.
    Samo s vodom.Pastu stavis onda kada beba saradjuje,tj ne guta pastu i zna isprati i ispljunuti.
    U Dm ima kompletic gumena cetkica+neka s gumenim nastavkom+malena cetkica,mi smo s tim poceli
    Nek glocka i igra se,pa ce videti da to nije tako starsno kad treba zinuti.Samo strpljivo,prihvatice

  3. #3
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zato treba početi sa pranjem zubi od prvog zubića, da se dijete navikne.
    Lovranka, nije da tebi prigovaram, nego stvarno mislim da je to važno.
    Kupi zanimljivu, šarenu četkicu i daj njemu da se malo igra, pod tvojim nadzorom, dok ti pereš zube.
    Pokušaj i s nekom jeftinijom el. četkicom, s njom se djeca ili oduševe ili isprepadaju

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Hvala na savjetima! Arijana, slobodno mi prigovaraj, znam da sam pogriješila. Sad sam ljuta na sebe...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    nisi pogriješila,neka djeca peru zube otpočetka pa ne surađuju.Mi smo dobili prve zube s 3 mj,nisam mu odmah prala. Sa nekih 6 mj,sam kupila nukove gumene četkice za zube,čistila sam mu i sa spiffies maramicama,ali su mi malo preskupe.Sad skupa peremo zube,on se popenje na stepenicu koju sam mu uzela da može dohvatatiti lavandin.Samo sa vodom jer još ne zna ispljunuti

  6. #6
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    poceli smo vrlo rano i s pranjem i s kaladontom kojeg smo s vremenom dodavali sve vise.niti jedna vecer nije prosla da nismo oprali zube, prvo sin pa onda obavezno ja ili suprug jos prodjemo i brojimo do 10.evo ga, ima preko 4 godine i niti tockice

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi smo nabavili onu četkicu od Tupperwarea koja se natakne na prst pa mu s tim peremo. Fora mu je kad me strašnu ugrize i ja cičim...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi peremo od prvog zubica (cca 4 mjeseca), sad hoce samo sa pastom i to svaki put dok udje u kupaonicu a pasete tek toliko 8ni ne vidi se da je nekaj na cetkici)
    i da...ima karijes ( ne pije sokice na dudu, ne jede bombone...) i ipak ga ima...toliko o hrani i pranju i bilo kakvoj povezanosti s kvarljivoscu zubi

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mi smo počeli prati kad je izbio prvi zubić

    ni dan danas ne voli prati zubiće. ali pere. ujutro i navečer.

  10. #10
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo poceli kada su joj izbile jedinice i dvojke. Od pocetka pere sa pastom, ima onu za 0-2 godine. Mada joj stavim sicusnu tockicu. Uglavnoj da da joj operem zube, a nakon toga ona sama kao pere. Dosta brzo je i naucila pljunuti i isprati usta. Isto smo je nagovorili na pranje sa cetkicom koju je sama izabrala, a i sama je pocela traziti kada je vidjela da braca peru zube.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Jeeee! Danas je napokon pristao otvoriti usta ! Prat ću mu neko vrijeme samo s vodom jer ne zna ispljunuti.

  12. #12
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    M perem zubice jos od 1. godine, ali ne znam jel bas od 1. zuba :lol
    Koristimo prirodnu pastu bez floura koja joj je ukusna pa se ne ljuti. Obavezno je pranje prije spavanja (dnevnog i nocnog). Jutarnje nedavno uveli.

  13. #13
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Stomatolozi savjetuju pranje od prvog zubića, mi smo krenuli malo kasnije od izbijanja prvog i to sa maramicama (Spiffies) i četkicom. S time da prvu četkicu nije volio, a kasnije sam i skužila da je pregruba, sad smo nabavili Curaprox kid i ide glatko!

  14. #14
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    miš voli sam muljati s četkicom po zubima, al koliko je to pranje... nekad mi da da mu ja očetkam. imamo weleda pastu, prirodna, smije se malo i pojesti jer ne zna pljunuti, a on sav sretan viče "Majo pate!", pa "još pate!"

  15. #15
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Mi smo negdje sa godinu dana počeli redovito prati zubiće i onda odjednom više nije dao.
    Ne znam zašto, nisam ništa promijenila,ali on ne da.
    TU i tamo da na kratko i to je sve.
    Ima 16 mjeseci i 8 zubića, jedinice i dvojke gore i dolje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Ausland
    Postovi
    12

    Početno

    Moja je dobila prvi zubic sa 5 amjeseci i od tada ih peremo. Imala je perioda u kojima nije bas bila odusevljena ali smo po tom pitanju rigorozni. Ima 5 godina i prekrasne i prelijepe zubice. Pije sok, jede slatkise

  17. #17
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    ja sam primjetila da ne dopušta pranje zubića kad mu niče novi zubić, to mi je i logično ako su mu desni bolne i natečene

    ali vidim ovdje i dobar savjet, možda neka mekša četkica ne bi bila na odmet

  18. #18
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Sa prvim smo kupili "četkicu za zub" i na početku smo se više igrali njome nego prali. Ne znam ni kad ali valjda s ozbiljnijom dohranom i hranjenjem smo počeli i ozbiljnije prati zubiće, duuugo samo vodom a unazad 2-3 mj i pastom. Obožava ih prati, svaku večer prvo sama, i onda tata ili ja još "pomognemo" - ponekad nam ne da, ali ih ipak malo promulja i ispere.

  19. #19
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    S prvim kad je izašao prvi zub, a s drugim malo kasnije, ali on to obožava, čak nekad kad je u kupaonici sam traži četkicu i hoće prati zube

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    kad ste počeli prati sa pastom i koja je za preporučiti? moj mali ima 15 mj i peremo još s vodom jer ne zna ispljunuti.

  21. #21
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj zarrin prvotno napisa Vidi poruku
    kad ste počeli prati sa pastom i koja je za preporučiti? moj mali ima 15 mj i peremo još s vodom jer ne zna ispljunuti.
    imaš u bio bio dućanu djećju pastu bez šećera. ugodnog je okusa. malo je skuplja, al nama traje stvarno dugo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    naša T ima skoro 3 godine i još ne pere zube redovito

    i svi su zdravi

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    imaš u bio bio dućanu djećju pastu bez šećera. ugodnog je okusa. malo je skuplja, al nama traje stvarno dugo
    hvala, odoh sutra po nju!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Mi smo krenuli s pranjem zubica kako su dosli prvi zubici. Bilo je faza kada smo mogli bez problema cetkati i mi i on je zvakao i "cetkao" ali u zadnje vrijeme se svako pranje natezemo... Tako da nije to neko pranje ako uspijemo barem par puta ocetkat dobro je... Probali smo i s razlicitim cetkicama i jos puno dodatnih stvari (proce, slikovnice, crtani, druga djeca...) ali nece i nece... Bojim se da nas ne zadesi karijes.

  25. #25
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Kod nas ista stvar. Vita voli prati zubiće, ali hoće sama i onda zapravo žvače četkicu, a ne opere ništa. Meni naravno ne dopušta da joj očetkam.
    Sad zapravo ne znam kolika je korist od takvog pranja zubi. Isto se bojim preranog karijesa.
    Možda bi kod nas pomogle one maramice za zubiće koje je netko gore spominjao.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Mislim da su te maramice bezveze. Isto mozes napraviti i s gazicom koju stavis na prst sto nekad i radimo kad ne bude nista od cetkanja...

  27. #27
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ista stvar. Vita voli prati zubiće, ali hoće sama i onda zapravo žvače četkicu, a ne opere ništa. Meni naravno ne dopušta da joj očetkam.
    Sad zapravo ne znam kolika je korist od takvog pranja zubi. Isto se bojim preranog karijesa.
    Možda bi kod nas pomogle one maramice za zubiće koje je netko gore spominjao.
    Isto i kod nas. I zaista mi neda da joj pomognem, a ona samo zvace cetkicu. Kako se ubediti? imate li neki prijedlog?

  28. #28
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I kod nas je vrlo slična stvar - ne želi da mu pomognem, a on četkicu žvače, pa malo pere, pa žvače,... uglavnom nije oprano kako bih ja htjela. Onda uz nagovor mu ipak malo pomognem,... ali nije to još kako treba.
    Na sreću ne pije sokove, slatkiše jede u malim količinama, nije ljubitelj slatkog. Ako jede slatko, onda je to u jutarnjim satima, a nakon toga je jabuka koja "čisti" zube.

  29. #29
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ja sam mu čistila desne, sa prvim zubom mu prala, ne voli, ne da, voli kad on kao pere ali to je koma a ima karijese mliječnih zuba (da, unatoč svakodnevnom pranju iza svakog jela!), nakon prvog ozoniranja mu perem na silu, priklještoim ga i onom posebnom pastom za mineralizaciju mu ribam desne i te dijelove koji propadaju. nema (a ni ja) izbora. tak je.
    ne vjerujem da zato neće htjeti prati zube kao odrastao, sad tako moramo. pokušam svaki dan lijepo i dam i njemu da sam pere, ali kako to nije dovoljno silu moram primijeniti da ne ostane totalno bez zuba

  30. #30
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    tropical, jel ja dobro vidim? Tvoj maleni nema još ni dvije godine i već imate karijes???
    Sad si me prepala.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    moja mrvica je tek nedavno dobila dvojke (s 13 mj) i pokušavamo od prvog zubića prati ih kad god ja perem zube posjednem ju pored sebe i kao zajedno peremo, uzme svoju četkicu i vuče po zubićima a i paše joj očito i za desni...ali neće kalodont (

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Mislim da kalodont nije tako bitan, čak sam negdje pročitala da nije preporučljiv za tako malu djecu.
    Ako se ipak koristi bolje je da se kalodont na četkici zapjeni prstima prije davanja djetetu u ruke

    Bitno je da se sa četkicom zubi dobro očetkaju, a kalodont zapravo kad dijete nauči pljunuti

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    da četkamo ih...a kalodont mi skine s prstićem s četkice. Nastavit ćemo ovako, a kalodont možemo uvesti i kasnije

  34. #34
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    G pere zube kao većina ovdje ...žvaće, trlja po jeziku i sl...i imao je divne zube do nekidan...odjednom naslage u bež boji...baš naslage...i sad ja naravno želim silom da on opere zube kak se spada no nema šanse...inaće, jede sve ali od uskrsa se navukao dosta na čokoladu- jaja, zečevi i slične p........e...užasno se bojim crnih mlječnih zubića...kako da to rješim? slatko ću mu postepeno svesti na minimum..no vidim ovdje da ima onih sa karijesima koji ne jedu slatko kao i onih sa lijepim zubima a da ni ne peru zube i jedu slatko!!!!

  35. #35
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mi smo ribali svakako, samo s vodom iz početka, on sam pa bi ja pomogla nekada,
    ali od kad smo bili kod stomatologice predložila je pastu (elmex iz DM-a) i sad se vadim na to kad mu se ne da prati,
    da jel se sjeća što je rekla teta A...., da MORAMO zubiće prati
    i pere bez greške, prvo on pa ja popravim.

    I ima karijes, na svim peticama - mali mali, jer ima duboke fisure pa je teško prati (i ja imam takve), ali ipak ima i trebamo jako paziti
    i popravio je već dva

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    kahna, kod koje ste stomatologice? Moj je sin par dana mlađi od tvog, unatoč redovitoj zubnoj higijeni ima crni pigment po zubićima koji bi trebalo očistiti (nije karijes, već je tome navodno uzrok povećana koncentracija neke bakterije), ali kod naše stomatologice ne želi otvoriti usta, a i ona ima neki strah od intervencija kod male djece, pa sam u potrazi za strpljivom i nježnom stomatologicom, a vaša se čini takvom s obzirom da je dijete dozvolilo popravak čak dva zubića.

  37. #37
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram malo pohvaliti svoje dijete. Od zadnjeg posta ovdje ipak se situacije popravila, sad mi da da mu ja očetkam zubiće, čak bi se usudila reči prilično zadovoljavajuće.
    Nadam se da će tako i ostati.
    Izuzetno mi je drago da se ponovno kod njega pokazala ispravna "moja metoda", neforsiranja kad pruža otpor.

  38. #38
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    anemona i ja se služim metodom neforsiranja i kad tad on zaboravi i više nema otpora ali bojim se da mu te naslage ne postanu gore...sad peremo zajedno zube jedno 5-6 puta (bar će moji biti izglancani) i on kopira moje pokrete ali nema unčinka...mislim da je spas u pasti ali nema šanse da za sad nauči ispljunut....

  39. #39
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    GrgurovaMama - i ja sam kod starijeg nedavno uocila te zute naslage na prednjim zubima. peremo zube samo s vodom, ne bas svaki dan jer ne da, ali sam skuzila da te naslage idu dolje kad malo zagrebem s noktom. mislim da mu se to od sline pomijesane sa hranom i mozda malo manje pijenja vode, a vise caja ili soka, napravi. i mislim da te zute naslage nemaju veze s karijesom (moje laicko misljenje). ja sam mu cak pokusala, kad sam ih primijetila, iscetkati, ali mi koristimo jos uvijek gumenu cetkicu (sa onom obicnom ne da ni blizu, povraca kad mu je stavim u usta) i s njom te naslage ne idu dolje. tako da ja svaki dan malo s noktom maknem, koliko mi da.

  40. #40
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    ja sam problem rjesila na drugi nacin:
    posto nije htjela da joj ja cetkam zubice, ja sam kupila jos jednu cetkicu za mene. i tako, dam njoj jednu, a jednu meni. i tako se "gurkamo" ko ce cetkati zubice. njoj je to i zanimljivo i veselo. vazno je da smo uspjele oprati zubice...kako valja!

  41. #41
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    L&L0809 i ja sam pokušala sa noktima no ne da mi...moj ne pije ništa osim vode ali jede dosta čokolade, kao što sam već rekla- posljedica uskršnjih čokoladnih jajčeka i sličnoga...sad ga polako odvikavam od toga..
    čini mi se dobra rulina ideja sa dvije četkice...probam pa javim...

  42. #42
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ma žene trebate se postaviti tako da vide da je to ozbiljno i da se zubići peru svaki dan.
    Isto kao i kad treba popiti lijek, koliko god da ne surađuje, znaš da ga mora popiti i basta, ne odustaješ.

    Nije ni moj htio prati, ali sad zna da mu nema druge, da nebude izašao iz kupaone ni ujutro ni navečer dok ne opere zube.

    A dok je cicao i meni bilo svejedno jel će ih oprati ili ne, vjerujte da je bilo više dana da nije prao nego što je.
    Po mom iskustvu sve je u stavu.

    sretno

  43. #43
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Nisam pročitala sve postove, ali s kakvom ste četkicom počeli?
    Što radite s djetetom, dignete nad umivaonik i četkate zubiće?

    M. su izrasle donje jedinice prije mjesec dana, no tek sam joj par puta prebrisala gazom (zaboravim, znam da sam neodgovorna).
    Kupila sam joj one četkice u dM-u još dok su joj izbijali zubići i tu prvu je voljela žuljati, ali kratko.
    Ta je četkica navodno za prve zubiće. Ali kako s njom očistiti zube?

  44. #44
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Dovoljno ti je čistiti gazom te prve zubiće, pogotovo ako ti dijete sisa. Tek kad dobije prve kutnjake, odnosno pretkutnjake, onda bi trebalo uvesti četkicu.

  45. #45
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    i da...ima karijes ( ne pije sokice na dudu, ne jede bombone...) i ipak ga ima...toliko o hrani i pranju i bilo kakvoj povezanosti s kvarljivoscu zubi
    Najčešći uzročnik karijesa je bakterija imenom Streptokok mutans i dijete ne mora jesti slatkiše da je dobije jer se bakterije koje izazivaju karijes se mogu prenijeti od roditelja i ostalih odraslih osoba na dijete tijekom hranjenja kad se isprobava toplina i okusa dječje hrane.

    Nije u pitanju ni količina slatkoga koja se pojede, čak i ne mora biti slatko, tj. škrob je isto pogodan jer je ljepljiv za zube i time izvrsna podloga za bakterije.

    Najviše je do vođenja higijene zuba i zubne šupljine.



    Mi peremo samo s vodom, koliko da. Obično je moram nečim zabaviti da bi mi dala drugu turu. Nismo počeli baš s 4.mjeseca kad je dobila prva dva zuba jer smo isključivo dojili 6mjeseci, no oko 9, 10 smo krenuli kroz igru. Tada joj je bilo zabavnije nego sada.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    mi smo počeli sa vodom i prihvalila je odma, bas joj je hit vrtiti četku po zubima, i glumatati... ima 20 mjesci pa me baš zanima do kad će biti odusevljena...

  47. #47
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Tako je, karijes je bakterija. Koja se hrani slatkim. Ali moze se prenijeti iz usta druge osobe. Tj. ako lizac zlice ili dude ima karijes, postoji dobra sansa da ce ga prenijeti djetetu. Zubic je najosjetljiviji, mislim, nekoliko mjeseci nakon izbijanja, zatim caklina "ocvrsne" pa nije vise toliko osjetljiv. Utoliko isprobavanje hrane istom zlicom nije bas dobra stvar, kao ni pijenje iz iste case i sl. Mi smo s M bili kod stomatologa kad je dobila 1. zubic i dala nam je detaljne upute. Rekla je "M. je dijete koje sigurno nece imati karijes!" Objasnila je da je sve u pravilnoj higijeni. M odavno vec ima sve zube i nema ni jedan karijes. Zube joj perem samo navecer detaljno (najprije ja iscetkam, onda ona sama), ujutro neobavezno ona sama, ne jede kiki bombone, lizalice niti bilo kakve bombone a posebno ne one karamelaste dakle koji se lijepe za zube, ne jede smoki (on je takodjer krivac za karijes) niti pije iz flasice. Sve su to faktori rizika. Sljedeci put idemo stomatologu sa pune 3 godine.

  48. #48
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mi peremo maleckoj zubiće u kadi kad se kupa svaku večer. Ima komplet od 3 četkice, od toga su dvije gumene, a jedna "prava" četkica. Tata i ona su uveli pranje zubića kroz igru na svakom kupanju, tako da ona dozvoli tati da joj malo povuče četkicama po svim zubićima i desnima (vjerojatno joj i godi jer joj masovno izlaze zadnjih mjesec dana zubići), a onda se ona još sama igra i gricka te četkice. Isto ne koristimo dudu, pije iz čašice s kljunićem od nekih 6 mj starosti kad smo uveli vodu uz dojenje.

  49. #49
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    19 mjeseci, 16 zuba, probali početi prati sa prvim zubićima, još uvijek nismo daleko odmakli.
    Sa starijom kčeri je sve bilo puno bolje i lakše. Pratim sve konkretne i praktične savjete.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Moj je 22 mjeseca i ne da četkici ni blizu... Jedno vrijeme sam uspijevala sa Tupper četkicom, ali sad treba pravu i to nikako ne ide.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •