Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1100

Tema: Potpomognuta na SV. DUHU

  1. #1
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno Potpomognuta na SV. DUHU

    Drage forumašice, otvaram vam novu temu o potpomognutoj na SD-u.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnoj istoimenoj temi imate nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    korisni linkovi kako se neke teme ne bi ponavljale:


    MPO NA SD
    PRETRAGE NA SD
    dr. Bauman



    Svima u postupcima rudarski SRETNO!!!
    Posljednje uređivanje od MIJA 32 : 27.03.2010. at 11:23

  2. #2
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Drage cure
    ja vas lijepo molim da prestanete chatati (na ovoj temi se to radi i više nego što je normalno)
    prestanite vrijeđati svoje liječnike (osim što je ružno i neuljudno masu njih prati ove stranice)
    veselim se svakoj mpo trudnoći,ali molim vas nemojte topic pretvarati u trudnički chat (za razmjenu trudničkih tema i dilema postoje pdf,stoga ih koristite)
    svrha topica je razmjena korisnih info,za chat si napravite liste (npr. u gmailu) no ne radite to ovdje

    svaki chat i vrijeđanje će se ubuduće brisati

  3. #3
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Vratio se danas dr. B.

  4. #4
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    evo, zakazan AIH za četvrtak. malo me malo strah. a koja sam frikuša ( zaboravila pitati kad trebam doći,) zvala sve znam sad. ma jutros sva izbezumljena sam došla.
    da li je bitno u koju ruku se dobiva štoperica ili nema veze?

  5. #5
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Kaj si dobila, Ovitrelle ili Choragorn?
    Ovitrelle ide u ruku ili bušicu, potkožno, a ak je Choragorn onda u guzu.....mišić
    Mislim da prije pola 9 ne trebaš dolaziti...tak nekak sve kreće, ali zovi ti njih da provjeriš

  6. #6
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    ovitrelle sam dobila, moram sama kupiti. e i dr-ica me pitala dal znam sama davati injekcije. ne znam, rekoh, rekla je da dođem onda na hitnu na SD. jel problem ak idem na hitnu kod sebe u zagorje? ne znam baš radi toga samo dolazit? ak treba, budem naravno. zvala sam već, rekla mi je da ne trebam dolazit prije pola deset

  7. #7
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Obično ti kažu da dođeš u 8:30 za AIH, ali obično prvo idu punkcije i transferi, pa ćeš vjerojatno malo čekati.

  8. #8
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ovitrelle si sama daš u trbuh, stvarno nije problem.

  9. #9
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    hvala, probat ću sama, ali nisam baš sigurna. i hvala za vrijeme.

  10. #10
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Možeš si malo proučiti ovaj topic:

    http://forum.roda.hr/threads/30090-s...anje-injekcija

    Ima unutra i raznih korisnih linkova, meni su pomogli kad sam se trebala sama piknuti. Sad sam već profić za Ovitrelle.

  11. #11
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    hvala Teddy

  12. #12
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    na stopericu se moze na bilo koju hitnu doci, i to rijesiti za one koji nisu hrabri da se sami pikaju.
    ja znam da budem ja opet kod mene na hitnu jer imamo jednog novog mladog, zgodnog doktora

  13. #13
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Samo da prijavim da nista od mog prirodnog ciklusa, folikulici strajkaju. Idem tek za mjesec dana na dogovor za iduci postupak koji ce biti u 5/6. mjesecu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da prijavim da nista od mog prirodnog ciklusa, folikulici strajkaju. Idem tek za mjesec dana na dogovor za iduci postupak koji ce biti u 5/6. mjesecu.
    bugaboo koliki su ti bili folikuli

  15. #15
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    bugaboo, baš mi je žao. drži se i nadam se da će to vrijeme što prije proći

  16. #16
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ne znam koliki su bili , nisu mi rekli, ali na "telki" se stvarno nis nije vidjelo.

    Nema frke, sad malo odmora...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliki su bili , nisu mi rekli, ali na "telki" se stvarno nis nije vidjelo.

    Nema frke, sad malo odmora...
    Žao mi je,al upjet će drugi put

  18. #18
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    EVO NOVA AKCIJA!

    AKO STE BILI U POSTUPKU NAKON DONOŠENJA ZAKONA I AKO to JOŠ NISTE učinile , MOLIMO DA ISPUNITE UPITNIK USPJEŠNOSTI (u mom potpisu) ... VRLO SU NAM BITNI PODACI KAKO BISMO IZNIJELI "PODATKE STVARNIH PACIJENATA"

    A DETALJE POGLEDAJTE I OVDJE:

    http://forum.roda.hr/threads/54392-JO%C5%A0-JEDNA-AKCIJA!-VA%C5%BDNO!-sakupimo-svoje-neovisne-statistike!

  19. #19
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    EVO NOVA AKCIJA!

    AKO STE BILI U POSTUPKU NAKON DONOŠENJA ZAKONA I AKO to JOŠ NISTE učinile , MOLIMO DA ISPUNITE UPITNIK USPJEŠNOSTI (u mom potpisu) ... VRLO SU NAM BITNI PODACI KAKO BISMO IZNIJELI "PODATKE STVARNIH PACIJENATA"

    A DETALJE POGLEDAJTE I OVDJE:

    http://forum.roda.hr/threads/54392-JO%C5%A0-JEDNA-AKCIJA!-VA%C5%BDNO!-sakupimo-svoje-neovisne-statistike!
    evo s potpisom

  20. #20
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Vec ispunila nakon svakog postupka.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    evo s potpisom
    Ispunila!!!!

  22. #22
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke da li koja ide po lijekove na SD sutra da se možda nađemo na kavici ???

  23. #23
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    ja svoju inseminaciju odradila u četvrtak, 01.04. malo bolno ali ok. na kontrolu za tri tjedna sa nalazima bete. tko će to dočekati. jeste i vi toliko čekale nakon inseminacije( ako je koja bila)?

  24. #24
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    beba sretno.....bolilo te?...hm....ja sam radila 3x nijednom me nije bolilo....betu ces naravno napraviti 14 dana poslije aih ...SRETNO
    gdje ste cureeee???
    sta sve farbate jajasca

  25. #25
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    da onak, bolilo me, kao injekcija,i malo sam poslije krvarila. nadam se da će uspjeti. ubacili su 8 milijuna zdravih plivača. a sad, tko zna.

  26. #26
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mene je AIH svaki put bolio, valjda sam mimoza.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    136

    Početno

    Curke sretan uskrs

  28. #28
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Sretan Uskrs svima vama i vasim obiteljima......

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav svima... i prvo sretan Uskrs !!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Evo ovako zanima me nekoliko stvari. Ja kao i većina Vas tu imam problema i već sam bila ne jednom postupku.
    Sad smo se upisali i na SV.DUH pa me zanima kako to ide kod njih? Koliko se čeka za sam postupak?
    Obavila sam razgovor s dr. i naručio me za ultrazvuk 11.05. Što ide dalje???
    Oprostite što gnjavim ,ali toliko toga me zanima....

  31. #31
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ja sam kod dr. T i od 1. konzultacija do 1. postupka je proslo mjesec dana jer smo imali sve nalaze koji su bili potrebni, samo smo u međuvremenu napravili testove na HIV i hepatitis (to nismo imali) jer bez toga ne mozes u postupak. Nek ti kazu cure koje su kod dr. B kako to kod njega ide, ja sam morala doci 8. DC (nakon klomifena 3.-7. DC) na folikulometriju i tako je krenulo. Na zalost postupak nije uspio, beta negativna, ali nadam se da ces ti imati vise srece.

    Na SD ti sve ide dosta brzo, ne znam kako je sad zbog ljekova, navodno sve bolnice imaju ogranicena sredstva pa to moze malo kociti postupke.

  32. #32
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Mi smo odustali od P&P savjetovanja u obiteljskom centru jer nam se nije dalo ici 5 puta na psih. savjetovanje i jos 1-2 puta na pravno. Bili smo na kraju u Viliju na psih. i bilo je cisto o.k., popiricali sa dr. kojih 40-ak min, mogu priznati da nam je bilo i korisno.

    Iduci jedan zovemo njihovog pravnika da obavimo i taj dio pa onda imamo svu papirologiju.

  33. #33
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo odustali od P&P savjetovanja u obiteljskom centru jer nam se nije dalo ici 5 puta na psih. savjetovanje i jos 1-2 puta na pravno. Bili smo na kraju u Viliju na psih. i bilo je cisto o.k., popiricali sa dr. kojih 40-ak min, mogu priznati da nam je bilo i korisno.

    Iduci jedan zovemo njihovog pravnika da obavimo i taj dio pa onda imamo svu papirologiju.

    jel uopce bitno gdje se obavlja to pp savjetovanje?

    jel moze se napraviti u splitu a ivf raditi u zg npr.?

  34. #34
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo odustali od P&P savjetovanja u obiteljskom centru jer nam se nije dalo ici 5 puta na psih. savjetovanje i jos 1-2 puta na pravno. Bili smo na kraju u Viliju na psih. i bilo je cisto o.k., popiricali sa dr. kojih 40-ak min, mogu priznati da nam je bilo i korisno.

    Iduci jedan zovemo njihovog pravnika da obavimo i taj dio pa onda imamo svu papirologiju.
    Koja je cijena u Viliju?

  35. #35
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Mislim da nije bitno gdje se radi to savjetovanje, bitno je da to obavimo i da imamo papire. U Viliju je psiholosko 300 kn, javim vam kad obavim pravno, ali mislim isto da je tu negdje.

  36. #36
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    beba.2 - meni je 1.aih radio dr.B i uopće me nije ništa boljelo, a 2.aih mi je radila dr.T i jaakoo me boljelo i krvarila sam 2-3 dana nakon postupka. Što se tiče čekanja meni je dr.B rekao ako ne dobijete mjesečnicu za 15 dana sigurno ste trudni...bio je u pravu,ja nisam ni dočekala da vadim betu jer sam dobila. Znači da ćeš ti puno prije nego odeš kod dr.znati i sama rezultat.

  37. #37
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage moje želim vam sretan Uskrs i da sve koje smo sada u postupcima idući Uskrs dočekamo s našim u stomačiću.

  38. #38
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Jim ,ja kad koristim utrogestane nema sanse da procurim..ma mogla bi cekat 20 dana poslije a ne 14
    ..onda bi ja uvijek mislila da sam T. inace ciklus mi 24-25 a ne dobijem do 30dc......cim prestanem stavljati utrice procurim za dan.......eh da je bar tako kako dr. B kaze.......nazalost meni test sve pokvari

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Hej drage moje trudnice sa SD, jedno pitanjce, kad sam zvala gore nakon pozitivne bete sestra rekla da dodjem za 3 tjedna, ja sam si do sad računala 3 tjedna od kada sam ih nazvala, ili sam trebala računat 3 tjedna od ET-a, danas mi je 25 dnt, sad da čekam idući ponedjeljak ili bi mogla već ovaj tjedan otić na uzv nije mi jasno, ma sva sam zbunjena???

  40. #40
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    beba.2 - meni je 1.aih radio dr.B i uopće me nije ništa boljelo, a 2.aih mi je radila dr.T i jaakoo me boljelo i krvarila sam 2-3 dana nakon postupka. Što se tiče čekanja meni je dr.B rekao ako ne dobijete mjesečnicu za 15 dana sigurno ste trudni...bio je u pravu,ja nisam ni dočekala da vadim betu jer sam dobila. Znači da ćeš ti puno prije nego odeš kod dr.znati i sama rezultat.

    Jim, meni je radila neka dr-ica koju još do sad nisam vidjela, a dr. B je bio pored. i meni je rekao kontrola za 3 tjedna ako ne dođe glupača, a ako dođe da ih nazovem. ja ovaj mjesec prvi put koristim utrogestane, inače sam koristila dabroston, pa ne znam kako ću i kada procurit. ali svakako ću znati prije, jer su mi simptomi uvijek slični, tj. kad sam imala biokemijske i prije nego mi je kasnila sam znala da sam trudna. tako se i sad nadam.
    a ja sam malo krvarila taj dana, par točkica na ulošku i nakon dva dana kad sam se brisala opet je bilo par točkica. a sad je ok. samo me taj jajnik di je bila ovulacija, bolio još 3 dana onak luđački.

  41. #41
    lanarica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj ines31 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej drage moje trudnice sa SD, jedno pitanjce, kad sam zvala gore nakon pozitivne bete sestra rekla da dodjem za 3 tjedna, ja sam si do sad računala 3 tjedna od kada sam ih nazvala, ili sam trebala računat 3 tjedna od ET-a, danas mi je 25 dnt, sad da čekam idući ponedjeljak ili bi mogla već ovaj tjedan otić na uzv nije mi jasno, ma sva sam zbunjena???
    Ines 31, u mojem slučaju, ali i u slučaju većine cura - 3 tjedna od ET - išle smo na UZV....

  42. #42
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Cure,od kad pa do kad radi onaj laboratorij u podrumu ? Hvala unaprijed

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    376

    Početno

    Citiraj lanarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ines 31, u mojem slučaju, ali i u slučaju većine cura - 3 tjedna od ET - išle smo na UZV....
    Budem i ja ovaj tjedan otišla, daj mi sam pliz reci kad si taj prvi put išla jel se vidjelo srčeko da kuca!

  44. #44
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno


  45. #45
    capka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Cure molim vas informaciju..razmišljam o prelasku na SD isključivo zato jer sam čula da su manje gužve i da se često može ići u prirodne, klomifenske postupke.(inače sam zadovoljna svojim dr.na VV ali teško se mirim s jednim ili dva postupka u godini).Može li mi netko reći kakva je situacija na SD, priznaju li nalaze sa druge klinike?

  46. #46
    modesty4 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    436

    Početno

    Meni su sve uvažili, jedino smo spermiogram ponavljali i to kod njih odmah kada su i bile prve konzultacije.

  47. #47
    beba.2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    miška, mislim da radi o 7, nisam sigurna. valjda će se netko javiti tko zna. cure koje ste prošle inseminaciju. da li ste imale kakve simptome poslije, da li ste razmišljale da li ste trudne. ja nemam nikakvih. kad god sam bila trudna, a bila sam par puta, uvijek sam imala nekakve simptome: tipa, vrućina u glavi, bol u preponama, bolove jajnika kao da je upala u pitanju.... sad ništa. za 8 dana vadim betu, a tako bih je htjela već sad vadit. cicke me malo bole ali mislim da je to od utrogestana, i da , imam iscjedak kao da se upiškim, ali vidim da ste o tome pisale da to zna biti od utrogestana. kako ste mi vi? ima li šta novoga kod vas?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Bok cure,

    AIH imala sam 23.03. Prvi put. Danas je 16 dana od postupka. Do sada 2 testa pozitivna.
    Znate možda, trebam još raditi betu? Meni je sestra rekla da ne moram betu?

  49. #49
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj ines31 prvotno napisa Vidi poruku
    Budem i ja ovaj tjedan otišla, daj mi sam pliz reci kad si taj prvi put išla jel se vidjelo srčeko da kuca!
    Ines teškko da će vidjeti srčeko 3 tjedna od et-a.
    Tada se vidi gestacijska i žumanjčana vrećica- dakle potvrdi da je trudnoća u maternici.
    Nakon toga te naruči za tjedan dana i obično se vidi srčana reakcija , ali i ako ne nije panika, nekad treba malo više vremena.
    Sretno~~~~~~~~~~~~

  50. #50
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,od kad pa do kad radi onaj laboratorij u podrumu ? Hvala unaprijed
    Lab radi od 7h, s tim da mozes doci i ranije i uzeti broj da budes medju prvima na redu ako ti se zuri jer uvijek ima puno penzica koji dođu jako rano, valjda ne mogu spavati.

Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •