Stranica 3 od 43 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2110

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #101
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam ovdje...zapravo, vise sam citala o MPO u VV u Zagrebu, jer kada je ginekologinja vidjela spermiogram mojega supruga, odmah me je pitala hocemo li za Zagreb...Rijeku nije spomenula niti jednom rijecju...ima li razloga tome?Ili je stvar njenoga osobnoga misljenja?Ja sam trenutno u fazi iscitavanja postova i skupljanja sto je moguce veceg broja informacija...trenutno mi je kosmar u glavi od svih tih podataka...a od svega me hvata lagana panika...
    D.

  2. #102
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    cranky, treća sreća, držim fige da upali, pa da ne čekaš do 9mj!!!
    sumskovoće sretno na dogovoru u utorak!!!
    cure, ja krećem sutra s klomifenom, ponedjeljak folikulometrija, počelo je......
    lijepi vam pozdrav svima redom šaljem!!!!

  3. #103
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Innu super, nadam se da je ovo prvi i dobitni, obavještavaj nas

  4. #104
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Bravo innu želim ti sretan početak i isti takav kraj!

  5. #105
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Innu super, krenulo napokon!
    Sumskovoce bravo za prve konzultacije, iskoristi doktora dok još radi.
    Tigrical želim ti u ponedjeljak puno "loptica" na UTZ. Velika pusaaaaaa!
    Za Cranky i Sumskovoce i kome još treba ukratko: Prije tri godine sam radila Kariotip na Rebru u ZG, Klinika za pedijatriju-Citogenetski laboratorij. Nazove se telefonski, naruči i ide na razgovor kod prof. dr. D. Begović, a zatim sam zajedno sa MM vadila krv i citogenetski nalaz dolazi na kućnu adresu. Uputnicu za to mi je dala primarna ginekologica. Prije godinu i pol smo po preporuci dr. V. ja i MM javili se dr. Vukelić na KBC Rijeka, Zavod za transfuzijsku medicinu-Sušak i učinili testove koagulacije (PTT, fibrinogen, antitrombin, protein C-global, protein C, protein S, lupus antikoagulant i dr), a genetičke faktore trombofilije su slali u ZG i nalaz se vraća u RI i sve zajedno se podigne kad bude gotovo (mislim da jave iz KBC RI). Uputnice za ove pretrage mi je dala isto primarna ginekologica uz preporuku doktora sa MPO.
    Ako sam kome pomogla super, ali napominjem da imunološke pretrage rade ako se ne zna uzrok neplodnosti, odnosno svi drugi nalazi moraju biti ok i malo su "teški" za dati uputnice jer su pretrage skupe.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Innu - ja sam mislila da moram pretrage raditi u KBC RI...ako mogu u svom domu zdravlja to će biti slavlje!!!!!!!!!!!! Tko zna da li MM može raditi spermiogram u OB Pula umjesto u RI? Bilo bi nam puno bolje...
    Za mene nema frke, jedino bih voljela folikuolmetrije radit u Puli, kraći mi je put, nadam se da će sve proći...
    Innu draga - puno sreće i veliku betu ti želim od srca.
    Cranky - iste želje...šaljem puno pozitivnih vibri
    Dani, Tigrical i Sara - vama velika pusa!

  7. #107
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    innu super da počinješ
    Sara

    Svima velike puse
    Opet se počelo komašat i nešto događat u KBC Ri

  8. #108
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    hej drage moje...evo da se i ja javim...
    odnijeli mi nalaze doktoru, sve super i krećemo u 5 ili 6 mjesecu, još će mi javit. super sam zadovoljna svime i nadam se da će me takva vibra pratit cijelo vrijeme...proljeće nam je došlo pa odmah i ja procvijetam...
    velika pusa svima u kojoj god fazi bile želim vam ogromnu snagu, volju i srećuuuu!
    sumskovoce...sve pretrage koje budeš trebala odradit možeš u pulskoj bolnici...krv (hormoni) i ti i tm, spermiogram, hsg, raznorazne uzv, briseve, krv za hepatitis, potvrdu od psihologa i pravnika možeš u pu dobit, inseminaciju ako ti preporuči doktor i sve ostalo...nema se potrebe mrcvarit barem za pretrage i odlazit u Ri. osim ako imaš potrebu i ne vjeruješ dovoljno doktorima u puli. imam blisku osobu koja je baš to napravila i sve su odradili u Ri, pa skoro pa crkli, a nisu još ni u postupak krenuli. mislim da se ne trebate mučiti jer nalazi će pokazat svoje gdjegod ih radili...svakako mislim samo na ove osnovne stvari...a i sam dr Vlastelić je meni rekao kad sam ga upravo to pitala di da radimo nalaze, da slobodno u pu napravimo i potvrdio sve ovo šta sam ti ja već gore napisala. jako poštuje dr.Buršić i dr.Prenca iz pulske bolnice koji su jednim djelom (obzirom da im za više uvjeti bolnice ne dozvoljavaju) isto u humanoj.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    Mi smo prvi spermiogram radili u Puli, ali smo ga morali u Rijeci ponovit (jer su nam rekli da mora bit njihov)... tako da smo na taj način samo radili duplo.
    I da, nalaz iz Pule nam je (iako loš) bio puuuno bolji od onog iz Rijeke. A razlika u davanju uzorka je bila nekih 20-ak dana.

    PS.
    Svim curama u postupcima i onima koje ih čekaju želim da im to bude posljednje isčekivanje!
    (
    barem do borbe za sljedećeg bebolinca)

  10. #110
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ja sam se naručila u KBC Ri za 9 mjesec!

  11. #111
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    tigrical ajde nek ti bude, ali neće ti taj termin trebat

  12. #112
    diabolica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka zapad
    Postovi
    527

    Početno

    Jao divno, kako se počela Rijeka buditi sa proljećem....drage moje curke, mislim na vas i vibram za vas punom parom....za početak Innu i Tigrical sretno!!!

  13. #113
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno

    pa ovdje se stvarno zahuktava a bio bi red jer je počelo proljeće i sve pupa pa se nadam da ćete i vi sve sa njim propupati!
    GIZMOS iako si nam daleko mislimo na tebe i želim ti da preko granice prošvercaš jednu a može i dvije mrvice u svom trbušiću!
    tigrical da prvi uvz bude u redu i pokaže da je sve spremno za stvaranje puno lipih js
    innu želim ti uspješan start a još bolji finiš!
    barbyRi da vještica čim prije dođe pa da kreneš po svoje js jer ipak im je kod tebe najljepše!
    cranky ja vjerujem u treću sreću pa to želim i tebi, vjeruj jer čuda se događaju kada ih najmanje očekujemo!
    sumskovoce želim ti uspješan dogovor i da skupa s dr. dogovorite kako čim prije doći do svojeg
    loks da vrijeme do postupka čim prije prođe pa da i za tebe navijamo iz petnih žila
    lucija je li pao dogovor za drugog bebača?
    svima još puno pozdrava i velika
    Posljednje uređivanje od Ameli : 09.04.2010. at 08:23

  14. #114
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Potpisujem Ameli! A šta ti planiraš? Kad ćeš ti startati?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I ja potpisujem Ameli.... lijepo si nas sve ujedinila
    Tigrical - neće ti trebati RI u 9. mjesecu, osim za praćenje malene mrvice
    Loks i Lisa hvala na svajetima i iskustvima, baš ste me obradovale! Nije da ne volim Rijeku, ali Pula mi je stoput draža i bliža....
    Diabolica, trudnice naša kako si? Kako srdašce maleno????? Sve ćemo mi tvojim stopama!
    Držim fige za Gizmos! Neka uveze mrvicu, dvje iz dežele....

  16. #116
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Nova sam ovdje
    Pozdrav
    Baš ne kužim tu tvoju dr (koja je ta?) da ti nije spomenula Rijeku



    Koja glupost je ovo sad s provjerom novih postova, pojave se za 2 dana tek

  17. #117
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Nova sam ovdje...zapravo, vise sam citala o MPO u VV u Zagrebu, jer kada je ginekologinja vidjela spermiogram mojega supruga, odmah me je pitala hocemo li za Zagreb...Rijeku nije spomenula niti jednom rijecju...ima li razloga tome?Ili je stvar njenoga osobnoga misljenja?Ja sam trenutno u fazi iscitavanja postova i skupljanja sto je moguce veceg broja informacija...trenutno mi je kosmar u glavi od svih tih podataka...a od svega me hvata lagana panika...
    D.
    Dobro kažeš cranky, sad ispada da ne odgovaramo curama.
    darkica kao prvo dobrodošla! Što se tiče tvoje gin. to je svakako stvar njenog osobnog mišljenja, koje ti nije trebala govorit i samo te zbunit, pa šta nije dovoljno da dobiješ lošu dijagnozu, nego još vas i u Zagreb slat. Nema razloga da ne ideš u Rijeku. Koja je to dijagnoza, sad sam stvarno znatiželjna?

  18. #118
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ....i meni je moja doktorica ali opće prakse predložila da biram Zagreb....i Rijeku sam preskočila....drago mi je da sam tako postupila...

  19. #119
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Darkica vjerujem da ti je košmar u glavi od svih podataka i da te hvata panika, svima nam je bilo tako. Pitaj šta te zanima, skupi informacije i sama odluči šta ćeš i gdje dalje. Cure koje su bile u više klinika imaju različita iskustva. Nekom je bolje u Rijeci, nekom u Zagrebu, a kad vidiš kakav novi zakon imamo - najbolje je u Sloveniji.

  20. #120
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Pozdrav cure svratih samo da vam svima redom poželim što plodnije prolječe!
    Nekom je bolje u Rijeci, nekom u Zagrebu, a kad vidiš kakav novi zakon imamo - najbolje je u Sloveniji.
    A na ovo stavljam debeli potpis

  21. #121
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    cure da li je kod vas uzimala klomifen da bi dosle stvari i nakon koliko bi ih trebala dobit?nis mi nije vlastelic rekao,samo je rekao trebala bi ih kao dobit.

  22. #122
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Barby, klomifen da bi došle stvari?????? Šta se ne uzima za to dabroston/duphoston, a klomići za O?
    Sad si me zbunila skroz. A valjda dr V zna....

  23. #123
    diabolica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka zapad
    Postovi
    527

    Početno

    barbyRI Klomifen je stimulator ovulacije, laički rečeno od njega dobiješ više folikula a nikako nije za dobivanje stvari. Dabrostoni su za dobivanje stvari. Ja sam Klomifen počela piti 3 dan od kad sam dobila stvari, pila 5 dana i nakon toga na folikulometriju da se vidi kako ti folikuli napreduju. Ja niš to kod tebe ne kužim!? Daj pliz provjeri sa Vlastelićem prije nego počenš piti.

  24. #124
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    barby RI ovo za klomifen neznam.Ja sam isto mislila da je to za stimulaciju.
    Meni je nakon prvog postupka m kasnila ili bolje reči preskočila skoro pa cijeli mjesec.Zašto neznam jer nisam odmah išla na humanu več samo kod svoje gin. kojoj se učinilo da imam cistu, kada sam se napokon javila na humanu to jutro prije pregleda sam dobila. Nadam se da će što prije doci vještica, pa da možeš u daljnje planove
    Sretno!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Ej drage moje totalno sam out........Barby mislim da se stvari dobivaju s dabrostonima bar ja tako već 2 god.,Darkica dobrodošla mislim da je sve to stvar izbora svakome je najbolje gdje sam izabere najbolje znaju cure koje su svagdje bile a to ti je naša Tigrica L sigurno, Innu sretno i da ti je to prvi i zadnji,Tigrice naša ne bu ti trebala ni sestra Mira ni Vlastelić ni ostali......kisss,Crancky nadam se da će krenuti prije ljeta,Šumskovoće sretan start ti želim,Dani ,Lucija,Sara ,Mayica,pak ,loks,Ameli,Gizmos,Kikica,.......neznam dal sam koga zaboravila svima sretno .............

  26. #126
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    cure tnx na odgovorima...ali ovako meni kasne nema ih ni na vidiku na utz je vidio dr i rekao je da ne vidi da ce uskoro ni doci,i rekao mi da popijem tih 10 klomifena i da bi po njima trebala stici menga...ja sam se isto cudila kao i vi...znam da je klomifen stimulator ovulacije.rekao je da dodjem na folikulometriju 16.4 znaci do tada bi trebala valjda dobit ali ja naznake nikakve nemam.citam da od klomifena znaju cice bolit,mene nista sve ko i prije osim sta me par puta takav napad vrucine ulovio,da je to za poludit.a dabrostone sam inace uzimala i sad 7mj skoro prije postupka ne znam zasto mi ovaj mj nije ga dao.a nis 11.4 imam zadnji klomifen popit pa cekam ako ne procurim do 16.icu normalno dolje i vidjet sta dalje...ocito onda ciste koce sve to....od kud su se sad bas stvorile kad ne trebaju.....
    Posljednje uređivanje od barbyRI : 10.04.2010. at 00:24

  27. #127
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Citiraj barbyRI prvotno napisa Vidi poruku
    ..ali ovako meni kasne nema ih ni na vidiku na utz je vidio dr i rekao je da ne vidi da ce uskoro ni doci,i rekao mi da popijem tih 10 klomifena ...rekao je da dodjem na folikulometriju 16.4 znaci do tada bi trebala valjda dobit ali ja naznake nikakve nemam.:
    Barby ako ti je dr rekao da nikakvih naznaka nema da ćeš dobit i dao ti klomifene da piješ znači da on ni ne misli da ćeš ti dobit od njih, pogotovo ne ako te naručio na folikulometriju 16.04. ...jer ako je to folikulometrija znači da će ti on mjerit folikule... e sad ne znam da li on misli nakon te folikulometrije radit punkciju i transfer zamrznutih js ili misli transfer radit u drugom ciklusu nakon što dobiješ stvari. U svakom slučaju ti je klomifen dao da izazove rast folikula kad te je naručio na folikulometriju a ne da očekuje da ćeš od njih dobit stvari.
    Ne moraju te bolit (.)(.) od klomifena - ja osobno nisam nikakve nuspojave imala, dok neke cure imaju sve nuspojave uključujući i ove napadaje vrućine kojie spominješ.

    Darkica dobrodošla na ovaj pdf i još prije otišla na neki trbušastiji

    Tigrical i Gizmos nadam se ubrzo nekilm lijepim vjestima

    Svim dragim curama veeeeelika

  28. #128
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    Citiraj dani82 prvotno napisa Vidi poruku
    Barby ako ti je dr rekao da nikakvih naznaka nema da ćeš dobit i dao ti klomifene da piješ znači da on ni ne misli da ćeš ti dobit od njih, pogotovo ne ako te naručio na folikulometriju 16.04. ...jer ako je to folikulometrija znači da će ti on mjerit folikule... e sad ne znam da li on misli nakon te folikulometrije radit punkciju i transfer zamrznutih js ili misli transfer radit u drugom ciklusu nakon što dobiješ stvari. U svakom slučaju ti je klomifen dao da izazove rast folikula kad te je naručio na folikulometriju a ne da očekuje da ćeš od njih dobit stvari.
    Ne moraju te bolit (.)(.) od klomifena - ja osobno nisam nikakve nuspojave imala, dok neke cure imaju sve nuspojave uključujući i ove napadaje vrućine kojie spominješ.

    Darkica dobrodošla na ovaj pdf i još prije otišla na neki trbušastiji

    Tigrical i Gizmos nadam se ubrzo nekilm lijepim vjestima

    Svim dragim curama veeeeelika
    ne znam ja stvarno nista ne kuzim,cekam taj 16.4 pa cu vise znat.
    a zna mozda netko da li se moze normalno keksat dok uzimam klomifene,tamo do folikulometrije?

  29. #129
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Koliko ja znam keksat se možeš normalno do transfera.

  30. #130
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Cim sam joj pokazala spermiogram svojega muza, pitala je hocemo li u Zagreb...ne znam...

  31. #131
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno Važno

    Naša vrijedna Pino uređuje stranice Medicinski potpomognuta oplodnja i popunjava korisne informacije o klinikama, pa tako i o KBC Rijeka.

    U informacijam o klinici navedeno je da se prirodnjaci rade bez ikakvih lijekova.
    - čini mi se da to nije tako jer nikad nisam čula da je netko bio u prirodnjaku (na kbc-u Rijeka) bez lijekova.... pa vas molim da mi javite ako išta znate o tome (može i na pp)

    Pozz!!

  32. #132
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Sto se dijagnoze tice, to sam zaboravila napisati (sorry)...sa mnom je sve OK, ali suprugu je dijagnosticirana teska oligoasthenozoospermia..za tjedan i pol ce ponoviti spermiogram...prvi je radio u sijecnju, ovo je drugi kako je i preporuceno...Uglavnom, precizno i detaljno citam i polako skupljam podatke...Hvala svima na odgovorima))

  33. #133
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    dani 82 ja sam bila u prirodnjaku bez lijekova ali to je bilo prije ovog zakona, nadam se da ce se javiti jos koja cura sa novijim info.

  34. #134
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    I ja sam bila, isto kao i pak.

  35. #135
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Hvala cure na odgovorima .... ako ima koja cura koja je prirodnjak radila bez lijekova nakon donošenja novog zakona o mpo neka se javi.

  36. #136
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj dani82 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam keksat se možeš normalno do transfera.
    Nije preporučljivo ni nakon punkcije pogotovo ako je bio stimulirani i ako je došlo do hiperstimulacije čula sam da je jedna cura tako izgubila jajnik pa...

  37. #137
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pa šta se sad daje inekcija za bolove i u prirodnjaku?

  38. #138
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Mimi ako sam ja dobro shvatila ovdje se ne radi o inekcijama protiv bolova jer one se nisu davale ni za stimulirani ako nisi trazio vec o cistom prirodnjaku bez ikakvih lijekova tipa klomifen i sl . za poticanje ovulacije.Ili sam ja pobrkala loncice.dani82?

  39. #139
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Riječ je o lijekovim za ovulaciju, znači u principu klomifeni... a što se tiče analgetika može se tražiti injekciju voltarena ako se ima dosta folikula, ali koliko sam čula od cura bolje ne jer i ne pomaže baš a poslije te samo boli guza

    Što se keksa tiče meni je dr. Vlastelić nakon puncije rekao da može do transfera ali poslije ne ... moram priznat da mi nakon punkcije baš i nije bilo do romantike, tako da u mom slučaju vrijedi do punkcije da, poslije punkcije ne..... a sad ko voli nek izvoli

  40. #140
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Evo mene s folikulometrije. Ima nešto folikula, ali su još mali, nadamo se da će nabubrit... U petak ponovo uzv. Pusa svima!

  41. #141
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    innu javi kako je prošlo danas!

  42. #142
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se dijagnoze tice, to sam zaboravila napisati (sorry)...sa mnom je sve OK, ali suprugu je dijagnosticirana teska oligoasthenozoospermia..za tjedan i pol ce ponoviti spermiogram...prvi je radio u sijecnju, ovo je drugi kako je i preporuceno...Uglavnom, precizno i detaljno citam i polako skupljam podatke...Hvala svima na odgovorima))

    ....i MM je i također bila ista dijagnoza,a sa mnom sve ok...kad smo išli na stimulirni icsi, embriologica mi je rekla da je spermiogram još gori od prethodnog i ali šta je tu je, probali smo i rezultat je u mom trbuhu....mali sinčić,....

  43. #143
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Amalka čestitam na malom sinčiću i jako je lijepo svaki put čuti kad netko uspije s tom dijagnozom (vidi mi potpis), u bilo kojoj klinici.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Tigrical - želim ti velike i zdrave folikule, da sve krene najboljim tokom
    Amalka - tako mi je drago čuti da mali sinek stiže, MM i ja imamo istu dijagnozu, pa kao i Tigrical, svaka vijest o uspjehu je radost za mene
    Pls cure, objasnite mi jednu stvar: Ako je prirodni IVF, nema klomifena ni drugih sintetičkih hormona koji potiču ovulaciju već samo ono što naše tijelo samo proizvede. Po mojoj logici u tom ciklusu ima samo jedna js, ta koju naše tijelo tako i onako proizvede u tom ciklusu. Pa onda tu js punktiraju i oplode izvantjelesno? Jesam li dobro razumijela?
    Možete li mi pojasniti zašto (osim uštede novca na ljekovima) se to radi? Ima li uspjeha?
    Moji hormoni su OK, a brine me terapija hormonima koji IVF/ICSI nosi sa sobom, ali i oko ovog prirodnog IVF-a sam skeptična.... Vaša mišljenja bi jako dobro došla

  45. #145
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Sumskovoce dobro si shvatila za prirodnjake.Kod cistog prirodnjaka ne koristis lijekove za stimulaviju tipa menopur, gonal .. i kao takav postupak ne ulazi u onih 6 besplatnih.Barem je takav dopis dobila nasa dani82 od hzzo-a.E sada uspijesnost postupka i nije neka jer se cesto desi da folikul pobjegne prije punkcije , priroda je nepredvidiva.Takvi posupci se mogu raditi svaki mjesec barem sto se tice sa medicinske strane ona druga strana tj mogucnosti klinike da to odrade zbog financija je vec nesti drugo.Prije su se prirodnjaci ubacivali dok se cekalo na stimulirani postupak tako da se bar nesto radi, kako je stanje sada neznam pitaj dr. na konzultacijama.Inace ima cura koje su nakon puno stimuliranih IVF-ova ostale trudne bas u prironjaku, pronjuskaj malo tu po forumu vidjeti ces da nema pravila.
    Sretno!

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Tnx pak,
    Pitat ću sutra dr. V na konzultacijama. Inače kod mene već vlada euforija...nadam se dobrim vijestima sutra....

  47. #147
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Samo bi nadopunila pak i rekla da se u prirodnake ubrajaju i postupci s klomifenima u kojima je moguće dobiti više od jedne stanice (Sumskovoce vidim da smo po godinama i po dijagnozama gotovo identične, ja samo u klomifenskom postupku dobila 4 js).

    Tigrical narast će folikulići, još je rano... izvještavaj nas

    Inu javi nam novosti.

  48. #148
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    tigrical i šumskovoće,navijam za vas,želim osjećati za vas da bude sve super ispalo...važno je biti pozitivan....i ne samo vama nego i svim ostalim curkama,da se konačno sretnemo na drugom forumu...ovdje me nostalgija vuče,pa malko pronjuškam i da vas pokušam bodriti koliko god mogu...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Amalka hvala na bodrenju, ti i naša Diabolica ste nam inspiracija velika
    Dani i meni se čini da smo tu negdje jako blizu Zanima me kako ti je bilo od Klomifena? I šta se dogodilo sa tvoje 4js? Pokušali implantirati 3 ili 2? To mene ubija, kad pomislim da bih mogla imati više od 3 js, potencijalno zdrave, a kad oni odaberu 3 i ostale -šta???? Bace?
    I sad se pitam, ako je postupak sa klomifenima isto "prirodni" onda onaj "stimulirani" je sa gonalima? Meni uopće nije jasna klasifikacija tih hormona koji se pripisuju u postupcima i sve mi zvči isto. isto tako mi nije jasno zašto
    su u HR hormoni u obliku tableta/vaginaleta, dok u Postojni su injekcije?
    Postoji li negdje pregled svih mogućih protokola koje nam mogu pripisati sa objašnjenjima? Vjerujem da ukoliko pročitam detaljno forume da bih mogla naučiti razliku, ali ja bih po kraćem postupku, ako je moguće.....
    Najvažnije pitanje, vi ste već bile na konzultacijama, pa me savjetujte molim Vas, šta sve treba pitat doktora? Osim mogućnosti nalaza u Puli?
    Svaki prijedlog je dobrodošao

    Ljubac svim malenim bebačima u bušama

  50. #150
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Drage cure,
    hvala svima koje ste mi pomogle da informacije na KBC Rijeka budu potpunije i korisne za pacijente!

    Vidim da se razvila diskusija o prirodnim postupcima. Ja sam jos davno prevela jedan clanak o blagim stimulacijama, nazalost nisam ga dovrsila, ali zato stavljam prijevod dijela doktorske disertacije koja govori o prirodnim ciklusima i par studija koji ih usporedjuju s ostalim postupcima (sa stimulacijama). (I moram reci da se klomifen smatra vrstom stimulacije, iako je zabuna u tome sto se ne broji kao placeni postupak (znaci po placanju se broji isto kao prirodnjak), jer klomifen kosta malo u usporedbi s gonadotropinima).

    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...:ivf&Itemid=79

    Bas bi me zanimali komentari na clanak - da li je prestrucno, da li se razumije, da li je korisno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •