Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 961

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #451
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Nisam daleko od ovog što je našla Ceres, a dodala i Aurora*.

  2. #452
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    CERES sve to sto si navela

    - od toga da prirodno okruzenje embrija 3. dan jos uvijek nije maternica, nego jajovod, zbog cega postaje upitna teorija po kojoj je embrije bolje sto prije vratiti u "prirodno okruzenje" ,
    - preko tvrdnje da razlog zbog kojeg embriji ne prezive do 5. dana u (dobrom) laboratoriju lezi prvenstveno u prirodnoj selekciji, odnosno njihovom genetskom potencijalu,
    -pa sve do pretpostavki da klinike u kojima se ne ide na blastociste, to cine zato sto im je tako jeftinije i na kraju konacni rezultat mogu tumaciti sebi u korist,

    upravo je ono sto sam i ja za sebe zakljucila citajuci i prateci stvari na tu temu.

    Ne znam da li su takvi zakljucci ptretjerani, ali dok ne pronadjem nesto sto bi me u to razuvjerilo, ostajem pri tome.
    Mislim da ima tu istine.

  3. #453
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    ….vezano uz transfer 3. ili 5. dan...
    Na zadnjem postupku dobili smo 3 js i sve tri su se oplodile. Punkcija je bila u subotu oko podneva, a transfer u ponedjeljak ujutro. Ako računamo punkciju kao nulti dan, ne znam da li to uopće možemo nazvati 3. danom, mada je dr. tako rekao...rezultat je vanmaternična s zdravim embrijem koji je imao pozitivne otkucaje srca. Mučilo me pitanje povezanosti ranog transfera i vanmaternične... Neki će reći da možda jednostavno nisam imala sreće...ali po meni transfer je bio prerano i embrio je otplutao tamo gdje su mu za taj stadij uvjeti bili povoljniji...u jajovod...
    Neki imaju više sreće, sve to može i ne mora značiti, ali kod mene se eto to tako posložilo...

    Ono što je po meni jedan od problema laboratorija je zasigurno medij...ovdje sam pronašla meni najzanimljiviji dio:
    http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=laboratorijski_postupci_u_ivf___u

    "Zigota kao i oocita ima razmjerno malu potrošnju kisika i malu potrošnju glukoze, a najveći sklonost ima prema piruvatu i laktatu. Ipak, ne treba zanemariti glukozu jer preimplantacijski embrij troši glukozu, ali manje nego piruvat. Ovo je vidljivo i iz analize sadržaja jajovoda u kojem su koncentracije piruvata i laktata relativno više, a glukoze relativno niže nego u maternici.Kako se nastavlja razvoj embrija, potrebe za energijom postaju sve veće. Embrij se dijeli, povećava se sinteza proteina, uz ostale izvore energije povećava se i potrošnja glukoze i kisika. U trenutku kada se embrij razvije do blastociste, naglo se povećava potrošnja glukoze i kisika, što je vidljivo i iz koncentracije glukoze u maternici koja je 6 x veća nego u jajovodu. Zbog tih razloga jasno je da se sastav medija tijekom kulture gameta i embrija mora mijenjati. Sastav medija mora pratiti zahtjeve embrija koji se mijenjaju ovisno o stadiju razvoja. Optimalni uvjeti razvoja ranog preimplantacijskog embrija ne odgovaraju optimalnim uvjetima za razvoj blastociste i obratno, zbog čega rješenje treba potražiti u upotrebi različitih medija za različite stadije razvoja preimplantacijskog embrija."

  4. #454
    CERES avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    131

    Početno

    Natalina, ako je punkcija bila u subotu, a transfer u poned. to je onda definitivno drugi dan, ( punkicija je nulti dan), točno tako je i meni bilo. Transfer drugi dan se stvarno rijeđe prakticira i baš me to čudi da su išli na to ( ipak su ti se oplodile sve tri j.s. ).
    Žao mi je zbog tvog gubitka. Ovo za povezanost ranog transfera i vanmaterične je nažalost točno, ima dosta objavljenih studija o tome.
    Meni je ovo bila prva stimulacija i prvi embrij uopće i bila sam sretna da sam došla do transfera, ali kad sam počela istraživati o tome ( možda bi bilo bolje da nisam), na kraju( nakon negativne bete) sam osjetila olakšanje u smislu da nije bilo nikakvih komplikacija tog tipa.
    Za ubuduće sam sigurna da neću pristati na transfer prije petog dana, pa makar riskirala da mi nemaju što vratiti.
    Reš će me poslati k vragu kad mu dođem sa svojim zahtjevima!

  5. #455
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    cure, molim, vas ovo je topic potpomognuta u Sloveniji i malo ste otišle off topic, pa ako želite dalje raspravljati zašto je bolje 3. dan ili 5. otvorite poseban topic. Ovo je počelo s pitanjem zašto dr. Reš radi samo transfere 3. dp, ali smo to apsolvirali i utvrdili da je počeo raditi i 5. dan na sreću cura koje idu tamo.
    Posljednje uređivanje od Marnie : 27.04.2010. at 16:58

  6. #456
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa Vidi poruku
    ….vezano uz transfer 3. ili 5. dan...
    [FONT=Tahoma]Na zadnjem postupku dobili smo 3 js i sve tri su se oplodile. Punkcija je bila u subotu oko podneva, a transfer u ponedjeljak ujutro. Ako računamo punkciju kao nulti dan, ne znam da li to uopće možemo nazvati 3. danom, mada je dr. tako rekao...rezultat je vanmaternična s zdravim embrijem koji je imao pozitivne otkucaje srca. Mučilo me pitanje povezanosti ranog transfera i vanmaternične... Neki će reći da možda jednostavno nisam imala sreće...ali po meni transfer je bio prerano i embrio je otplutao tamo gdje su mu za taj stadij uvjeti bili povoljniji...u jajovod...

    evo dok ste jos off samo da nadodam.
    natalina imala sam isti slucaj punkcije u subotu, a transfer u ponedjeljak (utorak je bio neki praznik) od 3 oplodjene j.s. samo jedna je bila perspektivna i nisu htjeli riskirati do srijede, kao mozda ne bi prezivjela do 4. ili 5. dana... evo ta mala jajna stanica sada prolazi sistematski za upis u skolu...

    tako da, mozemo mi nagadjat koliko god hocemo sto je bolje, ali kad se stvari dobro posloze, embrij vracen 2. dan nakon punkcije moze donijeti puno srece i veselja u vase zivote.
    Posljednje uređivanje od hibiskus : 27.04.2010. at 17:25

  7. #457
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Svi oni koji su pratili moju priču o povišenom estradiolu... i prpremi za Maribor sljedi nastavak....danas sam dobila nalaze i ustvari uopće mi nije bio povišen sestra Jasne je valjda mislila da se radi o drugim mjernim jedinicama, nažalost to se događa kada se sporazumjevamo samo preko poruka na mobitelu a ne možeš nikog zvat jer je vikend i ispitat stvar do kraja, ovako smo prepušteni sami sebi. Žao mi je jer možda drugi ciklus mi FSH neće biti ovako dobar pa neću ni moći u stimulaciju, baš sam ljuta.

  8. #458
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    hibiskus upravo zbog svih onih kojima je uspjelo sam i napisala zadnju rečenicu koju nažalost nisi citirala:
    Neki imaju više sreće, sve to može i ne mora značiti, ali kod mene se eto to tako posložilo...

    ...iskustvo oblikuje naše mišljenje, a s obzirom da su naša iskustva suprotna nije nikakvo čudo da su i naša mišljenja različita...


  9. #459
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa Vidi poruku
    hibiskus upravo zbog svih onih kojima je uspjelo sam i napisala zadnju rečenicu koju nažalost nisi citirala:
    Neki imaju više sreće, sve to može i ne mora značiti, ali kod mene se eto to tako posložilo...

    ...iskustvo oblikuje naše mišljenje, a s obzirom da su naša iskustva suprotna nije nikakvo čudo da su i naša mišljenja različita...

    isla sam kratiti dug citat, pa je ispalo da sam odrezala bas na toj recenici, a procitala sam cijeli post i jako mi je zao zbog tvog iskustva.
    da, iskustva su razlicita, a svoje sam iznijela samo zato sto se javila negativna "struja" za 3.dan et.
    ne treba dici ruke od svega jer nisu blastociste i htjela sam pokazati svojim primjerom da i na 2.dan et moze biti velika beta i malo uliti nade curama koje cekaju betu a imale su 3. dan et.

    natalina zelim ti puno srece u drugom pokusaju

  10. #460
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Svi oni koji su pratili moju priču o povišenom estradiolu... i prpremi za Maribor sljedi nastavak....danas sam dobila nalaze i ustvari uopće mi nije bio povišen sestra Jasne je valjda mislila da se radi o drugim mjernim jedinicama, nažalost to se događa kada se sporazumjevamo samo preko poruka na mobitelu a ne možeš nikog zvat jer je vikend i ispitat stvar do kraja, ovako smo prepušteni sami seb.
    mali mimi napisala sam ti da sam imala identicno iskustvo prosli ciklus. svoj sam nalaz u att zalijepila za mail i sestra jasna je vidjela koje su mjerne jedinice i bez obzira je rekla da je to previsoko i da treba biti najvise 50-60.

    estradiol je bio 230pmol/L
    a ref. vrijednost 46-607pmol/L

    i svejedno je rekla da je los nalaz.

  11. #461
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Mali Mimi, i mislila sam da je to ali sve nam je to skola.U Slo je vjerojatno uobicajeno da su nalazi estradiola u pg/ml.

  12. #462
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Mali Mimi, to je baš koma, nadam se da će ti idući ciklus biti dobar i da će biti bolja komunikacija s Mb.

  13. #463
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala jer uskoro ću trebat i sreće i vaše čarobne vibre za uspjeh u MB

  14. #464
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mali Mimi, koma, hvala na upozorenju curama, stvarno treba xy puta provjeravati.

    A propos off topic 3 day versus 5 day, mislim da je to vezano za Potpomognutom u Sloveniji, tj. to je nekim ljudima i razlog zašto se odlučuju ići u Maribor - da imaju realnu šansu dogurati do blastociste pa nekako ne smatram da je razgovor o stvarnim benefitima 3 day versus 5 day off topic, pogotovo onima koji su zabrinuti vis-a-vis blizanačkih trudnoća i sl... Po meni, off topic je više ovo vibranje sretno i sl., to su moderatori prije bili upozoravali, ali po meni nema šanse da se malo i ne zavibra na grupnom topicu jer je to human nature, ali sad sam pak ja off topic.

    Natalina, hvala na linku!

  15. #465
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Evo sad dobila i mail od sestre Jasne i rekla je kako su dobili direktivu da ne smiju puštati u postupak ako je estradiol preko 50 ?
    Napisala sam joj još jednom i naglasila da se očito radi o drugim mjernim jedinicama i kako je u ovim mojim nalaz blizu donje granice, a daleko je od previsokog i kako bi to svakako trebali uvažiti (postojanje različitih mjernih jedinica).
    Stvarno se osjećam ko da ja pričam španjolski pa me ne razumiju!
    Nadam se samo da me idući put neće potrefiti vikend pa da lijepo u njihovom labu izvadim krv!

  16. #466
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Mali Mimi, baš mi je žao ako ti je e2 bio ispod 50, a oni su krivo shvatili . Istina, bolje je kod njih vaditi krv, ali se onda pripremi da budeš cijeli dan tamo, jer krv vade u jutro, a nalazi su oko 14 sati. To se nama dogodilo, a ja mislila da ću se vratiti do 12 na posao i na kraju smo i mm i ja za taj dan uzeli godišnji.

  17. #467
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    mali mimi napisala sam ti da sam imala identicno iskustvo prosli ciklus. svoj sam nalaz u att zalijepila za mail i sestra jasna je vidjela koje su mjerne jedinice i bez obzira je rekla da je to previsoko i da treba biti najvise 50-60.

    estradiol je bio 230pmol/L
    a ref. vrijednost 46-607pmol/L

    i svejedno je rekla da je los nalaz.
    A moj je bio 257.0 pmol/L (ref.46-607)i nitko mi ništa nije rekao (a vjerojatno nisu ni gledali) i na 2 uzv su našli cistu od 13 mm. Ja sam, čini se rekorderka među vama...
    Posljednje uređivanje od GIZMOS : 28.04.2010. at 18:41

  18. #468
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Gizmos pa možda ti je i zbog ciste bila loše reakcija na stimulaciju jer kažu da onda "pojede" hormone

  19. #469
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Ne znam, kad sam bila na kontrolnom uzv bio je dr.V i ciste nije bilo. Za 9 dana je već došla iz "nevidljivog" na 13 mm. Imam ja inače i FSH oko 9-10 pa je vjerovatno i to! Prije godinu dana je FSH u više navrata bio oko 5-6, a onda je krenula priča s endometriozom i cistama i sve se preokrenulo...

  20. #470
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Gizmos, meni je jedan postupak prekinut 7.dc nakon 20 menopura zbog ciste od 5cm.Nisam sigurna da li je ova tvoja jako znacajna ali sigurno je djelovala na konacni rezultat.Mislim do 2cm da se tolerira.

  21. #471
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Pitala sam ja odmah doktoricu što ćemo s tom cistom ali ona je rekla da je još uvijek zanemariva...A s druge strane kad mi je prije laparo uočen endometriom imao je 3 cm i u roku od 2 mjeseca porastao na 5, a još se uz nju pojavio i jedan manji od 2cm. Nadam se samo da se neće ponoviti scenarij jer još uvijek osječam bolove i "utrnulost" u lijevoj preponi (posljedica laparoskopije) i nikako se ne osječam za novu operaciju...Primjetila sam da je najbolje ne znati ništa jer se odmah nasekiram, a to nikako nije dobro...

    Usput, sestra J. mi je za vrijeme boravka u Mb napisala ovo: Vi morate biti borac-strah zaustavlja proces rasta i kod nas žena se 3 mjeseca prije u tjelu doluči npr. u januaru 2010 se je dolučilo koliko folikula če početi rasti u aprilu-kod spontanog ciklusa prvih nekoliko dana svi počnu onda poraste od njih jedan.Ako stimuliraš isto-svi počnu ali porastu 1-2-3-5-10 različito.
    Nisam to znala prije postupka i kad mi je to napisala počela sam vrtiti film unatrag da se prisjetim koliko sam "kvalitetno živjela" u to vrijeme i jesam li ja sama mogla utjecati na situaciju. Vjerojatno nisam, jer sam taman u to vrijeme operirana i mučilo me štošta. Ma možda i nema nikakve veze, možda je stvarno u pitanju loša kvaliteta jajne stanice, smanjene rezerve ili jednostavno loša sreća. Više ću znati nakon idućeg postupka (kakav će tada biti odgovor jajnika)

  22. #472

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Danas, 11 dnt debeli minus na testu, a počela sam nešto i brljaviti, tako da i ovaj put završava kao i prethodnih 11. A šta se može! I ponosna sam na sebe jer ni jedna suza nije kanula. Svima ostalima neka priča drugačije završi.

  23. #473
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj acitam prvotno napisa Vidi poruku
    Danas, 11 dnt debeli minus na testu, a počela sam nešto i brljaviti, tako da i ovaj put završava kao i prethodnih 11. A šta se može! I ponosna sam na sebe jer ni jedna suza nije kanula. Svima ostalima neka priča drugačije završi.
    Kako te razumijem...

  24. #474
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Citiraj acitam prvotno napisa Vidi poruku
    Danas, 11 dnt debeli minus na testu, a počela sam nešto i brljaviti, tako da i ovaj put završava kao i prethodnih 11. A šta se može! I ponosna sam na sebe jer ni jedna suza nije kanula. Svima ostalima neka priča drugačije završi.
    Sada bi najrađe opsovala...ali ne smijem . A baš mi je žao, jako mi je žao zbog tebe. I nije fer! Ma sve neke tužne vijesti ovih dana...Srela sam i jednu curu što je bila samnom u Mb i ni njoj nije uspijelo unatoč lijepim blasticama. Baš tužno...

  25. #475

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    U pravu si Gizmos ovih dana sve nekakve tužne vjesti. Nema ništa da oraspoloži ni sekund.
    Cure žao mi je zbog svega, skupite snage za dalje.
    Kad čitam redove Male Mimi kako kuburi sa svojim estradiolom imam osjećaj da ja neću nikad ni otići do MB. Bože koliko sitnica i prepreka do cilja, prvo sam mislila da je najbitnije preživjeti godinu dana čekanja do postupka a sad sam shvatila da je to najmanja stvar i da je vrlo lako moguće da ostaneš kod kuće. Ja imam prvu stepenicu što su me prebacili iz maja u jun. Ma grozno se osjećam a vidim da smo sve nešto u tački.
    Napišite mi da li bi i ja trebala raditi kakve nalaze prije odlaska u MB ili će meni sve to raditi tamo kad odem? Znam da trebam odraditi kontrolni uzv prije gonala ili menopura ali trebam li šta prije? Kakav li je moj FSH, estradiol i ostalo već šta ne znam ni nabrojati jer sam to radila prije godinu dana i prije odlaska na konsultacije. I došla sam do zaključka da mi je najbolje kad ništa NEZNAM! Sve što si upućeniji sve te više strah, do juče nisam znala ni šta su blastice 5 dan a sad vjećam kako ću i šta ću ja kad dođem na transfer. I definitivno najbolje je kad je glava prazna kao što mi je bilo prošle godine u ovo doba. Mislila sam da je izbor klinike najbitniji i odlaskom u MB zatvorila knjigu. Ali poslednijh 2 mjeseca sam načisto skrenula. I znači s obzirom da će moj ciklus biti oko 31.05. znači li to da se svi moji hormoni kontrolišu kad odem tamo i za vrijeme boravka?

  26. #476
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ne, ne, mislim da uopće ne kontroliraju više hormone osim ako imaju kakvu potrebu il sumnju. Mislim da ti to oni ne rade po defaultu.... Cure koje su vadile estradiol su morale zbog svoje povijesti bolesti, rekla bih, ne zato što se to inače gore u Mb radi..... na početku postupka.

    I cure koje bez kontracepcije idu u postupak, samo sa supresijom decapeptyl, e one isto moraju vaditi estradiol, rekla bih...

  27. #477
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    sandric, s obzirom na tvoje godine i PCOS pretpostavljam da ideš na dugi protokol? Ako je tako onda ti nećeš trebati vaditi FSH i estradiol da bi ušla u stimulaciju, to je samo za nas koje smo u kratkim protokolima. I ne brini se, nije baš tako teško ući u postupak u MB, Mali Mimi jednostavno nije imala sreće radi te loše komunakcije od strane Maribora, a što je opet najveći minus nama s kratkim protokolima, jer se nama moraju pratiti hormoni, UZV 2. ili 3. dan itd., pa treba dosta toga iskomunicirati, a teško je do njih uvijek doći na vrijeme. Ja recimo, nisam imala nikakvih problema i za čas bi dobila odgovore.

  28. #478
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Sandric, ja ti ne bi savjetovala da sada radiš bilo što od pretraga jer od brige bi se samo stvari mogle zakomlicirati. Mene prije Mb uhvatila panika najprije zbog kontracepcije, pa sam brzo išla raditi krvnu sliku i koagulogram da se uvjerim da je sve u redu, pa je prepona počela boljeti jače (bolila je jače do trenutka kada mi je doktor rekao da nema veze sa žilama nego vjerojatno sa živcem i da ne brinem) pa sam brzo išla na uzv i usput saznala da imam na bubrezima dosta velike kamence i cistu bartolinijeve žljezde, pa sam jurila u Zg raditi još neke pretrage, pa me mučilo što mi je TSH povišen i svašta nešto...Hoću reči da sam se samo iscrpila umjesto da sam u miru čekala postupak a rezultat svega toga je bila samo veća sekirancija i neprospavane noći, a nisam bila nimalo pametnija ni nakon svega toga...Pokušaj se samo smiriti i neka sve ide svojim tokom...

  29. #479

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    na žalost, nije mi pomogla ni blastica, ni 5 dan transfera - test je pokazao minus...

  30. #480
    kiša avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    .........u nadi........
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Francesca prvotno napisa Vidi poruku
    na žalost, nije mi pomogla ni blastica, ni 5 dan transfera - test je pokazao minus...
    Fran što reći, plači plači plači pa će brže proći, znam da te sad ništa ne može utješiti,

  31. #481
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Francesca, užasno mi je žao Drži se, brzo se oporavi od tuge i u daljnje pobjede .

  32. #482
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Francesca, užasno mi je žao Drži se, brzo se oporavi od tuge i u daljnje pobjede .
    X.

  33. #483
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Francesca, žao mi je

  34. #484
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    acitam i Francesca ove vaše vijesti su me ...točno znam kako se osjećate i točno znam kako vam u ovom trenu nitko i ništa ne može pomoć...samo vrijeme treba proći...

  35. #485
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    acitam baš mi je žao pogotovo kad čitam 11 postupak u potpisu i ovo ti je 12 mogu misliti koliko ti se muke nakupilo
    I Francesca naravno i za tebe mi je žao i nadam se da će tuga brzo proći.

    A za ovu raspravu što je bolje znati ili ne znati neke stvari, ja znam da se nasekiramo sa hrpom informacija koje nam i ne moraju pomoći, ali ovaj moj slučaj sa estradiolom sad mi je definitvno lakše kad znam da mi nije previsok kao što mi je sestra Jasna rekla. Već sam pretraživala internet kako da si ga snizim pa da mogu drugi ciklus u postupak, a sad znam da mi je dobar i da ne moram ništa raditi nego se opustiti i čekati.

  36. #486
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    acitam i Francesca strašno mi je žao GIZMOS

    Evo da se i ja javim nakon dosta vremena i da uletim u travanjski vlakić!
    Nakon još jednog postupka u Mariboru (punktirano 16 js, dobili 9 blastica, 2 vratili a 7 zamrznuli) danas je 13. dnt i beta je 432,7 . Betu ponovo vadim u subotu i nadamo se da će lijepo rasti. Sretni smo jako ali i u velikom strahu da li će sve biti u redu.

    Svima koje ste pred postupkom, u postupku ili u čekanju bete šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za uspjeh i lijepe bete.
    vas sve.

  37. #487
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ajde super nek nas netko i obraduječestitam Karla

  38. #488

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Marnie, ja sam na kontracepciji od 19.04.-26.05. pa onda krećem sa decapeptilom i gonalima ili menopurima, valjda je to dugi protokol nemam pojma. Gizmos hvala na podršci, najpamentije mi je da ništa ne kontrolišem, što manje znam manje ću se nervirati. U pravu si sa svojim poređenjem jer si se ti baš smorila i nervirala oko svojih priprema za postupak i nažalost završilo je tako. Ali sledeći put će biti bolje sigurno, malo se odmori pa skupi ponovo snagu za dalje. Šta vi mislite da li previše stresa tokom primanja decapeptila i gonala može izazvati lošu reakciju na stimulaciju? Konkretno, radim kancelarijski posao koji je pod pritiskom svih 8h, rad sa strankama koje su vječito nadrndane a ja zatrpana do grla, loša organizacija posla koga ima i previše i da je sve ok. Ja kao osoba sam sklona stresu jer ne mogu da funkcionišem u takvoj okolini 8h a da sam hladnokrvna pa razmišljam da se povučem na bolovanje kad krenem sa decapeptilom, ako to sve može uticati na reakciju na stimulaciju?
    Karla 1980

  39. #489
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Karla 1980 čestitam od sveg srca!! Ajde da si malo razveselila ovaj slovenski topic !!
    sandric, to ti je dugi protokol i nemoj vaditi nikakve hormone, kako ti je i Gizmos rekla, nema smisla. A što se tiče toga da li stres utječe na razvoj folikula, mislim da to nema nikakve veze. Ali možda netko ima boljeg iskustva od mene.

  40. #490
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Karla 1980

  41. #491
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Karla

  42. #492

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Karla čestitam od srca!!!!

  43. #493
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Karla bravo draga moja za prekrasnu betu. Čestitam od srca.

  44. #494
    sali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    258

    Početno

    acitam i Franceska
    Karla 1980 čestitam od srca na prekrsnoj beti

  45. #495
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Hej Sali oko kojeg datuma si ti u lJubljani. Ja sam 10.5 u Ljubljani na konzultacijama.

  46. #496
    sali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    258

    Početno

    CorinaII mi smo obavili konzultacije u 3 mj. Doktor je rekao da dođem 5 DC tako da bi po mojoj računici to bilo oko 18.05. Izgleda da se ipak nećemo vidjeti u Deželi.
    Želim ti puno sreće na konzultacijama

  47. #497

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Karla čestitam

  48. #498
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Karla1980, moje čestitke još jednom! Bile smo skupa na punkciji a nismo znale jedna za drugu i baš mi je žao da se nismo imale priliku bolje poznati, ali zato su se naši MM brzinski snašli i izmjenili brojeve...
    Sandrić ja ne znam da li to ima ikakve veze jer nisam proučavala, ali meni je sestra Jasna u 3-4 mailova napisala da ako se ne smirim da ću sa svojim strahom i brigom zaustaviti rast folikula. Možda je ona to samo govorila da se smirim, a možda je to baš tako. Svima nam je poznato da je stres zaslužan za štošta u našem organizmu (razne bolesti, poremečaje itd.)..., a da li je to baš povezano sa našom reakcijom-ne znam. Nadam se da je bila barem mrvicu u pravo i da ću idući put biti opuštenija u postupku i da će i odgovor organizma biti bolji!
    Posljednje uređivanje od GIZMOS : 30.04.2010. at 07:58

  49. #499
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Karla čestitama draga!!!

  50. #500
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    Karla čestitam kako si nam uljepšala vikend!

Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •