Stranica 18 od 20 PrviPrvi ... 81617181920 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 961

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #851
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Probaj na mail ivf.amb.maribor@gmail.com to je od sestre Jasne

  2. #852
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku

    Usput, treća opcija za supersiju u uputama koje sam ja dobila bila je Superfact, nadam se da se to može kupiti kod nas, zbog onih koji nisu tako blizu granice.
    Suprefact u ampulama , naručuje se u apotekama uz privatni recept i čeka se dva tjedna jer ga oni uvoze izvana.Meni je došao iz Njemačke .Pakiran je po dvije ampule,tako da ako su vam potrebne tri morat ćete naručiti 4 ampule tj.dva paketa .
    Pišem iz svog nedavnog iskustva

  3. #853
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    klara, skandy, hvala vam na ovim, za sve nas, važnim informacijama. uz sve, još i stres oko nabavke lijekova!
    srećom, imam dva mjeseca da se izorganiziramo
    klara,~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za mrvicu/e

  4. #854
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj na mail ivf.amb.maribor@gmail.com to je od sestre Jasne
    HVALA Mali Mimi! Mail je poslan!
    Posljednje uređivanje od mare157 : 18.06.2010. at 10:53

  5. #855

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Evo i mene, transfer bio juce, dvije mrvice treci dan posle punkcije. Od 5js 4js se oplodile, dvije su vratili dobrog kvaliteta a dvije su ostavili do blastocista pa na smrzavanje ako bude sve ok.Pozzzz

  6. #856
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Mali Mimi ??? Nisi trebala prestati sa ultricima....nastavi....javi se sta je? kAko si?

  7. #857
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ništa počelo krvarenje... sestra u MB mi je isto rekla da mogu prestati s utrićima kad sam joj rekla da sam napravila test i da je neg.

  8. #858
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    mali mimi, draga, zarko sam zeljela da ti uspije...

  9. #859
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Mali Mimi žao mi je, nekako sam se nadala da će beta ipak biti pozitivna

  10. #860
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Evo ja se selim kod vas jer smo nakon 2 neuspjela pokušaja u Rijeci sad u čekanju postupka u Mariboru.
    Bili na konzultacijama u 2.mjesecu i imamo postupak u 10.
    E sad, mi smo u Mb naknadno slali neke nalaze i onaj formular koji smo trebali ispuniti kojeg sam ja poslala bez da sam si prepisala br.telefona ili mail adresu za kontakt. Već 4dana zovem gore i niko mi se ne javlja, pa me zanima da li mi neka od vas može dati mail adresu ili tel. od Mb gdje bi mogla pitati da li je ok sve što smo poslali i kada da očekujem da mi se jave s protokolom.
    Malo sam u frci, dosad sam bila u kratkom protokolu, sve će mi biti novo pa bi se voljela pripremiti unaprijed koliko je moguće.
    Može i na pp.
    Ja sam u četvrtak konstantno zvala između 14:30 i 15:30 i stalno mi "številka nije bila dosegljiva"
    Onda sam u petak nazvala točno u 14 (znači ranije od termina navedenog na njihovim stranicama) i dobila sam ih od prve. Mene je zanimalo kad će mi biti termin jer sam na konzultacijama bila u prvom mjesecu. Sestra je obećala da će mi javiti mailom, no odokativno je rekla da bu to u dvanaestom mjesecu.
    Sad mi nikako nije jasno kako ste vi nakon konzultacija u veljači uspjeli dobiti termin već u listopadu....hmmm....vama su već na konzultacijama dali termin? Da li su vam možda dali i upute koje lijekove ćete koristiti?

    BTW za sve koji račun od lijekova kupljenih u RH prijavljuju u poreznoj prijavi zbog povrata poreza-ako prođe novi zakon i ako se ukinu porezne olakšice s 01.07., možemo u poreznu prijavu za 2010. samo prijaviti troškove za lijekove koji su kupljeni od 30.06. i to u maksimalnom iznosu do 6.000kn.

  11. #861
    zeljana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    146

    Početno

    Mali Mimi bas mi je zao....i ja nisam najbolje.....vidjecemo sta ce biti....

  12. #862
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Mali Mimi žao mi je, nekako sam se nadala da će beta ipak biti pozitivna
    Žao mi je draga

  13. #863
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    cure,ima li mjesta panici ,da li da zovem Sloveniju i pitam ih ako je normalno da M traje već 10 dana?Nije tako obilna kao u početku ali ne mogu bez uloška.

    na suprefactu sam od 3.06.a M sam dobila 11.06.

  14. #864
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Strumpfica Mi smo bili na kozz. u 2. mj sa svim nalazima osim novog s-grama koji ionako nije bio presudan jer su 2 prijašnja katastrofa. Rečeno nam je da smo na redu u 10.mjesecu i da će nam se javiti prije za protokol i ljekove. Također nam je dr V rekao da su im povećali limit za liječenje stranih pacijenata i da su se liste skratile što je nas naravno oduševilo. Da li im je taj limit bio povečan netom prije nego što smo mi došli ili prije još dok ste vi bili, to neznam.E sad čula sam još od nekih da su im pomaknuli termin za kasnije pa me to zabrinulo i željela bi znati šta je sa našim terminom. još nemam niakvu info od njih. A na konz. je dr rekao da je super da imamo sve nalaze jer nas odmah može upisati na listu. Drugo neznam. Pa možda ti je sestra dala najgoru varijantu za termin. Glupo da ti kaže da ćeš biti u 10 od prilike, a onda ti javi da si u 12. Bolje obrnuto. Jeste imali sve nalaze?

    Mali Mimi žao mi je.

  15. #865
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Mare 157 imali smo sve nalaze i rekao nam je da u aprilu napravimo nalaze za hiv i sifilis. Istina i nama je dr najavio da ćemo doći na red za 7-8 mjeseci. Kad smo izašli iz ordinacije sestra nije bila tako optimistična oko datuma, no oboje su nas uvjeravali da mi niti nećemo morati na icsi nego da ćemo uspjeti u kućnoj radinosti uz pomoć klomifena. Kako nikad nisam ništa dobila na pismeno od njih iz MB, zvala sam sestru da provjerim okvirno datum...obećala se javiti mailom,baš me zanima jel bu zaboravila...

  16. #866
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Ja sam im poslala mail i čekam odgovor. Nadam se da će mi stići i da mi neće napisati da sam na redu u 2011. jer ću spaliti! Kad budem imala neke novosti, javim, a tako i ti, molim te!

  17. #867
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Pozdrav,
    Kakav mogu ocekivati protokol i da li svaki protokol iz MB ukljucuje mjesec dana kontracepcije?
    Ja '75 mm"75. Ja sve ok, insulinemija.Oligospermia/normospermia. Postupak 10ti mjesec.
    Hvala

  18. #868

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    Kakav mogu ocekivati protokol i da li svaki protokol iz MB ukljucuje mjesec dana kontracepcije?
    Ja '75 mm"75. Ja sve ok, insulinemija.Oligospermia/normospermia. Postupak 10ti mjesec.
    Hvala
    Nama je bas stigao protokol e-mailom! Od pocetka nam je bilo receno da na postupak mozemo racunati u 9. mjesecu, ali nikada nista pismeno o tome nismo dobili. Vec sam se polako spremala da ih zovem i provjerim kada stize protokol, kad ono stize taman na vrijeme da mogu poceti s protokolom predvidjenim za prvu skupinu.

    To znaci da cu ja ocito biti medju onima koje ce na kontracepciji biti dva mjeseca. Iz tog istog protokola vidim da ce za razliku od mog slucaja neke na kotracepciji biti svega tri-cetiri tjedna.

    Ako netko zna ili ima ideju zasto su neki duze, a neki krace na kontracepciji i sto to samo po sebi znaci, jako bi me zanimalo bilo kakvo objasnjenje.

    Takodjer, ako ima koja forumasica koja je prema protokolu poput mene u prvoj skupini bit ce mi drago na mi se javi pa da zajedno rjesavamo pitanja koja nam se vezano uz protokol mozda pojave. Ja se sada npr. ubadam vec sa prvim pitanjem, a to je koje kontracepcijske tablete izabrati...

  19. #869
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    A što to znači protokol za prvu skupinu? Zar postoji više skupina?
    Ja sam skroz zbunjena, pa kad sam već bila tam na konzultacijama, zašto nam usput sve nisu objasnili i dali precizne upute?
    Koliko ja tu vidim po postovima na Forumu, ljudi dobiju protokol i onda kreću pitanja tipa: koju kontracepciju treba koristiti (ja sam npr do sad uvijek koristila samo Yasmine), pa onda da li se odlučiti za Menopure ili Gonale i sl.
    Po meni bi doktor individualno za svaku pacijenticu trebao odrediti takve stvari, pa nisam išla na konzultacije po onoj groznoj mećavi zimus samo zato da mu osobno uručim svu dokumentaciju.... još uvijek nam nisu javili kad bi uopće trebali doći na red...

  20. #870
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Štrumfice-u Mb ti dr. izlaze u susret-zato ti daju da biraš stimulaciju.Mislim da su svjesni da skupljamo i poklonjene injekcije tako da je mene prof.V. pitao što imam od injekcija.Kad sam rekla i gonale i menopure(jer sam tako skupila)-onda je rekao da na početku gonali a onda menopuri.Svima su isti-decapeptyli,a 1. dan kada dobivaš gonale ili menopure ideš na uzv i onda ti kaže koliko ćeš i kako.Isto tako što se tiče kontracepcije-skroz je svejedno jer ti u protokolu navode 3 vrste koje možeš birati.Zaista su susretljivi-vidjet će te kad dođete na 1.uzv

  21. #871
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Aurora* ja sam bila u postupku u MB sada u 6 mj i kao i tebi protokol mi je došao dosta rano pa sam bila odmah, kako ti kažeš, u "prvoj skupini" tako da sam u prvoj turi popila 24 kontracepcijske tablete i nakon 7 dana pauze još 30 kom. Meni je sestra Jasna napisala da osim onih navedenih u protokolu, a koje se baš i ne mogu nabaviti u RH, može Logest pa sam njih i koristila.
    Protokol je sastavljen tako čisto da uspije uskladiti cikluse zavisno o tome kako kome pada menga i koliko dugo traje.... netko kontracepciju pije duže, neko kraće....
    Također, ja sam krenula s prvom tabletom od 7dc dok po protokolu neki su kretali od 2dc. Nema tu neke posebne filozofije zašto, samo slijedi upute iz protokola i sretno!!!

  22. #872

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa Vidi poruku
    A što to znači protokol za prvu skupinu? Zar postoji više skupina?
    Ja sam skroz zbunjena, pa kad sam već bila tam na konzultacijama, zašto nam usput sve nisu objasnili i dali precizne upute?
    Koliko ja tu vidim po postovima na Forumu, ljudi dobiju protokol i onda kreću pitanja tipa: koju kontracepciju treba koristiti (ja sam npr do sad uvijek koristila samo Yasmine), pa onda da li se odlučiti za Menopure ili Gonale i sl.
    Po meni bi doktor individualno za svaku pacijenticu trebao odrediti takve stvari, pa nisam išla na konzultacije po onoj groznoj mećavi zimus samo zato da mu osobno uručim svu dokumentaciju.... još uvijek nam nisu javili kad bi uopće trebali doći na red...
    Na stranici potpomognutaoplodnja.info izmedju ostalog ima i primjer Mariborskog protokola kojeg ako pogledas vidjet ces sto sam mislila pod pojmom "prva skupina".

    Naime, u ovisnosti od dana kada kome dodje menstruacija (i protokol) tempiran je i pocetak uzimanja kontracepcije. Sam protokol je sto se toga tice vrlo jasan i tu ne bi trebalo biti velikih dilema. Isto tako je i sa odabirom kontracepcije, u uputama je navedeno vise mogucnosti i sto se samog postupka tice, svejedno je koju odabrali (vjerojatno to najvise ovisi od onoga sto je kome dostupno na domacem trzistu). A jednako vazi i za Gonal ili Menopur...

    E, sad, slazem se da bi najbolje bilo kada bi pristup zaista bio individualan i da u tu svrhu i sluze konzultacije. Ali sve mi nesto govori da jos dugo nece biti bas tako. I to ne mislim konkretno samo u vezi potpomognute oplodnje, nego opcenito na sve sto se bilo kakvih zdravstvenih problema tice...

    Zato mislim da nitko ne moze bolje znati od nas samih sta odabrati, ako postoji vise mogucnosti. A za odabir najboljeg po moje su bitne dvije stvari: prvo, da sami sebe dobro poznajemo i prepoznajemo, pa makar i intuitivno, sto je za nas vazno i drugo da smo upoznati sa svim mogucnostima koje su nam na raspolaganju.

    U svrhu ovog drugog meni je od neprocjenjive vaznosti internet i iskustva drugih do kojih je moguce doci zahvaljujuci recimo forumima poput ovog.

  23. #873

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Natalina hvala za odgovor, izgleda da ce vrlo slicno onome sto si rekla biti i u mom slucaju. Ti si vec imala transfer? Mozes li mi reci kako je prosla stimulacija, odnosno kakav rezultat si imala? Ujedno te molim, ako bi mogla na ovoj temi napisati svoje iskustvo s Logestom. Tnx

  24. #874
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Da, imala sam transfer i sad čekam betu.
    Potrošila sam ukupno 30 gonala i dobili smo 7js, ali imala sam i postupak bez kontracepcije sa suprefact sprejom i 27 menopura i reakcija je bila isto 7js...tako da ako si razmišljala da li je bolje uzimati kontracepciju duže li kraće prije stimulacije, ja jesam ... mislim da to nema nekog posebnog utjecaja na reakciju na stimulaciju...moja reakcija je bila u skladu s mojim godinama, ništa više nismo ni očekivali...

  25. #875
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Aurora evo i moje iskustvo ako ti pomaže, bila sam u istoj grupi s Natalinom.
    Uzimala sam Yaz, na preporuku doktora V. iz Rijeke. Bila sam na postupcima s konracepcijom i bez nje i nisam primjetila razliku u reakciji na stimulaciju.
    Primila sam 29 Menopura i dobila 11 JS - ali ja u svakom postupku imam puno JS, a manji postotak oplođenih. Menopur koristim zato jer je bio "dobitan" kad sam prvi puta ostala trudna, pa ga biram radije nego Gonal. (ishod: ovaj puta je bilo rekordnih 5 blastica, ali to je OT za tvoje pitanje i ne vjerujem da ima veze s vrstom kontracepcije)

    Aurora* sretno

  26. #876
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je bas stigao protokol e-mailom! Od pocetka nam je bilo receno da na postupak mozemo racunati u 9. mjesecu, ali nikada nista pismeno o tome nismo dobili. Vec sam se polako spremala da ih zovem i provjerim kada stize protokol, kad ono stize taman na vrijeme da mogu poceti s protokolom predvidjenim za prvu skupinu.

    To znaci da cu ja ocito biti medju onima koje ce na kontracepciji biti dva mjeseca. Iz tog istog protokola vidim da ce za razliku od mog slucaja neke na kotracepciji biti svega tri-cetiri tjedna.

    Ako netko zna ili ima ideju zasto su neki duze, a neki krace na kontracepciji i sto to samo po sebi znaci, jako bi me zanimalo bilo kakvo objasnjenje.

    Takodjer, ako ima koja forumasica koja je prema protokolu poput mene u prvoj skupini bit ce mi drago na mi se javi pa da zajedno rjesavamo pitanja koja nam se vezano uz protokol mozda pojave. Ja se sada npr. ubadam vec sa prvim pitanjem, a to je koje kontracepcijske tablete izabrati...
    evo ja se javljam, biti ćemo skupa u grupi...ja ću početi kontracepciju s mentruacijom u srpnju, a koristiti ću logest
    pišemo si!

  27. #877
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    *Aurora, antibebi - biraš si ili uzimaš one s liste na protokolu. Ja sam pila yasmine, iako nisu na listi (Provjerila svojedobno sa sestrom i dr-om da su te OK).

    Jedan ili dva mjeseca antibebi, ili nijedan - uglavnom ovisi o njihovoj logistici (koliko sam shvatila, općenito u IVF svijetu (vani, u klinikama koje imaju puno pacijenata) pacijenti su na antibebi da se mogu uštimati ciklusi). Koji put ovisi o dijagnozi, onda to treba posebno na konzultacijama dogovoriti - low responderi idu bez antibebi često, PCOS ili neko ko je jako hiperstimulirao ide sa. Ako se već ide s antibebi - jedan ili 2 mjeseca - to ovisi o njihovoj logistici.

    Moje je iskustvo da mi je protokol s antibebi bio lakši nego ovaj bez (nakon neuspješnog protokola brže bi se oporavila tj. ovulirala), plus nema cisti, jajnici se malo smire. Nekome je teži, jer ne podnose antibebi (napuhanost, povraćanje itd.).

    Indivudializacija postupka je moguća, ali svako specifično pitanje je možda najboljel dogovoriti unaprijed, znači, na konzultacijama s profesorom, ili shrpit pitanja pa puno prije postupka poslati mail s upitom što i kako.

    S druge strane, ako neko nema neki jednoznačan razlog zašto ići ovako ili onako, ide se s njihovom standardnom šemom (antibebi jedan ili 2 mjeseca, supresija standardna, stimulacija standardna gonal ili menopur). Svakako im treba dostaviti sheme prethodnih pravih i "nepravih" (milinovićevskih) stimulacija, ako ih je bilo, to će im pomoći u određivanju terapije (posebno u određivanju koliko ampula gonala). Ono za što su jako oprezni je hiperstimulacija, pa često započinju jako konzervativno, pa ako tu ima iskustva da žena zna da joj trebaju 3 ampule ili 4, i da neće odreagirat na 2, treba reći. Ako nema prethodnog iskustva, kreće se s tom standardnom shemom.

    Možeš pogledati i onaj sažetak na prvoj stranici za malo shvatit "logiku" određivanja terapije.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.06.2010. at 10:40

  28. #878
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Pitanja je dovoljno poslat par tjedana prije terapije, recimo mailom, ali nemojte se ograničit samo na prof. V (moj savjet), jer bi se mogao dogodit GO i sl., a najčešće su ta pitanja standardna i može sestra proslijediti nekome drugom doktoru u IVF timu.

  29. #879
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    i ja sam tu negdje,naime protokol sam dobila prilikom konzultacija u Novoj Vasi prije par tjedana,bile smo jedna forumašica i ja,meni rečeno kontracepcija samo jedan mj(kolovoz),a njoj dva mj.(srpanj i kolovoz),06.09.uzv,punkcija predviđena oko 11.09.,možda griješim ali mislim da ne žele previše uspavati moje jajnike pošto i ne reagiraju na stimulaciju nešto bajno,dok kolegica dobije jako puno js...to je neko moje tumačenje!

  30. #880

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Natalina, klara i ina33 hvala na vasim odgovorima!

    Natalina, koji dan ti je bio transfer i koliko embrija su ti vratili, da li vam je ostao i koji smrzlic mozda? klara bravo za blastociste! Koliko su tebi vratili embrija? Obema vam od srca zelim skorasnju prekrasnu, pozitivnu betu i trudnocu za pozeliti!

    ivica_k i ia30 bas mi je drago sto ste se javile i sto cemo zajedno biti u postupku! Znaci, ja onda prva krecem s kontracepcijom. Odlucila sam pokusati s Logest pa kako bude. Javit cu kako ce to kod mene djelovati sto se eventualnih nuspojava tice.

    A sto se efekta kontracepcije na stimulaciju koja joj slijedi tice, znaci nije za ocekivati bitno drugaciji rezultat od onoga koji se postize i bez kontracepcije. Dobro je i to znati!

  31. #881
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Joj cure, meni još niko na mail nije odgovorio, a poslala sam ga u petak. Skoro 7 dana... Malo me pila to, ali valjda budu.
    Vidim da vas ima puno koje sad krečete, a ja bi makar neku info da dobijem od njih da li je sve po planu.

  32. #882
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    ja čekam odgovor od početka 6 mjeseca tako da nemoj očekivati da će ti odgovoriti brzo
    ja sam sad sjela na telefon ali stara priča : številka ni dosegljiva ...
    mislim da ću u auto pa put mb-a
    naručit ću se telefonom preko šaltera kao što se naručuje i u hrv bolnicama

  33. #883
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    klara bravo za blastociste! Koliko su tebi vratili embrija?
    Jednu blastocistu, po našoj želji. Imala sam rizičnu prvu trudnoću (što nema veze s načinom začeća) pa ne želim riskirati s blizancima. Da toga nema, savjet Mb liječnika bi bio vraćanje dvije najbolje blastice.

  34. #884
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj nina1 prvotno napisa Vidi poruku
    ja čekam odgovor od početka 6 mjeseca tako da nemoj očekivati da će ti odgovoriti brzo
    ja sam sad sjela na telefon ali stara priča : številka ni dosegljiva ...
    mislim da ću u auto pa put mb-a
    naručit ću se telefonom preko šaltera kao što se naručuje i u hrv bolnicama
    Ma ja sam ih dobila na telefon u neko ludo doba, 11 ujutro i rekla mi je jedna sestra da nema s.Jasne i da moram počakat jer da bu stiglo poštom pred postupka.
    To i ja znam, samo kad je postupak...
    Ma dobro, "bumo se mi vama javili" je rekla žena. Ja vjerujem u čuda!

  35. #885
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Javit će ti mare157
    Sestra Jasna je vrlo ažurna s mailom, bar moje iskustvo, ali možda je sad na godišnjem. Koliko znam više nema postupaka, ja sam bila u zadnjoj grupi prije ljeta.

  36. #886
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure imam jedno pitanje za vas koje ste već dobile protokol ( ja ću biti u onoj 2. grupi krajem 9.mj ) - piše li u protokolu da umjesto decapeptyla/dipherelina može i suprefact sprej?

  37. #887
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Maca2 kod njih suprefact sprej nije moguća opcija

  38. #888

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    12

    Početno

    Bok cure!!!
    Trebam savjet. Dobila sam protokol za Maribor, 4. skupina. Zanima me da li se kao prvi dan ciklusa računa prvi dan menstruacije ili dan nakon, naime zanima me kako ću utvrditi koji mi je 7. dan za početak kontracepcijskih tableta. Nadalje me zanima, obzirom da sam iz Splita, ultrazvuk mi piše da je 9.08., a nakon toga kako ja isčitavam tablicu je 16.08. Da li to znači da prvo dođem na 1. ultrazvuk, prije početka treće faze (gonali ili menopur), te nakon toga mogu ići doma u Split i nakon 7 dana sam ponovo gori na ultrazvuku i ostajem do punkcije i transfera? Ako mi netko može pomoć bila bih zahvalna, da znam planirati put i sve ostalo. Naravno, bilo bi mi drago i ako ima neka od cura koja je u istom ciklusu da se javi. Nravno, nadam se da sam tablicu dobro shvatila i da cure i iz 1 i 4. skupine imaju ultrazvuk i ostalo u isto vrijeme, samo je vrijeme početka kontracepcije zavisno od početka menstruacije? Evo, još jednom molim da mi netko sve pojasni ,da budem sigurna da sam sve dobro pohvatala i da znam koji je prvi dan cklusa.

  39. #889

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    12

    Post

    Bok cure!!!
    Trebam savjet. Dobila sam protokol za Maribor, 4. skupina. Zanima me da li se kao prvi dan ciklusa računa prvi dan menstruacije ili dan nakon, naime zanima me kako ću utvrditi koji mi je 7. dan za početak kontracepcijskih tableta. Nadalje me zanima, obzirom da sam iz Splita, ultrazvuk mi piše da je 9.08., a nakon toga kako ja isčitavam tablicu je 16.08. Da li to znači da prvo dođem na 1. ultrazvuk, prije početka treće faze (gonali ili menopur), te nakon toga mogu ići doma u Split i nakon 7 dana sam ponovo gori na ultrazvuku i ostajem do punkcije i transfera? Ako mi netko može pomoć bila bih zahvalna, da znam planirati put i sve ostalo. Naravno, bilo bi mi drago i ako ima neka od cura koja je u istom ciklusu da se javi. Nravno, nadam se da sam tablicu dobro shvatila i da cure i iz 1 i 4. skupine imaju ultrazvuk i ostalo u isto vrijeme, samo je vrijeme početka kontracepcije zavisno od početka menstruacije? Evo, još jednom molim da mi netko sve pojasni ,da budem sigurna da sam sve dobro pohvatala i da znam koji je prvi dan cklusa.

  40. #890

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj madonna prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure!!!
    Trebam savjet. Dobila sam protokol za Maribor, 4. skupina. Zanima me da li se kao prvi dan ciklusa računa prvi dan menstruacije ili dan nakon, naime zanima me kako ću utvrditi koji mi je 7. dan za početak kontracepcijskih tableta. Nadalje me zanima, obzirom da sam iz Splita, ultrazvuk mi piše da je 9.08., a nakon toga kako ja isčitavam tablicu je 16.08. Da li to znači da prvo dođem na 1. ultrazvuk, prije početka treće faze (gonali ili menopur), te nakon toga mogu ići doma u Split i nakon 7 dana sam ponovo gori na ultrazvuku i ostajem do punkcije i transfera? Ako mi netko može pomoć bila bih zahvalna, da znam planirati put i sve ostalo. Naravno, bilo bi mi drago i ako ima neka od cura koja je u istom ciklusu da se javi. Nravno, nadam se da sam tablicu dobro shvatila i da cure i iz 1 i 4. skupine imaju ultrazvuk i ostalo u isto vrijeme, samo je vrijeme početka kontracepcije zavisno od početka menstruacije? Evo, još jednom molim da mi netko sve pojasni ,da budem sigurna da sam sve dobro pohvatala i da znam koji je prvi dan cklusa.
    Pozdrav draga, evo ja cu ti pomoci sa svojim iskustvom iz proslog mjeseca. Kad dobijes taj dan racunas kao 1 dan ciklusa i na sedmi dan pocinjes sa kontracepcijom. Tako sam i ja, dobila 13.04. i prva tableta bila 19.04. i pila ih neprekidno do dana kad mi u protokolu pise da je zadnja tableta. Taj prvi uzv 09.08. uradi kod svog ginekologa i skeniraj i posalji mejlom snimak i misljenje ljekara na tom pregledu, na mejl sestre Jasne sto si dobila u protokolu i ona ce ti nakon konsultacije sa dr. Vlaisavljevicem javiti da je sve ok i startas sa trecom fazom. Trebas jos i potvrditi mejlom datum kad si uzela prvu injekciju gonala ili menopura. Planiraj odlazak u MB dan prije drugog uzv koji je kod tebe 16.08. jer ces od tada trebati boraviti tamo na pregledima, uzv i punkciji i transferu. Moj prvi uzv je bio 31.05. koji sam odradila kod svog doktora i u MB bila 06.06. posle podne jer mi je Jasna javila da je uzv u ponedeljak 07.06.
    Sretno i sta ti treba tu sam.

  41. #891
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    sandric i Natalina, znate li što je bilo s ostalim curama iz naše grupe? Ja sam u kontaktu samo s vas dvije, a rado bih znala što je bilo s drugima.

  42. #892
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Nažalost za još tri cure znam da nije uspjelo. Osim sandric i mene saznala sam da samo još jedna cura ima pozitivni test, ali ona nije bila na punkciji s nama u subotu, nego u ponedjeljak sa sandric.

  43. #893
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    natalina, sandric.....puno srece, cestitam i bravo za MB ekipu

  44. #894
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj aleksandraj prvotno napisa Vidi poruku
    natalina, sandric.....puno srece, cestitam i bravo za MB ekipu
    također...

  45. #895

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost za još tri cure znam da nije uspjelo. Osim sandric i mene saznala sam da samo još jedna cura ima pozitivni test, ali ona nije bila na punkciji s nama u subotu, nego u ponedjeljak sa sandric.
    Nadam se da je to ona cura iz Zagreba što je na transferu ležala s moje ljeve strane, baš bih voljela da je ona jer je ona jedina sa mnom bila na punkciji i na transferu. Sjećam je se jer punkciju nije radila sa anestezijom a i bila je sa mnom cjelo vrijeme u društvu tih dana.AKo jeste prenesi pozdrave i pošalji mi njen kontakt na pp baš mi je krivo bilo što od nje nisam ništa uzela za kontakt a razmišljala sam stalno.
    Od cura sa punkcije u ponedeljak 14.06. pozitivna beta je samo kod mene i još kod te koju Natalina zna. Sa svim ostalim sam u kontaktu i ni jedna nema pozitivnu betu.

  46. #896
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala cure
    sandric imaš pp!

  47. #897

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    54

    Početno

    Evo cure da podnesem izvjestj nakom Marobora.Doktor V. je stvarno predivan civjek.Bas onakav kakvog ste ga vi opisivale.Uglavnom dobili smo termin za IVF april/maj 2011.
    Zbog mojih PCOS doktor predlazeminimum tri ture klomifena (na koji sm mu rekla da nisam imala odgovor u prethodnom uzimanju) nakon toga,ako ne dodje do T,kod njega na inseminaciju.
    Uglavnom,zadovoljna sam ...............

    Ukoliko je neko imao slicnu situaciju.......neka mi se javi

  48. #898
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Marija_sa, mislim da smo u sličnoj situaciji, doktor je zbilja super i nas je jako oduševio. nama je dao 6 terapija klomifenom. kaže kad s tim završimo taman bumo kod njega na redu.no mislim da će nas staviti na icsi a ne na isemenaciju, ipak bi icsi trebao biti malo sigurniji za uspjeh, a insemenaciju mogu raditi i u zg.
    prošli smo 4 ture klomifena ali bez uspjeha,od toga samo jedan mjesec nije bilo reakcije na klomifen.jedini problem je što nam nitko nije nikad javio kad bi trebali doći na red za postupak u mariboru....btw klomifena više nema za kupiti, neki je problem u belupu s proizvodnjom pa ćeš se morati nazivkati po ljekarnama dok ne naiđeš na neku u kojoj je ostala još koja kutija, bar je takva situacija u ZG.
    Posljednje uređivanje od Strumpfica : 11.07.2010. at 17:55

  49. #899

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    54

    Početno

    Strumpfice,nasla sam klomifen i kupila 4 kutije.Inseminaciju (ili kako mi je doktor objasnio pripremu za inseminaciju jer necemo raditi unos sperme vec samo pripremu mene u vidu terapije hormonima) bi radili ako u toku tri mjeseca uzimanja Klomifena ne dodje do ovulacije.Ukoliko ipak dodje do nje nastavljam i ja do 6 ciklusa.Sa Klomifenom sam vec pocela ali ne nadam se previse jer kazem ti nisam ni prije uopste reagovala na njega.Bila sam na folikulometriji 9 DC(koji mi je i zadnji dan uzimanja klomifena) i situacija je vise nego losa.Folikuli do 10 mm a endometrij nepuna 4mm.Uzas.Ovih dana jedem po jedan ananas dnevno pa cemo vidjeti ima li pomaka........
    kod doktora V sam bila 21.06. i dobila termini IVF april/maj 2011

  50. #900
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Ja na folikulometrije krećem od oko 13 dana (pa 15 pa 19),prije me dr ni ne zove . Imam sreću da mi je endometrij oko 9mm oko tog 13dc što je navodno ok. Nabavila sam i LH trakice koje detektiraju ovulaciju za slučaj da ovulacija bude na dan kad me dr ne može primiti ( mene to obično zadesi za vikend ili za praznik). Ako slabo reagiraš nainicijalnu dozu klomifena, kako to da ti doktor nije preporučio povećanje doze? Ja začudo OK reagiram na 100mg no nakon mjeseca kad nije bilo ovulacije dr je ozbiljno razmišljala o povećanju dozež(može se ići do 200mg). Isto tako u slučaju lošeg endometrija mislim da se mogu uzeti dodatni lijekovi da poboljšaju situaciju...
    Meni se sve nešto čini da ću ja na redu za Maribor biti taman pred božićne blagdane, mene sve zadesi oko nekih blagdana, još uvijek nam nitko nije odgovorio na mail s upitom kad smo na redu, no budući da sam bila u 1/10 na konzultacijama ovo mi djeluje kao izgledan termin.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •