Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: dugotrajna glavobolja- dokle??

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno dugotrajna glavobolja- dokle??

    ja više ne znam gdje da šta pročitam, da nisu odmah najcrnje slutnje!!! poludiću od ovog goolga, stvarno!!

    dakle, boli me glava, već 6 dana, nekad manje, nekad više, prije nekih mjesec dana sam imala gadnu upalu sinusa, prošlo je samo do sebe, nekim čudom, bez antibiotika, inače mi uvijek trebaju!

    glava me boli baš oko očiju, čak nekad na licu, mislim gdje su sinusi, evo danas na sljpoočnicama....
    nekad prođe dan da skoro ne osjetim, al evo danas ko luda!!

    nemojte mi rećui da trebam ić kod doktora, jer uvijek idem i za najmanju stvar koja najčešće prođe sama od sebe!!

    zna mene nekad bolit glava, dan dva, ali ne ovako dugo, kao da me boli oko, iza oko, uglavnom tu negdje.. ponekad pulsira, a ponekad onako podmuklo da ju osjetim.....
    ima li ko slična iksustva? mogu li to pripisat stresu, vremenu, sinusima?

    pomagajte!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    suosjećam :/
    vidim da nema drugih odgovora, pa da ja probam. relativno često me boli glava, ali nikad 6 dana u komadu.
    možda su stvarno sinusi, ja bih to prvo išla isključiti. možda ipak upala nije prošla sama od sebe.
    osim toga, zna me bolit kad mi se vrat ukočen, od nepravilnog držanja/spavanja/sjedenja. Zato idem kiropraktičaru, prilično redovito.
    od stresa isto hoće bolit, ali nikad 6 dana. takva prođe nakon noći mirnog sna.
    Vrijeme - hm, možda Imala sam tu ideju pa sam kupila barometar, da mogu izmjeriti brojčano imaju li moje glavobolje veze s promjenom tlaka. Guess what - nemaju.
    mogu i samo reći ono što i sama znaš - odi doktoru, neka ti poslika sinuse.

  3. #3
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    svakako ću već poludit od brige jel imam neko prikriveno krvarenje u mozgu koje me lagano ubija već 6 dana ili je tumor uhvatio maha!!!!!
    hipohondar sam opaki, skroz nešto umišljam, ako nije glava, onda je koža, ako nije koža onda je srce, ako nije srce onda je...da ne nabrajam!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Pa ako je tako budi dosledni hipohondar i idi kod lekara, tamo ces dobiti konkretan odgovor, uraditi analize, dobiti terapiju i resiti problem.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    mene je konstantno glava boljela kad mi je stitnjaca poludila. a ja nisam znala od cega. sjecam se da sam otisla an more i namjerno ronila mislivsi "Ili crkni ili ozdravi". e bas sam tako sebi govorila, jer sam vise bila poluluda od svega. i poslije tog plivanja mi ej bilo bolje. po povratku kuci uradim nalaze, kad katastrofa. sve se smirilo kad sam nasla odgovarajucu terapiju,


    obaveno otidji doktoru i sretno

  6. #6
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    jel može to bit vezano za klomifen koji sam popila prošli mjesec? da mi je uzdrmalo hormone?

  7. #7
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    meni se cini da je to od sinusa, jer i mene tako zna boliti od njih...a i hipohondar sam, takodjer..

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    70

    Početno

    joooj, glavobolja, mogla bih cijele litanije o tome pisati, inače ja i cafetin smo vrlo dobri prijatelji, jer sve drugo ne pomaže.... sve promene vremena s boljega na gore i obrnuto moja glava uredovno zabilježi i podsjeti da bi ju u klaonici nekoj najradije zamijenila za neku drugu teleću ili koju god, pa nek imam veliki nos i jezik da si čistim rupe u njemu...
    ja ošla kod doktora, i lepo ja njemu da me ćesto boli glava, a on meni izmjerio tlak, poslao na krvnu sliku da li imam masnoće i poslao k giniću, nigdi ništa i tu je priči bio kraj....a ja dalje trpim i živim, zavej

  9. #9
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    joooj, glavobolja, mogla bih cijele litanije o tome pisati, inače ja i cafetin smo vrlo dobri prijatelji, jer sve drugo ne pomaže.... sve promene vremena s boljega na gore i obrnuto moja glava uredovno zabilježi i podsjeti da bi ju u klaonici nekoj najradije zamijenila za neku drugu teleću ili koju god, pa nek imam veliki nos i jezik da si čistim rupe u njemu...
    ja ošla kod doktora, i lepo ja njemu da me ćesto boli glava, a on meni izmjerio tlak, poslao na krvnu sliku da li imam masnoće i poslao k giniću, nigdi ništa i tu je priči bio kraj....a ja dalje trpim i živim, zavej
    S obzirom da su moje glavobolje već punoljetne, uzim si za pravo komentirati ovdje.
    Koliko može trajati? Moja najdulja trajala 2 mj, buđenje s glavoboljom, legni s istom, tablete nisu pomagale, nakratko bi malo popustilo ( ali samo popustilo) pa ispočetka.
    Glavobolje uzrokovane sinusima su u čeonom predjelu ( dakle čelo, oči, sljepoočice) te područje malog mozga ( dakle nisko straga, pa prema vratu).
    Drugi mogući scenarij je problem s vratnom kralježnicom. Nema specifičnog područja boli, ali su moguće povremene vrtoglavice ( koje se mogu povezivati i s niskim tlakom). Sužene vratne žile također mogu stvarati probleme s glavom.
    Ma ima tisuću mogučnosti. Meni u ovih milijun godina u kojima se borim s glavoboljama nisu nikada našli uzrok ( nema tumora, izraslina i sl) a glava boli.

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Nema kinder ovdje pa ću ja. SInusi, sinusi i opet sinusi.
    Mene ubija glavobolja već 3 mjeseca. Nataša, slično kao i tvoji simptomi. Samo što je mene boljelo i unutra, iza očiju, sljepoočnice, uho-kao da me peče nešto unutra. Sekret koji se slijeva niz grlo,a ne na nos, začepljena sluznica.Trajale bi danima, u valovima. Ja malo inhalacije, grijala infracrvenom lampom i stanje bi se popravljalo, ali i opet vraćalo.

    Jučer sam otišla na ORL, konačno, jer sam već imala i mučnine od bolova u oku tako da nisam mogla ponekad noću ni spavati. Draga kinder me spasila. Od prije par sati kako sam konačno popila 1. antibiotik mi je bolje.

    Nataša, odi kod doktoru, nemoj se više mučiti. Od sinusa ti je sigurno.

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    joj, garant su sinusi jer od kada sam počela stavljat kapi, kao da mi je mozak prodisao, ne boli me glava do te mjere....malo je popustilo, ispirem rinohornom, stavljam kapi, obloge..


    htjela bih izbjeći antibiotik, dao mi je dr kad sam došla u ponedjeljak, ali ne znam jel nešto virusno i možda antibiotik ne treba..jer nisam radila ni bris, ni krvnu sliku, ništa!!!zapravo me nije ni pogledao!!!

    dobila sam XORIMAX, ma užas, od njih sam imala takve tegobe probavne da sam jedva sve sredila prije 2 mjeseca za opet nešto drugo!!!! tako uglavnom reagiram na antibiotik!

    ima li još ko kakvu ideju, da probam na prirodan način riješit, ako ne bude išlo, uvijek ostaju ovi otrovi od antibiotika?!

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    što kaže ivančica, oko me žiga!!!!! UŽAS!!!! boli me baš čeono, oko nosa, lice, sljepoočnice...ma

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    što kaže ivančica, oko me žiga!!!!! UŽAS!!!! boli me baš čeono, oko nosa, lice, sljepoočnice...ma
    jel te boli samo jedna strana?

  14. #14
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Kupi si sterimar, ali hipertoničnu otopinu. Savršeno, ja sam tek od nje normalno prodisala. Nisita, operil...nula bodova. Ja sam objeručke uzela antibiotik i to onaj koji prodire u kost. Sve ovo prirodno mi je samo na neko vrijeme smanjila simtome, a nije ih do kraja izliječilo. Nisam ni bila svjesna koliko sam dugo trpjela i nosila upalu u glavi. Nataša, odi do bolnice na ORL, oni ti pregledaju sve detaljno.

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A zašto ne počneš piti antibiotik?

  16. #16
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Čula sam za Oregacin (mislim da se tako zove), nešto kao prirodni antibiotik na bazi origana, baš za sinuse i sl., malo proguglaj.

    Napravi bris nosa i grla, ako te muči je l bakterija u pitanju. Pa krvne pretrage.
    (Nisam medicinar, ali ja bih tako, a i jesam napravila.)

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jel te boli samo jedna strana?
    da, više me boli lijeva strana,a i taj mi je sinus više i češće zaštopan!

    Trina, pa ne znam , glupo mi je pit antibiotik ako nije bakterija, mislim, ne razumijem ni taj ofrlje obavljen posao doktora opće medicine koji odmah propisuje antibiotik bez da je napravio bris nosa ili krvnu pretragu!

    ivančica, koliko dugo te mučilo to dok nisi počela sa antibiotikom? i jesi radila bris??

  18. #18
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja bih na tvom mjestu ipak doktoru, jer očito je da ti ovdje tražiš dijagnozu za svoju glavobolju, a nitko ti je ne može dati.
    evo ja mogu odmah pobiti ivancicu i reći da je meni ista takva glavobolja značila nešto skroz deseto. i što ćeš ti sada, složiti se s onom dijagnozom koja ti se više sviđa?!
    popij lijepo antibiotik koji ti je dala stručna osoba pa onda ako te i dalje boli odi lijepo doktoru.

  19. #19
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja bi ti preporučila i da odeš kod okuliste. Imala sam iste takve glavobolje dok mi okulista nije skužio da imam astigmatizam (mislim da to zovu cilindrični vid ili tako nešto). Znači, uopće ne moraš imati dioptriju, ja recimo imam -0.5, ali ti se oko jako napreže jer ne lomi svjetlo kako treba. To ja sad laički objašnjavam. Uglavnom, kad sam počela nositi naoćale spasila sam se.

  20. #20
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih na tvom mjestu ipak doktoru, jer očito je da ti ovdje tražiš dijagnozu za svoju glavobolju, a nitko ti je ne može dati.
    evo ja mogu odmah pobiti ivancicu i reći da je meni ista takva glavobolja značila nešto skroz deseto. i što ćeš ti sada, složiti se s onom dijagnozom koja ti se više sviđa?!
    popij lijepo antibiotik koji ti je dala stručna osoba pa onda ako te i dalje boli odi lijepo doktoru.

    naglasak na stručna osoba: koliko se stručna osoba može nazvati stručnom ako daje antibiotik za sinuse za koje nema ni bris, ni antibiogram, na rtg sinusa ni nalaz krvi!! kako da vjerujem, NA OSNOVU ČEGA, da mi je antibiotik zaista potreban?! a znamo da ako ne trebaju da više štete nego koriste!!

  21. #21
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Pa idi po jos jedno misljenje, dok ne nadjes strucnu osobu koja je zaista strucna.

  22. #22
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    a jel ti cure sinusi?
    ljigavo pitanje, ali kako ti izgleda kad ispušeš nos? jel sadržaj žut, zelen, kakav?
    ne se igrati s upalom sinusa! ako te bole i obrazi, onako iznad linije zuba, znači da imaš upalu i maksilarnih sinusa. i naravno da te i oči bole, onako točno osjetiš di ti je očna jabučica..

    ispiri puno s fiziološkom, špricaj po 5 ml u svaku nosnicu. jako zabaci glavu, špricu u nos i pusti neka uđe baš u čeone sinuse.

    najvjerojatnije su bakterije u pitanju, ako imaš baš gnojnu upalu. antibiotik ti treba, jer moraš pobiti te bakterijetine. ne se igrati pa da nedajbože zbrišu dalje nekud u zglobove i sl.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Za sinuse ti oni imaju hodogram pa ne moraju vadit briseve jer čim je slina zelena i tako boli, to ti je za antibiotik i to se razvila bakterijska upala, čemu trošit sredstva HZZO-a za nešto što je po simptomima to. Najbolji ti je klavocin, ja sam znala piti i Efox, rhynohorn svakako kao higijena, ali neće ti bit dosta ako je već došlo do glavobolje koja lupa ispod obraza, u čeonom režnju i ako je slina zelene boje. To možeš poslije, kao preventivu i higijenu.

  24. #24
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    naglasak na stručna osoba: koliko se stručna osoba može nazvati stručnom ako daje antibiotik za sinuse za koje nema ni bris, ni antibiogram, na rtg sinusa ni nalaz krvi!! kako da vjerujem, NA OSNOVU ČEGA, da mi je antibiotik zaista potreban?! a znamo da ako ne trebaju da više štete nego koriste!!
    pa hebemu nisi ti malo dijete da ti se vadi krv kad si bolesna. a za sinuse ti se rijetko uzimaju brisevi, a razlog ti je navela ina.
    a na osnovu čega ti je dala antibiotik?! znači li išta iskustvo i znanje?

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nataša, postoji hodogram - mislim da ako rinitis ne prolazi više od tipa xy dana (mislim dva tjedna ili 10 dana) i ako je slina zelena, ako bubnja u glavi, zubima itd. kad glavu nagneš prema podu, onda nema što vađenje krvi i filozofije sl. nego se ide na klavocin ili efox ili već neki antibiotik. Sve je to risk management, a neliječena upala sinusa, u najgorim slučajevima, može dovest do moždanog apscesa, ako se više dobro sjećam. Nikad mi u odrasloj dobi za upale sinusa nisu vadili krv ni radili bris, a prošla sam od otorinaca do raznih dr.-ova opće prakse. Vjerojatno ću morat na operaciju jer mi se to prečesto ponavlja (septum plus alergijska sluznica koje dovode do toga da mi se svaka viroza pretvori u bakterijsku upalu sinusa), ali to je sad druga priča. Popij antibiotik i case closed. Barem bih ja tako. Ipak su ti doktori u svojim školama nešto naučili, i nije svaki bad guy ili bad girl da šiba antibiotike kad ne treba, imaju i drugu dijagnostiku osim briseva itd. Ja, u stvari, apeliram za malo više povjerenja i opuštanja u odnosu prema liječnicima, isplati se .

    Općenito ti je dobro imat taj ryhnohorn i ispirat se slanom vodom ili kupit respira ultrazvučni inhalator pa se inhalirat sa 6 mm fiziološke ako je to nešto što se ponavlja. Ako ti je to jednokratni event - popij antibiotik i mirna bosna, prije nego što dođe do neke komplikacije jer nije dobro imat taj gnjoj u glavi, sori na slikovitosti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.03.2010. at 20:20

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mislim, sigurno ti je stručniji taj tvoj liječnik od svih nas koji smo tu piskarali na ovoj temi, osim ako netko od ovih koji su se javili nije liječnik. Liječnik se mora odgovorno ponašati i prema budžetu i nema što za nešto što se hodogram zna i dijagnostika sigurna raspitat sredstva i vadit krvi i čekat briseve kad postoje drugi kojima će ti brisevi i vađenje krvi stvarno trebat, a kod tebe je jasno - po boji sline ti se već zna jel' bakterijska ili ne, a pretpostavljam da se zna koji su najčešći bakterijski urzočnici i koji su antibiotici najbolji za upale sinusa. O tome je najbolje da odlučuje liječnik jer ima dovoljno znanja za prosudit treba li nekome bris ili ne i odgovorno se ponašat prema resursima koji su nam svima po obveznom zdrav. osiguranju na raspolaganju. I ja sam jednom filozofirala i nisam htjela klavocin zbog vaginalnih problema, pa sam tri mjeseca vukla probleme sa sinusima, umjesto da sam ga popila i riješila se. Ajde, sretno, i malo više vjere u ljude u bijelom, as opposed to nepoznate forumaše!

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    da, inhalator je super stvar. mi imamo kompresorski i mužu je olakšavao njegove upale sinusa, ali samo ih je antibiotik rješavao u potpunosti (bez brisa i vađenja krvi).
    ali opet ponavljam, ako ti je bilo što sumnjivo javi se liječniku jer mi možemo ovako nabadati do prekosutra. ja sam imala identične simptome, a nikakve veze sa sinusima.

  28. #28
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    nije ništa zeleno, iscjedak je ili vodenast ili malo bjelkast, ništa žuto i zeleno!!! znači da nije bakterijski?!

    bole me sinusi, da, svi koje imam u glavi, malo manje ovih dana jer sam skontala da su oni i da moram stavit kapi!

    nos mi je manje više zaštopan, ali kao da nema ništa, samo oteknuto iznutra, ali kad stavim kapi, prodišem!

    muči me to što ništa nije zeleno i bljakavo, a znam da je boja ta koja bi ukazivala na bakteriju!!!!

    kupila sam oregomicin, pije tri dnevno, možda mi to pomogne?

    ispirem slanom vodom nekoliko puta dnevno!

    poludiću, ne usudim se pit antibiotik , poptuno mi rasturi probavu!

  29. #29
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    i da dodam, živim u selendri u kojoj ne mogu ništa napravit bez uputnice i putovanja od sat vremena!!!

  30. #30
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja potpisujem cure koje su ti rekle da bi trebala poslušati liječnika.
    a koliko dugo koristiš te kapi za nos? ako imaš osjećaj da ti je sve nateknuto iznutra, a nema ništa, može biti da si isušila sluznicu. te se kapi ne bi trebale upotrebljavati duže od 7 dana bez liječničkog nadzora jer u suprotnom možeš postići kontraefekt.
    ako imaš problema sa probavom i antibioticima postoje razni probiotici i slično koji ti mogu prevenirati te probleme. sve se da riješiti. ovako na svoju ruku bi si mogla napraviti još veće zlo.
    a iz koje si ti to "selendre" da moraš putovati sat vremena? misliš do osijeka sat vremena?
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 01.04.2010. at 21:08

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Operil ne smiješ mislim više od 7 dana, on zna izazvat oteknutost sluznice. Možda ti je i neka alergija, ako nije žuto-zeleno. U tom slučaju idu kortikosteriodni sprejevi jer ne uništavaju sluznicu toliko kao operil i slične kapi, oni su dizajnirani za dulje korištenje - tafen i sl. Taj orego nikad čula što je to. Ja bih ti savjetovala sat i po puta da uložiš, kad ionako to toliko dugo traje. Nema ničeg doborog kao good old medical doctor za te slučajeve. Sretno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.04.2010. at 22:16

  32. #32
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    I Nataša, je l što bolje? Kako se osjećaš?
    Pročitala sam na nekoj temi da su kapsule nativnog propolisa pomogle Peterlin kod sinusobolje (mislim da je bila Peterlin).

  33. #33
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    dakle, otpila sam i antibiotike, malo je kao bilo bolje, međutim sve se vratilo!! pritisak u glavi, u predjelun sinusa, lagani isjedak, umor da jedva gledam, peku me oči, zapravo su umorne... danas sam vadila krv, crp neg, sve ostalo super, leukociti normalni..kaže dr da je možd alergija, sutra idem radit ukupni IGE. najgore od svega ja taj umor, tolika iscrpljenost kao da nisma spavala sto godina... poludiću više!!
    dijagnoza mi ej sinusitis akuta, ali ja mislim da je lagano već kronični..
    zato očajno trebam kinder za savjet..
    a i vaši ostali dobro dođu

  34. #34
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    da, i kupila sam i oregacyn, 200 kn, i ništa. popila sve i ništa! danas sam radila i bris nosa i grla..sad ćemo visdit..ma za poludit!

    možda imam neki uznapredovali tumor u sinusima?!

  35. #35
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    ja bih prije rekla da imas neku uznapredovalu i upornu bakteriju u sinusima kojoj treba specifican antibiotik.
    S obzirom da si radila briseve strpi se do dolaska nalaza, izbaci te crne scenarije iz glave jer tvom tjelu takvi scenariji ne pomazu.
    Ispiri sinuse slanom otopinom, to ce sigurno pomoci i prestani guglati o simptomima

    Nadam se da ces se uskoro rijesiti svih problema

  36. #36
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih prije rekla da imas neku uznapredovalu i upornu bakteriju u sinusima kojoj treba specifican antibiotik.
    S obzirom da si radila briseve strpi se do dolaska nalaza, izbaci te crne scenarije iz glave jer tvom tjelu takvi scenariji ne pomazu.
    Ispiri sinuse slanom otopinom, to ce sigurno pomoci i prestani guglati o simptomima

    Nadam se da ces se uskoro rijesiti svih problema
    Hvala ti na javljanju, odgovor ti je baš pozitivan i ohrabrujući, ozbiljno kažem , bez šale!

    hvala još jednom!

    i evo, čekam da mi se javi kinder i čekam nalaz brisa! valda će nešto od tog dvoje riješit! jutros sam vadila krv na alergiju, nalaz će bit za mjesec dana

  37. #37
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    naglasak na stručna osoba: koliko se stručna osoba može nazvati stručnom ako daje antibiotik za sinuse za koje nema ni bris, ni antibiogram, na rtg sinusa ni nalaz krvi!! kako da vjerujem, NA OSNOVU ČEGA, da mi je antibiotik zaista potreban?! a znamo da ako ne trebaju da više štete nego koriste!!
    Na temelju kliničke slike !
    Svi ostali nalazi ti mogu biti u potpunosti u granicama normale , a da imaš upalu sinusa .

    da ne pričam previše

    http://www.plivamed.net/?section=hom...how=1&id=12114

  38. #38
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa Vidi poruku
    Na temelju kliničke slike !
    Svi ostali nalazi ti mogu biti u potpunosti u granicama normale , a da imaš upalu sinusa .

    da ne pričam previše

    http://www.plivamed.net/?section=hom...how=1&id=12114
    da, kinder, ali šta mi je činiti?
    krv super, crp negativan,IGe čekam tek za 3 tjedna, bris u ponedjeljak, polila antibiotike 10 dana 2x500mg, iscjetka slabo, ili se cijedi samo u grlo, pritisak u naročito desnom sinusu prisutna, samo kad stavim kapi, osjetim olakšanje!!

  39. #39
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    mislim, moj dr opće prakse je super, dobar u dijagnozama, međutim nit sam ja imala iscjedak u nekim bojama, ja sam imala lagano začepljen nos i proziran iscjedak, koji nikako ne govori u prilog bakteriji! ma ne znam, vjerujm mi da mi je već muka, od ovog pritiska u očima, nosu, glavi....i bola u licu!

    dva mjeseca?! ko će mi pomoći??
    nemoj bit ljuta na mene ako sam nepovjerljiva prema antibioticima koje mi je dao dr, na posljetku sam ih popila, ali nikakve vajde...

  40. #40
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    nataša, pratila sam tvoju temu, jel si rješila bolove?

    evo i mene sa upornom (od nekih 1 mj.) glavoboljom u predjelu sinusa, očiju, sljepoočnica, ponekad uha.
    bila sam na rtg sinusa i nema ništa na njima, ali imam devijaciju nosnog semptuma.
    dr. opće prakse veli da je treba samo inhalirati i kapati pa će proći. još me k tome boli zatiljak ali to je vjerojatno od spondiloze vratne kralježnice, tako da sam totalno out off svega
    jel ima netko devijaciju semptuma, i kakve ima probleme zbog toga

  41. #41
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    nataša, pratila sam tvoju temu, jel si rješila bolove?

    evo i mene sa upornom (od nekih 1 mj.) glavoboljom u predjelu sinusa, očiju, sljepoočnica, ponekad uha.
    bila sam na rtg sinusa i nema ništa na njima, ali imam devijaciju nosnog semptuma.
    dr. opće prakse veli da je treba samo inhalirati i kapati pa će proći. još me k tome boli zatiljak ali to je vjerojatno od spondiloze vratne kralježnice, tako da sam totalno out off svega
    jel ima netko devijaciju semptuma, i kakve ima probleme zbog toga

    da, riješila sam, a znaš s čim?! RINOLANOM!!! Iako me dr uporno uvjeravao da je to alergija, ja ga nisam slušala, jer di ću bit alergična sa 35 godina prvi put?! međutim, već nakon 4 dana rinolana glavobolja je prestala!!!!!

    popila sam 10 tableta, pa sva bitna prestala( kao da je to antibiotik?!) i sve počelo ponovo! sad pijem i dalje, evo već drugu turu, i sad mi ej ok...ponekad osjetim taj pritisak oko očiju, kao da me neko vuče za oči (?!), ali tako je...no zanemarivo spram one glavobolje od 2 mjeseca!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •