Citiraj m&h prvotno napisa Vidi poruku
Na ovoj stranici, nažalost, nema naših zemalja - tako da je put do usvojenja verovatno komplikovaniji...

Evo kako izgleda odgovor g-dina Žarova Antona Alekseeviča na pitanje da li je moguće usvojiti iz Rusije, prepiska je iz septembra prošle godine, citiram:

"Да, вы можете быть усыновителями детей из России. Процедура на территории России по сравнению с другими странами Европы - проста. Вам нужно будет найти ребенка (в специальной организации), познакомиться с ним, решиться на усыновление, затем обратиться в суд для рассмотрения вопроса об усыновлении. Вам потребуется несколько раз (минимум два) приезжать в Россию и пребывать в ней некоторое время (неделю или больше, в случае суда - как минимум 10 дней) для прохождения формальностей и знакомства с ребенком."
Citiraj renee prvotno napisa Vidi poruku
Postovani M&H,

Dali mi mozete poslati kontakt detalje od Žarova Antona Alekseeviča.
Htjela bih krenuti u postupak pa bih ga voljela kontaktirati.

Zahvaljujem.

R.
Sve potrebne kontakte imate na sajtu pomenutog advokata, a da ponovim, pitanja možete da postavite u odgovarajućoj formi OVDE:

http://zharov.info/feedback

Dobićete odgovor na mejl koji navedete kao svoj u pristojno kratkom roku.

Na sajtu imate i broj telefona (ne znam izlazni za Hrvatsku, pozivni za Rusiju i za Moskvu), mada, to je isti onaj broj koji vam je već dala DiamonD, tako da mi i dalje nije jasno, ako ste kontaktirali sa advokatom telefonom - kako je mogao da vam kaže da se ne bavi usvajanjima...

Od kontakata ja imam još samo mejl adrese: anton@zharov.info i azh7@mail.ru .
Mislim da su i Ana i DiamonD u svojim postovima navele koja dokumenta su vam potrebna za proces usvajanja i kako treba da budu prevedena i overena - pa možda nije loše da se, za početak, pozabavite papirologijom, kao najzahtevnijim delom. Verujem da ćete, u međuvremenu, uspostaviti i kontakt sa potrebnim zastupnikom. Želim vam puno uspeha i da sam proces što kraće traje.