Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Sarajevska kljukusa

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno Sarajevska kljukusa

    mi ovo pravo volimo, a nisam primjetila da je bio recept

    Potrebni sastojci:
    Tjesto
    2 jaja
    1.5 solja mlijeka
    2 solja brasna
    3 kasike ulja
    soli po ukusu

    Baza
    4 srednja krompira
    so (po ukusu)
    3 kasike putera

    Zaljev
    pola solje mlijeka
    2 kasike putera

    Pridjev
    solja mladog sira
    pola solje pavlake
    bijeli luk (cesnjak)
    so po ukusu


    Način pripreme:
    Umutiti tjesto od jaja, 1.5 solje mlijeka, 2 solje brasna, 3 kasike ulje, soli po ukusu. Smjesa treba biti malo gusca od smjese za palachinke.
    Oguliti krompir i izrezati ga na tanke plohe i posoliti.
    Tepsiju premazati sa puterom, i staviti po njoj krompir, a zatim zaliti sa tjestom.
    Peci u zagrijanoj rerni na srednjoj vatri dok neporumeni.
    Pomjesati pola solje mlijeka sa 2 kasike putera i zagrijati da se puter rastopi.
    Pecenu kljukusu izvaditi iz rerne, izrezati je na kocke, i preliti zaljevom od mlijeka i putera.
    Vratiti u zagrijanu iskljucenu rernu nekoliko minuta.
    Servirati sa smjesom od pavlake i mladog sira posoljenu po zelji. Za one koji vole bijeli luk, mozete staviti sitno isjeckani bijeli luk u ovu smjesu. Prijatno - dobar tek!

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ja je pravim drugacije, s manje faza:

    izrendam oko 3/4 kg krompira, 2 glavice luka, dodam pola praska za pecivo, jedno jaje, so, biber i brasna toliko da pokupi vlagu iz krompira.

    ugrijem u rerni pouljenu tepsiju, raspljeskam smjesu po tepsiji i malo pouljim.

    kad bude pecena kljukusa (rumena po rubovima i vrhu), premazem je mileramom.

    kljukusa treba da je sto tanja, po mogucnosti hrskavog dna.

  3. #3
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja je pravim drugacije, s manje faza:

    izrendam oko 3/4 kg krompira, 2 glavice luka, dodam pola praska za pecivo, jedno jaje, so, biber i brasna toliko da pokupi vlagu iz krompira.

    ugrijem u rerni pouljenu tepsiju, raspljeskam smjesu po tepsiji i malo pouljim.

    kad bude pecena kljukusa (rumena po rubovima i vrhu), premazem je mileramom.

    kljukusa treba da je sto tanja, po mogucnosti hrskavog dna.

    Koliko se ja kuzim u kljukuse, ova je gusca od razlijevane.

    Strobery Shortcake jel radite onu "obarusu" s kipucom vodom?
    Obarusa se formira u kuglu i raspljeska po tepsiji. poput ovog u receptu.


    ma uh sad sam ogladnila a zobene me cekaju.

  4. #4
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa Vidi poruku
    Strobery Shortcake jel radite onu "obarusu" s kipucom vodom?
    Obarusa se formira u kuglu i raspljeska po tepsiji. poput ovog u receptu.

    .

    Ako sam te dobro skuzila, to se kod nas zove pleska - bas radi tog "pljeskanja" po tepsiji. Brasno i sol se umijesi sa kipucom vodom i raspljeska se po tepsiji. Kada je peceno malo se zalije mlijekom i namaze kiselim vrhnjem..Odlicno je islo uz przene paprike (doduse, ja ih nikada nisam jela ali mi je uvijek prijao miris). Dok sam zivjela sa svojima mama je to uvijek pravila nedjeljom za rucak, to nam je skoro bila nekakva tradicija

  5. #5
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam te dobro skuzila, to se kod nas zove pleska - bas radi tog "pljeskanja" po tepsiji. Brasno i sol se umijesi sa kipucom vodom i raspljeska se po tepsiji. Kada je peceno malo se zalije mlijekom i namaze kiselim vrhnjem..Odlicno je islo uz przene paprike (doduse, ja ih nikada nisam jela ali mi je uvijek prijao miris). Dok sam zivjela sa svojima mama je to uvijek pravila nedjeljom za rucak, to nam je skoro bila nekakva tradicija
    Da voda se dodaje pomalo, brzo se mijesa, bude kao domaci plastelin. Vrelo dok se ras-pleska-tabana sta vec. Kratko se pece jer kipuca voda obari i iz tog se razloga u mom kraju zove obarusa/obarenusa.
    Poslije se trga na komadice, zalije s margarinom i mlijekom, uz to obavezno ide cesnjak nedjeljom isto tradicija.

  6. #6
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja volim i takvu, ali kod MM MRZI rendani krompir.

    Kod ovog mog recepta krompirici budu odozdo rumeni, a tijesto polu mehko, a po strani hrskavo.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    to je recept za onu veliku tepsiju, ko pecnica?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Ja je pravim drugacije, s manje faza:

    izrendam oko 3/4 kg krompira, 2 glavice luka, dodam pola praska za pecivo, jedno jaje, so, biber i brasna toliko da pokupi vlagu iz krompira.

    ugrijem u rerni pouljenu tepsiju, raspljeskam smjesu po tepsiji i malo pouljim.

    kad bude pecena kljukusa (rumena po rubovima i vrhu), premazem je mileramom.

    kljukusa treba da je sto tanja, po mogucnosti hrskavog dna.
    I ja isto ovako pravim. Bas sam je danas imala za rucak.
    Kaze mi prijateljica koja je iz drugog kraja Bosne, da se kod njih kljukusa zove mutivaca.

    White_ musk, kao ces pravit kljukusu bez crvenog luka?

  9. #9
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Malo juznije (Hercegovina) - izlivaca!!

  10. #10
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Malo juznije (Hercegovina) - izlivaca!!
    Bravo, tako i mi zovemo. Izlivača je zakon! Moja svekrva pravi najbolju kljukušu na svijetu, ali nisam je pitala recept, radije to njoj prepustim

    A ja pravim izlivač na razne načine - prazan, dakle bez ikakvih dodataka, samo tijesto, a odličan mi je i sa sirom i tikvicama. Ide ovako:

    1 naribana tikvica
    1 naribani luk
    1 pakovanje zrnatog sira (ili bilo kojeg svježeg sira)
    1 jaje
    malo ulja
    začini: sol, papar, mljevena crvena paprika
    brašno i voda - ja to dodajem i miješam odokativno, sve dok ne postignem željenu količinu i gustoću

    Sve lijepo dobro promiješati

    Tepsiju namažem maslacem, u zadnje vrijeme radi izbjegavanja pranja samo stavim papir za pečenje. U nju izlijem izlivač, narežem po njemu listiće maslaca, pečem na 200 stupnjeva dok kora ne bude rumena i hrskava. Takav izlivač sa tikvicama i sirom je uvijek iznutra mljeckaviji od ostalih izlivača, ali je preeefino!

    Mi ga jedemo sa jogurtom ili kajganom.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 08.04.2011. at 14:55

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    ajde vi iskusne... MM je jeo kljukušu koju mu je napravio cimer dok je radio u njemačkoj. ali s piletinom. da li je sve isto kao po ovom receptu ( samo osim krumpira piletina)?

  12. #12
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    eeeeeeeeeeeee to ti je kvrgusa, evo dva recepta, to je omiljeno jelo u mojoj familiji


    Kvrgusa


    Kategorija:BiH specijaliteti

    Upisao(la):EDJ

    Glasova:155 ---> glasaj

    Potrebni sastojci:1/2kg. brasna

    piletina ( batak, krilca, prsa)

    so

    jaje

    ulje

    kajmak





    Način pripreme:Umutite skupa jaje, brasno, i so u mlakoj vodi, dovoljno da tjesto bude za razlijev-livaca.

    Tepsiju podmazite lagano uljem i tjesto istresite u tepsiju.Tepsija moze biti malloo mlaka, podgrijte je. Piletinu isjecite vama po zelji, mozete u krupne komade a tako isto i u sitne komade. Kad ste tijesto istresili u tepsiju, stavite piletinu u ostatak tjesta posolite, promjesajte, i poredajte po tijestu u tepsiji. Pecite na 450 stepeni, kad vidite da je peceno, rumeno, polijte kajmakom i vratite jos par minuta da se kajmak utopi u tijesto.





    Kozaracka kvrgusa



    Potrebni sastojci:

    1kg pile,
    2 jaja,
    so,mlijeko,ulje,voda,kajmak
    crveni luk.

    Način pripreme:

    U jednu posudu stavite brasna, 2jaja, soli, mlijeko,ako zelite malo i vode, izmjesati sve to zajedno.
    Ukljuciti rernu da se ugrije
    Uzmite pile, operite ga,isjeckati pile na komadice, posoliti, i sasvim malo dodati vegete,(PO UKUSU),i izmijesati pile, uzmite kasiku ulja stavite je u tevsiju i podmascenu, praznu tevsiju stavite u rernu.

    Kad se ulje ucvrci,izvadite je i saspite tjesto u nju, poslije uzmite pile
    isjeckano, poredajte ga po tijestu, kako zelite, onda uzeti crveni luk oguljeni
    isjeckajte ga na male kockice i pospite odozgo po tome,i staviti u rernu da se
    ispece.

    kad se ispece : predljev..
    Uzeti jednu malu posudu,stavite u nju ,vrhnje (kajmaka) dodati jednu casu mlijeka
    malo soli razmutite to i pospite po kvrgusi.

  13. #13
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    tek sad primjetih da oise 450 stepeni, naravno 250 stepeni i svugdje gdje pise kajmak, moze se koristiti bilo koij punomasni mileram.

  14. #14
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    to je recept za onu veliku tepsiju, ko pecnica?
    jeste,jeste, bas taj veliki

  15. #15
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    a ja zena sto su se raskuhale :beljjjjj
    jos malo pa ce nas biti lakse preskocit nego zaobic

    evo najbolje kljukuse na svijetu (naravno to ce vam rec samo MM ako ga pitate)

    cca 1 kg krompira, izrendam, isperem, stavim u serpu
    na to isjeckam sitno 1-2 glavice crvenog luka
    biber, so....., kad krompir nakon par minuta pusti vodu, dodam malo ulja ulja i brasna toliko da kad se dobro izmjesa, smjesa ne bude rijetka ali ni pregusta
    tepsiju od sporeta (ohu veliku) premazem puterom i na to raspljeskam napravljenu masu

    posebno napravim smjesu od fasiranog mesa (najbolje ramstek) + crveni luk + biber+ so + vegeta +ulje

    i onda u kljukusu "ubodem" na svaki komad po jednu "lopticu" ovog mesa. Na kraju sve poravnam, nauljim malo i u vrucu pec.
    Pece se cca 1h na 200 stepeni

    Kad je gotovo prelijem je s dosta vruceg mlijeka, prethodno posoljenog

    njammmmm

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    hvala puno!!

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    to je recept za onu veliku tepsiju, ko pecnica?
    jeste,jeste, bas taj veliki
    fala, fala, jopet se klanjam do poda. moze jos jedno pitanjce, ako zelim napraviti motani burek/sirnicu, a da mi to ne izgleda ko da pecem pitona u rerni, koliko velike kore da razvucem? ono, da bude za jednu osobu. pa vise malih u tepsiji?

  18. #18
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    pa ja kad pravim sa gotovim jufkama uzmeme jedan list izrezem na 4 dijela i duz svake četvrtine stavljam uz rub stavljam onako potanki red file ali tako da pri vrhovima ostane malo mjesta(znači ne skroz do rubova gorei dolje), zatim zaklopi gornje rubove i srolam, nesto kao sarmica.Slazem u namascen pleh(ja za pitu plehj obavezno namažem maslacem) ,kad su sve složene opet malo odozgo poprskam sa otopljen maslacem i pecem.Kad su pecene zalijem sa slanom vodom(burek i krompiruša) ili slanim mlijekom(sirnica,zeljanica,bundevara,kljukuša,kvr guša,mutuša) i premažem pavlakom.MI volimo kad je bogato premazanao.Opet malo gurnem u rernu, ali kratko svega nekoliko minuta.Budud male pitice , tanke i ukusne: smajlic upravo smazao dvije u jednom zalogaju

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Zene, jeste li kad pravili polaganu krompirusu od gotovih jufki?
    Imam samo jedan paket jufki, tako da krompirusu ne mogu savijat u redove.

  20. #20
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    snorki ja jesam, ali kad pravim polaganu ja na luku prepržim malko krompi bude mi puno bolja nego sa prijesnim.A moja rodica pravi sa pire krompirom i stvarno je super.Znas kako, jufka,masnoća, druga jufka, masnoca pa pirekrompir pomiješan sa 2-3 jajeta i tako dok ne završiš.Ispečeš i preliješ mileramom.Meni je to fantastično.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Travnik
    Postovi
    22

    Početno

    Meni ovdje nesto nije jasno. Otkad se kljukusa pravi sa krompirom? Kod mene u Srednjoj Bosni kljukusa se pravi od brasna, vode, malo praska , zapece u rerni, iskida i prelije sa jorurtom i dosta bijelog luka.
    A to sa krompirom zovemo uzlivaca ili lezibaba.

  22. #22
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    a u Banjaluci je kljukuša palačinci koji se istrgaju na male krpice, zaliju sa dosta jogurta(ja više volim sa kefirom), posole, pospu češnjakom i klopaju.

  23. #23
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno vareška kljukuša

    Hello!
    Evo da se i jedna Vareška nevjesta priključi ovom malom kružoku!
    Vareška kljukuša je slična banjalučkoj :
    tijesto (jaje, brašno, malo praška za pecivo, voda) izlije se u tepsiju veličine pećnice na debljinu oko 5mm, ispeče i izlomi na krpice u tanjur. U lončiću se na ulju poprži sitno isjeckan (ne izgnječen!) bijeli luk (da fino pusti sokove i mirise), kad je popržen da se skoro počne žutiti, zalije se gustim jogurtom, posoli i kratko promiješa na vatri. Sa tom smjesom se zaliju krpice i NAVALI NARODEEEE!
    Pusa , javim se sa još kojim receptom naučenim od MM (= Varešče s dna kace)

  24. #24
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    a taman sam htjela da na ovom pdf zalijepim svoje epohalno otkriće, sad vidim, tople vode. U glavnom, sad kad sam tu, a nema smisla da postiram jedan prelijepo sročen recept za gore pomenuto jelo, samo da kažem da mi osnovnu varijantu sa krompirom, lukom, jajetom i brašnom zovemo Krompirnjak (analogno tome je zeljanik-špinat, tikvenik-tikva). I da preporučim onima koji imaju neku spravicu za ribanje krompira da svrstaju ovo jelo u ona za 20'.

  25. #25
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pod spravicom sam naravno podrazumjevala neki multipraktik ili tako nešto, a ne obični ribež

  26. #26
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    topic vam je

  27. #27
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Kvrguša je zakon. Dobra je kad joj se dodaju šampinjoni .
    Kraljica kljukuša

  28. #28
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    curke, sad na fb-u našla fotku za ovu kvrgušu s piletinom i oduševila me. malo poguglala i otvorio mi se ovaj topic.
    e sad tu ima raznorznih recepata, al mene zanima jedno.
    da li se sve tijesto odmah izlije u protvan i unuta se potopi piletine ili se izlije pola tijesta, pa se složi piletina i zalije ostatkom?
    piletina se prije ne peće jel´da?

  29. #29
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Kljukuša nije kvrguša.

    U mojoj porodici (tačnije MM-ovoj, tu sam se prvi put srela sa kvrgušom) pod Kvrgušom se podrazumjeva prelijevanje tijesta preko komada piletine koji se prvi redaju u tepsiju. Tako nastaju kvrge. Jelo koje se pravi tako da se tijesto prvo ulije u tepsiju a onda poredaju komadi piletine (pa se prilikom pečenja zapeku i imaju hrskavu koricu) se zove Batakuša. Meso se ne peče i ne kuha prije toga. Međutim onda se treba duže peči na laganijoj vatri da ne izgori tjesto. Ja malo skuham prije korištenja, tako dobijem supu, a skratim pečenje. Kvrguša mi je nekako pogodnija ako se koriste fileti koji nemaju kožice i koji bi se pečenjem osušili. Komadi sa kožicom se mogu peči bez prekrivke od tjesta.

  30. #30
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    a i za jedno i za drugo je ista vrsta tijesta? znam da kljukuša nije kvrguša, iako tamo gdje sam vidjela fotku je pisalo da je to kljukuša s piletinom, a na ovom topicu mi se razjasnilo šta je šta.

  31. #31
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Postoje i dvije vrste kljukuše

    Zapravo se u različitim dijelovima BiH različita jela podrazumjevaju pod kljukušu.
    U Sarajevu se večinski ovo što je napisala white_musk na početku naziva uljevak od krompira, u drugim krajevima se zove i kljukuša od krompira. Moja porodica je to zvala krompirnjak. Boraveći na Coolinarici vidjela sam da vi to u HR zovete zlevka.

    Pod kljukušom (ili komanom kljukušom) se u starim sarajevskim porodicama podrazumjevalo jelo koje se pravilo kao tijesto, bez krompira (ne znam sastav tijesta), a onda se poslije pečenja kidalo na komade i zaljevalo smjesom jogurta i milerama sa bijelim lukom.

    Jelo sa piletinom je kvrguša ili batakuša.

  32. #32
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Kod nas u Kiseljaku je to užljevak.
    Kljukuša je nešto kao tanka pogača- brašno, sol, voda, kvasac- kad naraste mekano ga se zamijesi i tanko razlije-bude hruskavo, kad je pečeno namažem malčice sa uljem, natrgam i zalijem sa jogurtom i hrpom češnjaka.
    Strobery vrlo slična iskustva imamo.
    ko bi rekao da u toj majušnoj Bosni ima toliko običaja!
    glavno da nas ima!

  33. #33
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno


  34. #34
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    moram se prijaviti, probala, predivno

  35. #35
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    koju verziju si probala prima? mislim, čiju?

  36. #36
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    kljukuša by wewa

  37. #37
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Danas bih probala wewin recept, jel mi može netko reći koliko gusta treba biti ta smjesa, i što znači "raspljeskam", i koliko krumpira treba biti, i na koliko i koliko dugo se peče? Puno pitanja, ali obično mi se desi kad prvi put radim da ne ispadne baš, a danas bih baš ručala
    Posljednje uređivanje od anima : 15.04.2011. at 09:53

  38. #38
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Danas bih probala wewin recept, jel mi može netko reći koliko gusta treba biti ta smjesa, i što znači "raspljeskam", i koliko krumpira treba biti, i na koliko i koliko dugo se peče? Puno pitanja, ali obično mi se desi kad prvi put radim da ne ispadne baš, a danas bih baš ručala
    sad na svemocnm googlu naletih na ovaj blog i ima priprema ove kljukuse i slika nekoliko.
    rekla bih da je to to

  39. #39
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Brašna staviš koliko da smjesa bude kao za jako guste palačinke, ali ipak tečna. Raspljeskati znači kad to sve izliješ u tepsiju rukama raspotrediš i poravnaš. Peče se oko pola sata na temp 250C

  40. #40
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    koji blog?

  41. #41
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

  42. #42
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Punog želuca javljam da sam se najela ove http://www.coolinarika.com/ispisi/recept/moja-kljukusa kljukuše i da je fenomenalna, savršena!

  43. #43
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    vjerujem da jesi, a budem i ja sutra

  44. #44
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Nisam radila nikad tu "Obarušu". Moja nana nije, pa nisam ni ja
    Tek sam počela eksperimentisati sa ovim tjestastim kombinacijama, do sad sam u glavnom pravila samo ove verijante od povrća (jer mi je to bio jedini način da sinu podvalim povrće).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •