Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kesten rolada

  1. #1
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno Kesten rolada

    Gotovo dok si rekao kesten, jednostavno, a tko voli kesten- fino.
    Ako već ima takav recept slobodno brišite.

    4 žumanjka
    4 žlice šećera
    4 žlice kestena (kupiti pola kile kestena može onog od Lede i neki drugi pa od toga odvaditi 4 žlice)
    sve to izmiješati mikserom i u to kuhačom umiješati 4 bjelanjka.
    razvući na masni papir i peći na 180 (ona velika ravna tepsija na kojoj se peku kiflice ili kore). peći oko 5-10 minuta. čim se izvadi van srolati i ostaviti da se hladi. biskvit će biti super tanak.

    500ml šlaga istući
    mikserom izraditi ostatak kestena i u to dodati 1/3 istučenog šlaga.
    premazati preko biskvita i 2-3 prsta od ruba nanijeti ostatak šlaga i to srolati uklanjajući papir za pečenje.

    preliti čokoladnom glazurom. npr. 100g čokolade i 15 g maslaca ili neka druga glazura.

    moj savijet je koristiti pravi šlag, tko voli.

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ju radim ovako:
    npr. ledo kestenpire (moze i kuhani pasirani kesten ali mu treba dodati margarina i malo secera)
    u 1/3 dodati malo ruma
    u 2/3 otopljene cokolade
    staviti bananu i mazati oko nje kesten, prvo bijeli, pa tamni. zaliti cokoladom i ukrasiti sa slagom

    neki stavljaju i u ledov margarin.

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Molim još recepata...kesten rolada u koju idu komadici oraha na sitno i prelivena čokoladom. Nema biskvita samo kesten i vjerojatno jos nesto...maslac?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim još recepata...kesten rolada u koju idu komadici oraha na sitno i prelivena čokoladom. Nema biskvita samo kesten i vjerojatno jos nesto...maslac?
    Možda nešto na ovu foru: https://dobarzivot.net/hrana/recepti...da-od-kestena/

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima tko recept za kesten, ali da mi je kesten u tijestu?
    imam od lani po kile kestena u zamrzivaču, žao mi baciti, a nije mi za neobraditi termički

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ima tko recept za kesten, ali da mi je kesten u tijestu?
    imam od lani po kile kestena u zamrzivaču, žao mi baciti, a nije mi za neobraditi termički
    Pa ide u svaki biskvit, samo brašno zamijeniš kestenom.

    Ja sam prošli tjedan pekla kesten šnite - kesten pire ide i u tijesto i u kremu.

    Evo, pogledala sam malo po internetu i našla ovo: https://finirecepti.net.hr/priprema/kolac-od-kestena/

    Video s uputama za taj kolač imaš ovdje - turbo jednostavno: https://www.youtube.com/watch?v=lvMccmfrAiE
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.11.2018. at 09:52

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Dakle na kraju sam skuhala keste, ispasirala ga štapnim mikserom jer nemam blender ( uz dodatak ruma), posebno izmiksala mikserom cca 10dkg maslaca sa 3 žlice šećera u prahu, kestena očišćenih je ispalo 45dkg.

    Sve sjedinila mikserom, dodala šaku na sitno nasjeckanih oraha.

    U prozirnu foliju oblikovala u četvrtasto i u frižider. Nakon pola sata prelijala rastopljenom čokoladom 10dkg i 2 žlice ulja.

    Za prvi put ispalo savršeno muž oduševljen, ali čišćenje me ubilo u pojam... rekla sam nikad više....

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Haha - u mojoj obitelji se oduvijek radi ta jedna rolada od kestena, slično ovome što si napisala (mogu staviti i točan recept kad dođem doma), uglavnom se pomiješa skuhani očišćeni propasirani kesten sa šećerom i maslacem, pa se dijeli na dva dijela, u jedan se stavlja kakao, a u drugi mljeveni orasi i mota se kao rolada. Prefin, savršen kolač, ali čišćenje uuuužas.

    Probala sam ju raditi i od kupljenog kesten priea, ali nije to to Valjda se moraš napatiti da bi bila onako super ukusna, kao mamina i bakina.

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Naravno da sam na kraju nakon svega dobila pitanje: a gdje je šlag?

    Bilo je 23:20 kad smo ju jeli...

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Sve super, osim dodatka oraha. S kestenom to meni baš nikako ne ide.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ja radim po ovom receptu: https://www.coolinarika.com/recept/890785/

    Prefino!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle na kraju sam skuhala keste, ispasirala ga štapnim mikserom jer nemam blender ( uz dodatak ruma), posebno izmiksala mikserom cca 10dkg maslaca sa 3 žlice šećera u prahu, kestena očišćenih je ispalo 45dkg.

    Sve sjedinila mikserom, dodala šaku na sitno nasjeckanih oraha.

    U prozirnu foliju oblikovala u četvrtasto i u frižider. Nakon pola sata prelijala rastopljenom čokoladom 10dkg i 2 žlice ulja.

    Za prvi put ispalo savršeno muž oduševljen, ali čišćenje me ubilo u pojam... rekla sam nikad više....


    tak i ja slično, ali umjesto oraha dodam pržene lješnjake i malo mljevenih keksa.
    slatko vrhnje sa strane na tanjuriću


    inače kesten kolače ne volim u kombinaciji s biskvitom, to mi samo pokvari predobar okus

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •