Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: tražim recept:šunka u kruhu

  1. #1
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno tražim recept:šunka u kruhu

    Tražim recept za dobar omot oko šunke , tj. kruh u kojem se peče šunka, to mi najfinija stvar za Uskrs, moja mama to prefino speče, ove godine bih i ja probala možda u nekoj drugoj varijanti da imamo dvije verzije te poslastice

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

  3. #3
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    tina55, daj ti recept od svoje mame Ja sam našla puno recepata, ali mi i dalje nije jasna jedna stvar - kuha li se šunka prije? Jer po nekima da, po nekima ne. Ja bih u tijestu pripremila rolanu plećku, kupovnu. Moram li to skuhati?

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja mama radi po repetu iz glave, tj. zamijesi kruh onako bez recepta s točnim gramima brašna i sl., a pošto ja nisam tako vješta meni treba recept s točnom gramima svega
    uglavnom rekla mi je ovako: zamijesiš tijesto za bilo koji kruh, omotaš šunku i pečeš onoliko dugo minuta koliko je šunka teška (npr. 1kg šunke=1h pečenja), na nekih 180-200°C
    e ja sam postavila post jer sam mislila da netko ima zgodan recept za kruh koji bi pasao za omotat
    ja ću isto peć kupovnu šunku
    još mi je palo na pamet da možda smiješam tijesto u pekaču za kruh jer sutra sam malo kratka s vremenom, znači stavim miješat kruh koji inače pečem, izvadim i omotam šunku i dalje pečem u pećnici
    što mislite da li bi to bilo fino?

  5. #5
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    i ne treba prije kuhat šunku

  6. #6
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    mi uvijek kuhamo šunku prije... bez obzira kakva je šunka u pitanju... koliko kg ima šunka, toliko sati se kuha. jednostavno k'o kišobran! onda bude saftnija i ukusnija kad se ispeče u kruhu... i pusti malo svoga "gušta" u kruh...

  7. #7
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    meni je dosad bila super fina i nekuhana, ali mogla bih ju probat i skuhat pa peć u kruhu

  8. #8
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    još mi je palo na pamet da možda smiješam tijesto u pekaču za kruh jer sutra sam malo kratka s vremenom, znači stavim miješat kruh koji inače pečem, izvadim i omotam šunku i dalje pečem u pećnici
    što mislite da li bi to bilo fino?
    Ma sigurno da bi, ja ću isto tako raditi. Koliko vidim po receptima, to i je najobičniji kruh. Ono što svuda naglašavaju je da kruh treba prekriti papirom za pečenje da korica ne zagori.

  9. #9
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    mi uvijek kuhamo šunku prije... bez obzira kakva je šunka u pitanju... koliko kg ima šunka, toliko sati se kuha. jednostavno k'o kišobran! onda bude saftnija i ukusnija kad se ispeče u kruhu... i pusti malo svoga "gušta" u kruh...
    a u čemu je kuhaš?
    samo voda? zasoljena voda? neki začini u svemu tome ili?
    thnx

  10. #10
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja kuham šunku u vodi, bez soli i dodataka. Šunka je sama po sebi slana, još da se doda soli, bila bi preslana.

  11. #11
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    a u čemu je kuhaš?
    samo voda? zasoljena voda? neki začini u svemu tome ili?
    thnx
    oprosti, tek sad sam skužila pitanje..., a već je prekasno...
    Srećom je uletila Matilda
    ja isto tako kao ona!

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam prvi puta radila i super je uspjelo. Prije sam ju skuhala, u pekaču sam umijesila kao za običan bijeli kruh, u to zamotala šunku i spekla u pekaču na onom programu za samo pečenje. Trajalo je 1 sat. Ispalo je s u p e r!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    zanimljivo eci morat cu probati

  14. #14
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prvi puta radila i super je uspjelo. Prije sam ju skuhala, u pekaču sam umijesila kao za običan bijeli kruh, u to zamotala šunku i spekla u pekaču na onom programu za samo pečenje. Trajalo je 1 sat. Ispalo je s u p e r!
    i ja sam tako radila, jedino što sam još premazala kruh jajetom i posula sjemenkama sezama i pekla sam u pećnici i ispalo je mmmmmmmm...kruh je bio zvijezda stola!

  15. #15
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Ove godine sam radila prvi put i to po ovom receptu: http://www.crochef.com/index.php?page=recepti&id=203
    i ispalo je stvarno fenomenalno, mekano, ukusno, .

    Šunku sam prethodno skuhala u običnoj vodi.

  16. #16
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Ja sam radila po receptu koji je stavila Smajlić, prvi puta u životu, bilo je jako fino, čak je svekrva rekla da mi je kruh bolji od njenog...
    Šunku sam nakratko prokuhala, obrisala, omotala u tjesto i pekla oko sat vremena. Tokom pečenja kruh sam nekoliko puta premazala maslinovim uljem.

  17. #17
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Evo i moj kruh Šunku nisam kuhala, zamijesila sam u pekaču običan kruh s maslacem i pekla u pećnici sat vremena.

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Podižem! Naša baka je dan prije kuhanja i pečenja šunke namakala ju 24h u vodi tako ću i ja, ove godine radim prvi put sama. Jedino me brine od kolike količine brašna napraviti kruh tj. tijesto za šunku od 4.5kg...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •