Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 292

Tema: Bojenje jaja prirodnim bojama

  1. #51
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Podižem temu.
    Ja svake godine farbam jaja u ljuske od crvene kapule i bude mi tamna bordo boja. Preko jaja stavljam listiće djeteline, ruže, ljubičice, peršina i nekih trava koje nađem u našem parku ispred zgrade, a zatim omotam u najlonku. Da li netko još stavlja trave i koje?

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.
    Ja svake godine farbam jaja u ljuske od crvene kapule i bude mi tamna bordo boja. Preko jaja stavljam listiće djeteline, ruže, ljubičice, peršina i nekih trava koje nađem u našem parku ispred zgrade, a zatim omotam u najlonku. Da li netko još stavlja trave i koje?
    Peršinov list mi je standard, a jako lijepo izgleda stolisnik jer je listić sitno rasperjan http://www.zdrav-zivot.com.hr/site/a...naslovnica.jpg . Znala sam i tratinčicu metnuti, ali ju treba uroniti u vruću vodu da se može lijepo formirati. Znam tako naredati cijeli red pa onda frk u luk, ali nisam sigurna da ću i ove godine - nisam na vrijeme krenula skupljati lupinje od luka.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.03.2016. at 14:37

  3. #53
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Ne bih se ni ja sjetila skupljati ljuske, nego me neki dan iznenadio muž i rekao da on to već duže vrijeme skuplja, pa eto. Vidi se tko kuha doma i sprema ljuske nakon upotrebe. Ha, ha...

  4. #54
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    meni je bojanje lukom nekako dosadilo, to radim cijeli život
    nabavila sam bijela jaja pa ću se bakćat sa ljubičastim kupusom, koji bi trebao dati plavu boju
    računam da u najgorem slučaju, ako se ama baš ništa ne uhvati, i bijela jaja su mi dekorativna i posebna

  5. #55
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Čitala sam malo ove stare postove iznad i stvarno, kako kažu cure, ništa ne daje tako intenzivnu boju kao luk. A htjela bih malo i ja promijeniti...

  6. #56
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Tangerina, šta ćeš prvi put bojati u taj ljubičasti kupus?

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Tangerina, šta ćeš prvi put bojati u taj ljubičasti kupus?
    Ja sam mislila probati par komada skuhati u crnom vinu - trebalo bi dati neku crvenkastu boju... ali nemam pojma koliko dugo treba da se uhvati.

    Za crveni kupus znam da traje jako dugo, moraš prvo pripremati pa duuugo kuhati listove kupusa, pa tek drugi dan jaja. Ima slična fora s orahovim ili hrastovim lišćem, ali sve to traži vremena. Za luk znam koliko treba, ide to relativno brzo i dobro.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    ajme šta sma ja lijena za ovo, jučer kupili neke boje i to one s glitterom :/ ima da se jaja sjaje nadaleko

    šalim se, bravo za vas

  9. #59
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Lili, a ja mislim da je puno teže za raditi sa kupovnim bojama. Ne bih ja ovako s prirodnim, al meni lakše...
    Zezam se, volim ja prirodno! I da, trebaju mi otkačene sličice za jaja.. radi curke, nećemo sve u listiće/cvjetiće.

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, a ja mislim da je puno teže za raditi sa kupovnim bojama. Ne bih ja ovako s prirodnim, al meni lakše...
    Zezam se, volim ja prirodno! I da, trebaju mi otkačene sličice za jaja.. radi curke, nećemo sve u listiće/cvjetiće.
    Daj djetetu jaja u ruke i nek ih sama oslikava kako god zna i umije... To su najotkačenije slike.

    Mene je baš bilo briga, moji su oslikavali flomasterima (na bazi vode) i kaširali smo u mikrovalnoj (ispuhana jaja)

  11. #61
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Peterlin, pa zar sumnjaš? Boje i kistovi već čekaju... Curka je prava umjetnica i kreativka.. tako tete kažu...

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, a ja mislim da je puno teže za raditi sa kupovnim bojama. Ne bih ja ovako s prirodnim, al meni lakše...
    Zezam se, volim ja prirodno! I da, trebaju mi otkačene sličice za jaja.. radi curke, nećemo sve u listiće/cvjetiće.
    mi ta jaja ni ne jedemo tako da će na njih umjetne boje, kćerini olovke glitteri, mislim da ništa ne lijepimo ove godine sami iscrtavaju što ih volja.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pa zar sumnjaš? Boje i kistovi već čekaju... Curka je prava umjetnica i kreativka.. tako tete kažu...
    Uživajte dok interes traje! Meni je nekako to brzo prošlo... Sad im se više ne da kao prije, imaju druge interese. Ali zato sad operu prozore, he he he... Nemam se na kaj žaliti.

  14. #64
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Peterlin, kasiranje? U mikrovalnoj?

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kasiranje? U mikrovalnoj?
    Da. Potražit ću slike pa sutra stavim upute, imam to spremljeno ali mi nije sad pri ruci.

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, kasiranje? U mikrovalnoj?
    Evo uputa sa svim detaljima:


    PISANICE KAŠIRANE SALVETOM

    Pisanice – jaja ispuhati na slijedeći način:
    Ostaviti jaja nekoliko sati ili preko noći na sobnoj temperaturi (ako su iz hladnjaka, gusta su i vrlo ih je teško ispuhati).

    Probušiti tj. prosvrdlati rupice promjera 2-3 mm pomoću vrha malih škarica na vrhu i dnu jajeta.
    Dugačkom iglom ili čačkalicom probiti s obje strane opne žumanjka i bjelanjka i lagano protresti.
    Puhati energično dok jaje ne izađe – odlična su za kajganu i sve kolače u kojima se ne odvaja bjelanjak i žumanjak…
    Kad je sve (ili gotovo sve) izašlo, potopiti jaje u zdjelu s vodom da u njega uđe malo vode, protresti i ispuhati ponovno. Postupak ponoviti 2-3 puta. Ovo je važno radi sprečavanja kvarenja ostataka jajeta, što kasnije može izazvati neugodne mirise.

    Prirodno škrobno ljepilo:
    Za kaširanje 4-5 ispuhanih jaja treba
    1 velika žlica brašna
    1 šalica za crnu kavu tople vode
    1-2 šarene salvete izrezane na kvadratiće cca 2x2 ili 3x3 cm.

    Brašno i vodu zamiješati u zdjelici 15 minuta ranije. Kad se smjesa izjednači, u nju namakati komadiće salveta i odmah ih pritisnuti na jaja. Ovo može raditi i dijete i izvrsno se zabaviti! Salvete će se priljubiti uz površinu jajeta. Po potrebi potapkati prstima. Postupak ponavljati dok se ne pokrije cijela površina. Ako se komadići salvete skupljaju, pomozite si čačkalicom ili drvenim štapićem od sladoleda kad ih vadite iz ljepila. Gotove pisanice odložite na stakleni ili porculanski tanjur da se suše. Ako Vam se žuri, sušiti se mogu i u mikrovalnoj pećnici, ali koristite malu snagu (250W – 2 minute je dovoljno ako sloj papira nije debeo) ili običnoj pećnici (50˚C – oko pola sata, uz vrata otvorena oko 1 cm – uglaviti kuhaču)

    U gotovu pisanicu može se ubosti drveni štapić za ražnjiće (po potrebi umočiti štapić u ljepilo da se učvrsti) ili se na nju može prilijepiti vrpca za vješanje, mašnica ili slično (također učvrstiti ljepilom).

    Evo i slike (moje pisanice stare skoro 10 godina, ove su iz 2007): http://i.imgur.com/qSJbl6D.jpg

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za crveni kupus znam da traje jako dugo, moraš prvo pripremati pa duuugo kuhati listove kupusa, pa tek drugi dan jaja. Ima slična fora s orahovim ili hrastovim lišćem, ali sve to traži vremena. Za luk znam koliko treba, ide to relativno brzo i dobro.
    Pomaže li ekspres lonac za crveni kupus ?
    Ozbiljno pitam, jer sam i ja odlučila ove godine imati plavkastozelena jaja
    Mislila sam koristiti vodu u kojoj se kuhao špinat, crveni kupus i grejp.
    Imam domaća jaja koja su potpuno bijela, mislim da ne bi trebalo biti problema sa hvatanjem boje.
    Posljednje uređivanje od rehab : 24.03.2016. at 10:58

  18. #68
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja ću slijedit ove upute, prema tome se ne kuha dugo kupus, nego treba dugo držat u boji ako želiš intenzivnu plavu: http://www.designmom.com/2014/04/eas...age-dyed-eggs/

    evo kako su radili za zelenu, prvo u kurkumu pa u kupus: http://www.designmom.com/2016/03/eas...ge-for-greens/

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Pomaže li ekspres lonac za crveni kupus ?
    Ozbiljno pitam, jer sam i ja odlučila ove godine imati plavkastozelena jaja
    Mislila sam koristiti vodu u kojoj se kuhao špinat, crveni kupus i grejp.
    Imam domaća jaja koja su potpuno bijela, mislim da ne bi trebalo biti problema sa hvatanjem boje.
    Nisam probala, pa ne znam.

    Zdravoseljački - to je dobra ideja ako se ne radi o tome da višak vode treba ishlapiti. Ako treba reducirati, onda ništa od ekspres lonca.

    Na potpuno bijela jaja to bi se lijepo trebalo uhvatiti.

    Evo malo tuđe pameti, sa slikama:
    http://www.zloprase.com/razno/prirod...plavog-kupusa/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ajme ova jaja su super, izgledaju kao da su bojena umjetnim bojama ! Meni ne bi smetalo ni da boja bude blijeda, važno mi je samo da se vidi da ima neka boja na njima
    Mislim da ću sutra staviti špinat, grejp i kupus da zajedno kuhaju, onda ću navečer potopiti jaja u tu vodu, stavit ću ih da malo kuhaju, skloniti lonac sa vatre i ostaviti tako preko noći.
    Javim vam rezultat !

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam lani farbala s crvenim kupusom, kurkumom i ciklom.
    Efekt je bio gotovo nikakav na jajima uobičajene boje.
    Za ovu godinu sam nabavila skoro bijela jaja, pa ćemo vidjeti.

  23. #73
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kupila sam crveni kupus, uzela sam najveći i platila ga 20kn
    mogla sam za te novce 4 različite umjetne boje kupit valjda će ostat i za malo salate

  24. #74
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nama su najljepša jaja bojana lukom, toliko su mi lijepa da mi nikad ne dosade
    i mi stavljamo travu, list peršina (ova ideja od Peterlin sa stolisnikom je sjajna)
    još kad se premažu s malo ulja, divota

  25. #75
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nama su najljepša jaja bojana lukom, toliko su mi lijepa da mi nikad ne dosade
    i mi stavljamo travu, list peršina (ova ideja od Peterlin sa stolisnikom je sjajna)
    još kad se premažu s malo ulja, divota
    I meni isto. Peršin je najljepši. Identično ovako i ja radim. Na kraju, kada se ohlade, premažem komadićem slanine ili uljem, a dok se kuhaju (bitno je kuhati na laganoj vatri) u lonac stavim i žlicu-dvije domaće kvasine. I još jedna tajna - da jaja ne ispucaju, treba ih držati na sobnoj temperaturi barem 2-3 h prije kuhanja.

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A može li se bojati ljubičastim lukom?

  27. #77
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A može li se bojati ljubičastim lukom?
    ljuskama. I to su najljepsa jaja

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    Ljuskma, naravno.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ljuskama. I to su najljepsa jaja
    Boja ? Crvenosmedja kao i sa obicnim lukom ili ?

  30. #80
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koliko dugo treba kuhati?

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo treba kuhati?
    Ne predugo, petnaestak minuta. Ali tog lupinja treba puno i valja samo suho. Nisam na vrijeme krenula skupljati, a sad mi je kasno.

  32. #82
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam zadnjih godina znala u jednoj maloj trgovini kraj mog posla samo skupit te ljuske sa dna kutije u kojoj drže luk, probaj tako

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam zadnjih godina znala u jednoj maloj trgovini kraj mog posla samo skupit te ljuske sa dna kutije u kojoj drže luk, probaj tako
    Pitala sam baš danas u kvartovskoj voćarni, ali me već netko prestigao. Nije mi naročito bitno, uzet ću kurkumu ove godine za probu.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ok, skuhala sam grejp, spinat, crveni kupus sa malo octa i dosta sode bikarbone. Voda je gusta, intezivne zeleno-plave boje. Obojala sam lonac i pola kuhinje, nadam se da jaja nece ostati bijela :D javim vam rezultat veceras kad ih izvadim iz vode :D

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Jutros sam izvadila jaja iz vode, u nadi da ce dobiti intezivniju boju. Dakle, nakon 20 sati kuhanja i namakanja, imam zeleni lonac, zelenu kuhinjsku krpu, zelenu kuhacu i bijela jaja :/

  36. #86
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajme rehab

    ja upravo kuham jaja, skuhala sam kupus, znači da ne očekujem ništa i budem sretna što mi je kuhinja (zasad) ok

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, skuhala sam grejp, spinat, crveni kupus sa malo octa i dosta sode bikarbone. Voda je gusta, intezivne zeleno-plave boje. Obojala sam lonac i pola kuhinje, nadam se da jaja nece ostati bijela :D javim vam rezultat veceras kad ih izvadim iz vode :D
    Ako smem pitati - je li ovo bilo sve u istoj posudi, kiselina i soda zajedno ?
    Možda bi tu mogla biti kvaka - pomešala si kiselinu i bazu i dobila reakciju neutralizacije, tj. bojim se da si upravo time sprečila vezivanje boje za jaja (mada sam nešto zarđala sa hemijom, ali kao da se sećam da kiselina slabi ljusku jajeta pa tako omogućava vezivanje boje za njega- a ti si neutralisala kiselinu sa baznom (lužnatom) sodom...)
    Sada me kopka ova kurkuma, da li bi uspela, deluje primamljiva na linku, jednako kao i kupus...
    Kod nas kažu da jaja, naročito ako su domaća, treba pre bojenja oprati u vrlo blagom rastvoru nekog deterženta, jer se tako sa njih skine taj tanki sloj prirodnog "voska" na njima koji često sprečava bojenje.

  38. #88
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    točno, ona žena na linku je stavljala sodu u jednu posudu, a ocat u drugu, i tvrdi da joj to daje različite boje. ja sam htjela samo plava, pa sam stavila samo ocat. voda je zasad tamnocrvena

  39. #89
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moja su poplavila, jedno sam već izvadila da ostane svijetloplavo

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Jao, tangerina, sad mi dođe da otrčim u radnju po kupus, a obećala sam sebi da neću ove godine eksperimentisati !

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Priznajem, uvijek sam imala 2 iz kemije :D stavila sam naknadno malo octa i jedino cega sam se bojala bilo je da lonac ne eksplodira od kombinacije octa i sode :D nije mi palo na pamet da cu ponistiti ucinak bojanja. Nema veze, tjesim se da mi je barem kuglof ispao odlicno :D

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, tangerina, sad mi dođe da otrčim u radnju po kupus, a obećala sam sebi da neću ove godine eksperimentisati !
    Tangerina, ti si ono iz Splita ? Meni dodje da se zaputim do tebe i uzmem ti nekoliko jaja :D radije bih to ucinila,nego opet bojala :D

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sad sam se sjetila, imam crnog vina koje sam dobila na poklon, nitko ga ne pije, ubacit cu ova jaja,valjda cu nesto spasiti.

  44. #94
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Imas li kurkume, to nije puno posla

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ubacila vec u crno vino, vec hvataju tamnoljubicastu boju, izvadit cu ih veceras da se uhvate kristalici. Ne volim zutonarancasta jaja kakva daje kurkuma.

  46. #96
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Joj sjedi na avion i donesi svoja jaja, ja sam moja izvadila i sad mi zao bacit tekucinu. Dodje mi da idem kupit jos bijelih jaja ili da probam smedja

  47. #97
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Aha uronjena su vec drzim fige onda, a ja cu skuhat malo smedjih za eksperiment

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Rehab, a ja bih se radije igrala sa kupusom i jajima nego pekla kuglof , podetinjila sam totalno....
    Već tri dana deca i ja maltretiramo neka jaja od stiropora gel bojama i gliterom - neopisivo se šljašte, mislim da veći efekat kiča uopšte nije moguće postići!
    Kad sam ih jutros pogledala shvatila sam da sutra na stolu želim klasiku - jaja šarana biljem u čarapi neke prihvatljive boje koja ne sijaju u mraku...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja najradije ne bih nista, kuca mi je u rasulu, bebacica mi se objesila za nogu i ne pusta me, divim se vama koje imate volje za te silne kreacije :D ono, i ja bih sarala jaja voskom, kasirala salvetama, ali ne smijem ni pomisliti na sto bi tek onda sve to skupa slicilo :D

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Tja, i meni je kuća u rasulu, ali ove godine sam bezobrazna i sama sam se pozvala kod sestre i mame na ručak, do sada sam svake godine ja ugošćavala njih .
    Zato ću nositi (valjda) nekakva fino farbana jaja .
    Kaširanje salvetama mrrrzim, ne umem to da radim nikako, uvek završim sa zgužvanom ili iscepanom salvetom i ulepljena do lakata.
    Ni šaranje voskom mi nije u planu za još duuugo, deluje mi zahtevno...Doduše prošle godine sam oslikala nekakve crteže cvetića i paprati tim gel bojama na belim praznim jajima, ispalo je dosta simpatično, sačuvana su i za ovu godinu, stavila sam trakice pa se mogu okačiti .

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •