Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Par pitanja o produljenju porodiljnog

  1. #1
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno Par pitanja o produljenju porodiljnog

    Mislila sam postaviti pitanje na pravnim savjetima, ali možda ću ovdje prije dobiti odgovor.
    Moje curice imaju 4,5 mjeseca i uskoro ću trebati produžiti porodiljni. Koliko mi je poznato, u slučaju prijevremeno rođenih beba dopust se produžuje toliko koliko su ranije rođene. Zna li tko koji mi dokumenti za to trebaju i koliko se ranije podnosi zahtjev? Valjda nisam zakasnila.

    Osim toga nije mi jasno moram li odmah odlučiti hoću li iskoristiti sve tri godine dopusta koje mi zakon omogućuje? Drugim riječima, mogu li sada produžiti porodiljni do njihovog prvog rođendana, a naknadno se predomisliti pa nastaviti do trećeg?

  2. #2
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    PAM koliko ja znam da se to podnosi prije isteka 3 g.za produljenje koliko su ranije rođeni mišeki

    od nas troje ,vama troje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Podravina moja mila
    Postovi
    57

    Početno

    Nisam sigurna, ali sam čula da to produljenje zbog prijevremenog poroda treba tražiti prije nego djeca navrše 5,5mj.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ovo prvo nemam pojma, ali eto ja sam mama troje i isto imam sad pravo na 3 god. Miš ima 6 mj. i ja sam produljila do godine dana. Pitala sam za tri godine i to se može srediti nakon isteka ovih drugih 6 mj. bez problema, samo onda trebaju još neki dodatni papiri (mislim od poslodavca), nisam detaljno pitala za potrebne papire jer ću još razmisliti o dodatne dvije godine, ali može se bez problema.

  5. #5
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Cure ,,jel istina da je naknada nakon te prve godine dana 1.600 kn ?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    15

    Početno

    Istina je,1663,00kn.

  7. #7
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Sramota!!

  8. #8
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Evo, uspjela sam u međuvremenu dobiti HZZO pa sam saznala da mogu i naknadno odlučiti hoću li koristiti sve tri godine porodiljnog (kao što je napisala dani1).

    Za produljenje porodiljnog, ukoliko su djeca prijevremeno rođena, traže njihova otpusna pisma i mišljenje primarnog ginekologa.

    Možda ove informacije budu još kome od koristi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Podravina moja mila
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Za produljenje porodiljnog, ukoliko su djeca prijevremeno rođena, traže njihova otpusna pisma i mišljenje primarnog ginekologa.
    Korisne informacije
    A znaš li možda koji je rok za to? Pet i pol mjeseci starosti djece ili...

  10. #10
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Curke, da ne otvaram novu temu, koje papire treba odnijeti za produženje osnovnog porodiljnog (dakle od 6-12mj starosti djeteta)? Mislim za jedno dijete... Hvala!

  11. #11
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ak se dobro sjećam, mislim da niš ne trebaš nositi, al ti treba ak se ne varam potpis od muža na tom njihovom obrascu

  12. #12
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj maya1982 prvotno napisa Vidi poruku
    Ak se dobro sjećam, mislim da niš ne trebaš nositi, al ti treba ak se ne varam potpis od muža na tom njihovom obrascu
    Hvala puno!

  13. #13
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    produljenje porodiljnog dolazi u obzir ako su rođeni više od mj dana ranije, ako je npr. 27dana, ne priznaju. I dobiješ doma rješenje o tom produžetku, ja ga na kraju nisam iskoristila, morala ići raditi 6mj ranije (al 2,5g kod kuće mi je bilo dosta)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam rodila trojčeke i odmah sam si produljila porodiljni ,rodila sam ranije 51 dan i za toliko sam si produljila, a kod zdrastvenog osiguranja sam odmad potpisala papire da sam doma s djecom do njihove treće godine

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4

    Početno

    DA istina je , ja sam rodila trojčeke i porodiljna naknada( poslije godine dana ) je ista i za dvojčeke i za trojčeke i za četvorke i iznosi 1.663,00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •