Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 98

Tema: Razdvojenost trbušnih mišića?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno Razdvojenost trbušnih mišića?

    U trudnoći sam imala ogroman stomak i to ne u širinu nego jako jako izbočen, nakon poroda dva tjedna sam imala kao loptu u trbuhu ispod pupka koja je visila ispod kože (a opisa mi), svi su mi se čudili šta je to i jesam li ja opet trudna, ta lopta je šetala i skakutala jer je koža ostala dosta razvučena, loptica se nakon dva tjedna povukla a ostalo mi je tvrdo izbočenje iznad pupka koje me je ispočetka bolilo, kad sam došla kući iz bolnice mogla sam staviti skoro 5 prstiju između trbušnih mišića kad se napnem, a sada mogu 2. Brine me ta izbočina, mislila sam da nije bruh i išla sam kod dr. ali kaže da nije, da nije možda prolaps nečega iz trbuha jer su ti mišići razdvojeni... ništa mi nije jasno... sve je nekako čudno... ima li netko ili je imao nešto slično...?

  2. #2
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    A koliko je prošlo od poroda?
    Moja prijateljica je nedavno išla na UZV jer joj je rupa ostala i 2 godine nakon poroda, ali sve je bilo u redu, samo mora raditi trbušnjake.

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Treba paziti s trbušnjacima, jako je bitno KAKO ih se radi nakon poroda, barem me tako savjetovala instruktorica yoge i vježbi za trudnice.

  4. #4
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Treba paziti s trbušnjacima, jako je bitno KAKO ih se radi nakon poroda, barem me tako savjetovala instruktorica yoge i vježbi za trudnice.
    Slažem se. Ja sam tek sad, 5 mjeseci nakon poroda osjetila da bih uopće mogla probati, prije sam mislila da ću se raspasti.

  5. #5
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    razdvojenost trbusnih misica zove se jos strucno i dijastaza, ja imam, dva prsta razdvojeno, i ne skuplja se. Pokusavala sam nesto vise saznati o tome, ali bas nisam nasla ni na ovom forumu ni dalje. Cesto uz to ide i bruh ili pupcana kila, o cemu opet nisam puno nasla. Ono sto znam: nasljedno je i nastaje zbog opustanja vezivnog tkiva uzrokovano hormonima. Vecinom se povuce nakon poroda - bruh, ako se ne povuce nakon 6 mjeseci preporuca se operacija. Od pocetka trudnoce, trudnica se mora ustajati iz lezeceg polozaja bocno inace joj se razmicu ti misici. U sestom mjesecu idem kod abdominalnog kirurga pa cu vidjeti sto ce mi reci, a sve zato jer zelim imati jos djece, inace me ne bi bilo briga.
    Ono sto ja zelim znati je kada se moze vjezbati i kako, i da li se to moze skupiti bez operacije?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    95

    Početno

    Mina30, kao što sam čini mi se već napisala negdje na ovom forumu, ja sam u toku trudnoće vježbala u Makronovi kod Snježane Vojvodić Schuster, a nakon trudnoće prema njezinoj knjizi s vježbicama za nakon poroda. Uglavnom, ona je nama koje smo vježbale kod nje svakih mjesec dana provjeravala to razdvajanje i upozorila bi nas ukoliko su se ti trbušni mišići previše razdvojili - ja sam na primjer pred kraj trudnoće bila granična (2.5 cm) pa sam nosila pojas za trudnice. S druge strane, nakon poroda više nisam imala nikakvih problema i mišići su se sami od sebe "vratili". Ali znam da postoji druga vrsta pojaseva za nakon trudnoće ukoliko razmak nakon poroda ostane prevelik.
    Uglavnom, htjela sam ti reći da mi se čini da je Snježana stvarno dobro upućena u te probleme i da bi te sigurno znala uputiti i dati ti savjet - možda da probaš otići do Makronove u vrijeme kad ona drži vježbice za trudnice (mi smo imale srijedom, ali najbolje nazovi u Makronovu pa provjeri).

  7. #7
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Zanimljivo, meni su rekli da ako ću raditi abdominoplastiku ono će mi jadnom omčom povezati te mišiće i onda ću imati tip top,jer imam jako obješenu kožu i dva cm razmaknute mišiće,a ne znam ima li tko neke vježbe za to,jer ja ne mogu napraviti više od 5 trbušnjaka a moj trener kaže da je to posljedica toga i da forsanjem mogu samo pogoršati stvari i nabiti bruh.
    upomoć

  8. #8
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    jesi bila kod kirurga? da ti da stručno mišljenje...ja se spremam ići nakon 6mj od carskoga..meni je trbuh uff...
    1.beba 5200g-razdvojenost fizioterapeut u sv.duhu rekla maximala kaj može biti
    onda brzo 2.trudnoća a nije se nikaj vratilo na mjesto beba od 4400g..
    iću tražiti stručno mišljnje..
    kako abdomenoplast.jel se može preko socijale ako je u pitanju zdravlje..ušivanje mišića i sl..

  9. #9
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Nia_Zg, jel velika razlika u tome kako se pravilno rade trbušnjaci nakon poroda i kako se inače trebaju pravilno raditi?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    molim te reci mi kako je prošlo kod kirurga. imam sličan problem

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam bila na pregledu kod kirurga. Rekao je da imam razdvojenost, dijastazu rektusa iliti tog mišića o kojem pričamo. Rekao je da nema smisla pokušavati to popraviti vježbanjem (iako su mi iz okoline komentirali da je to normalno čuti od kirurga, da bi fizijatar npr. možda rekao suprotno).
    Rješenje je operacija (umetanje mrežice ili šivanje), ali tek nakon što žena odluči da neće više biti trudna. Operacija se može napraviti preko HZZO-a, jer je to zdravstveni problem. Problem je što tada ne rade estetski dio, obješenu kožu, masnoću..., već samo kirurški popravljaju što je nužno. Za sve ostalo bi trebalo ići privatno, a to košta 20.000-25.000 kn. To su moje informacije. Nisam još odlučila ići na operaciju.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm, da meni je fizijatar rekao da se može popraviti. ništa ne vježbam jer sam ljenčuga teška, ali je puno bolje sad nego je bilo nakon poroda. a pod nož nema šanse da bih išla.

  13. #13
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Lutonjice, kojim vježbama? Jesu to neke općenite ili individualne?

    Ja isto nema šanse da ću ponovno pod nož (3 cr i 1 hernia umbilicalis, stanje nije bajno ) a poslije zadnjeg poroda mišići su mi ostali prilično razmaknuti.
    Planiram kod fizijatra uskoro.

  14. #14
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    a koji su mogući problemi ako mišići ostanu razmaknuti? Ja sam zaredala tri trudnoće u relativno kratko vrijeme i mišići mi se nisu u međuvremenu vratili, a nakon treće trudnoće isto su ostali podosta razmaknuti. No mogu reći da se stanje popravilo nakon pola godine vježbanja joge. Nadala sam se da može biti još bolje
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 01.10.2012. at 08:39

  15. #15
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Meni je posljedica bila hernija nakon druge trudnoće. Ne znam je li se vratila nakon treće.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    a koji su mogući problemi ako mišići ostanu razmaknuti? Ja sam zaredala tri trudnoće u relativno kratko vrijeme i mišići mi se nisu u međuvremenu vratili, a nakon treće trudnoće isto su ostali podosta razmaknuti. No mogu reći da se stanje popravilo nakon pola godine vježbanja joge. Nadala sam se da može biti još bolje
    Osim što žena izgleda kao da je stalno trudna, postoji mogućnost hernije, a i ti mišići imaju inače i neku svrhu, kao i svi ostali, a to je da drže tijelo u odgovarajućem položaju. Kad se razmaknu, nestaje potpore na tom mjestu, mijenja se općenito držanje, pati kralježnica i slične stvari. Očito nije bezazleno, čim HZZO pokriva trošak ''sanacije''. Ali, nije se lako odlučiti za operaciju, jer ni to nije bezazleno.

  17. #17
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    i meni se to nije baš sve vratilo na mjesto...kako ste išle fizijatru,privatno ili ovako,i treba li uputnica? ja bi da to netko malo pogleda

  18. #18
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=uzIrt...e_gdata_player
    Ovo su stavile cure sa topica vjezbanja. I meni su trbusni misici ostali razdvojeni nakon blizanacke trudnoce. Sada nakon 2 g. od poroda i dalje izgledam kao trudnica
    A nikako poceti vjezbati

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    I ja isto imam razdvojene mišiće, na mjestima od prsta do dvaipo prsta.
    Trbuh mi izgleda ok dok nešto ne pojedem, onda izgledam ko da sam u 4 mjesecu trudnoće :/ stvarno koma.
    Za sada radim vježbe, pokazala mi prijateljica fizioterapeutkinja, al bojim se da će trebat još puno rada da se vrate u normalu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    kako ste skužile da imate herniju kao posljedicu poroda?

  21. #21
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ja sam pitala tu prijateljicu da mi pokaže vježbe kako da vratim trbuh u normalu pa mi je ona rekla. Nisam imala pojma šta je to, niti da imam ni kako da riješim taj problem. Zhabici je evo skoro dvije godine, a ni nakon prvog poroda se nije vratilo u normalu. Sa njih oboje sam imala ogroman trbuh pa me ne čudi da je to tako.

  22. #22
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    kako ste skužile da imate herniju kao posljedicu poroda?
    Trbuh mi je rastao tijekom dana, ujutro bi izgledala kao u 6. mjesecu trudnoće a navečer pred porod. Otišla na uzv abdomena (bilo me strah da nije koji organ u pitanju) i dr. me uputila dalje.

    Pišete da su vam trbušni mišići razmaknuti prst-dva, evo ja baš gledam svoje - kad se iz ležećeg dižem u sjedeći položaj cijelo brdo se napravi između njih, širine više od 5 cm! Mislim da ću definitivno do fizijatra.

  23. #23
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja isto imam razdvojene mišiće, na mjestima od prsta do dvaipo prsta.
    Trbuh mi izgleda ok dok nešto ne pojedem, onda izgledam ko da sam u 4 mjesecu trudnoće :/ stvarno koma.
    Za sada radim vježbe, pokazala mi prijateljica fizioterapeutkinja, al bojim se da će trebat još puno rada da se vrate u normalu.
    tako i meni,
    vježbam i ide na bolje, ali polaaaako
    Posljednje uređivanje od aishwarya : 02.10.2012. at 08:59

  24. #24
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    i meni sve ovako kako pišete,pa nije valjda da imam bruh ili šta već
    ono što mi je još koma je da me svako malo boli želudac,pa sve mislim kako je to od toga,jer kao da ga istegnem dok malog dulje nosim...a da ne spominjem svakodnevni rast trbuha do navečer

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Čuj, Iris, a da odeš na pregled kod abd. kirurga? Meni su baš to bili simptomi hernije.

  26. #26
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ja sam danas otisla kod doktorice po uputnicu za fizijatra a dobila uputnicu za kirurga :shock:
    Pregledala me i rekla pravac kirurgija! Kakav fizijatar kakvi bakaraci! Tako da eto.. Prvi korak sam napravila.
    Javim kad obavim kirurga

  27. #27
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    e pa čuj Trampolina,sad već malo i ja trtarim.baš sam htjela pitati kome je najbolje da prvo odem da to pogleda-fizijatru,uzv abdomena ili direkt abd.kirurgu? to si normalno tražila uputnicu od svoj dok.opće prakse?

  28. #28
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    pisale smo u isto vrijeme dakle i ti ravno na kirurgiju

  29. #29
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja sam je već jednom operirala, a i nakon 3 cr preporuke kirurga su ne otvarati osim u nuždi
    Bit ću drobata do smrti

  30. #30
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    a ja bi vam najradije slikala moj trbuh da vidite moje stanje

    Imam laparoskopsku operaciju žuči , pa nakon toga operacija crijeva, pa prije 2 mj. CR po tom istom rezu.
    OK. znam da još možda ima vremena za "popravak" trbuha tek je 2 mj od poroda

    Ali moj trbuh je strava, rez je po sredini preko pupka do stidne kosti i sad se trbuh razdvaja i prije je bilo tako ali sad je strašno..imam jako udubljenje po sredini po rezu i onda kao dva "trbuha". s time da je jedna strana deblja
    Izgledam kao trudnica u 4 mj. i imam osjećaj da nikad više neću imati donekle normalan trbuh.
    U bolnici su mi samo preporučili steznik, pokušati ću i ja fizijatru po savjet.
    Posljednje uređivanje od Shania : 06.10.2012. at 23:23 Razlog: pravopis

  31. #31
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Evo bila kod kirurga i nista...
    Poslao me doma uz preporuku - ne dizati nista tesko ( napomenula sam da imam blizance koje cesto nosim istovremeno)
    Doci ponovno kad dobijem kilu jer ju jos uvijek nemam :wtf:
    Nositi steznik i uplatiti osobnog trenera.
    Ponovo cu svojoj doktorici da vidim mogu li ipak fizijatru.

  32. #32
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Pre par dana sam skontala da mi je ostao razmak širine dva prsta između trbušnih mišića. Nije ni čudo s obzirom koliki mi je bio stomak. Vratila sam se na jogu, pa će valjda biti rezultata.

  33. #33
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Disciplina, pa to su super vijesti! Ipak je lakše vratiti mišiće nego na operaciju.

    Ja zadnjih par dana nosim postoperativni steznik, ma koliko fizijatri bili protiv njega meni čini dobro.

  34. #34
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo bila kod kirurga i nista...
    Poslao me doma uz preporuku - ne dizati nista tesko ( napomenula sam da imam blizance koje cesto nosim istovremeno)
    Doci ponovno kad dobijem kilu jer ju jos uvijek nemam :wtf:
    Nositi steznik i uplatiti osobnog trenera.
    Ponovo cu svojoj doktorici da vidim mogu li ipak fizijatru.
    wtf baš ?! mislim super što nemaš kilu,ali malo ne kužim.Zar steznik ne otežava stvar,jer se mišići opuste? jesi bila na kraju kod fizijatra?

  35. #35
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ovo za steznik govore ama baš svi, ali što je s onim mišićima koji su već slabi? Ja sam prije trudnoće mogla jedva tri trbušnjaka napraviti , moji nisu imali šanse sami proraditi.
    Ne znam, meni je steznik pomogao.

  36. #36
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za steznik govore ama baš svi, ali što je s onim mišićima koji su već slabi? Ja sam prije trudnoće mogla jedva tri trbušnjaka napraviti , moji nisu imali šanse sami proraditi.
    Ne znam, meni je steznik pomogao.
    pomogao,pa sad radiš više trbušnjaka ?
    šalim se,mislim nemam ja averziju prema stezniku,nego mi nekako nije logično,jer je bit da ojačaju oslabljeni mišići,zar ne?nisam ga nosila nakon poroda i sad mi je malo žao,možda sam trebala...i ja sam koma s trbušnjacima oduvijek,zato mi se nije ni dalo nakon poroda vježbati,a sad eto,mišići razdvojeni,a za kilu još ne znam,nikako se zaletiti do doktora.

  37. #37
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Iris, nisam jos uspjela otici kod doktora. Stalno nesto uletava "vaznije".
    Nekako se nadam da cu sutra pa javim kaj veli za fizijatra.

  38. #38
    Malina27 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    24

    Početno

    ja sam svoju ljepoticu rodila prije 7 godina, a rupa je ostala, kolika tolika još je imam. poslije poroda, ništa više nije kao prije , ali neka su nama naša dječica živa i zdrava

  39. #39
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam prije par dana, dok sam bila u bazenu, skužila da ja imam razdvojene mišiće na drobu. I to mi čitava šaka stane između. hebate, usrale smo se i ja i prijateljica kad samo to vidile. Baš sam brižna oko svog tijela, jeli, prošlo je dvije godine od zadnjeg poroda a ja tek sad shvatim. Što sad? Ima li netko da mi zdravoseljački sve to objasni, što to znači? Nemam veliki drob, ružan je zbog strija a ne zbog veličine, nije me briga za estetiku ali je za velike bolove u leđima koje imam od zadnjeg poroda. Jel to zbog toga ili nije? Naravno da nema šanse da ne nosim teško, ja stalno nekoga nosim, već 13 godina tako.

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Gdje ti je to točno? Dijastaza može biti iznad i ispod pupka. Mjeri se tako da legnes na leđa, na tvrdu podlogu, napneš mišiće i onda vidiš koliko prstiju stane u rupu. Prste staviš okomito na visinu. Ako je stvarno veće od 2-3 prsta, onda je za fizijatra da to pogleda. Ako je tu negdje ili manje, onda trebaš vjezbat trbušnjake, ali ne one klasične na leđima, nego na stojećki. Ako te zanima objasnit ću detaljno.
    Ukoliko ti ostane velika dijastaza u opasnosti si od kile/bruha. Ako ti na to izlete crijevca, nema šanse da prođeš bez operacije.

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravila sam dodat, da nisi jedina, i ja sam skužila tek nakon 4. djeteta da se tako nešto može dogoditi. Tj. da mi se dogodilo.

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    OKo pupka. Izgleda kao duguljasti romb oko pupka. Možda oko 2 prsta širine (kad sma bila u vodi to mi se činilo puno veće).

    Zanimaju me ti trbušnjaci o kojima pričaš, što se mišići mogu vratiti u normalu?

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mogu se vratiti u normalu. Moji su se vratili i ojačali, sad mogu normalne prbusnjake raditi.

    Obične trbusnjake na leđima smiješ raditi ako i samo ako ti se ne diže prema gore trbušni zid. A to je jako teško u početku i ako radiš krivo, smao ćeš ti pogoršati stanje. Ja sam počela s ovim:
    http://www.youtube.com/watch?v=89k5EUiGte8
    Svi pokreti koje rade služe za jačanuje trbušnjaka. Treba ti cijeli video da bi vježbala s njima.
    Najjednostavniji trbušnjak na stojećki je kad jednu nogu saviješ u koljenu i digneš na prsa. Bitno je u tome da se koljeno digne iznad pupka.
    Ili ruke iza glave, malo raširene noge i pretklon.
    Važno je uvijek, ne samo u slučaju dijastaze da svjesno pri trbušnjacima ovlačiš trbuh, nikako ne smije biti obrnuto. Dosta brzo se vide rezultati, ber se meni tako čini.

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    E da, kod dijastaze nisu problem mišići (njih uvijek možeš navježbati ako radiš kako treba) nego tetiva između mišića. Ona se razdvoji.

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo, ovdje je cijeli kratki trening, sve što rade su trbušnjaci.

    http://www.youtube.com/watch?v=OMjkMgaYqvg

  46. #46
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    ja sam radila ove prve dvije vježbe: http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...ed=0CC0Q9QEwAA

    ogroman je link, nadam se da radi

    bitno je, kao što marta kaže, uvlačiti trbuh.

    ja sam dobila i bruh, teško je reći da je baš od toga, ali prilično je vjerojatno. završila pod nožem, ali je sve prošlo ok.

  47. #47
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hvala marta na ovim vježbama, krajnje je vrijeme da nešto napravim. Iako sam smršavila 10 kg trbuh još uvijek strši. Hernija se, navodno, nije vratila.

  48. #48
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod ovih vježbi doista ne moraš puno mislit. Samo da uvlačiš trbuh.

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo i mene u klubu
    Tri trudnoce u relativno kratkom roku, od cega prvi porod carski rez s razmicanjem misica
    Na podrucju pupka razmaknutost 2,5 prsta, a iznad pupka 2 prsta
    Izmedju trudnoca, a i sad, poslije obroka izgledam ko da sam u 5.mjesecu trudnoce
    Na operaciju bas i ne bih, a za vjezbe znam da ne smiju bilo kakve pa cu sad probati s ovim
    Planirala sam i kod fizijatra, al to znam da nece biti bas uskoro
    Koliko nakon poroda s smiju raditi ove vjezbe?

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovisi samo o tome koliko se dobro osjećaš makon poroda. Kreneš lagano, pa vidiš kako ide. Samo se nemoj forsirati, jer imaš veliku dijastazu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •