Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 179 od 179

Tema: Majčina prehrana & dojenje

  1. #151
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Imam slicno iskustvo kao i Masnica.
    Bebac mi je imao strasne grceve od samog rodjenja (grcio se, stenjao, plakao kod napinjanja), izbacila sam najprije mlijeko, a onda sam morala i jogurt, vrhnje, tvrde sireve. Jedino sam povremeno jela svjezi kravlji sir.
    Grcevi su se kroz tjedan smirili.
    Onda sam se nakon dva mjeseca zazelila mlijeka (prekosutra deckic puni tri mjeseca) i kupila Lagano jutro. I nisu se pojavili grcevi, bar ne u onoj mjeri, vec mu se zastopala probava. Nakon dva tri dana konzumacije mlijeka, on mi je prestao redovito kakati. I to ga sad muci. Trenutno mi nije kakao tri dana. I znam da je za dojenu bebu to normalno, ali jasna mi je poveznica pijenja mlijeka i smetnje sa njegovom probavom.

  2. #152
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prva beba dobila bi grčeve kad bi pila mlijeko. trebalo mi je par tjedana da to povežem i par dana da prestane. mlijeko sam počela piti pomalo oko njegih 8-9mj: najprije u kavi ili palačinkama i sl., a onda sve više-u stvari u vrijeme kad sam filipu uvela mlijeko u dohranu jer je kretao u jaslice i ja sam počela piti mlijeko za doručak.
    s drugom bebom nije bilo mliječnih problema.

  3. #153
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    jedno brzopotezno, nakon koliko ste počele piti gazirana pića? tnx

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nikad

  5. #155
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    jedno brzopotezno, nakon koliko ste počele piti gazirana pića? tnx
    Prvi dan nakon povratka iz rodilišta, obožavam gazirano, a bila sam tako strašno žedna.

  6. #156
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    pa i meni nije baš da ga ne bih pila dokle god dojim, nema znači neko određeno pravilo? ja zasada sam jela stvarno svašta, tj. grah, kupus, mahune, nisam primjetila da joj nešto naručito smeta, pa si mislim...

  7. #157
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ne znam dal sam naisla na pravu temu, ali da ne otvaram novu postavit cu ovdje pitanjce. naime, rodila sam prije 8 dana, i odmah kako sam dosla doma dobila sam upalu mokracnih kanala. nisam isla kod doktorice jer sad fakat nemam vremena za to. teta u apoteki mi je rekla da pijem caj od brusnice, a jedna prijateljica mi je rekla da ga ne smijem piti jer je brusnica kisela i smetat ce bebi u mlijeku. smije li se piti brusnica ili koji od uroloskih cajeva?
    jel ima koja od vas iskustva s time?
    ne bih htjela sad bas neke konkretne lijekove kad dojim, a znam ako odem doktorici opet ce mi samo htjeti uvaliti neke antibiotike...

    unaprijed hvala...

  8. #158
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    mici85:
    Mislim da u čaju od brusnice nema ničeg što bi smetalo bebi, a sigurna sam da joj ne smeta kiseli okus brusnice.
    Meni je patronažna pokušala prodat foru da ne smijem jesti citruse, to sam momentalno izignorirala.
    Ja bih vjerovala farmaceutu, a ne prijateljici.
    Nazvala bih pedijatra, hitnu ili svoju doktoricu (koja bi se ziher na telefon javila tek nakon petnaestak poziva).

    anima:
    Pravilo je da je gazirano nezdravo za tebe, naročito one niskokalorične gluposti s umjetnim zaslađivačima. Vjerojatno to može doću u mlijeko i štetiti bebi, ali nisam sigurna.
    Ja najrađe pijem mineralnu sa sokom od jabuke, mislim da je to malo bolja varijanta i da ne šteti bebi.

  9. #159
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Znači mineralna dolazi u obzir? Pa to je dobra vijest Hvala

  10. #160
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    thnx na odgovoru.
    ma vise ne znam koga da slusam. obasipaju me "savjetima" sa svih strana.
    ne znam kako je moje prvo dijete prezivjelo jer sam jela bas sve
    (ja sam izbjegavala citruse jer su mi to rekle jos sestre u rodilistu, te ljutu i slanu hranu koju inace obozavam).

  11. #161
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Sve slobodno jedite Nemojte pretjerivati s đankom al zbog sebe

  12. #162
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Dolazi sezona mandarina i naranđi, ja ne znam ni sama da li ih jesti ili ne?

    I da li je netko nakon mjeseci ne pijenja mlijeka probao popiti i vidjeti reakcije bebe?

  13. #163
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Dolazi sezona mandarina i naranđi, ja ne znam ni sama da li ih jesti ili ne?
    Pls nemoj se ljutiti, ali na koliko mjesta treba na pisati da dojilje slobodno mogu jesti SVE da bi prestala pitanja "a da li to uključuje i xy?" SVE znači SVE

  14. #164
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Pls nemoj se ljutiti, ali na koliko mjesta treba na pisati da dojilje slobodno mogu jesti SVE da bi prestala pitanja "a da li to uključuje i xy?" SVE znači SVE
    Ma ne ljutim se! Jedem sve osim eto tog mlijeka....

    A ništa, jest' ću i mandarine i nadam se da ne bude reakcija

  15. #165
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ne vidim zašto bi od mandarine bile veće šanse za reakciju u odnosu na recimo bademe, kruh, jaja, salatu ili sasvim nešto deseto. Ako će dijete biti alergično na nešto, teško to možemo znati unaprijed Dakle, ništa se ne treba izbacivati apriori.

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    vidiš moja se klinka osipavala na sve čak i bademovo ulje, a i alergična je na nrarandže, ali od cca 20 mjeseci smije mandarine. ne mislim uvoditi kod malca ni naranđe ni mandarine, jer mi je pal i na mlijeku, a vjerovatno i na jajetu.

  17. #167
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Da ne otvaram novu temu...ovdje se spominje prehrana pa moze i pod to...

    Curka ima vec 17mj...ciki i dalje (prakticki kada se joj prohtije)....

    Odlucila sam otic na dijetu (molim ne savjete tipa vjezbaj,smanji jelo i sl.,jer kod mene to ne pali ili rigorozno ili nikako)...


    Dijeta je onako netko bi reko "rigorozna"...zove se 10% i jede se po danima odredene namirnice...

    U jednu ruku me dijeta "prisiljava"da jedem mljecno i voce (inace ne jedem)...prakticki njome jedem puno zdravije...

    No muci me kolicinski ...i dal moja kolicina hrane moze utjecati da izgubim mlijeko???...

    Ima dana kada se lijepo jede a ima dan kada npr.kroz dan jedem samo kokice (jer u tom danu ne volim palentu i rizu)...

  18. #168
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Lidac2

    nemoj se ljutit al jel mozes izabrat neku zdraviju dijetu jer ova je ocajna i totalno neuravnotezena.

    Kuzim kad kazes da ide ili rigorozno ili nikako al opet bitno da odaberes neku s kojom ces poslije moci odrzavat tezinu bez jo-jo efekta.
    pogledaj malo teme pretjerana tezina i kod nas na vjezbacicama.dobit ces dobre savjete.

    Mislim da nije nista strasno ako se i smanjikolicona mlijeka jer curka vec ima 17mj.

    Sretno sta god odabrala!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.03.2017. at 00:23

  19. #169
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kolicina hrane koju pojedes, a ni njena kvaliteta, nece utjecati na mlijeko.

  20. #170
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Lili75-vec sam bila u dva navrata na toj dijeti jednom...prvi put sve po "spagi"...prvi put sam skinula 25kg...u drugoj turi nesto sitno...nije bilo jo,jo efekta vec sam u meduvremenu ostala trudna i to nabila opet postene kile...

    Probala sam puno puta smanjivanjem jela,vjezbe i sl...nejde to meni...

    Kaea-hvala...

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kaj nisi istu temu otvorila prošle godine? I jesi li smanjila, izbacila napasti koje si tad imala?

  22. #172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne može ti utjecati na mlijeko. Morala bi biti suha kao anoreksičarka.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To ne može nikako

  24. #174
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Lidać, a kako ti dijeta utječe na količinu stolice

    Malo se šalim, ali takva rigorozna dijeta će ti poremetiti sve u tijelu. Možeš očekivati svašta. Sve ovisi o tvome organizmu. Za stvaranje mlijeka tvome tijelu trebaju određene tvari. Ako ih ne unosiš hranom, tijelo će ih uzeti od tebe, i uzimati dok god ih bude bilo. To se odnosi na kalcij, željezo, vodu, šećere, masnoće...baš sve.

    Znači, mlijeko će se stvarati, samo će se promijeniti izvor stvaranja.
    Ili ti jedi sve namirnice, samo smanji na pola SVE što si do sada jela. Možda se začudiš rezultatom.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Kupila sam Lugolovu otopinu.
    Dojilja sam.
    Imam djevojčicu od 8 godina.
    Može li mi netko reći smijemo li koristiti svakdenvno ili rijeđe lugolovu otopinu, npr. kapljica - dvije na 200-300 ml vode?
    Hvala na odgovoru.

  26. #176
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Velika kolicina joda u trudnoci i za vrijeme dojenja moze izazvati privremenu hipotireozu kod bebe. Sad, koliko to veze ima s Lugolovom otopinom, to stvarno ne znam.

  27. #177
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    A za sto koristis lugolovu? Nije mi jasno?

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Voćne mušice vole ljudsko mlijeko?

  29. #179
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Voćne mušice vole ljudsko mlijeko?
    Neki dan je mmu jedna voćna mušica uletjela u pivo. Još smo se zezali da je to pivska mušica. Za mlijeko ne znam, ali možda ih privlači kombinacija šećera i kiseline, kao kod voća. Uostalom, s pivom i vinom je ista stvar.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •