Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 179

Tema: Majčina prehrana & dojenje

  1. #51
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima kako izgleda alergija kod bebe na nešto pojedeno od strane mame?
    Mala mi je dobila hrpu prištića, crvenih tu i tamo imaju vodeni vrh. Prištići su po licu, okicama, nešto i po vratu. Sumnjam na kravlje mlijeko, jogurte... Počela sam ih intenzivnije piti jer mi je imunitet u banani, dobila sam hrpu afti, a LGG i sl. je do sad popravljao stvar.
    Mene to isto zanima, mala se u zadnjih nekoliko dana osula sitnim, tvrdim prištićima po licu. Danas ima 4 tjedna, ja jedem tvrdoglavo sve i ignoriram zabrane, a patronažna mi je zabranila npr. bilo kakvo voće osim jabuka, sve mahunarke i kupusnjače, svinjetinu, sve pečeno ili prženo, suhomesnato i štajaznam kakvo. Žalim slučaj, ali od poroda imam apetit kao vuk (naročito na naranče, ciklu i kekse sa čokoladom) i ne mogu živjeti od kuhane mrkve i piletine iz juhe .
    U ponedjeljak idemo na prvi pregled kod pedijatra pa ćemo pitati i tamo, a u međuvremenu bilo bi lijepo dobiti odgovor od nekoga tko je to (na žalost) vidio.

  2. #52
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje kćer su imale suhe crvene lišajeve - to je tipična reakcija
    zatim grčevi, nadutost, proljevaste stolice

    mislim da prištići nemaju veze s alergijama, prije s hormonima (što je normalno)

  3. #53
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    Mene to isto zanima, mala se u zadnjih nekoliko dana osula sitnim, tvrdim prištićima po licu. Danas ima 4 tjedna, ja jedem tvrdoglavo sve i ignoriram zabrane, a patronažna mi je zabranila npr. bilo kakvo voće osim jabuka, sve mahunarke i kupusnjače, svinjetinu, sve pečeno ili prženo, suhomesnato i štajaznam kakvo. Žalim slučaj, ali od poroda imam apetit kao vuk (naročito na naranče, ciklu i kekse sa čokoladom) i ne mogu živjeti od kuhane mrkve i piletine iz juhe .
    U ponedjeljak idemo na prvi pregled kod pedijatra pa ćemo pitati i tamo, a u međuvremenu bilo bi lijepo dobiti odgovor od nekoga tko je to (na žalost) vidio.
    pa dijete ima 4 tjedna. naravno da ima prištiće po licu. manje više sve bebe to imaju i to prođe do trećeg mjeseca. nema to veze s hranom koju ti jedeš.

    otkad sam počela dojiti nisam pazila što jedem.
    coca cola i kava su nešto što sam već u trudnoći smanjila na minimum jer mi nisu pasali, jako bi me uznemirili...ali popijem kavu ujutro...i jednom u dva tjedna malo cole. i to je sve.

    a u rodilištu sam jela grožđe i znam da su se cimerice kao sablažnjavale a ja ko da sam s marsa pala nije mi uopće palo na pamet da ne bih smjela jesti grožđe. svašta. baš svašta. još me to grožđe fino poteralo na wc. mmmmmmmmmmmmmmmm... hihi

  4. #54
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Meni doktorica rekla da ne jedem jagode, kiwi, naranče, dimljeno domaće meso itd.... Mislim da ću jesti sve i pratiti kako dijete reagira...

  5. #55
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Tx, u međuvremenu je stigao MM sa službenog puta i znalački rekao kako to ima neke veze s lojnim žljezdama i da je nešto pročitao u nekoj knjižici.
    Prištići su se već skoro u potpunosti povukli.

  6. #56
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni doktorica rekla da ne jedem jagode, kiwi, naranče, dimljeno domaće meso itd.... Mislim da ću jesti sve i pratiti kako dijete reagira...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Evo sam da komentiram jedan nedavni događaj vezan isključivo za dojenje jednog malenog dječaka koji ima 5 i po mj.Nije moj,al kao da je moj.
    Njegova mama jako malo vodi računa o tome što jede i maleni je stalno osut po ličeku. Glavna joj je prehrana kola i čips,a voće neželi jest ni pod razno.
    Malenog svako malo vuku u pedijatru jer ima dermatitis, razlog je uvijek isti
    ja mislim da se ona nemože kontolirat da nejede to što ne smije,pa je po meni bolje da ga više nedoji ili

  8. #58
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nikako nije bolje da ga ne doji.

    Natjeralo me sad ovo na razmišljanje...

    Razmislite malo do koje mjere je vama prihvatljivo to adaptirano mlijeko? Mislim to je kravlje mlijeko - mlijeko drugog sisavca, stvoreno za prehranu i idealan rast teleta, a industrija se trudi prilagoditi ga ljudskoj vrsti. Što sve ima u tom adaptiranom (i što sve nema) što nije za ljudsku vrstu? Puno toga. Pa nije to tako olaka zamjena za majčino mlijeko makar ona ne jela zdravo. Razmislite malo o tome

  9. #59
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako nije bolje da ga ne doji.
    jel ova izjava rjesava i moju vjecnu dilemu - je li bolje dojiti i pusiti ili ne dojiti i ne pusiti?

  10. #60
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Za zdravlje djeteta su manji rizici ako majka doji i puši nego rizici prehrane adaptiranim mlijekom.

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj nela30 prvotno napisa Vidi poruku
    Glavna joj je prehrana kola i čips,a voće neželi jest ni pod razno.
    Malenog svako malo vuku u pedijatru jer ima dermatitis, razlog je uvijek isti
    :
    ne znam kak bi komentirala na ovu izjavu, kad su meni rekli da je to vjerovatno od KM ( nažalost bili su u pravu) odmah sam prestala jesti sve kaj ima veze s kravljim mlijekom, i dvije godine "patila" za sirom i čokoladu, ali mi je zdravlje male bilo važnije od moje hrane. Po ćemu se i ona ne bi mogla malo kontrolirati???

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj L&L0809 prvotno napisa Vidi poruku
    jel ova izjava rjesava i moju vjecnu dilemu - je li bolje dojiti i pusiti ili ne dojiti i ne pusiti?
    mislim da se ipak treba kontrolirati!

  13. #63
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Naravno da je idealno dojiti i ne pušti, te isto tako i zdravo se hraniti (i zbog sebe same).. ali idealan svijet ne postoji, pa tako neke mame imaju problem s prestankom pušenja i bitno je da ne prestaju dojiti zbog toga. Problem je što je u društvu percepcija adaptiranog kao jedne vrlo dobre zamjene za majčino mlijeko (skoro pa isto, umjesto da su svi svjesni svih rizika koje donosi prehrana adaptiranim), a da bi majka dojila njeno sve mora biti više nego idealno. Tako da se vrlo olako u okolini mamama sugerira prelazak na adaptirano iz kojekakvih krivih razloga. Što je naravno šteta.

  14. #64
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Za zdravlje djeteta su manji rizici ako majka doji i puši nego rizici prehrane adaptiranim mlijekom.
    Ako majka puši, dijete je pasivni pušač, dojila ona ili ne. To je osnovni problem: štetnim posljedicama pušenja izložen je prvenstveno dišni sustav. Pasivno pušenje tj. izloženost djeteta duhanskom dimu, je dokazano jedan od uzroka SIDS-a.
    Slažem se s anchie, u tom slučaju je bolje da majka doji. Samo ne s čikom u ruci.

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koliko se ja sjećam postojalo je neko istraživanje koje je pokazivalo da je za djecu kojima majka puši bolje da su dojena nego da nisu - dakle, ako majka puši, bolje je da doji jer će dijete ionako biti izloženo dimu, a onda je povoljnije da je dojeno.

    No ovako nešto:

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Za zdravlje djeteta su manji rizici ako majka doji i puši nego rizici prehrane adaptiranim mlijekom.
    ne znam odakle to.

  16. #66
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se ja sjećam postojalo je neko istraživanje koje je pokazivalo da je za djecu kojima majka puši bolje da su dojena nego da nisu - dakle, ako majka puši, bolje je da doji jer će dijete ionako biti izloženo dimu, a onda je povoljnije da je dojeno.

    No ovako nešto:



    ne znam odakle to.
    prvo što ne kužim jest povezano majčinog pušenja i djeteta pod svaku cijenu.
    recimo da majka ne doji ali puši...na koji način će dijete biti nužno izloženo dimu?
    pa nije svaka žena toliko luda da puši pred svojim djetetom.
    moj muž puši u svojoj radnoj sobi koja je odmah do ulaznih vrata u stan, vrata od sobe su zatvorena, a prozor u sobi je uvijek otvoren.
    tako da moje dijete nije izloženo dimu.

    a drugo što ne kužim jest kontradikcija prvog dijela tvoga posta i drugog dijela tvoga posta.
    koja je uopće tvoja poanta na kraju krajeva?

  17. #67
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako majka puši, dijete je pasivni pušač, dojila ona ili ne. To je osnovni problem: štetnim posljedicama pušenja izložen je prvenstveno dišni sustav. Pasivno pušenje tj. izloženost djeteta duhanskom dimu, je dokazano jedan od uzroka SIDS-a.
    Slažem se s anchie, u tom slučaju je bolje da majka doji. Samo ne s čikom u ruci.
    ma koja izloženost duhanskom dimu? pa dajte mi jednu ženu navedite koja je pušila pred svojim tek rođenim djetetom?
    zar takvih luđakinja uopće ima?

  18. #68
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je idealno dojiti i ne pušti, te isto tako i zdravo se hraniti (i zbog sebe same).. ali idealan svijet ne postoji, pa tako neke mame imaju problem s prestankom pušenja i bitno je da ne prestaju dojiti zbog toga. Problem je što je u društvu percepcija adaptiranog kao jedne vrlo dobre zamjene za majčino mlijeko (skoro pa isto, umjesto da su svi svjesni svih rizika koje donosi prehrana adaptiranim), a da bi majka dojila njeno sve mora biti više nego idealno. Tako da se vrlo olako u okolini mamama sugerira prelazak na adaptirano iz kojekakvih krivih razloga. Što je naravno šteta.
    mislim da žena koja nije u stanju odreći se pušenja već u trudnoći radi svog djeteta nije niti trebala rađati.

    a to što neke žene rađaju čisto tako da se riješe i jer im je utuvljeno u glavu da je to "must do" svake žene...
    pada uglavnom na teret jadne im njihove djece.

    pokazuje li žena već u trudnoći da nije zainteresirana za razvoj svoga ploda... pitanje je hoće li joj ikada biti stalo do tog čovjeka koji je individua za sebe?
    po prirodi je da svaka majka svome djetetu želi najbolje, pa i kožu bi sa sebe oderala da joj dijete bude živo i zdravo , a kamoli se tek ne bi odrekla pušenja.

    razumijem ja da je pušenje gadna ovisnost...ali za boga miloga... na svakom koraku nas već bombardiraju s antipušačkim reklamama, pa i majmuni na grani su shvatili koliko je pušenje štetno... koliko za njih same toliko za njihovu djecu.

  19. #69
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    za razliku od filipa ela ima osjetljivu kožu. nekoliko puta se bila osula po licu a po tijelu imala dijelove suhe kože. za ovo po licu patronažna je rekla hormoni a pedijatrica kontaktni dermatitis. malo smo pratili i čini se da je reagirala na mužev i didin aftershave. po tijelu? nisam sigurna zašto se to događa. filip je bio osjetljiv na kravlje mlijeko-dobio bi grčiće, pa ga nisam pila nekih 6 mjeseci a onda pomalo. kad je on počeo piti kravlje mlijeko prije polaska u jaslice sve je bilo ok.
    nisam sigurna da pušačice ne bi trebale imati djecu, nije sve tako jednostavno.

  20. #70
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sigurna da pušačice ne bi trebale imati djecu, nije sve tako jednostavno.
    eh. nemoj sad izvlačiti neke loše konkluzije iz moga posta i stavljati ih meni u usta jer to je bezobrazno. a uz to raspravu vodi u apsurd.

  21. #71
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa Vidi poruku
    ma koja izloženost duhanskom dimu? pa dajte mi jednu ženu navedite koja je pušila pred svojim tek rođenim djetetom?
    zar takvih luđakinja uopće ima?
    nažalost ima....

  22. #72
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    po tijelu? nisam sigurna zašto se to događa.
    mozda da pokusas promijeniti prasak za ves ili omeksivac (ako ga koristis). mozda reagira na neki sastojak iz toga (ja sam jednom bila promijenila prasak za ves i Lorena je dobila neke kao suhe lisajeve po ledjima. kad sam se vratila na strai prasak, nestalo je.

  23. #73
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da žena koja nije u stanju odreći se pušenja već u trudnoći radi svog djeteta nije niti trebala rađati.
    ne bih ja išla na ovako paušalne procjene
    ne možeš li zamisliti kako ima žena koje jednostavno ne vjeruju u štetnost pušenja u trudnoći?
    koje kažu: i moja je mama pušila, pa što mi fali?

    neka svaka žena/majka odluči onako kako u tom trenutku misli da je najbolje za nju, za dijete, za obitelj... i neka poslije procjenjuje.
    nije na nama sa strane da to činimo.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Od prehrane do pušenja..
    Od mojih 15-ak prijateljica/poznanica,a pusacica niti jedna nije prestala pusit ni u trudnoci ni u dojenju, kao smanjile bi, al to samo deklarativno..Ja sam prestala u fazi propreme za trudnocu jer sam znala da ce mi bit gadno na to se odlucit kad saznam--stane ti probava, zivcan si, jedes bezveze, neznas kud bi sa sobom...
    Mislim da jaaako puno zena ne vidi i ne povezuje koliko utjece na zdravlje samog sebe i drugih..Ja nisam nikada pusila u necijoj kuci da ne pitam mogu li, a ako ima djece u kuci, moj je balkon...
    A nazalost bila sam na puno babinja i djecijih rodendana s kojih sam se vracala ko dimljena sunka...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako nije bolje da ga ne doji.

    Natjeralo me sad ovo na razmišljanje...

    Razmislite malo do koje mjere je vama prihvatljivo to adaptirano mlijeko? Mislim to je kravlje mlijeko - mlijeko drugog sisavca, stvoreno za prehranu i idealan rast teleta, a industrija se trudi prilagoditi ga ljudskoj vrsti. Što sve ima u tom adaptiranom (i što sve nema) što nije za ljudsku vrstu? Puno toga. Pa nije to tako olaka zamjena za majčino mlijeko makar ona ne jela zdravo. Razmislite malo o tome
    Neznam šta da ti odgovorim na ovo
    Meni je posve jasno šta je adaptirano mlijeko,al evo ja sam dojila samo mjesec dana ne što nisam htijela nego što više nisam imala mlijeka, a mali je nešto morao jesti.

  26. #76
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj bijelko prvotno napisa Vidi poruku
    nažalost ima....
    potpisujem, itekako ima.......

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa Vidi poruku
    ma koja izloženost duhanskom dimu? pa dajte mi jednu ženu navedite koja je pušila pred svojim tek rođenim djetetom?
    zar takvih luđakinja uopće ima?
    i tekak puno, a znam i jednog tatu ( nažalost iz familije) koji čika ( non-stop) i drži klinca na koljenima
    (

  28. #78
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    A nazalost bila sam na puno babinja i djecijih rodendana s kojih sam se vracala ko dimljena sunka...
    i mi smo nedavno bili u babinjama sa svojom bebom, oni imaju bebu od 4mj i u prostoriji gdje je njihova beba većinu vremena se ne vidi dobro od dima, ja sam svoju bebu selila što dalje od dima (bilo mi je neugodno svađat se u tuđoj kući i reć da ne puše kad puše pred svojom bebom, kod nas u babinjama su isto htjeli, ali mi nismo dali, a ovo njihova kuća...njihova sloboda), na kraju sam sa svojom bebom bila u hodniku samo da što manje udahne tog zraka i brzo smo išli doma, a oni svoju bebu lijepo drže u tom dimu i još se čude štp mali ima AD
    mama mu ne puši, već tata
    Posljednje uređivanje od tina55 : 29.04.2010. at 15:10

  29. #79
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj nela30 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam šta da ti odgovorim na ovo
    Meni je posve jasno šta je adaptirano mlijeko,al evo ja sam dojila samo mjesec dana ne što nisam htijela nego što više nisam imala mlijeka, a mali je nešto morao jesti.
    Oprosti, nisam znala da tebi osobno nije uspjelo dojenje. Ako dojenje nije uspjelo, dijete naravno mora nešto jesti, tu nema dileme. U tom slučaju je adaptirano tu. Moj naglasak je bio samo na tome da se ne treba na adaptirano prelaziti olako jer ta prehrana nosi svoje rizike sa sobom.

    Žao mi je što niste uspjeli, žao mi je što niste dobili adektvatnu pomoć i podršku od onih od kojih ste trebali.. jer činjenica da si dojila 30 dana govori da si ti imala mlijeka normalno ali da su oni koji su ti trebali pomoći s problemima koje si imala baš i nisu odradili svoj posao najbolje. Baš mi je žao

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    i mi smo nedavno bili u babinjama sa svojom bebom, oni imaju bebu od 4mj i u prostoriji gdje je njihova beba većinu vremena se ne vidi dobro od dima, ja sam svoju bebu selila što dalje od dima (bilo mi je neugodno svađat se u tuđoj kući i reć da ne puše kad puše pred svojom bebom, kod nas u babinjama su isto htjeli, ali mi nismo dali, a ovo njihova kuća...njihova sloboda), na kraju sam sa svojom bebom bila u hodniku samo da što manje udahne tog zraka i brzo smo išli doma, a oni svoju bebu lijepo drže u tom dimu i još se čude štp mali ima AD
    mama mu ne puši, već tata
    Recimo kod mene se doma oduvijek ne puši, iz obzira prema mom mužu, na to se svi izbezume jer koji vrag to ima smetat covjeku od 30 godina??Meni je to jaako pomoglo da i ja prestanem, uz prvu zabranu pušenja u zatvorenim prostorima...
    I vidim danas tendenciju da trudnice pušenje niti ne pokušavaju skriti, ne srame se toga..

  31. #81
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    i mi smo nedavno bili u babinjama sa svojom bebom, oni imaju bebu od 4mj i u prostoriji gdje je njihova beba većinu vremena se ne vidi dobro od dima, ja sam svoju bebu selila što dalje od dima (bilo mi je neugodno svađat se u tuđoj kući i reć da ne puše kad puše pred svojom bebom, kod nas u babinjama su isto htjeli, ali mi nismo dali, a ovo njihova kuća...njihova sloboda), na kraju sam sa svojom bebom bila u hodniku samo da što manje udahne tog zraka i brzo smo išli doma, a oni svoju bebu lijepo drže u tom dimu i još se čude štp mali ima AD
    Ovakvih situacija je mene strah. Kod nas se ne puši i to otkad se mala rodila. prije male se isto nije pušilo, al smo onda dozvolili jednom, drugi puta i na kraju je bilo normalno da se može zapalit. sad lijepo tko hoće može na balkon. MM je užasno kontra pušenja, smeta mu dim, jako kašlje od njega. Mene ne smeta, znala sam i sama zapalit i već mi je puno puta došla želja, što u trudnoći što sada. prije trudnoće sam često znala zapalit, prečesto , al sam prestala. Jest da sam šnjofkala dim ulicom ali preživjeh. Hoću ponovno propušit ne znam, nadam se da ne...

  32. #82
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nama nije problem kod nas doma, do je strogo zabranjeno, i MM nema šanse da to dozvoli (on je zadužen za kontroliranje gostiju da ne zapale ), ali što ako idete u goste i tamo se puši? kako postrojavat nekoga u njegovoj kući i pred njegovim djetetom pred kojim puši? a najbolje provest vrijeme u hodniku ko ja
    Posljednje uređivanje od tina55 : 30.04.2010. at 09:42

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Makneš se od dima.

  34. #84
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    kod nas se ne puši, i sad kad idemo negdje s malisom obavezno pitam da li je moguce da budem u prostoriji u kojoj su cigarete zabranjene, zasad pali, tetka je cijelu kucu izračila i tetak je cijeli taj dan pušio vani dok mi nismo došli ( ok nisam bas to trazila, ali bilo mi je drago što je to tako ozbiljno shvatila ) .... kod kumova, cak kum izadje van i zapali

    ne znam dokad cemo moci tako.....

    al smo sad off topic.....

  35. #85
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    D-o-A, da li onda i žene koje ne voze svoju djecu u AS isto ne bi trebale biti majke, jer, po tvojoj logici, pokazuju totalnu nezainteresiranost za zdravlje i život svog djeteta?
    da li i žene koje udaraju svoju djecu također ne bi smjele biti majke, jer namjerno i svjesno ugrožavaju djetetovo zdravlje i nanose mu bol?
    mislim da je tvoje razmišljanje dosta isključivo
    nema idealnog roditelja
    svatko radi najbolje što može u datom trenutku i s datim mozgom/osjećajima/ličnošću

  36. #86
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj Death-of-Art prvotno napisa Vidi poruku
    ma koja izloženost duhanskom dimu? pa dajte mi jednu ženu navedite koja je pušila pred svojim tek rođenim djetetom?
    zar takvih luđakinja uopće ima?
    ima moja frendica je dva sata nakon poroda tj cim su je smjestili u sobu otisla van zapalit jednu a i doma je naj normalnije pusila s djetetom na rukama tako da ima svasta

  37. #87
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    nama nije problem kod nas doma, do je strogo zabranjeno, i MM nema šanse da to dozvoli (on je zadužen za kontroliranje gostiju da ne zapale ), ali što ako idete u goste i tamo se puši? kako postrojavat nekoga u njegovoj kući i pred njegovim djetetom pred kojim puši? a najbolje provest vrijeme u hodniku ko ja
    U mom slučaju - ne idem u te goste. ;D Ako se želim vidjeti s tim ljudima, možemo vidjeti vani gdje će se oni suzdržati od pušenja. A ako to nije moguće, e onda se nećemo viđati.
    I da, prakticiram to i kod obitelji. Moja mama je strastveni pušač. Ali ne i oko moga djeteta. Ne ako ga želi viđati.

  38. #88
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    ima moja frendica je dva sata nakon poroda tj cim su je smjestili u sobu otisla van zapalit jednu a i doma je naj normalnije pusila s djetetom na rukama tako da ima svasta
    I moja majka isto, sa mnom i s bratom. Zbrisala u wc nakon poroda, pušit. ;( (neću reć 'pa gle kak sam dobro ispala' jer bi mi par živaca više jako dobro došlo, a da li je to posljedica nikotina, tko će znat)

    sorry na OT! ne bum više
    Posljednje uređivanje od Nimrod : 01.05.2010. at 16:10

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa Vidi poruku
    može se sve jesti , sve zdravo je poželjno i inače

    nepželjno: droga, alkohol, nikotin, lijekovi (osim onih nužnih koji su ok uz dojenje)

    samo mislim da treba pripaziti na ove dvije stvari:
    - peršin
    - metvica
    oboje imaju efekt da utječu na smanjenje količine mljeka, dakako u velikim količinama, ja sam reagirala na samo 1 šalicu čaja od mente (to mi je najdraži čaj), pa sam ga izbacila prvu godinu dana

    ja još dojim , imala sam sa malom pregovore da kad otpuše 4 svječic da nema više cike .... prijeldog nije prošao
    Potpisujem za metvicu, zažalila sam kad sam je popila, a kupila sam još oni veeeliku kutiju od Milforda!!!Eno je stoji u ormariću i čeka neke bolje dane... Inače obožavam i ja metvicu ali zbog svog malog anđela nije mi se teško odreći ničega,. Dojim već punih 6 mjeseci i jako sam ponosna na to, pogotovo što jako malo mojih prijateljica uopće doji...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    žabica alergija na hranu manifestira se osipom,od prištića do koprivnjače, ali najčešće trbuh,dakle prvo trup,zatim ruke i noge,rijeđe glava(makar može i tamo).Ja sam u 2 navrata jela jaja i vidjela poslije malom osip po trbuhu,sad čekam da prođe pa ćemo vidjeti,moram potrvrditi sumnju.Inače ne jedem mahunarke,kruške,grožđe i kupus jer sam primjetila da ga napuhava-a napuhava i mene.Ostalo sve jedem,i jagode,ne smetaju mu.Luk sam jela,kolače...
    Mislim da paziti treba ukoliko bebi nešto smeta te smatram da ima više smisla paziti na prehranu kod beba koje muče grčevi i probava.

  41. #91
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Evo do sada sam primjetila da joj smeta kravlje mlijeko, grah.
    Jela sam i jagode i kivi, grašak i puno toga što se kao ne preporuča, nije bilo reakcije pa nastavljam i dalje jesti...

  42. #92
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Mene samo interesira koliki je vremenski period od kad nešto pojedete pa do ispoljavanja simptoma
    Mislim, kak skužite da joj baš to smeta.

    I ne mislim samo na osip nego i na grčeve

  43. #93
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ja izbacila mlijeko iz prehrane, to mu smeta...
    Zanima me što je sa sirom i jogurtom...jel i to smeta jednako kao i mlijeko?
    NIsam baš konzumirala ni jedno ni drugo poslje poroda pa neznam a da ne mučim malca time..

  44. #94
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj casper prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo interesira koliki je vremenski period od kad nešto pojedete pa do ispoljavanja simptoma
    Mislim, kak skužite da joj baš to smeta.

    I ne mislim samo na osip nego i na grčeve
    Ja sam po dolasku doma popila čašu soka, malac je cijelu večer prduckao, crijeva su krulila..
    Mlijeko sam izbacila i prije 2 dana popila 1 dcl nesice sa mlijekom, cijelu večer se mučio..ostalo nisam jela/pila ništa što nisam u ova 3 tj pa vjerujem da je reagirao na taj sok i mlijeko.

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    na jogurt nemora ili mora reagirati, ako hoćeš pokušaj. Moja mala je alergična na mlijeko, i kad su to skužili ( ima i A. dermatitis) ja više nisam pila ni jela ništ s MLijekom ( 2 godine), tek sad ( 4.5 godine) se alergija malo smanjila.

  46. #96
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj casper prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo interesira koliki je vremenski period od kad nešto pojedete pa do ispoljavanja simptoma
    Mislim, kak skužite da joj baš to smeta.

    I ne mislim samo na osip nego i na grčeve

    meni se čini nakon nekoliko sati.
    konkretno za mlijeko, znala sam popiti kapučino s mlijekom, ujutro oko 9 i mala oko podneva vrišti, stenje, plače, napinje se i grči. I tako par dana, onda sam prestala piti mlijeko i svi simptomi su izostali. Još sam jednom pokušala s mlijekom i opet isto, plač i grčenje i od tada ga ne pijem. Isto je i sa salatom od koje je imala eksplozivne stolice, ali ja zelenu salatu jedem u ogromnim količinama, ako pojedem zalogaj-dva nije joj ništa.

  47. #97
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    . Isto je i sa salatom od koje je imala eksplozivne stolice, ali ja zelenu salatu jedem u ogromnim količinama, ako pojedem zalogaj-dva nije joj ništa.
    i moj malac isto reaguje na zelenu salatu. ako je jedem, npr., za ručak, sutradan čitav dan provrišti. slično je i sa kupusom, krastavcem i lukom...od kako pazim šta jedem, dete je postalo predobri anđelak koji gotovo da i ne plače...

  48. #98
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    i moj malac isto reaguje na zelenu salatu. ako je jedem, npr., za ručak, sutradan čitav dan provrišti. slično je i sa kupusom, krastavcem i lukom...od kako pazim šta jedem, dete je postalo predobri anđelak koji gotovo da i ne plače...

    Ajd drago mi je da nisam jedina. Već su me svi proglasili ludom, kao gle je opet izmišlja nekog vraga Uglavnom takve reakcije dobijem kad kažem da to ne jedem zbog male.
    Al kad me vide da jedem karfiol i brokulu, kivi i sl. onda počnu pametovat da to ne smijem zbog dojenja. Onda to može smetati, ali salata ne

  49. #99
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Pitanje?
    Miš mi neugodno reagira na respiratorni sustav na razne trave.
    Od neki dan imamo i dokazanu jaaaaku reakciju na testu na jaja.
    Dosad je bio u kontaktu s jajima samo par puta u palačinkama.
    E sad, mene zanima jel bi i ja trebala prestati jesti jaja do daljnjeg?

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jkitanov, možda bi i ti trebala , ako je njegova reakcija baš jaaaaka, tipa 2+ do 3+ ( to je po rastu).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •