Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 179

Tema: Majčina prehrana & dojenje

  1. #101
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno Kvalitetna prehrana za vrijeme dojenja

    Zanimam me koliko vodite računa o kvalitetnoj prehrani za vrijeme svog dojiljnog staža? Ja evo dojim 1,5 mjesec i stvarno sam dok su mi se po stanu muvale mama i svekrva i dok su mi svaki dan kuhale ručak jela kompletan ručak. Od juhe, mesa do salate. E sada su stvari malo drugačije od kada sam sama, jer ima dana kada od bebe (kada se nacicava po cijele dane ili želi biti na rukama) ne stignem na wc a kamo li nešto kvalitetno skuhati. Tada najčešće jedem senvič, pečem jaja, kuham griz i sl. Pojedem voće itd. Malo me to počelo zabrinjavati jer ne znam može li to u velikoj mjeri utjecati na mlijeko?
    Isto tako me zanima pijete li još uvijek Prenatal? Ja ga pijem baš iz gore navedenog razloga.

  2. #102
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo spojila sam teme jer smo već puno puta o tome razgovarali. Pročitaj ovu temu, vjerujem da ćeš pronaći mnoge odgovore koje tražiš.

    Ukratko: neće u velikoj mjeri utjecati na mlijeko. MOžda će utjecati na tvoje zdravlje, ali na mlijeko neće.

  3. #103
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja još uvijek pijem elevit prenatal, dojim 10mj
    da li i vi, ostale, još pijete taj prenatal?
    razmišljam i sama trebam li ga i dalje uzimati
    zaključila sam da ne može škoditi

  4. #104
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    da li može škoditi, ne znam... moguće da i može (pitanje je da li našem tijelu baš treba sve to unutra i u tolikim količinama itd.). Da li je nužan, rekla bih da nije ukoliko se osoba trudi ok jesti.

  5. #105
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo spojila sam teme jer smo već puno puta o tome razgovarali. Pročitaj ovu temu, vjerujem da ćeš pronaći mnoge odgovore koje tražiš.

    Ukratko: neće u velikoj mjeri utjecati na mlijeko. MOžda će utjecati na tvoje zdravlje, ali na mlijeko neće.
    E super, puno hvala. Oprostite nisam gledala da već imamo sličnu temu.

  6. #106
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    da li može škoditi, ne znam... moguće da i može (pitanje je da li našem tijelu baš treba sve to unutra i u tolikim količinama itd.). Da li je nužan, rekla bih da nije ukoliko se osoba trudi ok jesti.
    E da i ja tako nekako razmišljam. Nisam sigurna pomaže li ili odmaže. A s druge strane načula sam i da pijenje prenatala deblja pa...

  7. #107
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ja još uvek pijem "trudničke" vitamine. ovaj mali me živu pojede. dovoljno je da dva dana jedem slabije, i već mršavim...mislim, trudim se ja da jedem kvalitetno, ali nekad od sve gužve sa njih troje jedem s nogu ili neku brzu hranu. osim toga, imam jaku potrebu za slatkim, valjda zato što mi malac sve uzme...ne gojim se, ali nekad se zabrinem koliko sam slatkog u stanju da smažem. kako vi?

  8. #108
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja nisam ni u trudnoći uzimala nikakve vitaminske i ine dodatke pa tako ni sada. Gledam da svaki dan pojedem po jedan obrok voća, povrća i žitarica, a meso može i ne mora. I to smatram dovoljnim, a nije komplicirano za pripremit. Voće se ionako jede sirovo, to mi je obično odmah ujutro. Malo kasnije pojedem npr. par šnitica kruha sa maslacem i pekmezom, ili sa nečim mliječnim, npr. sir i vrhnje i čaša jogurta, ponekad ubacim dva kuhana jaja. Ili skuham npr. više prosa ako ga i malac jede pa jedemo skupa. Nekad večer ranije namočim zob ili ječam pa kroz jutro samo skuham (bude brže gotovo). Povremeno grickam sirovu mrkvu ili suho i koštunjavo voće. Sad je sezona raznih salata pa je i to brzo gotovo. I nemam svaki dan kompletan kuhani obrok od juhe do deserta, mislim da je bitnije da iz raznih namirnica unesen sve što je potrebno.
    I vishnja jedem dosta slatkog, a kile se topeeee... Ali ti si to ne možeš dopustiti, tebe ionako malo jači vjetar otpuše
    Posljednje uređivanje od kljucic : 04.08.2010. at 22:35

  9. #109
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I ja slatko tamanim, nekontrolirano, kao životinja, nagonski navalim kad ima nešto nadohvat ruke , ali se počelo vidjeti. Do prije koji mjesec nije i baš me to veselilo, ali veselju je kraj. Treba stati na loptu...

  10. #110
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kad vam tijelo "konstantno" traži jesti, moguće da mu treba kvalitetne hrane. Ako mu vi opet date "junk", recimo slatko, nakratko će glad proći ali ubrzo će se želja za klopom opet javiti. Imajte to u vidu

  11. #111
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vam tijelo "konstantno" traži jesti, moguće da mu treba kvalitetne hrane. Ako mu vi opet date "junk", recimo slatko, nakratko će glad proći ali ubrzo će se želja za klopom opet javiti. Imajte to u vidu
    da, da.
    mada, kada, kao i većinu dana, poput kljucic, pojedem i voća, i povrća, i fine supice, i kuvano, i žitarice, stomačić opet traži slatko pa slatko...

  12. #112
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    da, šećer je ko droga

  13. #113
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to ti tijelo pokušava nadoknaditi energiju koju izgubiš (pretpostavljam) nespavanjem. ja sam prvu godinu željela provesti s infuzijom kave u jednoj i čokolade u drugoj ruci. nije hrana to što ti fali, nego odmor, ali organizam viče "daj što daš".

  14. #114
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    da, da.
    mada, kada, kao i većinu dana, poput kljucic, pojedem i voća, i povrća, i fine supice, i kuvano, i žitarice, stomačić opet traži slatko pa slatko...
    traži energiju, možda ti fali kroma i magnezija (i bez dojenja taj nedostatak zove na slatko) , tvoj mozak od ranije zna da će dobiti puno energije iz slatkiša , šečera
    treba ga razuvjeriti, nagon je dobar: daj energiju!
    ali izvor koji traži nije dobar, završiš u +10kg , kao ja
    prije sam mislila da se taj nagon, želja za šečerom ,, ne može promjeniti, da je takav kakav je, fiksan
    šipak
    nije fiksan, može se promjeniti
    prvih nekoliko puta se osječaš čudno, jer tijelu daješ šta treba , a ne šta želi, pa se osječaš da faljivaš
    sa vremenom mozak skuži da novi izvor energije je odličan i dođe do promjene nagona: traži taj novi izvor u slučaju nedostatka

    par energetskih kombinacija:

    1. šaka badema, šaka oraha, grubo mljevenih, naribana jabuka, narezana banana = slatko, puno dobrih masnih kiselina, vitamina E, magnezija, kalcija itd..
    2.ako imaš sokovnik: mrkva-cikla-jabuka = odlična kombinacija za podizanje željeza

    toliko se za sada mogu sjetiti

  15. #115
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    to ti tijelo pokušava nadoknaditi energiju koju izgubiš (pretpostavljam) nespavanjem. ja sam prvu godinu željela provesti s infuzijom kave u jednoj i čokolade u drugoj ruci. nije hrana to što ti fali, nego odmor, ali organizam viče "daj što daš".
    i ovo je tačno. sećam se reči prijateljice koja je rodila pre mene i bila u stanju da pojede punu tepsiju kolača odjednom - "ako već ne spavam ,daj da bar jedem!"
    Posljednje uređivanje od Vishnja : 05.08.2010. at 17:03

  16. #116
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    hvala, mgrubi. trudim se kadgod mogu da ubacim i takve kombinacije u jelovnik.
    mada, 100g oraha ima oko 400 kalorija, nemoj to zaboraviti ako vodiš računa o kilaži.

  17. #117
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    to ti tijelo pokušava nadoknaditi energiju koju izgubiš (pretpostavljam) nespavanjem. ja sam prvu godinu željela provesti s infuzijom kave u jednoj i čokolade u drugoj ruci. nije hrana to što ti fali, nego odmor, ali organizam viče "daj što daš".
    tako se točno ja osjećam pogotovo što se tiče kave
    kontroliram se i pijem oko 3 baš slabe kave dnevno, ali kad bih mogla piti kavu koliko hoću, mislim da bih svakih pola sata jednu kavicu samo tako popila

  18. #118
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a nakon kave malo čokolade

    super je ta zdrava hrana, ali ja puno vremena potrošim na pripremu dohrane, pa mi ne ostane baš puno vremana za pripremu hrane za mene
    Posljednje uređivanje od tina55 : 05.08.2010. at 17:11

  19. #119
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ja redovno kuvam svaki dan, i starije devojčice su tu. i stvarno se trudim da hrana bude što zdravija. ali, džabe kad ja i posle banane i posle badema mogu opet opaliti po milki bez pardona...-)

  20. #120
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    visnja, po teorije 5 elemenata kineske tradicionalne medicine, tijelo trazi ono sto mu jaca "mitte" (sredinu), dakle namirnice neutralne ili tople termicke kvalitete i slatkog okusa. (pod slatkim okusom se nikako ne misli secer, keksi i slicno)
    pomazu: proso, amarant, polenta, kukuruz, kompot od voca sa malo meda ako treba, integralna riza okruglog zrna ili jos bolje slatka (mocci) riza.
    probaj sa toplim-kuhanim doruckom. na pocetku je cudno, ali kad se naviknes, stvarno se covjek bolje osjeca.
    zatim bundeva, koromac, slatki krompir, male kolicine bio koke ili govedine sa povrcem. sve vrste juha, mesne i povrtne, kratko kuhano zeleno povrce, suho voce...kesteni, suho voce.
    ne ledeno, niti puno sirovog povrca. salate, pogotovo u ovo ljetno doba su dobro dosele, ali povrce prvenstveno kuhati kao i sve ostalo.
    voce moze sirovo, ali ono sladeg okusa i svakako zrelo.
    dobro i dugo zvakati.

    ja se tocno sjecam razlike kada je poslije poroda moja mama po tim uputama kuhala, skoro pa uopce nisam imala potrebu za slatkim.
    kuhinja mame od mm-a je klasicna sa kolacima i strudlima. naprosto dobis potrebu za slatkim, jedes puno slatkog i to vidis na tijelu. (kod mene ne u smislu kila, vec u opcem tonusu)

  21. #121
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    ja redovno kuvam svaki dan, i starije devojčice su tu. i stvarno se trudim da hrana bude što zdravija. ali, džabe kad ja i posle banane i posle badema mogu opet opaliti po milki bez pardona...-)
    i ja kuham ručak svaki dan, i to nije neki brzinski junk, ali treba jesti i doručak i večeru i sl., a nemam još vremena i to pripremati

  22. #122
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, mgrubi. trudim se kadgod mogu da ubacim i takve kombinacije u jelovnik.
    mada, 100g oraha ima oko 400 kalorija, nemoj to zaboraviti ako vodiš računa o kilaži.
    jep, za to je to jedan obrok
    40 g oraha, 40 g badema i 1 jabuke
    bar 500cal
    normalna potreba je 1200-1600cal + dojenje tj. 500-1000cal

    samo tih 500cal nije samo 500cal to je i
    - 82% vitamina E,
    -26% vit B6
    -126% bakra
    -136% mangana
    -56% magnezija
    -37% riboflavina
    -33% cinka
    -17% željeza
    -15% kacija
    -14% folne kis.
    -626mg kalija

    dnevnih potreba

  23. #123
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    ja redovno kuvam svaki dan, i starije devojčice su tu. i stvarno se trudim da hrana bude što zdravija. ali, džabe kad ja i posle banane i posle badema mogu opet opaliti po milki bez pardona...-)
    kada se nema vremena
    a bome onda s nema vremena niti otići do dućana kada te uhvati
    čega nema u kući, ne može biti niti pojedeno
    milka, čokse, pudinzi, keksi, kolači ... svako dijete može sasvim dobro odrasti i bez toga
    moja osobna peporuka: ne drži to u kući
    ja znam kako izgleda kriza za slatkim, niti lokoti neće pomoći, niti da je čokolada 'tuđe' vlasništvo (od MM-a ili male)

    a ne mogu ti opisati kako mi je predivan osječaj slobode: gledati ogroman LEDO QUATRO na stolu i nemati potrebu da ga sasujem u sebe
    pobjedila sam svog demona

  24. #124
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa Vidi poruku
    kada se nema vremena
    a bome onda s nema vremena niti otići do dućana kada te uhvati
    čega nema u kući, ne može biti niti pojedeno
    milka, čokse, pudinzi, keksi, kolači ... svako dijete može sasvim dobro odrasti i bez toga
    moja osobna peporuka: ne drži to u kući
    ja znam kako izgleda kriza za slatkim, niti lokoti neće pomoći, niti da je čokolada 'tuđe' vlasništvo (od MM-a ili male)

    a ne mogu ti opisati kako mi je predivan osječaj slobode: gledati ogroman LEDO QUATRO na stolu i nemati potrebu da ga sasujem u sebe
    pobjedila sam svog demona
    Uh tu se moram ubaciti!

    Svaka čast!!

    Mi smo totalno izbacili kupovanje čokolade, keksa, čipsa, ma skoro sveg junka. Štedimo i uz to jedemo puno zdravije. Ljeto je, ima voća, kakva salatica, ma super! Bar jedan obrok je kuhano.
    Kad me stvarno uhvati turbo jaka želja, pojedem sitnicu.

    Rezultat: ne krvare mi desni, izgubila 2 kg, zadovoljnija općenito.
    Otkako bebač jede dohranu uvijek se i mi pridružimo palenti, prosu (MM to neće), povrću svakojakom... i meni manje posla.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    kolika je sansa tj koliki postotak djece ima grceve zbog mlijecnih proizvoda koje jede majka??

  26. #126
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    od svih alergija, ta je najčešća.

    Ako je dijete dobilo bočicu u bolnici, šanse su drastično veće. http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=2296

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a pod alergija se smatra sta? samo grcevi su znak alergije??

    ja uopce nemam ideju kaj bi jela...vecina hrane na koju pomislim sadrzi mlijeko u nekom obliku...

  28. #128
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Anchie, zar ne vrijedi da grcevi nastaju neovisno o majcinoj prehrani?
    Mislim da alergija i grcevi nisu isto.
    Moje dijete je imalo grceve neovisno sto bih ja jela. Prosli su.
    Od frendice mali ima alergiju na mlijeko. Kad bi ona jela mlijeko mali je imao krvi u stolici.
    Ovo dvoje nije isto.

  29. #129
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Anchie, zar ne vrijedi da grcevi nastaju neovisno o majcinoj prehrani?
    Mislim da alergija i grcevi nisu isto.
    Moje dijete je imalo grceve neovisno sto bih ja jela. Prosli su.
    Od frendice mali ima alergiju na mlijeko. Kad bi ona jela mlijeko mali je imao krvi u stolici.
    Ovo dvoje nije isto.
    grčevi mogu biti jedan od simptoma alergije na kravlje mlijeko.
    još uz to mogu ići: proljev, osip, povraćanje, pa i krv u stolici.
    mislim da je anchie na to mislila (ispravi me ako trebaš).

  30. #130
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ali mislim da Angelina2 nije na to mislila.
    Neka me ona ispravi ako griješim.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja sam pitala za grceve i samo iskljucivo grceve bez icega drugoga...
    mene u toj situaciji zanima dali ja kao majak trebam prestati jesti mlijecno da bi djetetu eventualno stali grcevi te kolika je sansa da su zbog mlijeka??

  32. #132
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Očito im može smetati mlijeko, ali i ne mora. Probaj ga izbaciti na neko vrijeme.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=111&Show=1899
    Posljednje uređivanje od Cubana : 12.08.2010. at 15:30

  33. #133
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam pitala za grceve i samo iskljucivo grceve bez icega drugoga...
    mene u toj situaciji zanima dali ja kao majak trebam prestati jesti mlijecno da bi djetetu eventualno stali grcevi te kolika je sansa da su zbog mlijeka??
    ok, oprosti.
    probat ću ti odgovoriti.

    Da bi u potpunosti isključila da li je kravlje mlijeko uzrok grčevima trebala bi na oko dva tjedna prestati konzumirati sve što sadrži mlijeko. Toliko je vremena potrebno (otprilike) da se organzam "očisti" od proteina kravljeg mlijeka koji se smatra krivcem.
    Stoga ukoliko ništa drugo ne pomaže (ne znam što si sve probala da bi zaustavila ili spriječila grčeve nisam čitala tvoje ranije postove) možeš probati i to.

    Uzrok dječijih grčeva tzv. kolika u potpunosti još nije razjašnjen odnosno pretpostavlja se nekoliko potencijalnih uzroka od nerazvijenosti probavnog sustava, prejakog refleksa otpuštanja mlijeka, prekratki podoji i dr. Stoga je teško definirati jedinstven uzrok.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    nisam nista isprobavala jer nemam kaj osim izbaciti mlijecno...danas je 4. dan i ne vidim nikakav pomak

  35. #135
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam nista isprobavala jer nemam kaj osim izbaciti mlijecno...danas je 4. dan i ne vidim nikakav pomak

    4. dan čega? nisam dobro razumjela.

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    najčešće treba i dva tjedna kako bi se organizam iščistio, pojkušaj se još malo strpjeti.

  37. #137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pitanje je što su uopće grčevi, definicija istih. Da li je to plakanje djeteta koje se objašnjava "grčevima" (tu može biti uzrok nerazvijenost živčanog sustava), ili su to fizička grčenja djeteta, ili nešto drugo? Dijete se grči/plače cijeli dan, određene dijelove dana?... Kako to "grčenje" izgleda?

    Alergija na kravlje mlijeko može uzrokovati probavne tegobe (mamita pojasnila). Od svih alergija je ta najčešća. E sad koliko je vrijedno maltretirati se 3 tjedna da bi se otkrilo jel to to, to vjerojatno ovisi i o količini neugode koju dijete prolazi u tim "grčevima".

    Stvarno mi je teško pisati ovako napamet. Ni medicina još ne zna uzroke "grčeva" i nagađaju, u principu masa toga se nazove "grčevi".

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa Vidi poruku
    4. dan čega? nisam dobro razumjela.
    4 dan bez icega mlijecnog

    kopiram s druge teme

    problem je sto se od 5. dana grci, stenje i tiska cijelu noc i pola dana....ne place uopce ali se vidi da ju muci
    neznam sta napraviti...ostaviti ju (iako mi neda spavati) , probati s kapima, izbaciti mlijeko ????
    na kilazi dobiva i vise nego dovoljno, pelene 4-5 zapisane, kakac jedan ili ni jedan zelenkasto smedji s grudama, poslije podoja podrigne

    evo sad vec 2 sata pokusava zaspati zaspi pa nakon par minuta vikne i pocne stenjati i tiskati pa se opusti i opet zadrijema pa ispocetka...i tako do jutra i veci dio dana

    help!!!!
    s tim da sad ima jednog do dva kakaca, i vice prilikom napinjanja

  39. #139
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    4 dan bez icega mlijecnog

    kopiram s druge teme

    problem je sto se od 5. dana grci, stenje i tiska cijelu noc i pola dana....ne place uopce ali se vidi da ju muci
    neznam sta napraviti...ostaviti ju (iako mi neda spavati) , probati s kapima, izbaciti mlijeko ????
    na kilazi dobiva i vise nego dovoljno, pelene 4-5 zapisane, kakac jedan ili ni jedan zelenkasto smedji s grudama, poslije podoja podrigne

    evo sad vec 2 sata pokusava zaspati zaspi pa nakon par minuta vikne i pocne stenjati i tiskati pa se opusti i opet zadrijema pa ispocetka...i tako do jutra i veci dio dana

    help!!!!
    s tim da sad ima jednog do dva kakaca, i vice prilikom napinjanja
    Možeš li mi napisati kakvo ti je otpuštanje mlijeka? Jače ili slabije, osjećaš li trnce u bradavicama dok izlazi mlijeko? Da li se beba zagrcava dok jede? Curi li mlijeko van iz usta? Kaka li za vrijeme ili neposredno nakon podoja? Nešto od navedenog? To bi bili simptomi ukoliko je u pitanju prejak refleks otpuštanja mlijeka ili prevelika količina vodenastog prvog mlijeka.

    Jel ga važeš kod kuće ili ste išli pedijatrici? Koliki je dobitak na težini? Jedna "mala" stolica je malo.

  40. #140
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam nista isprobavala jer nemam kaj osim izbaciti mlijecno...danas je 4. dan i ne vidim nikakav pomak
    Odgovorila sam ti već (na pp) da organizmu treba do 3 tjedna da se očisti, i da se tek onda mogu vidjeti rezultati (da li je alergija na kravlje mlijeko ili nije). Tako da ne kužim na osnovu čega očekuješ pomake nakon 4 dana

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš li mi napisati kakvo ti je otpuštanje mlijeka? Jače ili slabije, osjećaš li trnce u bradavicama dok izlazi mlijeko? Da li se beba zagrcava dok jede? Curi li mlijeko van iz usta? Kaka li za vrijeme ili neposredno nakon podoja? Nešto od navedenog? To bi bili simptomi ukoliko je u pitanju prejak refleks otpuštanja mlijeka ili prevelika količina vodenastog prvog mlijeka.

    Jel ga važeš kod kuće ili ste išli pedijatrici? Koliki je dobitak na težini? Jedna "mala" stolica je malo.
    s lukom sam imala jaki refleks i bilo je na sve strane....i nije imao problema
    sad ne mogu reci da je jaki ako usporedjujem s prvim...ne zagrcava se (mozda ponekad ali jako rijetko), kaka obicno nakon podoja (ako ne nakon kupanja)..
    patronaza vaze..od proslog utorka do jucer je dobila 240 grama

  42. #142
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    s lukom sam imala jaki refleks i bilo je na sve strane....i nije imao problema
    sad ne mogu reci da je jaki ako usporedjujem s prvim...ne zagrcava se (mozda ponekad ali jako rijetko), kaka obicno nakon podoja (ako ne nakon kupanja)..
    patronaza vaze..od proslog utorka do jucer je dobila 240 grama
    ok. znači može biti zagrcavanje zbog refleksa. i onda može doći do gutanja zraka koji potom pritišće crijeva i izaziva bol.



    koliko dugo sisa na jednoj dojci?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    u prosjeku nekih desetak minuta i skroz ju isprazni i ne trazi drugu...a jede otprilike svaka 2-3 sata po danu (s iznimkama) i po noci za prvo buđenje odspava 4-5 sati u komadu i onda svakih sat dva

  44. #144
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    u prosjeku nekih desetak minuta i skroz ju isprazni i ne trazi drugu...a jede otprilike svaka 2-3 sata po danu (s iznimkama) i po noci za prvo buđenje odspava 4-5 sati u komadu i onda svakih sat dva
    da li želi sisati kad počnu grčevi? kod neke djece upali predviđanje znači nuđenje dojke kad krenu bolovi.

    jesi li probala masažu trbuha laganim kružnim pokretima toplim dlanom prema dolje?

    također, možeš probati prekidati podoj na minutu-dvije i podići dijete da proba podrignuti.

    da li uzimaš neke lijekove ili vitamine? željezo?
    to mogu biti neki od razloga.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    do prekjucer sam pila ibuprofen (od dana poroda)
    masaza trbuha i tiskanje nogica nema koristi...
    zeli sisati dok se grci...primjecujem da se dosta puta smiri na prsima (sad neznam jel dobro dok se grci davati da jede ili ne)...
    dizem ju tokom podoja na podrigivanje

  46. #146
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    do prekjucer sam pila ibuprofen (od dana poroda)
    masaza trbuha i tiskanje nogica nema koristi...
    zeli sisati dok se grci...primjecujem da se dosta puta smiri na prsima (sad neznam jel dobro dok se grci davati da jede ili ne)...
    dizem ju tokom podoja na podrigivanje
    Može biti preosjetljivost na neki sastojak lijeka. To ćeš uskoro saznati obzirom da ne piješ više lijek.

    Što se tiče smirivanja na dojci nama odraslima je teško zamisliti da jedemo dok nas boli trbuh no s djecom koja doje nije isto. Majčino mlijeko ima umirujući efekt i jako je probavljivo, da ne spominjem i emocionalnu komponentu da je s tobom dok je boli.

  47. #147
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nakon poroda normalno sam nastavila konzumirati mliječne proizvode, mlijeko cca 0,3dcl dnevno.

    Primjetila sam da beba po noći se počela napinjati, stenjati, nije plakao ali se moglo naslutiti da se muči i da ima grčeve.
    Kad sam prestala piti mlijeko i ta noćna grčenja su prestala (sirv, vrhnje i jogurte i dalje konzumiram, oni mu očito ne smetaju).

    Jednu večer nakon dugo vremena sam "probala" malo mlijeka i navečer ista priča, tako da od sam odustala od mlijeka skroz a jako mi fali Probala sam i ono mlijeko s manje laktoze ...ništa...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a koliko je trebalo od prestanka konzumiranja mlijeka do prestanka grcenja?

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon poroda normalno sam nastavila konzumirati mliječne proizvode, mlijeko cca 0,3dcl dnevno.

    Primjetila sam da beba po noći se počela napinjati, stenjati, nije plakao ali se moglo naslutiti da se muči i da ima grčeve.
    Kad sam prestala piti mlijeko i ta noćna grčenja su prestala (sirv, vrhnje i jogurte i dalje konzumiram, oni mu očito ne smetaju).

    Jednu večer nakon dugo vremena sam "probala" malo mlijeka i navečer ista priča, tako da od sam odustala od mlijeka skroz a jako mi fali Probala sam i ono mlijeko s manje laktoze ...ništa...
    ti si sretnica, ja sam morala odustati i od jogurta i sl. ( a mlijeko nisam ni pila već 4.5 godine)

  50. #150
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    a koliko je trebalo od prestanka konzumiranja mlijeka do prestanka grcenja?
    Pa recimo popila bih navečer mlijeko, kroz noć se grčio ili ako sam pila za doručak kroz dan. Idući dan više ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •