Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nemam vremena za nista drugo osim kucu i decu:(

  1. #1
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno Nemam vremena za nista drugo osim kucu i decu:(

    Ne znam da li sam ja mozda neorganizovana, ali pored moje 7 godisnjakinje koja je krenula u prvi razred i sina od godinu i pol vise nemam vremena za nista drugo osim za jurcanje po kuci, spremanje, kuhanje i brigu o njima. Pocinjem se lose osecati i nedostaje mi socijalni zivot....
    Nasla sam i zanimljiv clanak vezano za odnos majke i deteta pa koga ne mrzi neka procita:
    http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...#ixzz0jrsLBJSo

    Kada god odvojim malo vremena za sebe osecam neku krivicu sto ga ne provodim sa decom...mislim da to nije normalno, ali ne mogu si pomoci
    Posljednje uređivanje od tina1975 : 02.04.2010. at 12:45

  2. #2
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj tina1975 prvotno napisa Vidi poruku
    Kada god odvojim malo vremena za sebe osecam neku krivicu sto ga ne provodim sa decom...mislim da to nije normalno, ali ne mogu si pomoci
    tak i ja, imam bebačicu 6mj, neki put ju mm preuzme i kaže mi da sam slobodna i da se idem odmorit, napravit nešto sama za sebe i sl., al ja ne, ja nakon 5min dođem gledat njih kak se igraju
    ali imam vremena za sve jer svuda vodim bebu
    Posljednje uređivanje od tina55 : 02.04.2010. at 12:58

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja nemam grižnju savijest kad odvojim vrijeme za sebe jer sam stvarno rastrzana između djece, kuće i posla. djeca imaju bake s kojima im bude lijepo dok ja radim i ne mislim da im ja moram biti centar svijeta. prije jesam tako mislila pa sam vidjela da iako smo muž i ja najbitniji, ipak je dobro da budu i sa bakama koje ih neizmjerno vole. evo sada sam nešto ranije završila s poslom i ne mogu otići po djecu jer auto nije kod mene pa će ostati kod make do popodne, a ja ću za to vrijeme malo popiti kavicu i pospremiti stan.
    muž i ja smo počeli praksu da jedan izađe van, a drugi bude s djecom. naravno budemo mi i zajedno, ali jednom-dva puta tjedno treba uzeti vremena za sebe i malo se opustiti.
    no ipak vremena stvarno imam malo i bude mi jedino žao što sam zapostavila svoje prijateljice, ali nešto mora trpiti. djeca i posao nikako.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    haha, i ja bi imala osjecaj krivnje pa mi se neda ni upustat u to. s nama su cijelo vrijeme, mrvica 4 mj, i mali razbijac 2,2 god. viđamo se samo sa dvoje naj prijatelja, i mojom sekom i klincima, i za vikend kod svekrve svi skupa. maleni je do podne u vrticu i tad stignem malo po kuci dok bebica spava, al oboje zaspu do 20 h pa imam vrijeme za sebe pa se tusiram, malo internet i peglam i to je to. kave s frendicama???? ima vremena za to. telefon, mob, face i super.moram priznat da me to uopce ne smeta, bar ne jos.

  5. #5
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    za kuću nemam nikad vremna jer ne volim pospremati. imam znači vremena samo za djecu, jer moja djeca spavaju kratko, a tetu čuvalicu/baku/nešto slično nemamo. pa kad oni zaspu ja odvjejžbam svoje obavezne vježbe i padnem u kratki isprekidani san, nemam vremna ni žaliti za svojim vremenom

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    nikad se fakat ne smije niko hvalit, evo spavaju, saru nos zezao pa ju aspirirala pa mi vristala 20 dugih minuta, pa zaspala,pa se mihi mame pozelio, pa sara sad kaslje i sve mi se cini da cu morat s njima u krevet jer sam peglu vec 5 pta palila i gasila haha.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ovo stanje je i mene držalo dok mlađi nije napunio nekakve 2,5 godine. Tad me pustilo. Našla sam si nešto samo za sebe (yoga, forum, tu i tamo kakva tezga, kreativno pisanje, razno...) i bolje je. Ali trebalo je dugo vremena da me popusti taj osjećaj da otimam vrijeme djeci. Brus! Djeca nas trebaju zdrave (fizički i psihički) i odmorne, a ne umorne i prezasićene olupine! Ključ je naći način za ispunjen život. Sada. Ovog trena. Ako nemamo ništa drugo, barem je forum uvijek tu, he he he! Uživaj, brzo će djeca narasti! Ja se neki dan zaprepastila - moj stariji ima nogu 38!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Uf, i meni je koma. Vremena za sebe, a kaj je to, jedino ovisnost o rodinom forumu , to uspijem škicnuti u letu (zapravo mi je otvoren cjeli dan). Ali brzo će to proći, samo da još malo narastu. Jedino neznam tko će mi ih htjeti pričuvati sve troje odjednom, osim ako masno ne platim .

  9. #9
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    he i ja si priuštim rodin forum, to mi je baš super razbibriga, ali čitam ga i pišem dok dojimo ili dok moja princeza spava na siki, a to je često

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    13

    Početno

    He he.... ovo me podsjeća na ... hm (nije reklama)... Računalo - ?KN, DSL pristup internetu - ?KN, ukradene minute na Rodinom forumu - NEPROCJENJIVO..... !

  11. #11
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj zvex prvotno napisa Vidi poruku
    He he.... ovo me podsjeća na ... hm (nije reklama)... Računalo - ?KN, DSL pristup internetu - ?KN, ukradene minute na Rodinom forumu - NEPROCJENJIVO..... !

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa.... ja mislim da je proces "odlepljivanja" dugotrajan i u redu. I ja sam, kad je N imala 18 meseci bila svo vreme posvecena njoj. Sad vise nisam, i zadnjih pola godine osecam kako se ta nasa ovisnost jedne o drugoj smanjuje, i kako i njoj i meni prija da se razdvojimo. S tim da ja bas nisam neki fan pospremanja kuce i to radim 1-2 puta nedeljno zajedno sa muzem, a ruckove kuvam brzinski i to samo one koji ne zahtevaju stalno prisustvo u kuhinji.
    Kad je napunila dve godine ja sam resila da pocnem da uzimam vreme za sebe, ali nije islo na silu. Grizla me savest sto se odvajam od nje, bilo mi zao, zurila sam kuci uvek. Sad je super, planiram koncerte, izlaske sa prijateljicama, znam da je sa MMom i da uzivaju. A i MM i ja planiramo neke zajednicke izlaske, pozoriste, veceru, od kad je baka pristala da je malo cuva i uvece (do sad je moglo preko dana, ali baka nije htela da je uspavljuje).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ja nemam grižnju savijest kad odvojim vrijeme za sebe jer sam stvarno rastrzana između djece, kuće i posla. djeca imaju bake s kojima im bude lijepo dok ja radim i ne mislim da im ja moram biti centar svijeta. prije jesam tako mislila pa sam vidjela da iako smo muž i ja najbitniji, ipak je dobro da budu i sa bakama koje ih neizmjerno vole. evo sada sam nešto ranije završila s poslom i ne mogu otići po djecu jer auto nije kod mene pa će ostati kod make do popodne, a ja ću za to vrijeme malo popiti kavicu i pospremiti stan.
    muž i ja smo počeli praksu da jedan izađe van, a drugi bude s djecom. naravno budemo mi i zajedno, ali jednom-dva puta tjedno treba uzeti vremena za sebe i malo se opustiti.
    no ipak vremena stvarno imam malo i bude mi jedino žao što sam zapostavila svoje prijateljice, ali nešto mora trpiti. djeca i posao nikako.
    a joj blago tebi kad imas bake

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •