Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: echinal kapi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno echinal kapi

    Molim pomoć!
    Echinall kapi na bazi echinacea, i propilisa...
    na uputi piše da se ne koriste duže od 2 tjedna...
    kada se opet, nakon što prođe ta 2 tjedna, mogu početi uzimat?
    Mislim da su nama malo pomogle za imunitet, pa ih toplo preporučam svim malim boležljivcima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    @peso: evo ti odgovora od mene-magistre: echinacea je dosta recimo to tako jaka biljka, pa se ne uzima bas dugo, dulje od mjesec dana i ne djeci manjoj od 2-3 godine...sad ovo 2 tjedna je nalog agencije za lijekove koja u zadnje vrijeme inzistira na tome da se stavlja napomena 2 tjedna za sve biljne preparate...

  3. #3
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    rtg a što bi preporučila za podizanje imuniteta djetetu s navršenih godinu dana? Malena mi je nedavno preboljela infekciju rota-virusom, i sin mi je bio bolestan i 4 dana u bolnici (on je 3.5godine) i svakako bi im dala nešto za podizanje imuniteta, ali ni sama ne znam što.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    rtg a što bi preporučila za podizanje imuniteta djetetu s navršenih godinu dana? Malena mi je nedavno preboljela infekciju rota-virusom, i sin mi je bio bolestan i 4 dana u bolnici (on je 3.5godine) i svakako bi im dala nešto za podizanje imuniteta, ali ni sama ne znam što.
    Dal si im davala med u prehrani???
    Jer meni mame jaaako hvale i najvise preporucim Radovan Petrovic med za podizanje imuniteta, nekako mi je to najprirodnije, najblize nasim krajevima..

  5. #5
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Djevojčica još nije jela med, ona je tek prošla godinu dana. Za taj med sam i ja čula odlične preporuke. Nažalost kod nas se nigdje ne može kupiti. Možda dođem do njega, ali mi još uvijek ostaje pitanje što da dajem kćeri.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Moj P. ima 22 mjeseca, i počeli smo piti echinal na preporuku pedijatra.
    Je li problem što je pio, a nema 2 godine, i mogu li mu dalje nastaviti s tim kapima? Što to znači da je ta biljka prejaka za malu djecu (ispod 2,3 godine) ?
    I mi smo davali petrovićev med, od njegovih 15 mjeseci, a od N.G. ga osjeti u svim kombinacijama, i ne želi niti primirisati, pa sam probala sa tim kapima. Ja mislim da, iako dijete ima manje od dvije godine, taj med, koji je navodno prilagođen i tako malima, ne može odmoći.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Svaka ljekarna u Hrvatskoj ce ti to narucit samo pitaj..
    Ako je sklona probavnim infekcijama: probiotike--najbolje Vitality probiotic premium-1g na dan
    Ako je sklona bolestima opcenito i slabije jede: Child Life multivitamini u tekucem obliku-po shemi za kilograme na njemu ..
    Ako je sklona koznim infektima/alergijama/dermitisima: Vitality omnibiotic Panda-pola-1 vrećicu na dan i Child Life tekuce masne kiselina-po shemi za kg
    Ako ne voli jesti: Biosline Enerplus Junior-pola bocice na dan
    Ako joj namjeravas uvest medne proizvode: vec spomenuti med ili maticna mlijec u ampulama od Medexa--1/2 ampule na dan nataste u jutanju bocu ili napitak

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    @Peso: ehinacea nije ispitana na mlađoj djeci od 3 godine, i inace je i starija djeca i odrasli koriste kad te ulovi nesto, osobito virusno ili jednom/dvaput godisnje po mjesec dana tura..Ovo ti je iskljucivo moja preporuka, kombiancija iskustva i ucenja, sto ne mora znacit da je zakon Uvijek stavljam doktora ispred sebe, tako da nemoj bacat odmah kapi u smeće)Meni osobno je ona izvrsna jer imam problema sa sinusima i kad me ulovi prehlada..

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi smo koristili enerplus junior ampule od god i pol na dalje i super su se pokazale...

  10. #10
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    rtg hvala!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Ma ništa, već kad ne radim ,da barem dajem virtualne savjete..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •