Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ne spava po danu kad nije u jaslicama (3 godine)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno ne spava po danu kad nije u jaslicama (3 godine)

    Dijete mi je pocelo odbijati dnevno spavanje kad je doma (vikendom npr).. U jaslicama uredno spava; mozda je reakcija na moju trenutacnu trudnocu i odusustvo (bolnica).. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju? Vidimo da joj fali sna, nervozna je..

  2. #2
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    I mi se borimo s dnevnim spavanjem kod kuće. Iako je to ponekad problem i u vrtiću.
    Ja inzistiram da legne i odmori se. Sve aktivnosti obustavim. Kažem mu da ne mora spavati nego samo leći u krevetu i odmoriti. ponekad navijem budilicu na mobu i kažem da kad zazvoni može ustati iz kreveta. obično onda zaspi jer nema "presinga". ima tri i pol godine.

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    moji su oboje dugo spavali u vrticu (S. i one predskolske godine, dakle sa punih 6g. redovito bi odvalio sihtu spavanja u vrticu), ali vikendom doma su poceli "strajkati" vec sa neke 4 godine
    ja mislim da oni jednostavno zele sto vise vremena provesti s nama, a ne gubiti ga na spavanje dok su doma cijeli dan s roditeljima, jednostavno je steta potrositi to vrijeme na nekakvo popodnevno odmaranje...
    osim toga vikendom se obicno nekud ide, druzimo se s drugim ljudima, vise je aktivnosti, uzbudjenja...

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moja starija kćer negdje od 3,5 godine nije spavala doma, iako u vrtiću jest.
    popodnevno spavanje joj zapravo više nije trebalo, ali u vrtiću kao prvo nije imala mogućnost izbora :/ a kao drugo, obzirom da ne voli vrtić, to joj je bio način da joj vrijeme što brže prođe :/

  5. #5
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Moj ne spava od svoje druge godine! Ni doma ni u vrtiću. Nisam se opterećivala s tim i vrlo brzo (kad sam shvatila da se doma samo vrti po krevetu a sna ni na vidiku) sam odustala od popodnevnog uspavljivanja.
    Evo prvi put, nakon cca dvije godine mi je u nedjelju zaspao popodne... odmah sam mislila da je bolestan... ali jednostavno je bio preumoran.

  6. #6
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Moj ima 17 mjeseci i doslovno je preko noći dnevno spavanje skratio na max sat vremena. Prije je spavao 2, 5 do 3 sata.
    No, vidim da mu je to premalo, bude cendrav i umoran, no neda se.
    Nadam se da je to neka prolazna faza, jer se budi u 6, a ide spavati u 20 i dan mu stvarno duuuuugo traje.

  7. #7
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Moja L. je isto prestala sa nekih 3 i kusur spavati preko dana kod kuće i ako u vrtiću obavezno spava (zato što nema drugog izbora ha,ha). Nisam ju doma silila na spavanje zato što ona bez njega super izdrži cijeli dan bez nervoze i inih ponašanja.
    Sada je u posjetu kod bake i dide na selu i mama mi govori da njoj zaspe skoro svaki dan ali tamo se izmori skoro cijeli dan je u pokretu i akciji.
    Babette ne vjerujem da je to nespavanje preko dana reakcija na tvoju trudnoću , klinac ti je jednostavno došao u fazu ne spavanja kao i naši klinci, jedino ako ti je nervozan to je malo škakljivo

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I mi se s time borimo. Ne bi spavala, a onda je vidno nervozna jer je umorna. I tako znaju proći vikendi, a da ona ne spava popodne...
    Sinek je u to vrijeme (s 3 godine) spavao bez problema.

  9. #9
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jana popodne ne spava od svoje 2 godine, možda i prije je krenula višesatna borba da ju privolim da zaspi. Pa još borba navečer. Kad sam odustala, svi sretni i zadovoljni, dijete u pola minute zaspalo prije 20h, a mama i tata cijelu večer imali za sebe. Sad tog više nema, ali doći će opet.

    E da, u vrtiću je cijelo to vrijeme najnormalnije spavala, iako u zadnjih pola godine se sve češće zna desiti da ne spava.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I moje dijete ne spava popodne od 2 godine i nešto sitno. Povremeno zaspi popodne, ali rijetko.
    Sad u zadnje vrijeme, je znao zaspati popodne, jer više ne ide po noći na WC, pa mu je u jutro sila pišati, pa se ranije budi, pa je umorniji.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Moja curica (3,5 god) spava u vrtiću svaki dan, čak teta kaže da je spavalica jer prva zaspi, a zadnja se budi. Ali isto kad dođe vikend počinju problemi, ne želi spavati iako je nervozna i pospana. Ali i ja mislim da je to zato jer je željna nas i našeg društva, pošto i u bake spava bez problema. Tako da ja ne radim frku, ako želi može, a najčešće je nagovorim da zajedno svi malo odhrčemo...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Moje blizanke od 2,5 god u jaslicama uredno spavaju,ali su vikendi živo ludilo
    Prebacuju se jedna drugoj u krevet,otvore vrata ormara i izbace robu van,kad čuju da ja dolazim na brzake se ubacuju natrag u krevete,sve smo pokušali,vikali,uspavljivali,čitali priče,na kraju sam odustala jer mi se čini da one jednostavno uživaju biti zajedno i sa nama.Ovaj vikend su samnom zaspale u boravku i odrapile skoro dva sata,znaju ženske što žele

  13. #13
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    moja je prestala spavat popodne sa dvije godine tu i tamo se dogodi da zaspe ali onda navecer neide dugo spavat i to me izludi

    je da bi joj jos pasalo spavnje popodne ali tek oko 6 jer tada postaje nervozna ali ja onda smirujem igru i rastezem bar jos sat i pol dva pa onda zaspe za 5 minuta

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo se pomirili s time da doma ne spava popodne. Kod tete čuvalice, kod mojih - svugdje uredno odspava, no doma neće.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moja ne spava doma, i mene to beskrajno veseli, jer onda navečer zaspi u normalno vrijeme oko 9
    u vrtiću uvijek spava, iako je nitko ne tjera. odvali 2-3h I onda nevečer neće spavati jer nije umorna, pa zaspi u 12-1. Živi užas. i onda joj ujutro fali sna pa je nervozna...

    nadam se da će prestati spavati u vrtiću jer ćemo inače svi prolupati

  16. #16
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    moja ne spava doma, i mene to beskrajno veseli, jer onda navečer zaspi u normalno vrijeme oko 9
    u vrtiću uvijek spava, iako je nitko ne tjera. odvali 2-3h I onda nevečer neće spavati jer nije umorna, pa zaspi u 12-1. Živi užas. i onda joj ujutro fali sna pa je nervozna...

    nadam se da će prestati spavati u vrtiću jer ćemo inače svi prolupati

    Eh da - identično je kod nas (no sve mi je bed napisati da zna zaspati tek u ponoć).
    MM i ja se rušimo u 22h, a Lovre hiperaktivno trčkara po kući, spavanje mu nije ni na kraj pameti (u dane kada odspava 2-3h popodne).
    Pa legnemo u krevet svi zajedno i ugasimo svjetlo, a on ustane, upali svjetlo i krene prema igračkama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •