Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: isk. dojena beba 7 mj. povraca

  1. #1
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno isk. dojena beba 7 mj. povraca

    preletila sam brdo topica o povracanju, ali nas ipak nisam 'nasla'

    dakle, curica je 7 mjeseci, skoro jos uvijek iskljucivo dojena
    oko 16 sati pojela je pola kupovne vocne kasice, naizgled ok (probala ja i dovrsio sin od 4 godine)
    sat i pol nakon toga je mrvicu bljucnula
    dojili smo za uspavljivanje, povratila je u par mlazova sve, dosta obilno
    jos se 45 minuta svako 5-10 minuta grcila i povracala samo sluz
    izgledala je potpuno iscrpljeno, zaspala
    odspavala je malo uz povremeni nagon na povracanje, pa sat vremena mirno
    nema temperaturu, u medjuvremenu jedna stolica, normalna
    maloprije sam joj dala mrvicu da doji, samo par gutljaja, opet je imala nagon za povracanjem, ali nije nista izbacila
    sad ja imam blagih problema sa stolicom, ne znam je li kakav virus, kasica (sinu nije nista) ili samo nervoza zbog nje

    sad ne znam sto dalje
    strah me gladi i dehidracije
    strah me pustiti je da doji koliko zeli da se ne bi prejela i mozda opet povracala
    sto da joj dajem, i vocne kasice jedva prihvaca par zlica
    samo dojenje, rehidromix?
    kolika je opasnost dehidracije
    meni je ona cijela malaksala i pospana - sto je i za ocekivat u ovaj sat, ali ja sad sve povezujem s bolescu
    ici na hitnu zbog toga? ili ako opet povraca?
    dajte mi pomozite, sin mi je u cetiri godine samo jednom nedavno povratio
    hvala

  2. #2
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mislim da bi joj trebala davati da cica čim više, iako pomisao da će to povratiti se čini koma. Jer kod tak malih, opasnost da dehidrira je zaista neposredna.

    Jana je u toj dobi imala "napadaje" povraćanja, nakon 3-4 sata malaksalosti je bila kao nova. Ponavljalo se cca svakih mjesec dana, do prvog roćkasa, i onda prestalo, samo od sebe. Raznorazne pretrage u Klaićevoj nisu niš pokazale.

    Ako ćete doista ići u Klaićevu, najtoplije preporučam dr. Jadrešina, vrlo drag doktor.

  3. #3
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    nadodajem, ovo 'pojela je pola kupovne kasice' znaci, uspjeli smo u ustima zadrzati mozda 5-6 malih zlicica...

    jelka, hvala, split je u pitanju
    Posljednje uređivanje od summer : 07.04.2010. at 21:44

  4. #4
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ovako kao što ti opisuješ je kod nas počela infekcija rota-virusom.
    Mi smo istu večer bili na pedijatriji na infuziji. Moja curica je nešto starija, 12.5 mjeseci.
    Budući da se povraćanje nastavilo sutradan smo bili također na infuziji, a treći dan hospitalizirane.
    Ništa od tekućine nije ostajalo u njoj, sve bi povratila. Isto je dojena beba. Dehidrirala je u roku nekoliko sati. povraćanje je prvo bilo u 17h u 22h smo dobili infuziju.
    Nakon dva dana povraćanja krenuo je proljev, jaki. TAd su nas već hospitalizirali pa je pirmala konstantno infuziju, inače nema šanse da bi se tako dobro oporavljala. Dojenje nas je spasilo, jer 4 dana nije ništa jela, samo je dojila.
    Moja preporuka je da ako beba učestalo povraća, tj. ti ju podojiš a ona povrati nakon nekog vremena i tako u kurg, da svakako odete na hitnu. Tako male bebe brzo dehidriraju. Još ako ima temperaturu ide to i brže.
    Nadam se da će sve biti u redu i ~~~~~~~~~~~~~~~ snažno da je nešto prolazno; rota-virus baš jako iscrpi, i zarazan je užas jedan. Kod nas se pola obitelji, i to šire, zarazilo.
    Sretno!
    I da, rehidromix bi ja svakako dala. Svakih 5 do 10 minuta jednu žlicu.
    Posljednje uređivanje od tomita : 07.04.2010. at 21:58

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Summer, ne bih te sada željela plašiti niti dizati paniku, jer vjerojatno tvojoj curici nije ništa ozbiljno, može imati samo običnu crijevnu virozu, koju ste joj mogli vi prenijeti, ali moram ti napisati naše iskustvo. Moj sin je s 3,5 mjeseci jednu večer 2 puta obilno povraćao, taj dan i dan nakon toga je imao blago povišenu temp. koja je idući dan skočila na 40 bez ikakvih drugih simptoma. Završili smo na hitnoj u bolnici i zadržani zbog teškog uroinfekta (ešerihija). Tada sam saznala da povraćanje ide uz takve infekcije. Zato pusti da vidiš kako će sada spavati, a sutra ujutro bih ju ja svakako odvela da joj izvade krv i pogledaju urin. Možda ja pušem na hladno, ali nakon takvog osobnog iskustva morala sam ti to napisati.

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Meni ovo isto sliči na rota virus, samo pazi da ne dehidrira, bolje je otići na hitnu, ako ne prestane povraćati!i stavljaj na cicu stalno!

  7. #7
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Summer, nazovi hitnu i njih pitaj, ja sam zvala prošle godine kad je A. povraćao jer mi isto prije toga nikad dijete nije povraćalo, a tad je bilo baš jako. Bez problema su mi sve objasnili, sasvim normalno i ljubazno, nadam se da su uvijek takvi.
    Posljednje uređivanje od vertex : 07.04.2010. at 22:20

  8. #8
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je upravo prebolela crevnu virozu.
    Taj virus je ga-dan,gadan!I uzasno zarazan.Od nje smo dobili i mm i ja.
    Pocelo je povracanjem,svega,cak i onoga sto bi posikila,nadovezalo se sutradan temperaturom i prolivom i trajalo 5 dana.
    Zvala sam hitnu za savet,izvukli smo se bez infuzije,ali da sam ju odvela sigurno bi nas zadrzali.
    Mislim da je oslabila skoro kilogram i zastrasujuce izgledala.
    Nadam se da ovo nije slucaj s vama,ali prati ju,pozovi hitnu makar za savet,dehidracija je najveca opasnost.
    Malaksalost,pospanost,hladne sakice i stopala,suve usnice i jezik,suve pelene(beba ne piski),plakanje bez suza....sve su to znaci za uzbunu.
    Drzim fige da brzo prodje

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    i mi smo imali takvu scenu par puta. patrik je isto bio dosta mal, ali stariji od tvog djeteta. počelo je oko 15 sati da bi od 16-22 sati povratio oko 10 puta. ja sam ga cijelo vrijeme držala na sebi i imala jednu zdjelicu za povraćanje i pored tekućinu. svakih 3-5 minuta sam davala po žlicu rexidromiksa i zbrajala. svaki puta kada povrati mjerila sam količinu povraćanog i pratila dijete, izgled kože (kad uštipneš mora se odmah vratiti boja), izgled jezika, opće stanje koje je na kraju bilo totalno malaksalo i taman kada sam već htjela odustati i odvesti u bolnicu povraćanje je stalo. jako, jako je bitno da ti dijete ne dehidrira, odnosno da unos tekućine bude veći nego povraćanje. opće stanje djeteta je isto dosta važno. prati pa ćeš vidjeti. te crijevne viroze znaju iscrpiti dijete za par sati. ukoliko vidiš da se ne možeš boriti sama bolje odi na hitnu. no sve će biti uredu. nakon infuzije oni uglavnom živnu.~~~~~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 07.04.2010. at 23:25

  10. #10
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    hvala svima na savjetima
    cura je dojila u tri navrata (prvi put malo, pa vise) i zasad vise nije povracala
    sad spava
    nadam se da je to kraj price, ali na prvi sumnjivi znak idemo na hitnu

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    još da ti kažem gladi te uoće ne mora biti strah. dijete ti ne mora cijeli dan ništa ni jesti, samo je strašno bitno da pije. ako ima 7 mjeseci usudila bih se reći da joj uoće ni ne nudiš hranu sutradan (ako nastavi povraćati) nego samo siku. no dok povraćanje traje hranu treba potpuno izbaciti i orjentirati se samo na unos tekućine. rexodromix je dobar jer nadoknađuje elektrolite.
    čim se dijete bude probudilo odmah mu daj tekućine, ali ne puno odjednom nego malo po malo.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam s dvoje djece ukupno prošla barem 15 crijevnih viroza, uključujući 2 rote : dojenje i samo dojenje, bez obzira na povraćanje, dojenje, dojenje.
    na infuziji smo završili samo prvi i drugi put sa starijom kćeri, što od panike, što zbog izuzetno lošeg savjeta pedijatrice :/
    ali nakon toga, svih ostalih 13tak viroza (a među njima i te 2 rote), uspjeli smo proći bez bolnice i bez infuzije, a sve zbog dojenja

    evo, samo kao primjer da crijevna viroza ne mora odmah značiti dehidraciju i bolnicu, i malo kao protuteža drugim postovima

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a što je loše u tome što ste bili na infuziji?

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gle, ne znam uopće što da ti napišem, brišem već 5 puta post LOL

    htjela sam dati malo pozitive i smanjiti paniku.
    nisam došla napadati doktore i bolnice.

    nema ništa loše u samoj infuziji, kad je potrebna.

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam ni shvatila kao da si ikoga napada
    nego me zanima što je bilo loše u tome i koji je bio taj loš savjet pedijatrice

    summer, nadam se da je mišica prestala povraćati

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a što je loše u tome što ste bili na infuziji?
    Ma loše u svemu tome je da preko noći ne možeš ostati s djetetom koje je starije od 6 mjeseci.

    summer, nadam se da je sve ok!

  17. #17
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma loše u svemu tome je da preko noći ne možeš ostati s djetetom koje je starije od 6 mjeseci
    malisa je imao 16mj i u infektivnoj sam ja bila s njim cijelu noć dok je bio na infuziji zbog rote - naprotiv, dobila sam fotelju, doručak, čaj/vodu, i pozdravili su dojenje
    bez infuzije ne bi prošli bez obzira na dojenje, jedino što je sve prošlo lakše, pa je infuzija trajala samo jednu noć

    summer, kako je jutros?

  18. #18
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    magriz, u Zagrebu je to bilo?

    Moja najmlađa (2,5 god., još je dojim) je prije nekoliko tjedana imala enterovirozu, zvala sam Zaraznu za savjet, rekli su mi da mogu biti s njom preko dana, ali ne i po noći. Očito ovisi na koga se namjeriš.

  19. #19
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam s dvoje djece ukupno prošla barem 15 crijevnih viroza, uključujući 2 rote : dojenje i samo dojenje, bez obzira na povraćanje, dojenje, dojenje.
    na infuziji smo završili samo prvi i drugi put sa starijom kćeri, što od panike, što zbog izuzetno lošeg savjeta pedijatrice :/
    ali nakon toga, svih ostalih 13tak viroza (a među njima i te 2 rote), uspjeli smo proći bez bolnice i bez infuzije, a sve zbog dojenja

    evo, samo kao primjer da crijevna viroza ne mora odmah značiti dehidraciju i bolnicu, i malo kao protuteža drugim postovima
    Slazem se.I mi smo prosli bez infuzije,4-5 dana smo samo dojili,pomalo je i pila vode i caja.Elektrolitni rastvori=0 bodova.
    Sve joj se gadilo,jedino sam joj uspela dati Linex na spric.
    Doduse,moja je malo starija,pa je verovatno zato i lakse podnela,iako je izgledala zaista jako jako lose.
    Da nije bilo sike,ne znam sta bih radila.Ovako sam bila sigurna da bolje od sike nema
    Posljednje uređivanje od KayaR : 08.04.2010. at 10:44

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nego me zanima što je bilo loše u tome i koji je bio taj loš savjet pedijatrice
    pedijatrica je rekla da ne smijem dojiti dokle god povraća. prvo dijete, prva viroza, ja ju poslušala :/
    a kad nekih 4-5 sati nije povraćala, nazvala sam da pitam jel smije sad dojiti, a ona mi je rekla da joj prvo dam jogurt. ja opet poslušala.
    sve je rezultiralo dehidracijom i infuzijom.

    a drugi put su nas zadržali bezveze, to mi nikad neće biti jasno. u to vrijeme je po novinama bilo svašta o meningitisu i sepsi, ja sam te večeri baš čitala po internetu simptome, i usred noći zara se probudila i jednom povraćala. bez temperature, bez ikakvih simptoma, samo to jedno povraćanje i nikakon toga ništa. ja pojurila u zaraznu u panici da je to meningitis, a oni nas zadržali na infuziji bez obzira što joj zapravo nije bilo ništa, nije imala temperaturu, nikakve simptome, povraćanje je bilo to jedno jedino i više ništa, proljeva nije bilo. i umjesto da nas pošalju doma i kažu da paničarim bezveze, oni nas ostave tamo :/


    ali ajde, život je škola

    e da, mi smo bili u dnevnoj bolnici ta 2 puta, tamo smo proveli cijelu noć i dio dana, a imala je 18 mjeseci. ovo za po noći valjda vrijedi za normalan odjel, ne za dnevnu bolnicu?

  21. #21
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    hvala cure
    mi smo ok
    nije vise nikako povracala, iako jos uvijek zna napraviti onu facu - al ne izgleda mi da se zeludac bas dize
    dobre je volje, stolice su malo pjenastije i zelenkastije, iako nisu preceste
    doji uredno, pomalo bljucka
    danas smo naruceni na redovitu kontrolu pedijatrici pa cemo cuti i sta ona kaze

  22. #22
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    magriz, u Zagrebu je to bilo?

    Moja najmlađa (2,5 god., još je dojim) je prije nekoliko tjedana imala enterovirozu, zvala sam Zaraznu za savjet, rekli su mi da mogu biti s njom preko dana, ali ne i po noći. Očito ovisi na koga se namjeriš.
    da u zg fran mihaljević
    istina, bili smo primljeni kao dnevna bolnica od 23-08

  23. #23
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    scenarij se ponovio
    dala sam joj danas doslovno cetiri male zlicice zgnjecene kruske nakon sto smo par dana pauzirali s dohranom
    nije dobro prihvatila, pa sam odustala
    nakon toga je sat i pol bila budna, sve ok
    pa je dojila za uspavljivanje, zaspala
    nakon nekog vremena sam je pogledala, a ona citava ispovracana

    i kasica od prije 6 dana je bila od kruske
    a opet, to joj nije bio prvi put da jede krusku, prije nije reagirala
    sad spava, jos malo pa cu je dojiti, bila se jos malo naprezala i povracala samo sluz

    idu joj i zubici, mozda i to ima veze?
    stvarno ne znam u cemu je problem - kruski, dohrani kao takvoj, zubicima, virusu...
    pedica nas je prvi put brzo otpisala bez nekog posebnog savjeta

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je par puta imala virozu tokom koje je povraćala jednom dnevnom, ili čak jednom u dva dana. pa tako po desetak dana. čudno nešto. :/

  25. #25
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ali ona je povratila jednom nakon kasice prije 5 dana, posteno
    pa cetiri dana nista dok sam iskljucivo dojila
    pa sad opet nakon kruske
    isto, kasica, sve ok, dojenje, spavanje, povracanje ???
    prije toga je desetak puta probala dohranu i sve je bilo normalno (rizine pahuljice, mrkva, jabuka, kruska cak)

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja bih onda prestala davat krušku ...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih onda prestala davat krušku ...
    x

  28. #28
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ma znam, kvragu i kruska
    sumnjala sam na kasicu prvi put - jer je bila kupovna - a ne na samu krusku, kao, ona je hipoalergena
    nista, probat cu s necim drugim pa vidjeti kako ce reagirati
    ja sam sad opsjednuta nekom kao reakcijom na dohranu opcenito al necu znati dok ne probamo nesto drugo

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je jednom povraćala nakon kupovne kašice od kruške. i baš je bilo od toga.

  30. #30
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Kruska je jako teska za svariti. Ako je alergicna na krusku povracanje je u stvari spasava, jer izbacuje alergen iz organizma. Nemoj joj je davati neko vreme, pa probaj opet malo i ako je reakcija ista, onda je do kruske.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    T. ima i atopijski dermatitis?
    Tako da je možda stvarno riječ o alergiji.

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    update
    nakon nekoliko dana pauze dala sam joj tri male zlicice rizinih pahuljica na vodi i mom mlijeku
    nakon 3,5 sata - opet povracanje, slabost nakon povracanja i onda spavanje, jutros zelenija i sluzavija stolica
    googlala sam i nasla nesto sta mi se cini najslicnije po simptomima koje imamo: FPIES http://allergies.about.com/od/foodallergies/a/fpies.htm
    jutros smo bili i kod pedice i ni ona ne zna sta bi moglo biti pa smo dobili uputnice za alergologa
    a kasnije i za bolnicku obradu
    ona je ne zeli odmah poslati jer super napreduje na mom mlijeku - sa 7 mj. imala je 67 cm i 8300 g
    misica moja mala :/
    sad ce trebati otkrivati na koju hranu ne reagira
    Posljednje uređivanje od summer : 20.04.2010. at 11:00

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    141

    Početno

    A jeli joj pedica pregledala grlo, moj D. nije još imao nikakvih virusnih infekcija, ali je jedno vrijeme često povračao i
    par dana nakon toga je počeo kašljati te dobio temp. Mislim da ga je iritirala bol u grlu na povračanje.
    Držim fige da nemate nikakvih alergija

  34. #34
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    summer jeste bili na pretragama? Kako je T

  35. #35
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    anjice
    bili smo kod alergologa privatno i zasad dobili uputnicu za specificni IgE

    sutra vadimo krv pa cemo cekati nalaze
    s obzirom da je ukupni bio u normali, ne znam koliko je vjerojatno da ovi budu povecani, valjda je ako nas salje
    ali idemo po redu pa cemo nadam se doci i do uzroka
    zasad je iskljucivo dojim
    bojim se da ce se to ipak na kraju svesti na puno strpljenja i metodu pokusaja i pogresaka

  36. #36
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    summer nista ne pises, jeste otkrili o cemu se radi

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    5

    Početno

    i moja M ima vrlo sličnih problema,kad smo počeli sa dohranom nakon svakog voćnog obroka je povratila,sve ostalo normalno jede i ne povraća,sada ima 10 mj. i doktori još neznaju točno o čemu se radi,sumnjaju na intoleranciju fruktoze
    summer kakvo je stanje kod vas??

  38. #38
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    anjice, sorry, nisam uopce vidila pitanje

    ovako, mi smo isli raditi specificni IgE, pa u st bolnici nije bilo reagensa
    onda smo jedva preko veze izvadili na ono sta su imali i sve je bilo nula, s tim da nisu imali ni rizu ni krusku
    onda smo se konzultirali s pedijatricom koja je ovako rekla - s obzirom da tako dobro napreduje na mm, nastavite je sto duze dojiti i pazljivo isprobavajte nove namirnice
    cak i ako je fpies ili nesto slicno, nema tu nekog lijeka
    i nije bitno da ona jede skroz raznoliko - nek jede dvije vrste voca, povrca, neko meso ili ribu, neku zitaricu
    neka bude jednolicno, ali dobivat ce dovoljno za rast i razvoj uz mm
    tako sam i napravila
    nakon pauze da se organizam odmori, probali smo s mrkvicom
    proslo je bez povracanja, jela je mrkvicu svaki dan dva tjedna
    pa jabuka s mrkvicom, pa tikvica, pa krumpir, sve po 10-14 dana zaredom, da budemo sigurni
    danas (ima 10 mj) smo probali blitvu - sve bez reakcije
    sad, je li ono povracanje bilo samo tada iz ko zna kojeg razloga, ili je bas vezano uz krusku i rizu, ne znam
    krusku i rizu nemam volje ponovno pokusavati jos neko vrijeme, sigurno ne prije pune godine, ako ne i vise, posebno za krusku
    a nadam se da ce nas nastaviti ovako dobro ici, vec sam svasta pomisljala i bojala se

    anchi0001, jeste li radili kakav test na alergiju?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    5

    Početno

    nismo radili test na alergiju, nego su joj dali voće i onda svakih 15 minuta vadili krv da vide kako se ponaša šećer u krvi nakon konzumiranja voća i tokom povrćanja, ona povrati otprilike nakon 2 sata poslje uzimanja voća.
    summer tvoja curka povraća samo poslje kruške?

  40. #40
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ne, poslije kruske i rizinih pahuljica
    nakon pauze smo probali gore navedeno i nije se ponovilo povracanje, ali idemo jaaako sporo
    nadam se da cete brzo naci i otkloniti uzrok

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    2

    Početno druga beba - isti problemi

    bok ljudi, znam da je od summerinog zadnjeg posta prošlo gotovo godinu dana, ali me strašno zanima kako je to prošlo kod nje.

    naime, trenutno se borim s istim porblemom. moje će dijete skoro navršiti sedam mjeseci, isključivo je dojeno, u dobi od 2 mjeseca dobilo je atopijski dermatitis koji smo liječili sve do prije dva mjeseca kad su počela ta strašna povraćanja svaki put kad bismo pokušali uvesti dohranu.
    do sada mi je burno odreagirao na sve kašice koje su u sebi sadržavale rižu i/ili rižino brašno te na gnječene banane i mrkvu kojom su ga u vinogradskoj nakon 5. epizode povraćanja i 4. po redu hospitalizacije na silu našopali.

    već deset dana nije okusio ništa osim mog mlijeka i sve je u najboljem redu, no bojim se da će i sljedeći pokušaj dohrane rezultirati istom reakcijom, a i znam da ga neću moći još dugo isključivo dojiti, pa me zanima kako je summer na kraju ishendlala svoju priču...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Molim za pomoć!!! Beba od 7 mjeseci reagira osipom pa povraćanjem na svo voće koje smo pokušali uvesti (jabuka, kruška, breskva). Povrće i žitarice jede bez problema. Je li netko riješio/imao sličan problem? Hvala!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Eve28 prvotno napisa Vidi poruku
    bok ljudi, znam da je od summerinog zadnjeg posta prošlo gotovo godinu dana, ali me strašno zanima kako je to prošlo kod nje.

    naime, trenutno se borim s istim porblemom. moje će dijete skoro navršiti sedam mjeseci, isključivo je dojeno, u dobi od 2 mjeseca dobilo je atopijski dermatitis koji smo liječili sve do prije dva mjeseca kad su počela ta strašna povraćanja svaki put kad bismo pokušali uvesti dohranu.
    do sada mi je burno odreagirao na sve kašice koje su u sebi sadržavale rižu i/ili rižino brašno te na gnječene banane i mrkvu kojom su ga u vinogradskoj nakon 5. epizode povraćanja i 4. po redu hospitalizacije na silu našopali.

    već deset dana nije okusio ništa osim mog mlijeka i sve je u najboljem redu, no bojim se da će i sljedeći pokušaj dohrane rezultirati istom reakcijom, a i znam da ga neću moći još dugo isključivo dojiti, pa me zanima kako je summer na kraju ishendlala svoju priču...
    Draga Eve28, znam da je proslo puno vremena od kada ste imali ovaj problam, ali imam vrlo slican. Kako mogu da saznam sta se sa vama desilo da li je sve ok, jer vidim da niste aktivni ovde. Pozdrav

  44. #44
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    bas me strecnulo opet sve ovo procitati
    tada sam bila jako preplasena
    ali na kraju je samo vrijeme pomoglo
    rizu i krusku nakon kojih je povracala smo dugo izbjegavali, probali tek i nakon godinu dana skoro, i tad nije vise bilo nikakve reakcije
    s drugom hranom smo isli jako polako i oprezno, dojenje je bilo glavna prehrana i super je napredovala, ali na drugu hranu nije bilo povracanja
    nadam se da ce i vama proci...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Citala sam o FPIES-u, malo je reci da sam prestravljena... Povracao mi je nakon pirinca (posto ga je jeo par puta pre toga), ali i nakon kukuruza kada ga je prvi put jeo. Dakle ustanovila sam - pirinac i kukuruz za sada. Zanima me da li ste cekali sa ostalim zitaricama (posto je reagovala na pirinac), kada ste krenuli druge zitarice. Idem sledece nedelje kod decijeg gastroenterologa, ali bojim se da nasi lekari malo znaju o tome (ako je to)

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jeste li krušku gulili prije stavljanja u kašu? Nama se događalo da se kora od kruške zalijepi za nepce i mehanički izazove nagon povraćanja.

  47. #47
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    je, kruska je bila oguljena
    i povracanje je uvijek bilo par sati nakon jela (obicno dva ili tri), tako da nisam sumnjala na mehanicke podrazaje

    mikaaja, ne sjecam se vise kako sam isla sa zitaricama, znam da sam krenula s mrkvom, krumpirom, jabukom, tikvicom, samo polako
    poslije vise nije bilo nikakvih problema, kao da je organizam sazrio
    ni moja pedica nije nista znala o fpiesu, sa zanimanjem je pogledala materijale sto sam joj pokazala i rekla ok, ajmo provjeriti alergiju, a ako je ovo, dojite i dalje, dijete super napreduje, pa cemo polako isprobavati
    sretno!

    i da, moja cura takodjer ima atopijski dermatitis kao kod eve28

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Summer neizmerno ti hvala na odgovorima. Vidim da je tvoja beba nakon rize samo 1 povratila, medjutim moj je povracao vise puta, 5-6-7 puta, dok sve ne izbaci. I tako 4 dana, svaki put kada sam dala rizu. Da li znas da li postoji mogucnost da stupim u kontakt sa Eve28, posto sam se tek uclanila, ne znam kako forum funkcionise. Vidim samo da je nema godinama, nije aktivna.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Summer jos jedo pitanje, koliko puta je tvoja mala jela rizu pre nego sto je povracala na nju.. Tj. koji je to bio put da joj dajes

  50. #50
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemoj se zamarati s rižom.
    Čitala sam da je, čini mi se, dijete jelene veljače imalo i neku alergiju, nešto na rižu.
    Također, da riža ima i prirodno nešto više arsena (nepoželjan).
    Imaš doista dosta bezglutenskih opcija (ako je do toga) koje možeš uvesti u jelovnik ispred riže (kukuruz, proso, heljda).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •