Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Estradiol u IVF

  1. #1
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno Estradiol u IVF

    Zna li netko zašto se određuje E2 i koja bi optimalna vrijednost bila u stimuliranom IVF-u?

  2. #2
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Zedra, meni npr. u Mb nisu uopce radili estradiol a u sva 4 postupka u Hr jesu.U biti, prati se odgovor na stimulaciju i njegova vrijednost korelira sa brojem i velicinom folikula ali tesko je reci koja je optimalna.Po zreloj js je oko 300pg/ml ali postoje razne varijacije na temu.Mislim da je ukupni estradiol veci od 4000pg/ml vec znak hiperstimulacije.Osim toga, trebao bi se duplati svaka 2 dana.

  3. #3
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ako imaš kakvu cistu, onda možda moraš vaditi E2. Koliko je dobro, ovisi o laboratoriju, kod mene je bilo do 40 jedinica na 2.dc bez supresije i do 20 pod supresijom. U slučaju da je više (meni je bilo 57 bez supresije), onda se odgađa postupak.

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jel znaš zašto se odgađa postupak ako je viši E2 meni je 2 d.c. bio 116 i odgođen mi je postupak u Mariboru zbog sumnje na cistu ali ciste nema, išla sam na UZV u Rijeku i svejedno mi je sestra Jasna rekla da ne mogu krenuti sa ampulama jer mi je E2 previsok?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    162

    Početno

    Mala Mimi ne pišeš u kojim jedinicama mjere su ti iskazane vrijednosti

    meni je 2. dan ciklusa 612 pmol/L a ref vrijdnosti su 90.1-716

    Molila bih nekog tko se više razumi koliko bi mi to bilo kad se preračuna u pg/ml

  6. #6
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Kata1, podijelis pmol/l sa 3,671 i dobijes pg/ml.Znaci tvoj je 166,7 pg/ml sto je visoko.Citala sam na vise mjesta da je 80pg/ml neka gornja granica.Medutim, moj je na 2.dc bio 93pg/ml i taj dan sam krenula s kontracepcijom iz dugog protokola u Mb.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    162

    Početno

    Taca70 hvala, da visok mi je iako je u refe. vrjednistima, dali ga se može nečim snizit ...ili je takav zbog godina (42) pa ukazuje na smanjene rezerve JS..

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A moj bi onda iznosio ako preračunam u ovu mj. jedinicu 31.7pg/ml što bi bilo najtaman za krenut, meni je sad sestra Jasna rekla da su dobili direktivu da ne puštaju u postupak ako je preko 50, joj što sam ljuta na sve to, i tko zna kakav će mi nalaz biti idući ciklus

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mali Mimi
    Postoje dijete za radukciju estradiola, ali nisam baš sigurna koliko su učinkovite.

  10. #10
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    6.dan stimulacije ,a 7.dc E2- 261,1 pg/ml ,a radili su mi jer sam imala puno folikula na oba jajnika, pa se sumnjalo na mogucu HS. Uglavnom ova vrijednost je pokazala da nije strasno, postupak uspjesno odradjen i bez HS.
    Punkcija bila 5 dana kasnije (12 .dc.) i dobili 15 zrelih js.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    162

    Početno

    Mala Mimi bio ti je odličan, baša mi je žao.. ali sam uvjerenja da će ti sljedeći ciklus biti isto dobar

    Jelena možeš li napisati šta o tim dijetama jer je meni stvarno visok

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja ti samo znam ono što se preporuča u knjizi Žensko tijelo ženska mudrost. Budem večeras pogledala pa ti napišem. Znam da bi trebala svakako izbaciti mlijeko i mliječne prozivode, mislim i paradajz, al ja imam svkakvih problema pa ne mogu ispoštivati tu dijetu, pa sam ju zanemarila, osim što sam minimirala mlijeko.

  13. #13
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ubi me taj estradiol. Jel ima itko od vas curki jako niski estradiol? Moj je nizak ko recimo u žene u menopauzi, a progesteron u normali..Kako nisam još krenula s nikakvim terapijama, ne znam što se tu ordinira.

  14. #14
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    apropo dijeta, ja već godinu dana ne konzumiram mliječne proizvode, prešla sam na rižino mlijeko i vege namaze (bez kravljeg mlijeka) i estradiol mi je i dalje visok. Mislim da za postići nešto više za hormonalnu ravnotežu s dijetom treba promijeniti cijeli način prehrane i prijeći na makrobiotiku ili se od puberteta hraniti sojom (dokazano je da azijatkinje imaju puno manje problema s neplodnošću, te u straijim godinama s menopauzom, osteoporozom itd zbog konzumiranja soje). Meni je to užasno teško iako sam probala s makrobiotikom, ali nisam dugo izdržala, jer to je povezano s cijelom filozofijom o prehrani i načinom života .

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    vikki je pila to sojino mlijeko pa je skužila da je loše za nešto drugo, zaboravila sam što.

  16. #16
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    sojini pripravci nisu dobri za dojenčad i djecu (pogotovo mušku), jer sadrži sastav koji je sličan ženskom hormonu estrogenu. I nije dobra soja koja nije organski uzgojena, jer može biti čak kancerogena (ako se konzumira u većim količinama). E da i nije dobro piti kada zatrudniš, jer može izazvati spontani (valjda zbog tog sastava koji liči estrogenu).

  17. #17
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    moj Estradiol je 147 a vrijednosti su 55- 260 fol.faza
    moze li mi netko ovo pojasnit, jel visok ? hvala

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    moj Estradiol je 147 a vrijednosti su 55- 260 fol.faza
    moze li mi netko ovo pojasnit, jel visok ? hvala

    U kojoj si ti fazi? Na kojoj terapiji (jesi li na supresiji, u prirodnjaku, počela se pikat itd.)?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.11.2010. at 18:21

  19. #19
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja sam na dec. i menopurima trenutno....ali me eto zanima taj estradiol , nije dobro kad je visok ne? moj ne prelazi vrijednosti ali bi valjalo da je nizi?

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pa, ideja menopura je da se potakne "superovulacija", a to znači da ti oni dižu estradiol, računa se da estradiol oko 700 znači jednu zrelu stanicu, ja sam u mariborskim punkcijama imala estradiol oko 6000. BTW, tko te to slao sad u postupku radit estradiol i zašto, jel' to kužiš? U MB-u šalju prije početka pikanja menopurima/gonalima da se vidi da nema ciste, a ja sam samu sebe slala prije punkcije čisto da vidim na koliko stanica mogu računat.... jer se prije na VV-u i CITOu tako radilo...

  21. #21
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    estradiol raste tokom stimuliranog ciklusa kako rastu folikuli
    na dan punkcije se racuna oko 200 jedinica po folikulu otprilike (ako se dobro sjecam) (i to ovih mariborskih jedinica)
    na dan kad pocinje stimulacija estradiol bi trebao bit nizak jer visoka vrijednost ukazuje na postojanje funkcionalne ciste (koja luci estradiol)
    tako da tvoja vrijednost estradiola ovisi o tome na kom si danu pikanja
    (u protokolima s antagonistima tj. cetrotidom estradiol nije indikativan za rast folikula jer ga cetrotid smanjuje)

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Crvenkapice, ajde napiši koje su jedinice. Ja sam radila u pg/ml, referentne za folikularnu fazu su 18-147 (lab Breyer, ZG), a meni je bilo pred punkciju oko 6000, dr. Radončić mi je rekao da brojku dijelim sa 700 za dobit broj zrelih js. Na kontrolnom vađenju prije početka pikanja s gonalima, i uz supresiju, u Mariboru, mi je bio 28 pg/ml, rekli su mi da je to OK i da se mogu pikat (supresija ga snižava).

    Biće si ti to vadila u svom prirodnom ciklusu prije stimulacije, bez tableta/injekcija?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.11.2010. at 09:40

  23. #23
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Sad ste me potaknule da pitam moze li E2 biti prenizak obzirom da se slab odgovor na stimulaciju kod nekih moze desiti zbog prejake supresije. Npr. moj E2 prije pocetka stimulacije u Mb je bio 8 pg/ml nakon 14 dana decapeptyla.

  24. #24
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja kad sam bila u stimuliranom postupku sa Menopurima+Suprefact,doc mi je rekao 11.dc. da izvadim E2 jer su mi folikuli stali sa rastom-kad sam mu odnijela nalaze nije bio impresioniran-ja ne znam koliki je trebao biti,ali on mi je rekao da je nizak=slaba reakcija na stimulaciju sa 1js koja je bila nezrela.

  25. #25
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ne ,ne ...nisam ga sad vadila ina , nego u 5mj. pitam eto onako jeli dobar? nekako mi se cini da je visok

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam - unutar referentnih vrijenosti je...

  27. #27
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    to kakav ti je bio prije par mjeseci ne mora nista znacit
    nije ti estradiol kao FSH pa da indicira bilo sta osim mogućih cisti u tom ciklusu (koje obično nestaju u sljedećem) i da se prati rast folikula u jednom jedinom stimuliranom ciklusu

    Ina, 700 pmol/l kad se podijeli s faktorom konverzije od 3.6 je otprilike 200pg/ml za jedan zreli folikul. Ako si imala 6000, da li si sigurna da je to bilo u pg/ml a ne u pmol/l? Podijelit 6000 pmol/l s 700 daje oko 9-10 folikula, ali bi u pg/ml to bila izrazita HS s 30tak folikula.
    Posljednje uređivanje od pino : 08.11.2010. at 12:46

  28. #28
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    ja sam u svom stimuliranom na dan štoperice imala 1175 pg/ml, dobila 1 js koja se nije oplodila( rađen ICSI unatoc normoozo). Doktor kometirao da je "to ništa, premala vrijednost", i da su folikuli bili premali. Nikada nisam saznala jel ispunktirao svih 7 folikula koliko ih je bilo...Sada, s ovim odmakom od 8 mjeseci, sklona sam vjerovati da nije...Po ovoj racunici trebala sam imati 5 zrelih JS, zar ne?
    Posljednje uređivanje od zedra : 08.11.2010. at 14:05

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u svom stimuliranom na dan štoperice imala 1175 pg/ml, dobila 1 js koja se nije oplodila( rađen ICSI unatoc normoozo). Doktor kometirao da je "to ništa, premala vrijednost", i da su folikuli bili premali. Nikada nisam saznala jel ispunktirao svih 7 folikula koliko ih je bilo...Sada, s ovim odmakom od 8 mjeseci, sklona sam vjerovati da nije...Po ovoj racunici trebala sam imati 5 zrelih JS, zar ne?
    Ne, ako su ti jedinice pg/ml onda si trebala imati 1 zrelu stanicu, koliko si i imala. Pg/ml dijeliš sa 700!

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    to kakav ti je bio prije par mjeseci ne mora nista znacit
    nije ti estradiol kao FSH pa da indicira bilo sta osim mogućih cisti u tom ciklusu (koje obično nestaju u sljedećem) i da se prati rast folikula u jednom jedinom stimuliranom ciklusu

    Ina, 700 pmol/l kad se podijeli s faktorom konverzije od 3.6 je otprilike 200pg/ml za jedan zreli folikul. Ako si imala 6000, da li si sigurna da je to bilo u pg/ml a ne u pmol/l? Podijelit 6000 pmol/l s 700 daje oko 9-10 folikula, ali bi u pg/ml to bila izrazita HS s 30tak folikula.
    Pino, sigurna sam u brojku (imam je u arhivi - bila je točno 7020 pg/ml), sigurna sam u jedinice pg/ml (imam mail od laba u arhivi), sigurna sam koliko sam stanica dobila (10 zrelih - imam u mariborskom otpusnom pismu), još mi je i dr. Radončić rekao da se tu brojku (7020 pg/ml) treba podijeliti sa 700 i da će to biti oko 10-12 zrelih stanica (estradiol sam vadila prije određivanja štoperice) - i ispalo mi je točno onako kako mi je on rekao (e, sad trenutno ne mogu naći taj mail odnosno SMS, di mi je rekao da treba dijelit sa 700, ako nađem, javim).

    Nisam imala hiperstimulaciju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.11.2010. at 14:30

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jedino ne znam koliko je bilo sveukupno folikula (jer u MB-u ne punktiraju, niti broje te manje), moglo je možda biti oko 20-tak, ali bez HS-a (možda zbog mojih godina nije bio HS, a možda bi neka mladica u kasnim dvadesetima na takvu reakciju završila na infuziji, to ne znam).

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Btw, evo sam gledala, na VV-u sam, kad mi je bila vrijednost 14.002,33 pg/ml dobila 13 zrelih stanica, ali tad sam bila mlađa i imala sam vrlo blagu HS, za koju je Luči bio rekao nije to ništa.

  33. #33
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ina ako pg/ml dijeliš sa 700, onda si ti trebala imati 20 zrelih stanica ili ja više ne znam računati, odnosno bar zrelih folikula...
    Kako se onda uopće
    pmol/L

    dijeli za izračun zrelih folikula?

  34. #34
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    evo linka za preracunavanje estradiola: http://www.globalrph.com/conv_si.htm
    pg/ml su konvencionalne, a pmol/l su SI, tj. metricke, jedinice
    broj u pg/ml se pomnoži s 3.671 i dobije se broj u pmol/l
    za zreli folikul 200 pg/ml pomnozis s 3.671 i dobis otprilike 700 pmol/l (po folikulu)

    ovo je link koji objasnjava sve o protokolima, a na dnu stranice ima i graf kako estradiol raste kako folikuli sazrijevaju. Pise između ostalog da su obicajene vrijednosti na vrhuncu mjerenja (prije punkcije) između 1.000-4.000 pg/ml
    http://www.advancedfertility.com/ivfstim.htm
    Posljednje uređivanje od pino : 08.11.2010. at 15:46 Razlog: nije 3.000 nego 4.000

  35. #35
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    htjela sam jos dodati da su jedinice u Hrvatskoj obicno pmol/l a u mariboru pg/ml (a i u americi i svoj americkoj literaturi)

    ne znam Ina, meni tvoje vrijednosti imaju vise smisla ako su izrazene u pmol/l nego pg/ml, jer mi se u pg/ml cine ogromne... kad se tvoji brojevi podijele sa 700 (sto bi se radilo da su u pmol/l), onda mi imaju smisla.

  36. #36
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    evo guglajuci "estradiol and IVF" ispada knjiga nekog švicarca
    http://www.gfmer.ch/Books/Reproducti...oring_IVF.html

    Timing of hCG administration
    The doses of hCG administered are in the range 2000-10,000 IU. The regimen used by many clinics (37) calls for the administration of hCG on the sixth day of a sustained increase in serum estradiol levels. Patients who fail to achieve adequate follicular development after 6-8 days of ovarian stimulation do not receive hCG, and the treatment cycle is cancelled.
    In other centres, hCG is administered when the serum estradiol level reaches 200-300 pg/ml per follicle >17-18 mm in diameter. Patients with poor follicular development or with only one developing follicle are not given hCG. It is inadvisable to give hCG to patients in whom the serum estradiol level is seen to increase rapidly (i.e. doubling in 24 hours) in order to minimize the risk of the OHSS.
    (piše između ostalog OHSS kad estradiol veći od 3.000 pg/ml)
    sorry na puno postova o ovome, ali i ja sam sigurna u ovo jer sam to doživjela (u prva dva postupka su redovno uzimali estradiol)

  37. #37
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    evo točnog citata za OHSS
    An upper limit of estradiol of 3800 pg/ml for anovulatory women (with polycystic ovaries) and 2400 for women with hypothalamic amenorrhea produces a risk of severe hyperstimulation of 5% in pregnant cycles and 1% in non conceptional cycles (14).

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ništa mi nije jasno, očito neko krivo računa, s obzirom da je vjerojatnije da sam to ja (filozof nematematičar + površnost), računam da si ti u pravu, ali ja ću računat na svoj način, jer mi je oduvijek tvoja računica davala mlijardu stanica tj. nije mi se niakad poklapalo.

    Ako nađem koji hard fact (mail ili slično), ili skužim koji vrag sam zezla, javim se u follow-upu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.11.2010. at 16:12

  39. #39
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ina, tvoje vrijednosti MORAJU biti u pmol/l i onda je sva racunica tocna. Ta jedinica je uobicajena u Hrvatskoj.

    pogledaj
    Vinogradska: http://www.endolabor.kbsm.hr/o_analizama.htm#E2 - referentne vrijednosti su u pmol/l ne pg/ml
    lab Breyer: http://www.lab-breyer.hr/pretrage/detalji/id/29/ - referentne vrijednosti u pmol/l

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Eureka ! Hvala, pino (onaj smajlić koji navlači škartoc - škarnicl na glavu).

  41. #41
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ako su ti jedinice pg/ml onda si trebala imati 1 zrelu stanicu, koliko si i imala. Pg/ml dijeliš sa 700!
    ???? Pa kako sad to? Ja sam zbilja ili luda ili ne kužim ...pa zar se ne dijeli sa 200 ili 300? Ja sam vadila u Suncu, tamo je pg/ml.
    I gdje su onda mojih 4-5 stanica? Opet se osjećam kao i prije 8 mjeseci kad mi je onako usput s vrata dobacio -imate 1js, a ja u šooku!

  42. #42
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Problem je sto estradiol raste i kada su svi folikuli prazni.

  43. #43
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    taca70, citala sam da ustvari ne postoje prazni folikuli, nego da js koja nije zrela ili je prezrela ostane zalijepljena za folikularni zid i tako se ne aspirira...ispada da je stvar tajminga štoperice i punkcije (naravno uz druge sve faktore koji odlucuju o kvaliteti js).

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Potrđujem da su mi nalazi u pmol/L i da mi je dr. Radončić rekao da se vrijednost dijeli s otprilike 700 za dobit broj zrelih jajnih stanica

  45. #45
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    zedra, s takvim estradiolom i s 7 folikula, zbilja je čudno da si imala 1 j.s. Znaš li koje veličine su bili folikuli?
    da li je moguce da se liječnik zeznuo jer je očekivao druge mjerne jedinice i očekivao samo jednu js?

  46. #46
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    pino, ma nije on ništa ocekivao...folikuli su bili 17, 16, 15, 14, 13, 13, 13 (ja nisam bila za štopericu taj dan, ali nije me nitko slušao).davno sam pisala o tom svom slucaju i svojoj sumnji o cemu se tocno radilo....
    ono što nikada neću znati jel uopće punktirao sve folikule, jer je bila opća anestezija, na otpsunom pismu nije ništa pisalo...ali dobro, bilo pa prošlo. Istina, dan-danas ne mogu to preboljeti.Nadam se da će mi Mb donijeti bolju sreću (a sada imam panicni strah da će mi se ponoviti isti scenario)..

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Shvatila sam di sam zezla, ja "operiram" u dva privatna laba - Breyer i Sunce. Breyer ima pmol/L, ali Sunce ima pg/ml.

    Ovo 28 pg/ml (kontrola estradiola prije pikanja stimulacijom) sam odradila u Suncu, a ovo 7020 pmol/L (kontrola estradiola prije punkcije) u Breyeru i njega treba dijelit sa 700.

  48. #48
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    pino, ma nije on ništa ocekivao...folikuli su bili 17, 16, 15, 14, 13, 13, 13 (ja nisam bila za štopericu taj dan, ali nije me nitko slušao).davno sam pisala o tom svom slucaju i svojoj sumnji o cemu se tocno radilo....
    ono što nikada neću znati jel uopće punktirao sve folikule, jer je bila opća anestezija, na otpsunom pismu nije ništa pisalo...ali dobro, bilo pa prošlo. Istina, dan-danas ne mogu to preboljeti.Nadam se da će mi Mb donijeti bolju sreću (a sada imam panicni strah da će mi se ponoviti isti scenario)..
    uhhh,zedra,točno tako se i ja osjećam i isto imam feeling da štoperica nije bila dobro tempirana(čitaj prerano),pa zato svih 9 folikula prazno..ne znam,možda se varam,al ja se tješim da je tako,jer se strašno bojim ishoda iduće punkcije...ovo me je sada ubilo,i stvarno ne znam što bih da se to ponovi..
    btw.uputnicu za vađenje e2 sam imala,ali nitko me to nije poslao vaditi...ali kako taca kaže estradiol će biti visok i ako su folikuli prazni tako da se onda time ne bi ništa ni dobilo...

  49. #49
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Potrđujem da su mi nalazi u pmol/L i da mi je dr. Radončić rekao da se vrijednost dijeli s otprilike 700 za dobit broj zrelih jajnih stanica
    u stimuliranom 700-800 a u prirodnom sa 250 .tako je meni odgovorio bar

  50. #50
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    cure help!
    bila sam na klomifenima od 4-8dc..danas je 9dc i vrijednosti su ovakve:
    E2 227
    progesteron 0.3
    LH 11
    FSH 8.4

    na lijevom jajniku imam dva folikla od 11mm, na desnom jedan manji.
    mora da je razlog visem E2 sto imam i vise folikla..ili?
    inace mi je E2 u normali, cak gledajuci kroz periode ciklusa ne pretjerano visok..

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •