Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Estradiol u IVF

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Zašto si vadila ove hormone na 9 dc, estradiol kužim, ali zašto ove druge (kod nas se obično, za neki šacung, vade izvan postupka, i to od 2-5 dc, a progesteron se vadi 7 dana nakon ovulacije). Estradiol ti raste ako ima više folikula ili ako ima cista i onda on takav veliki, ako je cista, može umjtno smanjiti FSH. Ali, nejasno je zašto sad vadite sve to, kužim za praćenje estradiola da su ti rekli, ali obično se cijela ta baterija, uključivo progesteron, ne vadi na 9 dc (barem ne u Hrv. i Slo klinikama). U svakom slučaju, meni se čini normalno. Sretno!

  2. #52
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto si vadila ove hormone na 9 dc, estradiol kužim, ali zašto ove druge (kod nas se obično, za neki šacung, vade izvan postupka, i to od 2-5 dc, a progesteron se vadi 7 dana nakon ovulacije). Estradiol ti raste ako ima više folikula ili ako ima cista i onda on takav veliki, ako je cista, može umjtno smanjiti FSH. Ali, nejasno je zašto sad vadite sve to, kužim za praćenje estradiola da su ti rekli, ali obično se cijela ta baterija, uključivo progesteron, ne vadi na 9 dc (barem ne u Hrv. i Slo klinikama). U svakom slučaju, meni se čini normalno. Sretno!
    ovaj mpo-vac vadi hormone na pocetku ciklusa i onda jos dva puta do ovulacije (od toga jednom kad se daje stoperica, tj. prije davanja)..u cilju da vidi da li su hormoni u skladu s velicinom folikla.
    ovdje je to normano i znam da se svi iz hr tome cude..

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Zato jer je kod nas drugačije. Što kaže tvoj doktor, najbolje ti je ipak pitat njega jer se protokoli u Njemačkoj i u Hrvatskoj/Sloveniji/Češkoj razlikuju, a naše znanje je iz tih zemalja, ne znam nikoga tko je na MPO-u u Njemačkoj i stalno ćeš imat ovakve zbunjole kao sad - zašto ti vadi hormone 9 dc, evo, ja za to pak nikad čula, a brijem po Rodi bez pauze godinama. Po meni - to je sve OK, ali nakači se na neki njemački forum isto, ako si već u postupku u Njemačkoj.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 14:56

  4. #54
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer je kod nas drugačije. Što kaže tvoj doktor, najbolje ti je ipak pitat njega jer se protokoli u Njemačkoj i u Hrvatskoj/Sloveniji/Češkoj razlikuju, a naše znanje je iz tih zemalja, ne znam nikoga tko je na MPO-u u Njemačkoj i stalno ćeš imat ovakve zbunjole kao sad - zašto ti vadi hormone 9 dc, evo, ja za to pak nikad čula, a brijem po Rodi bez pauze godinama. Po meni - to je sve OK, ali nakači se na neki njemački forum isto, ako si već u postupku u Njemačkoj.
    pitam, pitam
    vrijednost od 227 je tippicna za ovulatorni peak i tako mi je obicno pred samu ovulaciju. obzirom da imam dva folikla od 11mm i jedan manji, pitam se da ta vrijednost nema veze s brojem folikla..

  5. #55
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    jedina zbunjola mi je E2 i tri postojeca folikla.
    u principu - ima li veze E2 vrijednost s broje folikla? po vasim postovima vidim da ima..jel?

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Pa da, ima, pročitaj raspravu na ovom topicu. Što više folikula, to veći E2. Pročitaj malo raspravu gore, proguglaj - po visi E2 se računa se nastojoi predvidjeti broj zrelih stanica u folikulu i tempirati punkcija (u nekim klinikama, znači, osim UZV-a, vade i estradiol da im pomogne odredit timing i ishod punkcije).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 15:17

  7. #57
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno nizak estradiol

    Jako se puno pisalo o visokom estradiolu pa molim sve one koje imaju PROBLEMA s niskim E2 da se jave I PODIJELE SVOJA ISKUSTVA.

    Meni je konketno jučer došao nalaz hormona koje sam vadila 3.dan ciklusa. Estradiol je skoro dvostruko niži od najdonje granice u folikularnoj fazi te iznosi 19pmol/l (46-607 pmol/L) Fsh je 6,14 , Lh 3,44 (u granicama su normale , ali su u odnosu 2:1).Zanima me je li postoji način da podignem razinu estradiola i je li uopće moguća IVF uz tako nizak estradiol? Nisam pušač niti anoreksičarka (obično se uz to vezuje nizak estradiol) i "tek" su mi 32.

  8. #58
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A kakvi su ti ciklusi i ovulacije jel ih imaš?
    ovo mi je dosta nepoznato, al mislim da ti uz nizak E2 ni ovo što sam navela ne štima, možda taj mj. nisi imala ovulaciju pa zato? Ne znam jesi probala pitati dr. što misli o tom?

  9. #59
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Vidim da su nalazi friški pa vjerojatno još nisi pitala dr., probaj postaviti pitanje dr. Radončiću na portalu Zdravlje i život on će ti sigurno znati reći štogod o tome

  10. #60
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

  11. #61
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i još: (sa zdravlje i život):
    Mjerenje bazalnih vrijednosti hormona ,koje se radi 3. dan ciklusa(3-5 d.c.) nam služi za testiranje ovarijske rezerve.Ako su vrijednosti FSH preko 10 odnosno 12 IU/L ,a estradiola preko 295 pmol/L(80 pg/ml) onda imamo slabiji odgovor ovarija(jajnika) na stimulaciju pri IVF postupku .Znači postoji smanjena ovarijska rezerva i slabija kvaliteta preostalih jajnih stanica.

  12. #62
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Hvala ti M.M.,
    u pravu si , nisam bila kod liječnika, idem u srijedu.U međuvremnu dobila sam savjet od frendičinog frenda ginekologa da se počnem hraniti kako treba,poludio je kad je čuo da sam vegetarijanka. Inače ciklusi su mi redoviti(cca 29,30dana),ovaj je malo kasnio (32dan). Strpit ću se jos do srijede, a onda se javim s vijestima... pozz

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    162

    Početno

    nina32, ja sam imala estardiol ok 500 pmol/L što je visoko iako je unutar ref. vrij ... pa sam se odlučila ( na svoju ruku i plaćala svaki mjesec oko 80,00kn, što nije bilo puno obzirom koliko sam bila mirnija znajući nalaze) svaki ciklus pratiti ga i on je od tih viših vrijednosti sljedić ciklus bio i ispod ref vrijed. znači varira značajno, i zato u Mariboru u kratkom protokolu traže estradiolu na 2dc i ide se u postupak onda kad on ima optimalnu vrijednost a to je do 70 pg/ml

  14. #64
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    K1, totalno si me umirila, nisam ni znala da to tako varira...hvala ti na dozi aspirina. Mali Mimi je vjerojatno u pravu, mozda nisam ovulirala taj mjesec...

  15. #65
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    i cure drage, jesmo zaključili kako spustiti razinu estradiola? meni jučer doc rekla da trebamo još malo spustiti, sada je on dobar, ali ako bude niži, još bolje... sad si ja mislim, pa kak?i kaj god da googlam, samo piše da moram svaki dan jesti obaren kelj, korabicu i takve biljke, kupuse i to, ali niš konkretnije, ili ja nemrem naći...ima tko kakav pametan link?

  16. #66
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Inana, koliki je tvoj E2? Moj je bio oko 150pg/ml pa sam 2 ciklusa prije postupka bila na antibebi. Mislim da bi i Primolut posluzio ali kelj sigurno nece.

  17. #67
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Inana, koliki je tvoj E2? Moj je bio oko 150pg/ml pa sam 2 ciklusa prije postupka bila na antibebi. Mislim da bi i Primolut posluzio ali kelj sigurno nece.
    daj zamisli, to ti meni moj dr. veli, a ja sad ko luda tražim...meni je 1191,7pmol/l,sad neznam baš zračunat koliko bi to bilo, ali to je vađeno 8. dan ciklusa, u fol. fazi bi trebao biti od 97-592,u ovulacijskoj 685-1404, u luteralnoj 120-738...i sad, nije doktorica bila uznemirena, rekla je da je to granično, ali da bi bilo dobro malo to spustiti, a kaj kad moj soc. gin. neda uputnicu za vađenje krvi, a kamoli kaj dalje... neznam, jel ima koja fora a da nije s ljekovima?negdje sam pročitala- povečati tjelesnu aktivnoist- ajde, od jučer mučim bicikl opet, ali kaj još...

  18. #68
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Inana, u tvom slucaju se ne radi o bazalnom E2 a vadenje 8.dc gubi smisao osim ako se radi o prirodnjaku. Odi od 2-5dc u privatni lab, plati 110kn i rijesi tu dilemu.Bilo bi dobro da istovremeno napravis i FSH jer su ta dva hormona povezana pa ces imati jasniju sliku. U pravilu nije dobro ici u postupak sa bazalnim E2 vecim od 100pg/ml.

  19. #69
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    piše estradiol(E2), išla sam vaditi kad mi je rekao dr sad u stimuliranom, i rekao je da je relativno dobro, ali da bi bilo bolje da je još niži...a bum još malo spitavala u ponedjeljak... kad veli da je u ref, granicama, onda valjda je, ali ako želi da ga spustim, i to ču napraviti... sve ću napraviti...

  20. #70
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    piše estradiol(E2), išla sam vaditi kad mi je rekao dr sad u stimuliranom, i rekao je da je relativno dobro, ali da bi bilo bolje da je još niži...a bum još malo spitavala u ponedjeljak... kad veli da je u ref, granicama, onda valjda je, ali ako želi da ga spustim, i to ču napraviti... sve ću napraviti...
    to bi bilo 324 po onoj formulici? tak nekak... a neznam zakaj sam morala taj dan iči, ali tak su rekli, ja poslušala...ali zanimljivo je to sve, i izluđujuće, ko neka žvaka, koja se rasteže i jedno se za drugo veže, i uvijek neki vrag... i kad kažu da je u granicama normale, ali bi bilo bolje da je niži, uvijek se pitam, pa dobro gdje griješim... tak sam bila sretna kad sam dovela tsh u normalu, tak mi se mota oko 2, sa veličanstvenih 13, a ona meni- e dobro je to, ako možeš još smanjit, samo ti daj... a kak, imam terapiju, koja mi očito paše, pa nisam ja čarobnjak... bumo vidjeli na idućem vađenju...

  21. #71
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Inana, nisam znala da se radi o stimuliranom postupku. Pa normalno je da ti prati E2 i stvarno ne znam cemu ga snizavati kad ga lijekovi poticu da raste. Previsok E2 moze samo ukazivati na HS a to kod tebe definitivno nije slucaj. Koliko folikula si imala na UZV?

  22. #72
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Kelj i sportske aktivnosti je svakako super prakticirati, ali ako zbilja postoji problem previsokog E2, ne vjerujem da ima toliki utjecaj. E2 se mijena iz ciklusa u ciklus i može se čekati optimalni ciklus. Ciste utječu na razinu, al ne znam što još.
    inana, baš me zanima što će ti doktorica reći, s čime da skineš E2.

    Inače, ja sam se redovno bavila sportom kad sam operirala tešku endometriozu kojoj uglavnom pogoduje previsoki E2. Minimalno 10 km biciklom svaki dan + minimalno 2x tjedno po 2 sata intenzivnog treninga, a ponekad i svaki dan trening. A na hitnu operaciju sam došla oko mjesec dana nakon turnira. Tako da sport u mom slučaju nije rješenje.

  23. #73
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Inana, nisam znala da se radi o stimuliranom postupku. Pa normalno je da ti prati E2 i stvarno ne znam cemu ga snizavati kad ga lijekovi poticu da raste. Previsok E2 moze samo ukazivati na HS a to kod tebe definitivno nije slucaj. Koliko folikula si imala na UZV?
    šaku jada... am dobro nije baš tak, ali... imala sam 6 komada, od čega 3 nezrele, ali samo ove dvije su se razvile u 2 lijepe morule...ah...

  24. #74
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kelj i sportske aktivnosti je svakako super prakticirati, ali ako zbilja postoji problem previsokog E2, ne vjerujem da ima toliki utjecaj. E2 se mijena iz ciklusa u ciklus i može se čekati optimalni ciklus. Ciste utječu na razinu, al ne znam što još.
    inana, baš me zanima što će ti doktorica reći, s čime da skineš E2.

    Inače, ja sam se redovno bavila sportom kad sam operirala tešku endometriozu kojoj uglavnom pogoduje previsoki E2. Minimalno 10 km biciklom svaki dan + minimalno 2x tjedno po 2 sata intenzivnog treninga, a ponekad i svaki dan trening. A na hitnu operaciju sam došla oko mjesec dana nakon turnira. Tako da sport u mom slučaju nije rješenje.
    a gle, nemrem ja sad na pripreme za olimpijadu, ali svaki savjet poslušam, i prihvatim...sad si mislim, lagana prehrana nemre štetit, pročitala sam da je mediteranska prehrana neprijatelj estradiolu, i tak ću sad, malo pazit na prehranu, bicikl zlorabit- namjestila sam na 15km, ali koliko je to baš točno neznam, i svaki dan malo duža šetnjica, i 2-3 puta tjedno šuma, pa bumo vidjeli...nemre štetit, samo koristit...

  25. #75
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj inana prvotno napisa Vidi poruku
    a gle, nemrem ja sad na pripreme za olimpijadu...


    ma naravno da treba paziti na prehranu i kretati se.
    ali imaš i vikkine postove negdje, ona se strogo držala dijete pa ništa. ja se intenzivno bavila sportom pa ništa.
    škodit neće, dapače.

  26. #76
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku


    ma naravno da treba paziti na prehranu i kretati se.
    ali imaš i vikkine postove negdje, ona se strogo držala dijete pa ništa. ja se intenzivno bavila sportom pa ništa.
    škodit neće, dapače.
    zlatna sredina u svemu, pa i u tome...a s druge strane, mislim si, ako itko pazi kaj i kak radi, mislim da su to cure iz MPO priće...ovaj ljek, onaj ljek, ovak, onak, ova pretraga, onaj čaj, ovo da- ovo ne... a sve s istim ciljem...mi ne da smo zlatne sredine nego švicarski satovi koji se porihtavaju sa takvom preciznošću...e da, sjetila sam se kak je rekao- kelj i druge stapkaste biljke... znam da je spomenuo korabicu, ajd bar nekaj fino...

  27. #77
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    evo sam sad otkrila ovu temu, vadila sam friške hormone i E2 mi je povišen na 3. dc i iznosi 402 pmol/L. u postupku sam tek u kolovozu, pa ću ponovit nalaz i ovaj slijedeći ciklus da vidim jel ovo stvarno stanje ili varira. Znači neki oblik kontracepije bi mi mogli preporučit? Ma provjerit ću još jednom pa ako bude i dalje ovako velik mailat ću nalaze dr da krenemo sa terapijom što prije ako bude trebalo. Ne znam kako sve nismo poludile od svih oblika kemije kojom se šopamo

  28. #78
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    cure ajde mala pomoć za frendicu- u stimuliranom je, 7.dan stimulacije estradiol joj je 737 pg/mol
    Čitajući ovu temu to mi se za fazu stimulacije čini ok ali doktor kaže da je malo prenizak
    Ja nikad to nisam vadila pa joj ne mogu puno pomoći- jel to može ispasti ok??

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Gabi, možda ova info pomogne, ja nakon 8 dana stimulacije imam E2 576 pg/mol i to na dva folikula, znači, ako usporedimo, odgovor tvoje prijateljice na stimulaciju isto vjerojatno nije nešto blistav...moguće da ima malo folikula, vjerojatno joj je dr. rekao to na UZ.

  30. #80
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    evo sam sad otkrila ovu temu, vadila sam friške hormone i E2 mi je povišen na 3. dc i iznosi 402 pmol/L. u postupku sam tek u kolovozu, pa ću ponovit nalaz i ovaj slijedeći ciklus da vidim jel ovo stvarno stanje ili varira. Znači neki oblik kontracepije bi mi mogli preporučit? Ma provjerit ću još jednom pa ako bude i dalje ovako velik mailat ću nalaze dr da krenemo sa terapijom što prije ako bude trebalo. Ne znam kako sve nismo poludile od svih oblika kemije kojom se šopamo
    Estradiol (picograms per milliliter or pico-moles per liter)
    Follicular phase 50 – 145 pg/ml (184 – 532 pmol/L)
    Midcycle peak 112 – 443 pg/ml (411 – 1626 pmol/L)
    Luteal phase 50 – 241 pg/ml (184 – 885 pmol/L)
    http://www.keratin.com/ab/ab012.shtml
    pg/ml x 3,671 =pmol/l
    ok..mogao bi biti nizi..do 80pg/ml smatraju kao ok glede stimulacije..

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Da se ispravim, 576 pg/ml.

  32. #82
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    spodoba ovo što si ti stavila i su normalne vrijednosti za prirodan ciklus bez stimulacije vjerojatno, jer ja sam u svom zadnjem vađenju imala oko 2500 pmol/L?

  33. #83
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba ovo što si ti stavila i su normalne vrijednosti za prirodan ciklus bez stimulacije vjerojatno, jer ja sam u svom zadnjem vađenju imala oko 2500 pmol/L?
    venddy je napisala vrijednost u prirodnom ciklusu..dakle bazalna vrijednost u nestimuliranom ciklusu...ok, malo je off..

  34. #84
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam mislila da se referiraš na Gabin post

  35. #85
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    ovaj mjesec estradiol pao, u svibnju je bio 402 pmol, u lipnju 479 a sad 290. Vidjet ćemo što će se desiti slijedeći mjesec

  36. #86
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Curke koje su bile u postupku na VV,kolki vam je bio E2 na dan štoperice?
    Moj je na 3.dc bio 0,233 a danas na 10. dc je 0,6443.
    Obzirom da VV ima mjerne jedinice u pmol/L, buni me ovo - 0,......

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jesi ti to sigurno dobro procitala?

  38. #88
    sally avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    ROVINJ
    Postovi
    57

    Početno

    I ja se spremam na prvi Ivf. 11Dc folikuli desno 18.17.16.16. Lijevo 17.17.16.15. Na žalost estradiol nizak...sutra bi trebala sljediti štoperica ali s obzirom na vrijednosti setradiola (130,41 pg/ml) nisam bas sigurna....bas me zbedirao taj nalaz

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •