Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: S cime se tusiraju?

  1. #1
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno S cime se tusiraju?

    Imam decke od 10 i 13 godina. Jos se ne znoje jako, ali su dosta vani i na treninzima pa se svakodnevno tusiraju.
    Do sada su se tusirali sa djecijim samponima, tipa Nivea, ... kao i mladi klinci. Ali su se poceli buniti da vise ne zele te, nego Axe i sl. Mislim da im je to malo prejako za njihovu kozu, pogotovo svaki dan. Uz to stariji ima lagani dermitis i dosta suhu kozu.
    Sto preporucate? Sa cime se vasi tusiraju?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Axe u dobi od 10 i 13 godina???

    Draga, prvo isključi televizor (djeca ti gledaju previše reklama), drugo - ako tm koristi tako nešto, nek im kaže da se to može tek od ... ne znam, šesnaeste godine na primjer.

    Ja sam GREŠKOM nedavno u dm-u kupila malu plavu putnu bočicu nekakvog dječjeg gela koji se zove SauBar (sa umlautom na a, ne znam kako bih to napisala). Smrdi po pitralonu i socijalizmu....fuj! I još ako ti djeca imaju osjetljivu kožu, to je put ravno u katastrofu, da od laganog dermitisa može nastati prava pravcata alergijska reakcija. To kaže osoba koja je to i sama na vlastitoj koži osjetila, pa su mi danas kozmetička sredstva ograničena na najskuplje deodorane sa isključivo prirodnim sastojcima, a gelove ne mogu ni koristiti, osim bezmirisnih.

    Ne radi se o tome da li miriši ili smrdi. Ta sredstva tipa Axe sadrže antiperspirante koji su dugoročno štetni i za odrasle, a pogotovo za nježnu dječju kožu. Obični sapun (Dove je meni dobar, ali nije jedini) i nivea ili slični blagi gelovi poslužit će dobro ako se djeca peru 2 puta dnevno. I to je sve.

    Za suhu kožu 2xtjedno kupke s maslinovim uljem (1 žlica jušna maslinovog ulja, 1 žlica vrhnja za kuhanje ili mlijeka da se ulje lijepo rasprši + nekoliko kapi eteričnog ulja tipa lavanda ili ružmarin i uživancija, a koža poslije bude fiiiina mekana). Te uljne kupke osim toga dobro otklanjaju i neugodne mirise jer ulje otopi i ono što voda ne otapa. Umjesto maslinovog može biti i bademovo ulje iz ljekarne (1 dl = 10 kn ako nije neka marka) ali za odrasle i ovako veliku djecu gusto maslinovo ulje je bolje. Izbor eteričnih ulja može biti i drugačiji ali to bolje konzultiraj nekoga tko se razumije u aromaterapiju. Bergamot je ok za takve stvari, ali nisam neki stručnjak.

    Axe - nekako mi se jako jaaako prerano čini. Btw. spojevi aluminija iz deodorana koji razgrađuju te neugodne mirise jako su nezdravi i treba to djeci objasniti. Sretno! Znam ja kako znaju biti tvrdoglavi dečki te dobi, ali moji su još na nivei i johnsonovom šamponu s lavandom. Ništa jače...

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar koristi ove dm-ove saubar pa mirise po jagodicama i sl
    a rado bi, kaze, nesto for men only

  4. #4
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moji su 9 i 10.5 godina.
    Koza po zimi-katastrofa.
    Bebi sapunom(dermatolog je cak naglasio da ne smeju nista jace od obicnog glicerinskog sapuna)peru samo "strateska" mesta,ostalo samo cistom vodom.Za kosu nivein decji sampon.
    Poceli su da kidisu na tatinu kozmetiku,ali sam ih na vreme urazumila pa su odustali,zasad.
    To s maslinovim cu probati,jer nikakve mazalice nisu donele rezultate...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    14

    Početno

    imam curu koja ima jako suhu kožu i njoj od tih losiona za tijelo prolazi samo johnson¨s shoothing naturals-sa ekstraktom maslinovog ulja,cure možda da probate miris je neutralan pa može i za dečke

  6. #6
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bübchen Sport'n'fun (šampon i gel za tuširanje u jednom). I tata im to koristi, a i ja kad mi drugo nije pri ruci.

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    cura 10 i decko 8ipol - baleina (dm-ova) linija za teence

    ovaj od osamipol se jednom, nedavno, otusirao s mm-ovim gelom - malo mu falilo da ga posaljem nazad u tus

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kupujem za oboje "djecje" sampone i gelove za tusiranje (uglavnom dm-ovu Baleu)
    S. (11,5g.) odnedavno brije na "muske", dobio je na poklon Nivein gel za tus. i sampon u jednom, i koristi ga
    nisam primijetila neke negativne nus-pojave, iako ima suhu kozu
    nemam namjeru mu to redovito kupovati, jos neko vrijeme sigurno

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    cura 10 i decko 8ipol - baleina (dm-ova) linija za teence
    ovo uopce nisam primijetila u dm-u, moram obratiti paznju

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Mi koristimo DM-ov gel za tuširanje za bebe (velika plava boca s pumpicom), moji su još mali pa to ide, makar se najstariji (6 god) već par puta oprao s tatinim gelom, ali ga je koža nakon toga svrbila, pa sam mu lijepo objasnila i više to ne radi. Za kosu nivein silk dječji šampon, dobar je i DM-ov za bebe i to je to. Ti su gelovi jako neutralni, gotovo bez mirisa, a kupanje je u običnoj vodi, znam im špricnuti malo njihovog gela za tuširanje da se malo zapjeni.

  11. #11
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj će uskoro 10 god. ali se još tušira linijama za bebe: DM-ov - plava boca, sad trenutno koristi DM-ov Cars, to je dobio od nekoga...
    Ja sam baš nedavno komentirala sa MM kad će mu početi smetati ti "bebasti" gelovi i šamponi... Čim kasnije, nadam se!!!

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    emily, linija se zove - balea young. ida trenutno koristi "soft+care shower cream" s mirisom jagode. a noa (malo mi se pomijesalo) jos ima onu balea liniju - balea dusche & shampoo for kids - s mirisom oceana

    dok ne potrose zalihe, onda cemo nac nesto zamjenski. znam da sam prije par mjeseci isto ovdje bila trazila i dugo nisam nalazila nista izmedju bas bebastih i odraslih preparata, pa sam na kraju ipak nasla. doduse, ne bas neki izbor, ali ipak nesto

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Ima jedan zgodna stranica za provjeru kvalitete pojedinih proizvoda .Pogledajte, ja sam se šokirala.

  14. #14
    jemma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    more i mi
    Postovi
    16

    Početno

    Moji su 11 i 7 i koriste za kosu Bubchen dječji šampon, a za tuširenjae Safegard sapun ili Bubchen gel za tuširanje.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    Ima jedan zgodna stranica za provjeru kvalitete pojedinih proizvoda .Pogledajte, ja sam se šokirala.
    Draga, nije to ništ novo... Knjigu "Druga polovica bolesti" autorice Pat Thomas imam već godinama. Nešto primjenjujem (napisala u prvom postu što i kako), nešto mi je prekomplicirano... I da - treba se informirati i čitati smallprint.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Andrija je dobio za rodjendan jedan Axe gel za tusiranje. Al sam mu zabranila da ga koristi jer mi se povraca od smrada. Moze samo noge s njim prati. Jedva cekam da ga potrosi pa da frknem u smece. Mi se inace peremo sapunima. Gelovi mi se ne svidjaju jer ih nikako ne mogu isprati s koze. Kao ni tekuce sapune. To nece k nama.

  17. #17
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Smrdi po pitralonu i socijalizmu....fuj!
    Ajme, Peterlin...

    Marta, kojim sapunima?
    Prije par godina sam se oprala baby sapunom (lijepo je mirišio ), koža mi je bila kao papir, suha, perutala se.., a dobro sam ga isprala... i baš mi je bio grozan onaj osjećaj "zapinjanja" ruke na koži, a onda onaj osjećaj zatezanja, ma grozno..
    Jel onda mažeš djecu poslije kupanja...?

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da preciziram, samo PLAVI SauBar je takav. Narančasti voćni je ok. Zato sam se i zaribala.... a sin ima embargo na korištenje istog. Tko zna što mi je taj miris izvukao iz primozga, he he he...

  19. #19
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mm se tusira sa mojim gelovima, kazu da mu bolje mirisu...
    Sin je za 12. rodendan dobio 6 Axe gela za tusiranje i 7 dezica. Svi decki su bili u toj Axe fazi. Moze biti zbog tih reklama u kojim za frajerima poslije tusiranje lete zenske.
    Da, mi isto koristimo te djecije iz Dm-a, vocne. Oni su mi ok.
    Ne znam, budem pogledala nesto drugo. Mozda ce im se svidjeti Bubchenov Sport sampon. To bi moglo proci kao sampon za decke...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno

    Moji dječaci 9 i 11 godina hvala Bogu još nisu ludi za axe-om....u igri je dm-ov Saubar,Mullerova linija,ponekad Fa za djecu.....tu i tamo Penaten od najmlađeg....nadam se da ćemo se držati toga još neko vrijeme

  21. #21
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    weleda za djecu za tusiranje. samponi iz bio ducana lavera ili rausch. za mazanje tijela zimi weleda mlijeko za djecu, ili hauschka ruzino mlijeko.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne mazem djecu nicim. Ne sapunaju se cijeli od glave do pete, nit se peru svaki dan, pa nemaju nikakvih problema sa suhom kozom. Inace koristim Uretekramove sapune, povremeno Ulola. Nikakve djecje, vake nake. Najobicnije. Sto obicnije to bolje.

  23. #23
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kći mi ima izrazito suhu kožu, tako da moram jako paziti da se ne pere ničim agresivnim. Sin ima normalnu kožu, a baš je i ne odmašćuje (najčešće se odvaži na pranje jednom tjedno . Koriste samo Urtekramove gelove, a najviše vole onaj od smeđeg šećera. Kosu im perem Melvitinim šamponom za često pranje.

  24. #24
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Babylove gel od glave do pete ili Ulola sapun od kozjeg mlijeka i jos neceg, a nekad ulovi pod ruku nesto od mirisnih djindji Alverde ili Balea, kad ima.
    Kad ima epizodu osipa i svrbljive koze, A derma gel za tusiranje i mlijeko za tijelo A dermino, inace je povremeno izmasiram s bademovim uljem s etericnim uljem mandarine

    Iz mog skromnog osobnog iskustva, suha, preosjetljiva koza ne mora imati veze s ucestaloscu kupanja i sredstvima koja su koristena.

  25. #25
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mi koristimo lush odnedavno pa gotovo za sve...od sapuna, kupki, šampona...

  26. #26
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Moj mali za tuširanje koristi sve moje (10.5 god)- Dove, Nivea, Palmolive, Lush... a od šampona za kosu isto već što imam u tom trenu.

    A troši ih ko da mi padaju s neba

  27. #27
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali za tuširanje koristi sve moje (10.5 god)- Dove, Nivea, Palmolive, Lush... a od šampona za kosu isto već što imam u tom trenu.
    Moji isto. Ti baby gelovi i šamponi su nam odavno postali preslabi, ne peru dovoljno dobro.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi doma imamo tri vrste možda a ima nas 5! Iva korsiti svoju Adermu, Janko neku d jdečjih kupki, a MM i ja uvijek isto. Najčešće Palmolive ili Nive gel za tuširanje i to nekog finoh ili vsježeg ili krmestog mirisa. Voćne mirise ne mogu podnjeti...Malo sam OT.
    Joj, kaj me čekaaaaaaaa...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Mi inače za djecu imamo weledine proizvode ali moram priznati kako sam u mulleru naisla na super dio Bubchen linije..imaju ljubičastu i plava ediciju 3u1 (gel za tuširanje, šampon i regenerator) s pšeničnim proteinima. Djeci je kosa predivno mirišljava a za mlađu od 3 god , kojoj koža inače ne podnosi nanošenje ni najprirodnijih ulja, ovo je bilo super otkriće. Što se tiče znojenja...nažalost mislim da kod djece ne bi trebalo "zaustavljati" tj. "kočiti" taj mehanizam inim proizvodima tipa. stickova ili dezića. Premali su (a i odraslima škodi, pogotovo zenama zbog blizine limfnih čvorova i dojki) da bi im radili supresiju znojenja koje spada u normalnu fiziologiju rasta djece te dobi. Ono što eventualno mozete je mozda iskoristiti onaj kristal u spreju, to je zaprav samo fiziološka otopina slična znoju.
    to su naša iskustva....

  30. #30
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Joj, ja svojima neki dan uzela u Lushu kuglu za kupanje, za djecu. I stavila im to u kadu, ali samo mali komadic. Napravila se prekrasna pjena, a mirisi.... Ali ih je sve pekla guza nakon kupanja i koza im je bila malo crvenkasta. Samo na guzi, valjda je na dnu kade ostalo malo taloga pa ih je nadrazilo. NAmazali su se sa kremom i do jutra je sve proslo. Tako da i od Lusha vise nista...

  31. #31
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    stellita, ja koristim Bubchen za sebe, super su mi njihove kupke.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    da, Lush-ove bombe za kupanje gotovo sve sadrze sodu koja čini onaj famozni efekt kod otapanja i nisu baš za djecu...imaju par stvari koje su kao rađene za manje klince ali ja nisam probala.

  33. #33
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    weleda za djecu za tusiranje. samponi iz bio ducana lavera ili rausch. za mazanje tijela zimi weleda mlijeko za djecu, ili hauschka ruzino mlijeko.
    potpisujem i samo dodajem da bez obzira sto odlucimo da je najbolje za nasu djecu, to trebamo popratiti i primjerom. Djeci narancasta Veleda, nama roza i tako to...

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nas je isto 5, i svi osim malca su na jonsonu i baby sapunu. uz to postoji još šampon protiv prhuti za muža. malac je na maslinovoj kupki. i da klinci se tuširaju s vodom, a kad peru kosu onda je jonson u igri.

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj nema jos nista protiv djecjih gelova z atusiranje, i tako se cesto kupa s malom sekom, super im je to zabava.

    No, poceo je nemilice trositi dezice, kako obicno radimo dok se on sprema za skolu, u prvom navratu nisam ni skuzila...Trosio je, naravno, tatine a onda ga je i nagovorio da mu kupi jedan axe. KOma, em smrdi, em je sigurno jos uvijek agresivno za njegovu kozu. Ima li kakvih dezica za klince, ili cu morati pribjeci totalnoj zabrani?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Bubica ako je samo zbog znojenja da probate s onim u kojem je voda s kristalnim kamenom? A ako tvoj maleni baš to želi zbog mirisa nađite neku alternativu koja neće doći do kože...

  37. #37
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma da, nije zbog znoja nego je njega ulovio pubertet . Meni je jos uvijek sve simpaticno, nemam ga srca sasjec u korjenima...

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je taj axe smrad smradova.
    I prestala sam kupovati Ulola sapune jer se raspadnu cim se malo smoče. A još nijesam našla načina kako da koristim sapun, a da ga ne smočim.
    Zato sam uz standardni Urtekram počela kupovati ove: www.sapunoteka.com jer se ipak ne raspadaju tako brzo.
    Decki se peru Alverde gelom za tuširanje i uvijek biram onaj koji mi najmanje smrdi.

  39. #39
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Axe Africa ima moj potpis (možda zato što ga i mm koristi, a mnogo mu dobro stoji

  40. #40
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    djeci ne treba sapn, a jedva da treba i odraslima... moji ne upotrebljavaju sapun, niti nista slicno, i nikad nisu. kad se vec tusiraju ili kupaju, samo voda... sad je najstariji u pubertetu, i treninzi, i tako, pa se cesce tusira, ali bez sapuna, i ako se redovito tusira, i cista odjeca, ne treba mu deodoran. ima na raspolaganju jedan u 'stiftu', ali ga ne koristi koliko vidim. i nema miris po znoju, pogotovo ne sada zimi... ljetos se znalo osjecat..

  41. #41
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    bubice, joj koji je b. postao pijetlić

    i iv. je par puta trazio jer se prijatelj jako sprica, ali ova majka ne da
    kod nas doma nitko ih ne koristi, ako oce mirisat dam mu tockicu lushova parfema na vrat

  42. #42
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Moj isto koristi axe, valjda jer mu reklama garantira uspjeh kod cura, pa se nada istom...
    Koristio je od alverdea dejzić u sticku sa kuglicom i jedan je potrošio, ali na drugi ga nisam mogla natjerati, jer veli da poslije njega i dalje smrdi. Mislila sam otići do Lusha po njihov kruti dezodorans, jer mi je žao uništavati nježnu tinejdžersku kožu..

  43. #43
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam otići do Lusha po njihov kruti dezodorans, jer mi je žao uništavati nježnu tinejdžersku kožu..
    negdje sam pisala, od tog sam ja dobila najgoru reakciju ikad - pazuh mi je slicio na vinograd - limfni cvorovi natekli ko grozdje
    Posljednje uređivanje od ivarica : 25.01.2011. at 14:45

  44. #44
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Moj (12 god) koristi Axe samo zbog mirisa i jer je to među njima teen in, a protiv znojenja kristalni kamen.

  45. #45
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    negdje sam pisala, od tog sam ja dobila najgoru reakciju ikad - pazuh mi je slicio na vinograd - linfni cvorovi natekli ko grozdje

    aaaaaaa???.......katastrofa!!!
    pa ja sam bez ideje, šta sad?
    a da se osjeti - osjeti, majice i potkošulje redovno se svaki dan mijenjaju
    čak Woolite za tamnu odjeću nije uspio skinuti "miris" ispod pazuha...

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ni ja ne dam deziće. Ako bas bude inzistirao dobit ce Laverin samo sto cu mu onda to od džeparca otkidat...

  47. #47
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    MOja od skoro deset godina za tuširanje koristi Atodermu (kupili zbog mlađe,a tako diiiivno miriše pa se svi grebemo) ili Alverde baby kupku,ali me buni pranje kose.

    Da li je Alverde šampon i regenerator ok za taj uzrast? tj. KOji su proizvodi namenjeni za negu kose za taj uzrast koji više nije ni bebeći,a još ni tinejdž ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •