Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Novorođenče, osip, alergijska reakcija na narukvicu ili...

  1. #1
    kišobranimir avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    7

    Početno Novorođenče, osip, alergijska reakcija na narukvicu ili...

    Pozdrav mame i tate.

    Olivija je stara 8 dana, rođena na sv.Duhu, vaginalni porođaj, otpuštena doma s mamom nakon tri dana, sve je do sada u redu.

    No, po rođenju dobila je plastičnu narukvicu kao i svako rođeno dijete, a i majka, te se nakon par dana razvila neka reakcija na narukvicu. Mala je puštena kući s urednim nalazima, procjenama i svime u utorak, patronažna nas je posjetila u četvrtak i ništa posebno nije rekla na tu reakciju. U međuvremenu smo probali namazati cinkovom mašću, a i lanolinskom kremom, no u subotu kao da osip/reakcija nekako buknula jače, stoga smo u dosluhu s patronažnom odlučili zaletit se do Klaićeve na hitnu da netko stručniji vidi i posavjetuje nas.

    Rođena je 52cm 3430g, otpuštena iz bolnice s negdje 3200 i nešto sitno, do sada je dobila oko 200g na težini, dojena je na zahtjev, lijepo se razvija, ima urednu mokraću, stolicu nakon 4. dana imala samo jednom, nije imala temperaturu kad smo je mjerili u Klaićevoj, a doktorica koja je bila dežurna nije zaključila ništa ozbiljno, te preporučila da mažemo s Betrion mašću, te se obavezno javimo svome pedijatru u utorak (živjeli neradni dani, jel).
    Pobojao sam se da nije herpes ali liječnica je rekla da joj ne izgleda tako i da s obzirom da se ne širi nigdje, vjerojatno nije.

    Fotka ruke od jučer:
    http://imageshack.us/photo/my-images/841/ip58.jpg/

    Točno u ovom "srednjem" dijelu je bila narkuvica, te djeluje ko da su rubovi nairitirali djetetovu kožu.

    Betrion je antiobiotska krema/mast i bili smo malo skeptični što se tiče mazanja tako male bebe, s obzirom da s tom kremom treba izbjegavat doticaj s ustima, a di ćeš sprječit bebu da bar slučajno ne nabije do usta ruku
    Na kraju nismo mazali ni sa čim, jednostavno oprali ruku, pustili na zraku da se suši, mala ne reagira na taj dio kože, ne djeluje ko da je svrbi ili peče, te ćemo definitivno sutra posjetiti pedijatra, da ne bude rekla kazala sistem, jer ne bih htjeli mazati dijete antibiotskom kremom ukoliko za to nema potrebe. Vjerojatno je u startu bila greška cink i lanolin, s obzirom da cink suši, a lanolin masti kožu...

    Od jučer se dosta toga osušilo i počelo se ljušiti kao suha kožica, te mi djeluje da ispod tog osušenog dijela je koža zdravija, al na dijelovima opet ko da ti plikovi nastaju...
    Fotka od danas:


    Ako netko ima kakvo iskustvo s ovakvim pojavama, bili bi mu zahvalni.
    Uglavnom, mazali nismo ni sa čim, jer ne znamo dal sušiti ili mastiti kožu, ili pak antiobiotsku kremu?
    Sutra ujutro pedijatru pa valjda će netko reć nešto konkretnije.
    Nigdje drugdje na tijelu se ne pojavljuje ovo, a već drugi dan nakon rođenja su se počeli pojavljivati tragovi oko gumene narukvice.
    Posljednje uređivanje od puntica : 07.08.2013. at 13:20 Razlog: fotografija zamijenjena linkom

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nisam ovo vidjela do sada, ali možda da nazovete na SD i pitate je li se itko javio sa sličnim problemom

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja bih svakako nazvala Sv.Duh i pitala njih, čak što više mislim da se imate pravo pojaviti na njihovoj pedijatriji.
    (Barem sam ja tako smjela u Vinogradskoj, mali je tamo rođen).

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako ne dobijete odgovor na Sv. Duhu, potražila bih dobrog privatnog dermatologa, ili hitnu dermatološku ambulantu, ako postoji npr. u Klaićevoj.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sad vidim da ste bili u Klaićevoj - onda privatno.

  6. #6
    kišobranimir avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Dakle, pedijatrica je jutros pogledala i s obzirom da je dio osušenog već otpao, rekla je da je to reakcija očito na bolničku narukvicu i s obzirom da je vruće, sporije se koža obnavlja, preporučila je Sudocrem. Još nismo mazali ni sa čim, beba je oprana jučer samo vodom i ruka je nepokrivena, danas izgleda već dosta bolja i ispod sasušene kože se vidi mlada koža, beba ne reagira previše na ruku, tj ne odaje znakove da je to smeta/svrbi.

    Super mi je zdravstvo kod nas, svi su na godišnjem ili ne rade na državne blagdane pa onda u Klaićevoj bude zamjenska doktorica, čekat utorak jer ponedjeljkom nitko ne radi zbog Oluje, pa pedijatrica opet zamjenska jer je glavna na godišnjem, pa patronažna otišla na godišnji pa je druga patronažna mijenja od ovog tjedna...

    U prvom postu druga fotka nije uopće linkana, ovo je od jučer:

  7. #7
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    neobično.... izgleda kao herpes zoster (sitni bijeli mjehurići na crvenoj otečenoj koži).... vjerojatno je ipak iritacija od narukvice.
    Kako je sada?

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni ne izgleda kao herpes
    ali ne znam što je
    kao neki kontaktni dermatitis koji se inficirao
    tako žut bude impetigo, imaju li mjehurići kakav sadržaj?

  9. #9
    kišobranimir avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Jok, skroz je suho, evo već se dosta povuklo sve, i dalje ne mažemo ni sa čim. Izgleda sve zajedno puno zdravije i manje.

  10. #10
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni ne izgleda kao herpes
    ...........
    tako žut bude impetigo, ....
    ja sam daltonist

    (ona prva slika izgleda kao zoster, druga ne)
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.08.2013. at 23:31

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    drago mi je da ide na bolje
    ali svejedno nazovite SD i upozorite
    drugi roditelji neće biti tako smireni kao vi

  12. #12
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    ne znam što je, ali ja bih u tankom sloju (2 kapi) 2x dnevno mazala kantarionom
    mislim da ne može naštetiti. ispravite me ako griješim.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    je sve prošlo?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno trebam savjet

    [QUOTE=kišobranimir;2458614]Dakle, pedijatrica je jutros pogledala i s obzirom da je dio osušenog već otpao, rekla je da je to reakcija očito na bolničku narukvicu i s obzirom da je vruće, sporije se koža obnavlja, preporučila je Sudocrem. Još nismo mazali ni sa čim, beba je oprana jučer samo vodom i ruka je nepokrivena, danas izgleda već dosta bolja i ispod sasušene kože se vidi mlada koža, beba ne reagira previše na ruku, tj ne odaje znakove da je to smeta/svrbi.

    Super mi je zdravstvo kod nas, svi su na godišnjem ili ne rade na državne blagdane pa onda u Klaićevoj bude zamjenska doktorica, čekat utorak jer ponedjeljkom nitko ne radi zbog Oluje, pa pedijatrica opet zamjenska jer je glavna na godišnjem, pa patronažna otišla na godišnji pa je druga patronažna mijenja od ovog tjedna...

    U prvom postu druga fotka nije uopće linkana, ovo je od jučer:
    [/QUOTE


    moja djevojčica ima dvije godine,isto takva promjena joj se dogodila na glavi,tu je ispala kosa,u obliku kovanice je 2 kn,užasno izgleda,svrbi ju pa se počeška,napravila si je doslovno živu ranu na glavi,bili na šalati,na krvnim pretragama sve ok,na mikološkoj obradi,mazala sa rojazol kremom kao za gljivice je nalaz bio negativan,pedijatrica je rekla da je to gljivica,ništa od te kreme nije bolje,mažem sa sudocremom,pa sa biljnom nekom kremom,pa bila prije par dana kod privatnog dermatologa,ona mi rekla da si je dijete samo počupalo kosu,koa ludača,uzela lovu za 10 min,i ništa..već me strah da neće tu imati kose jer je strašno,molim neki savjet ili nešto,,,probat ću sliku stavit pa da vidite...hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •