Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Fimoza

  1. #101
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi na tvom mjestu cekala. velika je vjerojatnost da ce se to rijesiti samo od sebe (tj. da ce on to rijesiti kad bude vrijeme), to se moze dogoditi i sa 3-5-8-12 godina

    nema zurbe. pogledaj ostale topike o fimozi, kozici, prevlacenju i sl. ima par korisnih clanaka za mame djecaka

  2. #102
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Do kada treba čekati s fimozom da se vidi hoće li se popraviti? Mi smo dobili hormonsku mast, nije ništa promijenila. Dobili smo uputu da kod kuće to prevlačimo, ali prevući se ništa ne da. To je tako izraženo da je ostala samo mala rupica, veličine one na glaviću, tek toliko da se može popiškiti.

  3. #103
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Ja sam cula razne pristupe, medu ostalim i ono da se do skole nista ne radi.
    Al malcu se unutra skupljala prljavstina, nije se nista popravljalo i ja sam rekla dosta. S tri i pol god odveli ga u bolnicu urologu,on je povukao. Bilo malo krvi, i puno fuj prljavstine unutra. 2 dana je bilo bolno prevlacenje, od tada je sve ok

  4. #104
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    5,5 g. nismo mu povlačili nego smo ga pustili da si sam vježba koliko ide. Otvoren je na jednoj strani više nego na drugoj, normalno piša, nikad infekcije i sve je ok, činilo nam se da bude to svojim tokom dalje išlo no pedijatrica nam je dala kortikosteroidnu mast da tri tjedna mažemo i navlačimo jer kao vrijeme je. Izbjegla bi kortikosteroide, barem dok ne probamo prvo sami, pa molim savjet - najbolje u vodi? Da namažem nekim uljem?

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    5,5 g. nismo mu povlačili nego smo ga pustili da si sam vježba koliko ide. Otvoren je na jednoj strani više nego na drugoj, normalno piša, nikad infekcije i sve je ok, činilo nam se da bude to svojim tokom dalje išlo no pedijatrica nam je dala kortikosteroidnu mast da tri tjedna mažemo i navlačimo jer kao vrijeme je. Izbjegla bi kortikosteroide, barem dok ne probamo prvo sami, pa molim savjet - najbolje u vodi? Da namažem nekim uljem?
    Kantarion iliti gospina trava. To je zapravo maslinovo ulje u kojem je namočena gospina trava. Znalo je biti toga u DM-u. Dugo nisam kupovala, jer mi kolegica donese svoje (u vlastito maslinovo ulje namoči kantarion) pa ne znam, ali ima toga po biljnim ljekarnama.

    Ont. kortikosteroidi se daju protiv upale. Ako vidiš da je upaljeno, nemoj se ustručavati nego maži time - potencijalna korist je veća od potencijalne štete. Neće mu to trebati 2 godine nego 2-3 tjedna. Čak i da ga odvedeš u Klaićevu na zahvat (čini mi se da je u ovom slučaju to rješivo bez rezanja - samo će mu odlijepiti kožicu od glavića i to je sve). Sretno!

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kortikostedoidi se kod fimoze ne daju radi upale, nego zato što stanjuju kožu, pa je u konačnici lakše prevući kožicu ako nije baš jako uska.

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    5,5 g. nismo mu povlačili nego smo ga pustili da si sam vježba koliko ide. Otvoren je na jednoj strani više nego na drugoj, normalno piša, nikad infekcije i sve je ok, činilo nam se da bude to svojim tokom dalje išlo no pedijatrica nam je dala kortikosteroidnu mast da tri tjedna mažemo i navlačimo jer kao vrijeme je. Izbjegla bi kortikosteroide, barem dok ne probamo prvo sami, pa molim savjet - najbolje u vodi? Da namažem nekim uljem?
    vrijeme za sta? za koga?

    natezanje kozice ima seksualnu funkciju, kaj nije malo prerano?

  8. #108
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Jel uobičajeno da na sistematskom u 5. razredu pregledava dečkima pišu? I kako mogu prevući kožicu?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Da, naša je radila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #110
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel uobičajeno da na sistematskom u 5. razredu pregledava dečkima pišu? I kako mogu prevući kožicu?
    Ja sam rekla mojim dečkima da ne moraju skidat gaće ako im je neugodno.

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    vrijeme za sta? za koga?

    natezanje kozice ima seksualnu funkciju, kaj nije malo prerano?
    Ma nema to veze. Radi se o higijeni. Ispod kozice se skupljaju naslage na kojima se nasade bakterije i cesto izazovu urinoinfekte. Zbog toga je moj mladji sin morao u Klaicevu, nakon ponovljenih upala mokracnih puteva kojih se nije mogao rijesiti.

  12. #112
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Peterlin, to apsolutno nije točno. Preporuke svih svjetskih releventnih pedijatrijskih i uroloških društava su da se kožica NE dira ukoliko dijete normalno mokri.
    Samo 50% djece do 10. godine uspijevaju prevući kožicu i to je potpuno normalno.

    A ovo za pregled doktorice u 5. razredu - no comment.
    Ja cu svojim dečkima reći da to ne moraju raditi.
    Pa to su pubertetlije i sad ih treba izlagadti neugodi zato kaj se nitko nije sjetio promijeniti algoritam pregleda iz 81'?
    Kaj i curice tako pregledava muški doktor?
    Stvarno ludost


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Pa ne bi ni mi vukli dijete u Klaićevu da mu se nije urinoinfekt više puta ponavljao. I kaj sad - zbog pišljive zalijepljene kožice da mu stradaju bubrezi??? Sorry, mislim da nas je pedijatar u ono vrijeme dobro uputio, jer se nikad poslije infekcija nije vratila. Nisu mu ništa rezali, samo su mu to rastegnuli. Kraj priče.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, to apsolutno nije točno. Preporuke svih svjetskih releventnih pedijatrijskih i uroloških društava su da se kožica NE dira ukoliko dijete normalno mokri.
    Samo 50% djece do 10. godine uspijevaju prevući kožicu i to je potpuno normalno.

    A ovo za pregled doktorice u 5. razredu - no comment.
    Ja cu svojim dečkima reći da to ne moraju raditi.
    Pa to su pubertetlije i sad ih treba izlagadti neugodi zato kaj se nitko nije sjetio promijeniti algoritam pregleda iz 81'?
    Kaj i curice tako pregledava muški doktor?
    Stvarno ludost


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kaj nikad nisi bila kod muškog ginekologa? Osim toga, većina liječnika u školskoj medicini su žene, pa pregledavaju i mušku i žensku djecu. Ovo je fakat ludost, ali komentar.

    Ont. ako žensko dijete ima slijepljene male usne, to je i te kako problem za liječnika.

  15. #115
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Stvarnih problema izazvanih zalijepljenom kožicom zapravo ima vrlo malo. Ako dijete nema problema, čemu ih stvarati?
    Ako dijete ima problema, onda je postupku neke vrste.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarnih problema izazvanih zalijepljenom kožicom zapravo ima vrlo malo. Ako dijete nema problema, čemu ih stvarati?
    Ako dijete ima problema, onda je postupku neke vrste.
    Kod mojeg je zalijepljena kožica prikrila problem kojeg nismo bili ni svjesni, a sve to smo otkrili sasvim slučajno. Na kraju smo sve riješili na vrijeme, tj. prije puberteta, ali bila sam tada ljuta što su i pedijatar i doktorica na pregledu za školu potpuno previdjeli stvarno stanje.

  17. #117
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nikad nisi bila kod muškog ginekologa? Osim toga, većina liječnika u školskoj medicini su žene, pa pregledavaju i mušku i žensku djecu. Ovo je fakat ludost, ali komentar.

    Ont. ako žensko dijete ima slijepljene male usne, to je i te kako problem za liječnika.
    Joj, pa naravno da jesam.. i idem.. ali ne u 5. razredu! Mislim da bi se tad rasplakala da sam morala.:
    I znam da su dr vecinom žene, ali jedno je pregled (zdravog djeteta), a drugo natezanje kožice..
    mislim, ok.. mozda je samo meni to idiotski, nebitno je zapravo za pricu kaj ja mislim o tome


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #118
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, pa naravno da jesam.. i idem.. ali ne u 5. razredu! Mislim da bi se tad rasplakala da sam morala.:
    I znam da su dr vecinom žene, ali jedno je pregled (zdravog djeteta), a drugo natezanje kožice..
    mislim, ok.. mozda je samo meni to idiotski, nebitno je zapravo za pricu kaj ja mislim o tome


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da sam znala da to traže, rekla bi mu da smije odbiti.

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja uopće nisam sigurna jel moj sin može skroz povući kožicu, nema nikakve smetnje, kaže da mu je nelagodan (ne bolan) osjećaj kad to radi.
    MM se sjeća da je i on to mogao napraviti tek u kasnijoj dobi oko 9-10 god, pa ja ne brinem.

    Moram priznat i meni je čudno da to djeca moraju napravit i pokazat pred dr.u 5.razredu. Ja sam tada jedva tiho najtiše rekla da sam dobila mengu.

    A nu me danas glasne

  20. #120
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moj sin ima 6.5 godina i moram priznati da nemam pojma moze li prevuci kozicu. Nitko ga nikad to nije pitao (a ni mene), a kamoli da su mu pokusali prevuci. Ok, imamo pedijatra koji ne slijedi preporuke iz nekih drugih vremena i koji je upoznat s fizionomijom neostecenog penisa, sto ponekad i nije lako naci u nasim krajevima.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •