Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Fimoza

  1. #1
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno Fimoza

    R ima 3godine i 2 mjeseca i kožica na piši mu se ne može prevući, da li još trebamo prićekati neko vrijeme ili da se obratimo pedijatru?

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi planiramo na jesen riješiti kirurški, jer mu se još uvijek ne da niti milimetra prevući, skroz je slijepljena isto kao i kad se rodio.
    opet je imao urinarnu infekciju i to dosta jaku i ne da nam se više zamarati ni njega ni nas.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    paws prvo idi pedijatru gdje ćeš tražitni uputnicu za Klaićevu gdje će urolog pregledati dijete,dogovoriti i obaviti zahvat.Doma se ide isti dan,možeš biti s djetetom(osim naravno u sali)postoje problemi par dana kasnije-pečenje kod mokrenja,otok,bol i sl,no brzo prolazi.Nema smisla čekati,sama od sebe se ne bde odvojila.Možeš pokušati vruće kupke pa sama natezati,ali ako nisi do sad mislim da niti sad ne trebaš,jer ti dijete neće dozvoliti i to mu je trauma.Bit će i ovako trauma,ali manja,uspješna i brzo gotova.
    Posljednje uređivanje od sandra23 : 10.04.2010. at 11:37

  4. #4
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mi planiramo na jesen riješiti kirurški, jer mu se još uvijek ne da niti milimetra prevući, skroz je slijepljena isto kao i kad se rodio.
    opet je imao urinarnu infekciju i to dosta jaku i ne da nam se više zamarati ni njega ni nas.

    jesi ti redovito navlačila, odnosno pokušavala navlačiti? ja sam s patrikom to riješila prije godinu dana i tada se već prevukao skroz do kraja pa sam se s dorianom totalno opustila i pomalo zaboravila na to i sad vidim da sam zabrijala. počeli smo malo navlačiti i vidim malkoc pomaka. znam da imamo vremena do jedno 3 godine, ali me već strah da ga nisam zeznula što sam zaboravila prevlačiti.

  5. #5
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    O kakvom se to zahvatu radi?

    Meni je pedijatrica rekla kada je imao 2,5godine da je svoje dijete vodila na Rebro i da su mu tamo pod lokalnom samo prevukli/odljepili? Sad mi fakat uopče nije jasno o čemu se to radi?
    Baš sam u komi radi toga, pa jel to sve ukupno strašno?

  6. #6
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Lovri su odlijepljivali kožicu (u Heleni). Postupak traje par min, MM i ja smo bili s njim, nije dobio lokalnu nego mu je posprejao pišu - nisam gledala pa ne znam detalje. Poslije toga smo normalno povlačili kožicu i više nismo imali problema. Išli smo jednom (ili dvaput?) na kontrolu.

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    paws sve ovisi kakva je fimoza.
    kad je mali išao na operaciju spuštanja testisa rekla sam doktoru da prevuče kožicu dok je pod anestezijom, pokušao je, ali nije išlo, rekao je da će baš morati pod nož.
    zato ga i moraš odvesti, moja preporuka klaićeva-dr. bahtijarević, odličan doktor i nije kompliciran što se tiče ostanka u bolnici nakon zahvata, bez problema pusti doma.
    ako nije previše možda ti uspiju i ambulantno riješiti.

    doro dr. nam je rekao da niti ne pokušavamo baš zato što je u takvom stanju, samo ćemo mu navući uro-infekciju.
    ništa to ne znači što si patriku uspjela, a malom ne, nemaju oni identična spolovila samo zato što su braća. nekom ide lakše, nekom nikako.

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Suosjećam s vama jer znam kolika je to muka s tim malim pišulincima. Ali ovu temu bi trebalo staviti na vrh gore i zalijepiti je pa nek nadjača sve one ostale di se nadobudno savjetuje majkama da ništa ne diraju jer će se priroda pobrinuti za sve.

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    trina, meni je pedijatrica savjetovala da ništa ne diramo. da će on sam povlačiti (što i je ) kad malo odraste.
    ali njemu nije nikad bilo ovako skroz zalijepljeno.
    no, nije mu se moglo prevući do kraja, do negdje tri godine mogao je samo minimalno prevući.
    ne može još ni danas, iako je danas to skoro pa riješeno.
    malo je na sistematskom za školu se dr bunila, kao da smo trebali to već riješiti, ali on nikad nije imao problema, upala i sl. i ja, us*ana kakva jesam, sam opet išla pitati njegovu pedijatricu i ona mi je opet ponovila da je to u redu.
    ko će ga znat, onda.
    đizs, da zna da pišem na forumu o njegovom piši, mislim da bi me se odrekao

  10. #10
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    A ha, njemu se da malo prevući, ali ne do kraja.
    I on nikada nije imao nikakvu urinarnu infekciju.
    Jel znači da smo mi ok?
    Zapravo nam je pedica rekla kada je on imao 2 godine da mu mi pomalo prevlaćimo, ali on naravno nije dao, a kada mu je ona pokušala, uspjela je dosta, ali sam tada imala osjećaj da će umrijeti od boli
    A koliko je mene bolilo kada je on toliko vrištao, nemrem vam reči

    A kaj da opet idem kod te pedice, opet bu rekla isto, a možda fakt može proći bez ikakvih zahvata.

    A mene hvata jeza, fakat sam strašljiva

  11. #11
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa Vidi poruku
    paws prvo idi pedijatru gdje ćeš tražitni uputnicu za Klaićevu gdje će urolog pregledati dijete,dogovoriti i obaviti zahvat.Doma se ide isti dan,možeš biti s djetetom(osim naravno u sali)postoje problemi par dana kasnije-pečenje kod mokrenja,otok,bol i sl,no brzo prolazi.Nema smisla čekati,sama od sebe se ne bde odvojila.Možeš pokušati vruće kupke pa sama natezati,ali ako nisi do sad mislim da niti sad ne trebaš,jer ti dijete neće dozvoliti i to mu je trauma.Bit će i ovako trauma,ali manja,uspješna i brzo gotova.
    ne bi se složila da se kožica neće sama odvojiti,
    mojim dečkima je bila sasvim slijepljena, samo je bio slobodan mali otvor za piškenje i pedijatar nam je rekao neka ništa ne diramo,
    jedan je s godinu dana bio na operaciji bruha gdje mu je kirurg, ne pitajući nas, samoinicijativno i na silu odljepio kožicu, bolilo ga je užasno i pola se ponovno slijepilo natrag, to što se slijepilo polako se s vremenom odvaja.
    drugom nismo dirali ništa, i lijepo mu se mic po mic povlači i odvaja, još se nije odvojila do kraja, a ima 6 godina
    i nema šanse da dozvolim da im to netko na silu bespotrebno navlači.
    druga stvar je naravno u slučaju prave fimoze, ali u većini slučajeva nije uopće riječ o fimozi.
    potraži malo po pretražniku, bilo je ovih tema o pišulincima dosta,
    ja ne bi dirala ništa ako nema nikakvih tegoba.
    Posljednje uređivanje od suncokret : 10.04.2010. at 22:46

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa kak oni vama daju da im prevlacite kozicu? Meni moj neda ni blizu a stvarno nebi na silu da ga ne ozljedim. Kad je bio skroz mali, dakle bas beba, pedica mu je prevukla kozicu do kraja i rekla da i mi moramo tako svaki dan. Nismo bas tako, pomalo smo mu cistili svaku vecer. Nakon prvog jakog urinoinfekta rekli su da ne diramo vise kozicu toliko cesto nego povremeno. Al on neda pa neda, neda mi ni da mu kremicom namazem kad mu se zacrveni ispod pisonje a kamoli da ga taknem. A nije ga jos on ni sam "otkrio" pa da si sam navlaci. I naravno, sto vrijeme dalje ide to mene vise frka lovi da je to sad sve opet sraslo...

  13. #13
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku

    doro dr. nam je rekao da niti ne pokušavamo baš zato što je u takvom stanju, samo ćemo mu navući uro-infekciju.
    ništa to ne znači što si patriku uspjela, a malom ne, nemaju oni identična spolovila samo zato što su braća. nekom ide lakše, nekom nikako.
    ma znam da nemaju ista spolovila zato što su braća nego sam se ja opustila kod doriana zato što je kod patrika sve glatko prošlo pa sam na taj problem potpuno zaboravila, odnosno nisam mu se ni sjetila prevlačiti valjda zato što patrik nije imao problema pa mi je ta stvar totalno na kraju pameti. no sada vidim da sam pogriješila. ali vidim po vašim odgovorima da ako neće i ako postoji problem da ga ni to povlačenje ne bi spasilo, a ako je sve ok da još uvijek nisam zakasnila tako da se bacam u redovno navlačenje.

    đizs, da zna da pišem na forumu o njegovom piši, mislim da bi me se odrekao
    joj umrijet ćupa to je već veliki dečko, zamisli da stvarno vidi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Potpisujem Trinu!!
    Također preporučujem dr.Bahtijarevića!

  15. #15
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    R stvarno nema nikakvih problema, ali nas je pedica uplašila i to tada sa njegove 2 godine da se to treba napraviti.
    Rekla je ona nama da prevlačimo, ali on nema šanse da da, jednom smo prije godinu dana probali na silu ali uspjeli smo samo malo prevući, ali je jako plakao i onda više nismo nakon toga.

  16. #16
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    paws, povlačite dokle ide, ne preko. nauči ga da sam prevlači.
    a ako ne ide, kolko sam ja čula, nije to niš tako strašan zahvat.

  17. #17
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Nisam čitala sve postove , ali moj prvi miš je imao fimozu i bio predodređen za reckanje (od strane urologa u Klaićevoj) i već sam to prihvatila i po preporuci iskusne majke 4 dječaka otišla dr. Krausu u Vinogradsku da nam on to obavi. Samo da napomenem da je A imao učestale upale, tj. bakterije u urinu zbog kojih smo uopće gledali kožicu u toj dobi (s oko godinu dana).
    Došli tamo spremni za dogovor za operaciju, a dr. Kraus to riješio spretnim prevlačenjem. Bio je jedan prije pokušaj od strane naše pedijatrice, ali neuspjeli!
    Kasnije mi je pedijatrica rekla da je još mnoge mame slala dr. Krausu potaknuta našim iskustvom i mnoge je spasio nepotrebnog rezanja!

  18. #18
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mogu ja sad .. kao padobranac

    Kako mislite navlačit kožicu, jel to samo kad kupate dijete ili češće..., jel navlačite dok ide ili preko..?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ja sad .. kao padobranac

    Kako mislite navlačit kožicu, jel to samo kad kupate dijete ili češće..., jel navlačite dok ide ili preko..?
    vježbam mu kožicu samo na mokro,uglavnom kad ga kupam. Navlačim dokle on da,jer boli kad malo više navučem. Zasad uspijemo do malo manje od pola glavića,to je super kako je bilo. Kad je bio beba nije se ni vidio glavić. Nego je od viška kožice t izgledalo kao cvijet kad bi mu malo nategnula.Ovo ljeto će nadam se,sam se pozabavti time

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Kraus je zakon

  21. #21
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Luki je ped. sa 3 mj. prevukao skroz i sve raskrvario, bolilo ga je i nema šanse da sam onda išta mogla dirati,
    kad se sve smirilo nije se dalo prevući kao i prije ped.-ovog prevlačenja,

    sad mu povremeno ja pokušam i on sam pokušava prevući ali rupica je promjera cca 1 mm i ne ide dalje

    tako da i mene zanima ista stvar
    u kojoj dobi se obratiti za liječnićku pomoć?
    peda neću ni pitati jer znam kaj će napraviti

  22. #22
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja vučem dokle ide uglavnom nakon kupanja i onda još malo pokušam jače od tog što ide, ali samo malu zericu tek toliko da ga ne zaboli ili mu bude neugodno. no ako bude potrebe morat ću si zapamtiti tog krausa. bez obzira što sam iz osijeka, ali ako ga toliko hvalite otišla bih i u zg ako nam zatreba.

  23. #23
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Mi smo to rješavali u "Heleni" nakon što sam čula da su malom od prijateljice na rebru doslovce rukom trgali kožicu. Ovi u heleni su je samo odljepili s nekakvim instrumentom nalik na pletaću iglu sa zavijenim krajem...Prije toga su ga posprejali sa anestetikom...
    Problem koji se pojavio je ponovno zaljepljivanje jer on jednostavno nije dao ni blizu nakon toga...A trebalo je uredno nastaviti prevlačiti..Tek sada, godinu dana nakon toga, on svaki dan prevlači sam dok se tuširamo , onoliko koliko može i primjećujem veliki napredak.
    Dobro, to nije slučaj klasične fimoze jer mi smo uvijek mogli malo prevući.

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Luki je ped. sa 3 mj. prevukao skroz i sve raskrvario, bolilo ga je i nema šanse da sam onda išta mogla dirati,
    kad se sve smirilo nije se dalo prevući kao i prije ped.-ovog prevlačenja,

    sad mu povremeno ja pokušam i on sam pokušava prevući ali rupica je promjera cca 1 mm i ne ide dalje

    tako da i mene zanima ista stvar
    u kojoj dobi se obratiti za liječnićku pomoć?
    peda neću ni pitati jer znam kaj će napraviti
    Kod nas je situacija skoro pa indentična.
    Ja sam odlučila pričekati čim je dulje moguće. Vidjeti ću kako bude ovo ljeto, da li će sam uspjeti što rastegnuti. Navodno ima još dosta vremena za zahvate.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je situacija skoro pa indentična.
    Ja sam odlučila pričekati čim je dulje moguće. Vidjeti ću kako bude ovo ljeto, da li će sam uspjeti što rastegnuti. Navodno ima još dosta vremena za zahvate.
    Ima, dakako, ako dijete ne zaradi uroinfekt, kao moj mlađi. U tom slučaju nije pametno odgađati zahvat. Ja sam ga odvela u Klaićevu i dječji kirurg je tamo to riješio brzo. Ako se dogodi tak neka upala, nemoj oklijevati, da ne zahvati bubrege itd... Mi smo usput odveli i starijega (koji bi to sigurno riješio i sam, ništ posebno mu nije trebalo, ali pedijatrica je rekla da ga povedemo u istom terminu, da se ne bi okrenulo na zlo).

    U Klaićevoj su to riješili uz anesteziju gelom, brzo i bezbolno. Trauma je bila samo jedan dan, peklo ih je dok su piškili (nakapali kritično mjesto miradentom koji ima lidokaina u sebi), i vrlo brzo su zaboravili priču, a infekcija mokraćnih puteva kod mlađega se nikad više nije ponovila.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    I da, u toj dobi ništ ne režu, nego samo odlijepe tu kožicu. Ali ako se ne riješi (ako se dobro sjećam) do neke četvrte, pete godine, onda moraju reckati. Valjda. Mojima nisu ništ rezali, imaju kožicu i dalje neoštećenu, može se prevlačiti bez brige od dana kad su ih "sredili". Jedino ih je trebalo uvjeriti u prvom tjednu da moraju to sami raditi, u kadi. I tu nam je u tom tjednu pomogao miradent (tekućina za ublažavanje bolova kod izbijanja zubića) a vrlo brzo je prešlo u naviku. Bila sam zločesta i rekla da će im se opet zalijepiti, pa da ćemo morati opet u Klaićevu... što je uostalom istina. Evo, do dana današnjega (a bili smo tamo kad su imali malo preko 2 i 3 godine) nikakvih problema više...

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja ovako nekako razmišljam. Trenutno mali neda niti blizu kožici. On sam rasteže kožicu prilikom kupanja (u suprotnom smjeru - što je ok, koliko sam pročitala). Nadam se da će ovo ljeto biti kakvih pomaka u rastezljivosti kožice, a ako ćemo ipak trebati kakav zahvat, svakako bih željela da je mrvicu stariji i spremniji na suradnju po tom pitanju.
    Tako da ne bi izveli zahvat uzalud.
    Naravno u slučaju da bi bilo bilo kakvih problema, jurili bi odmah kod dr. - to se podrazumijeva.
    Mada, ja iskreno nemam pojma koliko ta kožica kod njega ide ili ne ide. Meni se čini da i dalje ne ide, a ne da mi da pogledam.
    Imam i nekoliko tehničkih pitanja koja me more:
    - kako dijete nakon tog zahvata odvesti u AS doma?
    Pitam zato jer mi moramo doči u Zgb., a to nam je dosta vožnje i kako onda dijete s recimo bolnim penisom odvesti u AS, a ona kopča taman tud prolazi? (Ili brijem bezveze?)
    - da li se može npr. u Helenu doči prvo na informativni razgovor bez djeteta?

  28. #28
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I da, u toj dobi ništ ne režu, nego samo odlijepe tu kožicu.
    režu, režu ako ne ide drugačije.

    anemona ja sam mihu nakon operacije spuštanja testisa držala otraga u auta na krilu, jednostavno nije išlo drukčije pogotovo što su nas pustili 7 sati nakon operacije i jednostavno je morao ležati, a i rezan je na dva mjesta pa nije bilo šanse za vezanje.

  29. #29
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Najgore mi je to navlačenje od strane pedijatara koje ne napravi što su htjeli, a napravi PUNO štete. Nama je pedica došla do pola, a bilo je popucano sa svih strana, a dr. Kraus je prevukao do kraja s puno manje štete. Isto je popucalo i trebalo je dan-dva da ne cvili kad piški (ja bih ga brzo razmatala i stavljala u vodu da piški, da mu bude malo lakše)... sretna sam da je to iza nas. S drugim mišom za sada nije bilo problema, ne da se prevući (ima 10mj), ali ne brine me to! Bude on to sredio :D

  30. #30
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moj si je to sam prevukao sa 7 godina. A pedica nas je slala u Klajićevu kad je imao 2. Dobro da nisam dala (oni su to htjeli napraviti pod opčom anestezijom). Malom je povukao kirurg za vrijeme operacije bruha (bez pitanja) . Još uvijek sam ljuta kad se toga sjetim, 2 tjedna nije htio piškiti i vrištao je kako ga je bolilo, i još uvijek ga neda ni taknuti.
    Ako ta kožica ne stvara probleme (česte upale lli nakupljanje mokrače ili sl.) za operaciju uvijek ima vremena.

  31. #31
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    kod nas nema nikakvih problema
    crvenila, upala

    tako da evo odlučujem da čekam i ne zamaram se s tim

  32. #32
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i nekoliko tehničkih pitanja koja me more:
    - kako dijete nakon tog zahvata odvesti u AS doma?
    Pitam zato jer mi moramo doči u Zgb., a to nam je dosta vožnje i kako onda dijete s recimo bolnim penisom odvesti u AS, a ona kopča taman tud prolazi? (Ili brijem bezveze?)
    - da li se može npr. u Helenu doči prvo na informativni razgovor bez djeteta?
    ne briješ bez veze, zapravo i je mala nezgodancija. Mi smo u heleni dobili pune gaćice tupfera baš zato da ga onaj jastučić među nožicama kod auto sjedalice ne bi smetao. Ja sam za taj put ipak morala olabavit remene autosjedalica odn. nisam ga zakopčala po ps-u, bilo je malo lufta, jedino ga tako nije smetalo

    Mislim da nema smisla da dolaziš na informativni razgovor bez djeteta. nazovi, objasni situaciju, oni su vrlo ljubazni tamo, objasnit će ti sve i konzultirati te koliko je moguće i preko telefona.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ah, ti pimpači! Mi isto imamo taj problem i sve više razmišljam o tome dijete nekud odvesti. Ima još pozitivnih iskustava ih Helene?

  34. #34
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Mi smo se relativno lako uspjeli dogovoriti da nakon svakog kupanja tata prevuće kožicu koliko ide i mrvicu više i odmah nakon toga ide nagrada, bombon.
    Uspijemo prevući meni se čini dosta je manje od pola, ali ne puno manje.
    Isto tako na početku nije ni dao blizu ""piji", ali smo mu pričali kako je doktorica rekla da moramo prevlačiti inače će morati ići na operaciju, uspjelo nam je.

    E sada mene zanima do koje dobi možemo sami tako pokušavati, a da ne bude prekasno za otiči da doktor prevuče, a da ne mora na operaciju.
    Koliko sam čitala Vaša iskustva ustvari nema pravila, čini mi se da je individualno.
    Posljednje uređivanje od paws : 19.04.2010. at 08:20

  35. #35
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Kod B je išlo bez problema od početka ali M ni sada sa 5.5 godina ne može prevući kožicu. Kao bebama im je na nekom savetovanju pedica prevukla kožice bez pitanja pa je M došao kući sa krvavim pečatom na peleni . Kad smo promeniči pedijatra druga pedica je rekla da ništa ne diramo do polaska u školu

    Inače B je dozvoljavao da mu tokom kupanja malo povučem kožicu i isperem ispod dok M nije dao ni blizu. Čak ni sam nije hteo ništa tu navlačiti (sem u suprotnom smeru) i tek je sad počeo pomalo prihvatati moju inicijativu i igruckati se u kadi

    Sutra idemo na sistematski zbog upisa u predškolsko pa ću pitati pedijatra (tipovala sam dan kada radi neki normalan baš zbog te fimoze)

  36. #36
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Čitala sam o liječenje steroidnim mastima pa me zanima ima li netko iskustva s njihovom primjenom.

    "Liječenje steroidnim mastima je metoda koja se pojavila u 90-im godinama. Steroidne masti potiču rast i širenje prepucija, pa iz niza zemalja dolaze zadovoljavajući rezultati u lječenju fimoze – oko 90% slučajeva se može izliječiti ovom metodom. Prednost liječenja lokalnim steroidima je očigledna: nema kirurškog rizika, traume a cijena je daleko niža od plastične operacije."
    izvor: http://hr.wikipedia.org/wiki/Fimoza

  37. #37
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Da li je netko koristio mast sto spominje Fergusi?

  38. #38
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Prvi glas, ali vrijedi se raspitat. Nisam baš fan steroida ali naspram operacije zvuči sjajno. Paws, ako doznaš štogod, molim te prijavi i ovdje

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    39

    Početno

    bok svima, nova sam ovdje.
    imam sina od 19 mj.i nedavno smo bili kod kirurga radi hidrokele na pregledu, naravno da mora na operaciju ali je rekao da je puno veći problem što mu je kožica srasla i uopće se ne može prevući, niti malo. ja nisam stručnjak ali kao mama nisam htjela da se reže i osakaćuje bez da probam neko drugo rješenje. mali nema nikakvih problema sa mokrenjem, niti ga išta boli, a čitala sam i ja o tim steroidnim mastima, navodno se ne bi smjele koristiti prečesto. ali me zanima, da li je normalno da se u njegovoj dobi to uopće ne može niti malo povući, i da li je obrezivanje stvarno neophodno? kojem doktoru da idem, po drugo mišljenje?

  40. #40
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    frendica bas bila na pregledu i dogoovoru za operaciju. obavit ce na rebru ,ujutro operiraju isti dan se ide doma

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    normalno je. 19 mjeseci je malo.

    nemoj nista cackati i nicim mazati, navuci ce on to kad se pocne intenzivnije baviti pimpacem.

    ne znam zasto doktori rade problem iz te slijepljenosti, stvarno mi nije jasno. vecina generacija nasih tata i dalje se sjeca kad su prevukli, znaci da sigurno nisu bili tako mali.

    slijepljenost je tu s razlogom, a povlacenje kozice je individualno, kod nekih prije godinu dana, kod nekih sa 12-13 godina, i sve izmedu toga je normalno--ako nema upala i nekih patoloskih procesa.

  42. #42
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i totalno mi je zao kad vidim koliki se klinci "upropaste" zbog necijih krivih savjeta, ili kad imaju traume od povlacenja na silu. uzas. to bi trebalo zabraniti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    39

    Početno

    da, slažem se. bila sam čak ponovo na razgovoru s tim kirurgom, jer sam prvi put bila toliko šokirana da nisam ništa ni pitala, umirio me samo zato jer je rekao da se to ne mora rješiti sada, nego mogu čekati i do njegove 5.te god., dapače - da se skine iz pelena. ali da je to svakako fimoza, prava fimoza. ja sam luda, svaki dan mu sad povlačim malo, ne ide niti milimetra ništa, čak mislim da mu smeta to što prčkam pa si jadničak sam navlači pelenu, i govori "nete, nete" kao neće da ga diram. pomišljam i da ga boli, da se štogod upalilo, mada nije ni crveno ni natečeno. pelene su uredno mokre. a nikako ne mogu prestati o tom razmišljati, najradje bi išla u zg kod tog Bahtijarevića al sam u 38.tjednu trudnoće, morat ću čekat a poludit ću razmišljajući.....

  44. #44
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj nadia prvotno napisa Vidi poruku
    da, slažem se. bila sam čak ponovo na razgovoru s tim kirurgom, jer sam prvi put bila toliko šokirana da nisam ništa ni pitala, umirio me samo zato jer je rekao da se to ne mora rješiti sada, nego mogu čekati i do njegove 5.te god., dapače - da se skine iz pelena. ali da je to svakako fimoza, prava fimoza. ja sam luda, svaki dan mu sad povlačim malo, ne ide niti milimetra ništa, čak mislim da mu smeta to što prčkam pa si jadničak sam navlači pelenu, i govori "nete, nete" kao neće da ga diram. pomišljam i da ga boli, da se štogod upalilo, mada nije ni crveno ni natečeno. pelene su uredno mokre. a nikako ne mogu prestati o tom razmišljati, najradje bi išla u zg kod tog Bahtijarevića al sam u 38.tjednu trudnoće, morat ću čekat a poludit ću razmišljajući.....
    Nadia, ako nije upaljeno i dijete nema drugih problema, osim što je skroz zaljepljeno, mišljanja sam da možeš čekati dok ne ga ne budeš mogla odvesti u Zg. na pregled.
    Njegova reakcija me apsolutno podsjeća na reakciju mog malog i znaš što, nemoj biti previše zaokupljena time, pokušaj mu povlačiti pri kupanju da dijete ne doživljava stres prije reda.
    Vjeruj mi, znala bi da ga nešto boli ili da je upala posrijedi.
    Sretno!

  45. #45
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kojem doktoru se moze otici a da je on spreman dobro procjeniti situaciju tj. da ne reze bezveze, zato sto je, eto, kirurg, nego da bas da savjet dal se to bas mora ili se moze pricekati ili mazati il nesto?

  46. #46
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tak je i meni moja pedica tvrdila da je to "fimoza, prava fimoza", kao, vidjet cu ja bla bla. imao je godinu dana. sa 3 mu se moze prevuci skoro do kraja, a ja sam se prestala s tim zamarati davnih dana.

    nije potrebno ni da mu diras dok se kupa, niti ikad. to su njegovi privatni dijelovi i rijesit ce to sam, prije ili kasnije. ne beri brigu tamo gdje je nema.

    prije ce se prava fimoza pojaviti ako se kozica prevuce nasilno (a doktori ponekad imaju tendenciju napraviti bas takvu svinjariju. napravila bi i moja pedica da ju nisam fizicki sprijecila).

  47. #47
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Kojem doktoru se moze otici a da je on spreman dobro procjeniti situaciju tj. da ne reze bezveze, zato sto je, eto, kirurg, nego da bas da savjet dal se to bas mora ili se moze pricekati ili mazati il nesto?
    ne znam, pretpostavljam nikome. ja bi ti savjetovala da pricekas, a ako ce doci stvarno do toga da ce trebati to rijesiti operativnim putem, bit ce to na zahtjev i inicijativu tvog sina, ne tebe

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    osim, naravno, u slucaju upala i drugih ne-normalnih stanja, infekcija, bilo cega sto odstupa od normale

  49. #49
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma nema upale, imao je dosad samo jedan urinoinfekt prije 3 godine, zato se i ne zabrinjavam previse. Al kozica se ne moze prevuc ni milimetar, skroz je sljepljeno a pedijatrica mi je old school i bojim se uopce joj reci za to.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    39

    Početno

    prije ce se prava fimoza pojaviti ako se kozica prevuce nasilno (a doktori ponekad imaju tendenciju napraviti bas takvu svinjariju. napravila bi i moja pedica da ju nisam fizicki sprijecila).[/QUOTE]

    toga me i je strah, jer mu je pedijatrica sa 4 mj.prevukla na silu, malo je bilo krvavo ali ništa strašno. nisam uspjela reagirati, ali više to nikada nije ponovila. znači da je možda i zbog toga sad sljepljeno?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •