Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Problem sa slingom

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Problem sa slingom

    Problem je sljedeci; kupila sam frendici sling, ima bebu od 3 tjedna. Slozile smo ga dobro, stvarno je izgledalo kako treba, radile smo po uputama a i ja sam puuuuno proucavala po internetu. I kazem, sve je bilo ok, dao se zatezat kako treba, na ledima je bio ravan...ma sve po ps-u. Ali, kad smo stavile bebu, naravno u kolijevka polozaj, malac je sav bio skrvcen tj. kao da nije imao mjesta, glavica mu je previse bila prema naprijed.E sad ja trebam savjet vas iskusnih u cemu bi mogao biti problem? Jer meni stvarno nije jasno di smo pogrijesile.

  2. #2
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    imaš pp

  3. #3
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    e ovo i ja imam problem.... bebač je 4 mjeseca i isto mi je tak skvčen...gledam po you tube-u i kaže u uputstvima da bi ispod glave/brade i tijela trebalo biti bar mjesta za jedan prst.... on je sav skvrčen i brada mu je na prsima....
    jako je dugačak i nogice su mu skoro iza mojih leđa...da ga probam stavit u neki drugi položaj? koji?

  4. #4
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ja se nikako nisam mogla naći sa položajem koljevka, meni je najdraži položaj (a i klincima bio i ostao) prsa o prsa.

  5. #5
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    e ovo i ja imam problem.... bebač je 4 mjeseca i isto mi je tak skvčen...gledam po you tube-u i kaže u uputstvima da bi ispod glave/brade i tijela trebalo biti bar mjesta za jedan prst.... on je sav skvrčen i brada mu je na prsima....
    jako je dugačak i nogice su mu skoro iza mojih leđa...da ga probam stavit u neki drugi položaj? koji?
    Teško je ovako reći gdje je greška. Ali beba ti je već ionako velika i sigurna sam da će joj se više svidjeti prsa-o-prsa. Jesi to probala? Ima uputa po internetu. Obrati pozornost na dio slinga koji ide preko ramena i posebno na onaj dio koji ide ispod, tj. kroz nogice, točnije, dio koji drži bebu/kukove u pravilnom položaju. Najčešće vidim na nosačima da im taj dio šteka.

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ni ja nisam uspjela koljevku sa S. 7 dana. sve ovako kako koksy pise.
    no njoj se nije ni svidjela. nije nikad ni L.
    samo prsa o prsa...

  7. #7
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Stavila sam danas maloga u sling, polozaj prsa o prsa. Nikako mi nije jasno kako da zategnem gornji dio slinga (onaj sto mu ide preko ledja/ramena). Povlacim i povlacim onaj rep sto prolazi medju prstenovima, ali tako ne uspijevam apsolutno nista zategnuti. Sto da se radi? I koliko lufta treba petomjesecna beba imati u slingu, tj. koliko cvrsto treba zategnuti taj gornji dio?

  8. #8
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Da bi se zategnula samo jedna strana (gornja ili donja), treba povlačiti samo jedan rub, a ne cijeli rep. Dakle, ako želiš zategnuti gornji rub, potegneš samo taj rub repa (desni). Valjda sam dobro objasnila. Evo, pogledaj ovdje odmah prvi video http://www.pixiekid.hr/video-upute-z...pute-za-sling/. Jasno (odmah na početku 0:26) kaže kako se zateže gornji, a kako donji rub.

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala A vjeruj mi, pogledala sam ja taj video par puta pa mi je opet taj dio promakao

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ako imaš Pixiekid sling otiđi na njihovu stranicu i pogledaj dal se održava uskoro besplatna škola nošenja u tvojoj blizini. Tamo ćeš najblje naućiti, ja sam savladala i sling i met-tai, sad sam ekspert za sve položaje.

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Je, od Pixiekida je. Thnx, pratit cu kad ce bit skola.

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zatezanje smo vise manje svladali. Al sad me brine sto mi oni kolutovi opadnu kad maloga stavim u sling. Stavim ih na pocetku malo ispod kljucne kosti i povise dojke. Ali kad njega stavim unutra, spuste se skroz na dojku. U cemu grijesim?

  13. #13
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Zatezanje smo vise manje svladali. Al sad me brine sto mi oni kolutovi opadnu kad maloga stavim u sling. Stavim ih na pocetku malo ispod kljucne kosti i povise dojke. Ali kad njega stavim unutra, spuste se skroz na dojku. U cemu grijesim?
    Stavi ih visoko na rame na početku. I povlači rep prema gore (tako da ruku dižeš prema gore). Uvijek malo skiznu i tek kad se zategne, sjednu na mjesto.

  14. #14
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Pogledaj ovdje http://www.youtube.com/watch?v=it-TH...feature=relmfu
    Inače su mi njeni clipovi super.

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Jadranka,to se i meni dogadjalo u pocetku i sizila sam....meni je problem bio sto sam sling u startu drzala previse rasiren pa bi onda beba pri stavljanju potonula i pobjegao bi mi ring prenisko....i onda jos dok ja sve ispotezem i zategnem odu ringovi u pm....

    Stvarno je sve do vremena i prakse....kako sam se vec mjesecima prebacila na MT garant bi mi trebalo par dana dok se opet ne ushemim....

  16. #16
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka,to se i meni dogadjalo u pocetku i sizila sam....meni je problem bio sto sam sling u startu drzala previse rasiren pa bi onda beba pri stavljanju potonula i pobjegao bi mi ring prenisko....i onda jos dok ja sve ispotezem i zategnem odu ringovi u pm....

    Stvarno je sve do vremena i prakse....kako sam se vec mjesecima prebacila na MT garant bi mi trebalo par dana dok se opet ne ushemim....
    Da, to je čest problem. Sling treba raširiti, tj. ostaviti taman toliko mjesta da se u njeg stavi dijete. Ako ima puno nezategnutog materijala, veća je vjerojatnost da će ringovi pobjeći.

  17. #17
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala na odgovorima. Probat cemo onda veceras malo ga vise zategnit prije stavljanja i stavit prstenove malo vise.

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vjezbe vjezbe...

    Svaki pocetak je smotan, a kasnije postanes ekspert.

  19. #19
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ima li načina kako bebu privoljeti na sling? Moja mrvica poludi čim je stavim u kolijevka položaj. Probala sam nekoliko puta i svaki put isto. Za oe druge položaje je još mala mislim.

    Imam i maramu, ali je kruta, sad planiram uzeti elastičnu. U marami hoće biti, ali kratko, jer ne voli biti okrenuta prema meni. Uopće ne razumijem zašto. Trenutna situacija mi je prilično neodrživa jer ona se zapravo voli nositi u rukama, okrenuta prema vani. A nastavi li se tako, odnosno ne uspijem li joj omiliti maramu ili sling, kolabrirat cu. Ne uspijem si skuhati ništa. Trenutno imam kila koliko sam zadnji put imala u srednjoj.

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Koliko je beba stara?
    Pa prsa o prsa isto može od rođenja. http://www.youtube.com/watch?v=Bkb9vZklVpk
    a može i sa nogama unutra http://www.youtube.com/watch?v=ljl_Nw_41ns

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prsa o prsa može od rođenja
    nikad nisam nosila kolijevku, živcirala je i mene i bebe

  22. #22
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ja ne kužim kako u prsa o prsa osigurati glavu djetetu koje nema još kontrole? Ili e treba jednostavno podržavati rukama? Ja kad je stavim čini mi se da joj glava previše vrluda. i na svim ovim video uputama su djeca koja kontroliraju glavu..

  23. #23
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Jel može prsa prsa u slingu isto? Ja imam Baba sling, nekako ga ne znam najbolje namjestiti.

  24. #24
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Kljucic, ima tri mjeseca. Hvala na linkovima, probat cu danas

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Jel može prsa prsa u slingu isto? Ja imam Baba sling, nekako ga ne znam najbolje namjestiti.
    da, ja sam sling prsa o prsa nosila doslovce od rođenja

  26. #26
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Evo sad sam gledala uputstva na youtubeu i prikazuju sve položaje. Ali ovaj prsa o prsa im je zadnji na clipu i kažu da je za bebe koje se mogu same posjesti. Nema mi to smisla.

  27. #27
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mi se nosimo u slingu prsa o prsa.
    Bebica je stara mjesec i pol.
    Prvi problem je taj sto mi se cini da mu nikad dovoljno ne fiksiram glavicu..kako da to usavrsim da ne mlatara?
    Drugo...cini mi se kad je zavezan da mu kicma nije ravno nego se nekako spiga, ne znam kako vi objasnila...kao da ide u S polozaj kad ga gledam od naprijed?
    Jel to krivo?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    31

    Početno

    mozes ovako staviti tetru ili rucnik da glumi jastuk. kako mu kicma ne stoji ravno, mislis u smjeru lijevo-desno? probaj ga drzati ravnog dok ne stegnes sling.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •