Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: kad više ne znaš kud i kako dalje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno kad više ne znaš kud i kako dalje

    Ne znam da li ovo pripada ovdje, ako ne, moderatorice će već premjestiti.

    Nisam osoba koja druge ljude zamara svojim problemima, ali sad mi je došlo do grla i neznam kud i kako dalje i eto moram izbaciti to sve iz sebe a nemogu s nikim od obitelji i prijatelja o tome razgovarati.

    MM se nalazi u istražnom postupku zbog optužbi koje je protiv njega iznijela njegova bivša. Optužbe su takve da mu prijeti zatvor. Saznali smo za to ljetos. Prošli ispitivanja na policiji i mislili da je to sve odbačeno jer nas mjesecima nitko nije kontaktirao.
    Ali je on prošli tjedan dobio poziv na istražno ročište kod istražnog sudca. Tražili su iz odvjetništva i pritvor ali je sudac odbio jer smatra da nema osnove da ga se pritvara.
    Uzeli smo odvjetnika jer se u ovakvim stvarima nemože braniti sam, naprosto zato što nismo ni kompetenti niti uopće znamo kako i što napravit.
    U samom postupku bit će uglavnom njena riječ protiv njegove. Policija je nakon što nas je sve ispitala utvrdila da nema dokaza da je on počinio to kazneno djelo ali je odvjetništvo ipak pokrenulo istražni postupak. Socijalna radnica koja je također bila ispitana izjavila je da ne vjeruje da bi ikada takvo nešto mogao napraviti. Psiholozi su također izrazili sumnju u vjerodostojnost njenih izjava, ali sve to nije dovoljno da se optužbe odbace.
    I on i ja smo u takvom stanju da nemožemo spavati, razmišljati, raditi....baš ništa.
    Došlo nam je do grla i neznamo kud bi sa sobom. Po cijele dane se samo vrtim u krug, nemogu ništa konkretno započeti i konkretno raditi.
    Jadna sam i ogorčena.
    Njegova djeca iz braka s tom ženom žive s nama, a nas dvoje imamo još jedno dijete. Gledam tu djecu i dođe mi da puknem po šavovima jer se bojim što će biti s njima ako on ne uspije pobiti te njene izjave i dokazati svoju nevinost. Gledam ih i razmišljam kako ćemo dalje ako dođe do onog najgoreg. Što će biti s njegovom djecom? Da li ću se uspjeti izboriti da u tom slučaju ostanu samnom ili ću ih morati dati njoj?

    Znam da ne bih trebala razmišljati o najgorem, ali si nemogu pomoći. Obuzeo me je prevelik strah i užasno mi je teško.
    Pokušavam imati razumijevanja za njega, pokušavam mu dati podršku i utješiti ga. Govorim mu da će sve biti ok, da imamo mišljenja psihologa, socijalnih radnika i policije u našu korist, a za to vrijeme u sebi plačem jer se bojim da će se naši životi raspasti i da više nitko od nas nikada neće živjeti normalno.

    Pred nama je užasno teška borba, psihički teška i financijski skupa, a nemamo druge nego trpiti i izdržati to sve, samo što sam ja već sad slomljena zajedno s njim.
    Ne znam što da napravim, osjećam se bespomoćno, jadno i ogorčeno.

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    bleeda

    ja ću samo malo optimizma ubaciti.
    državno odvjetništvo, kad dobije prijavu, automatski pokreće istražni postupak.
    moraju istražit, ne mogu tek tako njene optužbe proglasit neosnovanima.
    a nakon toga, ili podižu optužnicu. ili odbacuje optužnicu ako nema dovoljno dokaza.
    ako podignu optužnicu, to još uvijek ne znači da je i osuđen. onda tek slijedi sudski proces.
    dakle, odvjetnik i pomalo.

    ja to ovako laički, pravnice će me ispraviti ako griješim.

  3. #3
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    bleeda, ja vjerujem da ce sve biti u redu. Kada imate misljenje psihologa, socijalnih radnika i policija u vasu korist, a nema dokaza da je on pocinio kazneno delo onda po meni je stvar jasna. E sad kod nas u MK ako javno tuzilastvo odluci da ne treba otpoceti postupak pred sud zato sto nema dovolno dokaza onda moze to da ide kao privatna tuzba (znaci osoba koja je navela da je storeno kazneno dijelo treba biti tuzitelj). U svakom slucaju ceka vas teska borba, ja vam zelim svu srecu sveta da se sto pre zavrsi i da sve to ostane pozadi vas. Samo budite pozitivni, ja vjerujem da je jaaako rijetko netko osudjen nepravedno...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa Vidi poruku
    ..ako on ne uspije pobiti te njene izjave i dokazati svoju nevinost.
    Možda sam naivna... zar ne bi druga strana trebala dokazati njegovu krivnju?

    Hrabro izdrži, proći će...

  5. #5
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    samo ti šaljem jedan virtualni zagrljaj i vibram da sve bude što prije iza vas

  6. #6
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    I od mene samo pozitivne vibre da sve pođe pozitivno za vas :X

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    mendula, to ti je praksa u pravilu samo u američkim filmovima.
    naime, policija je provela istragu na temelju te prijave. obradila niz ljudi nizom ispitivanja. utvrdila da nema dokaza da je djelo počinjeno a županijsko državno odvjetništvo nakon takvog izvještaja što je dobilo od policije šalje zahtjev istražnom sucu za provođenje istražnog postupka i još da ga se strpa u bajbokanu jer bi mogao uništit dokaze i utjecat na svjedoke kad sazna za pokretanje postupka....

    eto ti apsurda. prvo su ispitani svi ljudi koji bi mogli imati bilo kakvih informacija da li je on to napravio ili ne. i tek onda on, i ja. i sad bi on kao trebao utjecat na svjedoke? pa da su imali pta za reći i naći već bi našli...
    ali, onaj dio sa : nevin si dok se ne dokaže da si kriv - yes, yes...u američkim filmovima.
    ovdje si kriv pa dokaži da nisi.

  8. #8
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa Vidi poruku
    policija je provela istragu na temelju te prijave. obradila niz ljudi nizom ispitivanja. utvrdila da nema dokaza da je djelo počinjeno a županijsko državno odvjetništvo nakon takvog izvještaja što je dobilo od policije šalje zahtjev istražnom sucu za provođenje istražnog postupka i još da ga se strpa u bajbokanu jer bi mogao uništit dokaze i utjecat na svjedoke kad sazna za pokretanje postupka....
    Meni ovo nije jasno, na temelju cega županijsko državno odvjetništvo salje zahtjev za provodjenje istraznog postupka ako policija nije nasla dokaze?

  9. #9
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Draga bleeda, evo zagrljaj podrške i iskreno se nadam da će sve ići u vašu korist.
    Samo hrabro i ne daj se

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Držim fige da se sve rasplete pozitivno i što prije!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo nije jasno, na temelju cega županijsko državno odvjetništvo salje zahtjev za provodjenje istraznog postupka ako policija nije nasla dokaze?
    ni meni niije jasno. raspitivala sam se i kod jednog policajca i razgovarali smo s odvjetnikom. svi kažu da je ŽO imalo dvije opcije kad je primilo taj izvještaj:
    1. zaključiti da nema osnove za daljenje postupanje
    2. poslati sve istražnom sucu i tražiti to što su i napravili

    sad je na sudcu da njega ispita i odluči hoće li dalje potupati ili odbaciti sve optužbe.

    jučer smo popodne bili ponovo kod odvjetnika, i razgovarali s njim. našli smo niz njenih laži i rupa u priči, niz dokaza koji idu nama u korist.
    sad nam nema druge nego čekati do ročišta i nastojati ne izluditi do tad

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Pliz nam pojasni je li ona to napravila da bi nazad dobila djecu? I koja je pozadina toga? Kakva Vam je inače komunikacija s njom? Viđa li ona svoju djecu i zašto su joj oduzeta....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ona viđa djecu svaki drugi vikend, od petka popodne do nedjelje navečer. nekad i svaki vikend ako ih traži.
    djeca joj nisu oduzeta nego su po njihovom razlazu ostala s njim, ona je otišla a on ostao s njima. i kasnije ih je sud odlučio da djeca ostaju živjeti s ocem jer ona je kao prvo psihički bolesna, drugo ne radi, treće nema stambene uvjete zadovoljavajuće, četvrto djeca već 6 i pol godina žive s ocem.

    ja pretpostavljam da je ona to napravila upravo zato da njih oduzme MM-u jer je cijela ta njena prijava krenula upravo pred kraj njihove brakorazvodne i prije odluke o djeci.
    zašto je to napravila. najvjrovatnije zato što bi on plaćao alimentaciju njoj da djeca žive s njom, i u tom slučaju alimentacija ne bi bila 100 kuna kao što je njoj određeno.

    komunikacija s njom se uglavnom svodi na to da ona recimo SMS-om kaže MM-u da joj doveze djecu tad i tad u toliko sati.
    on njoj npr javi da neće stići, da je na putu i da će ih dovesti kasnije navečer ili ujutro.
    ona na to odgovara nizom riječi koje ovdje ne smijem napisati, pa dabogda crko, dabogda ti ovo, ono......

    ako djeca kojim slučajem ne žele ići k njoj, e onda smo opet mi krivi jer joj trujemo djecu....
    ma užas uglavnom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    uh... baš nezavidna situacija...

    pokušajte se neovisno o optužbi kulturno ponašati prema njoj (pogotovo u vidu komunikacije SMSom...) kako ne bi neke vaše riječi izokrenula.

    a u svakom slučaju kakva god da je, vjerojatno jako voli svoju djecu i mora da joj je teško. moja naj frendica i sestra su tako na sličan način oduzete majci i dane ocu, s tim da je ona imala užasnu maćehu i propatila od 11 g. nadalje. danas je u ok odnosima s majkom ali isto tako ne voli ni tatu ni maćehu. pazi da se to ne dogodi. volite njenu djecu ko svoju. i dopuštajte joj da ih viđa koliko želi jer nije joj lako. a ako je djeca žele izbjegavati (tako je i moja prijateljica određeno vrijeme) - to je najviše iz osjećaja povrijeđenosti što ih je majka dovela u situaciju da su se roditelji razveli itd...

    zato ih tješi i hrabri da budu dobri prema majci, koliko mogu.

    najvažnije je da znate da dajete sve od sebe da svi odnosi među vama budu pristojni kolko tolko.

    a do ročišta, "misli na pašu" i samo hladne glave, jer vjerujem da ovo nije kraj, pa zašto da sad izludiš od sekiracije - uzmi to kao neki zadatak u svom životu koji se treba dugoročno rješavati i kojem nema kraja. ako ćeš na to gledati kao na problem izludit ćeš i još će na kraju tebi djecu oduzet (malo sam pretjerala al kužiš na kaj mislim)


  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Samo hrabro, puno toga je na vašoj strani, i što čovjek se više trudi pribrat i biti pozitivan to bolj sve na kraju završi.

  16. #16
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Bleeda, želim vam sve najbolje i da se sve to pozitivno riješi. Iskreno, ja sam ubjeđena da će se riješiti u vašu korist i da će sve biti ok, ali treba preživjeti dotle! Taj stres i paralizirajući strah .... želim da brzo prođu i da ih nadvladate, zajedno.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bleeda, ja nekako vjerujem kako Pravda ipak mora izaći na svoje...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    (hoće li i djecu netko nešto pitati)?

  18. #18
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    bleeda šaljem ti pozitivne vibrice ~~~~~~~~~~~~, nadamse da će sve završiti dobro i za vas i za klince

  19. #19
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Evo kad sam nakon dugo vremena ponovo na forumu, da ti i ja malo zavibram:
    ~~~~~~~~~~~~
    Cesto sam te citala na "Jednoroditeljskima" i zao mi je sto ste sad u takvoj situaciji. Iako i sama pocesto zabrijem kak su majke ipak malo vaznije od oceva, i sama sam ih upoznala nekoliko takvih...da se covjek zapita. Mislim, kaj je njoj sad vaznije tjerati inat i jal nego da su joj djeca odrastaju sretna i zadovoljna, u primjerenim uvjetima? Pa ako ih voli ne bi li joj to trebalo biti primarno?
    Uostalom, nije joj uskracen kontakt s njima, misli li ona da to kako one na nju reagiraju nije vecinom i njena zasluga? Uostalom, ako je psihicki bolesna, kako bi se uopce i brinula o njima? Ili je to ono zaguljeno razmisljanje, "ak meni nije dobro, nek ni njima ne bude!" (cesto, cesto prisutno medju nama ljudima, tesko nam se veseliti tudjoj sreci...)
    Cuvaj se, ti si sad klincima najvazniji oslonac! ~~~~~~~~~~~~ da se izvucete!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    bleeda, ja nekako vjerujem kako Pravda ipak mora izaći na svoje...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    (hoće li i djecu netko nešto pitati)?
    draga Apri, ja sam nekako izgubila vjeru u Pravdu.
    što se tiče djece, nažalost i one su morale proći torturu na policiji, ajde hvala bogu bili su dosta pažljivi i obzirni i djeca su bila iskrena i rekla sve što ih se pitalo. tako da mu i to ide u korist.
    njih dvije su i na CZSS-u rekle da ne žele živjeti s mamom, da žele ostati s tatom i samnom.

    eto danas već počinje rat s njom. ona hoće da dođu danas popodne. MM kaže da nemogu jer navečer imaju treninge karatea i ne želimo da to propuštaju jer stvarno vole ići na treninge i dobro im ide. P. kojoj još nije ni 8 godina već ima plavi pojas.
    I sad on njoj javi da će ih dovesti sutra ujutro, a ova opet paljbu, da će zvat policiju, CZSS...to zbilja nema mozga u glavi.

    ljudi moji ja to nikako nemogu shvatiti. mislim da osim njene psihoze veliku ulogu u svemu ovome ima i njena čista zloba. da joj je imalo stalo do dobrobiti djece potrudila bi se barem malo oko njih.
    nemora im ona ništa posebno kupovati, davati novce za alimentaciju, nije to bit roditeljstva. ono što je najgore od svega ona nikad nije otišla u školu na informacije, niti na jednu školsku priredbu u kojoj su djeca sudjelovala. pa čak i kad su polagale za karate: žuti, narančasti, plavi, zeleni pojas, ona se nikad nije udostojila doći.
    a možete si zamisliti koliko takve stvari djeci znače. i sami sigurno idete na sve takve događaje.

    ne znam...najgore mi je kad MM-a primi tjeskoba pa kad počne s izjavama: Ako ja završim u zatvoru, molim te nemoj dozvoliti da djeca odu njoj, uništit će ih, i ja ih neću više nikad vidjeti. ili ako ja završim u zatvoru, ti ako nebudeš mogla sama nastaviti s poslom iznajmi urede i radionu da možeš živjeti.....
    Onda meni dođe da puknem od jada, a moram biti cool radi njega i ne smijem puknuti jer će to njega dovesti do ruba.

    eto bar se ovdje malo izjadam.
    hvala vam svima na potpori.

  21. #21
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    oj, mila, stvarno mučna situacija

    ali još ništa nije gotovo, sve su varijante moguće. Pa čak i da krene u neželjenom smjeru, opet ne vjerujem da je moguće da se situacija preko noći drastično promijeni.

    Može li pomoći razmišljanje obrnutim redoslijedom? Npr da zamisliš koji je najgori mogući ishod i šta bi čovjek u takvoj situaciji mogao napraviti????

    Ja se iskreno cijelim srcem nadam da na tom sudu (ili ko već odlučuje o vašoj situaciji), ima neko sa trunkom mozga, srca i zdravog razuma i da će sve biti na vašoj strani

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    najgori mogući ishod je da on dobije 5 godina zatvora, da djeca budu prisiljena odseliti od mene i živjeti sa svojom mamom, i da ja onda što od jada što od toga što sama bez MM teško mogu funkcionirati u poslu, prodam sve, iznajmim prostor i odem negdje nešto raditi i čekam da prođe 5 godina.

    najbolji ishod je da on bude saslušan na sudu, da sutkinja uzme u obzir sve iskaze koje ima, dokaze koje ćemo joj dostaviti i odluči da tu usitinu nema nikakve osnove da ga se dalje tereti za išta i da odbaci cijeli slučaj.

    sve mi se čini da će biti neka sredina, a to je da će ipak pokrenuti sudski postupak, i da ćemo se još mjesecima povlačiti po sudovima, da ćemo prodati sve da platimo odvjetnika, i na kraju ćemo bit kruha gladni al bar ga oslobodit od svega toga.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    bleeda, prema ovome što si napisala, ja sam potpuno uvjerena u scenarij koji si opisala kao najbolji.
    Sve što je dosad odlučeno bilo je na vašu stranu. Sud kod procjenjivanja činjenica sigurno neće zanemariti da je žena psihički bolesna, djeca jasno kažu što žele... Vjerujem da vas je obeshrabrila ta odluka da se ide u istražni postupak; gledano izvana, to je u redu, ipak je obiteljska situacije u pitanju pa bolje da se stvar dvaput provjeri nego da nešto loše promakne. Ali vi ste i dalje u pravu i koliko vidim, sve je na vašoj strani.

    Stisnite zube i čekajte da prođe, nadam se što brže ...

  24. #24
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa Vidi poruku
    najgori mogući ishod je da on dobije 5 godina zatvora, da djeca budu prisiljena odseliti od mene i živjeti sa svojom mamom, i da ja onda što od jada što od toga što sama bez MM teško mogu funkcionirati u poslu, prodam sve, iznajmim prostor i odem negdje nešto raditi i čekam da prođe 5 godina.


    Čuj, ako ne daj Bože krene na ovu stranu (pu,pu, gluho i daleko bilo!) možda možemo mi nekako pomoći, štrajkovati, pisati peticije, leći pred tramvaj, dati u novine????

    Ovo je stvarno užasan scenarij, nemam riječi

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    evo jedan mali ali pozitivni update situacije.
    dobila sam informaciju da se naša sutkinja bavi ovakvim predmetima već 20 godina, da je razumna i realna i da kod nje ovakve lažne, osvetničke prijave i optužbe ne prolaze ni u snu. govore da sutkinja odmah skuži pozadinu cijele priče, i da je stvarno u redu i da sigurno neće optužiti nekoga na temelju lažnih prijava.

    nadam se da će i ovdje shvatiti odmah o čemu je riječ i da ću se vrlo brzo javiti sa lijepim vjestima.
    Posljednje uređivanje od mamma san : 10.02.2010. at 15:52

  26. #26
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    držim fige

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    joj bleeda strašno - nadam se da će se sve rješiti bezbolno.
    ali ipak meni je uvijek strašno čuti da djeca ne žive s majkom... i nekako uvijek vjerujem da je majci grozno ako je odvojena od svoje djece.
    no ovdje ne poznajem priču - i sigurno su postojali jako dobri razlozi da deca ostanu s tatom.
    zato vibrice da se sve dobro riješi.

  28. #28
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    ovo zvuči ohrabrujuće

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno


    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    bleeda, ja nekako vjerujem kako Pravda ipak mora izaći na svoje...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    (hoće li i djecu netko nešto pitati)?
    i ja

    i ovo od sutkinje daje nadu.

  30. #30
    Gost

    Početno

    Držim fige da sve prođe u najboljem redu , ta informacija je veoma ohrabrujuća .

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa Vidi poruku
    bleeda, ja vjerujem da ce sve biti u redu. Kada imate misljenje psihologa, socijalnih radnika i policija u vasu korist, a nema dokaza da je on pocinio kazneno delo onda po meni je stvar jasna. E sad kod nas u MK ako javno tuzilastvo odluci da ne treba otpoceti postupak pred sud zato sto nema dovolno dokaza onda moze to da ide kao privatna tuzba (znaci osoba koja je navela da je storeno kazneno dijelo treba biti tuzitelj). U svakom slucaju ceka vas teska borba, ja vam zelim svu srecu sveta da se sto pre zavrsi i da sve to ostane pozadi vas. Samo budite pozitivni, ja vjerujem da je jaaako rijetko netko osudjen nepravedno...
    Ptpisujem marti. Ovako i kod nas u Srbiji. Mislim da se ni kod vas ne bi trebalo puno razlikovati.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa Vidi poruku
    bleeda, ja vjerujem da ce sve biti u redu. Kada imate misljenje psihologa, socijalnih radnika i policija u vasu korist, a nema dokaza da je on pocinio kazneno delo onda po meni je stvar jasna. E sad kod nas u MK ako javno tuzilastvo odluci da ne treba otpoceti postupak pred sud zato sto nema dovolno dokaza onda moze to da ide kao privatna tuzba (znaci osoba koja je navela da je storeno kazneno dijelo treba biti tuzitelj). U svakom slucaju ceka vas teska borba, ja vam zelim svu srecu sveta da se sto pre zavrsi i da sve to ostane pozadi vas. Samo budite pozitivni, ja vjerujem da je jaaako rijetko netko osudjen nepravedno...
    Potpisujem marti. Ovako i kod nas u Srbiji. Mislim da se ni kod vas ne bi trebalo puno razlikovati.
    Ali, evo ipak sam uspela pročitati do kraja. I svašta bih ti mogla napisati, jer sam ja imala sličnu situaciju sa mbm pre par godina, s tim da sam ja ta koja je zbog njegovih optužbi trebala ići u zatvor.
    Samo da ti kažem da nisam otišla i da je posle bilo sve b.o. ali je bilo jaaaako naporno, iscrpljujuće... O detaljima ti mogu na pp, nije za javnost.
    Posljednje uređivanje od †vanesax : 10.02.2010. at 00:07

  33. #33
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    bleeda, ima li kakvih ohrabrujućih novosti?

  34. #34
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bleeda
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Već par dana gledam ovu temu.

    U sličnoj smo situaciji.


    Napisat ću ti samo ovo, čuvaj sebe , da se možeš brinuti o svom djetetu koliko god to zvučalo sebično.

    ~~~~~~~~~ za najbolji ishod po tebe

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    stvarno, šta se dešava. Ja sam počela raditi, pa uopšte nisam u toku, niti se javljam bleedi.
    Kako ste? Brinemo se

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    drage moje, prvo svima vam hvala na podršci.

    evo sad kad je to iza mene mogu vam u reći što se dešavalo.
    17.02. smo imali prvo istražno ročište, na kojem je uzeta MM-ova izjava, i na zahtjev državne odvjetnice određen mu je pritvor od 30 dana. mene je sutkinja nazvala na mobitel jer sam ja morala čekati ispred suda, i rekla mi mrtvo hladno da dođem dat izjavu u 12 sati, a da suprug ostaje u pritvoru 30 dana.
    narednih 9 dana mi nisu dali da odem u pritvor i da ga vidim. prvi put sam ga vidjela nakon 9 dana. sljedeće ročište je zakazano bilo za 09.03. Na njemu je uzeta izjava njegove bivše žene, i na zahtjev državne odvjetnice produžen pritvor za još 30 dana, tj dok se ne uzmu izjave socijalnih radnika koji su bili uključeni u postupak razvoda braka.
    to novo ročište je određeno za 08.04.2010. na tom ročišti su ispitane tri socijalne radnice, i MM je nakon njega pušten iz pritvora,
    sad je doma. napokon. ovo je u kratko o događajima.

    a sad, što se dešavalo njemu, djeci, meni...
    onog momenta kad me sutkinja nazvala i rekla da ostaje u pritvoru mozak mi je totalno zablokirao, pukla sam i počela plakati nasred parka. ja vam stvarno nemogu opisati kakv je to osjećaj. nemožeš vjerovati što ti se dešava. nisu mi dali ni da ga vidim, da mu nešto bar kažem, nemam pojma ni di je sad, ni kako je....što ću reći djeci? kako ću im to reći?....
    na sudu mi nisu ništa posebno htjeli reći, samo sam dala svoju izjavu, rekli su mi da nemogu u posjetu za sad, i da djeci ne smijem ništa govoriti, niti njegovoj bivšoj ženi. tu prvu noć sam imala temperaturu 40, tresla sam se ko šiba, i proplakala sam cijeli ostatak dana. nemam pojma ni kako sam se odvezla od suda do kuće, niti znam kako sam uopće išta taj dan radila.
    sljedeći dan je odvjetnik bio kod njega, i rekao mi kako da mu odnesem osobne stvari u Remetinec, kako da mu uplatim novce...tehničke stvari. ja još uvijek u šoku, nevjerici i samo razmišljam o tome kako je sad jadan, bespomoćan i prestravljen a ja nemogu do njega ni da mu kažem da sam tu, da ću napraviti sve da ga izvučem od tamo.
    agonija, patnja, tuga, jad, bijes, bol, strah, panika, osjećaj napuštenosti, obespravljenosti, inat, nada.......to se sve ispomiješalo u meni i u njemu.
    kad sam ga napokon prvi put vidjela, nakon 9 dana ušokirala sam se. smršavio je bar 7-8 kila u tih 9 dana. mislim, i ja sam, ali nekako mi je bio veći šok njega vidjeti mršavijeg, izmučenog, jadnog.
    posjete vam izgledaju ovako: 3 sata čekaš vani da bi te pozvali gore i imaš 20 minuta za razgovor. dijelite sobu sa još 15-tak parova, između vas je debelo staklo, i razgovarate preko slušalica. jedva se čujete. a mi smo taj prvi dan uglavnom proplakali.
    malo po malo sve se počelo raspadati. ja sam se trudila da izdržim radi njega, radi djece. a po noći sam uglavnom plakala, spavala pola sata pa satima plakala....
    posao je krenuo nizbrdo..tj sve je stalo, što zbog recesije, što zbog toga što sam 4 dana u tjednu bila u remetincu da ga vidim, ostatak sam obijala vrata sudova, odvjetnika...
    živjela sam od posjete do posjete, od ročišta do ročišta.
    01.04. je dobio pravo na otvorenu posjetu. to znači da vam dignu ono staklo koje vas dijeli, i tad sam ga napkon mogla zagrliti, poljubiti. plakala sam od sreće što ga mogu dotaknuti i od jada što sam zbog toga sretna. jadno je to i žalosno što te takvo nešto učini sretnim, jedno dignuto staklo i dozvola da ga poljubim.
    on je bio slomljen. psihički totalno potonuo, prestravljen. i ja sam, ali sam se trudila pred njim glumiti da sam jaka. morala sam. na meni je bilo da ga izvadim od tamo. na meni je bilo sve, djeca, on, kuća, posao, na meni je bilo da tješim njegove starce, brata... a mene nije imao tko utješiti.
    otprilike 10 dana prije zadnjeg ročišta shvatila sam da naš odvjetnik ne vrijedi ni pišljivog boba, i uzela još jednog. odnijela mu sve papire, zamolila ga da ode u Remetinec k njemu i da dođe na ročište 08.04. čovjek je pročitao spis, otišao MM-u proveo s njim taj dan, pročešljali su cijeli spis...
    08.04. ja sam čekala ispred suda da završi ročište i da onda idem u posjetu da mu javim što je bilo. kad mi je odvjetnik javio da se ukida pritvor i da ide van, otišla sam u remetinec i tamo čekala red za posjetu. morala sam prvo doći do MM-a da mu javim jer je to rješenje o ukidanju pritvora moglo putovati i do 24 sata, a on je naravno bio lud.
    nakon 3 sata čekanja došla sam opet gore u tu sobu, ulazim na vrata a on me onako upitno gleda, ja sam se nasmijala i po tome mu je bilo jasno. ukida se pritvor.
    na pola posjete je došao policajac po njega i rekao mu da prekine razgovor, da se ide spakirati.
    ja sam čekala još nekih pola sata ispred zatvora da izađe i napokon smo oko 14:40 sjeli u auto i otišli kući.

    bilo je dana kad sam mislila da više nemogu, bilo je dana kad sam poželjela da me pregazi šleper i skrati mi muke, bilo je dana kad sam proklinjala i državu, i život i cijeli svijet, bilo je dana kad sam mislila da ga više nikad neću moći zagrliti.
    shvatila sam da mi nije uopće važno ni kakve imam cipele, ni auto, ni koliko imam novaca, shvatila sam da je samo bitno da je on tu, pored mene.
    shvatila sam da sam jača od sveg zla, da mogu izdržati puno toga, što sam mislila da nikad ne bih mogla.
    shvatila sam da mi moja kćerkica daje puno više snage nego što sam mislila.
    shvatila sam da je život jako krhka stvar i da stvarno treba uživati u svakom danu. shvatila sam da ga beskrajno volim i da nikad neću dozvoliti da išta stane između nas, da ću za njega preokrenuti i nebo i zemlju.

    eto..ukratko...teško je opisati sve a da ne zablokiram forum.

    i još jednom hvala svima koji su mislili na nas.

  38. #38
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ajme... Koji horor!
    Drago mi je da ste sada zajedno!
    Koji su sljedeći koraci?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    O, čovječe... stvarno prestrašno . Kad samo zamislim kako si se osjećala, kako se osjećao TM u pritvoru... užas!

    Što će sada biti?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno



    ne znam što bih ti rekla. jel sad to to? jel djeca ostaju s vama?
    gdje su djeca bila cijelo vrijeme? nadam se s tobom?
    kako je tm sada?

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  42. #42
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Drago mi je da si napisala svoju priču da je možemo pročitati...
    Užas, užas, užas... nadam se da ćete se nastaviti boriti i da će sve biti ok i Laumino pitanje isto postavljam vezano za daljnje korake.

  43. #43
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam se rasplakala na ovu prestrašnu priču
    nadam se da će se ovo riješiti i da će te nastaviti sa svojim životom te da će te se oporaviti od ove strave

    a što sad slijedi? jel potpuno oslobođen? djeca?

  44. #44
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ajme bleeda, pa zar je stvarno dotle bilo došlo?
    Želim ti puno snage da izdržiš iako se nadam da je najgore iza vas!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    za vrijeme dok je on bio u pritvoru djeca su bila samnom. on je na sudu uspio odvjetniku dati svoj mobitel koji je kasnije bio kod mene, tako da sam ja cijelo to vrijeme P. slala poruke u njegovo ime i tako sam joj uspjela podvaliti priču da je tata na putu. A. kojoj je 12 godina je znala gdje je on, jer je od početka znala za optužbu i njoj nisam mogla sakriti. I. je premala da bih joj bilo što objašnjavala, ali koliko joj je tata nedostajao dovoljno govori da je cijelo vrijeme hodala sa njegovom slikom, nosila sliku u krevet i svugdje sa sobom.
    da nije bilo njih tri ne bih to ni izdržala.


    za vrijeme pritvora mene je užasno bilo strah za A i P. obzirom da ja i MM nismo vjenčani ja sam se bojala da će mi doći i uzeti djecu. nakon ročišta na kojem su mu pordužili pritvor za 30 dana, nazvala sam naš CZSS, gospođu koja je vodila njihov razvod, i rekla joj sve. Ona mi je rekla da ne brinem za djecu, da mi ih nitko neće uzeti, i da nema veze što nismo vjenčani. on ima skrbništvo i dovoljno je da mi je on usmeno povjerio djecu. nitko ih nema pravo meni oduzeti.

    što je sljedeće?
    pa vidjet ćemo. prema rječima našeg odvjetnika upitno je hoće li se uopće podizati optužnica ili ne. sve u spisu i sve što je provedeno u istražnim radnjama ide njemu u korist i u principu nema osnove da se ide u suđenje, ali se nikad ne zna. sad čekamo što će oni odlučiti.

    kako je MM sad?
    još uvijek loše. po noći spava bolje, ali svaku noć ima noćne more. budi se u šoku, pali svjtlo da vidi da je ipak doma, da nije više tamo....ali polako se privikava. od izlaska pa narednih dana je bilo koma, strah, tjeskoba, nije mogao biti na jednom mjestu...opet su djeca tu pomogla, njihovo prisustvo ga je smirivalo.

    ja sam sad mirnija, ponovo dišem punim plućima. ali još uvijek to nije to. nisam ona stara. mislim da nikad neću ni biti.
    užasava me pomisao da je on proveo tamo 51 dan, ni kriv, ni dužan, samo na osnovu toga što je jedna osoba rekla nešto, ta jedna izjava je bila njima dovoljna da ga zatvore, bez obzira što postoji još 10 izjava koje govore suprotno. to je prestrašno.
    A i P su dobro, a I. sad opet spava po noći, jedino što sad počne panično plakati kad joj on nije na oku. kad ode n kupaonu ona tuli pred vratima dok ne izađe. ali i to će se smiriti. treba vremena.

  46. #46
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pa na temelju čega su oni onda 51 dan držali čovjeka u pritvoru?! Nevjerojatno.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Isuse dragi , drago mi je da ste barem sad doma

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    čitam ovo i ne mogu vjerovati! Kaj da velim - drži te se!!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa na temelju čega su oni onda 51 dan držali čovjeka u pritvoru?! Nevjerojatno.
    eh draga, vidiš, na temelju toga što svaka žena u HR ima mogućnost da izjavi da ju ne netko zlostavljao, da taj tuče i maltretira djecu, da ga se djeca boje...i ta njena izjava će se uzeti kao relevantna.
    ja sam uspjela doći i do nekih ljudi koji su radili kao sudci. i od njih dobila sljedeće objašnjenje: u sudskoj praksi kada ne postoje materijalni dokazi polazi se od toga da oštećenik (znači onaj koji je optužio nekoga) govori istinu, tj njemu se vjeruje. i u ovakvim situacijama na MM-u je da dokaže da nije kriv. bez obzira što bi po zakonu trebalo tužiteljstvo dokazivati da je kriv, to u praksi nije tako. znači na nama je da dokažemo da on nije kriv.

    zatvori su puni pritvorenika, neki su od njih stvarno krivi, ali ima ih i velik broj koji nisu. no, kad jednom uđete u taj sustav on će vas samljeti, i nemojte očekivati da će itko imati suosjećanja za vas, vašu obitelj i probleme. toga nema. vi ste za njih broj spisa i točka.

  50. #50
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    jao prestrašno. a oni koji stvarno mlate žene i djecu često se šeću ulicom na slobodi i ne može im se ništa.
    već sam jednom prilikom, potaknuta jednim svojim snom u kojem sam bila u zatvoru, razmišljala o tome svemu i mogu reći da je zaista i sama pomisao na zatvor strašna. ali nije samo zatvor grozan nego i cijela procedura koja stoji iza njega i sve ovo što ste vi zapravo osjetili na svojoj koži. kada netko počini kazneno djelo svima nam bude drago kada se ta osoba zatvori i nemilosrdni smo u ružnim željama za tu osobu, no kada se radi o nevinom čovjeku grozna je ta nepravda, nemilosrdnost, osuda okoline i osjećaj odbačenosti kojeg osjećaš ni kriv ni dužan. uistinu suosjećam s vama i nadam se da će istina izaći na vidjelo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •