Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: DV Grigor Vitez na Rudešu - iskustva

  1. #1
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno DV Grigor Vitez na Rudešu - iskustva

    Preselili bi malenu u ovaj vrtić pa me zanima ima li tko iskustva s njim.
    Kakve su tete, organizacija u vrtiću, jesu li velike grupe?
    Sad idemo u jedan vrtić koji zadovoljava svime, osim prostorom. Vrtić je star, sobe su male, a vani je samo mali komad betona s tri prastare potrgana sprave za igranje.
    Tete su nam za svaku pohvalu, hrana isto, ali nas muči taj prostor, pa se premišljamo što napraviti.
    Mame i tate, javite se...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    Moja malena ide al u njihovu podružnicu na Vrbanima i jakooo sam zadovoljna i tetama i kuharicama i .... Sobe idu u neki polukrug, a u sredini imaju prostrani dnevni boravak s čudom igračaka za one kišne dane...i biciklići i guralice....tete im sad rade neki ogromni dvorac od kutija za igranje. Imaju i vlastito dvorište za lijepe dane, klopa je super...moja malena obožava papati u vutiću. O članovima uprave u matičnom vrtiću u Rudešu ne želim...ali bite su tete dječici a ne oni...tako da svke pohvale

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ovisi koliko je dijete maleno...jer nazalost, u velikom objektu s velikim vrtom u Vrbanima borave samo jaslicari, sa 3 godine se sele u stan u zgradi nasuprot. KOma, dvije grupe su u suterenu (barem prosle godine), sobe male, nema terase...van idu setati ili u parkic iza zgrade. Nakon toga se sele u objekt stare skole u Rudesu, jako stare. Rucak nisam vidjela, prema meniju dobro zvuci ali dorucak izgleda jadno (budu vec osusene snite kruha sa snitom nekog nareska slozene na hrpu, nema peciva, kukuruznog kruha..imali smo drugdje drugaciju prehranu pa znam da moze i bolje). Dvoriste ju uz cestu (ima ograda), drvece pposjekli tako da ima malo hlada, trava oskudna i igraju se u prasini i pijesku. Sada su 5-6godisnjaci i vrlo rijetko idu nekuda.

    Mozda je bolje ako se ide u centralni objekt, mozda od tamo ne seljakaju djece u druge objekte.

  4. #4
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Mi smo danas krenuli u ovaj vrtić, odnosno, u podružnicu na Vrbanima.
    Grupa jasličara, svi su novi i u različitim fazama adaptacije.
    Njih par se igra, par ih plače i igra se, a nekoliko ih pokušava pobić svaki put kad se otvore vrata.
    Mislim da ce se ovim "bježačima" sutra pridružit i moja L.

  5. #5
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    - u jesen 2008. stariji je krenuo u centralni objekt na Vrbanima (Krijesnica): sve 5. teta O. odlična, teta B. fenomenalna. Na kraju godine teta B. otišla u mirovinu, stigla nova teta M.
    - u jesen 2009. cijelu grupu su premjestili u adaptirani objekt u Rujanskoj: prednosti što su tamo samo 3 grupe približno istog uzrasta, veliki nedostatak što nemaju vlastito igralište tako da nisu bili vani koliko bih ja željela, i imaju sanitarije u suterenu, tako da moraju proći bar jedan krak stepenica da bi išli na wc, i tamo tetama nisu na oku (situacija kad dijete završi s kakanjem pa doziva tetu 20 minuta da se ona spusti pobrisati i urediti ga), ili netko od agresivnije djece stoji na stubištu i ne da proći.
    - u jesen 2010. 2 grupe iz Rujanske razbijaju i dodaju nekim drugim grupama, svi sele u objekt na Rudeškoj cesti (stara škola): kao da sam dijete poslala u Shawshank 30 ih je u grupi (Tigrić). Nitko više nema svoju staru grupu i niti jednu tetu. Sretna sam što nije dopao u Laviće (36 djece / 2005 godište): Sada imaju ogromne velike stepenice za spustiti se u blagovanje, vanjski prostor od možda 200 m2 za svu djecu, a tamo ima mislim 6 grupa ukupno, i 3 igračke. Soba ima 35 m2. Tete od jutra do mraka samo prebrojavaju jesu li svi na broju...

    F****ing B. je posalo depešu o povećanju normativa da bi se upisalo više jasličara NAKON što su prošli upisi u vrtiće gdje smo možda mogli starijega prebaciti u neki drugi vrtić.

    Oh, da: mlađi nije dobio mjesto u G.V. pa sad on ide na drugi kraj u Sunačnu. Što znači dogodine na TIK....

  6. #6
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Hvala cure na iskustvima!
    Mi smo dobili mjesto, ali smo namjerno kod upisa išli na englesku grupu, u redovne nebi ziher upali, u grupama je po 35 djece. Koma!
    U našoj grupi je manje djece jer se više plaća, a i tete nam se sviđaju. Prilagodba je prošla dobro, nadam se da će tako i ostati. Čak je malo samostalnija u odnosu na prijašnji vrtić, što je super.
    Olivija, baš ste imali loše iskustvo. Kako se maleni snalazi? Nama mlađi isto nije upao u GV ni u Matije Gupca, pa ga sad čuva baka. Nadam se da će uspjeti izgurati cijelu godinu s njim i da ćemo uspjeti dobiti mjesto dogodine.
    Posljednje uređivanje od Dragonfly : 16.09.2010. at 14:46 Razlog: tipfelerčine

  7. #7
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Znači oni kad prelaze iz jasličke u vrtićku skupinu mijenjaju tete?
    Nas dakle ovo seljakanje ceka dogodine, a onda cu se i nervirat jer sam trenutno jako sretna da smo uopce dobili jaslice

    Evo danas ostaje i spavat prvi put. Za pocetak samo pola sata tako da idem po nju u 12.

  8. #8
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    davorkica - ne, ne bi trebali! Pravilo je da tete i grupa ostaju isti do škole. Vjerojatno ćete nakon mlađe vrtićke skupine promijeniti lokaciju pa ćete otići ili preko u Ožujsku illi u Rujansku. (Ožujska ima bolji parkić ) A držite fige da do tada sagrade vrtić na Vrbanima 3, pa će onda u GV biti mjesta koliko hoćeš, pa se neće dogoditi ovo što i nama....

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u vrbanima III neće vrtić narednih 10 godina, iako zacrtavaju početak radova bar 2x godišnje

    mališa ide od jeseni 2007 u ožujsku s jedne strane, pa s druge strane - grupa se samo nadopunjava (sad ih je 30ak), i jedna teta je stalno ista, druga se već prekonekoliko puta izmijenila

    srećom, nismo još došli do stare škole, a nadam se da nećemo ni na godinu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Moja kćerka je u vrtiću GV u staroj školi u Rudešu - 36 djece u grupi ove godine. Gužva i ludnica. Lani je bilo 20-ak djece. S dvoje djece do sada smo bili u sva 4 vrtićka objekta GV - i djeca nikad nisu bila u istom objektu, pa svako jutro idemo u dva objekta. Dvorište u staroj školi je prašnjavo i potpuno nemaštovito. Stručni tim vrtića je jako dobar. Psihologinja i pedagoginja su izvrsne. Ima simpatičnih i kreativnih teta (nisu nam sva iskustva s tetama sjajna, ali neka su dobra). No broj djece je definitivno prevelik.
    Ono što mi se u našem vrtiću nikako ne sviđa - puno se gledaju crtići. Svaki dan crtić. I to crtići koje djeca donesu od kuće, pa tu bude svega (npr. Wingsice i tema shopping, bez toga petogodišnjaci valjda ne bi mogli). Kad sam o tome govorila na roditeljskom sastanku, nitko se nije pridružio, tj. nikomu od roditelja nije smetalo što djeca svaki dan gledaju crtiće - i to često one žnj-kvalitete. Tete ne provode s djecom 8 sati, nego manje, a to vrijeme za igru i učenje se još i skrati dok djeca gledaju crtiće.
    S jedne strane, uvjeti su stvarno teški - ništa od vrtića na Vrbanima 3, mnogo djece, velike grupe, mali objekti.
    S druge strane - i u takvim bi se uvjetima moglo napraviti bar malo više i bolje.
    Posljednje uređivanje od mmmama : 22.09.2010. at 00:48

  11. #11
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    pitanje: zašto nitko od vas nije razmotrio dv zvončić u voltinom? vrtić ima 5 objekata od kojih 3 imaju svoje parkove, a sve su grupe manje od 20 djece?

    nije nikakva provokacija, samo me zanima...

  12. #12
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    babyboys - ja sam trenutno na Španskom-Oranice, a kad sam starijeg upisala u GV na Vrbanima, stanovala sam na 3 minute od vrtića. Ono, nema mi logike da idem dalje, jer jučer sam iih obojicu kupila pješke (da, ima puno i takvih dana), jednog po jednog i treba mi cca sat vremena.
    mmmama - ja sam tek jučer ustanovila da gledaju crtiće! Do sada su tek u dežurstvu gledali, što mi nije tako velika drama. Da bar onda gledaju nešto na temu čega mogu poslije razgovarati, crtati i sl... Imaš moju podršku da se ta praksa ukine, i već danas ću to reći tetama u Tigriću!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Ne zanima nas vrtić u Voltinom, ni neki drugi, htjeli smo da djeca upoznaju drugu djecu iz kvarta, s Vrbana. Htjela bih da se poprave stvari (ono što se može) u našem vrtiću, a ne da vodimo djecu u udaljeniji kvart.
    Crtići su mi bolna točka. Znam da je tetama lakše kada djeca gledaju crtiće, ali ne bi im tih 5-6 sati koliko su u grupi trebalo biti teško posveti se djeci sasvim. Slažem se, Olivija - da barem gledaju nešto normalno, nego Wingsice i slično. No, čini se da sam jedna od rijetkih roditelja kojima to smeta. Dapače, još djeci daju crtiće da ih nose u vrtić. Za stručni tim imam puno pohvala, ali i primjedbu da premalo obilazi grupe. Nekako ne vjerujem da bi takva izvrsna psihologinja i pedagoginja mogle biti zadovoljne da vide svakodnevno gledanje crtića.
    Sa mnom zaista nije slučaj da pišem po forumu, a u vrtiću ne kažem ništa. Pokušala sam se boriti s crtićima, nula bodova. Pokušala sam neke druge stvari, s malo vecim uspjehom. Mnogo, mnogo toga sam i pohvalila i uvijek to činim kad primjetim nešto lijepo i dobro - a i toga ima puno, puno se lijepih stvari dogodilo našoj i drugoj djeci u tom vrtiću. I nije samo na tetama da poprave nedostatke - puno bi toga moglo biti na roditeljima. Vrtić je dobar ne samo prema tome kakvi su prostori, kakve su tete, kakav je stručni tim, nego i po tome što od vrtića traže (ili ne traže) roditelji.
    A kad vidim koliko roditelja ne vozi djecu u AS, ili pak na povratku iz vrtića u staroj školi voze jednosmjernom ulicom u zabranjenom smjeru, zato što im se ne da raditi krug oko vrtića, pa izlijeću na Rudešku tamo gdje ih normalni vozači ne očekuju, i gdje ugrožavaju i druge vozače i pješake i vlastitu djecu, ne čudim se ničemu. Koga ne zanimaju prometna pravila i elementarna sigurnost vlastite djece u autu i druge djece oko vrtića, toga će još manje zanimati da sudjeluje u poboljšavanju vrtića u koji mu/joj idu djeca.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    vrlo loš vrtić, djete tuku nasilnici koji idu na borilačke vještine i teta nema u sobi nego odu na par sati i djecu ostavljaju sa praktikanticom dok se ne dogode ozbiljne ozljede. Nisu djeca kriva što tete odu umjesto da rade svoj posao. Predškola mora spavati umjesto da radi zadatke propisane od Ministarstva dok mlađi odmaraju. U minijaturnim sobama pišaju kakaju, jedu prazne šnite kruha ujutro bez pića i namaza, kažu im sa smijehom da ima puno djece pa da su pojela kajmak, spavaju i trče po istoj pa onda na šivanje glave zbog naguravanja u neadekvatan namještaj, djecu izvode van bez jakne, čak i one mlađe od 2 godine, sve vidljivo kada se sparkirate uz igralište.....kada idete po starije djete prolazite pored jasličkih koji su uvijek na podu i čekaju ispred vrata pobjeći sa zelenim šmrkljima, igralište je ograđeno, svi u isto vrijeme van da se međusobno zaraze streptokokom, blatnjava prašnjava površina, kada djeca dođu dolje sa svojim odgojiteljicama, one se odmah pokupe gore tako da jedna ostane nadgledati po 3 grupe minimum sam uočila. Tete se uopće ne smiju nego imaju hladan karakter i namrgođeno lice svaki božji dan. Zaobići.

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    vrlo loš vrtić, djete tuku nasilnici koji idu na borilačke vještine i teta nema u sobi nego odu na par sati i djecu ostavljaju sa praktikanticom dok se ne dogode ozbiljne ozljede. Nisu djeca kriva što tete odu umjesto da rade svoj posao. Predškola mora spavati umjesto da radi zadatke propisane od Ministarstva dok mlađi odmaraju. U minijaturnim sobama pišaju kakaju, jedu prazne šnite kruha ujutro bez pića i namaza, kažu im sa smijehom da ima puno djece pa da su pojela kajmak, spavaju i trče po istoj pa onda na šivanje glave zbog naguravanja u neadekvatan namještaj, djecu izvode van bez jakne, čak i one mlađe od 2 godine, sve vidljivo kada se sparkirate uz igralište.....kada idete po starije djete prolazite pored jasličkih koji su uvijek na podu i čekaju ispred vrata pobjeći sa zelenim šmrkljima, igralište je ograđeno, svi u isto vrijeme van da se međusobno zaraze streptokokom, blatnjava prašnjava površina, kada djeca dođu dolje sa svojim odgojiteljicama, one se odmah pokupe gore tako da jedna ostane nadgledati po 3 grupe minimum sam uočila. Tete se uopće ne smiju nego imaju hladan karakter i namrgođeno lice svaki božji dan. Zaobići.
    mislim da je ovaj komentar debelo pretjeran.

  16. #16
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Komentar je pretjeran. Dvoje djece mi je išlo tamo (centralni objekt i stara škola). Stara škola je lijepo preuređen objekt. Centralni objekt se opet preuređivao ljetos. Uvijek su mi izasli u susret, djeca se dan danas vrtića sjećaju kao lijepog doba i dobre hrane koje je bilo dovoljno. Niti jedna odgajateljica nije bila namrgođena, sve su veliki entuzijasti i jako se trude oko djece, dapače i dan danas pitaju kako smo iako smo već debelo školarci, a ne vrticarci.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Komentar je pretjeran. Dvoje djece mi je išlo tamo (centralni objekt i stara škola). Stara škola je lijepo preuređen objekt. Centralni objekt se opet preuređivao ljetos. Uvijek su mi izasli u susret, djeca se dan danas vrtića sjećaju kao lijepog doba i dobre hrane koje je bilo dovoljno. Niti jedna odgajateljica nije bila namrgođena, sve su veliki entuzijasti i jako se trude oko djece, dapače i dan danas pitaju kako smo iako smo već debelo školarci, a ne vrticarci.
    Kako majka vrtičkog djeteta može tvrditi da nijedna teta nije bila namrgođena, imali ste dvije po djetetu! Kao i ja, neću ih imenovati nije potrebno. Da li ste išli s nasilnicima upisanima na judo u grupu i jednim kojeg su premjestile u Suvag? Niste? Odlično za vas i vašu djecu. Mi smo šivali glavu i bili na rendgenu nažalost.
    Jakne ne oblače djeci i to je vidljivo svakom prolazniku koji prođe onuda u 10 sati kada je igra na otvorenom. Omjer djece u majičicama je min 40%.
    Hrana je ujutro suha šnita kruha bez namaza i pola jabuke. Dva dana u tjednu. Moje dijete nije izbirljivo i nije se žalilo nego je to jelo a mene je frapiralo kada sam vidla na tanjurima ujutro. Ne šopam dijete za svaki obrok bijelim kruhom da se zasiti brzo no svjesna sam da u državi ne cvjetaju ruže trenutno.
    Objekt je star i derutan, unutra posebno, meni nije normalno da u 15 kvadrata svi pišaju spavaju jedu i igraju se u prostoriji nakrcanoj namještajem, pogotovo kada dvije namrgođene tete odu i ostave djecu sa praktikanticom koja je stigla 3 dana prije.
    Predškola spava u ovom državnom vrtiću i ne rade išta od 12 nadalje, ne pišu i ne slikaju! U druga dva državna koja sam jučer bila djeca u pola 2 zaista rade s odgajiteljicama, pišu u crtančice i ne spavaju!
    Sretno smo ispisani, ne zbog kruha bez namaza, ne zbog bronhitisa bez jakne, ne zbog ušiju, ne zbog grafomotoričkih vježbi koje ne rade, ne zbog njihovog djelatnika s dostavnim vozilom koji po cijele dane drži otvorena vrata vrtića iako ga opomenete za zatvori, ne zbog neljubaznih hladnih teta, već zato što odgajtelj mora paziti na djecu i ne napuštati sobu. Glavu smo zašili, no moglo je biti oko.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Kad se dogodi nezgoda, onda ništa ne valja i u svemu se pretjeruje. Ali nezgode se događaju ...

    Dobro došli u realni svijet!

    Uvijek će biti djece koja treniraju judo, uvijek će biti teta koje imaju loš dan, djeca će jesti i bijeli i crni kruh, hodat će vani bez jakne, neće raditi grafomotoričke vježbe jer je roditelj (!, da roditelj! rekao da ne želi da se dijete maltretira) i sl.
    Toga ima i u državnim i u privatnim vrtićima, pa nadalje i u školama ...

    PS. Opet sam pročitala opis i malo kipim pa ću samo napomenuti da ste prilikom upisa trebali obratiti pažnju na te detalje, i dijete ostaviti doma s tetom čuvalicom u 100 kvadrata minimalistički uređenih, tako da može pišati u 20, jesti u 30, i boraviti u 50 kvadrata.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 23.10.2018. at 11:21

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    pa ću samo napomenuti da ste prilikom upisa trebali obratiti pažnju na te detalje, i dijete ostaviti doma s tetom čuvalicom u 100 kvadrata minimalistički uređenih, tako da može pišati u 20, jesti u 30, i boraviti u 50 kvadrata.

  20. #20
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Sto znaci "dijete koje ide na judo?!" - ja, a i moja djeca smo išli/idemo na karate - mi smo za vas onda nasilnici, a ne sportaši?!
    Moja djeca su gurmani i nikad ali bas nikad scena hranu nisu žalile. Ostalo nebih komentirala, zvuci mi kao zlonamjerni frustrirani komentar. Hvala na pažnji.

  21. #21
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ajd cure, ne dajte se isprovocirati. Netko je frustriran pa se mora ispuhati.

  22. #22
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    i super mi je opaska o djetetu koje je premjesteno u Suvag. To sve govori o komentatoru.

    A i opaska o tome da se nekon 12 ni ne pise ni ne slika
    Posljednje uređivanje od anatom : 24.10.2018. at 01:06

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znaci "dijete koje ide na judo?!" - ja, a i moja djeca smo išli/idemo na karate - mi smo za vas onda nasilnici, a ne sportaši?!
    Moja djeca su gurmani i nikad ali bas nikad scena hranu nisu žalile. Ostalo nebih komentirala, zvuci mi kao zlonamjerni frustrirani komentar. Hvala na pažnji.
    Možda ova činjenica objavljena na internetskim stranicama Grada Zagreba pojasni ovo moje iskustvo;

    PODACI O SLOBODNIM MJESTIMA U GRADSKIM DJEČJIM VRTIĆIMA
    STANJE NA DAN 1. LISTOPADA 2018.
    Grigor Vitez Ratarska ulica upravo ima 62 slobodna mjesta.

    Brojka 62 ide u prilog ljudima koji su proživjeli isto što i mi godinama prije no nisu to javno iznijeli nego usmenom predajom proširili među roditeljima.
    Ljudi razgrabe sve što je dobro a napuštaju govnjaru.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Sama sam išla u Suvag prije 37 godina, godinu dana zbog šoka od ozljede nisam pričala i zadužili su me do kraja života. Vrtić mora djecu s poteškoćama implementirati zbog socijalizacije uključivši im asistenta no oni ga prebacuju u Suvagov vrtić po kratkom postupku, to govori samo o njima.

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Sama sam išla u Suvag prije 37 godina, godinu dana zbog šoka od ozljede nisam pričala i zadužili su me do kraja života. Vrtić mora djecu s poteškoćama implementirati zbog socijalizacije uključivši im asistenta no oni ga prebacuju u Suvagov vrtić po kratkom postupku, to govori samo o njima.
    Kada baš potežeš za jezik.
    Ako u vrtiću ima dijete sa poteškoćama unatoč asistentu ta grupa mora biti manja.
    " Pri upisu djece u vrtić, pa tako i djece s poteškoćama u razvoju, moramo se pridržavati Državnih pedagoških standarda koje nam propisuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja. U čl. 22. st. 3 stoji: “U odgojno-obrazovnu skupinu može se uključiti, na temelju mišljenja stručnih suradnika dječjeg vrtića, samo jedno dijete s lakšim teškoćama i tada se broj djece u skupini smanjuje za dvoje djece.” Čl. 22. st. 4 kaže: “U odgojno-obrazovnu skupinu može se uključiti samo jedno dijete s većim ili kombiniranim teškoćama ako je nedostatan broj djece za ustroj odgojne skupine s posebnim programom i tada se broj djece smanjuje za četvero”. U jednoj skupini ne može biti veći broj djece s poteškoćama u razvoju zbog sigurnosti djece, kako djece s teškoćama u razvoju, tako i zdrave djece, te zbog mogućnosti provođenja programa."
    Ako je vrtić prebukiran zahtjevima onda to ne može ispoštovati.
    A možda je netko nedaj bože i odradio svoj posao, i zaključio da bi tom djetetu bolje pomogli u Suvagu.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U Suvag se šalju klinci kojima rehabilitacija u običnoj grupi ne bi ništa značila.u grupi mojeg klinca je bila jedna cura koja je išla u običan vrtić do nekih 4.5 godine,onda je počela ići u suvagov vrtić,ona je tek nakon godine provedene u suvagu mogla nekako govoriti da bi se moglo služiti kaj veli,sve prije je bilo u stilu ću ci ća,polikineski.
    I cura od kolege je procvala u suvagu jer joj u seoskom vrtiću nisu mogli osigurati sve što joj treba,od polubiljke postala je veseli i zadovoljan školarac ,koji odstupa od vecinom ali u jako pozitivnom smjeru.

    Znam i još jedan primjer sad srednjoškolca i studentice i svi su zadovoljni napretkom u suvagu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.10.2018. at 10:25

  27. #27
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Prema tebi 1977, svi ovi vrtići koji imaju veliki broj slobodnih mjesta su loši vrtići?

    " PODACI O SLOBODNIM MJESTIMA U GRADSKIM DJEČJIM VRTIĆIMA
    STANJE NA DAN 1. LISTOPADA 2018."
    Gradska četvrt NAZIV DJEČJEG VRTIĆA ADRESA SJEDIŠTA DJEČJEG VRTIĆA , UKUPNO JASLICE I VRTIĆ
    "DONJI GRAD
    (*Gornji grad-Medveščak; Podsljeme)
    Izvor Prilaz Gj. Deželića 30 - 13
    Vedri dani Makančeva 11a - 19
    "GORNJI GRAD - MEDVEŠČAK
    (*Donji grad; **Podsljeme)"
    Vjeverica** Ksaverska cesta 14 - 11
    "TRNJE
    (*Peščenica-Žitnjak)" Iskrica Kruge 3 - 11
    Savica Vladimira Ruždjaka 7 0 37 37
    Vrbik Šetalište Jurija Gagarina 10 - 17
    MAKSIMIR
    Maksimir Aleja A. Augustinčića 4 - 27
    Duga I. Ferenščica 90- 19
    Milana Sachsa Sachsova 5 - 29

    NOVI ZAGREB - ISTOK
    Tratinčica Sv. Mateja 131 - 65
    Travno Božidara Magovca 10- 49
    Zapruđe Baburičina 11 - 21

    PEŠČENICA - ŽITNJAK Cvrčak Turopoljska 29-37
    "NOVI ZAGREB - ZAPAD
    (*Brezovica)" Botinec Zlatarova zlata 67 -30
    Hrvatski Leskovac* Potočna 9- 11
    Remetinec Lanište 1d -11

    "TREŠNJEVKA SJEVER
    (*Trešnjevka jug)" Bajka Zorkovačka 8 - 31
    Grigora Viteza* Ratarska 5 - 60


    ČRNOMEREC Petar Pan Španovićeva 18 - 32
    Šumska Jagoda Sveti Duh 75 - 16
    "GORNJA DUBRAVA
    (*Donja Dubrava)"
    Pčelica Josipa Hamma 2. - 31
    Poletarac Vile Velebita 18 - 40

    Sunce III Poljanice 2 - 20
    "DONJA DUBRAVA
    (*Peščenica-Žitnjak)" Ivane Brlić Mažuranić Cerska 22 - 32
    Jabuka* Resnički put 88- 70
    "STENJEVEC
    (*Trešnjevka jug)" Kustošija*
    Špansko Špansko 11 - 15
    PODSUSED VRAPČE Gajnice Hrvatskih iseljenika 6 - 10
    Vrapče Nikole Gorjanskog 7- 23
    PODSLJEME (*Sesvete) Markuševec* Štefanovec 172 - 42



  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Još samo 2 lokacije na području Zagreba imaju toliko slobodnih mjesta i smatram da su obje loše, izbjegavate svi prazan restoran i praznu frizerku kao i ja, svi idemo doktorima koji imaju punu čekaonicu jer je to kakva takva garancija da su ljudi zadovoljni, meni i dalje nije normalno da odgajateljice odlaze iz sobe i djeca mlate drugu djecu za to vrijeme. Iste te požrtvovane tete se znaju žaliti prošle godine Gradu za mobing i prosvjedovati a kada moje dijete treba šivati glavu onda piju kavu opterećene mobingom pa da se konzultiraju s kolegicim kada na bolovanje.

  29. #29
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Još samo 2 lokacije na području Zagreba imaju toliko slobodnih mjesta i smatram da su obje loše, izbjegavate svi prazan restoran i praznu frizerku kao i ja, svi idemo doktorima koji imaju punu čekaonicu jer je to kakva takva garancija da su ljudi zadovoljni, meni i dalje nije normalno da odgajateljice odlaze iz sobe i djeca mlate drugu djecu za to vrijeme. Iste te požrtvovane tete se znaju žaliti prošle godine Gradu za mobing i prosvjedovati a kada moje dijete treba šivati glavu onda piju kavu opterećene mobingom pa da se konzultiraju s kolegicim kada na bolovanje.
    Lijepo su ti rekli, plati tetu čuvalicu, ali imam osjećaj da ni ta ne bi dugo opstala kod tebe.

  30. #30
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moje dijete je jednom šivalo glavu jer je pala u vrticu i rasjekla se. Drugi put je pala meni doma i, zamisli - opet je morala na šivanje!! Ne pada mi na pamet prozivati tete radi toga. Mom djetetu je uredno pružena prva pomoc i odmah mi je javljeno.

    Broj slobodnih mjesta u DV je odraz Tzv Bandicevih mjera za roditelje.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    A svi postovi vezani uz ovaj vrtić koji su iz 2010 ?
    samo moj je iz ove godine , To su također izmišljotine i pretjerivanje, iste te suhe šnite kruha se spominju i tada, i druge stvari, srećom njima djeca nisu stradala, moje dijete je pohađalo taj vrtić 8 dana i to sve se desilo u tih par dana. Tema se zove Iskustva DV Rudeš i to je iskustvo u 8 dana tog vrtića, golo dijete izgubljeno našla sam na hodniku, dvoje djece ga mlatilo, jedno mu razbilo koljeno a drugo rascijepalo glavu jer tete ne rade svoj posao i bok! To je iskustvo a vaše mišljenje o tome kako meni nitko ne bi pasao može pisati samo osoba iz struke koja na neki način pravda i sebe. Nije novost da se na forum registriraju i tete i MPO liječnici....svi smo toga svjesni

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MA nije ti to samo osoba iz struke. Roditelji baš ne vole čuti da se u vrtićima nešto loše događa, jer ostavljaju tamo djecu svaki dan. Tako da to ovdje na forumu kritike vrtića ne prolaze baš najbolje.

    Vidi se da si uzrujana, nije niti čudno ako ti je dijete stradalo u vrtiću, ali nema ti neke koristi od ispucavanja gnjeva ovdje, samo ćeš se još gore osjećati. Ako si već ispisala dijete, pa probaj prijaviti nepravilnosti u tom vrtiću nekoj nadležnoj instituciji, od toga će biti veće koristi.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    1977,

    pa jeste onda zadovoljni s drugim vrtićem u koji ste ga prebacili?
    8 dana je zaista prekratko razdoblje za donijeti generalno zaključak za vrtić kao takav i sve tete vrtića. Žao mi je da ste imali takvo iskustvo.

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Vidi se da si uzrujana, nije niti čudno ako ti je dijete stradalo u vrtiću, ali nema ti neke koristi od ispucavanja gnjeva ovdje, samo ćeš se još gore osjećati. Ako si već ispisala dijete, pa probaj prijaviti nepravilnosti u tom vrtiću nekoj nadležnoj instituciji, od toga će biti veće koristi.
    X

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Predškola mora spavati umjesto da radi zadatke propisane od Ministarstva dok mlađi odmaraju.
    A od kuda znaš da to nisu tražili roditelji?
    Ja sam ih do sada imala troje u vrtiću i smatrala sam da ako su tamo od 8-16,30 trebaju spavati iako su predškolarci. I moja su djeca spavala.
    I još uvijek imaju naviku spavati kada dođu iz škole.
    Kako znaš da jakne nisu skinuli kada su izašli van i tete skužile da je vani toplo? Djeca trče i manja je šteta da su bez jakne nego da se u istoj preznoje i onda budu u mokrim majicama.
    Ostalo neću uopće komentirati.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I moj veliki je spavao prvih par dana predškolske,onda je odustao jer je bio jedini,a onda mi došao mrtav umoran doma
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.10.2018. at 19:56

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Nitko nije generalizirao loše o cijelom osoblju , dosta mi je više opravdavanja, čak je i navedeno dvije koje mi imamo ako baš moram citirati, kada kažem da tete u predškoli ne rade svoj posao izlazivši iz sobe obje u isto vrijeme i da ne rade program propisan od strane Ministarstva za predškolu, a to su Učilica i Crtalica Naknade Ljevak ili proizvoljno tog kalibra onda mislim na dvije tete iz centralnog objekta koje rade predškolu.
    U predškolskoj grupi 4-7 dužne su stariju djecu podučavati po te dvije vježbenice u vrijeme dok mlađi odmaraju. Tako rade ostali državni vrtići koje smo obišli a i privatni. To im nisam ja propisala nego Ministarstvo. Oni to kao vrtić su bili dužni nabaviti ali nisu, po svakom djetetu 2 vježbenice koje koštaju 100 kn. Uz samu ogradu vrtića je veliki parking s kojeg jasno vidite da djeca izlaze neobučena van a VW auto u kojem sjedim jasno pokazuje temperaturu 11 stupnjeva. Najbolje da se sva ona djeca od 2 godine iz mlađih grupa igraju lovice i jadna preznoje pa skinu jaknicu, mrak teza. Zadnji dan kada sam ga ispisala došla sam se sparkirati u 10 i pogledati sama da se uvjerim da djeca ne lažu. Još su jedno dijete roditelji ispisali isti dan iz naše grupe, nismo to ni znali kada smo pismeni otkaz poslali samo smo ih sreli ispred računovodstva jer su došli po ispisnicu, oni su imali svoje razloge drukčije od naših no to nije moje iskustvo kako tema glasi pa neću ni spominjati.

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moram priznati da sam zatečena time da ste u 8 dana uspjela detektirati tolike probleme, pa čak i to da se s djecom predškolskog uzrasta ne radi dovoljno i po programu. Zanima me jeste li se radi toga zalila odgojiteljicama, pedagogu, ravnatelju?
    Isto tako sam iznenađena jer ste predškolsko dijete nasla golo da luta vrtićem. U prvi mah sam mislila da ste imali manje dijete. Zbog čega je vaše dijete bilo polugolo i zašto si je to dozvolilo i jeste li ikad pomislila da ste ga trebala pripremiti za vrtićku skupinu i boravak u njoj?
    Iskreno mi je zao sto ste imali loše iskustvo. Moja djeca su sva ukupno provela 8 g u tom istom vrticu, promijenili smo 4 grupe (na nas zahtjev jer su se djeca radi različite dobi trebala svako sa svojom grupom nalaziti po različitim objektima, sto je meni kao samohranoj majci bio problem). Prošli smo hrpe dežurstava od 6h do 17h čak, kako koji put, hrpe teta, zamjene teta; nisu mi sve bile kao nase ali su mi sve bile korektne i sve su ujutro dočekale moju djecu sa zagrljajem i keksićima uz čaj. Meni je puno govorilo o njihovom odnosu i to sto su djeca voljela ići u vrtić; dakle nisu doživjele negativnosti. A i puno mi je značilo da mirno odem na posao jer se moje dijete izgrlili s tetom i čeka kekse da lakše izdrži do doručka.

  39. #39
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I još na temu vjezbenica za predškolu; svo troje djece ih je uredno imalo, pored svoje crtancice i pernice u vrticu i uredno su radili, a petkom smo to sve nosili doma da na miru vidimo sto djetetu ide losije i poradimo na tome.
    U 8 dana nisam sigurna da bi ih i uspjeli nabaviti jer svi roditelji niti nisu u isto vrijeme dali novac za njih. Dakle, od prvog dana u 9. mj moji bi obično početkom 10.mj počeli raditi po tome i nikome ništa ne fali.
    8 dana?!

  40. #40
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Uz rizik da me se prozove za dosadnu bih još samo primjetila da su tete u različitim smjenama s djecom, tj jedna ujutro, a druga poslijepodne, uz zajedničku podjelu ručka, kako mislite da su onda obje bile odsutne?!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Winnerica niste dosadni, imate problema oko čitanja s razumijevanjem nažalost ili ne želite razumijeti.
    Oni nisu propisani materijal kupili do 19.10. kada kažem da su djete tukli triput u 8 dana, znači da je dijete od početka vrtića bilo prisutno u vrtiću ukupno 32 sata. Ja sam platila 2 mjeseca kao korisnik.
    8 dana po prosječno 4 sata. Razlog tome je što djeca ne mogu naći svoje stvari i obući jaknicu za igralište jer na 12 kukica visi 18 ruksaka i jakni, također gola okolo paradiraju nakon spavanja kako sam našla i svoje i tuđu djecu, curice bose u gaćicama s otvorenim prozorima, otuda i bronhitis s upalom uha te njegov prvi antibiotik u 5.5 g.
    Roditelji ne daju novce za Crtalicu i Učilicu ni u jednom vrtiću u Zagrebu! Obišla sam ih 12 u zadnjih tjedan dana i svuda su mi rekli da Grad za njih to osigurava ili sam vrtić ako je privatni. Kupovali ste za djecu crtančice koje su tekice za 5 kn i pernice i to je sve što ste donosili. Ministarstvo obrazovanja je odredilo kupnju istih kao obveznu od strane vrtića, vremena su se promijenila od kada ste imali djecu u vrtiću kao i program po kojem rade. Ovo su po novom dužni nabavljati oni. Dakle nije se desilo kako vi mislite da roditelji nisu uspjeli skupiti novčeke prvih 8 dana vrtića.
    Isto tako je već pet puta objašnjeno da tete ne rade svoj posao jer je NEDOPUŠTENO djecu ostavljati same u sobi s studenticom koja je došla tri dana prije, nikakva smjena, dakle obje su otišle van u vrijeme nesreće zato se nesreća s djecom bez nadzora i dogodila. Da li su otišle na frizuru ili piti kavu nije bitno, obje su napustile radno mjesto. Nije ih uopće bilo u grupi. I nisu ih prvi puta taj dan ostavile samo sa studenticom. Mi smo izvukli živu glavu, također i drugo ispisano djete, one će nastaviti i dalje čuvati djecu takvima kao vi koji su zadovoljni njihovim radom i zato se nikada u Hrvatskoj ništa neće promijenti. Mi nismo sa ikim porazgovarali niti se žalili u vrtiću jer nemam potrebe pričati s ljudima koji se prema tuđoj djeci tako odnose, nisu me ni čule ni vidle, želim im od srca da im unuke u vrtiću čuvaju iste takve osobe kao što su i one same.

  42. #42
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ove godine moje poznate u raznim vrtićima u Zagrebu plaćaju radne listiće za predškolu od 50-130 kn. Tako da je laž da to kupuje vrtić.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    A i dijete hranim prije vrtića s jajcima, putrom i jogurtom a ne da mu babe daju kekse.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Svih 12 vrtića reklo mi je da to nabavljaju oni da će mi dijete to dobiti, valjda oni lažu buduće korisnike, a poanta je u tome da ne rade sa tim materijalima s djecom bili oni gratis ili ih sam kupuješ, trebale su valjda do 19.10. napisati ili reći da se kupe, nema vježbenica do 19.10. niti rada po istima. Dijete mi ionako zna čitati i pisati te ispričati o toj tematici sve sa 5.5 godina. Kod teta Mirsade i Marine ne.

  45. #45
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Winnerica niste dosadni, imate problema oko čitanja s razumijevanjem nažalost ili ne želite razumijeti.
    Oni nisu propisani materijal kupili do 19.10. kada kažem da su djete tukli triput u 8 dana, znači da je dijete od početka vrtića bilo prisutno u vrtiću ukupno 32 sata. Ja sam platila 2 mjeseca kao korisnik.
    8 dana po prosječno 4 sata. Razlog tome je što djeca ne mogu naći svoje stvari i obući jaknicu za igralište jer na 12 kukica visi 18 ruksaka i jakni, također gola okolo paradiraju nakon spavanja kako sam našla i svoje i tuđu djecu, curice bose u gaćicama s otvorenim prozorima, otuda i bronhitis s upalom uha te njegov prvi antibiotik u 5.5 g.
    Roditelji ne daju novce za Crtalicu i Učilicu ni u jednom vrtiću u Zagrebu! Obišla sam ih 12 u zadnjih tjedan dana i svuda su mi rekli da Grad za njih to osigurava ili sam vrtić ako je privatni. Kupovali ste za djecu crtančice koje su tekice za 5 kn i pernice i to je sve što ste donosili. Ministarstvo obrazovanja je odredilo kupnju istih kao obveznu od strane vrtića, vremena su se promijenila od kada ste imali djecu u vrtiću kao i program po kojem rade. Ovo su po novom dužni nabavljati oni. Dakle nije se desilo kako vi mislite da roditelji nisu uspjeli skupiti novčeke prvih 8 dana vrtića.
    Isto tako je već pet puta objašnjeno da tete ne rade svoj posao jer je NEDOPUŠTENO djecu ostavljati same u sobi s studenticom koja je došla tri dana prije, nikakva smjena, dakle obje su otišle van u vrijeme nesreće zato se nesreća s djecom bez nadzora i dogodila. Da li su otišle na frizuru ili piti kavu nije bitno, obje su napustile radno mjesto. Nije ih uopće bilo u grupi. I nisu ih prvi puta taj dan ostavile samo sa studenticom. Mi smo izvukli živu glavu, također i drugo ispisano djete, one će nastaviti i dalje čuvati djecu takvima kao vi koji su zadovoljni njihovim radom i zato se nikada u Hrvatskoj ništa neće promijenti. Mi nismo sa ikim porazgovarali niti se žalili u vrtiću jer nemam potrebe pričati s ljudima koji se prema tuđoj djeci tako odnose, nisu me ni čule ni vidle, želim im od srca da im unuke u vrtiću čuvaju iste takve osobe kao što su i one same.

    Ne shvacam zadnje dvije recenice. Nista se u Hrvatskoj nece promjeniti dok svi sute a ti nisi zapravo samom vrticu nista rekla nego se ventiliras na forumu?


    Aposlutno da ima ovakvih i onakvih odgojitelja. Ali isto tako ima ovakvih i onakvih roditelja. To odgojiteljima zamjeras i stvari za koje oni nisu krivi dok ih s druge strane uhodis s parkiralista iz svog VWa u kojem provjeravas vanjsku temperaturu. Po tome sto (na svu srecu) tvoje dijete od 5,5 godina nije popilo antibiotik do ovog vrtica zakljucujem da do sada u vrtic uopce nije niti islo. Nadam se da si prije polaska u ovaj vrtic ipak provjerila prostorne uvjete ali po onome kako pises, reklo bi se da nisi.

    Naravno da je nedopustivo da odgojitelj ostavlja djecu u skupini samu. Mit da "tete" piju kavu i idu frizeru umjesto da "cuvaju" djecu je po meni samo mit. Mozes tvrditi i tvrditi da je to tako ali ja u to naprosto ne vjerujem. Tesko je povjerovati da bi jedna odrasla osoba riskirala svoj posao (da ne kazem i svoj zivot) da bi popila kavu.

    Ozljede se dogadaju i kod kuce. Zanima me bi li ovako reagirala da se dijete ozljedilo dok je bilo doma. Sto ces kada krene u skolu gdje ih nitko ne ferma ni pet posto?


    Malo povjerenja u odnosu nikad nije naodmet, ali kroz slova koja pises stjecem dojam da neces biti nikad zadovoljna. Toplo ti savjetujem da tu negativu ne pokazujes pred svojim djetetom jer ces na njega projicirati svoje stavove pa ce ono uvijek imati krivo videnje i shvacanje vrtica.


    S druge strane a su odgojtelji tvoj djeteta zaista tako namrgodeni i nepristupacni, uvijek kao roditelj imas pravo traziti razgovor u kojem mozes jasno i glasno izraziti nezadovoljstvo i pokusati popraviti odnos. Sutnja ne rijesava nista. Svaki vrtic ima strucni tim kojemu mozes uvijek doci ili traziti razgovor.


    Zao mi je za vase lose iskustvo i zao mi je sto je tvoj stav toliko krut. No bojim se da si ipak malo pretjerala u prezentaciji cjelokupnog dojma u tom konkretnom vrticu.

  46. #46
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    A i dijete hranim prije vrtića s jajcima, putrom i jogurtom a ne da mu babe daju kekse.
    Moja djeca su se budila u 5 ujutro i u 6 su vec bila u vrticu, puno prerano za radnicki dorucak.
    Listice radne smo placali, neznam vise iznos ali oko 100 kn.Crtancicu i pernicu smo donijeli od kuce.
    Djeca su mi odjecu drzala na vjesalicama koje su bile obiljezene svaka posebnim znakicem.
    Moje najmlade dijete je 2. osnovne, tako da to nije bilo davno da smo bili u vrticu.
    Drago mi je da ste "izvukli zivu glavu" jer se upravo ista stvar dogodila i nama, kao i svim ostalim vrticarcima da smo zdravi i veseli otisli iz vrtica.
    Super da niste ni odgajateljice, ni pedagoga, ni ravnatelja, ni Ministarstvo, ni Grad, a ni medije upozorila na svoj eventualni problem - samim time ste se dovela do toga da ih jedino ovako mozete anonimno pljuckati po virtuali i sasvim ste pri tome izgubila na ozbiljnosti i vjerodostojnosti.I da je vase iskustvo tako tragicno zbog cega ste onda dopustila da bude isto ili gore za neko drugo dijete, gdje vam je ljudska solidarnost, gradanska duznost?!
    E draga gospodo, zbog takvih koji ratuju s kauca mi nikad necemo naprijed, jer drze figu u dzepu... Nisu problem tete s keksima...

  47. #47
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    1977,

    pa jeste onda zadovoljni s drugim vrtićem u koji ste ga prebacili?.
    Nismo dobili odgovor jer vjerojatno jos spijunira iz auta djecu na igralistu...
    Jos jedna opaska; na vrtickom igralistu se djeca slabo vide s parkiralista (na kojem btw nije ni smjela stati jer je privatno vlasnistvo zgrade i stanara) jer su okolo umjetni brezuljci.
    Pametnom dosta...

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ta umjetna brda nisu loša stvar ,služe za sanjkanje i zimske radosti,negdje su trebala bit skloništa,ali nastala su u biti od iskopina dok se gradilo

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Nismo dobili odgovor jer vjerojatno jos spijunira iz auta djecu na igralistu...
    Jos jedna opaska; na vrtickom igralistu se djeca slabo vide s parkiralista (na kojem btw nije ni smjela stati jer je privatno vlasnistvo zgrade i stanara) jer su okolo umjetni brezuljci.
    Pametnom dosta...
    Winnerice, pošto ste netko tko se susreo s obiteljskim nasiljem zapitajte se kako to da vam je najnebitnija stvar da su moje dijete tukla dva nasilnika u 8 dana, ti isti dečki jednog dana će vjerojatno zlostavljati svoje žene, 8.-mi dan sparkirala sam se na parking s kojeg se savršeno sve vidi i gdje se smijem parkirati jer mi frendica tamo živi koja je na poslu u vrijeme kada ja kupim dijete, moja susjeda i kolegica, umjetna brda su uz ogradu samu prema jablanskoj ulici i ne priječe pogled. SVE se vidi. To dobro zna onaj tko tamo živi. Firma mi je u Jablanskoj 82 na zadnjem katu s kojeg se također sve vidi. A ako možete po forumu pisati u 2 ujutro mogli ste i napraviti domaći doručak djeci a ne hvaliti tete za gratis keksiće. Prijava Gradu je besmislena, gradski vrtići nisu što su bili, nedodirljivi su kao i cijeli Bandin aparat, od moje majke najbolja prijateljica radi 30 godina kao odgajatelj i poštujem struku i poklonila sam povjerenje, no ona sama svaki puta kada dođe u goste govori:”mene je danas sram što sam odgajatelj” i priča puno sličnih događaja sa svojeg radnog mjesta kada nije njena smjena. Ja sam daleko od negativizma prema vrtićima, nisu svi takvi, nisu ni svi ljudi nekompetentni i nemarni prema svome poslu, mi smo izdvojili 2700 kn za bolje mjesto pod suncem, novci nisu garancija ali ovaj puta nam se posrećilo i super smo zadovoljni. Uvijek je bilo ljudi koji su zadovoljni s malim.

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Evo 1977 par mogućnosti nakon vrtić: http://www.aisz.hr/,https://britishs...-ruzicnjak.hr/.
    Da slučajno ne bi traumatizirali dijete u društvu djece ljudi -"koji su zadovoljni sa malim" kako kažete.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •