Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Neće sjesti na tutu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Neće sjesti na tutu

    Naša komunikacija kao da ide nizbrdo otkad je L u jaslicama. Prvo je tamo tetama počela odbijati sjesti na tutu. Možda nisu kužile signale pa bi ju stavljale u krivo vrijeme ali ne znam baš da je to svaki put bio slučaj. Ona obavezno piški poslije spavanja a ni tu nije htjela surađivati.

    Uskoro je s tim krenula i doma.
    Sad to izgleda ovako: ona da znak a neće sjesti na tutu osim ako ju s nečim ne "zableušim", kakvom super interesatnom novom stvari koju treba proučiti. Onda sjedne i najnormalnije obavi svoje.
    E sad, ponestaje mi novih stvari po kući. MM predlaže da ju jednostavno pustimo nek se popiški u pelenu u tim slučajevima ali bojim se da ju to ne počne zbunjivati. Šta da radim?

    Vjerojatno je bitno napomenuti da smo više doma na bolovanju nego u jaslicama pa se nikad nije pošteno adaptirala i svaki put kad ozdravi bude tamo maksimalno 5 dana i onda se opet razboli.
    Možda je ovo neki protest? Jer nije da ona više ne javlja (iako se zna zaboraviti ili zaigrati), zna da joj je sila ali kad dođe red da mi obavimo svoje = podmetnemo tutu, ona to odbija. Probali smo i s držanjem iznad koječega ali taj položaj joj nikad nije bio posebno drag.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Moj stariji sin nikad nije volio tutu. Jednostavno nije htio sjedit na njoj otpocetka. Onda smo mu kupili mekanu dascicu koja se stavi na wc dasku i na tome je volio sjediti. Zvali smo je 'pupi' jer je na njoj pisalo Pouppi ili nesto tako. Izgleda ko mala daska a odozgora je spuzva presvucena s plasticnom presvlakom. To je bilo okej, s tom dascicom smo rijesili nase probleme.
    Mladja mi kci pak nece na pupi nego na tutu. Ali kad se jednom pokakala na tutu, to iskustvo ju je toliko prestravilo da vise nije htjela ni na tutu.
    Malo pomalo je nagovaram pa ipak sjedne.
    Doci ce to na svoje. Puno srece!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Neznam koliko ti je mrvica stara, ali pošto ide u jaslice okvirno 2 god. Sigurno su je jaslice izblesirale, jer tete nemogu uvijek skužiti kad je vrijeme, između svih klinaca. Znam kako je bilo kod mojega, na kahlicu svi u isto vrijeme (prije spavanja, poslije spavanja i tak). Mislim da joj se kahlica zamjerila jer ju stavljaju kad ona neće. Probajte s dječjom daskom za WC, moj najstariji je samo nju htio, a neupotrebljenje kahlice eto čekaju curku. Nekako mi se čini da bi ponovno pišanje u pelenu samo stvorilo još dodatnu konfuziju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sad ima 15 mjeseci.
    Probat ćemo dasku, možda joj se opet svidi.

  5. #5
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mrvna koliko ste dugo u jaslicama? Mislim kad ste počeli ići? Kad ste počeli s bezpelenaštvom tj. polupelenaštvom?

  6. #6
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    I mi polupelenaši u jaslicama.
    Jučer je bio suh 2 sata, teta gledala pelenu i ništa.
    Rekla sam joj da ga ponudi na tutu i rekla je da bude.
    Nisam joj odmah napomenila, ali nekako je teta to super prihvatila.
    Inače ja sjednem na wc, stavim tutu u krilo i njega na nju.
    Nekad mu se neda na tutu, odnosno skliže iz nje kao da ne želi piškit.
    U tom slučaju ga pustim golog na pod, a on zapiški pločice kao mali psič.
    Svega tri-četri puta je dosad tako piškio.
    Neznam jel pametno da zapišava pod?

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jkitanov.....Piški li stoječki ili pokušavaš da piški sjedečk u tutu ? Bit će mu lakše trenirati da piški stoječki jer je dečko i to može lakše izvesti. Hoda li ili puzi još uvijek? U jaslicama imaju male niske wc-e, a može i u tutu. Ako ne hoda, može ga teta pridržati stoječki. Vi to možete trenirati doma.

  8. #8
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    mi smo upravo izasli iz jedne takve faze. bilo je mozda povezano sa zubima, prohodavanjem i ucenjem jezika. mm ju je u tim situacijama (nece sjesti na tutu, popiski se u gace) stavljao u onu klasicnu pozu nad lavaboom. naravno i ove zanimljive stvari koje spominjes, nekad i dudu (sve joj to jos uvijek moram dati prije nego ju posjednem). vani je bilo nesto bolje pa smo znali izlazit ispred kuce na pisanje... onda smo joj skinuli pelenu koju smo koristili po noci. sto je isto mozda imalo utjecaja. uspostavilo se da je mikka imala pravo da noci nisu tako teske kako sam mislila. ta nam se grozna faza poklopila s cuvanjem kod bake koja joj ponekad stavlja pelenu. sta je od svega toga bilo presudno ne znam ali sad smo na novom levelu koji je totalno kick ass

  9. #9
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je ovo neki protest?
    Lako moguće.
    MOj maleni je baš putem (ne)obavljanja nužde u vrtiću pokazivao otpor prema jaslicama.
    I naravno, dio toga se prebacio i doma, iako prethodno kod kuće nikad nije bilo nekih problema.

    Daj joj vremena, nudi joj i dalje tutu, neka isto rade i tete (bitno je biti usklađen s njima), imajte i dalje strpljenja i naravno nemojte
    tome pridavati ne znam kako veliku pažnju. To je sve bitno, no ne toliko da bi se cijela klima doma i u jaslicama poremetila.
    Posljednje uređivanje od .kala. : 14.04.2010. at 15:34

  10. #10
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj na stoječki ne želi, bar ne još. Zaboravim da to muški obavljaju stoječki.
    Piški mi u krilu, a svega tih par puta na koljenima, na podu.
    Puza, ne hoda samo se diže i penje. Kad prohoda, probat ću ga učiti na stoječki.
    Zbilja sam naletila na dobru tetu u jaslicama, kaže da će probati. Tek je četvrti dan.
    Imamo platnene u jaslicama. Strah me da mu previše stresa natovarim odjednom.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moj je sjedečki uredno pišao do 5-6 godine, i tek kasnije počeo pišati stoječki

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Mrvna koliko ste dugo u jaslicama? Mislim kad ste počeli ići? Kad ste počeli s bezpelenaštvom tj. polupelenaštvom?
    Tri mjeseca u jaslicama (iako više doma nego tamo), suhopelenaši od njenog osmog mjeseca.
    Prvih tjedan dana u jaslicama je išlo super, tete oduševljene, i onda je počela adaptacijska kriza koju sad imamo svaki put kad ozdravi i više nije prihvaćala tutu. Tamo na wc neće, iako su mali upadne joj guza unutra (čak i dok ju se pridržava, valjda osjeti da nije obujmljena kao na tuti).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •