Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 298

Tema: smeđi iscjedak, krvarenje i duphaston tablete

  1. #51
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Hvala, treba krenuti dalje, a to je prilično teško....

  2. #52
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Bude drugi put sve ok, glavu gori a suze ne skrivaj, isplači se, pomaže.

  3. #53
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Plačem, i istina je da je lakše kada čovjek uspije odžalovati i oprostiti se s nekim dragim, ali se istovremeno bojim nove trudnoće, isto kao što ju i priželjkujem... Treba proći neko vrijeme do nje...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Vec duze vrijeme pratim ovaj forum pa sam se odlucila pridruzit i podijelit svoje iskustvo sa vama.Imala sam dva spontana jedan sa 9 tj a drugi sa 7,nakon trugog spontanog sam zadrudnila nakon 5 mj i pila dabroston tablete uz mirovanje sve je bilo ok i napokon smo docekali svoju najdrazu curicu kojoj je sada 5 god.I sad opet ocekujemo bebicu,ali nakon tuzeg truda i uz pomoc tableta klomifen.U petom tjednu mi se pojavio smedi iscjedak pa sam odmah otisla doktoru i dobila tablete duphaston i iscjedak je odmah prestao.Nadam se da ce sve bit ok na iducem pregledu.
    Ester,misli pozitivno i ja sam se jako bojala nove trudnoce nakon ova dva spontana ali uz bozju pomoc i tebi ce doci tvoje najdraze bice...znam kako ti je pozzz

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Drage Ester i Lal, bas su me rastuzile vase price. I ja sam u 7.mjesecu imala spontani u 7. tjednu, a sve je bilo isto kao kod Ester. Drzite se i probajte ponovo kad se oporavite i skupite snage! Saljem vam puse!

  6. #56
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    I ja bi imala pitanje vezano uz smečkasti iscjedak... Ulazim u 6tj. trudnoće i sinoć sam primjetila malu promjenu u boji iscjetka i to samo kod brisanja, danas je bilo našto malo i na gačicama no kad sam se i obrisala nije bilo ništa. Pomozite mi molim vas jer danas više nemogu do svog dok. a bojim se što i kako mi je činiti... hvala

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj samoJa prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bi imala pitanje vezano uz smečkasti iscjedak... Ulazim u 6tj. trudnoće i sinoć sam primjetila malu promjenu u boji iscjetka i to samo kod brisanja, danas je bilo našto malo i na gačicama no kad sam se i obrisala nije bilo ništa. Pomozite mi molim vas jer danas više nemogu do svog dok. a bojim se što i kako mi je činiti... hvala
    ukoliko ne možeš do svog doktora odi u bolnicu na hitnu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj samoJa prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bi imala pitanje vezano uz smečkasti iscjedak... Ulazim u 6tj. trudnoće i sinoć sam primjetila malu promjenu u boji iscjetka i to samo kod brisanja, danas je bilo našto malo i na gačicama no kad sam se i obrisala nije bilo ništa. Pomozite mi molim vas jer danas više nemogu do svog dok. a bojim se što i kako mi je činiti... hvala
    Imala sam identičan problem.Smećkasti iscjedak u 6 tjednu,a kako je bila nedjelja otišli smo na hitnu a oni su me uputili za bolnicu.Nakon pregleda doktor mi je propisao dabraston tablete i rekao da idem kući i strogo mirujem.Čim sam počela s terapijom i mirovanjem smeđeg iscjetka je nestalo.Mirovala sam do 14.tjedna.Danas sam u 32.tjednu i sve je ok.Pitala sam doktora koji je uzrok iscjetka, rekao mi je da ne zna ali da se često događa.Mislim da bi se u svakom slučaju trebala javiti ili u hitnu ili diktoru da te pregleda,,,Sretno!!!

  9. #59
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj petra1807 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam identičan problem.Smećkasti iscjedak u 6 tjednu,a kako je bila nedjelja otišli smo na hitnu a oni su me uputili za bolnicu.Nakon pregleda doktor mi je propisao dabraston tablete i rekao da idem kući i strogo mirujem.Čim sam počela s terapijom i mirovanjem smeđeg iscjetka je nestalo.Mirovala sam do 14.tjedna.Danas sam u 32.tjednu i sve je ok.Pitala sam doktora koji je uzrok iscjetka, rekao mi je da ne zna ali da se često događa.Mislim da bi se u svakom slučaju trebala javiti ili u hitnu ili diktoru da te pregleda,,,Sretno!!!
    Hvala ti što si se javila, reci samo molim te dali si imala obiljniji da tako kažem iscjedak ili onako nešto manje?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    iscjedak mi nije bio obilan tek toliko da me uznemiri.Znači imala sam ga u nedjelju,ponovio se još u ponedjeljak i utorak navečer.

  11. #61
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    evo cure ja sam obavila doktora i sam da vam kažem da stvarno nema pravila glede pojave tih iscjedaka. meni je rekao da je to normalno u početku trudnoće jedino što moram prorijediti su odnosi neko vrijeme.. niej mi čak nista ni prepisao za piti...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    meni nikako promjena boje iscjetka u smeđe nije normalna pojava, istina je da je često, ali ne bih to svrstala u kategoriju normalnog

    ali doktor je, pa valjda te pogledao i procijenio da je sve uredno

  13. #63
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    nije ni meni bila, ali eto on tako kaže ... pitao me koliko puta se to pojavilo dai imam bolove i to je sve ... bolove nemam a ovo mi se pojavilo dva puta u razmaku od tri dana

  14. #64
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Drage moje,
    evo dođoh pogledati što ima, malo mi je teško zaći na forum jer me sve podsjeća na nešto što sam izgubila. Jučer je bilo točno mjesec dana od spontamog, odnosno zadržanog pobačaja. Čini mi se da je najbolje svaku sumnju provjeriti zbog vlastitog psihićkog mira, a što će utjecati na cjelokpunu psiho-fizičku situaciju. U prvoj trudnoći koja je, Bogu hvala, dobro završila pojavila mi se točkoca krvi na gačicama, i odmah sam zvala ginekologa, na sreću mogu ga nazvati, i on mi je samo rekao da odem u prvu apoteku i odmah uzmem progesteron i strogo mirujem. Nakon toga sam trebala vidjeti da li će se krvarenje nastaviti li stati, da nije stalo trebala sam doći sutradan k njemu na pregled. Koliko sam shvatila progesteron ne može škoditi, kao ni mirovanje. Na sreću to je odmah prestalo i ostatak trudnoće uz neke probleme s tahikardijama je prošao u redu. No druga trudnoća od početka je bila praćena smeđim iscjedkom dok još nisam znala da sam trudna. Imala sam mjesečnicu i razmišljala sam otići dokotru da vidim zašto imam iscjedak. Ostatak sam napisala. Uglavnom, u razgovoru sa ginekolozima rečeno mi je da krvarenje je učestalo u prvih 12 tjedana koja su najkritičnija, ali da dio tih trudnoća isto tako u tom periodu završi nesretno, što se meni desilo, No, svako krvarenje ne mora imati ovakav završetak. Krvarenja koja brzo stanu mi se čine prema osobnom iskustvu manje opasnim, dok kod dugotrajnih treba stvarno poduzeti sve što je moguće da se ono spriječi (strogo mirovanje, premda je ako imate još jedno dijete koje je pri tome vlro malo teško, ali treba tražiti pomoć i malo si olakšati i progesteron). Držite se i nadam se da će s Vašim bebicama i Vama biti sve dobro, želim Vam lijepu i bezbrižnu trudnoću...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    bok žemmmske...
    evo da ja napišem kako se meni sve to izdogađalo...bila sam u 11 tj T.i sve mi je išlo super odlicno...prokrvarila sam dok sam spavala,i to jako,bilo je i dosta ugrušaka,..otišla na hitnu...pregled,ultrazvuk,bebač još tu,srce kuca,sve u redu...ostavili su me u bolnici 5 dana...pila sam i još uvijek pijem 6 tableta dnevno duphastona,kada su me odpustili otišla sam kod svog ginrk,on mi je propisao i dalje duphastone u istoj kolicini i vaginalete plymicol...sada sam 12 tj.+4 dana...ležim...dižem se samo za wc i jesti...međutim jako sam zabrinuta,jer niti 1 dokt mi nije mogao reci o cemu se radi,zašto je došlo do krvarenja...još uvijek krvarim,na dnevnom ulošku veoma malo,ali na toalet papiru ima dosta,ponekad je jako tamna krv,a ponekad sviježe crvena...tako da mi više ništa nije jasno ((( imam pregled za 10 dana....pokušavam bit pozitivna i ne mislit negativno,ali ponekad me ponese btw..prva trudnoca
    ima li tko kakve savijete?

  16. #66
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    samo lezi i NIŠTA ne radi, al doslovno ništa. Jedi u krevetu samo na wc idi. Važno da si pod dr nadzorom. Nitko ti ne može reći kako će završiti, ti samo sad tribaš biti mirna koliko možeš i odmarat. Reguliraj stolicu da se ne moraš naprezati za wc. Pij Donat Mg. Sretno.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i mene s istim problemom,lezim mirujem al taj iscjedak ne prestaje,cak je bilo i nekih malih ugrusaka,bila na hitnoj za sad kao sve ide kako treba jedino se jos ne cuju bebini otkucaji,u 6 tj sam pa me svega strah,pijem isto duphaston

  18. #68
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Molim vas za misljenje jer sam jaaako zabrinuta. Naime, u cetvrtak mi je ginekologica potvrdila trudnocu, rekla da je sve ok i vidjela srceko ) u petak navecer nakon kratkotrajne lagane setnjice od 20tak min na gacicama primjecujem sukrvicu, nista puno, al vidi se da ima nesto malo svjeze krvi. Nakon kaj sam sve zivo progooglala pokusavam se smiriti i tjesim se valjda je samo neka kapilarica pukla. Sva sretna jer u subotu nema nikakvih iscjedaka, ali opet navecer se javi par malih smedjih kapljica. Danas opet sve ok do prije pol sata kad mi je opet iscurilo malo svjetlo smedjeg iscjedka. Trudna sam 6+4, ovo mi je prva trudnoca, ne uzimam nikakvu terapiju osim folne.
    Jel imao netko slicnih iskustava? Sad sam uvjerena da ovo nije slucajnost, al kakvi su to jednokratni iscjedci samo navecer?
    Sutra idem doktoru, ali obzirom da mi radi popodne moooolim vas za vase misljenje, iskustvo, savjet... HVALA!!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    hvala ti ardnas....zvala sam i hitnu cisto inf da pitam vezano za taj iscjedak i trebam li se doc javiti,jer rekli su mi da odem na hitnu ako opet prokrvarim,a i dolje me stomak malo bolucka...ali rekli su mi ležanje ležanje ležanje i ako to sve bude bilo jačeg inteziteta da dođem....ahhhh ništa...cekati 10 dana za pregled...i nadam se naravno pozitivnom ishodu...

  20. #70
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    indom, odmaraj sutra ćeš sigurno dobit terapiju dufostona, odi na bolovanje... Bitno je da odeš kod dr i da se ne sekiraš, ja sam krvarila tako pomalo sve do 12 tjedna, i sve je bilo ok. Lezi ne napreži se, ne nagle pokrete i pazi na sebe, nikako ništa ne dizati. Javi kako je bilo kod dr. Sretno

  21. #71
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    nya želim ti da sve bude dobro, opusti se i bit će dobro, no ako se ne osjećaš dobro imaš neke nedoumice onda odeš na hitnu, ja sam tako na početku mislim u 7 TT otišla na sv duh zbog krvarenja kad su mi potvrdili da srce kuca odmah sma bila mirnija. Ženska intuicija je čudna stvar, viruj sebi i svom tijelu.

  22. #72
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Idnom, ako si jako zabrinuta, ništa te ne košta nazvati rodilište, opisati dr. simptome te čuti njihov savjet trebaš li doći odmah na pregled ili možeš čekati sutrašnji pregled.

  23. #73
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Puno ti hvala ardnas!!! Obavezno sutra idem doktoru. Nadam se da nije strasno obzirom da se javlja jednom dnevno, navecer. Sad lezim i sve je OK! Javim vam sutra, nadam se dobre vijesti (samo da je s bebicom sve u redu)!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nadam se da je sve u redu

  25. #75
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala i tebi Laura29 na savjetu! Obzirom da je sad ok, budem mirovala sutra do pregleda. Jako puno mi znace vasi odgovori i super je imati podrsku u ovim trenucima.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Nazalost moje bebe vise nema,zavrsila hitnoj ,spontani((

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Dani žao mi je

  28. #78
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Dani i meni je jako zao, drz' se!!!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Drzim se koliko mogu,nije lako,plakala sam cjelu noc,toliko sam se radovala toj bebi,imam vec sina os 11 god,prva trudnoca savrsena,bez ikakvih problema,a ova od pocetka sve naopako,ali ne predajem se cim se oporavim i prodje malo vremena idemo dalje,cure koje imate problem s krvarenjem provjerite svoju krvnu grupu i grupu svog muza,jako bitno ako ste negativne a muz pozitivan da primite rogham injekciju,i drzim vam fige svima koji imate probleme da sve bude ok,

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    evo meni srce pocne preskakat kad cujem takve stvari....znam doktori kažu da se to u ranim tt dešava,da nitko nije kriv,niti ne mož utijecat,ali kada si ti u toj koži prihvatiš to sve puno jače i intenzivnije što je normalno....jako mi je žao dani....drži se...želim nam svima puno srece i naravno optimizma...samo da srceka kucaju...

  31. #81
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Joj, i meni je muka kad sve ovo cujem, nije mi jasno zasto se to tolko cesto desava. Jedva cekam da nazovem doktoricu i da mi da termin da vidim jel sve ok! Danas nisam ni otisla na posao na svoju ruku, nego lezim i mirujem samo da se nekaj ne dogodi. Molim Boga da sve bude u redu! Svi se toliko veselimo toj bebici i sad bi mi bilo nesto najgore kaj mi se moze dogoditi da bebica ode...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    indom...ma nemoj zvat dokt da zakažeš termin,nego rekla si da radi popodne,odi ljepo tamo,objasni sestri što je i malo sačekaš pa te primi,i mirna si....a ne da cekaš još ko zna koliko...a i bit ces puno mirnija....

  33. #83
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Evo sad sam dosla od doktora. Smedji iscjedak se javlja zbog hematoma koji je velik 7,8x3,4mm. Smjesten je prema cerviksu pa prema rijecima doktora nije iznad bebe sto je dobro. Beba se normalno razvija i srce kuca ))
    Dijagnoza je prijeteci pobacaj, moram mirovat i piti 3x1 duphaston.

    Jel se nekom ovo dogodilo i da je sve bilo ok? Kak nastane hematom? Jel bolje da sad krvarim da se to "cisti" ili?

  34. #84
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    da i meni je bilo tako imala hematom, nestao sam od sebe. Samo odmaraj i misli na svoju bebu. Čak sam i krvarila jedan dan baš obilno, trudnoća je posli išla sve normalno.
    Posljednje uređivanje od ardnas : 23.01.2012. at 20:44

  35. #85
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala na odgovoru ardnas! Nadam se da cu ja tvojim stopama...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    evo moj dragi je otišao danas do mog ginekologa pošto mi je pregled tek za 10 dana i rekao mu kako još krvarim a i stomak me je poceo dolje boliti zadnja 3 dana,što prije nije bilo...pa sutra u 8 idem na pregled da vidi dal je još uvijek sve ok sa bebom...jer kao bol u stomaku nije dobar znak držite nam fige...a i to mi nije jasno od čega krvarim,vama su svima rekli i u vecini slucajeva je hematom...meni nitko ništa nije rekao a i u bolnici sam ležala i radila sve moguce pretrage,cudno mi je da neznaju od čega....hmmm

  37. #87
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    A jesu ti nesto napisala u otpusno pismo? Pod kojom dijagnozom te vode?
    Nije da imam neko veliko iskustvo, ali po tvome opisu ne znam sto bi bilo ako nije hematom. Kad si jako krvarila vjerojatno je pukao i glavno da je bebica taj izljev prezivjela, a sad se valjda cisti. Odi radije ginekologu da budes mirna
    Mene je moj isto narucio tek za 2 tjedna, ne znam kak cu tolko izdrzati.
    Sto se tice boli u trbuhu i mene zna povremeno zaboliti, ali imam osjecaj da su to crijeva. Prema opisu drugih cura, ako dodje do spontanog onda zna jako boliti i ko da te reze.

    Sreetno i javi sto je dok rekao!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    evo mene sa pregleda...uhhhh....sve je u redu sa bebom....jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii
    srce kuca,ima 16 cm...jako velika mi se cini...luduje u stomaku,radi kolutove,maše rukama i nogama.....meni je danas 12t+6...nisam znala da ce sve to vec tako izgledat....ugl.ustvrdili smo da je sa bebačem sve super,srce ljepo kuca,luduje,kralježnica mu je ok...eto...
    ali opet mi je misterij ostao šta je samonom....nezna se zašto još krvarim...reko je ginekolog da niti ne želi ic prckati da nebi izazvao vece krvarenje pa tek onda može doci do problema...a i rekao mi je da je ili cist,ili hematom ili nešto trece...a šta god da je da je ucinak isti,mirovanje,tablete i to je to...tako da mi nije ni htio ic prckati...jer pošto sam imala ono obilno krvarenje da mi je sve to dolje još sviježe pa je bolje pustiti da se samo povuce...premda opet nezam šta
    idnom...da gledala sam otpusno pismo...a vode me pod prijeteči abortus...tako da nemam blage veze...
    al dobro ajde,sada sam puno mirnija kada znam da je sa bebom sve u redu....uh,malo bolje se diše
    31.opet imam pregled pa cemo vidijeti kako,šta dalje...do tada....LEŽANJEEEEEEEE

  39. #89
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Citiraj nya prvotno napisa Vidi poruku
    evo moj dragi je otišao danas do mog ginekologa pošto mi je pregled tek za 10 dana i rekao mu kako još krvarim a i stomak me je poceo dolje boliti zadnja 3 dana,što prije nije bilo...pa sutra u 8 idem na pregled da vidi dal je još uvijek sve ok sa bebom...jer kao bol u stomaku nije dobar znak držite nam fige...a i to mi nije jasno od čega krvarim,vama su svima rekli i u vecini slucajeva je hematom...meni nitko ništa nije rekao a i u bolnici sam ležala i radila sve moguce pretrage,cudno mi je da neznaju od čega....hmmm
    bitno da si pod nadzorom doktora, nemoj sebe mučiti, zašto i kako. Ako te previše boli stomak, onako kao da ćeš dobiti menstruaciju to nije dobar znak. Nadam se da će sve biti dobro, pozitivno misli.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    evo curke, čitam vas već par dana pa da vam se pridružim. radila sam test prije 5 dana (na 30 dc) i bio je pozitivan. Nakon dva dana sam ponovo radila test u kasno poslije podne pa je bio negativan (možda zato jer nisam ujutro radila makar je na njemu pisalo da može u bilo koje doba dana). Mengu još nisam dobila ali zato od prije dva dana imam smećkasti iscjedak na tolet papiru kad se obrišem, i primjetila sam da kad radim neki fizički posao (npr. perem pod, usisavam) ili brzo hodam, trčim na tramvaj .. da mi procuri iscjedak jače. Kad mirujem kao sada npr. nema iscjetka, samo mrvicu na papiru. Ja se nadam da je trudnoća, jer inače nikad nisam mengu dobila kasnije od 30-tog dc , uvijek mi je sve uredno i nemam problema sa upalama. Koliko dugo ste vi imale takav iscjedak dok niste počele pite te utriće, i duphastone? Znači ja to imam već 3 dana i ne pijem ništa osim folne, jer tek sutra idem prvi put ginekologu popodne.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    31. d.c. mi je krenuo smeđi iscjedak i odmah iza toga krvarenje, kad mi je prvi test bio negativan, mislila sam da nisam trudna, ali krvarenje je bilo minimalno, pa sam napravila drugi pa treći test i bili su pozitivni - ginekolog mi je tek tjedan dana kasnije potvrdio trudnoću, i dao duphastone, koje još uvijek pijem ( u 16-om sam tjednu trudnoće, i još krvarim - hematom ).

  42. #92
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Meni je sa 6+1 kod ginekologa potvrdjena trudnoca, a sa 6+2 poceo krvavi/smedji iscjedak. Onda sam ponovno isla ginekologu i radi se o hematomu. Mirujem i pijem duphastone 3x1. Danas sam 8+6 i dalje svakodnevno imam malo smedjeg iscjetka. Popodne idem na kontrolu.
    Lilian, najbolje ti se oko svega posavjetovati s ginekologom. Sretno!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    hvala cure , evo kako mirujem od jučer popodne iscjedak se smanjuje, a danas ću kod ginića nadam se saznati jesam li trudna...

  44. #94
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Ja hvalabogu nisma imala nikakvih problema niti ikakvo krvarenje Ali dr mi je propisala duphaston a vec koristim utrogestan Neznam zasto ako je sve ok i nema nikakvih problema

  45. #95
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj nety prvotno napisa Vidi poruku
    Ja hvalabogu nisma imala nikakvih problema niti ikakvo krvarenje Ali dr mi je propisala duphaston a vec koristim utrogestan Neznam zasto ako je sve ok i nema nikakvih problema
    Vjerojatno te zbog MPO-a vode kao visokorizičnu trudnicu i zato su ti dali progesteron jer je on čuvar trudnoće (ne može nikako škoditi, ali može pomoći).
    Jedino mi nije jasno uzimaš li istovremeno i duphaston i utrogestan.
    Mislim da je dovoljno samo jedno od toga dvoje uzimati jer je i jedno i drugo progesteron, s tim da se duphaston uzima oralno, a utrogesatn ili vaginalno ili oralno.

  46. #96
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    ja sam danas usla u 7 tt. jucer ujutru sam primjetila jednu smedju kap krvi i otisla kod ljekara, koja mi je rekla da to ne mora biti nista a i moze biti svasta, te da ne postoje ljekovi koji to mogu spreciti. dakle nikakav savjet sa njene strane. jutros samo malo smedjkastog traga na toalet papiru i to je to. sada odmaram, lezim od jutros, ali od ponedjeljka moram na posao i sama ne znam kako cu. uz to me bas od jucer imam bas jake mucnine.
    Posljednje uređivanje od Nives : 11.02.2012. at 16:36

  47. #97
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Citiraj Nives prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam danas usla u 7 tt. jucer ujutru sam primjetila jednu smedju kap krvi i otisla kod ljekara, koja mi je rekla da to ne mora biti nista a i moze biti svasta, te da ne postoje ljekovi koji to mogu spreciti. dakle nikakav savjet sa njene strane. jutros samo malo smedjkastog traga na toalet papiru i to je to. sada odmaram, lezim od jutros, ali od ponedjeljka moram na posao i sama ne znam kako cu. uz to me bas od jucer imam bas jake mucnine.
    Jel te pregledala UZVom? Tako moze utvrditi otkuda i zasto iscjedak/krvarenje.
    Ako si jako zabrinuta otidji na hitnu, cim se radi o krvarenju u trudnoci tamo si prioritetan slucaj. Sretno!

  48. #98
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    Idnom, hvala na odgovoru. Ne, nije me pregledala UZV-om, jednostavno ovdje gdje sam ja to ne rade u tako ranoj trudnoci i misljenja su da se to, ako krene ne moze zaustaviti. Imacu taj pregled, ali ne jos. Ali dobra vijest je da jutros nakon prespavanih 14 sati, nemam nista (a i juce je to bio samo blag svetlo smedjkast i vodenjkav trag na papiru, prekjuce samo jedna kap). Te racunam (nadam se) da je to neka zaostala krv.
    Posljednje uređivanje od Nives : 12.02.2012. at 11:19

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    4

    Početno

    evo da se javim... bila kod doktora, potvrdio trudnoću. više nemam smeđi iscjedak, nego se to sad pretvorilo u kao neko lagano tamno smeđe krvarenje, kao kad završava menga.nije obilno ali bila bi sretnija da je ostalo na iscjetku.. ništa me ne boli, i nije mi ovo krvarenje u vrijeme očekivane menge.sutra ulazim u 6 tjedan. stavljam utrogestan 3 puta po dvije i nadam se najboljem.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    11

    Početno

    bok curke...evo samo da vam javim meni je hvala bogu sada sve u redu...znaci bila obilno prokrvarila...onda 2 mj iscijedak i lagano krvarenje...onda 3 tjedna bez ikakvog iscijetka...ali i dalje duphastone i mirovanje..i evo prije nekoliko dana prestala zabrana ležanja...mogu radit sve,samo laganini i mogu imat spolne odnose...ehh ja sam baš danas ušla 19 tjedan,presretna sam što je sve ok,nadam se da ce tako i ostati....e da i meni za razliku od vecine vas nije bio hematom nego se posteljica nije dobro zaljepila i kažu doktori da je krvarilo tamo gdje se nije dobro uhvatili...tako da sam morala baš samo ležati 2 i po mj dok se sve to ljepo ne uhvati i eto napokon je sve u redu...sada laganini u normalan lajjjjf sretno svima...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •