Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 298

Tema: smeđi iscjedak, krvarenje i duphaston tablete

  1. #151
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Lila, kako kaze doktor, desava se. Pokrivena si dobrom terapijom. 4 komada si odmah popila,koliko se sjecam 4 se popiju radi sprecavanja daljih komplikacija. Miruj! To je pola terapije. I ono sto svim mamama savjetujem, sa krvarenjem, vise vitamina C jer ucestvuje u procesima koagulacije krvi. Bitno da si zatvorena. Javi se kako napreduje.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    3

    Početno

    missed ab

  3. #153

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj twister prvotno napisa Vidi poruku
    Lila, kako kaze doktor, desava se. Pokrivena si dobrom terapijom. 4 komada si odmah popila,koliko se sjecam 4 se popiju radi sprecavanja daljih komplikacija. Miruj! To je pola terapije. I ono sto svim mamama savjetujem, sa krvarenjem, vise vitamina C jer ucestvuje u procesima koagulacije krvi. Bitno da si zatvorena. Javi se kako napreduje.




    eto javljam se ,missed ab hitna kiretaža,krvarenje bilo sve jaće,hitno me zaprimili u Varaždinsku bolnicu,bolilo ko vrag kad su me čistili ,inekcija nije primila ni ona intrvenozna ni ona dolje skoro sam slomila ručku os stola na kojem sam ležala,provela u bolnici 24h,i otpustili me doma uz mirovanje i antibiotik

  4. #154
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim dragim trudnicama.
    Ja sam imala slučaj sa krvarenjem u prvoj trudnoći, prokrvarila sam pred kraj prvog tromjesječja, to sam pripisala stresu na poslu i doma pošto sam naknadno pročitala da stres uzrokuje smanjena dotok krvi u posteljicu, sve u svemu mirovala sam i koristila dabrostone vaginalete i sve se dosta brzo smirilo, u roku nekih tjedan dana.

    E sada druga trudnoća, nisam imala nikakve probleme i sve je divno prolazilo do 12 tj. kada sam ujutro na papiru nakon brisanja vidjela tamno crvenu krv , otišla na hitnu, sa bebom sve ok, dobila spazmex tbl. zbog laganih grčeva i mirovanje, a u glavi mi prolazi o ne, povijest se ponavlja . Za dva dana idem na kontrolu, hvala bogu sve se smirilo i ako me još uvijek uhvati strah da ću prokrvariti.
    Ovaj put nisam bila pod stresom pošto sam na GO i doma je sve 5 a mislim da su uzrok ovom krvarenju nesputani spolni odnosi, trebali smo biti nježniji a ja se povodila onim da sex ne može štetiti bebici.

    Ovo pišem za utjehu svim trudnicama , da vide da sve može biti uredu, pošto su i meni psihički pomogli postovi sa sretnim završetkom.
    Sama sebe citiram , i prva i druga trudnoća su imale predivan završetak kao što se vidi i iz mog potpisa
    Nadam se da će i kod vas proći sve u najboljem redu

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    3

    Početno

    u 11. sam tjednu, a prije dva tjedna sam imala krvarenje zbog kojeg mi je propisano mirovanje i duphaston od 10 mg, 3x2, tj. 6 tableta dnevno. to ću morati piti još najmanje 3 tjedna. dakle, sve skupa više od mjesec dana. s obzirom da je to hormon, i to u visokoj dozi, zanima me postoje li nekakve dugoročne nuspojave? znam da progesteron čuva trudnoću i namjeravam ga uzimat koliko god treba, ali ipak je to spolni hormon, pa se pitam može li povećati opasnost od nekih drugih boleština.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja sam nova trudnica na forumu.

    Trudna sam 12+1 i neki dan sam prokrvarila, imam 2 hematoma, dobila sam terapiju duphastona (3x2 dnevno) i najstroze mirovanje. Krvarim jos malo i stvarno sam zabrinuta.

    Prvi lut mi je hematom vidjen u 7 tt, dobih duphaston (3x1 tbl dnevno), pih ga do 11 tt, otidjoh na pregled i nije ga bilo, no 10 dana poslije-prokrvarih. Uzasan mi je sok to bio!

    Jel i vas strah? Meni je svaki odlazak do wca trauma jer se bojim da cu vidjeti da sam prokrvarila.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Htjela bi malo dignuti ovu temu, nije najsretnija ali izgleda da se događa jako velikom broju žena Pred mjesec dana sam imala missed abortion, bebica se prestala razvijati u 9. tjednu, tek nakon dva tjedna sam počela dobivati smeđi iscjedak, bila na pregledu i poslana odmah na kiretažu. S obzirom da živimo u Njemačkoj, tu izbjegavaju invazivne postupke, pa sam odmah drugi dan završila na vakuumu, opća anestezija, bez bolova, bez ikakve terapije. Nakon tjedan dana pregled, ginica mi rekla da sam fizički kao da se ništa nije desilo, savršeno zdrava. Moram priznati da mi je taj dio bio lakši, ali psihički... Slomljena. Imamo dečka od 2,5 godine pa nemam puno vremena za razmišljanje i presretna sam što imamo njega, ali smo jako htjeli drugu bebicu... Sad me zanima, kakva su vaša iskustva sa psihičkim oporavkom, nakon koliko ste ponovno pokušale ostati opet trudne? Negdje sam čitala da je plodnost povišena u prvih par mjeseci nakon spontanog, koliko je pametno uopće odmah nakon kiretaže ostati trudna?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    26

    Početno

    pozzz svim trudnicama i mamicama
    evo pridružila sam vam se i ja, dugo sam tražila forum za trudnoće na kojem vidim da ženice stvarno mogu pomoć jedne drugima i utješit i dati savjet i evo našla sam ovaj.
    TinchyZg, ja sam imala missed ab prošle godine u 9.tj.trudnoće i dr.mi je rekla da počekam 3 mjeseca. Nemoj odmah na sljedeću trudnoću, tijelo se mora oporaviti.
    a psiha... moraš se pomirit s tim i gledat put naprijed, sljedeći put će biti sve super. Razmišljaj na način da ti je bolje da ti se dogodilo u ranoj trudnoći nego kasnije kad je to već formirano dijete...
    želim ti svu sreću...

  9. #159
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    Da li je netko imao iskustva s nepoznatim uzrokom krvarenja?
    Dakle,prekjucer ujutro sam saznala da sam trudna, na 8+6. Zadnjih desetak dana sam imala svako vece kao menstrualne bolove i sukrvicu kad god bih se brisala nakon wc-a. Taj dan sam isla i navecer u bolnicu na uzv kad je krenula sukrvica,cak je bila malo jaca,da se vidi odakle je, no medjutim doktorica koja je radila uzv je rekla da nema niceg,ne zna od cega je. Jucer ujutro sam imala smeckasti trag na papiru,navecer po prvi put u 10 dana nista. Zna li tko,tj ima li iskustva od ceg to moze biti?

  10. #160
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    I evo ga opet sukrvica,izludit cu vise.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pax, lagana krvarenja su cesta u ranoj trudnoci. Jesi li dobila progesteronsku terapiju?

  12. #162
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    Ne,jos nisam dosla do svoje gin. Bila sam u bolnici ujutro i navecer i nitko ne zna odakle krvarenje. Nisu mi nista dali

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sutra se javi svojoj gin, vjerojatno ces dobiti utrogestan ili duphaston. Pokusaj malo vise mirovati. Drz se.

  14. #164
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    najvjerojatnije ti se napravi mali hematom,pa iscuri van i nije vidljiv na UZV...ja sam imala isto to.

  15. #165
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    Bila kod gina privatno,dakle "fantomsko" krvarenje je hematom,bem ti ove ljencuge nezainteresirane iz bolnice.

  16. #166
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Pax, i ja sam imala sličnu stvar, lagano krvarenje, pa 2 dana ništa pa opet malo, pa 10 dana ništa i sad opet smeđkasto, samo što to meni izgleda kao nekakva sluz i žilice, svježe krvi nema. Prvi put na uzv se nije vidilo ništa, dr. mi je rekao utrogestani i mirovanje, a na drugi uzv idem sutra tako da moguće da mi ugleda nekakav hematom, jer ako ga ne ugleda ja ne znam od čega bi taj iscjedak mogao biti, a svaki odlazak na wc mi je trauma. Svi brisevi su mi bili sterilni prije postupka

  17. #167
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    Vjerujem da ce sve biti ok,javi sutra i cestitam na bebici! ♡
    Vidjela mi je danas i soc.ginekologinja na uzv-u odakle to krvarenje (a jos ima neki stari i preko trbuha je radila,a 10 tj.je po bebi trudnoca). Kaze ici ce vjerojatno jos neko vrijeme smeckasti iscjedak,mada evo Bogu hvala danas i jucer nema nicega.al s obzirom da je to jos tu,necu se frapirat ako ga opet bude. Uzimam 3x2 utrogestan vaginalno i lagani tempo. Kolko mogu s dva gremlina

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    pre svega pozdrav za sve na ovoj temi foruma.Moj problem je sledeci.Imam redovne cikluse 28 dana,5 danatraje menstruacija.zadnja mi je bila 12.10.,ovulacija po merenju bazalne 24.10,a odnos 21.10.Radimo na tome da nam rode donesu lepe vesti.Posle toga sam poela da osecam neke simptome i 2.1*21 ,dan ciklusa,8 od ovulacije sam primetila braon iscedak na vesu.Periodicno se pojavljivao u toku dana,Zatim nista.Sledeceg dana sveza krv u naletima pa zatisje.Kako je rano ya testove ,uzela sa utrogestan uz konsultaciju sa prijateljicom koja je farmaceut.I to krvarenje je stalo.i dalje su simptomi prisutni,sto je neobicno ako je normalna uranjena menstracija.Imam temperaturu 37.oo,37 ,2 od dana ovulacije koja ne pada.Moje pitanje je da li utrogstam moze da utice na zaustavljanje menstralnog ciklusa ili deluje samo u slucaju implemetacijskog kod trudnoce.Takodje me zanima,u slucaju biohemijskog pobacaja,kada simptomi trudnoce prestaju?Test cu uraditi oko 10.11, nakon ocekivanog termina za mengu(8.11).Iscitavanjem postova primetila sam da su yene i pored obilnog krvarenja uspele da odrze trudnocu,tj ispostavilo se da su u drugom stanju.Hvala unapred,zaista brinem.

  19. #169

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    evo da vam se javim sa svojim iskustvom jer su meni razne stranice raznih foruma bile glavna literatura i puno su mi pomogle u pocecima trudnoce. imala sam smedi iscjedak, bez nekon hematoma....krvarenje bez razloga. jel u pitanju bilo sirenje maternice ili pucanje malih žilica usljed cijelog tog procesa sirenja ne znam. kao luda sam nakon mokrenja gledala u wc papir i usporedivala smede tragove krvi. 3 puta je krvarenje bilo jace..ne znam, morala bi provjerit kad je pocelo to zafrkavanje sa tragovima krvi, ali mislim da je zadnje bilo oko 12 tjedna.jedan put sam kad sam isla mokrit skinila gacice i gacice su mi bile totalno krvave, svjeza crvena krv kao da sam dobila menstruaciju. mislim da sam tada bila mozda cak vec i 12 tjedan. nakon pregleda kod dr, nije vidila uzrok, samo mi je opet rekla...mirovanje, odmaranje, ne naprezanje. cijelo vrijeme, od 6 t sam pita duphaston 3xdnevno i mirovala, nista nisam radila, nisam dizalča tesko, ma nista. trag smede krvi bi nekad nakon 10ak dana prestao pa bi se ja ponadala sve je ok, kad ono opet nakon koji tjedan trag krvi....najvise me prepalo ono kad je bilo sta sam vec napisala svjeza krv, puno krvi. to mi se nilo dogodilo u 2 po noci. nisam imala jake bolove pa sam se uspjela smirit i cekat do 6 ujutro, i otisla sam do svoje dr. kazu ako nema jakih bolova uz krvarenje da nije opasno. ali ja bih savjetovala i na najsitniju pojavu traga rozog,smedeg,crvenog. da odete na pregled. sta se tice menstrualnih bolova bilo ih je u prvim tjednima, vec od 4 tjedna i brzo su prestali ali su me jako plasili iako su bili blazi nego pravi menstrualni bolovi. sad sam u malo vecem stupnju trudnoce, jos uvijek kad idem na wc buljim u papir i proucavam i strahu oce li se pojaviti koja mrljica.

  20. #170
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav, imam 36 godina, trudna sam 6 tjedana, imala sam manje krvarenje u trudnoći, jedan manji izljev smaćkasto bordo boje, nije se više ponovio i dobila terapiju Duphaston 3X2 uz mirovanje. Na lijevoj nozi, potkoljenici i natkoljenici, imam jako izražene proširene vene (bila sam i na klasičnoj operaciji prije 6 godina ali vene su se vratile u još gorem obliku). Trudnoća je neizvjesna jer se na UZ nisu vidjeli otkucaji (6+2) pa je rečeno da UZ ponovim za 7 dana.
    Duphaston uzimam tek drugi dan i primjećujem jako pogoršanje šta se tiće vena, boli me, peče i zateže, probada...i kao da mi se stvaraju trombi.
    Ne bi to povezala da se ista stvar nije dogodila i u prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći, isto uzimala Duphaston...jako me bolila noga, imala sam trombe, bila na pregedu vena, nosila kompresivnu čarapu do prepona...i dok nisam uzimala Duphaston osjećala sam kao neko naprezanje u nozi (valjda zbog hormona trudnoće) i znam da kompresivnu čarapu moram nositi tijekom trudnoće u svakom slučaju, ali ovo je naglo pogoršanje...može li mi Duphaston donijeti više štete nego koristi? Čitala sam da se proširene vene pojavljuju u trudnoći ili pogoršavaju baš zbog progesterona. Znate li šta o tome? Unaprijed hvala, nadam se brzom odgovoru

  21. #171
    Pax avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    349

    Početno

    A da se javis vec danas ili sutra ginekologu? Moze ti duphaston zamijeniti za utrogestan,oboje je progesteron

  22. #172
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tu ima malo o toj temi.. http://www.roda.hr/article/readlink/2217 , http://www.zdrave-vene.com/savjeti-z...-trudnoci-144/
    Progesteron (hormon žutog tijela) se početkom trudnoče proizvodi u povečanoj količini. Pod njegovim uticajem unutrašnji sloj uterusa postaje pogodan za implantaciju embriona. U kasnijoj fazi progesteron regulira elastičnost zida uterusa tako da se njegovim širenjem omogućava normalan rast ploda. Međutim, u isto vrijeme, progesteron djeluje i na elasticitet vlakana medije u venskom zidu. Ako se ima u vidu da trudnoča pritiskom ploda na velike vene izaziva uvijek izvjesnu dozu venske staze, jasno je da će progesteronom izazvana sklonost vena ka širenju, u osoba sa predispozicijom, dovesti do pojave varikoziteta.
    A utrogestan je isto prog.,samo u puno jačem obliku.
    Mislim da bi treba popričati s doktorom u vezi toga.
    za srčeko!

  23. #173
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Hvala puno na odgovorima, moja ginekologica je na godišnjem do ponedjeljka pa ću je zvati onda. A do tad...nadati se najboljem.

  24. #174
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    997

    Početno

    Nemam iskustva s proširenim venama i Duphastonom. Došla sam samo čestitati i poželjeti sreću! 6 tjedana je stvarno jako rano, stigne još sve biti ok, nadam se da i hoće.

  25. #175
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Utrogestan se za razliku od Duphastona može aplicirati vaginalno, i doktori i preporučuju takav način upotrebe - možda je djelovanje tada više lokalizirano pa bi u tom slučaju bilo manje pogubno po vene na nogama...lupam dok se ne javi netko pametniji.
    To da bi dodatni progesteron u tvom slučaju mogao učiniti više štete nego koristi je isto moguće; naši ga po defaultu ordiniraju a koliko sam upućena vani (u Amerikama) baš i nije tako popularan...ajde, kod nas je praksa ukidanje krajem prvog trimestra dok su Česi još luđi od nas, oni trudnice drže na Utrićima praktički do poroda.
    Sretno ~~~~~~~ da srce prokuca a vene se smire...ali ja bih na tvom mjestu zaprašila odmah za bolnicu, ti bi s tim trombima mogla biti i kandidat za heparin...

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Utrići se ne primjenjuju vaginalno kod krvarenja. Zato je i dobila Duphastone. Jedino, ako ti je krvarenje stalo, možda probati s manjom dozom, npr. 3x1 i isto mislim da bi te trebalo uputiti dalje radi heparinske terapije! Sretno!
    Posljednje uređivanje od stork : 08.01.2015. at 22:58

  27. #177
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pandora Aura Monroe, pozdrav, zimske bebe 2009./2010,...kad li je davno bilo...
    I ja sam razmišljala o heparinu...koga moram pitati za to? Moju ginekologicu? I gdje će me ona poslati?
    Do sad nisam ni bila kod svoje gin. jer je gospođa na godišnjem do 10.01. tj. do ponedjeljka. Bila sam na hitni ginekološki i tu su mi dva mlada doktora prepisala Duphastone, jedan se baš bio zagledao u vene ali ništa nije rekao...
    Po tablete i otvoriti bolovanje sam bila kod ginek. koja mijenja moju ali nije me pregledavala nego samo napisala šta je trebala...
    Mislim u srijedu otići kod moje ginek., to će biti točno za 7 dana od prošlog UZ, pa ću je pitati za heparin...strah me ako odem odmah na hitnu da će me opet pregledavati i tako opet samo prčkati bezveze dole...a iskreno ako ne bude sve ok možda navale da moram na kiretažu, a ja bi to probala izbjeći tj. probati ako baš dođe do toga, nedaj Bože, da se prirodno očistim...
    Možete li mi malo više objasniti to sve sa heparinom i proširenim venama i trudnoćom ili dati neki link...hvala puno...

  28. #178
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Istina, ali krvarenje je bilo jednokratno tako da bi ih sada mogla gurati...neodlučna, ako nije preintimno, što je bio razlog gubitka prve trudnoće i u kojem tjednu se to dogodilo?
    Javi nam svakako što je bilo!

  29. #179
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    aha, javila si sorry otvorila temu pred pol sata a tek sad postam
    Ne mogu sada nadugačko pa ću ti samo reći da problemi s koagulacijom često znaju biti uzrok spontanih pobačaja; puno nas s potpomognute ima/je imalo takvih problema pa postavi pitanje na http://forum.roda.hr/threads/83202-I...1ke-pretrage-2

  30. #180
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Argente, prošli spontani imala sam baš u ovom periodu, sa oko 6 tjedana, tada sam imala krvarenje isto, ali na pregledu je bilo ok. Dobila duphastone i uputu za mirovanje i bilo je ok, onda se pojavilo malo smeđe krvarenje...na slijedećem pregledu poslalo me na kiretažu. Zapravo ginek. kaže da je sve prestalo par dana nakon onog prvog krvarenja. Tijelo nije reagiralo do skoro 8.tjedna. Na hitnom ginek. su mi dali uputnice za anesteziologa, pa za ovo , pa za ono...rasteglo se na tri dana...a imaju dnevnu bolnicu gdje su mogli sve u jedan dan...i tako je meni krenulo prirodno i baš jako...došla na hitnu, kiretaža bez anestezije, samo neka inekcija apaurina...užas...ne želim o tome ni misliti...još je doktor bio neka neodgojena seljačina...
    Ginek. mi je dala uputnicu za onu neku genetsku pretragu koju nisu niti htjeli uzeti jer to se kao ne radi prvi put...a čula sam ni drugi nego tek treći...ako nemaš vezu...radili su samo onaj obični patološki nalaz koji ne kaže ništa...tako da ne znam uzrok.
    Prva trudnoća je bila skroz uredna, prije skoro 6 godina, uz malo točkasto krvarenje početku za koje sam bila dobila Utrogestane vaginalno i sve je prošlo. Tada sam bila friško sa operacije vena pa nisam imala probleme sa venama pojavilesu se opet lagano u trudnoći, a naglo nakon trudnoće...
    Ako sve krene naopako, a nadam se da neće, koje pretrage da napravim?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure,vnova sam ovdje i potrebna mi je pomoc. Menustruacija mi kasni 6 dana,na dan ocekivane menge sam imala na papiru svjeze krvi,ali jako malo ma manje od kapi i to je to. Sutradan sam na svoju ruku pocela uzimat duphaston jer sam imala spontani ranije i kontam nece odmoci,samo pomoci. Pijem ih 2x1 pet dana vec i sad ne znam da li ih vise pit,jel ih trebam prestat pit da bih dobila? Ili ako nije trudnoca u pitanju doci ce menga i dok ih pijem? Test sam radia tri dana nakon kasnjenja i negativan je. Na dan kad sam trebala dobiti imala sam jake bolove u donjem dijelu stomaka i ledjima,sad nista sem povremene glavobolje. Ako mi ko moze pomoci bila bih zahvalna,da li ih nastavit pit i cekat mengu ili prekinut i cekat? :S Hvala

  32. #182
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Milaaa dobro dosla na forum. Dok uzimas duphaston nece ti doci M. Duphaston se takodjer uzima za izazivanje M. Pije se 5 dana i prestane da bi stigla M, u slucaju trudnoce krvarenje ce izostati.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ako su testovi negativni, najvjerojatnije nisi trudna. Menstruaciju ces dobiti nekoliko dana po prestanku uzimanja duphastona. Po mom misljenju mozes ih prestati uzimati.
    Ubuduce nemoj uzimati duphaston na svoju ruku, pogotovo ako prethodno nisi napravila test koji je pokazao trudnocu. Ovako si samo produzila ciklus bez potrebe, a mozda i zaustavila mestruaciju koja je vec bila u dolasku, obzirom na lagano krvarenje.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz drage moje.. posto sam nova ne stignem bas sve procitati zbog mnogoo obaveza, pa ako postavim pitanje koje je vec neko postavio, nemojte se ljutiti.hehehhe
    Prije 3 mj.sam imala spontani u ranoj trudnoci zbog velikog stresa, plod je prirodno ,,otisao,, pa nije bilo potrebno za kiretrazom, mirovanjem par mjeseci od trudnoce itd... zadnju menst.sam imala 05.-12.11, ovaj mjesec nistaa, trebala dobiti 03.12 , ali 09.12 se pojavilo par skroz svijetlo rozih tackica, i to primjetim kada idem u toalet na maramici. Nemam nikakvih bolova, eto samo me te tackice jako jako brinu.. uzasno me je strah da ne bude kao i sa proslom trudnocom.. i naravno ovaj put bjezim od stresa :D
    Kod ginekologa idem ovih dana, pa sam malo i nestrpljiva, ko ce docekati pregled kod gin..

  35. #185

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    37

    Početno

    Samo mali komentar vezano uz Duphaston, iako nije baš vezano uz temu, ali negdje moram napisati - u posjedu sam računa po kojem se vidi da Duphaston 20x10mg u ljekarni košta 63,50kn (naravno, i za to trebate recept, ali "privatni"). Znati će dotične koje to ide da je njima upućeno, mogu proslijediti sliku svakome koga zanima i tko bez dokaza bezobrazno tvrdi da je drugačije.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Evo ovako...zanima me koliko dugo se moraju piti tablete dufaston? Ovo mi je 4. trudnoca i nisam do sad to pila...pa me zanima do kojeg tjedna se piju. Meni je prepisano 3*2 ...

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Jucer sam zavrsila na hitnoj radi obilnog smeckastog iscjetka. Sad sam u 6 tt. Srce kuca sve je ok, preporuka mirovanje i duphaston. Trebam se javiti svom ginekologu za tjedan dana. Da li da idem jer ne zelim da mi kopaju po tako ranoj trudnoci, ne vidim svrhu jer ionako ne mogu nista tako rano? Jos mi samo fali da pokupim neku infekciju. Također sam uloziva za vrh prsta i dr.se to noje svidjelo. Sad sam fino pored svega u jos vecoj panici.

  38. #188
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ayan javi se bar telefonski svom gin.pa se posavjetuj
    Ja se slazem da previse cackanja nije idealno pogotovo ako ima smedjarenja i ako si uloziva.. taj dio mi se iskreno ne svidja ali to moze tako ostati pa se kasnije napravi serklaza. Zbog toga bi ti preporucila mirovanje al cim strozije.. sve ostalo sad trenutno mozes sa svojim dr.telefonom jer kao sto i sama kazes, ovako rano zapravo su i oni nemocni

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  39. #189
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je moj prilicno oprezan ginekolog rekao da ulozivost za vrsak prsta moze biti prisutno kroz cijelu trudnocu kod viserotki.
    Ja bih uzimala terapiju i mirovala, cula se sa dr i jednostavno cekala da produ ti osjetljivi tjedni.
    Sretno!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Hvala cure svakako cu zvati ginekologa. Dr.u bolnici je rekla da to moze biti normalno za viserotke, jos mi samo fali serklaza. U prosloj trudnoci sam cjelu bila uloziva za jagodicu prsta. Mirujem od pocetka i nadam se najboljem.

  41. #191
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,318

    Početno

    Meni moja kaže "Nisi otvorena.". Nisam se odmah snašla i pitam je što to znači. Prvo sam pomislila da mi je možda rodnica toliko naotekla od vaginitisa da ona ne može prstom do cerviksa. Znam, glupo, al' što ću. Ona mi odgovara da sam zatvorena, jer da sam otvorena išao bi prijevremeni porod. Ja onako: "Ali to bi bilo prerano, tek sam 5 mj.". Ona: "Da, to bi bio pobačaj.". Nikakvu serklažu nije spomenula.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.04.2016. at 16:35

  42. #192

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Jesi li i tu uloziva? Mislim da cu potraziti drugo misljenje.

  43. #193
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,318

    Početno

    Ne, nisam.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Opet svjetlo crveni iscjedak a strogo mirujem i od pocetka pijem duphaston. Luda sam, pokocena i samo trebam dobiti dekubitus. Imam osjecaj da to mirovanje nista ne znaci, osobito ako beba nije kako treba. Grrr...

  45. #195
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Zapravo i ne znaci.
    Ako se plod nije razvio kako treba tijelo ima savrseni mehanizam to prepoznati. Terapija duphostonom samo djelomicno odgada taj mehanizam.

  46. #196
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene ovdje svi stalno gledaju u cudu, maltene kao da sam luda i ja, a i doktori, kad spominjem dijagnoze i/ili situacije u kojima se propisuje mirovanje. :/

    Za serklazu, recimo, u sklopu bolnice u kojoj je moj ginekolog, jedna od indikacija je cerviks od 25mm i manje. Ali ni to nije jedini i dovoljan razlog.

  47. #197
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovdje svi stalno gledaju u cudu, maltene kao da sam luda i ja, a i doktori, kad spominjem dijagnoze i/ili situacije u kojima se propisuje mirovanje. :/

    Za serklazu, recimo, u sklopu bolnice u kojoj je moj ginekolog, jedna od indikacija je cerviks od 25mm i manje. Ali ni to nije jedini i dovoljan razlog.
    Mirovanje je placebo efekt kod nas.
    Ne kosta, ne steti , a pacijent misli da mu koristi.

  48. #198
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    Opet svjetlo crveni iscjedak a strogo mirujem i od pocetka pijem duphaston. Luda sam, pokocena i samo trebam dobiti dekubitus. Imam osjecaj da to mirovanje nista ne znaci, osobito ako beba nije kako treba. Grrr...
    Ayan, dosta trudnuca krvari u prvom tromjesecju pa sa bebama bude sve ok. Ja sam u prvoh trudnoci malo krvarila, isto dobila duphaston, na kraju sve bilo ok. Vibram da i tebe sve bude dobro! Koji si tjedan?

  49. #199
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam prokrvarila u 7tt, dobila duphastone i strogo mirovanje, s time da se krvarenje samo pojačavalo.. Dr je predložila i bolnicu, ali sam to odbila...
    Nakon troje djece u kojim trudnoćama je bilo sve uredu, i niti jednog spontanog, dr je rekla da je vjerojatno plod nije genetski ok i da se T vjerojatno neće održati, pa onda bolje u ranoj trudnoći nego kasnije...
    Tako je i bilo....

  50. #200
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mirovanje je placebo efekt kod nas.
    Ne kosta, ne steti , a pacijent misli da mu koristi.
    Pa nije bas uvijek
    Ja sam imala hematome u dvije trudnoce
    I sigurna sam, a i moji lijecnici, da je mirovanje pomoglo, tj. puno veca vjerojatnost bi bila da hematom povuce plod sa sobom da sam hopsala okolo

    Kaae, nisu tamo preko bare bas uvijek u svemu bolji
    U necemu jesu, ali uzimati ih kao superiorne bas u svemu

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •