Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 298

Tema: smeđi iscjedak, krvarenje i duphaston tablete

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno smeđi iscjedak, krvarenje i duphaston tablete

    Znam da ima toliko otvorenih topica na ovu temu, eto nemojte zamjerit, čisto da mi bude lakše a i možda se javi netko za sličnim iskustvom. Od početka trudnoće imam smečkasti iscjedak koji se pojavljuje svako toliko. Pojavi se, prestane, i tako. Sve do sada, a sada sam u 19 tj. Svi nalazi koje smo radili su uredni, bebica ok, zatvorena,sve ok. Nedavno je krenulo sa smečkastim krvarenjem, tj. iscjedak kao stara krv, tamno smeđa. Danas valjda dok. nije znala što bi pa me poslala u Petrovu na pregled, isto sve ok, uzv, preporuka mirovanje, klasika, i te tablete duphaton, koje sam s dok. ispočetka dogovrila da ih neću piti. Sad ne znam da li da ih uzmemem, da pijem, hoće li mi pomoći, zašto krvarim, koliko da mirujem, što se događa, što da mislim, nemam pojma, malo me zabrinjava što se to stalno vraća, pa ne znam u čemu je problem? Što mislite?

  2. #2
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Samo ih mirno uzimaj po preporuci. To je hormon progesteron kojeg nazivaju "cuvar trudnoce". Moze ti samo pomoci.

  3. #3
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Zašto ti je dr.rekla da ne piješ te tablete?

  4. #4
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    bitno da iscjedak nije svježe krvav. smeđa krv je ona "stara", oksidirala i u principu je znak da su ti negdje neke žilice ili kapilare popucale ranije, da npr. ne krvariš trenutno već da se to zbilo tko zna kad i da se suši, dakle da ne krvari konstantno. možda ipak ne miruješ tako strogo kako ti je dr. preporučio pa se od nekog naprezanja to dogodi.
    duphaston se preporuča za čuvanje trudnoće i ne može ti naškoditi, dapače, pomaže baš u ovakvim situacijama

  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ti je dr.rekla da ne piješ te tablete?
    Hvala cure. Da, baš kao stara krv. A tablete, pa ne znam, tada sam bila trudna nekih 7 tj. i rekle smo da ćemo probati bez njih, nije ona ništa rekla, pa sam ja stekla dojam, budući da nisam znala, da je bolje da ih ne pijem ako ne moram. A sad jedva čekam da odem po te tablete. Pa ne mirujem strogo, nitko nije rekao da mora biti strogo, ono, na bolovanju sam, ali radim sve tekuće poslove u kući, a između odmaram, imam dijete, moram skuhat, oprat, popeglat i znate već sve...

  6. #6
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kontaktiraj dr. i ako trebaš piti te tablete počni ih piti. One mogu pomoči.
    I obavezno pitaj za mirovanje, moguće je da trebaš strože mirovati od ovog kako sad miruješ.

  7. #7
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    anima... ja sam ti sada 11tj.+2d.
    od 4.tj. +3d. imam taj smećkasti iscjedak i prva stvar (praktički i jedina uz mirovanje) koja se za to propisuje jest progesteron.
    može se uzimati vaginalno ili oralno, ali svakako uzmi tabletice jer je to hormon čuvar trudnoće koji i inače tvoje tijelo
    sada luči kako bi očuvalo plod!

    i mislim da bi ipak trebala usporiti budući da ti isjedak/krvaruckanje ne prestaje... nastoj više biti u horizontali, manje se sagibati i nikako i uopće nikakav teret ne dizati!

    sretno...

  8. #8
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    evo pijem tebletice, mirujem koliko mogu, i vjerujem da će sve biti u redu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Znam curu koja je također pila te tablete,ali je mirovanje stroze uzela pa je mnogo vise mirovala,krvarenje prestalo i sve joj doslo na normalno..Najvaznije je da ni slucajno ne podizes nista tesko,npr. kada ides stavit robu u masinu,neka ti netko prenese mastilo s robom a ti je samo stavi u nutra,ili da nista ne guras ili povlacis tesko...ili nije dobro ni da si puno u polozaju cucnja...bilo bi dobro ako ti tko moze pomoc oko kucanskih poslova a da se ti sto vise odmaras..pozdrav

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno isto iscjedak

    ja sam luda više od tog iscjetka..imala sam spontani dva puta prošle godine i sada sam opet trudna i imam taj smeđi iscjedak...dobila sam duphaston 3X1 i sad što bude..umiiiirem od brige...idem u ponedjeljak na pregled..nastojim bit pozitivna ali svako malo padnem u bed..teški

  11. #11
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    agice...kod mene prošle godine missed ab.

    ova trudnoća je s 4 tjedna i 5 dana krenula s krvarenjem, najprije svježa krv, a onda smećkasti iscjedak. i vukla sam ga preko mjesec dana!
    bio je hematom, strogo sam mirovala i trošila utrogestane 3x2 i eto me danas u 15. tjednu!

    takav iscjedak nije tako rijedak slučaj i nemoj odveć paničariti jer ne činiš dobro svojoj bebici time. pokušaj što više mirovati (u krevetu!) i biti disciplinirana s tom hormonskom terapijom i ja vjerujem da će sve biti super.

    u kojem si tjednu?
    Posljednje uređivanje od Neli : 11.05.2010. at 13:25

  12. #12
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Ja sam na pocetkun trudnoce imala hematom, zbog toga sam morala uzimati utrogestne vaginalno 3x dnevno i mirovati. Taman kad sam to prestala piti sam imala krvarenje i to bas svjeza krv, to je bilo negdje u 12. tjednu. Hitno sam isla na pregled, sve je bilo u redu, cervix zatvoren, beba ziva i sve ok. Od terapije sam tada dobila isto taj duphaston i to prvi dan 4 odjednom i nakon toga 3x dnavno po 1 tabletica. Morala sam strogo mirovati nekih 10-ak dana, doktorica mi je rekla nek samo idem na wc i za stol i to je to. Cak sam trebala ici vaditi krv u to vrijeme, ali je doktorica rekla da cemo i to odgoditi. Nakon 10 dana sam opet bila na pregledu i sve je bilo ok pa vise nisam morala tako strogo mirovati, smjela sam do ducana, ali nista tesko dizati ni istezati se. Pila sam te duphastone negdje do 18. tjedna, sad sam u 33. i nisam poslje vise imala krvarenje.
    Mislim da bi trebala vise mirovati bar dok ti taj iscjedak ne prestane i piti tablete.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    neli..danas mi je 5+3..stvarno se trudim ostat pozitivna al taj iscjedak u prošla dva misseda mi nije bio dobar znak..sada je puuuuno manji ali opet ga ima..nekad svijetliji nekad skroz taman..

  14. #14
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    agice...kod mene prošle godine missed ab.

    ova trudnoća je s 4 tjedna i 5 dana krenula s krvarenjem, najprije svježa krv, a onda smećkasti iscjedak. i vukla sam ga preko mjesec dana!
    bio je hematom, strogo sam mirovala i trošila utrogestane 3x2 i eto me danas u 15. tjednu!

    takav iscjedak nije tako rijedak slučaj i nemoj odveć paničariti jer ne činiš dobro svojoj bebici time. pokušaj što više mirovati (u krevetu!) i biti disciplinirana s tom hormonskom terapijom i ja vjerujem da će sve biti super.

    u kojem si tjednu?
    I kod mene je bila ista stvar prokrvarila prvi put sviježa krv u 6 tjednu trudnoće, krvarenje trajalo 1 dan a nakon toga samo nekih 6-7 dana smeđkasti iscjedak. Drugi put prokrvarila u 9 tjednu i to jako, jako uz ispadanje ogromnih ugrušaka iz mene. Krvarenje trajlo 1 dan otkriven veliki hematom veličine 6,5 cm. strogo ležanje od toga 20 dana u bolnici a osatak već 3 tjedna kući ležim. I dalje ima smeđkastog iscjedka ali dr kaže da je to ok da se stara krv čisti i smanjuje se hematom. Na kontroli prije 10 dana hematom se smanjio sa 6,5 cm na 3 cm a beba lijepo napreduje i sada smo u 15 tjednu. Nadam se da će na sljedećom pregledu hematomu biti definitivno goodbay. Cijelo vrijeme sam koristila utrogestan 3*2 vaginalno i ujutro i navečer po jedan apaurin od 2 mg. Ležala strogo i hvala Bogu moja bebica je ok, kako je moglo biti .A još kod mene je IVF trudnoća.

    Zato draga odmaraj se što više i utzimaj terapiju taj tamno smeđkasti iscjedak i nije tako loša stvar to izlazi stara krv, bitno je da nema sviježe krvi. Pazi se.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Dobar dan svima!
    Evo prvi put pišem na ovom forumu iako sam prisutna (samo čitajući) godinama. Ostvario mi se san i dobila sam bebača prije dva mjeseca. Htjela sam samo reći da su tablete duphaston ok jer su i meni pomogle. Krvarenje je počelo u 4 tj. (a prije toga sam imala trudnoću koja je nažalost u 9 tjednu završila a isto je počelo sa smečkastim krvarenjem)i tako je bilo sve do 5 mj trudnoće iako sam pila duphaston dva put dnevno i strogo baš strogo mirovala, samo wc i u krevet i eto bebač je tu tako da samo strpljivo i bit će sve ok...puno sreće svim trudnicama želim!

  16. #16
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hej cure, meni je duphaston isto pomogao za sada, pila sam ga tri tj. a sad moram kod dok. da vidim hoće li mi produžit, nije bilo iscjetka osim jednom kad smo se keksnuli, ali to je kratko trajalo. Nisam baš ni mirovala, jer si ne mogu priuštiti, vjerujem da će biti sve ok. Drž te se, i sretno!

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    osim jednom kad smo se keksnuli, ali to je kratko trajalo.
    Čekaj kaj je tu kratko trajalo, keks ili krvarenje???????

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj kaj je tu kratko trajalo, keks ili krvarenje???????
    Nisam htjela ispasti zloćesta, ali kad je več jelena.O spomenula, pa zar je stvarno sex važniji od svega.
    Zašto je problem držati se jednostavnih uputa od strane dr.?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da ima toliko otvorenih topica na ovu temu, eto nemojte zamjerit, čisto da mi bude lakše a i možda se javi netko za sličnim iskustvom. Od početka trudnoće imam smečkasti iscjedak koji se pojavljuje svako toliko. Pojavi se, prestane, i tako. Sve do sada, a sada sam u 19 tj. Svi nalazi koje smo radili su uredni, bebica ok, zatvorena,sve ok. Nedavno je krenulo sa smečkastim krvarenjem, tj. iscjedak kao stara krv, tamno smeđa. Danas valjda dok. nije znala što bi pa me poslala u Petrovu na pregled, isto sve ok, uzv, preporuka mirovanje, klasika, i te tablete duphaton, koje sam s dok. ispočetka dogovrila da ih neću piti. Sad ne znam da li da ih uzmemem, da pijem, hoće li mi pomoći, zašto krvarim, koliko da mirujem, što se događa, što da mislim, nemam pojma, malo me zabrinjava što se to stalno vraća, pa ne znam u čemu je problem? Što mislite?

    Draga anima, u 10. sam tj. trudnoće, danas bila kod dr. zbog istog simptoma kao tvoj, smeđi iscjedak, koji od jučer nije stao, i dobila sam Duphaston 3 x 1 kroz 28 dana ! Uhvatila me panika, ali sam se utješila time (ako se time mogu tješiti) što s obzirom da imam polip na grliću maternice, dr. prije rekao da bih mogla imati smeđi iscjedak i sukrvicu, naročito poslije odnosa . Ali svejedno, za svaki slučaj, dobila tablete, mirovanje i u slučaju ponavljanja situacije odmah na bolovanje ! Nadam se da će sve biti ok !

  20. #20
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    krvarenje, znam da, bilo nam je dovoljno da nam utjera strah u kosti

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    samo da javim da je zasada sve ok s trudnoćom..dakle duphaston je i meni pomogao

  22. #22
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Konacno sam nasla ovu temu! Ja sam sad 9tj. i pre dva dana mi se pojavio braon iscedak. Odem uplasena kod lekara, on me pregleda i bebica je u redu, nema hematoma i on mi prepise utrogestan 3x200 mg, sutradan kad sam mu javila da je krvarenje (ako ga tako mogu nazvati) neznatno i on mi je smanjio na 3x100mg. Sad ova dva dana to je postalo jako cudno. Ne mogu vise ni nazvati iscedkom jer sve sto se vidi su neke braon mrvice kao male zilice kad se obrisem. Jel se to i vama desavalo kad prestaje iscedak? Dr mi je neredio strogo mirovanje sto nije potpuno moguce jer sam sama u kuci i moram ako nista sebi hranu spremiti. Sutra treba da ga nazovem i javim mu kako je.

  23. #23
    nina-vesna@net.hr

    Početno izostanak mjesecnice i tbl.Duphaston

    Bok! Imam jedno pitanje.. Menga mi jako dugo kasni...zadnja je bila 09.03. ...Zanima me posto pijem tbl. Duphaston dali mogu kasnije kad dobijem mengu i kad prodje ostat trudna?? Jer muz i ja voljeli bi jos jedno dijete.(imamo vec curicu od 21 mj,.) Pa me zanima dal kad mi prodje menga i nastupe plodni dani,dal cu uspit ostat trudna bez prekidanja i zastite??jer do sada je bilo bezuspjesno... nada, se da cete mi odgovoriti!! Hvala!! (Inace imam 23 god)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Drage trudnice, evo još jedne koj treba utjeha i pomoć. Dakle, 13. tjedana sam trudna i zadnja 4 dana sam dobila vrlo oskudan iscjedak (smeđo-crveno-žuto) . Prekjučer navečer sam naravno u panici, otišla u hitnu u Vinogradsku gdje su me pregledali, dali mi rojazol vaginalete i duphaston tablete 2 x 2 i rekli da je to sukrvica i da mirujem i uzimam terapiju. Pijem ih tek dan i pol ali sukrvica ne prestaje. Imate li vi kakvih iskustava s time?

  25. #25
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj prvo krstarenje prvotno napisa Vidi poruku
    Drage trudnice, evo još jedne koj treba utjeha i pomoć. Dakle, 13. tjedana sam trudna i zadnja 4 dana sam dobila vrlo oskudan iscjedak (smeđo-crveno-žuto) . Prekjučer navečer sam naravno u panici, otišla u hitnu u Vinogradsku gdje su me pregledali, dali mi rojazol vaginalete i duphaston tablete 2 x 2 i rekli da je to sukrvica i da mirujem i uzimam terapiju. Pijem ih tek dan i pol ali sukrvica ne prestaje. Imate li vi kakvih iskustava s time?
    Nastoj se ne ne brinuti odveć jer time ne možeš ništa promijeniti, samo štetiti bebici. Kao što si mogla na ovoj temi pročitati, puno je trudnica bilo suočeno s istim problemom i većina priča je sretno završila.

    Prvo moraš znati da ti propisana terapija nema svrhu zaustaviti krvarenje/iscjedak već hormonski podržati trudnoću, pomoći plodu da se održi unatoč nastalom problemu. Krvarenje/iscjedak je vrlo vjerovatno posljedica nekog hematoma ili puknute kapilare i može trajati i duže vrijeme.

    Ako te može utješiti, ja sam imala hematom zbog kojeg sam prokrvarila več u 5. tjednu T i iscjedak sam imala punih mjesec dana. Čitavo to vrijeme sam bila na terapiji 3x2 utrogestana vaginalno (slično kao duphaston, dakle hormon progesteron). Iz nekih drugih razloga i komplikacija još uvijek koristim istu terapiju, no bitno je da je nakon mjesec dana iscjedak nestao, a moj Frkofulja i ja smo danas do punih 31 tjedana dogurali

    Ono što gore nisi napisala, a što bih ti ja savjetovala ukoliko liječnici nisu - mirovanje. I to mirovanje na ležećki, izbjegavaj ležanje na leđima i preferiraj položaj na lijevom boku.

    Sve će biti OK, samo budi strpljiva, disciplinirana u terapiji i uspori maksimalno!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Joj puno hvala, u tottalnoj sam depresiji. U prvoj trudnoći sam malo krvarila na početku trudnoće i onda u 20. tjednu kad sam završila na serklaži i strogom mirovanju što u bolnici što doma ( doslovno ležala 18 tjedana bez micanja, osim wc-a).Na kraju rodila zdravu djevojčicu, koja sada ima skoro sedam godina. Sada mi je iscjdak žut ( oprostite na opisivanju), ležim i čekam pon. kad idem kod dr. Košec na kontrolu. Puno mi je lakše kada pročitam slična iskustva mada znam da je svaka trudnoća priča za sebe.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    115

    Početno

    bokić drage moje.... imam jedno pitanje...
    vec tri dana imam smeđi iscjedak gust, nikad prije nisam imala , u srijedu bi trebala dobiti m. ali ovo mi ss prvi put dogada , pa ako je koja imala slicnu situaciju da mi pomogne
    hvala

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru, svaka utjeha mi sada mnogo znači.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    33

    Početno

    Jučer sam imala malo oskudnog žutog iscjetka, mislila sam, ajde dobro, to je od rojazol vaginelata, stavljam ih svaku drugu večer. kako je sinoć bio red za vaginaletu, jutros opet rozi iscjedak. I tako svako jutro nakon vaginalete, tokom dana skoro ništa, slijedeći dan žuto i onda opet vaginaleta i priča se ponavlja. Stvarno sam očajna. Sutra ujutro idem na pregled ali se bojim da mi tamo neće puno toga reći kao što nisi ni do sada. Kažu mirujte, uzimajte terapiju, beba je u redu a ja doma ludim.

  30. #30
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj ema prvotno napisa Vidi poruku
    bokić drage moje.... imam jedno pitanje...
    vec tri dana imam smeđi iscjedak gust, nikad prije nisam imala , u srijedu bi trebala dobiti m. ali ovo mi ss prvi put dogada , pa ako je koja imala slicnu situaciju da mi pomogne
    hvala
    ema, nisam imala takvo iskustvo, ali sigurno će ti se javiti cure koje jesu
    ne čini ti se da bi moglo biti implantacijsko krvarenje?

  31. #31
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Imam smeđkasti iscjedak, ponekada s tragovima svježe krvi. U sedmom sam tjednu trudnoće i propisan mi je utrogestan kao i mirovanje. Iscjedak traje od samog početka, pojavio se u vrijeme kada se trebala pojaviti mjesečnica i bio je popraćen s menstrualnim bolovima, od tada je manje više stalno prisutan. Bila sam na ultrazvuku srce bebe kuca i za sada se čini da je sve u redu, ali se jako brinem jer je iscjedak prisutan gotovo svaki dan, a mislim da je implantacija prošla. Ima li tko slična iskustva.

  32. #32
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Evo čini mi se da je sada situacija lošija negoli što je bila. Nemam više smeđi iscjedak već je sada u pitanju svježa krv koja je manje više pristutna kroz cijeli dan. Danas trebam dobiti uputnice, a sutra se zaputiti na labaratorijske pretrage. Držite fige...

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ih mirno uzimaj po preporuci. To je hormon progesteron kojeg nazivaju "cuvar trudnoce". Moze ti samo pomoci.
    X

    Meni pomoglo u prvoj trudnoći, imala sam hematom. Kad se to povuklo, normalno sam se kretala i bila na nogama do zadnjeg dana trudnoće.

    Držim ti fige da sve bude ok, ali ako i ne bude - tješi se da tvoje tijelo zna zašto. Sretno, kako god bilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.10.2011. at 14:34

  34. #34
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Hvala na odgovoru i podršci. Uzimam progesteron od kada sam saznala za trudnoću, znači od prošlog četvrtka, no nažalost mi nije za sada bolje. Pokušavam ležati koliko je to moguće uz curicu od 18 mjeseci. Za sada su ove dvije trudnoće neusporedive, sve je drugačije. Nadam se dobrom, ali opet idem sa strahom u toalet i osluškujem svoje tijelo, Znam da priroda čini svoje, ali silno želim to dijete....pa sam prilično zabrinuta.

  35. #35
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Mislim da je gotovo, više ne postoje nikakvi znakovi trudnoće, kao da se sve ugasilo (nema mučnine, niti osjećaja punoće u grudima). Krvarenje je sve intenzivnije. Ujutro idem na ultrazvuk. Ipak tračak nade je tu bez obzria na razum....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Bok cure evo da se i ja pridruzim,po racunanju njihovom 8tj mi je T,a dokt u bolnici misli da je 6+3,plod je velicine 0,507mm 'vec na prvom pregledu prije tjedan dana moj ginekolog mi je reka da se plod nije dobro primia pa bi moglo doc do spontanog,i tako prekjucer ja na wc a ono pocelo smeđe pola dana a sutra dan smeđe i krv tamna skupa izmisano,isla u bolnicu kod super doktorice rekla mi je da se plod vidi srce kuca (malo se cuje malo ne)i nasla je hematom i on krvari malo po malo sa tim smeđim i on bi moga plod povuc sa sobom(rekla je da daje male šanse ali ipak ih daje da ona nebi odustala od toga jos,u pon kontrola) tako da se i ja trenutno borim sa tim al nadam se da ce sve biti pozitivno,strogo mirujem krevet,wc i stol su mi jedini prijatelji ovih dana.pozzzz veliki

  37. #37
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Ja sam prije nekoliko dana mislila da je sve gotovo. Počelo je sa smeđim iscjedkom koji se pojačavao, a poslije a je zamijenila svježa krv. Ne mogu reći da je krvarenje bilo obilno, ali je bilo gotovo stalno prisutno. Uz to su mi, kako sam, čini mi se, ranije rekla nestali simptomi trudnoće koje sam imala prije toga. U mom slučaju to je bila mučnina i nabrekle grudi. Nakon toga sam bila kod ginekologinje koja je utvrdila da je beba nešto veća od prethodnog pregleda i da srce radi te da imam veliko žuto tijelo koje prijeti pobačajem. Zbog toga sam na strogom mirovanju i utrogestanima. Sada živim dan po dan, i nadam se dobrom ishodu, a što i Tebi želim. Meni je krvarenje stalo nakon povećane doze utrogestana... već dva dana ne krvarim, ali se i nastojim paziti što više mogu. Drži se...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala ti,ja se nadam da ce do pon sve bit bolje,meni nisu dali nikakve lijekove mislim da su tili pricekat da vide kako ce biti ovaj vikend.Ali ja cu ih u pon pitati za utrogestan.
    Drž mi se i ti znam kako ti je...pusaa

  39. #39
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Draga Lal,
    drži se. Meni su se pojavili neki novi problemi, krvarenje je stalo, ali me je počeo boliti bubreg, pa sada moram vidjeti što je s time. U međuvremenu pijem jako puno tekućine jer mi se čini da je to najbolja samopomoć s obzirom da je vikend i da bol nije jakog intenziteta da bi bila za hitnu, a nemam ni temperaturu jer nije u pitanju upala već najvjerojatnije refluks, ali to je duga priča... Nadam se da ćeš Ti izdržati ovaj vikend i vjerujem dobiti progesteron jer on pomaže u očuvanju trudnoće. Javi sutra kako je prošlo, lakše je kada s nekim možeš podijeliti svoje brige i strahove, ali i lijepe stvari. Nadajmo se da će to izaći sve na dobro.
    Zapravo smo obje u 8-om tjednu trudnoće

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Cure bok imam dilemu.Naime radi se o tome da dufaston tablete pijem od sameog početka trudnoče.Smeđkasti iscjedak se pojavio negdje u šestom tjednu ali u tragovim, a i trajalo je samo par dana.Sad sam u 21tjednu dufaston su mi rekli da i dalje pijem.Trudnoča je uredna beba dobro.Ono što je moja dilema je da li te tablete trebam i dalje piti i čemu one sada služe.Napomena samo da mi je ginekolog rekao da mogu piti cijelu trudnoču bez ikakvog straha da bi one mogle biti štetne za bebu.No znam da treba slušati savjete doktora ali bi htjela čuti još neko mišljenje

  41. #41
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    evo, kopiram odgovor od doktora, da ja ne filozofiram: http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pit...-trudnoci.html

  42. #42
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno


    tnjragu
    ja sam se u doba T dosta informisala o preparatima progesterona, e ovako, šta mi je ostalo u sjećanju

    -jedni pobijaju njegovu korisnost (onako kako se propisuje na veliko) tvrde da djeluje samo kod smanjene f-je ž. tijela, što nije slučaj kod svakog krvarenja.

    -jedni tvrde da ga ima smisla piti do 12 tt.

    - a neki da nije na odmet.

    Ja sam ga koristila do trideset i neke sedmice uspješne T( sa krvarenjem, kontrakcijama), prvo utrogestan, poslije dabroston, nakon spontanog, vanmaterične.

    Sretno
    Posljednje uređivanje od MMK : 10.10.2011. at 14:14

  43. #43
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    ja sam pila duphaston preventivno do 20 tt...7 tt smecakasti iscjedak koji je trajao par dana...1 T zavrsila sponatnim, pa smo puhali i na hladno...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Bok Ester moja,
    evo tuzna javljam da sam ipak imala čišcenje.jer jednostavno plod vise nije dava nikakve znakove zivota.nije lako ali moramo se pomiriti s tim,sta je doktor reka jednostavno nesto nije bilo u redu s plodom i tijelo ga odbacilo,sama oplodnja od pocetka i tijelo nije prihvacalo plod.Rane ostaju ali zivot ide dalje mladi smo zdravi necemo odustati.Pomolit cu se za tebe da ti sve bude u redu,cuvaj se!Neka te ne pogodi moja situacija jer svi smo razliciti i imaj snage i vjere to je jedino sta nas odrzava u ovakvim trenutcima!!
    Pusa cuvaj se draga!!!!!

  45. #45
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Ajme draga,
    nisam se javljala jer sam bila po cijele dane po ordinacijama, tako da sam tek danas sijela za kompjuter. Baš si me ražalostila, nadala sam se da ćemo ipak dijeliti sve one lijepe i manje lijepe trenutke u trudnoći. Ja idem sutra kod ginića, povremeno krvarim, ali manje negoli prije. Baš sam tužna zbog Tebe i Tvoje bebice. Draga, nadam se da ćeš uskoro biti trudna i da će sve biti u redu. Hvala na dobrim željama i molitvama koje mi puno znače. Čuvaj se, ni sama ne znam što me još čeka, ali dan po dan pa ćemo vidjeti. Mislim na Tebe i želim Ti svako dobro i što skorije majčinstvo sa zdravom i ugodnom trudnoćom

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala ti,sad mi je bitno samo da se ja oporavim od kiretaze,jedan dan boli drugi ne,nemam iskustva s tim pa me sve to muci al proce i to pa idemo dalje...
    Nadam se da ce ti sve biti dobro,samo se prepusti i vjeruj,kako dragi Bog odluci tako ce i biti.Ti misli pozitivno i samo pozitivno!!!!
    Pusaaaa velika draga i zelim ti sve naj naj bolje ******

  47. #47
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Hvala draga Lal, javi se ponekada, nadam se da ćeš čim prođe određeno vrijeme oporavka biti sretna trudnica s kojom ću razmjenjivati iskustva o trudnoći i dijeci

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    13

    Početno

    I ja se nadam,svi zivimo za te trenutke ) ti mi javi kako stvari kod tebe stoje i kako sve lipo ide nabolje s trudnocom.
    A mi se cujemo obavezno !!!!!!!!

  49. #49
    Ester avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    52

    Početno

    Evo da zaključim i svoj slučaj, da ga konačno zatvorim, nažalost ne s dobrim krajem kojemu se svi nadamo. Od početka trudnoće sam imala hrpu problema, o kojima sam ponešto i navela u postovima u sklopu ove teme, i taman kada je krvarenje stalo, a znaci trudnoće su se ponovno vratili (mučnina i mlijeko), na ultrazvuku je utvrđeno da je dijete mrtvo, malo srce je zauvjiek prestalo kucati. Ne mogu Vam opisati taj strašan osjećaj, po prvi puta sam na pregled otišla bez straha, samo s upitom što ću ovaj puta vidjeti koliko je moj maleni, jer sam mu već samoinicijativno odredila spol i dala ime, narastao. Jedino što mogu reći da je sreća u nesreći što sam kraj sebe imala divne ginekologinju dr. Klaić iz poliklinike Harni čija je ljudskost olakšala mi jedne od težih tenutaka u mom životu. Isto tako sam imala sreću s dr. Dubovečakom iz Sisačke bolnice i njegovim osobljem koje je učinilo sve da me utješi i pomogne koliko je to moguće. To je kraj moje priče, zapalila sam svijeću za moju dušicu koja više nije sa mnom i zbog čega se osjećam užasno usamljeno i beskrano tužno. Sretna sam utoliko što sam naišla na ljudsku toplinu i stručnost koja mi je olakšala prve teške trenutke. Eto to je kraj moje priče s mojim malim Georgom....

  50. #50
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    draga Ester,
    za tebe i tvog , puno pusica

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •