Stranica 42 od 58 PrviPrvi ... 32404142434452 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2858

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2051
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    u Petrovoj se to gotovo sigurno ne radi
    ne znam kako je tamo uopće završio
    up je dobra
    pretraga se radi iz krvi
    pokazatelj je srčanog popuštanja
    vadi se u laboratorijima u bolnicama (ali ne na ginekologij)
    ali, koliko znam, za pretragu se naručuje
    ne vjerujem da će to obaviti do petka
    možda da netko mlad ode se njim na šalter, najbolje bolnice čiji je spec. preporučio tu pretragu pa moli
    ali bojim se da bez narudžbe ništa

  2. #2052
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kolko sam skužila nije bio na ginekologiji nek u Petrovoj 3

  3. #2053
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ok, moja greška
    ali i ne vjerujem ni da transfuzija radi tu pretragu

  4. #2054

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kolko sam skužila nije bio na ginekologiji nek u Petrovoj 3
    Da, u Petrovoj 3 je bio.
    Ništa, mislim da ćemo ići privatno, tako je najsigurnije, jer smo knap s vremenom.

    Hvala, alex!

  5. #2055

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Dobro jutro,

    Imam 40 godina i trudna sam 12 tjedana sa trečim djetetom.
    Jučer navečer sam dobila nalaze krvi a pregled mi je tek 31.10. pa bih vas molila ako mi možete pomoći s par nejasnih vrijednosti koje me malo brinu.

    Sve se više manje ćini OK osim Enzima ALT koji je 64 (referentna vrijednost je 10-36) i AST koji je 48 (referenca 8-30). GGT je 12 što je OK (referenca 9-35).
    Ne bih htjela paničarit bez razloga a vikend je pred nama pa ako mi netko može reči da li je ovo jako alarmantno?

    Inaće pijem Duphoston 3x1, andol 100 1/2, i normal po potrebi jer sam imala malo krvarenje pa su mi to uveli preventivno. Sada je to sve OK.

    Hvala sam puno !!

  6. #2056
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Smrdala sam si uho. Svrbilo je. Pa sam posegnula za štapićem, pa mi je pala divna ideja da namažem rojazolom. Sve u očaju. Sad me pika na trenutke, svrbucka, kada gutam vode malo osjećam grlobolju na stranu prema uhu, a nisam bolesna. Moram li doktoru? Može li izrasti iz ovog nešto veliko?

    Neki domaći lijek? Homeopatija?

  7. #2057
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Peroksid eventualno

  8. #2058
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    To bi mi na ovu iritaciju došlo kao vrela voda.

  9. #2059

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Dobro vece,
    Uskoro idem u kbc Rebro zbog kateterizacije srca. Jel mi mozete pojasnit sta ce mi radit i dal mogu birat oce mi to radit iz ruke ili prepone. Maloljetna sam

  10. #2060
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Pertusis-13 U/mL
    Morbili-50 mIU/ml
    Mumps-1.76 DU
    Rubella-9.5 IU/mL
    Moze pojasnjenje?

  11. #2061
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Za tebe ili malu?

  12. #2062
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Za malenu.Ispada da je sve negativno.Malo me zbunjuju jediniceGledam po netu da nisu svugdje ref.vrijednosti iste

  13. #2063
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Valjda će se neko javiti,a to tvoje nema vrijednost skale za njene godine?

  14. #2064
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ima vrijednosti poz,granicne i negativne.

  15. #2065
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Za malenu.Ispada da je sve negativno.Malo me zbunjuju jediniceGledam po netu da nisu svugdje ref.vrijednosti iste
    Naravno da nisu svuda iste. Ovisi o metodi odredivanja. Zato ne usporeduj s guglom, nego citaj pise li negativno ili pozitivno

  16. #2066
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Nazalost po tome je sve negativno.

  17. #2067
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    A onda je negativno. Ne moze ti gugl pretraga izmijeniti nalaz

  18. #2068
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Filip a nije neki doktor trebao vidjeti nalaz?
    Cura ide u školu sad normalno?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2018. at 07:24

  19. #2069
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ovo nije radeno na preporuku onkologa.On je samo rekao da je izgubila antitijela nakon transpl.,ja sam na svoju ruku to napravila.

  20. #2070
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    što ni značilo da će se možda opet morati cijepiti, ajde valjda nije tak hitno odmah s odlukom da ipak pitaš nekog ko ima veze s time

  21. #2071

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pitanje za nekog tko se razumije u epidemiologiju i slične teme.
    Majka je pred porodom drugog djeteta, u vrtićkoj grupi starijeg djeteta (trogodišnjaka) pojavio se šarlah. Što učiniti, kolika je vjerojatnost da i on donese šarlah doma? Vaditi dijete preventivno iz vrtića ili ne?

  22. #2072
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sarlah ti je ko steptokok koji uzrokuje upalu grla.
    Najcesce se ne radi nista .
    Ja recimo nikad nisam imala steptokoka niti sarlah kad su ga moja djeca imala. Koliko znam nije on nista posebno opasan u trudnocu, barem ne vise nego gripa npr.

  23. #2073

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sarlah ti je ko steptokok koji uzrokuje upalu grla.
    Najcesce se ne radi nista .
    Ja recimo nikad nisam imala steptokoka niti sarlah kad su ga moja djeca imala. Koliko znam nije on nista posebno opasan u trudnocu, barem ne vise nego gripa npr.
    Nisam mislila na opasnost za trudnicu, nego za eventualno tek rođenu bebu.

  24. #2074
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Muz i ja smo imali strep throat kad je Thea imala godinu dana, i nama su rekli da bebe redje dobiju nego odrasli i starija deca (druga stvar je strep b preko majke u trudnoci).
    Inace, veoma cesto dobijem mejlove da se zaraza pojavila u skolama u koju idu deca i dok sam imala bebe nikad niti jedna nije dobila to sto je vladalo po vrticima/skolama.

  25. #2075
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas stalno ponavljaju da bebe vrlo rijetko imaju streptokok, cak da su zasticeni prilicno dobro i do dvije godine. Stariji je u institucijama od 9.5 mjeseci, a kcer prakticki od rodjenja i do sad (kuckuc) nisu imali niti jednom. Streptokok nam je u vrticu gotovo svaki mjesec, od jednog do desetak slucajeva (obicno djeca u dobi 3-5 godina).

  26. #2076
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ako ima mogućnost svakako dijete izvući iz vrtića

  27. #2077
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ima mogućnost svakako dijete izvući iz vrtića
    Ne znam, tu kod mene skroz sumnjam da bi netko tako reagirao. Kad je u nasem vrticu iskrsnula peta bolest (parvovirus B19), ja nisam izvlacila starije dijete iz vrtica. U dogovoru s ginekologom sam odmah vadila antitijela, zatim jos jednom. Nisam imala imunitet, ali ni tjedni trudnoce nisu bili kriticni. Kolegica s posla koja je bila u kriticnijem preriodu je provodila vrijeme dalje od mene i to je bilo to.

  28. #2078
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zašto ako ima mogućnost da dijete neko drugi pričuva par dana ili tjedan,zastoja ga ne bi izvukla iz vrtića,ja bi i iz škole da mogu,da sam u takvoj situaciji

  29. #2079
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Muz i ja smo imali strep throat kad je Thea imala godinu dana, i nama su rekli da bebe redje dobiju nego odrasli i starija deca (druga stvar je strep b preko majke u trudnoci).
    Inace, veoma cesto dobijem mejlove da se zaraza pojavila u skolama u koju idu deca i dok sam imala bebe nikad niti jedna nije dobila to sto je vladalo po vrticima/skolama.
    Koja je granica beba i ono drugo kaj si tu spomenula?

  30. #2080
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ako ima mogućnost da dijete neko drugi pričuva par dana ili tjedan,zastoja ga ne bi izvukla iz vrtića,ja bi i iz škole da mogu,da sam u takvoj situaciji
    A pojma nemam. Odvikla sam se od ideja da djeca idu u vrtic ako ih ima tko cuvati i da je financijski isplativo da ne idu, a upisani su i placa im se skolarina.

  31. #2081
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Jelena.O, kao sto Kaae kaze, misli se na decu do 2 godine. Kad smo mi imali strep, nisu ni ostala deca dobila, ali naravno sam najvise brinula za Theu jer je spavala sa mnom u krevetu. Sve i da je mogla biti s tatom, ne bi vredelo jer je i on imao istu stvar. Ali eto, doktori tvrde da malci (0-2) redje pokupe zarazu, a tako se i kod nas pokazalo.

  32. #2082

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Hm, nekako sam se nadala, s obzirom na naslov teme, da će mi se javiti i netko medicinske struke. Znam da su iskustva različita, i sama ih imam u bližoj i daljoj okolini, ali htjela bih čuti što struka trenutno smatra o širenju streptokoka u kolektivu, kolika je vjerojatnost da dijete koje eventualno pobere streptokok ujedno i oboli baš od šarlaha, i kolika je opasnost da streptokok prijeđe na novorođenče.
    Ako netko od biomedicinskih stručnjaka još uopće prati ovu temu...

  33. #2083
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moja klinka je dobila streptokok s punih 15 mjeseci valjda u prolazu ,veliki nije dobio a ni donio to iz vrtića
    Znači ni beba mi dete
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.01.2019. at 19:29

  34. #2084
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nekako sam se nadala, s obzirom na naslov teme, da će mi se javiti i netko medicinske struke. Znam da su iskustva različita, i sama ih imam u bližoj i daljoj okolini, ali htjela bih čuti što struka trenutno smatra o širenju streptokoka u kolektivu, kolika je vjerojatnost da dijete koje eventualno pobere streptokok ujedno i oboli baš od šarlaha, i kolika je opasnost da streptokok prijeđe na novorođenče.
    Ako netko od biomedicinskih stručnjaka još uopće prati ovu temu...
    Cuj, nisam bas struka niti znam da na forumu ima epidemiolog.
    Kad je M.imao ponavljajuce infekcije streprokokoka cak sam u vrticu inzistirala da dode epidemioloska sluzba
    Sluzba je dosla, virnula svima u grlo i meni porucila da oboljeva najslabija karika.
    Opcenite su preporuke drzati starije dijete doma ako se zeli zastititi novorodence u sezoni respiratornih infekcija. Streptokok je manji problem ( jer ja imam potpuno iste informacije kao i svi gore) od RSV virusa koji nema simptoma kod starije djece osim blagog curenja nosa, a kod novorodenceta moze izazvati jako teske respitatorne probleme.

  35. #2085
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    tanja, moje informacije poticu od pedijatrice i moje doktorke opste prakse. iznela sam ih jer sam i sama imala isto pitanje kao ti, a ovde svaki doktor zna dovoljno o epidemioloskim karakteristikama cestih uzrocnika bolesti koje lece.

  36. #2086
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Gdje se sve u Zagrebu moze obaviti mikoloska obrada nokta preko uputnice?
    Je li se dugo ceka?

  37. #2087
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To spada pod dermu?
    Ako je tako znam za Šalatu ( KBC Zagreb) i koliko mi je posznato ceka se dugo .

  38. #2088
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne znam.
    Nokat na nozi mi je pozutio i zadebljao, vjerojatno su gljivice u pitanju, ali se mora napraviti mikoloska analiza. Cekam da mi dr. odgovori isto sto pitam i ovdje, ali sam nestrpljiva. Ako se dugo ceka, isla bih provjeriti negdje privatno.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 22.01.2019. at 18:31

  39. #2089
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Molim savjet vezan uz hipertenziju.

    Imam 47 god, 63 kg/167 cm; nikad pušila, nisam uzimala hormone, popijem 2-3 čaše vina godišnje. Hranim se relativno OK, ne jedem junk; trebala bih se više kretati i ranije ići spavati.

    Uvijek sam sam imala normalan ili nizak tlak.

    Prošli tjedan sam donirala krv i izmjeren mi je tlak 150/100; pola godine ranije tlak je bio normalan.

    Pa sam kontolirala slijedećih dana sa svekrvinim tlakomjerom i stalno je visok (danas 150/100, pa 165/80)

    Zvala sam svoju doktoricu, poslala mi je recept za Piramil, podigla i popila jednu; trebala bih uzimati 1-2 dnevno, kontrolirati tlak.

    Da li trebam tražiti još neke pretrage (EKG, internista)?

  40. #2090
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet vezan uz hipertenziju.

    Imam 47 god, 63 kg/167 cm; nikad pušila, nisam uzimala hormone, popijem 2-3 čaše vina godišnje. Hranim se relativno OK, ne jedem junk; trebala bih se više kretati i ranije ići spavati.

    Uvijek sam sam imala normalan ili nizak tlak.

    Prošli tjedan sam donirala krv i izmjeren mi je tlak 150/100; pola godine ranije tlak je bio normalan.

    Pa sam kontolirala slijedećih dana sa svekrvinim tlakomjerom i stalno je visok (danas 150/100, pa 165/80)

    Zvala sam svoju doktoricu, poslala mi je recept za Piramil, podigla i popila jednu; trebala bih uzimati 1-2 dnevno, kontrolirati tlak.

    Da li trebam tražiti još neke pretrage (EKG, internista)?
    Hipertenzija inače voli doći skupa s perimenopauzom/menopauzom, bez obzira na životne navike, tjelesnu težinu i ostalo. Nekim ženama trebaju godine da se pogodi dobra terapija i tlak drži u normali.
    Ja bih odradila ekg i internistu uz čekiranje hormona.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #2091
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Obicni se ode u ambulantu za visok tlak gdje naprave obradu. Ima Rebro , vjerojatni i Vinogradska , Merkur. Ceka se relativni kratko na Rebru cc mjesec dana, nedavno sam nekog narucivala. Ako zelis kontakte ambulante posaljem ti na mail, imam fotku.

  42. #2092
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet vezan uz hipertenziju.

    Imam 47 god, 63 kg/167 cm; nikad pušila, nisam uzimala hormone, popijem 2-3 čaše vina godišnje. Hranim se relativno OK, ne jedem junk; trebala bih se više kretati i ranije ići spavati.

    Uvijek sam sam imala normalan ili nizak tlak.

    Prošli tjedan sam donirala krv i izmjeren mi je tlak 150/100; pola godine ranije tlak je bio normalan.

    Pa sam kontolirala slijedećih dana sa svekrvinim tlakomjerom i stalno je visok (danas 150/100, pa 165/80)

    Zvala sam svoju doktoricu, poslala mi je recept za Piramil, podigla i popila jednu; trebala bih uzimati 1-2 dnevno, kontrolirati tlak.

    Da li trebam tražiti još neke pretrage (EKG, internista)?
    Da.
    Sve sam to obavila i dobila terapiju.
    Koja nije djelovala pa sam dobila drugu.
    Ta je ok.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #2093
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, moje informacije poticu od pedijatrice i moje doktorke opste prakse. iznela sam ih jer sam i sama imala isto pitanje kao ti, a ovde svaki doktor zna dovoljno o epidemioloskim karakteristikama cestih uzrocnika bolesti koje lece.
    Moje takodjer - pedijatar, opca praksa, a i pulmonolog, s kojim stalno komuniciramo oko svih mogucih zaraznih bolesti (zbog muza).

  44. #2094
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Cure, žene, hvala na savjetima!

  45. #2095

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure ja sam nova iako nisam baš nova mama, ugl. drstomatologije sam pa evo ako ce trebati pomoc savjet javite se, isto nadam se vrijedi i u obrnutom slučaju

  46. #2096
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ako si u zagrebu, treba mi termin pregleda za prijatelja

  47. #2097

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav! Evo imam pitanje i nadam se da nisam pogriješila temu. Dečko i ja smo počeli raditi na djetetu. Njemu se u međuvremenu aktivirao kolitis, troši imuran, pentasu i salofalk, konjska doza. Inače ja imam hipotireozu, tsh prije tjedan dana 2,97. Trebala bi savjet je li u ovom trenutku pametno raditi na djetetu? Kako utječu svi ti lijekovi na mogućnost trudnoće?

  48. #2098

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Osoba koja prima terapiju zračenjem prima i sav efekt zračenja, tj. razaranje stanica će se desiti samo kod nje i ograničeno je na veličinu zračenog polja, energiju zraka, trajanje i vrstu zračenja.
    To nije nešto što se popije pa se izlučuje tjelesnim tekućinama, namaže pa isparava i sl. Nema posljedica za okolinu. Ni za bebe, ni za odrasle. Samo je ponekad sve skupa jako teško psihički. Sretno!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Dragi forumaši,
    ajde pomozite jednome starcu sa odgovorom pod hitno:
    Jučer sam bio na pet ct-u radi dijagnoze tumora pluča nakon dvije ture primljene kemoterapije pa da mi kažete koliko sam opasan za okolinu---suprugu koja spava sa menom u istom krevetu i smije li to?
    Za malu djecu su me uputili da im ne smijem prići 12 sati, a za odrasle da smijem, da ih budem malo ozračio, ali ništa opasno---ja im nekako ne vjerujem, pa zato od Vas koji nešto znate tražim pomoć u odgovoru. Može li to malo pospješiti dobivanje tumora na grudima ili doljnjim Vašim organima, budući ste Vi žene jako osjetljive na to---bar se u zadnje vrijeme puno o tome govori i piše?
    Željko

  49. #2099
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kbszeljko prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi forumaši,
    ajde pomozite jednome starcu sa odgovorom pod hitno:
    Jučer sam bio na pet ct-u radi dijagnoze tumora pluča nakon dvije ture primljene kemoterapije pa da mi kažete koliko sam opasan za okolinu---suprugu koja spava sa menom u istom krevetu i smije li to?
    Za malu djecu su me uputili da im ne smijem prići 12 sati, a za odrasle da smijem, da ih budem malo ozračio, ali ništa opasno---ja im nekako ne vjerujem, pa zato od Vas koji nešto znate tražim pomoć u odgovoru. Može li to malo pospješiti dobivanje tumora na grudima ili doljnjim Vašim organima, budući ste Vi žene jako osjetljive na to---bar se u zadnje vrijeme puno o tome govori i piše?
    Željko
    Željko,
    Dobro nam došli.
    Žao mi je što ste bolesni.
    Moj suprug boluje od karcinoma i u zadnjih godinu i pol je imao dva PET CT snimanja.
    Sve sam prošla s njim kao pratnja.
    Nikakvih posebnih uputa nije bilo, niti je rečeno da suprug zrači i mene ugrožava.
    I ja vjerujem da je tako i da Vaša supruga ne mora brinuti.
    Sretno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #2100

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Draga Tanči,
    zahvalan na odgovoru, budući mi je supruga sve na svetu i ne daj bože da nastrada od mene radi gluposti, pa sam zato i postavio pitanje.
    Interesantno da na google-u nema ni riječi od opasnosti pet ct-a niti od primanja kemoterapije ili ja ne znam postaviti pitanje, ali na samom primanju i kemoterapije i pet ct-a i sestrice i inženjeri koji sve pripremaju, stalno upozoravaju o opasnosti od zračenja i od kemoterapije, a na svu žalost i ostali bolesnici o tome pričaju kao o najvećoj opasnosti za ukućane, pa mi to gledano sa strane ispada sve na neki način degenerično za razumjeti.
    Čudno mi je i da google, koji ima na sve odgovor nema o toj opasnosti ništa, pa nemojte mi zamjeriti što sam to pitanje postavio na forumu, gdje nas ma puno, a ljudi kažu ---svi ljudi sve znaju, a jedan čovjek ništa ne zna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •