Stranica 49 od 58 PrviPrvi ... 394748495051 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2864

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2401
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nemam covid, doista. Razg sam s dr.
    Glupo pitanje, ali zašt ne postoje vitamini B4 i B7, B8, B10, B11 neg ide redom pa preskače te brojke? Tko je davao vitaminima takve oznake? Manje bitno, a ono što me više zanima je ima li smisla uzeti onu formulu B vitamina protiv stresa?
    Također, kako sad izgleda vađenje krvi u domovima zdravlja? Morala bih izvadit krv, a ne znam čeka li se i sad po sat vremena.
    Nazivi imaju povijesne razloge. Evo, čitaj:

    https://tehnika.lzmk.hr/tehnickaenci...a/vitamini.pdf

    Prvobitno se vitamini označuju velikim slovima abecede (A, B, C itd.). Poslije otkrivenimvitaminima, koji su po biološkim svojstvima bili slični prijepoznatima, dodavani su u indeksu brojevi (B1 B2 i dr.) ili malaslova (Bc). Dobivali su ime i prema kemijskoj građi (vitamin Br-tiamin, vitamin B6-piridoksin), prema prirodnim izvorima u kojima se nalaze (folna kiselina, lat. folium list) ili prema fiziološkom djelovanju (vitamin D-kalciferol, vitamin E-tokoferol).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.11.2020. at 11:34

  2. #2402
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala cure.
    Danka, fantastičan ti je avatar. Tek sad ga primjećujem. Joj ...
    Držite palce da neće bit reda. Nadam se da nije ništa povezano s štitnjačom.

  3. #2403

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Da li se ljudi koji su preboljeli, dokazano bili covid poz, trebaju cijepiti kad dođe cjepivo?

    Kak se to odlucuje?

  4. #2404
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se ljudi koji su preboljeli, dokazano bili covid poz, trebaju cijepiti kad dođe cjepivo?

    Kak se to odlucuje?
    prirodni imunitet traje navodno 6 mjeseci
    pa po toj logici, kad ti istekne imunitet, cjepivo bi te moglo/trebalo zaštiti

  5. #2405
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Samo još se ne zna koliko traje imunitet mi bolesti ni cjepiva
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.11.2020. at 10:02

  6. #2406
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Postoji li usluga vađenja krvi kod kuće pa da to odnesu u dom zdravlja ili sve takve usluge idu vezane na privatne poliklinike?

  7. #2407
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li usluga vađenja krvi kod kuće pa da to odnesu u dom zdravlja ili sve takve usluge idu vezane na privatne poliklinike?
    Postoji. Za osobe koje su bolesne ili rizične liječnik obiteljske medicine osigura da med.sestra dođe izvaditi krv (na uputnicu). Tako k mojoj svekrvi (91+) dolazi sestra iz doma zdravlja i izvadi joj krv, da se ona ne vuče u laboratorij. To ide na uputnicu.

    Pitaj svog liječnika obiteljske medicine možeš li i ti dobiti uputnicu.

    Ako ne možeš, uvijek ti ostaje Epruveta https://www.sensa.hr/imenik/subjekt/243 i druge ustanove koje će to rado obaviti uz naplatu. Ima i drugih privatnih laboratorija koji se time bave. Synlab je u Kraljevićevoj (Maksimir): https://www.synlab.hr/kontakt/ , ali ne znam imaju li opciju dolaska doma. Pitaj ih. Ako i ne dolaze, kod njih se moglo dogovoriti dolazak u točno vrijeme, bez čekanja. Dugo nisam bila, ali dok su djeca bila mala češće sam bila kod njih nego u laboratoriju doma zdravlja, gdje su vječito bile gužve.

  8. #2408
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Jel znate referentne vrijednost igf-1 za djecu.
    Mojoj curki od 12 god.je zadni iznosio 26.

  9. #2409
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate referentne vrijednost igf-1 za djecu.
    Mojoj curki od 12 god.je zadni iznosio 26.
    Na nalazu pisu referentne vrijenosti.

  10. #2410
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Nažalost nemam cijeli nalaz,samo sa povijesti bolesti.Na njemu ne pise ref.brijednost.

  11. #2411
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Dr.je rekla samo da je nisko.Neznam koliko,dramaticno nisko ili u granici.

  12. #2412
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne znam u kojim jedinicama je izraženo.
    Ovdje je u ng/mL
    https://www.semanticscholar.org/pape...6332a/figure/4

    Ako je u istim jedinicama, onda je zaista dosta nisko. (Nisam medicinar i ne znam što to znači točno)

  13. #2413
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam u kojim jedinicama je izraženo.
    Ovdje je u ng/mL
    https://www.semanticscholar.org/pape...6332a/figure/4

    Ako je u istim jedinicama, onda je zaista dosta nisko. (Nisam medicinar i ne znam što to znači točno)
    Kod nas je izraženo u nmol/L i drukčije su vrijednosti.
    Recimo za M11 god je referentni interval 9-84. Rebro laboratorij.

  14. #2414
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost nemam cijeli nalaz,samo sa povijesti bolesti.Na njemu ne pise ref.brijednost.
    Možda referentne vrijednosti ovise o dobi i spolu, pa ih zato ne navode.

  15. #2415
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Možda referentne vrijednosti ovise o dobi i spolu, pa ih zato ne navode.
    referentne ovise o dobi, slopu i opremi na kojoj je mjereno. zato treba vidjeti sto je napisano na nalazu ili pitati dr, ne forum ni google

  16. #2416
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam magnezij kalij u ljekarni, a mislim da sam htjela tražiti magnezij kalcij. Nisam sigurna koja je ono kombinacija koju preporučuju protiv stresa. Kako god, tek sad vidim da je u piksi tek oko 10 tableta za 10 dana. I sad me zanima ima li nešto povoljno od tih stvari? I kakvog smisla uopće ima to piti?

  17. #2417
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Vrati ako imas racun i zamjeni bar za mg sa b vitaminima.
    Ovaj je toboze za normalizaciju tlaka.

  18. #2418
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kriste. Nemam račun. Pa rekla sam joj da mi treba nešto protiv stresa.
    Kaj? Hoće mi snizit tlak?

  19. #2419
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde onda pitanje uz žutu,koliko banane snižuju tlak?

  20. #2420
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Neće sniziti tlak. Samo nemoj jesti banane ni pomidore dok piješ te tablete. Iako, male su to količine.
    Ubuduće kupi šumeće, pa možeš regulirati količine.
    Ili Donat Mg.
    Ili Persen tablete. Nježne, prirodne i djelotvornr.

  21. #2421
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    A ako te strah kalija. Onda krumpir koji planiras jesti prije kuhanja stavi u vodu na par sati.
    Tako se savjetuje bubreznim bolesnicima.

  22. #2422
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Gotovo ne jedemo krumpire, banane ni rajčice. Ove i jesu šumeće.

  23. #2423
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uh, ovo je bilo preodurno. Čak i s dodanom aromom. Što ako mi bubrezi ne rade dobro (što ne mogu znati, samo sumnjati). Mogu li mi ovakve šumeće s kalijem zaustavit srce?

  24. #2424
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zašuškaj pola tablete u više vode.
    Ja tako radim sa mojim Kalcij citrat + D.
    Navikneš s vremenom na ukus.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 10.01.2021. at 12:15

  25. #2425
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, ovo je bilo preodurno. Čak i s dodanom aromom. Što ako mi bubrezi ne rade dobro (što ne mogu znati, samo sumnjati). Mogu li mi ovakve šumeće s kalijem zaustavit srce?
    Jedna ta sumeca ti je kolicina kalija kao u jednoj banani nece ti zaustaviti srce..

    Otopi si pola sumece svaki 2 dan pa se onda ne moras bojati viska kalija u organizmu.

  26. #2426
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zuta,

    Ako zelis bolju apsorpciju Mg, niposto šumeće. Ja bih ti preporucila Mg citrat od Solgara ili Bioelektrin Mg direkt.

    Al ne vjerujem da ce ti Mg toliko pomoc kod stresa, za umor, iscrpljenost, nesanicu da.

    Al koliko shvacam ti si pod povecim stresom, ja bih na tvom mjestu Persen ili jos vjerojatnije Normabel na recept od dr.opce pa ga pila po potrebi.

    Ja sam niskotlakas i apaolitno mi nikad banane nisu spustile tlak. Jedem ih dosta cesto.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.01.2021. at 21:53

  27. #2427
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nisam.povezala, oprosti mozak mi ne radi u ove sate zasto pobogu ne jedes krumpire i rajcice?
    Ispricavam se unaprijed ako sasavo pitam, oci mi se sklapaju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.01.2021. at 21:55

  28. #2428
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Imas i raznih biljnih cajeva za smirenje u bio ljekarnama, meni su odlicni, em zbog rituala,em zbog okusa i mirisa.

  29. #2429
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sto se tice namirnica, mialim da ih moras probat, nije svaki organizam isti. Recini ono ato meni sigurno spusta tlak je cesnjak i njega izbjegavam.

  30. #2430
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni banane, krumpir,rajcice, narance iako bogati kalijem apsolutno nikad nisu snizili tlak niti potaknuli izlucivanje natrija.

    Recimo bananu najcesce pojedem upravo nakon dugih treninga na kojima sam se itekako oznojila i trebam nadoknadu elektrolita/Na...nikad mi nisu smetale dapače, jako mi odgovara tada ih pojesti.

    Krumpir isto jako cesto jedem.

    Jedino sam rajcice pocela vise jesti zadnjih godina, prije mi nisu odgovarale. Za njih ne mogu ruku u vatru dal mi utjecu na tlak ili ne,ako i da to je neprimjetno.

    Steta se odreci nekih namirnica dok sama na sebi ne isprobas jel ti zaista smetaju u smislu tlaka.

  31. #2431
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice namirnica, mialim da ih moras probat, nije svaki organizam isti. Recini ono ato meni sigurno spusta tlak je cesnjak i njega izbjegavam.
    ReCIMO ono sto meni...

  32. #2432
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Krumpire ne radim jer mi ne žele jest ni pire, ni restani, ni pečeni, pa i u varivu mali prezirno izbacuje. Nikakvi. Pomfri da, ali je to junk. Ponekad uzmem kad se zaželim.
    Rajčice jer sad nemaju nikakvog okusa. Po ljeti da.
    Banane uzmem samo kad su točno one zrelosti koja mi odgovara, a s klincima moram jako pazit da ih ne pojedu prije doručka ili ručka jer ih zasite pa ne žele glavni obrok, a previše sam zaboravljiva da ih sakrijem na vrijeme i dam na vrijeme.

    Više se ne osjećam tako stresno ni iscrpljeno, bar ne zadnjih dana, ali sam htjela vidjet hoće li memoriranje i fokusiranost bit bolji ako pojačam s vitaminima. Potražit ću Solgara. Hvala.

    Od češnjaka sam znala gotovo klonut, posebno u trudnoći.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.01.2021. at 23:12

  33. #2433
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam.povezala, oprosti mozak mi ne radi u ove sate zasto pobogu ne jedes krumpire i rajcice?
    Ispricavam se unaprijed ako sasavo pitam, oci mi se sklapaju.
    Ma rajčice sigurno jedu - kuha bolonjez kao i ja.

    Rajčice svježe sad ne jedemo jer im nije sezona (kao ni većinu drugog vansezonskog povrća i voća). Jest ćemo kad se na placu budu mogle kupiti domaće, koje nisu putovale iz bogtepitaj čijih staklenika.

  34. #2434
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, ovo je bilo preodurno. Čak i s dodanom aromom. Što ako mi bubrezi ne rade dobro (što ne mogu znati, samo sumnjati). Mogu li mi ovakve šumeće s kalijem zaustavit srce?
    Ne boj se, to su male količine... Ne bi oni to prodavali bez recepta da je tako opasno. Popij 1x tjedno ako ti je žao para koje si potrošila na to ili udijeli u dobre ruke.

    Protiv stresa skuhaj čaj od mente, matičnjaka ili lavande, uvali unutra žlicu meda (jeftinjara iz Lidla je sasvim ok - trenutno imaju 1200 g za 29,90 kn ) , pa vidi kakvi će ti biti rezultati.

    Protiv depresije je također dobar i zeleni čaj, ali to je pravi čaj pa ga nije pametno piti navečer, nego tijekom dana umjesto kave. Kave/kofeina se probaj riješiti ili smanjiti na neku prihvatljivu razinu. Meni je kava fina i nikad je se nisam uspjela riješiti, ali mm je znao imati povišeni tlak, pa smo odustali od svakodnevne popodnevne kave. Sad guštamo 1x tjedno jer nam je fina, a ne zato jer nam mora biti...

    Đumbir također volim, a to također djeluju protiv stresa. Za brzu upotrebu možeš uzeti neki čaj u filter vrećicama, a ako se želiš malo više potruditi, uzmi korijen đumbira pa ga naribaj (malo, 1 najmanju žličicu za 1 šalicu) ili odreži tanku ploškicu kao da režeš mrkvu za juhu, prelij vrućom vodom i dodaj meda. Pisali smo već o tome...

    Kad koristiš čaj za ublažavanje stresa, dobro ti dođe i ritual pripreme čaja. Zato ja volim svježi đumbir. Ne treba pretjerivati s količinama, jer i đumbir snižava tlak.

    ***
    Od hrane, protiv stresa je dobra ona čarobna juha od bundeve. Kad nisam jako lijena, ispečem butternut tikvu pa kuham juhu od pirea koji se dobije na taj način. Kad mi se žuri, samo skuham kockice bundeve i komadić luka kozjaka u slanoj vodi, usitnim štapnim mikserom i dodam listić kadulje. U to se može dodati malo mlijeka ili vrhnja za kuhanje, po želji. U juhu se mogu dodati bundevine ili suncokretove sjemenke, zlatne kroglice ili skršena šnitica dvopeka, pa je to potpun obrok idealan za večeru.

  35. #2435
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Taman sam i promišljala o tome da izbacim kavu. Nije mi gušt. Ona prava iz dobrog aparata kakvog imaju u kafićima možda bi bila gušt, ali ništa što si sama napravim nije to to. Ne znam koliki ima efekt na razbuđenost. Mislim da mi ne bi nedostajala.

    Juhu od bundeve ne volim. Slatka nota mi je nepodnošljiva.

    Čajeve u principu ne volim, ali mogla bih dati šansu.

  36. #2436
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ostaje ti bućkuriš od đumbira. Od svih navedenih napitaka taj mi je najbolji. Probaj... evo uputa: https://www.teklic.hr/nesvrstano/caj...-stresa/55830/

    Ako ti se dopadne, sjajno. Ako ne - ne moraš ponoviti.

  37. #2437
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Juha od bundeve - hokkaido ima manje slatku notu od butternut tikve. Ako ti se ne sviđa ni to, skuhaj običnu zucchino zelenu tikvicu. Ona nije slatka, a krem juha od nje je jako fina. Te tikvice su dobar izvor B vitamina, pa su i one korisne protiv stresa. Moj stariji sin je obožavatelj krem juhe od zelene tikvice, krumpira i mrkve: http://www.mojgastro.net/recepti/juh...kvice-zucchini

    Što se tiče ostale hrane protiv stresa, tu pomaže mediteranska prehrana i svježe voće.

    Evo malo tuđe pameti: https://www.centarzdravlja.hr/hrana-...protiv-stresa/

    Od anti-stres dodataka prehrani meni odgovara omega3 ili lecitin. Budući da povoljno utječe i na zdravlje kože, zimi obično uzmem jednu bočicu. Trenutno imam Natural Wealth sojin lecitin, ali zapravo nije bitno od kojeg je proizvođača. Malo o tome: https://www.gaz-nutrition.com/leciti...ktivne-organe/

  38. #2438
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Juhu od bundeve ne volim. Slatka nota mi je nepodnošljiva.
    Zuta, ni ja nisam podnosila juhu od bundeve dok nisam skuzila da je sve u začinima: puno papra, cilija, soli dosta, muskatnog orascica, cesnjaka..i juha izgubi onu bljutavu slatkocu.

  39. #2439
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kakve veze receptì imaju sa temom?

  40. #2440
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Prebacit cu negdje nekad.

  41. #2441
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve veze receptì imaju sa temom?
    Slažem se da baš nije skroz na liniji, ali ima veze. Bundeva nije samo hrana, nego je i ljekovita: https://alternativa-za-vas.com/index...rticle/bundeva
    https://alternativa-za-vas.com/index...cenje-bundevom

    Sorry ako sam baš jako odlutala.

  42. #2442
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Imamo li tu kojeg hematologa?

  43. #2443
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zuta sad vidim da ipak jedete rajcice i banane,al krumpir ne.
    Ja ako volim neku namirnicu,a djeca ne,ipak sebi/nama dodam uostalom nekad ponovno ponudim djeci jer kako ce je opet probat i zavolit jednog dana ako ne nudim.

    Raznovrsna prehrana takodjer pomaze ravnotezi (u ovom slucaju tvog) organizma.

    Ja sam jucer kupila pukka caj na akciji u tvor.zdrave hrane, imaju izmedju ostalog i protiv stresa. Mene sami ritual ispijanja caja jako smiruje navecer.

    Drago mi je da ti se razina stresa smanjila, samo hrabro tako dalje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.01.2021. at 08:39

  44. #2444
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Gdje se vade:
    AntiTPO,25 OHD,CaI,HbA1c,Ca,P,K,Na,lipidogram,hepatogram
    planirala sam možda uz TSH,T3,T4 to skupa srediti

  45. #2445
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,320

    Početno

    Ako ti odgovara Vinogradska evo broj labosa pa pitaj: 01/3768-280

  46. #2446

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Prije tjedan dana dr. mi je dala dijagnozu gljivica na koži i prepisala lamisil tablete i kremu.Muči me što ne vidim gotovo nikakve promjene i pitam se jel uopće dobru dijagnozu postavila, jel previše očekujem da bi se poboljšanje već trebalo pokazati. Na lopatici imam krug veličine kovanice, a po trbuhu i donjim leđima, nepravilne, manje i veće crvene mrljice( ko nakon uboda insekta),onako suhe kože.
    Čini mi se da koža na tim djelovima je malo drugacija nego na pocetku, ali crvenilo i veličina su isti, s tim da se u međuvremenu pojavilo jos novih...

  47. #2447
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Prije tjedan dana dr. mi je dala dijagnozu gljivica na koži i prepisala lamisil tablete i kremu.Muči me što ne vidim gotovo nikakve promjene i pitam se jel uopće dobru dijagnozu postavila, jel previše očekujem da bi se poboljšanje već trebalo pokazati. Na lopatici imam krug veličine kovanice, a po trbuhu i donjim leđima, nepravilne, manje i veće crvene mrljice( ko nakon uboda insekta),onako suhe kože.
    Čini mi se da koža na tim djelovima je malo drugacija nego na pocetku, ali crvenilo i veličina su isti, s tim da se u međuvremenu pojavilo jos novih...
    Nisam stručnjak, ali imala sam iskustva s ovim: https://www.krenizdravo.hr/zdravlje/...mi-i-lijecenje
    Baci pogled na slike. Ako je tako nešto u pitanju - Lamisil je ok terapija - vidi ovdje upute o lijeku, navedeno je i to: http://www.urgo.si/fileadmin/medis/m...krema-2_BA.pdf

    Samo da napomenem, u većini slučajeva ne zna se uzrok toga. Ja isto znam imati takve fleke po trbuhu. Ono što mi pomaže je aloja gel i srebrna voda (koloidno srebro u spreju), kao i B kompleks. Od krema dobro dođu i neke s E vitaminom, za suhu kožu.

    ***
    Drugi uzrok ovakvih kožnih promjena mogu biti paraziti - u tom slučaju pomaže antiparazitna terapija. Prvo mi na pamet pada Paraprotex, Calivita. To je proizvod na biljnoj bazi.

    Sretno!

  48. #2448
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    ja sam jednom imala neke mrlje, crvene točkice po listovima. Ne mogu se sjetit punog naziva, znam samo da je zadnja riječ purpura i to nije imalo nikakve veze s gljivicama.

    Išla sam kod dr. Nole i dala mi je neku kremu od Uriagea, prošlo je.

    Pretpostavljalo se da mi je to od stresa od potpomognute. Nikad više to nisam dobila samo tada jednom.

    tvoj opis cappy mi jako sliči na ovo moje. Ako imaš neku fotku s weba, mogu ti reći jel to bilo tako kod mene.
    Isto mi je dermatolog državni prvo dao krivu terapiju, pa sam otišla privatno i to riješila.

  49. #2449

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Moglo bi biti ovo što je Peterlin stavila sliku, sliči mi jako, s tim da ovo moje ne svrbi, ono, rijetko kad osjetim ovaj krug na leđima, ali zanemarivo. Znam da sam slično po trbuhu imala prije 3 god. i dr. mi je dala neku kremu i za 7 dana je prošlo, zato mi se ovo čini neuspješno jer za 7 dana ne pokazuje nikakve znakove promjene, a trebala bi mjesec dana mazati i piti tablete...Izgleda mi ne gine privatni dermatolog iako ga je ovdje u VG teško naći...
    Posljednje uređivanje od cappy : 12.03.2021. at 12:51

  50. #2450
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Moglo bi biti ovo što je Peterlin stavila sliku, sliči mi jako, s tim da ovo moje ne svrbi, ono, rijetko kad osjetim ovaj krug na leđima, ali zanemarivo. Znam da sam slično po trbuhu imala prije 3 god. i dr. mi je dala neku kremu i za 7 dana je prošlo, zato mi se ovo čini neuspješno jer za 7 dana ne pokazuje nikakve znakove promjene, a trebala bi mjesec dana mazati i piti tablete...Izgleda mi ne gine privatni dermatolog iako ga je ovdje u VG teško naći...
    Hočeš ići na fond? Dođeš na red u roku tjedan dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •