Stranica 54 od 58 PrviPrvi ... 4445253545556 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 2865

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2651
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Gde bi se još moglo dat markere na biokemiji osim vinogradske, u povoljnije vrijeme od 7-9, jer kak dete u školu u 8, treba mi ura da se nacrtam do tamo? Merkur? Rebro?
    Vuk Vrhovac možda? Pošalji mail pa vidi kaj kažu.

  2. #2652
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Tnx cathy

    Zna netko kolko su obične dulcolax tablete? Nemrem iskopat na netu, a pored ljekarne taman prošla i zab pitat.

  3. #2653
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    44,37 kn

  4. #2654

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Sin ( 17 ) je prije dva tjedan usred viroze vadio krv, CRP bio 18,7 , dr. rekao ne treba terapija, željezo je pokazalo 3,9 , hemoglobin uredan, dr. prepisao heferol.
    Kako je ljetos uz nisko željezo nalaz pokazao i niži hemoglobin, eritrocite i hematokrite LOm ga je poslala kod hematologa gdje su nalazi bili potpuno uredni i zaključeno je da tada ne treba uzimati heferol, vodim ga sutra u privatni lab pa nisam sigurna što točno da tražim da provjeri da li mu treba heferol, da li samo vrijednost željeza, hemoglobin ili još nešto ?

  5. #2655
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Sin ( 17 ) je prije dva tjedan usred viroze vadio krv, CRP bio 18,7 , dr. rekao ne treba terapija, željezo je pokazalo 3,9 , hemoglobin uredan, dr. prepisao heferol.
    Kako je ljetos uz nisko željezo nalaz pokazao i niži hemoglobin, eritrocite i hematokrite LOm ga je poslala kod hematologa gdje su nalazi bili potpuno uredni i zaključeno je da tada ne treba uzimati heferol, vodim ga sutra u privatni lab pa nisam sigurna što točno da tražim da provjeri da li mu treba heferol, da li samo vrijednost željeza, hemoglobin ili još nešto ?
    Nisam medicinske struke, ali znam (jer sam i sama svojedobno to morala redovno kontrolirati) da se mora vaditi feritin (zalihe željeza), a u paketu s tim ide i TIBC (ukupni kapacitet vezanja željeza) i UIBC (nezasićeni kapacitet vezanja željeza), uz ono što si i sama navela. Ali pričekaj da se javi netko iz struke, možda sam nešto izostavila.

  6. #2656
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tako je.
    Željezo, feritin, TIBC, UIBC.

  7. #2657

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Hvala vam...

  8. #2658
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Željezo, feritin, TIBC, UIBC.
    Tako je i u slučaju da treba uzimat željezo, a izgleda da bi trebao s obzirom na sve, ne bih preporučila nikako Heferol nego Kendural C. Puno brže će mu porast željezo u kraćem vrem. razdoblju, a dijete će proći uz manje nuspojava (u usporedbi s onima od heferola).

    Nevjerojatno mi je da mu nisu radili feritin, no dobro. Sretno s pretragama!
    Bilo bi dobro pronaći uzrok niskog željeza.

    Jel jede crveno meso?

  9. #2659

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Jel jede crveno meso?
    A onako, više bijelo...Kendural se kupuje ili ide na recept ( nije mi poznat)? Pitat cu dr. ako nalazi budu pokazali potrebu za terapijom...Heferol je vec i prije uzimao, neko vrijeme bude dobro, a onda se opet spusti...

  10. #2660
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nek podneblja i kiwi 2 kom u danu

  11. #2661
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Cappy, vaditi zeljezo u ozbiljnijem infektu nije pouzdan nalaz. Zeljezo je dosta podlozno promjenama i obicno padne u infektu. Treba ponoviti nalaz nakon infekta i bez da je 10 dana uzimao pripravke zeljeza. Ako hoces kompletniju sliku onda jos i nalaze dodatne koje su naveli gore ( kks, feritin). Da li sin sportas koji intenzivno trenira?

  12. #2662

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cappy, vaditi zeljezo u ozbiljnijem infektu nije pouzdan nalaz. Zeljezo je dosta podlozno promjenama i obicno padne u infektu. Treba ponoviti nalaz nakon infekta i bez da je 10 dana uzimao pripravke zeljeza. Ako hoces kompletniju sliku onda jos i nalaze dodatne koje su naveli gore ( kks, feritin). Da li sin sportas koji intenzivno trenira?
    Ne trenira, nalazi danas pokazuju: eritrociti 4.3, hemoglobin 123, hematokrit 0.364, željezo 7, uibc 53, tibc 60, feritin 70, crp < 1.9.
    Prve tri stavke su blago snizene, šaljem nalaz LOMu...

  13. #2663
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    A onako, više bijelo...Kendural se kupuje ili ide na recept ( nije mi poznat)? Pitat cu dr. ako nalazi budu pokazali potrebu za terapijom...Heferol je vec i prije uzimao, neko vrijeme bude dobro, a onda se opet spusti...
    Kendural ide na recept al ga plaćaš. Ne možeš uć u ljekarnu i kupit ga bez recepta.

    I dalje mu je Fe nisko u smislu da bi trebao ipak neki suplement, ali dobro sirius kaže pričeka da infekt prodje pa onda ponovite nalaze.

    Sretnooo!

  14. #2664

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kendural ide na recept al ga plaćaš. Ne možeš uć u ljekarnu i kupit ga bez recepta.

    I dalje mu je Fe nisko u smislu da bi trebao ipak neki suplement, ali dobro sirius kaže pričeka da infekt prodje pa onda ponovite nalaze.

    Sretnooo!
    Hvala

  15. #2665
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trenira, nalazi danas pokazuju: eritrociti 4.3, hemoglobin 123, hematokrit 0.364, željezo 7, uibc 53, tibc 60, feritin 70, crp < 1.9.
    Prve tri stavke su blago snizene, šaljem nalaz LOMu...
    Ima li kakvu drugu kroničnu bolest? Moj sin astmatičar je u djetinjstvu i pubertetu imao problema s tim. Autoimune bolesti su također mogući uzrok. Nadam se da će sve biti ok, jer to se zna dogoditi i u periodu intenzivnog rasta. D vitamin isto pomaže, ide na recept, ali konzultiraj se s liječnikom.

  16. #2666
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Koliko su tocni podaci s liste CEZIH-a o listama cekanja za pojedinu pretragu?
    Jucer mi u KB Dubrava na telefonu rekli da bolje odem negdje drugdje jer prvi slobodni termin imaju 05./2024., Vinogradska nudi 02./2024.

    Na listi cekanja pise da Dubrava ima slobodnih termina odmah(?!), a Vinogradska u srpnju ove godine.

  17. #2667
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su tocni podaci s liste CEZIH-a o listama cekanja za pojedinu pretragu?
    Jucer mi u KB Dubrava na telefonu rekli da bolje odem negdje drugdje jer prvi slobodni termin imaju 05./2024., Vinogradska nudi 02./2024.

    Na listi cekanja pise da Dubrava ima slobodnih termina odmah(?!), a Vinogradska u srpnju ove godine.
    Iz iskustva mislim da te liste nemaju veze sa stvarnošću.

  18. #2668
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Iz iskustva mislim da te liste nemaju veze sa stvarnošću.
    Čemu to sluzi onda osim da netko ima radno mjesto i da informaticarska firma naplacuje svoj dio?

  19. #2669
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Čemu to sluzi onda osim da netko ima radno mjesto i da informaticarska firma naplacuje svoj dio?

    Na žalost čini se da da

  20. #2670
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    LOM mi je davno bila rekla da nije isto kad me ona naručuje i kad se sama naručujem on line (u smislu da ću često prije doći na red ako se naručim sama). Nemam pojma je li to točno.

    A ove javne liste čekanja koje pacijenti vide nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem, tako su mi u mnogim bolnicama rekli.

  21. #2671
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Liste uistinu nemaju veze sa stvarnošću.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #2672
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Liste uistinu nemaju veze sa stvarnošću.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A sve to kosta porezne obveznike...
    Zbilja Apsurdistan.

  23. #2673
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    LOM mi je davno bila rekla da nije isto kad me ona naručuje i kad se sama naručujem on line (u smislu da ću često prije doći na red ako se naručim sama). Nemam pojma je li to točno.

    A ove javne liste čekanja koje pacijenti vide nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem, tako su mi u mnogim bolnicama rekli.
    Prije su govorili da je brže preko doktora!

  24. #2674

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Liste najčešće nemaju puno veze sa stvarnošću.

    Za pretrage koje su meni trebale, npr. u Dubravi je pisalo "slobodni termini odmah", a ne da ih nije bilo, nego mi se i mail vraćao kao nepostojeća adresa.
    I u drugim bolnicama je bilo raznih diskrepancija između objavljenih listi i stvarnog stanja.

    Ono što se meni pokazalo kao dobitna kombinacija je biti uporan, slati mail na sve adrese koje ti lista nudi i/ili nazvati sve brojeve koji pišu, dok ne dođeš do termina. Tu mislim i na državne bolnice/domove zdravlja itd. koje ti nudi lista, ali i na sve privatne koji su na listi, a koji idu na uputnicu. Naravno, prvo pišeš/ zoveš one koji su ti najbliži ili ti odgovaraju po nečemu. Ako ne odgovore u nekom razumnom roku, zoveš dalje. No, moje iskustvo je da više-manje svi odgovore.

    Termini su često nebulozno daleko, ali nekad se i iznenadim. Stave te na listu čekanja, pa te nazovu/ pošalju mail ako netko otkaže i slično...
    Prije par mjeseci nazvala sam jednu polikliniku u ZG s liste čekanja pokušavajući se naručiti na MR, očekujući termin u 2024. Dobila sam termin za 3 tjedna! Nisam mogla vjerovati. Rekli su mi da je netko upravo otkazao, ja nazvala taj tren i eto...Poliklinika je privatna, ali ima ugovor s HZZO za MR. Da nije bila na listi za taj MR, ne bi mi ni pali na pamet. Ovako sam već obavila pretragu.
    Zovi sve s liste. Možeš i u obližnjim županijama, i tu se češće nađe termin nego u ZG.

    I da, ovo da nekad dobiješ sama termin ranije nego da te LOM naručuje, apsolutno stoji. Isprobano više puta. Neki dan sam se naručivala na redovnu mamografiju. LOM ima termin za nekoliko mjeseci, ja dobila termin drugi tjedan.

  25. #2675

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Ps. Pišem krivo. Zapravo se ne zove "lista čekanja" nego "lista slobodnih termina".
    Dođe na isto

  26. #2676
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mene je lijecnik narucio na jedan slob9dan termin. UV dojke. Jos se cudio kako ima mjesta odmah.
    Dosla sam i ispostavilo se da u sustavu nisu izbrisali lijecnicu koja je otisla par mjeseci prije mirovinu. Tamo su bili ludi jer svakodnevno im dolaze zene a oni nemaju termin .

  27. #2677
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Inače mamografija je NEKAD bila odmah na svetom duhu akmfođeš do 19 dati, bila tak pred 3 godine, zadnji put bila sam preko štampara čekala nekih mjesec i pol na črnomercu

  28. #2678
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo sad mene... Opet dokaz da te liste ne znače ništa. Pokušavam MM-a naručiti na UZV arterija i vena. Vinogradska i Merkur me pitaju jel mu odgovara ožujak 2024. Naravno da ne. Jel se netko nedavno naručivao pa zna gdje se najmanje čeka.

  29. #2679
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad mene... Opet dokaz da te liste ne znače ništa. Pokušavam MM-a naručiti na UZV arterija i vena. Vinogradska i Merkur me pitaju jel mu odgovara ožujak 2024. Naravno da ne. Jel se netko nedavno naručivao pa zna gdje se najmanje čeka.
    Možda je glupo pitanje, ali zašto naručivanje ne može obaviti ordinacija obiteljske medicine? Liječnik zna da to treba i koliko je hitno. Ne razumijem zašto to prepušta tebi, odnosno pacijentu.... Sustav nam je koma i ne bi me čudilo da ni obiteljska medicina tu ne može puno.

    Inače, nemam korisnu informaciju. Kad je mm trebao specijalistički pregled hitno, otišao je privatno (nije bio uzv u pitanju nego su mu na Srčanoj u Draškovićevoj isto ponudili termin za godinu dana...)

  30. #2680
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad mene... Opet dokaz da te liste ne znače ništa. Pokušavam MM-a naručiti na UZV arterija i vena. Vinogradska i Merkur me pitaju jel mu odgovara ožujak 2024. Naravno da ne. Jel se netko nedavno naručivao pa zna gdje se najmanje čeka.
    Idi na stranice HZZOa i biraj -lista cekanja.
    Izaberi pretragu i zupaniju. Pa navali na mail ili telefon.
    Mozda izvan Zg prije dode na red.

  31. #2681
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Idi na stranice HZZOa i biraj -lista cekanja.
    Izaberi pretragu i zupaniju. Pa navali na mail ili telefon.
    Mozda izvan Zg prije dode na red.
    Nema veze ta lista s realnim stanjem.

  32. #2682
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad mene... Opet dokaz da te liste ne znače ništa. Pokušavam MM-a naručiti na UZV arterija i vena. Vinogradska i Merkur me pitaju jel mu odgovara ožujak 2024. Naravno da ne. Jel se netko nedavno naručivao pa zna gdje se najmanje čeka.
    Kb Dubrava, mozda listopad. Probaj.

    Peterlin, nas LOM ne zeli raditi nikakve narudzbe, cak niti moje svekrve, kamoli nas mlađih.
    Osobno joj je rekao:"To Vas Vasa djeca trebaju naruciti".

    Toliko je toga nelogicno.
    Izmedu ostalog, kad sam trazila termin za svoju pretragu, dobila sam dva termina u dvije bolnice, mogla sam u jos 10 valjda uzeti termin.
    Pa zar u sustavu ne mogu napraviti da se pri rezervaciji uputnice vidi da je vec negdje drugdje termin izdan.
    Ja sam, jasno, jedan od svoja dva termina otkazala jer smatram da je to jedino ispravno, ali, evo, mnogi sigurno nece, jer jednostavno nema sankcija.

  33. #2683
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je glupo pitanje, ali zašto naručivanje ne može obaviti ordinacija obiteljske medicine? Liječnik zna da to treba i koliko je hitno. Ne razumijem zašto to prepušta tebi, odnosno pacijentu.... Sustav nam je koma i ne bi me čudilo da ni obiteljska medicina tu ne može puno.

    Inače, nemam korisnu informaciju. Kad je mm trebao specijalistički pregled hitno, otišao je privatno (nije bio uzv u pitanju nego su mu na Srčanoj u Draškovićevoj isto ponudili termin za godinu dana...)
    Nije glupo pitanje. MM uma liječnicu koja njega pita jel misli da mu treba antibiotik. Dalje ne moram objašnjavati. Ima liječnika i likečnika. Kao i u svakoj drugoj profesiji. I da probala sam na 10tak mjesta da ga prebacimo i nitko ne prima.

  34. #2684
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze ta lista s realnim stanjem.
    Ali ima direktne kontakte odmah dostupne.

  35. #2685
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    popodne sam imala krizu koja me zdrmala - dok sam se vraćala kući s posla odjednom me na cesti spopala kao neka lagana vrućina, drhturenje iznutra i nemoć
    usporila sam korak, nije mi daleko ali jedva sam prešla zadnje korake i uspjela se domoći kuće
    unutra me oblio hladan znoj, morala sam se presvući jer se slijevalo niz grudi, leđa
    ruke i noge su mi vidljivo podrthtavale, potpuno van kontrole

    ok. popila sam vodu s ašećerom, pojela nešto na brzinu i legla da se smirim
    prošlo je
    zanima me može li ovakakv ispad biti posljedica anemije?
    hipotireoze?
    perimenopauze?
    preležane korone i gripe unutar dva mjeseca..
    koje pretrage bih trebala napraviti i trebam li uopće?

    čekam neke pretrage vezane za anemiju pa ću uskoro ići kod interniste koji mi je već davao željezo intravenozno
    ako netko zna na temelju napisanog o čemu se može raditi rado bih čula koju riječ

    malo sam skomirana
    Posljednje uređivanje od flopica : 17.03.2023. at 18:59

  36. #2686
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    popodne sam imala krizu koja me zdrmala - dok sam se vraćala kući s posla odjednom me na cesti spopala kao neka lagana vrućina, drhturenje iznutra i nemoć
    usporila sam korak, nije mi daleko ali jedva sam prešla zadnje korake i uspjela se domoći kuće
    unutra me oblio hladan znoj, morala sam se presvući jer se slijevalo niz grudi, leđa
    ruke i noge su mi vidljivo podrthtavale, potpuno van kontrole

    ok. popila sam vodu s ašećerom, pojela nešto na brzinu i legla da se smirim
    prošlo je
    zanima me može li ovakakv ispad biti posljedica anemije?
    hipotireoze?
    perimenopauze?
    preležane korone i gripe unutar dva mjeseca..
    koje pretrage bih trebala napraviti i trebam li uopće?

    čekam neke pretrage vezane za anemiju pa ću uskoro ići kod interniste koji mi je već davao željezo intravenozno
    ako netko zna na temelju napisanog o čemu se može raditi rado bih čula koju riječ

    malo sam skomirana
    Moze biti sve navedeno, ali najvjerojatnije je da dugo nisi jela pa ti je pao secer. Zvuci kao hipoglikemija. Pazi da ne radis velike razmake izmedu obroka i unosis dovoljno tekucine.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.03.2023. at 19:03

  37. #2687
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Flopice ljubim i grlim

  38. #2688
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    sirius ma pazim, jako pazim
    doručkujem, nosim marendu na posao, vučem voćne sokove, orašide
    treba mi prikolica za na posao
    jer inače kad ogladnim imam treskavicu i crne fleke u vidnom polju
    baš sam i jela i hidrirala se
    zato me i čudi
    namirila sam sve potrebe a padam na vrh glave...

    Lili

  39. #2689
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    sirius ma pazim, jako pazim
    doručkujem, nosim marendu na posao, vučem voćne sokove, orašide
    treba mi prikolica za na posao
    jer inače kad ogladnim imam treskavicu i crne fleke u vidnom polju
    baš sam i jela i hidrirala se
    zato me i čudi
    namirila sam sve potrebe a padam na vrh glave...

    Lili
    Poslje covida mogu te zezati podrucja na koja si inace osjetljiva . Ni jaka anemija ne pomaze.

  40. #2690
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Flopice, pao ti je šećer, a ćini mi se i tlak.
    Slično se dogodilo meni jučer.
    Ako imaš dijabetes, odi dijabetologu i ispričaj što ti se dogodilo.
    Ako nemaš, ne preskači obroke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #2691
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Tanči kad god sam mjerila šećer bio je u redu...
    Ali i inače imam nisku toleranciju na glad jedem svako 3 sata jer mi se manta i hvata me nesvijest, znači moram jesti tako često inače ne funkcioniram
    Ono, kad vidim ljude koji ništa u usta ne stave do popodne meni je SF
    Umrla bih da jedan dan tako moram
    Tako da čak sumnjam na neki problem vezan za metabolizam, jer mi se čini da sam baš neosporna u tom smislu
    Moguće da moj organizam brzo prerađuje iz nekog razloga ali ovo govorim potpuno iz cipela laika i nekoga ko nema pojma o takvim stvarima..
    Tlak mi često bude nizak oko 90/70-60 nije rijetkost, otkucaji u mirovanju 50 ili ispod.
    Pregledala su me tri kardiologa i svi zaključuju da nema patologije..
    Kao što sam rekla, anemija mi stvara veliki problem plus hashimoto, hipotireoza..
    Moguće je ovo što Sirius kaže, da je kovid udario na slabe točke..
    Je li tko išao kod dr.Marđetka u ZD da podijeli svoje iskustvo?
    Posljednje uređivanje od flopica : 18.03.2023. at 21:58

  42. #2692
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Klinac ima povišen kolesterol, prvo 5.2 H, onda 6 H, a treba ispod 4.5
    Poslan je na pretrage
    Pitanje - ovisi li kolesterol o radu bubrega?
    Nije jeo tu večer, samo popio limunadu, i rezultat još gori

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  43. #2693
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kaj inače jede?
    Jel poslan i na uzv abdomena?

  44. #2694
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Klinac ima povišen kolesterol, prvo 5.2 H, onda 6 H, a treba ispod 4.5
    Poslan je na pretrage
    Pitanje - ovisi li kolesterol o radu bubrega?
    Nije jeo tu večer, samo popio limunadu, i rezultat još gori

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Kako stoji s težinom žuta?

    Kolesterol je pokazatelj povišene masnoće u krvi najčešće uzrokovane ložim prehr.navikama ali i stilom života (manjak tjelovježbe i kretanja). No postoje islučajevi povišenog kolesterola uzrokovanog "stresom", genetskom predispozicijom, prekomjernom tjelesnom težinom..
    No najčešće je uzrok upravo prehrana s peviše masnoća. Koliki mu je HDL, a koliki LDL?

    Iskreno za dijete mi se te njegove vrijednosti čine zaista visoke.

    Dapače i bolje da nije jeo večer prije vađenja nalaza.

  45. #2695
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    E sad ne znam, nisam fotkala nalaz. Piše sam to 6 H. Mršavko je, slabo jede. Vrlo je aktivan, pun energije. Nekih dana radim variva, nekih pečeno meso, burgere. On je u zadnje vrijeme izbirljiv, jede najčešće kuhano jaje doručak i niš, za ručak kako kad, voli slanutak, al radije će meso pojest. Bila sam sretna kaj im se vratio apetit nakon sezone viroza pa sam radila sve kaj traže, bolonjez, ćufte, palačinke, gulaš krumpir, ..

    Nije poslan na uzv abdomena. Ne još
    Ja sumnjam na bubrege
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.03.2023. at 15:34

  46. #2696
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    To je nova fora kod upisa u skolu. Rade probir na obiteljsku sklonost . Obicno nema veze sa prehranom. Pogotovo u toj dobi.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...terol-20220508

  47. #2697
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A voda kak s njom stoji?
    Bubrezi su opisani u urei i kreatininu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.03.2023. at 17:19

  48. #2698
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ne znam, pije kad je žedan, okej rekla bih...

    Pitala me dr za familiju, ali ne znam osim za mamu

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  49. #2699
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To je nova fora kod upisa u skolu. Rade probir na obiteljsku sklonost . Obicno nema veze sa prehranom. Pogotovo u toj dobi.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...terol-20220508
    O zanimljivo baš super.
    Uvijek je prevencija bolja od liječenja.

  50. #2700
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Osim prehrane, pretilosti i obiteljskog naslijedja, visok kolesterol kod djece je vezan uz odredjenu terapiju lijekovima/kemoterapiju (sto znas da nije), dijabetes, hipotireozu, te bolesti jetre i bubrega.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •